Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ΓΙΑ ΤΟΝ TP_1978

Επιλέξτε σελίδα: (1-22)
Σελίδες Αρχική«567891011121314Τελ.»

methismeno_troufaki

# 181 στις 10/12/2011
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 20.565
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Originally posted by naughtyM
Αν υπηρχαν Pull & bear και Bershka εκει π μενεις θα αγοραζες
Ειναι τυπου stradivarious

Στα all star πήγαινε μαρή! Δεν μ'αρέσουν και δεν έχω πάρει ποτέ μου!
Μην ψάχνεις την ευτυχία, είναι πάντα μέσα σου...

methismeno_troufaki

# 182 στις 10/12/2011
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη

Παράθεση:
Originally posted by tp_1978

Παράθεση:
Originally posted by methismeno_troufaki

Παράθεση:
Whatever.... εχεις δει πολλες 18αρες που δε φορουν all star και δεν αγοραζουν απο τα Bershka και τα Pull & bear;

Πες το μου να παω να αυτοπυρποληθω

Μαλλον δεν εχετε απο αυτα στην Ξανθη και ουτε στην ευβοια.

Έχουμε αλλα δεν τα φοράω. Δεν μ'αρέσουν και πολύ. Όπως και τα all star.

naughtyM

# 183 στις 10/12/2011
author
Γυναίκα / 34 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αμπελόκηποι
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 19.097

Παράθεση:

Παράθεση:

τα all star το ξερουμε οτι δε σαρεσουν (αν ειναι!)
ΥΓ. Δε χρειαζεται να σαρεσουν ολα τα ρουχα τους. 1-2 κομματια θα βρεις. Αλλωστε ουτε εμενα με ενθουσιαζουν...
Ειναι μεχρι μια ηλικια μετα ειναι πολυ 'γυμνασιο/λυκειο' φαση..
Δε λεει
Don't forget to fall in love with yourself first...

# 184 στις 10/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:

Παράθεση:

Εμενα τα all star δε μου κανουν. Οσες φορες εχω παει να δοκιμασω για να αγορασω μου ειναι πολυ στενα στα πλαγια και μπροστα στα δαχτυλα, οποτε δεν γινεται να τα αγορασω ενω μου αρεσουν. Αντε να βρω παππουτσια, ειμαι μονο με 2 ζευγαρια ψευτοπαππουτσια τυπου αθλητικα αλλα οχι αθλητικα ομως, τα οποια ειναι λεπτα και ευθραυστα (δεν ειναι απο τα χοντρα αθλητικα) και χαλια και τα φοραω και για καθε μερα και για καλα και για παντου.

naughtyM

# 185 στις 10/12/2011
author
Γυναίκα / 34 / Σε σχέση

Παράθεση:

Παράθεση:

Παράθεση:

Παράθεση:
ΥΓ. Καταφερες να ψωνισες μπλουζα; Δεν ήταν δυσκολη κ απλησιαστη;

Ναι οντως εκει μου εχει βγει η παναγια. Αφου επειδη οι μπλουζες που εχω ειναι πολυ λεπτες και δεν ειναι ωραιες και δεν ταιριαζουν παρα μονο με κατι σιγκεκριμενο και μαλιστα ειναι μετρημενες στα δαχτυλα του ενος χεριου, φοβαμαι να τις φορεσω για να μην αναγκαστω να τις πλυνω και χαλασουν και μετα που θα βρω αλλες. Καθομαι με τις μπιτζαμες ολη μερα και αν πρεπει μια δυο φορες τη βδομαδα να βγω απο το σπιτι φοραω μια λεπτη μπλουζα απο αυτες τις ελαχιστες που εχω τυπου sprider με μια ζακετα για να μην κρυωνω και ετσι τη βγαζω. Να βγω σε κοσμο με τετοια εμφανιση δεν παιζει. Παω μονο μεχρι τον ξαδερφο μου και ξαναγυρναω.
Δυσκολο πραγμα το ντυσιμο.!

