Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ΓΙΑ ΤΟΝ TP_1978

Επιλέξτε σελίδα: (1-22)
Σελίδες 12345678910Τελ.»

# 61 στις 8/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by naughtyM
Μα εγω δεν ανεφερα τετοιες περιπτωσεις. Κυριως για τη δικη σου και παρομοια με τη δικη σου περιπτωση εγραφα.
Στην περιπτωση που αναφερεις προφανως και θα εχουμε αλλη ερμηνεια.
Εγω εστιασα στο δικο σου θεμα, οποτε μην γραφεις ασχετα πραγματα.

Δεν ειναι ολες οι περιπτωσεις ιδιες, και κυριως μη συγκρινεις τα ψυχολογικα προβληματα που θα δημιουργηθουν σε ενα κακοποιημενο παιδι και σε εναν μαντραχαλο απο την αλλη που εχει ψυχολογικα επειδη η ζωη του ολη ειναι ενα mouνι.

Μα κι εγω κακοποιηση ψυχικη δεχτηκα στην εφηβεια και λιγο πιο μετα, οταν εβλεπα το χαλι που επικρατουσε γυρω μου. κακοποιηση δεν ειναι αυτο;; και μαλιστα σε τρυφερες ηλικιες.

naughtyM

# 62 στις 8/12/2011
author
Γυναίκα / 34 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αμπελόκηποι
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 19.097
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Originally posted by tp_1978

Παράθεση:
Originally posted by naughtyM
Μα εγω δεν ανεφερα τετοιες περιπτωσεις. Κυριως για τη δικη σου και παρομοια με τη δικη σου περιπτωση εγραφα.
Στην περιπτωση που αναφερεις προφανως και θα εχουμε αλλη ερμηνεια.
Εγω εστιασα στο δικο σου θεμα, οποτε μην γραφεις ασχετα πραγματα.

Δεν ειναι ολες οι περιπτωσεις ιδιες, και κυριως μη συγκρινεις τα ψυχολογικα προβληματα που θα δημιουργηθουν σε ενα κακοποιημενο παιδι και σε εναν μαντραχαλο απο την αλλη που εχει ψυχολογικα επειδη η ζωη του ολη ειναι ενα mouνι.

Μα κι εγω κακοποιηση ψυχικη δεχτηκα στην εφηβεια και λιγο πιο μετα, οταν εβλεπα το χαλι που επικρατουσε γυρω μου. κακοποιηση δεν ειναι αυτο;; και μαλιστα σε τρυφερες ηλικιες.

Δεν εχεις ιδεα τι ειναι ψυχικη κακοποιηση. Κανενα χαλι δεν επικρατουσε ουτε επικρατει. Αλλιως ολοι θα ταν μονοι τους. Οι ατρες θα ταν ολοι μπακουρια και οι γυναικες μονες χωρις να κανουν σεξ γιατι δε θελουν κιολας 9συμφωνα με τα λεγομενα σου).
Μονο που δεν ισχυει αυτο. Αλλα δε το καταλαβαινεις.

Δε θα επεκταθω Τπ. Εχει γινει κουραστικο πολυ ολο αυτο. ΕΥχομαι να πας σε ενα ψυχιατρο κ να γινεις ανθρωπος, να μαθεις να ζεις.
Γιατι τωρα....
Don't forget to fall in love with yourself first...

dindon

# 63 στις 8/12/2011
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 8.663

Παράθεση:

Παράθεση:
Originally posted by methismeno_troufaki

Παράθεση:
Αστην. Δεν ξερει. Δεν ειναι κακο να εχεις αγνοια.

Δεν είναι οτι δεν ξέρει, ξέρει τα μισά και νομίζει ότι τα ξέρει όλα κι αυτό είναι πολύ χειρότερο από το να μην ξέρει!

Ναι οντως το ειδα κι εγω αυτο.

Δεν ειναι των θετικων επιστημων οπως εμεις.

το χρειαζομουν σημερα... να στε καλα!
"Why is it something so good Just can't function no more? Love ... love will tear us apart again..."

Invictvis

# 64 στις 8/12/2011
author
Ανδρας / 49 / Διαζευγμένος
Ν. Δωδεκανήσου / Ρόδος
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 371

Και μία ανδρική μαρτυρία

Αγαπητέ tp, μίλησες για μειωμένη σεξουαλική επιθυμία των ανδρών μετά τα 30.

Αυτό πρώτη φορά το ακούω και το ακούω από εσένα.

Δεν ξέρω αν οι 30άρηδες που έχεις γνωρίσει έχουν μειωμένη σεξουαλική

επιθυμία, αλλά επίτρεψέ μου να σε διαβεβαιώσω ότι:

"Όλες οι γενικεύσεις είναι επικίνδυνες΄ακόμη κι αυτή".

Αλέξανδρος Δουμάς

Επίσης, να σε διαβεβαιώσω πως ούτε εγώ, ούτε οι κολλητοί μου (όλοι άνω των

32) διερχόμαστε φάση μειωμένης σεξουαλικής επιθυμίας.

Να σε πληροφορήσω ακόμη ότι και με 30άρες "παίζουμε"

και με 20άρες και με 40άρες (κάποιοι).

Κατά τα άλλα, άκουσε τη naughty. Μόνο να κερδίσεις έχεις.

Σου λέει τα πράγματα όπως είναι κι όχι όπως θες να τα βλέπεις εσύ.

Εύχομαι ειλικρινά να ξεκολλήσεις, γιατί είναι κρίμα.

Είσαι νέος άνθρωπος να πάρει η ευχή...Άλλοι στην ηλικία σου μόλις που

ξεκινάνε τη ζωή τους.

Από έναν 37άρη.

Το της πόλεως όλης ήθος, ομοιούται τοις άρχουσιν. Ισοκράτης

methismeno_troufaki

# 65 στις 8/12/2011
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 20.565
Είπα να στο βάλω εδώ, μια και το θέμα αναφέρεται σε σένα.

Παράθεση:

Παράθεση:

Παράθεση:
Eχεις επιχειρηματα τελικα. Δυσκολα θα τα βγαλω περα μαζι σου.

Παντως θελω να ξερεις οτι δεν κανω πλακα σ οσα λεω.

Δεν αμφιβάλλω ότι έχεις ζήσει την απόρριψη από γυναίκες ή ότι δεν κατάφερες να έχεις κάποια επαφή μαζί τους, αλλά μήπως θα έπρεπε να σκεφτείς και το δικό μερίδιο ευθύνης σε όλο αυτό?

