Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Τελικά μας κυβερνάει η Goldman Sachs;

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

# 41 στις 18/11/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by Aggelo

Αν δεν απατώμαι εσυ τ εγραψες αυτα,ισως δεν αντιλαμβανεσαι τι
γραφεις η κανεις αντιγραφη.....

--ακριβως επειδη οι ελληνες κ οι βαλκανιοι γενικως ειναι τοσο διεφθαρμενοι κ ανυποτακτοι σε πασης φυσεως νομο κ ταξη, ηταν ευκολο θηραμα για τους μεγαλους. --
-- ας μην ειμαστε κοντοφθαλμοι. δεν ειναι "σεναρια συνομωσιας" ειναι η φυσικη εξελιξη της ανθρωποτητας --

Ποια ειναι η φυσιολογικη εξελιξη
οτι μας κυβερναει η Goldman sachs ???
-- οταν τελειωσουν με ολους τους "μικροαπατεωνες του νοτου", οπως πολυ υποτιμητικα, αλλα κ πολυ σωστα, μας αποκαλουν ολους εδω χαμω στα βαλκανια...σειρα εχει η τουρκια ----

καλα κρασια !!

ρε αγγελε, το εχω αναλυσει εκτενως στις απαντησεις μου...
τι ειναι πια αυτο που δυσκολευεσαι τοσο να καταλαβεις σε αυτα που λεω?

το αν ειναι φυσικη εξελιξη που κυβερανανε οι τεχνοκρατες? ναι ειναι! αργα η γρηγορα θα φταναμε εδω. γιατι σου κανει τοσο εντυπωση? τι σε σοκαρει δλδ τοσο σε αυτο?

κ αν θελεις να αναπτυξεις γιατι διαφωνεις περι τουρκιας κ επικειμενης διασπαση της, θα ηταν καλο. το "καλα κρασια" απο μονο του, δε μας λεει κατι.

Aggelo

# 42 στις 19/11/2011
author
Ανδρας / 52 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.115
'Aρεσαν+: 0%
Αυτο αποδυκνυει οτι ηταν φυσικη εξελιξη οτι θα κυβερνησουν οι
τεχνοκρατες

""οι γερμανοι ξαναρχονται" λοιπον...μονο που αυτη τη φορα ερχονται διαβασμενοι κ πιο σωστα οργανωμενοι. το τραγελαφικο βεβαια της ιστοριας ειναι οτι πασχισαμε να τους διωξουμε ...απλως κ μονο για να τους ανοιξουμε μονοι μας της πορτα λιγα χρονια μετα. φυσικα αγγλια κ αμερικη τριβουν τα χερια τους ευχαριστημενοι με το πλανο που παει ρολοι. αναρωτηθηκε αραγε κανεις ποτε γιατι η αγγλια δε συμμετεχει σε τιποτα που εχει να κανει με την ΕΕ? οεο..

Αυτο που γραφεις αν και δεν ειναι θεωρια συνωμοσιας
ψαχνεις εχθρους ανα την υφηλιο και τους εχθρους
τους εχεις μεσα...!!!!....εγω ανεφερα σε προηγουμενο ποστ
καποια ευτραπελα...Χειροτεροι εχθροι της Ελλαδος
απο τους ιδιους τους Ελληνες δεν υπαρχουν....
και μαλλον δεν εχεις πληροφορηση γινονται συζητησεις
να μπει η Αγγλια στο Ευρω...Ενας απο τους λογους που
δεν μπαινει ειναι γιατι εχει χαμηλη ισοτημια.

Για την Τουρκια θελει μεγαλη συζητηση το θεμα δεν ειναι τοσο
απλο !! ενα θα σου πω η Τουρκια εχει ισχυρους συμμαχους ανα
την υφηλιο...εχει ισχυρο λομπυ στην Αμερικη και στην Γερμανια...
και ειναι το σταυροδρομι που θα περασουν η περνανε ολοι οι
αγωγοι...Ποσο ευκολο ειναι να διασπαστει λοιπον ???
Πετας ενα βεγγαλικο και το θεωρεις αυταποδεικτο....
Ζήστο με πάθος...και ας είναι λάθος !!!

elix_geo

# 43 στις 19/11/2011
author
Ανδρας / 69 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 277
Απαντήσεις: 8.590

Παράθεση:
Originally posted by Devil__in__Disguise

Παράθεση:
Originally posted by elix_geo
(πάντως και με όλο το θάρρος ντέβιλ, θα μου επιτρέψεις να ρωτήσω και την Κα Λίτσα Πατέρα, τον Κ.Λεφάκη, την Κα Λεούση και λοιπούς συγγενείς, πριν σχηματίσω τελική γνώμη) .