Ουτε μπουφαν δε φορας;
Ρε συ τπ...εισαι ψυχωτικος ρε αγορι μου. Δε πας καλα.
Πανε σε κανα γιατρο ρε...με το βρακι θα βγαινεις σε λιγο γιατι το ντυσιμο ειναι 'δυσκολο και απλησιαστο'.
Εσενα οτι δε σου 'καθεται' ειναι δυσκολο. Οχι, οτι εσυ εισαι προς θεου,

Εσυ εισαι ο δυσκολος, εσυ εχεις προβληματα ψυχιατρικα, εσυ πρεπει να πας στο γιατρο, εσυ να αλλαξεις...εσυ, εσυ!

Ξεκολλα απο τη ζωη (που δεν εχεις) σου!

Ας ειχες το σωμα το δικο μου και θα σου ελεγα εγω αν θα εβρισκες μπουφαν να φορεσεις. Που ειμαι λεπτος και με μακρυα χερια. Κανενα μπουφαν δε μου κανει. Ασε που τι μπουφαν να βρω....εδω δεν εχω τα βασικα ρουχα για καθε μερα. Μεχρι να φτασω στο μπουφαν εχουμε πολυ δρομο ακομα.

Σωστα! Γιατι απο ολους τους ανθρωπους εσυ εισαι μονο που εισαι αδυνατος με μακρια χερια! Κανενας αλλος! Μα κανενας!
Ναι, εχεις δικιο...
Το ντυσιμο ειναι δυσκολο και απλησιαστο....

# 186 στις 10/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Γιατι, αμφιβαλλεις γιαυτο;;

methismeno_troufaki

# 187 στις 10/12/2011
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη

Παράθεση:
Ας ειχες το σωμα το δικο μου και θα σου ελεγα εγω αν θα εβρισκες μπουφαν να φορεσεις. Που ειμαι λεπτος και με μακρυα χερια. Κανενα μπουφαν δε μου κανει. Ασε που τι μπουφαν να βρω....εδω δεν εχω τα βασικα ρουχα για καθε μερα. Μεχρι να φτασω στο μπουφαν εχουμε πολυ δρομο ακομα.

Οι περισσότεροι άντρες έτσι είναι.
Και όλοι βρίσκουν ρούχα να ντυθούν.
Μάλλον εσύ σταμάτησες να προσπαθείς να βρεις ρούχα όταν σταμάτησαν να στα διαλέγουν οι γονείς σου και έπρεπε να κάνεις κάτι από μόνος σου.

methismeno_troufaki

# 188 στις 10/12/2011
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη

Παράθεση:

Παράθεση:

Γιατι, αμφιβαλλεις γιαυτο;;

Υπάρχουν 6.852.472.823 άνθρωποι στον πλανήτη αλλά μόνο εσύ δεν μπορείς να βρεις ρούχα...

# 189 στις 10/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Αφου επειδη οι μπλουζες που εχω ειναι πολυ λεπτες και δεν ειναι ωραιες και δεν ταιριαζουν παρα μονο με κατι σιγκεκριμενο και μαλιστα ειναι μετρημενες στα δαχτυλα του ενος χεριου, φοβαμαι να τις φορεσω για να μην αναγκαστω να τις πλυνω και χαλασουν και μετα που θα βρω αλλες.

Μιλάμε ο tp θα έχει ρίξει το γέλιο της πολικής αρκούδας με τις αντιδράσεις σας σε αυτό... που το πήρατε και σοβαρά!!

serenita

# 190 στις 10/12/2011
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Φιλαδέλφεια
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.278

Nαρουτο....δεν το εχεις ξαναπετυχει....

σε λιγο θα πεσουν και παραδειγματα για τη δυσκολια ευρεσης ρουχων για τον Τπ...

Να δεις εκει γελιο μολις καταλαβεις οτι οντως το πιστευει....
Ο χαμενος τα παιρνει ολα...

naughtyM

# 191 στις 10/12/2011
author
Γυναίκα / 34 / Σε σχέση

Παράθεση:
Originally posted by naruto

Παράθεση:
Αφου επειδη οι μπλουζες που εχω ειναι πολυ λεπτες και δεν ειναι ωραιες και δεν ταιριαζουν παρα μονο με κατι σιγκεκριμενο και μαλιστα ειναι μετρημενες στα δαχτυλα του ενος χεριου, φοβαμαι να τις φορεσω για να μην αναγκαστω να τις πλυνω και χαλασουν και μετα που θα βρω αλλες.

