Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

prospa9w na katalavw an ontws ais8anete kati gia mena

Σελίδα : 1

sofaki_kisses

# 1 στις 2/12/2011
author
Γυναίκα / 29 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1
'Aρεσαν+: 0%

προσπα9ω να καταλαβω αν οντως αισθανετε κατι για μενα

Έχει εδώ και έναν μήνα που μου αρέσει ενα παιδί απο την ταξη μου...τον εχω παρατηρησει οτι με κοιταει που και που...καθε φορα που μιλαω με τον φιλο του μπαινει στην συζητηση και με πειραζει (με κοροιδευει δηλαδη με την καλη ενοια,οχι με κακο σκοπο)...οταν μιλαω παλι γελαει και με κοροιδευει...μετα το σχολειο εχει τυχει να φυγουμε μαζι δυο φορες και μου μιλουσε επολυ γλυκα!αλλα ειναι πολυ ησυχος και δν μιλαει σχεδον καθολου...εγω ειμαι απο τα λιγα κοριτσια που μιλαει...επισης ο φιλος του λεει ελεγε συνεχεια διαφορες σπονδες για εμενα και αυτον αλλα τωρα εχει σταματησει...τι συμπερενεται απο ολα αυτα εσεις???περιμενω ανυπομονα απαντησεις γιατι βρισκομαι σε κρισιμη κατασταση!ευχαριστω πολυ!

Guava

# 2 στις 3/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Σπονδές προς τους θεούς

Παράθεση:
Originally posted by sofaki_kisses
σπονδες για εμενα

Σε θεωρεί θεά!

Αν είναι λάτρης του αρχαίου Ελληνικού πολιτισμού και αδειάζει το

αναψυκτικό του στο έδαφος καθώς επικαλείται το όνομά σου,

βράσε όρυζα.

Αυτό που νοιώθει για σένα είναι παντελώς πλατωνικό!

Ελπίζω να μην τον λένε Παντελή!

somebody961

# 3 στις 3/12/2011
author
Ανδρας / 61 / Σε σχέση
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Παράθεση:
Originally posted by Guava

Παράθεση:
σπονδες για εμενα

βράσε όρυζα.

Ωραίος!

Δες όμως τι πιστεύω: Το κορίτσι συνηθίζει να γράφει στην ανύπαρκτη διάλεκτο των greeklish (τίτλος του θέματος), πράγμα που σημαίνει ότι το σπόντες θα το έγραφε spondes,
οπότε κάνοντας τη 'μετάφραση' στα Ελληνικά
το έκανε σπονδές!

Ισως όμως και να το έκανε 'κατά λάθος εξεπίτηδες' για να αυτοχρησθεί Θεά όπως λες!

Και προσπαθώντας να μιλήσω και λίγο ..σοβαρά, ας δούμε όλοι τι ζημιά κάνει αυτή η διάλεκτος που αδυνατώ 50 χρονών ..γάιδαρος να καταλάβω πού στα κομμάτια 'βολεύει' περισσότερο από τη ζημιά που κάνει στην επικοινωνία μας..

Οσον αφορά το θέμα σου Σοφάκι, βοήθησε λίγο το παιδί γιατί δε ξέρει ακόμα πώς να χειριστεί τη κατάσταση και,
τα πειράγματα σε σένα είναι ο τρόπος που τον βοηθάει να 'ξεφύγει΄ από την αμηχανία που του προκαλεί η αδυναμία του να σε προσεγγίσει
μιας και εκείνος είναι που έχει 'χρεωθεί' να κάνει το πρώτο βήμα.
Έει, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί! Ε, τότε καλά πάω.

# 4 στις 3/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
...αλλα ειναι πολυ ησυχος και δν μιλαει σχεδον καθολου...εγω ειμαι απο τα λιγα κοριτσια που μιλαει...

...αγαπητη σοφια μην ξεκινησεις κατι βιαστικο μαζι του πριν το ψαξεις καλα...επειδη ειναι ησυχος και δεν μιλαει καθολου, μηπως παιζει κατι αλλο? μηπως κατα βαθος θελει να γινετε "φιλες"?

Guava

# 5 στις 3/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by somebody961

Παράθεση:
Originally posted by Guava

Παράθεση:
σπονδες για εμενα

βράσε όρυζα.

Ωραίος!

Δες όμως τι πιστεύω: Το κορίτσι συνηθίζει να γράφει στην ανύπαρκτη διάλεκτο των greeklish (τίτλος του θέματος), πράγμα που σημαίνει ότι το σπόντες θα το έγραφε spondes,
οπότε κάνοντας τη 'μετάφραση' στα Ελληνικά
το έκανε σπονδές!

Συμφωνώ με τον συλλογισμό. Και εμένα εκεί πήγε το μυαλό μου βλέποντας αυτό:

Παράθεση:
ησυχος και δν μιλαει σχεδον καθολου.

Παντως αξιέπαινη προσπάθεια που δείχνει ότι την ενδιαφέρει το θέμα της και δέλει να διαβαστεί από εμάς τα παλαιμαχα νιάτα.

Παράθεση:

Ισως όμως και να το έκανε 'κατά λάθος εξεπίτηδες' για να αυτοχρησθεί Θεά όπως λες!

Συλλογισμός 2ος

Το καταλάθως επίτηδες .....χμμμ

ίσως...το έκανε επειδή έχει υπόψιν της οτι

ο Έλληνας λέει κάποιες λέξεις χοντροκομμένες ....και εκείνη υπέθεσε ....

ότι η σωστή απόδοση της λέξης να μην είναι τόσο χονδροκομένη.

Παράθεση:
Οσον αφορά το θέμα σου Σοφάκι, βοήθησε λίγο το παιδί γιατί δε ξέρει ακόμα πώς να χειριστεί τη κατάσταση και,
τα πειράγματα σε σένα είναι ο τρόπος που τον βοηθάει να 'ξεφύγει΄ από την αμηχανία που του προκαλεί η αδυναμία του να σε προσεγγίσει
μιας και εκείνος είναι που έχει 'χρεωθεί' να κάνει το πρώτο βήμα.

Σαφέστατα!!!!

Annie93

# 6 στις 7/12/2011
author
Γυναίκα / 32 / Σε σχέση
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 28
Σοφάκι, είμαι καινούρια εδω, αλλά πριν από λίγο καιρό πέρασα κι εγώ την ίδια κατάσταση. Φαίνεται πως το παιδί θέλει να τραβήξει την προσοχή σου, απλά είναι πολύ ντροπαλό! Μην κολάς. Αν σου αρέσει, προσπάθησε να τον κάνεις να ανοιχτεί και να νιώσει άνετα μαζί σου. Βρες θέματα για να συζητήσετε, θα βοηθήσει να δεθείτε παραπάνω.
Συνήθως τα αγόρια πιστεύουν πως δεν μπορούν να φερθούν σωστά, και αυτό εκφράζεται με συστολή μπροστά στα κορίτσια. Το οτι επεμβαίνει στην κουβέντα σου με τον φίλο του είναι θετικό, θέλει να αποσπάσει την προσοχή σου. Και οι σπόντες είναι πολύ θετικές, γιατί δίχνουν πως μάλλον έχει μιλήσει στον φίλο του για εσένα, οπότε λογικά ενδιαφέρεται
Καλή τύχη!
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.