Ρε συ έλικα ρώτα όποιον θες αλλά χρησιμοποίησε και λίγο την κοινή λογική ;

Πες μου γιατί να μην βγούμε από το ευρώ τώρα μόνοι μας με τις μικρότερες δυνατές συνέπειες ;
Αν απαντήσεις να το κάνεις με επιχειρήματα χωρίς κομματικές παρωπίδες σε παρακαλώ αλλιώς μην απαντάς καθόλου!

Δόξα τω Αλαχ (δοτική) από κοινή λογική μια χαρά τα πάω.
Όπως επίσης και από ρ ε α λ ι σ τ ι κ ή θεώρηση των πραγμάτων, πράγμα που λείπει από σένα.
Δεν έχω παρωπίδες -πράγμα που δεν μπορώ να πω ότι εσύ στερείσαι- απλά θεωρώ "το μη χείρον βέλτιστον".
Όλοι εσείς που πετάτε μπουρμπουλήθρες που μετά από λίγο σκάζουν αλλά σιγά μη συγκινήθείτε -μετά από λίγο ξανά μανά- ...

όλοι εσείς οι καταστροφολόγοι -μήπως μπορείς να φέρεις στο μυαλό σου τους δεκάδες "οικονομολόγους" από πανεπιστήμια της Αμερικής που έχουν δει την Ελλάδα μόνο στο χάρτη, άντε και στο θείο γκούγκλη, που έχουν "προφητεύσει τη χρεοκοπία τριάντα φορές -προχτές είδα ξανά τον αγαπημένο του ΑΛΕ-ΑΛΕ, Καζάκη που για μια ακόμα φορά προφήτεψε την άτακτη χρεοκοπία σε 3 το πολύ 6 μήνες- , γιαυτό μη χαίρεσαι ότι θα γίνει σε δυο χρόνια ...

όλοι εσείς που κοιμάστε με το Ευρώ και ονειρεύεστε ότι θα ξυπνήσετε με τη δραχμή ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΑΤΕ ΞΑΝΑ ΜΕ ΤΟ ΕΥΡΩ, ΝΙΩΘΕΤΕ ΜΙΑ ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΗ, για να λέμε και του στραβού το δίκιο...

όλοι εσείς που κυνηγάτε και μάχεστε ανεμόμυλους να τους γκρεμίσετε και μέσα αντί στάρι να βρείτε γυαλιστερές, λαχταριστές δραχμές που κάθε μια θα αξίζει όσο ένας κόκκος σταριού...

όλοι εσείς κάποια στιγμή Ντέβιλ θα απογοητευτείτε...
γιατί η Ελλάδα μας ΔΕ θα κατασρταφεί, όσο και αν πασκίζετε.

ΣΗΜ: Δε νομίζω ότι τα επιχειρήματα που ζήτησες υστερούν των δικών σου.
YES I DOES... Το μόνο που ζητάω είναι να μην προκαλεί και υποτιμάει τη νοημοσύνη μου ο οποιοσδήποτε ανεγκέφαλος, αριβίστας, διψασμένος για εξουσία έναντι οποιουδήποτε τιμήματος, λαϊκιστής πολιτικός! Θα συμμαχήσω και με το διάβολο, είχε πει κάποτε! Θέλουμε γκούλαγκ με αιρ κοντίσιον!

elix_geo

# 44 στις 19/11/2011
author
Ανδρας / 69 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 277
Απαντήσεις: 8.590

Παράθεση:
όλοι εσείς οι καταστροφολόγοι -μήπως μπορείς να φέρεις στο μυαλό σου τους δεκάδες "οικονομολόγους" από πανεπιστήμια της Αμερικής που έχουν δει την Ελλάδα μόνο στο χάρτη, άντε και στο θείο γκούγκλη, που έχουν "προφητεύσει τη χρεοκοπία τριάντα φορές -προχτές είδα ξανά τον αγαπημένο του ΑΛΕ-ΑΛΕ, Καζάκη που για μια ακόμα φορά προφήτεψε την άτακτη χρεοκοπία σε 3 το πολύ 6 μήνες- , γιαυτό μη χαίρεσαι ότι θα γίνει σε δυο χρόνια ...