Μιλάμε ο tp θα έχει ρίξει το γέλιο της πολικής αρκούδας με τις αντιδράσεις σας σε αυτό... που το πήρατε και σοβαρά!!

Δεν εχεις καταλαβει το μεγεθος του προβληματος του ετσι;
Δεν ειναι η 1η φορα που τα γραφει....

ΥΓ. Αραγε τπ...αναρωτηθηκες ποτε μηπως εσυ εισα ο δυσκολος; οχι φυσικα
ΥΓ2. Αλλοι φορανε 51 νουμερο παπουτσι και βρισκουν και δε μπορεις εσυ..γιατι ειναι στενα γιατι ειναι μικρα γιατι ειναι λεπτα γιατι ειναι στραβα...

Της κοντης πο@τσ@ς οι τριχες τις φταινε! Εχω να δηλωσω

# 192 στις 10/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Μάλλον εσύ σταμάτησες να προσπαθείς να βρεις ρούχα όταν σταμάτησαν να στα διαλέγουν οι γονείς σου και έπρεπε να κάνεις κάτι από μόνος σου.

Τοχεις πιασει το θεμα.
Η αληθεια ειναι οτι μεχρι καποια ηλικια δεν ειχα ψωνισει ποτε μου. Ειχα κανα δυο μπλουζες και κανα δυο παντελονια που μου ειχε ψωνισει η μανα μου, και ενα προπολεμικο μπουφαν το οποιο χωραγε εμενα και αλλον εναν μεσα. Με αυτα τα εβγαλα ολα ταχρονια της νεοτητας μου μια και τοτε το ντυσιμο δε με ενδιαφερε ΚΑΘΟΛΟΥ και ηταν αλλες οι εποχες. Δεν ειχα κανενα προβλημα.
Αργοτερα που πηγαινα στο μοναστηρακι για να ψωνιζω δισκους-μουσικη, περναγα μια φορα το χρονο απο καποιες αποθηκες εκει και επερνα κατι μπλουζες τυπου λαικης πολυ μμικρες και στενες γιατι ημουν πολυ αδυνατος τοτε με τελειο σωμα.
Και ξαφνηκα πριν 3-4 χρονια, που αρχισε το σωμα μου να αλλαζει και παχυνα λιγο, συνειδητοποιω μια μερα οτι δεν ειχα ουτε ενα τζιν, μιας και τα 2 τζιν που ειχα ηταν 3 νουμερα μικροτερα αφου ηδη τα ειχα παρει πολυ στενα οταν ημουν πολυ πιο αδυνατος, και οι μπλουζες απο το μοναστηρακι μου ηταν πλεον βαφτιστικες. Με επιασε ΚΡΥΟΣ ΥΔΡΩΤΑΣ. Δεν ειχα ουτε μια μπολουζα και ουτε ενα τζιν για να βγω απο το σπιτι και να παω στη ζσχολη. Λεω τωρα τι κανουμε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Εντωμεταξυ δεν ειχα παει ποτε στα μαγαζια στη ζωη μου να ψωνισω.
Οποτε φορεσα οτι βρηκα που δε μου εκανε, και αρχισα να πηγαινω στα μαγαζια. Εκει αντιμετωπισα ΤΟ ΧΑΟΣ.
1ον: δεν ειχα ξαναπαει στα μαγαζια να ψωνισω
2ον: φοβηθηκα για το μεγεθος απο τις μπλουζες επειδη τα παλια μου ειχαν γινει φαφτιστικα, οποτε πηγα στα αλλο ακρο τα τεραστια νουμερα γιατι δεν ηξερα αν θα μπουν στο πληντυριο.
3ον: Δεν ηξερα τι φοραει ο κοσμος για καθε μερα, ποια ειναι η κοινη μοδα, τι ειναι ασχημο και τι ωραιο, τι αποδεχτο και τι μη αποδεχτο
4ον: δεν ηξερα τι να προτοδοκιμασω γιατι δεν ειχα τιποτα απο ρουχα και δεν ηξερα και τι επρεπεε να δοκιμασω και τι οχι.
5ον: Ειδα τα χιλιαδες ρουχα τα οποια τα δοκιμαζα πλεον με τρομερο ΑΝΧΟΣ και δε ηξερα αν μου κανουν η οχι.
6ον: Ειχα προβλημα με το σωματοτυπο μου. Λεπτος και ψηλος και μακρυα χερια. ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΙΠΟΤΑ.