Είπες ότι σε κοιτούσαν γυναίκες και σε κάποιο άλλο post σου αναφέρεις ότι για να την πέσει κάποιος σε κάποια κοπέλα πρέπει να έχει πάρει το πράσινο φως. Εσένα σου έδιναν όχι απλώς πράσινο φως, ολόκληρους πράσινους προβολείς και δεν έκανες τίποτε, δεν το εκμεταλλεύτηκες και άφησες πολλές ευκαιρίες να πάνε χαμένες

Απορριψη απο γυναικες δεν εχω βιωσει για τον απλο λογο οτι δεν εχω γνωρισει γυναικες. Τα να σε κοιταξει μια αγνωστη δε σημαινει οτι την ξερεις κιόλλας η οτι αν πας να της μιλησεις θα δεχτει να σου μιλησει. Αλλο το αλφα και αλλο το βητα.

Και εξαλλου σαν παραδειγμα το ειπα. Δεν ειναι οτι με κοιταζαν καθε μεα γυναικες για τον απλουστατο λογο οτι δεν ειχα παρεες για να βγω. Κοινωνικο προβληαμ σε ολη μου τη ζωη. Παρολα αυτα δε μπορω να δεχτω οτι αλλοι αντρες εχουν σχεσεις με γυναικες. Αφου ολοι στην κλαψα ειναι. Ακομα και οι πολυ κοινωνικοι που ειχαν 100 γκομενες στη ζωη τους, αν τους ρωτησεις και παλι ευχαριστημενοι δεν ειναι διοτι θα ηθελαν 200.

Οποτε αυτο που λεω ειναι οτι ο γυναικειος πλυθησμος δεν γινεται να καλυψει τον αντρικο ουτε σαν πλυθησμο, αλλα ουτε σαν ποσοτητα για τον καθε αντρα.

Εγώ θα σου πω μόνο να κοιτάξεις και τη δική σου ευθύνη σε όλο αυτό.
Δεν είσαι κοινωνικός κι αυτό είναι κάτι που ξεκινάει από σένα κυρίως.
Δεν έρχεται κάποιος να μας κοινωνικοποιήσει, μόνοι μας το κάνουμε.

Ψάξε και τα δικά σου λάθη σε όλο αυτό και προσπάθησε να τα διορθώσεις.
Θα δεις ότι αν σιγά σιγά φτιάξεις κάποια πράγματα που σε ενοχλούν τότε θα νιώθεις καλύτερα και θα μπορείς να κάνεις περισσότερα.

Το λήγω εδώ λοιπόν κι ελπίζω ότι θα καταλάβεις κάποια στιγμή πριν να είναι αργά για σένα, γιατί τώρα έχεις ακόμη χρόνο όσο κι αν δεν το πιστεύεις.
Μην ψάχνεις την ευτυχία, είναι πάντα μέσα σου...

# 66 στις 8/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Invictvis

Αλέξανδρος Δουμάς

ξεκινάνε τη ζωή τους.

Από έναν 37άρη.

Ωραιο μηνυμα και αισιοδοξο. Την Νοτυ δεν την αντιμαχομαι σε αυτα που λεει. Ξερω οτι εχει καλη προθεση απλως δε μπορει να τα γνωριζει ΟΛΑ. σε καποια παντως εχει δικιο.
Οσον αφορα τα υπολοιπα που λες, μπορει μεν να μην ειναι το τελος για τον αντρα απο τα 30 του, ομως το σιγουρο ειναι οτι δεν βρισκεται στην ιδια σεξουαλικη και σωματικη κατασταση που ηταν στα 20 και στα 25. Υπαρχει η βιολογικη φθορα της ηλικιας. Καποιος στα 20 του μπορει να τελειωσει πολλες φορες την ημερα. καποιος μετα τα 30 μπορει ελαχιστες φορες την εβδομαδα. Σε αυτο πιστευω οτι συμφωνουμε ετσι;;;
Και εδω ερχεται το μεγαλο ερωτημα. Γιατι να ξεκινησω τη ζωη μου στα 35 τωρα που εχει αρχισει ο κατηφορος. γιατι να μη ζουσα τα 16 μου τα 18, τα 20 και τα 25;;;; ποια γυναικα θα φερει τα καλα χαμμενα χρονια μου πισω. Σιγουρα και αν βιωσω απο δω και περα καταστασεις, δε θα ειναι το ιδιο οπως θα ηταν οταν ημουν νεος. Αλλα ακομα και στην ακραια περιπτωση να παρουμε οτι θα ειναι το ιδιο. Παλι τα χαμμενα χρονια δεν καλυπτονται. Και σε αυτο δεν ευθυνομαι ουτε εγω ουτε οι γυναικες. Ειναι κατι που λεγεται βιολογικοι νομοι που ειτε κανεις τους αποδεχεται και κοιταζει να συμβιβαστει με τα λιγα, ειτε δεν τους αποδεχεται και παραμενει μονος του αλλα εχοντας καλα με τον εαυτο του.

methismeno_troufaki

# 67 στις 8/12/2011
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη

Παράθεση:

Αλέξανδρος Δουμάς

ξεκινάνε τη ζωή τους.

Από έναν 37άρη.

Κι εσύ καλά τα λες και οι Νότυ και όλοι όσοι έχουμε προσπαθήσει...
Αλλά πλέον είναι δικό του θέμα να καταλάβει...

methismeno_troufaki

# 68 στις 8/12/2011
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη

Παράθεση:

Παράθεση:

Αλέξανδρος Δουμάς

ξεκινάνε τη ζωή τους.

Από έναν 37άρη.

Ωραιο μηνυμα και αισιοδοξο. Την Νοτυ δεν την αντιμαχομαι σε αυτα που λεει. Ξερω οτι εχει καλη προθεση απλως δε μπορει να τα γνωριζει ΟΛΑ. σε καποια παντως εχει δικιο.
Οσον αφορα τα υπολοιπα που λες, μπορει μεν να μην ειναι το τελος για τον αντρα απο τα 30 του, ομως το σιγουρο ειναι οτι δεν βρισκεται στην ιδια σεξουαλικη και σωματικη κατασταση που ηταν στα 20 και στα 25. Υπαρχει η βιολογικη φθορα της ηλικιας. Καποιος στα 20 του μπορει να τελειωσει πολλες φορες την ημερα. καποιος μετα τα 30 μπορει ελαχιστες φορες την εβδομαδα. Σε αυτο πιστευω οτι συμφωνουμε ετσι;;;
Και εδω ερχεται το μεγαλο ερωτημα. Γιατι να ξεκινησω τη ζωη μου στα 35 τωρα που εχει αρχισει ο κατηφορος. γιατι να μη ζουσα τα 16 μου τα 18, τα 20 και τα 25;;;; ποια γυναικα θα φερει τα καλα χαμμενα χρονια μου πισω. Σιγουρα και αν βιωσω απο δω και περα καταστασεις, δε θα ειναι το ιδιο οπως θα ηταν οταν ημουν νεος. Αλλα ακομα και στην ακραια περιπτωση να παρουμε οτι θα ειναι το ιδιο. Παλι τα χαμμενα χρονια δεν καλυπτονται. Και σε αυτο δεν ευθυνομαι ουτε εγω ουτε οι γυναικες. Ειναι κατι που λεγεται βιολογικοι νομοι που ειτε κανεις τους αποδεχεται και κοιταζει να συμβιβαστει με τα λιγα, ειτε δεν τους αποδεχεται και παραμενει μονος του αλλα εχοντας καλα με τον εαυτο του.