Το 2012 θα είναι, εάν κάτι δεν αλλάξει, μια πραγματική κόλαση, με πλήρη εκτροχιασμό των δημοσίων οικονομικών (κατάρρευση εσόδων και εκτίναξη των δαπανών που προορίζονται για επιδόματα ανεργίας και για διαχείριση «εκτάκτων καταστάσεων» στον δημόσιο τομέα).

Αυτό το οικονομικό τερατούργημα δεν έχει φυσικά καμία πιθανότητα εφαρμογής. Είναι οικονομικά αδιανόητο, ιστορικά πρωτόγνωρο, κοινωνικά απερίγραπτο και πολιτικά ανεφάρμοστο. Η απόφαση της 27ης Οκτωβρίου θα έχει την τύχη της 21ης Ιουλίου. Θα εξαφανιστεί από το τραπέζι καθώς η Ευρωζώνη θα δοκιμάζεται από πολύ ισχυρές πιέσεις και η ελληνική οικονομία θα συνθλίβεται.
...
Γ. Σταθάκης
Που εκτός των άλλων βαρύγδουπων τίτλων που έχει...

ήταν και...
2004/07: Πρόεδρος του Δ.Σ της εφημερίδας H Aυγή...
αν σας λέει κάτι αυτό.

Άλλος μεγάλος προφήτης αυτός.

Αλλά...
εγώ λέω μήπως θα έπρεπε να συμφωνήσουν όποι αυτοί οι πάνσοφοι καταστροφολόγοι-Κασσάνδρες ΠΟΤΕ ΕΠΙ ΤΕΛΟΥΣ ΘΑ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΟΥΜΕ;

Ας τα διάλα πια, δε μπορούμε να βάλουμε ένα πρόγραμμα στη ζωή μας!!!
Ούτε τις καλοκαιρινές διακοπές του 2012 δε μπορούμε να κανονίσουμε
YES I DOES... Το μόνο που ζητάω είναι να μην προκαλεί και υποτιμάει τη νοημοσύνη μου ο οποιοσδήποτε ανεγκέφαλος, αριβίστας, διψασμένος για εξουσία έναντι οποιουδήποτε τιμήματος, λαϊκιστής πολιτικός! Θα συμμαχήσω και με το διάβολο, είχε πει κάποτε! Θέλουμε γκούλαγκ με αιρ κοντίσιον!

# 45 στις 19/11/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Παράθεση:
Originally posted by Devil__in__Disguise

Παράθεση:
(πάντως και με όλο το θάρρος ντέβιλ, θα μου επιτρέψεις να ρωτήσω και την Κα Λίτσα Πατέρα, τον Κ.Λεφάκη, την Κα Λεούση και λοιπούς συγγενείς, πριν σχηματίσω τελική γνώμη) .

Ρε συ έλικα ρώτα όποιον θες αλλά χρησιμοποίησε και λίγο την κοινή λογική ;

Πες μου γιατί να μην βγούμε από το ευρώ τώρα μόνοι μας με τις μικρότερες δυνατές συνέπειες ;
Αν απαντήσεις να το κάνεις με επιχειρήματα χωρίς κομματικές παρωπίδες σε παρακαλώ αλλιώς μην απαντάς καθόλου!

Δόξα τω Αλαχ (δοτική) από κοινή λογική μια χαρά τα πάω.
Όπως επίσης και από ρ ε α λ ι σ τ ι κ ή θεώρηση των πραγμάτων, πράγμα που λείπει από σένα.
Δεν έχω παρωπίδες -πράγμα που δεν μπορώ να πω ότι εσύ στερείσαι- απλά θεωρώ "το μη χείρον βέλτιστον".
Όλοι εσείς που πετάτε μπουρμπουλήθρες που μετά από λίγο σκάζουν αλλά σιγά μη συγκινήθείτε -μετά από λίγο ξανά μανά- ...