Οποτε μες την ταραχη μου δοκιμαζα ολο το μαγαζι οπου πηγαινα και επερνα κατι που δε μου εκανε, και ξαναβρισκομουνα πλαι στο μηδεν μετα. Ασε που οτι επερνα το σκεφτομουνα για μια βδομαδα μετα και πελαγωνα. ΠΟΛΥ ΨΥΧΟΦΘΟΡΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ.
Ειναι σαν να πεταξεις καποιον 30 χρονων ανθρωπο που δεν εχει παει ουτε στη 1η δημοτικου και δεν ξερει προσθεση και φαιρεση, και εσυ τον πετας ξαφνικα στο πανεπιστημιο. Ε..............εχει πελαγωσει.

methismeno_troufaki

# 193 στις 10/12/2011
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη

Παράθεση:

ΥΓ. Αραγε τπ...αναρωτηθηκες ποτε μηπως εσυ εισα ο δυσκολος; οχι φυσικα
ΥΓ2. Αλλοι φορανε 51 νουμερο παπουτσι και βρισκουν και δε μπορεις εσυ..γιατι ειναι στενα γιατι ειναι μικρα γιατι ειναι λεπτα γιατι ειναι στραβα...

Της κοντης πο@τσ@ς οι τριχες τις φταινε! Εχω να δηλωσω

naughtyM

# 194 στις 10/12/2011
author
Γυναίκα / 34 / Σε σχέση
Τεραστιο προβλημα. ΤΕραστιο. Τι αλλο θα διαβασουμε εδω μεσα;
Ποια δυσκολη διαδικασια χριστιανε μου;
Εμας μας βαζαν 4 χρονων σε ενα μαγαζι και διαλεγαμε τι θελουμε και εσυ 30χρ μαντραχαλος δε μπροεις και καλα;

Τα ψυχολογικα σου ειναι το προβλημα. Οχι ο σωματοτυπος σου. Που δλδ να φορουσες 51 νουμερο παπουτσι και να ησουν υπερβαρος.

Με το πουλι απεξω θα κυκλοφορουσες επειδη δε θα μπορουσες να βρεις ουτε βρακι στο νουμερο σου;

Ε μα ελεος δλδ. σοβαρο προβλημα.

# 195 στις 10/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Εμας μας βαζαν 4 χρονων σε ενα μαγαζι και διαλεγαμε τι θελουμε και εσυ 30χρ μαντραχαλος δε μπροεις και καλα;

Τα ψυχολογικα σου ειναι το προβλημα. Οχι ο σωματοτυπος σου. Που δλδ να φορουσες 51 νουμερο παπουτσι και να ησουν υπερβαρος.

Με το πουλι απεξω θα κυκλοφορουσες επειδη δε θα μπορουσες να βρεις ουτε βρακι στο νουμερο σου;

Αν διαβασεις προσεκτικα την ιστορια που γραφω ακριβως απο πανω, τοτε θα καταλαβεις. Και οντως εχω πλατες μεγαλες, μακρυα χερια, και λεπτο σωμα.

Οποτε αν παρω μικροτερο νουμερο μπλουζας, θα μου ειναι ενταξει στο σωμα αλλα θα εχει κοντα μανικια και στενη στις πλατες.

Αν παρω μεγαλυτερο νουμερο μπλουζας θα μου ειναι ενταξει στα μανικια και στις πλατες αλλα θα πλεει πανω μου.

Επισης τα νουμερα τα εχουν κανει ΣΚΑ-τα. Μπορεις να δοκιμασιες ενα small η medium και να ειναι τεραστιο, και μετα να δοκιμασεις ενα large και να ειναι μικρο και στενο.

Επισης στην ιδια ακριβως μπλουζα και στο ιδιο ακριβως σχεδιο, αν δοκιασεις διαφορετικο χρωμα η ακομα και το ιδιο χρωμα θα δεις διαφορα στα μεγεθη. Η μια δηλαδη μεγαλη και η αλλη μικρη. η αλλη κοντη και φαρδια, η αλλη μακρυ ακαι τενη.