Τα χαμένα χρόνια πάνε, πέρασαν...
Δεν καταλαβαίνω γιατί προτιμάς να χάσεις κι άλλα από το να ζήσεις τα υπόλοιπα όπως θέλεις?

# 69 στις 8/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Δεν καταλαβαίνω γιατί προτιμάς να χάσεις κι άλλα από το να ζήσεις τα υπόλοιπα όπως θέλεις?

Γιατι πολυ απλα δε γινεται να ζησω τα υπολοιπα χρονια απο δω και περα ΟΠΩΣ ακριβως θα ηθελα. Και να ζησω καποια πραγματα, θα ειναι λιγα. Δε θα ειναι αυτα που παντα ονειρευομουν.

Κανε με 18 χρονων τωρα (οπως ημουν) και θα σου πω εγω τι ζωη θα κανω. Δε θα αφησω τιποτα ορθιο. Γινεται ομως αυτο;; Αμ δε γινεται.
Θα με ρωτησεις τωρα και εμ το δικιο σου: Καλα προτιμας το τιποτα απο οτι τα λιγα;;;
Και θα σου απαντησω οτι ναι δε θελω τα λιγα, διοτι εκει θα ειναι η μεγιστη απογοητευση μου. Αν βρω δηλαδη τα λιγα και δεν μιενω ικανοποιημενος. Τωρα τουλαχιστον, ειμαι καλα.

methismeno_troufaki

# 70 στις 8/12/2011
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη

Παράθεση:

Παράθεση:

Γιατι πολυ απλα δε γινεται να ζησω τα υπολοιπα χρονια απο δω και περα ΟΠΩΣ ακριβως θα ηθελα. Και να ζησω καποια πραγματα, θα ειναι λιγα. Δε θα ειναι αυτα που παντα ονειρευομουν.

Κανε με 18 χρονων τωρα (οπως ημουν) και θα σου πω εγω τι ζωη θα κανω. Δε θα αφησω τιποτα ορθιο. Γινεται ομως αυτο;; Αμ δε γινεται.
Θα με ρωτησεις τωρα και εμ το δικιο σου: Καλα προτιμας το τιποτα απο οτι τα λιγα;;;
Και θα σου απαντησω οτι ναι δε θελω τα λιγα, διοτι εκει θα ειναι η μεγιστη απογοητευση μου. Αν βρω δηλαδη τα λιγα και δεν μιενω ικανοποιημενος. Τωρα τουλαχιστον, ειμαι καλα.

Τέλος πάντων...

Αν πιστεύεις ότι είσαι καλά...

Dardana

# 71 στις 8/12/2011
author
Γυναίκα / 51 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651

Παράθεση:
Και επειδη βαριεμαι και θελω να σκοτωσω την ωρα μου, θα απαντησω σε ολο το κειμενο σου μιας και οσα εγραψες ειναι εκτος τοπου και χρονου (συγνωμη κιόλλας για την εκφραση.

Παράθεση:
Originally posted by whatever002
ΒΕΒΑΙΑ ΑΝ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΝΑ ΗΜΟΥΝ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΚΛΑΜΠ ΑΛΛΑ....

Ε τοτε πηγαινε καλυτερα στο κλαμπ. Να μη σε κραταμε κιόλλας. Οχι τιποτα αλλο αλλα μη νιωθουμε και τυψεις που εξαιτιας μας σου στερησαμε την εξοδο σου Σαββατο βραδυ κιόλλας. Λες και δεν υπαρχουν αλλες μερες και ωρες τις εβδομαδας για να γραψεις. Να χαμε να λεγαμε ενα πραγμα. Και αφου θες τοοοοοοοοοσο πολυ να πας στο κλαμπ γιατι εκατσες και εγραψες; Αυτο απο μονο του δηλωνει οτι ηθελες περισσοτερο να γραψεις απο οτι να πας στο κλαμπ. Το οποιο σημαινει οτι ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙΣ και νομιζεις οτι εμεις ειμαστε βλακες για να χαψουμε το δουλεμα σου.

Παράθεση:
.ΘΑ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΨΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΜΙΛΑΩ ΣΤΟΝ ΕΝΙΚΟ

Ειδες κανενα αλλον εδω μεσα να μιλαει στον πλυθηντικο;; Αν ειναι να μου τον δειξεις κι εμενα. Η μηπως ηθελες να ΥΠΟΝΟΗΣΕΙΣ οτι επειδη ειμαι ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ μεγαλυτερος σου θα επρεπε κανονικα να μου μιλας στον πλυθηντικο. Το οτι ειμαι παλιογερος το ξερω . Δε χρειαζεται να μου επιβεβαιωσεις. Εσυ ομως το επιβεβαιωνεις. Αρα το θεμα σου ΕΞ ΑΡΧΗΣ βγαζει ΕΙΡΩΝΙΑ και κακοηθεια. Γιατι σε αλλη περιπτωση αν ημουν τοσο παλιιογερος για να ασχοληθεις εσυ η πολυυυυ πιτσιρικα και για να μιλησεις στον ενικο, τοτε ποιος ο λογος που εβαλες το θεμα;;; Απλα για να επιβεβαιωσεις οτι εισαι μικρη ενω εγω μεγαλος;; Το επιβεβαιωσες. Ε και;;

Παράθεση:
ΘΕΩΡΕΙΣ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΑΠΛΗΣΙΑΣΤΕΣ ΚΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΕΣ ΤΗΣ ΔΙΚΟΥΣ ΣΟΥ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΑΠΟΞΕΝΩΣΗΣ.ΟΚ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ ΣΕΒΑΣΤΗ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΤΗΝ ΑΛΛΑΞΩ ΑΛΛΩΣΤΕ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑΝ ΠΟΛΛΟΙ ΜΕ ΑΡΚΕΤΑ ΧΙΟΥΜΟΡΙΣΤΙΚΟ ΤΡΟΠΟ.