όλοι εσείς που κοιμάστε με το Ευρώ και ονειρεύεστε ότι θα ξυπνήσετε με τη δραχμή ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΑΤΕ ΞΑΝΑ ΜΕ ΤΟ ΕΥΡΩ, ΝΙΩΘΕΤΕ ΜΙΑ ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΗ, για να λέμε και του στραβού το δίκιο...

όλοι εσείς που κυνηγάτε και μάχεστε ανεμόμυλους να τους γκρεμίσετε και μέσα αντί στάρι να βρείτε γυαλιστερές, λαχταριστές δραχμές που κάθε μια θα αξίζει όσο ένας κόκκος σταριού...

όλοι εσείς κάποια στιγμή Ντέβιλ θα απογοητευτείτε...
γιατί η Ελλάδα μας ΔΕ θα κατασρταφεί, όσο και αν πασκίζετε.

ΣΗΜ: Δε νομίζω ότι τα επιχειρήματα που ζήτησες υστερούν των δικών σου.

Επέλεξες αποσπάσματα στα οποία απαντάς με αοριστολογίες και αφορισμούς,διάβασε καλά τι έγραψα και αν θες απαντάς ολοκληρωμένα!

Εγώ πρότινα σε προηγούμεναα ποστ κάποιο σχέδιο άσχετα αν κάποιος συμφωνεί η όχι,εσύ τι έχεις να αντιπροτίνεις εκτός από κομματικές φανφάρες ;

Σχέδιο με καλύτερη προοπτική και εφαρμόσιμο έχεις να αντιπροτίνεις και άσε τις υπεκφυγές και τις αοριστολογίες κύριε έλικα !

# 46 στις 19/11/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Αυτο που γραφεις αν και δεν ειναι θεωρια συνωμοσιας
ψαχνεις εχθρους ανα την υφηλιο και τους εχθρους
τους εχεις μεσα...!!!!
....εγω ανεφερα σε προηγουμενο ποστ
καποια ευτραπελα...Χειροτεροι εχθροι της Ελλαδος
απο τους ιδιους τους Ελληνες δεν υπαρχουν....

φυσικα κ ειναι μεσα οι εχθροι!!!!
οι ιδιοι οι ελληνες πολιτικοι προδοσαν με το χειροτερο τροπο την πατριδα τους. γι' αυτο οι ξενοι μας θεωρησαν "ευκολο θηραμα" κ μας επιτεθηκαν.
αυτο το εγραψα απο την πρωτη απαντηση μου αγγελε.

τους δε προδοτες πολιτικους, τους ανεβαζε στην εξουσια ο ιδιος ο λαος, γιατι ολοι ειχαν κ απο ενα κουμπαρο-μπατζανακι σε καποια θεσουλα, απο την οποια θα βολευε ολο το σοι.
ΦΥΣΙΚΑ Κ ΟΙ ΕΧΘΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ!
αυτο εννοω οταν λεω "τους ανοιξαμε την πορτα".

επειδη συμφωνησα με αυτο που ειπες περι ελληνων, πηγα το σκεπτικο σου λιγο παρακατω:
εχθροι μεσα στη χωρα, προδοτες κ διεφθαρμενοι -> χωρα ευκολος στοχος για τα γερακια.

Παράθεση:

γινονται συζητησεις? χαχα...
20 χρονια τωρα γινονται συζητησεις κ 20 χρονια η αγγλια πιπιλιζει την ιδια καραμελα περι ισοτιμιας.

Παράθεση:
Για την Τουρκια θελει μεγαλη συζητηση το θεμα δεν ειναι τοσο
απλο !! ενα θα σου πω η Τουρκια εχει ισχυρους συμμαχους ανα
την υφηλιο...εχει ισχυρο λομπυ στην Αμερικη και στην Γερμανια...
και ειναι το σταυροδρομι που θα περασουν η περνανε ολοι οι
αγωγοι...Ποσο ευκολο ειναι να διασπαστει λοιπον ???
Πετας ενα βεγγαλικο και το θεωρεις αυταποδεικτο....