πλερει δηλαδη να δοκιμασεις ΟΛΟ το μαγαζι και ΑΑΑΑΑΑΝΝΝΝΝΝΝΝΝ θα εισαι τυχερος να βρεις μια μπλουζα που να σου κανει ΚΑΠΩΣ (οχι ακριβως).
Μιλαμε η δυσκολοτερη διαδικασια που υπαρχει.

methismeno_troufaki

# 196 στις 10/12/2011
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη

Παράθεση:

Παράθεση:

Τοχεις πιασει το θεμα.
Η αληθεια ειναι οτι μεχρι καποια ηλικια δεν ειχα ψωνισει ποτε μου. Ειχα κανα δυο μπλουζες και κανα δυο παντελονια που μου ειχε ψωνισει η μανα μου, και ενα προπολεμικο μπουφαν το οποιο χωραγε εμενα και αλλον εναν μεσα. Με αυτα τα εβγαλα ολα ταχρονια της νεοτητας μου μια και τοτε το ντυσιμο δε με ενδιαφερε ΚΑΘΟΛΟΥ και ηταν αλλες οι εποχες. Δεν ειχα κανενα προβλημα.
Αργοτερα που πηγαινα στο μοναστηρακι για να ψωνιζω δισκους-μουσικη, περναγα μια φορα το χρονο απο καποιες αποθηκες εκει και επερνα κατι μπλουζες τυπου λαικης πολυ μμικρες και στενες γιατι ημουν πολυ αδυνατος τοτε με τελειο σωμα.
Και ξαφνηκα πριν 3-4 χρονια, που αρχισε το σωμα μου να αλλαζει και παχυνα λιγο, συνειδητοποιω μια μερα οτι δεν ειχα ουτε ενα τζιν, μιας και τα 2 τζιν που ειχα ηταν 3 νουμερα μικροτερα αφου ηδη τα ειχα παρει πολυ στενα οταν ημουν πολυ πιο αδυνατος, και οι μπλουζες απο το μοναστηρακι μου ηταν πλεον βαφτιστικες. Με επιασε ΚΡΥΟΣ ΥΔΡΩΤΑΣ. Δεν ειχα ουτε μια μπολουζα και ουτε ενα τζιν για να βγω απο το σπιτι και να παω στη ζσχολη. Λεω τωρα τι κανουμε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Εντωμεταξυ δεν ειχα παει ποτε στα μαγαζια στη ζωη μου να ψωνισω.
Οποτε φορεσα οτι βρηκα που δε μου εκανε, και αρχισα να πηγαινω στα μαγαζια. Εκει αντιμετωπισα ΤΟ ΧΑΟΣ.
1ον: δεν ειχα ξαναπαει στα μαγαζια να ψωνισω
2ον: φοβηθηκα για το μεγεθος απο τις μπλουζες επειδη τα παλια μου ειχαν γινει φαφτιστικα, οποτε πηγα στα αλλο ακρο τα τεραστια νουμερα γιατι δεν ηξερα αν θα μπουν στο πληντυριο.
3ον: Δεν ηξερα τι φοραει ο κοσμος για καθε μερα, ποια ειναι η κοινη μοδα, τι ειναι ασχημο και τι ωραιο, τι αποδεχτο και τι μη αποδεχτο
4ον: δεν ηξερα τι να προτοδοκιμασω γιατι δεν ειχα τιποτα απο ρουχα και δεν ηξερα και τι επρεπεε να δοκιμασω και τι οχι.
5ον: Ειδα τα χιλιαδες ρουχα τα οποια τα δοκιμαζα πλεον με τρομερο ΑΝΧΟΣ και δε ηξερα αν μου κανουν η οχι.
6ον: Ειχα προβλημα με το σωματοτυπο μου. Λεπτος και ψηλος και μακρυα χερια. ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΙΠΟΤΑ.

Οποτε μες την ταραχη μου δοκιμαζα ολο το μαγαζι οπου πηγαινα και επερνα κατι που δε μου εκανε, και ξαναβρισκομουνα πλαι στο μηδεν μετα. Ασε που οτι επερνα το σκεφτομουνα για μια βδομαδα μετα και πελαγωνα. ΠΟΛΥ ΨΥΧΟΦΘΟΡΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ.
Ειναι σαν να πεταξεις καποιον 30 χρονων ανθρωπο που δεν εχει παει ουτε στη 1η δημοτικου και δεν ξερει προσθεση και φαιρεση, και εσυ τον πετας ξαφνικα στο πανεπιστημιο. Ε..............εχει πελαγωσει.