Αφου ειναι σεβαστη η αποψη μου και αφου δε θελεις να μου την αλλαξεις τοτε γιατι την αναφερεις;;

Παράθεση:
ΕΙΠΕΣ ΟΤΙ ΟΣΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΕΙΝΑΙ 18-22 ΕΤΩΝ ΘΕΩΡΟΥΝ ΓΕΡΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΔΡΕΣ ΑΝΩ ΤΩΝ 30-40 ΚΑΙ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ 10000% ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΙΣΧΥΩ ΜΕ ΤΑ ΕΞΗΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΝΑ ΕΛΚΕΤΑΙ ΕΡΩΤΙΚΑ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΤΕΤΟΙΟΝ ΑΝΔΡΑ ΟΣΟ ΩΡΑΙΟΣ ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ

Ε αφου συμφωνεις μαζι μου και μαλιστα στο 10.000% τοτε σε ξαναρωταω: Γιατι εβαλες το θεμα. Αφου εσυ λες οτι λεω πραγματα που ΙΣΧΥΟΥΝ. Οτι δηλαδη ενας 35αρης ειναι γέρος για μια 19αρα. Τι σου εκανε επομενως εντυπωση στα γραπτα μου και εβαλες ολοκληρο θεμα. Απλως ετσι για να συμφωνησεις μαζι μου;;

Παράθεση:
ΣΕ ΜΕΝΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΟΥ ΒΓΑΖΟΥΝ ΚΑΤΙ ΤΟ ΜΠΑΜΠΑΔΙΣΤΙΚΟ ΟΠΟΤΕ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥΕΝΑΣ ΤΕΤΟΙΟΣ ΑΝΔΡΑΣ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΕΦΤΕΙ ΝΙΩΘΩ ΑΗΔΙΑ

Αρα σου την πεφτουν πολλοι τετοιοι. Ειπες: ''ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ που ενας τετοιος αντρας μου την πεφτει'' Το οποιο σημαινει οτι εσυ εχεις περαση στις μεγαλες ηλικιες για να σου την πεφτουν ΤΕΤΟΙΟΙ αντρες. Και για να εχεις περαση στις μεγαλες ηλικιες παει να πει οτι κατι το μεγαληστικο βγαζεις. Αλλιως οι μεγαλοι αντρες θα την επεφταν στις μεγαλες γυναικες, και εσενα θα στην επεφταν οι πιτσιρικαδες, και οι μεγαλοι ουτε που θα σε κοιταζαν. Και εξαλλου ποτε οι αντρες δεν την πεφτουν απο μονοι τους αν δεν δουν εστω ενα μικρο πρασινο φωτακι. Τωρα πως γινεται εσενα να σου προκαλουν ΑΗΔΙΑ οι μεγαλλοι αντρες αλλα απο την αλλη ομως να τους δινεις ενα πρασινο φως για να στην πεφτουν, εμενα το μονο πραγμα που μου ερχεται στο μυαλο ειναι οτι.......

ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ πατοκορφα και για αλλη μια φορα μας περνας για βλακες που πρεπει να χαψουμε οσα μας λες. Εισαι δηλαδη ΕΞΥΠΝΑΚΙΑΣ.

Εκτος ποια αν εχεις ωραιοπαθεια και γυρισεις και πεις, οτι επειδη εισαι τοσο ωραια σου την πεφτουν ΟΛΟΙ οι αντρες ανεξαστητου ηλικιας μικροι ΚΑΙ μεγαλοι. Που σε αυτη την περιπτωση εισαι ΨΩΝΙΟ.

Οποτε διαλεξε τι απο τα δυο εισαι: ΕΞΥΠΝΑΚΙΑΣ ή ΨΩΝΙΟ.

Παράθεση:
(ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΕΚΦΡΑΖΟΜΑΙ ΚΑΠΩΣ).

Παρακαλω δεσποινης. Δεν εκφραστηκατε καπως. Μες την ευγενεια εισαστε. Μηπως τελικα θα θελατε να σας μιλαω εγω στον πλυθηντικο διοτι παρατηρησα οτι ειστε πολυ προσεκτικη στους τροπους, και αυτο μου βγαζει οτι ειστε ανθρωπος με αρχες και με τεραστια εμπειρια ζωης που μονο ενας μεγαλυτερος ανθρωπος μπορει να εχει, οποτε και μονο απο τν πολυ προσεκτικο τροπο που εκφραζεστε θα ηθελα να δεχτειτε να σας μιλαω με σεβασμο.

Παράθεση:
ΕΣΥ ΟΜΩΣ ΕΙΣΑΙ 33 ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΧΡΟΝΟ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΠΟΛΙΚΟ ΜΑΛΙΣΤΑ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΕ ΕΝΟΧΛΟΥΝ.

Πριν 2 γραμμες ειπες οτι ειμαι παλιογερος και οτι εχω 10.000% δικιο οτι μια 19αρα δε θα κοιταξει εναν της ηλικιας μου διοτι θα της βγαλω κατι το μπαμπαδιστικο και θα αηδιασει. Τωρα λες πως εχω πολυ χρονο να διορθωσω αυτα που με ενοχλουν;
Μες τις αντιφασεις βρισκεσαι. Αποφασισε τι ειμαι: Ειμαι γερος και μπαμπαδης, η ειμαι νεος που εχω μπολικο χρονο μπροστα μου.

Για αλλη μια φορα μας δουλευεις ολους και μας θεωρεις βλακες.

Παράθεση:
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΠΑΝΕΜΟΡΦΕΣ 25-30 ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ.ΟΜΩΣ ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟΘΗΜΕΝΑ.

Σε αυτο σου απαντησα στο προηγουμενο ποστο. Ειναι το μονο ΣΟΒΑΡΟ σημειο του κειμενου σου, αν και ειναι και αυτο ΛΑΘΟΣ.
ΔΕΝ υπαρουν ουτε ομορφες, ουτε ελευθερες 30αρες.

Ομορφες και ελευθερες βρισκει κανεις μονο σε μικρες ηλικιες.

Παράθεση:
ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΟΙΝΟΝΙΚΟΠΟΙΗΘΕΙΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΣΟΥ

Δεν εργαζομαι.

Παράθεση:
ΑΚΟΜΑ ΑΚΟΜΑ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΑΔΕΛΦΟΥ ΣΟΥ ΝΑ ΣΕ ΕΝΤΑΞΗ ΣΤΙΣ ΠΑΡΕΕΣ ΤΟΥ.

Και ποιος σου ειπε οτι ο αδερφος μου εχει παρεες. Αυτος ειναι πιο μονος και απο τον ΜΟΝΟ. Αν περιμενα απο τον αδερφο μου σωθηκα.

Παράθεση:
ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Η ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΑΝ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ ΠΑΡΕΕΣ ΘΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΟΛΑ.

Δηλαδη για να καταλαβω τι λες. Αν αποκτησω παρεες, θα μου ειναι ΟΛΑ πιο ευκολα, δηλαδη θα ειναι πιο ευκολο για μενα να βρω τις 18αχρονες καλονες. Μα πριν λιγο ειπες οτι προκαλω ΑΗΔΙΑ στις 18αρες διοτι ειμαι μπαμπας τους, οποτε ειτε βρω παρεες ειτε δεν βρω το αποτελεσμα ειναι το ιδιο. Αλλωστε ΠΟΟΟΟΟΟΣΕΣ γκομενες να υπαρχουν μεσα σε παρεες. Αν περιμενε ο καθενας να βρει γκομενα ΜΟΝΟ μεσα απο παρεες θα περιμενε και για τα υπολοιπα 100 χρονια.

Κατι πιο δραστικο εχεις να προτεινεις;; Γιατι αυτο ειναι πιο ακυρο και απο τη λεξη ΑΚΥΡΟ.

Παράθεση:
ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΕΣ ΣΕ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.ΣΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΝ ΟΛΟΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΝΗΠΙΑΓΩΓΟΙ...

Ειδες πουθενα απο μενα να λεω οτι θελω να δουλεψω σε τραπεζα
Η μονη δουλεια που ΑΠΕΧΘΑΝΟΜΑΙ αυτη τη στιγμη ειναι η τραπεζα. Καλυτερα να αυτοκτονησω παρα να δουλεψω σε τραπεζα.

Παράθεση:
ΕΓΩ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΤΟ ΑΝΟΙΧΤΟ ΠΑΝΕΠΗΣΤΙΜΙΟ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΤΜΗΜΑ

Σπουδια προταση. Αφου ειπα οτι ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ και ΤΡΑΠΕΖΕ΅ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.
Το πα δεν το πα;; Μην επιμενεις λοιπον γιατι θα το φας το κεφαλακι σου.

Παράθεση:
ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ,ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΕΙΣΑΙ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΣ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΤΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΧΑΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ.

Ειπες και μια σωστη κουβεντα. Εστω και αν ειναι η πρωτη. Καλη αρχη λοιπον.

Παράθεση:
.ΑΛΠΑ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΑΡΠΑΞΕΙΣ ΤΗ ΖΩΗ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ....ΜΙΑ ΖΩΗ ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ.

Σωπα!
Δηλαδη αν δεν την αρπαξω απο τα μαλλια τη ζωη τοτε δε θα κανω τιποτα. Αρα ΥΠΟΝΟΕΙΣ για αλλη μια φορα οτι ειμαι παλιογερος και οτι στενεψαν τα περιθωρια για μενα πλεον, και δεν ειναι ευκολα πλεον για μενα οπως θα ηταν ευκολα αν ημουν νεος, οποτε τωρα θελει τεραστια προσπαθεια για να κανω κατι, οποτε πρεπει να αρπαξω τη ζωη απο τα μαλλια. Αλλιως ο ΤΖΑΜΠΑΣ πεθανε. Η μαλλον καλυτερα, τον εχασα οτι ημουν νεος.

Παράθεση:
ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΩ ΕΝΑ ΜΗΝΥΜΑ ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΔΑ ΕΙΣΑΙ ΤΑΚΤΙΚΟ ΜΕΛΟΣ ΜΕ ΑΡΚΕΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.

Ευχαριστω για την επιβεβαιωση των ΑΡΚΕΤΩΝ προβληματων μου.

Παράθεση:
ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΚΤΗΣΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΟ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΣΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΙΟ ΧΑΖΑ ΚΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΑ.

Ε αφου δε θα μου ειναι αρκετο οτι και να κατακτησω, να μη μπω βρε αδερφε στον κοπο.
Ασε, ....καλυτερα εδω που ειμαι. Τουλαχιστον τωρα δεν εχω την ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ οτι προσπαθησα και δεν τα καταφερα, μιας και δε θα μου ειναι αρκετα αυτα που θα καταφερνα αν προσπαθουσα.

Εμμεσως πλην σαφως δηλαδη ακυρωνεις εσυ η ιδια οτι ειπες ακριβως στην προηγουμενη γραμμη.

Παράθεση:
ΑΛΛΑ ΚΑΝΕ ΤΩΡΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΒΗΜΑ

Αυτο κολαει με το ''ΠΙΑΣΕ ΤΗ ΖΩΗ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ'' να υποθεσω.

Δηλαδη η θα κανω το ΜΕΓΑΛΟ ΒΗΜΑ και θα πιασω τη ζωη απο τα μαλλια, ή δεν προκειται να πετυχω τιποτα.

Αλλα και ΠΑΛΙ κανοντας το ΜΕΓΑΛΟ βημα , παλι δε θα βρω αυτα που θελω και παλι κατι θα μου λειπει συμφωνα με το προηγουμενο που εγραψες.
Αρα μου λες οτι ΚΑΙ πρεπει να το παλαιψω ΠΟΛΥ πλεον με ΜΕΓΑΛΑ ΒΗΜΑΤΑ, αλλα ΚΑΙ δε θα καταφερω αυτα που θελω.

Ευχαριστω για την ΚΑΤΑΔΙΚΗ που μου εδωσες.

Παράθεση:
ΑΝΟΙΞΟΥ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΕΡΘΟΥΝ ΟΛΑ ΠΑΡΕΕΣ,ΕΡΩΤΕΣ ΚΛΠ ΕΞΑΛΛΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΑΝΕ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΤΥΧΙΟ.ΑΠΟ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΣΤΟ ΑΝΟΙΧΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ.....

Α μαλιστα. Αν ανοιχτω επαγγελματικα θα βρω τους 20αρηδες για παρρες, και τις 20αρες για γκομενες. Βεβαια......
μονοπου οι 20αρηδες και οι 20αρες ειναι φοιτητες-φοιτητριες. Μικρη λεπτομερεια. Αρα θα πρεπει να ανοιχτω επαγγελματικα σε κατι που να εχει σχεση με το πανεπιστημιο. Η δηλαδη να γινω καντηνιερης σε κηλικειο πανεπιστημιου και να φτιαχνω τυροπιτες και καφεδες, η να γινω καθηγητης πανεπιστημιου.
Για το δευτερο χλωμο το κοωβ. Μαλλον για καντηνιερη με βλεπω.
Υ.Γ: Ολο το κειμενο σου βγαζει, ειρωνια, χολη, κακια, απογοητευση, μαυριλα, και συναμα ξερολισμο, κουτοπονηρια, ολα αυτα ομως πεφτοντας σε τρελες αντιφασεις και εκ διαμετρου αντιθετες εννοιες απο γραμμη σε γραμμη.

Αν μπηκες εδω μεσα μονο για να πεςι τις μπηχτες σου και να φυγεις τοτε μικρο το κακο για σενα. Αν μπηκες ομως για να παραμεινεις, να το ξερεις οτι θα με βρισκεις μπροστα σου μεχρι που να διαγραφτεις απο μονη σου κλαιγοντας. Αυτο δεν ειναι απειλη. Ειναι προειδοποιηση.

respect!!!
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

milkamarious

# 72 στις 8/12/2011
author
Γυναίκα / 28 / Ελεύθερη
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 257
Ρε συ τπ, γιατι λες πως οι γυναικες 8εωρουν τους 30αρηδες γερους?? Αυτο που λες δεν ειναι απολυτο. Υπαρχουν κοπελες, ου γουσταρουν μεγαλυτερους, και δεν σου μιλαω για 22χρονες αλλα για μικροτερες (του λυκειου)! Ξερω τετοιες κοπελες και για αυτο στο λεω.. Ειναι υποκειμενικη η αποψη του κα8ενος για τον αλλον.. Αλλα δεν χρειαζεται να εισαι απολυτος γιατι δεν ειναι ετσι.
Ειναι καποιες χημειες που δεν σβηνουνε ποτε...

# 73 στις 8/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by milkamarious
Ρε συ τπ, γιατι λες πως οι γυναικες 8εωρουν τους 30αρηδες γερους?? Αυτο που λες δεν ειναι απολυτο. Υπαρχουν κοπελες, ου γουσταρουν μεγαλυτερους, και δεν σου μιλαω για 22χρονες αλλα για μικροτερες (του λυκειου)! Ξερω τετοιες κοπελες και για αυτο στο λεω.. Ειναι υποκειμενικη η αποψη του κα8ενος για τον αλλον.. Αλλα δεν χρειαζεται να εισαι απολυτος γιατι δεν ειναι ετσι.

Παντως η θεματοθετρια δε γουσταρει μεγαλυτερους. Τωρα γιατι το εβαλε αυτο το θεμα ειλικρινα δεν ξερω.

milkamarious

# 74 στις 8/12/2011
author
Γυναίκα / 28 / Ελεύθερη
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 257

Παράθεση:

Παντως η θεματοθετρια δε γουσταρει μεγαλυτερους. Τωρα γιατι το εβαλε αυτο το θεμα ειλικρινα δεν ξερω.

Ναι οντως, προφανως δεν γουσταρει μεγαλυτερους, απλως σου λεω τι βλεπω.. δεν γινεται να λεμε πως δεν γουσταρουν οι μικροτερες τους μεγαλυτερους σονι και καλα.
Ειναι καποιες χημειες που δεν σβηνουνε ποτε...

# 75 στις 8/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by milkamarious

Παράθεση:

Ναι οντως, προφανως δεν γουσταρει μεγαλυτερους, απλως σου λεω τι βλεπω.. δεν γινεται να λεμε πως δεν γουσταρουν οι μικροτερες τους μεγαλυτερους σονι και καλα.

αν ισχυει αυτο που λες φανταζομαι εκει που οι επιλογες ειναι λιγες. Μιλαω για την επαρχεια. Ενω εκει που υπαρχει πολυ ζωη και φοιτητοκοσμος νομιζω οτι μια 18αρα φοιτητρια ειναι λιγο δυσκολο να μην προτιμησει αγορια της ηλικιας της απο οτι καποιον πολυ μεγαλυτερο της.

redpassion69

# 76 στις 8/12/2011
author
Γυναίκα / 54 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Κερατσίνι
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.016

Παράθεση:

Παράθεση:
Originally posted by redpassion69

Παράθεση:

Παράθεση:
Originally posted by redpassion69
Εχω μια απορία

Είσαι 33 χρονών και θες μια γυναίκα 22 χρονών .
(11 χρόνια διαφορά )και φυσικά κατά καιρούς έχεις πει όχι (μία) γυναίκα
αλλά πολλές ......
που να μην έχουν σεξουαλικό πρόβλημα και να πηγαίνουν και
με άλλους άντρες .....
και πιθανών και όλοι μαζί δεν θα σε χάλαγε .....

Οταν είσουν 18,22,25 χρονών αυτή η διαφορά στην ηλικία ίσχυε το ίδιο
η κάθως περάσανε τα χρόνια κατέβασες την ηλικία
πιστεύοντας ότι θα βρείς σεξουαλική απελευθέρωση στις κατά πολύ
μικρότερες ηλικίες από σένα

Επειτα μας λες ότι δεν έχεις σεξουαλική εμπειρία ....άρα στην ηλικία της εφηβείας
και μετά όπως τα περισσότερα αγόρια δεν έχεις πάει με μεγαλύτερες γυναίκες
από σένα ....και δεν έχεις εμπειρία στο πηδήμα ....ούτε με της ίδιας ηλικίας .

Τι μπορείς να προσφέρεις εσύ σε μια γυναίκα ανεξαρτητού ηλικίας και δεν
μιλάω για γάμο ,σχέση και τα ρέστα (λεφτά αφού δεν δουλεύεις δεν έχεις )....
Με εκτίμηση

redpassion69

Ωραια τοποθετηση. Θα στα εξηγησω ολα. Οταν ημουν νεος και ειχα πολυ εντονη σεξουαλικοτητα ηθελα απεγνωσμενα να γνωρισω γυναικες ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΥ ΗΛΙΚΙΑΣ. Θυμαμαι τον εαυτο μου στα 20 να μη κρτιεμαι με τιποτα σεξουαλικα και να θελω 10 φορες την ημερα. Ε, σε εκεινες τις ηλικιες εβλεπα μεχρι και 40αρες και ερεθιζομουνα. Μαλιστα επειδη ξερω οτι οι γυναικες ανω των 30 ειναι πιο εμπειρες σεξουαλικα και ειναι πιο καυτες στο σεξ, τοτε προτιμουσα να βρω μεγαλυτερες απο οτι να εβρισκα κοριτσια της ηλικιας μου. Αλλωστε ζουσα στην πιο ακραια συντηρητικη εποχη που εχει περασει ποτε. Θυμαμαι οτι ολες οι γυναικες τοτε ειδικα της ηλικιας μου ηταν μυξοπαρθενες και απροσιτες ΕΝΤΕΛΩΣ.

Σημερα ομως η κοινωνια εχει αλλαξει. Τα κοριτσια κατω των 22 χρονων εχουν απελευθερωθει. Δεν ειναι τα πιτσιρικια τα σημερινα οπως ημασταν εμεις τοτε.
Οποτε αν λαβουμε υποψη οτι τα κοριτσια τα σημερινα δεν εχουν ουδεμια σχεση με τα κοριτσια τα τοτε, και αν λαβουμε επισης το γεγονος οτι ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΣΕΙ ΠΟΤΕ ΓΥΝΑΙΚΕΣ, γιαυτο το λογο τα τελτυταια χρονια μονο και μονο επειδη δεν εζησα εκεινη την ηλικια, ηθελα να βρω μονο κοριτσια κατω των 22 ετων. Αλλωστε σεξουαλικα κραταγα πολυ δυνατα μεχρι και πριν 1 με 2 χρονια.

Τον τελευταιο χρονο ομως επεσα λογω ηλικιας. Δεν εχω πλεον ορμες. Σταματησα. Εκλεισα σνα αντρας. Οποτε πλεον μπορει το απωθημενο μου να ειναι οι πιτσιρικες, αλλα δεν με ενδιαφερει απω δωκαι περα να γνωρισω γυναικες. ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ πλεον. Ουτε πιτσιρικες. Τιποα απο δω και περα. Παντω ς για τις γυναικες ανω των 25 δεν το συζηταμε καθολου. Αν ειχα εστω και μια στις 1000 πιθανοτητα να ξανβακερδισω εστω το ενα δεκατο απο απο αυτο που ειχα, δε θα δεχομουνα απο δω και περα γυναικα ανω των 22 ετων.

Ομως μη το λαβαινεις καθολου υποψη σου αυτο. Διοτι αφενως εγω στερεψα και εκλεισα σαν αντρας. Αυτες εχασαν που δε με γνωρισαν παλια. Και αφεταιρου οι πιτσιρικες δεν κοιτανε τους μεγαλυτερους.

Αρα ειναι ΜΑΤΑΙΟ να συζηταμε ειτε οτι θα βρω πιτσιρικες, ειτε για μεγαλυτερες γυναικες που δε θελω σε καμια περιπτωση.
Ειμαι ξεκαθαρος;;;;

Πάντα μιλάμε από τις εμπειρίες μας και σαφώς τον όρο μυξοπαρθένα-ος τον
έχω σκεφτεί και εγώ γιατί θεωρώ τους ανθρώπους που άλλα
σκέφτονται, άλλα θέλουν, και άλλα κάνουν <εγκλωβισμένους >κατά κάποιο
τρόπο .....
Πιστεύω ότι στον μόνο που πρέπει να δίνεις λογαριασμό για ότι
είσαι και ότι κάνεις ,είναι εκείνος που σε κοιτάει μέσα από τον καθρέπτη σου .

Αν πάρω την διαφορά την δική σου με την δική μου είναι 10 χρόνια ....
Εκανα έρωτα στα 14 χωρίς να με πιέσει κανένας ,το ήθελα ,και ποτέ δεν το
μετάνιωσα .....αλλά δεν θυμάμαι τότε τις γυναίκες η τα κορίτσια που έκανα
παρέα και ακόμα κάνω να είχαν ταμπού και να είναι απλησίαστες ....
όλες το είχαμε κάνει σε μικρή ηλικία χωρίς φυσικά να σημαίνει ότι είμασταν
παντρεμένες ......
Είχα μια συμφοιτήτρια που την περίοδο εκείνη είχε 3 άντρες (δεν έκανε τρίο )
αλλά πήγαινε μαζί τους .....
Δεν ακολούθησε καμία το πρότυπο της μαμάς της ....
Από την σεξουαλική απελεθεύρωση έχουν περάσει αρκετές δεκαετίες ...και ενώ
συζητάμε για το σεξ χωρίς ταμπού μπορείς να μου εξηγήσεις πως μπορεί ένας
νέος άνθρωπος σαν και σένα να φτάνει σε αυτό το σημείο και να λέει ότι
οι γυναίκες του κατέστρεψαν την ζωή όταν είχε σεξουαλική διέργεση και επιθυμία
αλλά όλα αυτά θέλανε και ένα σώμα για να ανταποκριθεί στο σεξουαλικό κάλεσμα.
Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί δεν βρέθηκαν ποτέ γυναίκες
να σου κάτσουν και μην μου πεις για εξωτερική εμφάνιση δεν σε έχω δει αλλά
βλέπω πολλούς άντρες άσχημους με γυναίκες .....
εκτός αν υπήρχε κάποιο άλλο πρόβλημα μέσα στο οικογενεικό σου περιβάλλον
που σου δημιούργησε να το πω κομψά και χωρίς καμία δόση ειρωνείας
κάποιο ψυχολογικό η ζητούσε από τις γυναίκες πράγματα τα όποια δεν ήθελαν
να τα κάνουν (παρτούζες, μαζοχιστικά παιχνίδια κτλ ).....
Πρός το παρόν δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο .....
Με εκτίμηση

redpassion69

Καταρχην οντως η δικη σου γεννια ηταν πιο απελευθερωμενη απο τη δικη μου. Η χειροτερη γεννια δεν ηταν η δικη μου. ηταν οι επομενες γεννιες απο εμενα. Δηλαδη οι σημερινοι 25-32 χρονων. Εκει ηταν το αποκορυφωμα του συντηρητισμου και ολες οι μυξοπαρθενες γυναικες. Πιστευω οτι ακομα και οι κοπελες που ειναι 24-25 χρονων σημερα εξακολουθουν να ειναι συντηρητικες. Μονο οι κατω των 20-22 εχουν πλεον ααρχισει να απελευθερωνονται. οποτε μιλαμε για λιγοτερο απο μια πενταετια που εχει αρχισει παλι η απελευθερωση.

Τωρα οσο αφορα τα υπολοιπα που εγραψες, δεν ισχυει τιποτα. Το μονο που ισχυει ειναι μονο μια ιδιιτερα εντονα ερωτικη και σεξουαλικη μου φυση, και μια ιδιαιτερα ΜΕΓΑΛΗ απογοητευση απο το γυναικειο φυλο, διοτι ως γνωστον οι γυναικες ειναι οι απλησιαστες και οι αντρες οι κυνηγοι. Ετσι τα εκανε η φυση. Και εγω με τη φυση τα εχω βαλει. Οχι με τις γυναικες.

Μα δεν απαντάς σε ένα βασικό ερώτημα

Γιατί δεν σου κάθονταν οι γυναίκες ενώ τόσοι άντρες είχαν έχουν και θα έχουν
γκόμενες ....
Τι είναι αυτό που τις έκανε να απομακρύνονται ????

Από την άλλη λες ότι ως γνωστόν οι γυναίκες είναι απλησίαστες ......
αλλά εσύ αυτή την στιγμή δεν έχεις ποιά σεξουαλική όρεξη ???
Και μάλιστα ένας άντρας σαν και σένα που δεν έχει καθόλου σεξουαλική εμπειρία,
δεν πάει με γυναίκες ,δεν βγαίνει έξω ,δεν έχει φίλους ,δεν δουλεύει,πως
γίνεται να τα γενικεύει όλα ......

Με γυναίκα έχεις πάει

Φυσικά δεν θα σου αλλάξω γνώμη για την παθητική ζωή ζείς είναι δικαιώμα σου
αλλά από την αλλή δεν μπορείς να λες ότι αυτό συμβαίνει σε όλους μας ....
Και στο έχω ξαναγράψει επειδή λές ότι όλοι οι άντρες κλείνουν στα 30 και κάτι....
ότι έχω μια πολύ καλή σεξουαλική ζωή(και πάντα είχα ,λεφτά δεν έχω:lol,
και ο άντρας μου είναι 50....
και πιστεύω ότι δεν είμαι η εξαίρεση στον κανόνα......

Πάντως σου εύχομαι ότι καλύτερο ....
Με εκτίμηση
redpassion69

Aggelo

# 77 στις 8/12/2011
author
Ανδρας / 53 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.115

Παράθεση:
Originally posted by dindon

Παράθεση:

Παράθεση:

Παράθεση:
Αστην. Δεν ξερει. Δεν ειναι κακο να εχεις αγνοια.

Δεν είναι οτι δεν ξέρει, ξέρει τα μισά και νομίζει ότι τα ξέρει όλα κι αυτό είναι πολύ χειρότερο από το να μην ξέρει!

Ναι οντως το ειδα κι εγω αυτο.

Δεν ειναι των θετικων επιστημων οπως εμεις.

το χρειαζομουν σημερα... να στε καλα!

Γιατι σ επιασε και σενα η εκλειψη...........
Ζήστο με πάθος...και ας είναι λάθος !!!

andromeda_

# 78 στις 8/12/2011
author
Γυναίκα / 61 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 14
Απαντήσεις: 1.514
Πολλές φορές και πολλοί εδώ μέσα του συστήσατε να πάει σ έναν ψυχίατρο...

Τον έρμο τον επιστήμονα δεν τον λυπάστε?????

Θα σκίσει τα πτυχία του ο άνθρωπος!!!!!!!
Εδώ εγώ, μια γραία 49 Μαίων με υγιή και πλήρη σεξουαλική ζωή και αρχίζω να σκέφτομαι μήπως είμαι 18 και δεν το ξέρω............
Είναι όμορφο να σ αγαπούν...

Invictvis

# 79 στις 8/12/2011
author
Ανδρας / 49 / Διαζευγμένος
Ν. Δωδεκανήσου / Ρόδος
Απαντήσεις: 371

Παράθεση:

Τώρα εισερχόμεθα σε "τεχνικά θέματα".
Γράφεις ότι οι 30άρηδες και άνω, δεν μπορούν βιολογικώς, παρά να έχουν ελάχιστες σεξουαλικές επαφές την εβδομάδα.
Κι εδώ λάθος πληροφορημένος είσαι.

Όταν ένας άνδρας ακολουθεί τη σωστή σωματική αγωγή, γυμνάζεται και προσέχει τη διατροφή του και τον τρόπο ζωής του γενικά, μπορεί να έχει ικανοποιητική σεξουαλική ζωή μέχρι και σε μεγάλη ηλικία.
Θα αισιοδοξούσες ή θα κακομοίριαζες πάλι, εάν σου έλεγα ότι ένας άντρας της ηλικίας μας μπορεί τις καθημερινές να "εκτελέσει" σχετικά άνετα δύο "γύρους" και τα Σαββατοκύριακα, λόγω περισσότερης ξεκούρασης και χαλάρωσης, 3-4 "γύρους" χαλαρά ημερησίως;

Μην είσαι απόλυτος. Εξάλλου, και ένας "γύρος" μπορεί να ικανοποιήσει, εάν διαρκέσει.
Πρέπει να γνωρίζεις ότι το σώμα "θυμάται", άρα όσο συχνότερη είναι η σεξουαλική επαφή, τόσο περισσότερο το "σύστημα" λειτουργεί από μόνο του
(ρε συζήτηση που ανοίξαμε ).

Επομένως, ο άντρας μπορεί να ευχαριστηθεί το σεξ και σε μεγαλύτερες ηλικίες. Γιατί όχι κι εσύ;
Το της πόλεως όλης ήθος, ομοιούται τοις άρχουσιν. Ισοκράτης

pastelia

# 80 στις 9/12/2011
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 140

Παράθεση:

Παράθεση:
Originally posted by pastelia
Πολλές φορές στα γραφόμενά του διακρίνω μία αντίρρηση, έτσι, για την αντίρρηση. Απλά για να διαφωνήσει. Άλλωστε πολλά από τα επιχειρήματά του δε συνάδουν μεταξύ τους.

Ειμαι πολυ σαφης και ξεκαθαρος σε οσα εχω γραψει εδω και 2 χρονια. Και τα επιχειρηματα μου ειναι σιγκεκριμενα. Δεν εχω λογο να φερω αντιρρηση για την αντιρρηση.
Θελω να μου πεις εστω και 2 επιχειρηματα που εχω πει που δεν συναδουν μεταξυ τους. Μηπως εσυ δεν εχεις καταλαβει κατι και θες να στο διευκρινησω.

Για παράδειγμα, λες ότι οι γυναίκες είναι δύσκολες κι απλησίαστες. Έπειτα ότι οι άνδρες θέλουν ελεύθερες σχέσεις με μικρές που πάνε με πολλούς κι ότι η εποχή που ζούμε από άποψης σχέσεων είναι καλύτερη συγκριτικά με το παρελθόν. Επίσης, ότι με γυναίκα άνω των 22 δε θα ασχολούσουν καν, άρα, γενικώς, γίνεσαι δύσκολος κι εσύ γιατί αυτομάτως περιορίζεις τη γκάμα, ότι δεν υπάρχουν ελεύθερες τριαντάρες κλπ, που δεν είναι αλήθεια. Κάπου είχες γράψει για μία αλλοδαπή με την οποία έπαιξε φάση αλλά δε σου έβγαζε κάτι περισσότερο και γι' αυτό δεν κάνατε σεξ. Αυτή ήταν δύσκολη κι απλησίαστη; Εσύ θεωρείς τον εαυτό σου εύκολο και προσιτό; Δε σε ειρωνεύομαι, απλά προσπαθώ να σε καταλάβω 100%!
Το πουλί σου και την υπογραφή σου!
Επιλέξτε σελίδα: (1-22)
Σελίδες 12345678910Τελ.»
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.