η τουρκια μπορει να συνεχισει να εξυπηρετει ολους τους παραπανω σκοπους που ορθως αναφερεις οτι εξυπηρετει, χωρις να ειναι ενα κρατος αχανες με κοντα 100 εκατ. πλυθησμο.
το οτι θα συρρικνωθει δε σημαινει οτι θα παψει να λειτουργει ως "σταυροδρομι"
ομως οσο πιο μικρη ειναι τοσο πιο ευκολα θα λεει "ναι" σε ο,τι της ζητανε.
αν η τουρκια αρχισει να αποκτα κ αλλη δυναμη, δεν ειναι βεβαιο οτι θα λεει παντα "ναι" κ αυτο ειναι που φοβουνται οι μεγαλοι.
θυμησου την ωρα που στο λεω, δε θα την αφησουν να συνεχισει να συσσωρευει δυναμη, γιατι η τουρκια εχει παρει λιγο φορα κ αν φτασει στο σημειο να γινει υπολογισιμη οικονομικη δυναμη, τοτε θα αρχισει να τους λεει και "οχι"....κ με το "οχι" δε τα πανε καλα οι μεγαλοι.

# 47 στις 19/11/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Αλλά...
εγώ λέω μήπως θα έπρεπε να συμφωνήσουν όποι αυτοί οι πάνσοφοι καταστροφολόγοι-Κασσάνδρες ΠΟΤΕ ΕΠΙ ΤΕΛΟΥΣ ΘΑ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΟΥΜΕ;

Ας τα διάλα πια, δε μπορούμε να βάλουμε ένα πρόγραμμα στη ζωή μας!!!
Ούτε τις καλοκαιρινές διακοπές του 2012 δε μπορούμε να κανονίσουμε

δε θα καταστραφουμε καλε θα ζοριστουμε ομως πολυ εως οτου τελειωσουν με τη γραφειοκρατια. μεχρι να τελειωσουν τα πηγαιν-ελα, να ξεπουληθει ο,τι ειναι να ξεπουληθει, για να αρχισουν απο το μηδεν οι επενδυσεις στην ελλαδα (εξ'ολοκληρου πλεον απο τους ξενους-πλεον αφεντικα) κ ετσι να κινηθει η αγορα κ να ανοιξει καμμια θεση εργασιας να δουλεψει ο κοσμακης που προς το παρον περιμενει. τοσα εργατικα χερια δε σκοπευουν να τ'αφησουν ανεκμεμεταλλευτα. βεβαια τη μεριδα του λεοντος θα τη παιρνουν αυτοι, αλλα ενταξει θα εχουμε κ εμεις κατι να φαμε.
εως τοτε, υπομονη, λιτοτητα κ φυσικα...."ka-lo kou-ra-gio"
by the way, επειδη πηγαινω συχνα στη γερμανια, εχω αρκετους φιλους γερμανους, ενας εκ των οποιων σπουδαζει οικονομολογος σε γερμανικο πανεπιστημιο.
το παλικαρι ειχε ερθει τον οκτωβριο εδω για διακοπες κ τον φιλοξενησα για μερικες μερες. καναμε συζητησεις επι συζητησεων για την κριση στην ελλαδα. μου ειπε οτι το μοντελο της καταρρευσης της ελληνικης οικομομιας το μελετουν στο πανεπιστημιο. εκτιμουν οτι τα χειροτερα ειναι αυτα που ζουμε τωρα για την ελλαδα. δε προκειται κατι χειροτερο να συμβει, ΑΛΛΑ θα χρειαστουν χρονια εως οτου υποχωρησουν εντελως οι παρενεργιες της κρισης..μου ειπε οτι ισως να φτασει κ δεκαετια, ομως δεν υπαρχει λογος ανησυχιας για κατι χειροτερο..(χειροτερο για το λαο...γιατι για τους πολιτικους τα χειροτερα ειναι στο δρομο. καμποσες καρεκλιτσες θα αδιεασουν )

Aggelo

# 48 στις 20/11/2011
author
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Quote:

γινονται συζητησεις? χαχα...
20 χρονια τωρα γινονται συζητησεις κ 20 χρονια η αγγλια πιπιλιζει την ιδια καραμελα περι ισοτιμιας.