Και τώρα θέλεις να μας πείσεις ότι δεν έχεις πρόβλημα έτσι??

Βέβαια εδώ φταίνε και οι γονείς σου γιατί μάλλον όταν ήσουν μικρός στα έφερναν όλα στο χέρι, δεν σου είπαν να διαλέξεις μόνος σου κάτι, διάλεγαν αυτοί για σένα.

Αλήθεια το φαγητό το μάσαγες μόνος σου ή στο έδιναν μασημένο και αυτό?

# 197 στις 10/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Και τώρα θέλεις να μας πείσεις ότι δεν έχεις πρόβλημα έτσι??

Βέβαια εδώ φταίνε και οι γονείς σου γιατί μάλλον όταν ήσουν μικρός στα έφερναν όλα στο χέρι, δεν σου είπαν να διαλέξεις μόνος σου κάτι, διάλεγαν αυτοί για σένα.

Αλήθεια το φαγητό το μάσαγες μόνος σου ή στο έδιναν μασημένο και αυτό?

Τωρα πλεον νομιζω οτι ειναι θεμα χρονου να το λυσω το θεμα των ρουχων. Οχι οτι δε θα δυσκολευτω. Θα δυσκολευτω πολυ αλλα τουλαχιστον δε θα το βαλω κατω. θα προσπαθησω.

Βεβαια δε θα φτασω να μοιαζω το ιδιο με τους τυπαδες που κυκλοφορουν εξω. Αλλα τουλαχιστον θα εχω ρουχα να βγαινω απο το σπιτι για καθε μερα.

# 198 στις 10/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Και όμως ατακτούλα... έχω καταλάβει!

Επίσης, έχω καταλάβει πού τελειώνει το πρόβλημα και πού αρχίζει το "ας πούμε και καμμιά μaλ@kiα παραπάνω να τους πέσουν τα σαγόνια να γελάσουμε λίγο".
Για το συγκεκριμένο θέμα (την δυσκολία εύρεσης ρούχων) ξέρεις τι πιστεύω; Ότι πήγε κάποτε, ψώνισε ρούχα μόνος του, οι γονείς του του είπαν "μα ρούχα είναι αυτά που πήγες και ψώνισες;" (χωρίς απαραίτητα να έχουν και δίκιο, κλασσικοί έλληνες γονείς), δεν είχε και κάποιο άλλο άτομο να του πει μια άλλη γνώμη και μετά από μερικές επαναλήψεις του ίδιου σκηνικού, σταμάτησε την προσπάθεια και πείστηκε ότι και το να βρεις ρούχα είναι απελπιστικά δύσκολο!

naughtyM

# 199 στις 10/12/2011
author
Γυναίκα / 34 / Σε σχέση

Παράθεση:

Παράθεση:

Αν διαβασεις προσεκτικα την ιστορια που γραφω ακριβως απο πανω, τοτε θα καταλαβεις. Και οντως εχω πλατες μεγαλες, μακρυα χερια, και λεπτο σωμα.

Οποτε αν παρω μικροτερο νουμερο μπλουζας, θα μου ειναι ενταξει στο σωμα αλλα θα εχει κοντα μανικια και στενη στις πλατες.

Αν παρω μεγαλυτερο νουμερο μπλουζας θα μου ειναι ενταξει στα μανικια και στις πλατες αλλα θα πλεει πανω μου.

Επισης τα νουμερα τα εχουν κανει ΣΚΑ-τα. Μπορεις να δοκιμασιες ενα small η medium και να ειναι τεραστιο, και μετα να δοκιμασεις ενα large και να ειναι μικρο και στενο.

Επισης στην ιδια ακριβως μπλουζα και στο ιδιο ακριβως σχεδιο, αν δοκιασεις διαφορετικο χρωμα η ακομα και το ιδιο χρωμα θα δεις διαφορα στα μεγεθη. Η μια δηλαδη μεγαλη και η αλλη μικρη. η αλλη κοντη και φαρδια, η αλλη μακρυ ακαι τενη.

πλερει δηλαδη να δοκιμασεις ΟΛΟ το μαγαζι και ΑΑΑΑΑΑΝΝΝΝΝΝΝΝΝ θα εισαι τυχερος να βρεις μια μπλουζα που να σου κανει ΚΑΠΩΣ (οχι ακριβως).
Μιλαμε η δυσκολοτερη διαδικασια που υπαρχει.

Ελα βρε αγορι μου...μη μας τρελλαινεις.

Και εχω εειμαι αδυνατη εχω μικρη μεση και πεταχτο κωλο που σημαινει οτι συχνα σχεδον ολα τα παντελονια που θα δοκιμασω ενω θα μου κανουν πανω στη μεση θα εχουν 'αερα' και θα μου πεφτουν;
Τι κανεις;
το αγοραζεις και το δινεις για στενεμα

Δε βγηκα να βροντοφωναξω Ποοοοοοοο δε μπορω να βρω παντελονι, και τι δυσκολο που ειναι και το ενα και το αλλο.
Αν ενα παπουτσι δε σου κανει. Πχ φορας 43 , δοκιμαζεις το 43 -μικρο. Δοκιμαζεις το 44 ειναι μεγαλο κ εχει λιγο αερα. Βαζεις εναν πατο! ή ολοκληρο ή μισο! Και εισαι ενταξει!
Δε κλαιγεσαι γιατι δεν μπορεις με τπτ να βρεις παπουτσι.
Εγω στα νουμερο ειμαι παντα στα μισα -οπως και αλλοι χιλιαδες κοσμος-αλλα βρισκουμε.

Το ποσο μεγαλο προβλημα εχεις φαινεται μεχρι κ σ αυτο το τομεα. Εχεις πλασει κατι στο μυαλο σου, εχεις κουτακια...και αν δεν ειναι ετσι δεν ειναι φυσιολογικα. Ειναι δυσκολα. Φταινε αυτα και οχι εσυ. Δε συμβιβαζεσαι και δεν υποχωρεις με οτιδηποτε αποκλινει απ αυτο που εχεις στο μυαλο σου.
Αν δε πας σε ψυχιατρο σε βλεπω να κυκλοφορεις ξενρακωτος και να σε δουμε στις ειδησεις και να πουμε "ααα ο τπ! Εε...θα τον μπαγλαρωναν καποια στιγμη"

naughtyM

# 200 στις 10/12/2011
author
Γυναίκα / 34 / Σε σχέση

Παράθεση:
Originally posted by naruto

Παράθεση:

Και όμως ατακτούλα... έχω καταλάβει!

Επίσης, έχω καταλάβει πού τελειώνει το πρόβλημα και πού αρχίζει το "ας πούμε και καμμιά μaλ@kiα παραπάνω να τους πέσουν τα σαγόνια να γελάσουμε λίγο".
Για το συγκεκριμένο θέμα (την δυσκολία εύρεσης ρούχων) ξέρεις τι πιστεύω; Ότι πήγε κάποτε, ψώνισε ρούχα μόνος του, οι γονείς του του είπαν "μα ρούχα είναι αυτά που πήγες και ψώνισες;" (χωρίς απαραίτητα να έχουν και δίκιο, κλασσικοί έλληνες γονείς), δεν είχε και κάποιο άλλο άτομο να του πει μια άλλη γνώμη και μετά από μερικές επαναλήψεις του ίδιου σκηνικού, σταμάτησε την προσπάθεια και πείστηκε ότι και το να βρεις ρούχα είναι απελπιστικά δύσκολο!

Διαφωνω απο ενα σημειο κ μετα.

Οτι εχει συγκεκριμενα 'κουτακια' στο μυαλο του και αν οτιδηποτε αποκλινει ειναι λαθος και δυσκολο και απλησιαστο...δε ειναι πιθανον ετσι ετσι;
Ακριβως οτι κανει με τις γυναικες κανει κ με τα ρουχα.
ΠΡοσπαθησε να διαβασεις πισω απο τις λεξεις και να 'δεις' τη συλλογιστικη του.
Αν υπαρχει συλλογιστικη..ενας θεος ξερει τι ειναι αυτο...
Επιλέξτε σελίδα: (1-22)
Σελίδες Αρχική«567891011121314Τελ.»
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.