Δεν το ειπαν οι Αγγλοι ο Γιουνγκερ το ειπε...

θυμησου την ωρα που στο λεω, δε θα την αφησουν να συνεχισει να συσσωρευει δυναμη, γιατι η τουρκια εχει παρει λιγο φορα κ αν φτασει στο σημειο να γινει υπολογισιμη οικονομικη δυναμη, τοτε θα αρχισει να τους λεει και "οχι"....κ με το "οχι" δε τα πανε καλα οι μεγαλοι.

Οσες φορες προσπαθησαν οι Τουρκοι τα τελευταια χρονια να παιξουν ρολο στις εξελιξεις τοσο στην μεση ανατολη...η στην Βορεια Αφρικη..εφαγαν πορτα !! Υπαρχει ο μπατσος στην περιοχη που ελεγχει
τα παντα !!!
Απο την αλλη δεν το εχουν σε τιποτα οι φιλοι τους
οι Αμερικανοι να εξοπλισουν τιποτα Κουρδους....

# 49 στις 20/11/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Απο την αλλη δεν το εχουν σε τιποτα οι φιλοι τους
οι Αμερικανοι να εξοπλισουν τιποτα Κουρδους....

my point excactly!

by the way μου κανει τρομερη εντυπωση πως ο οτσαλαν ειναι ακομα ζωντανος...σε τουρκικες φυλακες! οι τουρκοι ..που φημιζονται για τη σκληροτητα τους..που συναγωνιζονται τους ναζι σε αγριοτητα....δεν εκτελεσαν η δεν εχουν βασανισει μεχρι θανατου τον οτσαλαν?? ουαου!!! ποιος τον προστατευει αραγε? γιατι τον θελουν ζωντανο?

"Από τη σύλληψή του και εντεύθεν ο Αμπντουλάχ Οτζαλάν είναι ο μοναδικός κρατούμενος στη νησίδα Ιμραλί στη Θάλασσα του Μαρμαρά, σε φυλακές υψίστης ασφαλείας. Στο νησί παραμένει μονάδα στρατιωτικού προσωπικού -1000 άτομα- για τη φύλαξή του. Το αποτέλεσμα της δίκης ήταν καταδίκη σε θάνατο, αλλά μετατράπηκε σε ισόβια κάθειρξη, όταν η θανατική ποινή απαγορεύτηκε στην Τουρκία τον Αύγουστο του 2002"....

...ΟΛΩΣ ΤΥΧΑΙΩΣ οι Τουρκοι αποφασισαν να γινουν μεγαλοψυχοι κ ευαισθητοι κ να απαγορεψουν τη θανατικη ποινη...γιατι ειναι κ πολυ ευαισθητοι ρε παιδι μου, δε τα μπορουν αυτα τα βαρβαρα, δε ταιριαζουν καθολου στην ιδιοσυγκρασια τους!

Aggelo

# 50 στις 21/11/2011
author
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Τον Οτσαλαν μου λες....εδω ο Αραφατ ηταν νουμερο δυο καταζητουμενος
στην λιστα με τους πιο επικυνδυνους τρομοκρατες που ειχαν οι Αμερκανοι...
εναντι αυτου γυριζε τον κοσμο ανετα, πηγαινε
σε συνεδρια για τους παλαιστινιους......βολταριζε την υφηλιο...
αααα!! και κανα δυο φορες τον ειχαν αποκλεισει οι Ισραηλινες δυναμεις
στο σπιτι του στη Ραμαλα και φοβοντουσαν
ολος ο κοσμος για την ζωη του...........τελικα πεθανε απο φυσικο
θανατο.......

Ποτε και κανεις δεν θα μαθει τι πραγματικα ηταν ο Οτσαλαν !!
Διοτι την εποχη της συλληψης και της παραδοσης
ανακατευτηκαν πολλοι ανα τον κοσμο..!!!...
πραγμα το οποιο σε βαζει σε σκεψεις και συνηρμους οτι
δεν ηταν ενας απλος ηγετης του PKK......
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε