Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ΓΙΑ ΤΟΝ TP_1978

Επιλέξτε σελίδα: (1-22)
Σελίδες Αρχική«234567891011Τελ.»

# 121 στις 9/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by tp_1978

Παράθεση:
Originally posted by AINTE
Η Αννιτα Πανια ολοκληρη καριερα εχει κανει πανω σε διαφορους "τρελλους¨" Συγνωμη αν ειναι σκληρος ο χαρακτηρισμος αλλα πρεπει να πας καπου να ασχοληθεις σοβαρα με το προβλημα σου. Συζητησε το με τους γονεις σου. Εγω απο μακρια και απο το ιντερνετ δεν μπορω να κανω πολλα

Μα δε σου ζητησα να κανεις κατι. Μονη σου ασχολεισαι.

Σαν συνανθρωποι οφειλουμε να κανουμε κατι αλλα μεσω ιντερνετ δεν ειναι ευκολο. Το μονο που μπορουμε ειναι να σε παροτρυνουμε να μιλησεις με καποιον δικο σου που θα ειναι πιο αρμοδιος και θα ναι και πιο ευκολο να σε προσεξει και να σε στειλει οπου πρεπει

# 122 στις 9/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Σαν συνανθρωποι οφειλουμε να κανουμε κατι.

Ευχαριστω συναδελφισα!

Παράθεση:
Το μονο που μπορουμε ειναι να σε παροτρυνουμε να μιλησεις με καποιον δικο σου που θα ειναι πιο αρμοδιος και θα ναι και πιο ευκολο να σε προσεξει και να σε στειλει οπου πρεπει

Στο Δαφνι, η στην Τριπολη

# 123 στις 9/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
εχεις μιλησει για αυτες τις ιδεες στους γονεις σου? σε καποιον συγγενη?

# 124 στις 9/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
εχεις μιλησει για αυτες τις ιδεες στους γονεις σου? σε καποιον συγγενη?

ναι σε ολους.

redpassion69

# 125 στις 9/12/2011
author
Γυναίκα / 54 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Κερατσίνι
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.016
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Αν κάποιους χαλάει η λέξη ξεμωραμένος
που απευθύνεται συνήθως σε άντρες που θέλουν να νεανίζουν
και να μπαλιμπεδίζουν ...... και να την πέφτουν σε γυναίκες μικρότερες κατά πολύ της ηλικίας τους .....
η κόρη μου που είναι 20 χρονών τους λέει μεσήλικες .....
είναι ποιό σικ
Εξάλλου μην ξεχνάτε ότι και τις γυναίκες
που πηγαίνουν με μικρότερους άντρες τις λένε τεκνατζούδες ......
Εγώ θα κρατήσω μια παροιμία που έλεγε η γιαγιά μου <του γέρου -ιας τα παιχνίδια σαν νερόβραστα κρεμμύδια >

Καταρχή tp_1978 μάθε να διαβάζεις

Το 1 κομμάτι από αυτά που έγραψα ήταν μια γενική άποψη
Το κομμάτι που σε αφορά είναι αυτό εδώ ......

Παράθεση:
Οσο για τις ταμπέλες και τον συντηριτισμό
νομίζω tp_1978 ότι σου ταιριάζει το <πάρε την σκούφια σου και βάρα μας >

1.Οι γυναίκες είναι απλησίαστες και δεν τους αρέσει το σεξ.....
2.Οι άντρες μετά τα 30 έχουν κλείσει ......

Εσύ με τι μπορείς να ελκύσεις μια γυναίκα ακόμα και 20 χρονών .....??

Τι μπορεί να είναι αυτό που θα θαυμάσει πάνω σου για να πάει μαζί σου ....??

Τι θα μπορούσες να δώσεις στις γυναίκες ώστε να τρέχουν από πίσω σου
σαν τον 2 Δον Ζουάν(γιατί αυτός τουλάχιστον από ότι λένε ήξερε την τέχνη του έρωτα και της αποπλάνησης )??

Καλό είναι να λές τι θέλεις και δεν το διαπραγματεύεσαι ..... αλλά τι μπορείς δεν μας λες ........η τι κάνεις για αυτά που θέλεις ......??

Τουναντίον μια μιζέρια ,μια απαξίωση για την ζωή και την δουλειά
(ίσως γιατί σε θρέφουν άλλοι ...και δεν έχει χρειαστεί να κοπιάσεις .....)
εγκλωβισμός στο ίδιο μοτίβο ,θύμα των επιλογών σου ....
γιατί λοιπόν να σου χρωστάει η ζωή ....
ενώ εσύ ο ίδιος δεν έχεις προσπαθήσει να παλέψεις .....
και να μαζέψεις εμπειρίες άλλοτε καλές η κακές ...
Δεν σου κάνω ψυχανάλυση .....ούτε σε ειρωνεύομαι .....
απλά διερωτώμαι......

Μέσα από αυτά δεν σου έκανα κριτική ......ούτε σε κρίνω .....

Μιλάω πολύ σοβαρά .....

Παράθεση:
redpassion69 εκτος απο αδικη κριτικη μπορεις να πεις και καποια λυση; Διοτι ευκολο ειναι να κρινουμε χωρις να ξερουμε. Το δυσκολο ειναι να κρινουμε μεν αλλα να λεμε και τι λυσεις υπαρχουν. Αλλιως ειναι σαν να κρινουμε μονο για να κρινουμε.

Οσο για τις λύσεις που θέλεις ......

Αγόρι μου αν δεν βρέξεις κwλο ψάρι δεν θα φάς ....

Και σοβαρά τώρα τι να απαντήσω σε κάποιον μετά από αυτό ....

Παράθεση:
Σαν ανθρωπος εννοεις να βρω δουλεια, να γυρναω πτωμα στις 16:00,
να εχω κανα δυο ατομα της ηλικια μου για παρεα,
και να βρω γκομενα του αγιου π@@@ ανημερα.
Αυτο ειναι οτι πιο συντηρητικο εχω ακουσει στη ζωη μου.
Ουτε η μανα μου δε θα μου μιλαγε ετσι.

Απλά............. βοήθεια σου .....
Με εκτίμηση
redpassion69

# 126 στις 9/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
redpassion69 δεν εγραψες τιποτα ουσιωδης.
Λυπαμαι για το επιπεδο σου.

mathilda

# 127 στις 9/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
O ουσιωδης, η ουσιωδης, το ουσιωδΕΣ.

redpassion69

# 128 στις 9/12/2011
author
Γυναίκα / 54 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Κερατσίνι
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 1.016

Για τον TP_1978

Παράθεση:

Για αυτό που θα έπρεπε να λυπάσαι είναι τον εαυτό σου .....

και την κατάστασή σου δεν είναι απλά χάσιμο χρόνου,
αλλά η χειρότερη συνήθεια που θα μπορούσες να έχεις.

Από όσα έγραψα κατάλαβες τα παραπάνω που έγραψες .....

Δεν νομίζω να ξαναασχοληθώ με έναν άνθρωπο που ο διάλογος είναι
άγνωστος .....
Με εκτίμηση
redpassion69

Chris_sv

# 129 στις 9/12/2011
author
Ανδρας / 39 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 5
Οχι, η αλήθεια του τιπι σπάει κόκκαλα. Αλλα, επιτρέψτε μου... Είναι ένα βίωμα βγαλμένο από το υπόγειο ενός άθλιου με την χριστολογική έννοια του όρου. Ενα υπόγειο του Ντοστογιέφσκι. Κατ'ουσίαν χριστιανός, βασανισμένος, όχι δειλός όπως ο Καμύ, όχι...το τραβάει μέχρις εσχάτων. Και μέσα από τον θείο εξευτελισμό επέρχεται η θόος ηδονή. Ο Ντοστογιέφσκι και ο τιπι είναι πυρωμένοι σε αντιδιαστολή με τον ψυχρό Νίτσε. Ο Νίτσε παίρνει την άλλη άκρη, τον Αντίχριστο. Καμία επιβεβαίωση κανενός uberman για τον τιπί.. Και λόγω της εγγύτητας αυτής προς το τίποτα, αναδύονται φύσει οι φαρισαίοι που δίνουν τροφή στα troll...

# 130 στις 10/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by redpassion69

Παράθεση:

Για αυτό που θα έπρεπε να λυπάσαι είναι τον εαυτό σου .....

και την κατάστασή σου δεν είναι απλά χάσιμο χρόνου,
αλλά η χειρότερη συνήθεια που θα μπορούσες να έχεις.

Από όσα έγραψα κατάλαβες τα παραπάνω που έγραψες .....

Δεν νομίζω να ξαναασχοληθώ με έναν άνθρωπο που ο διάλογος είναι
άγνωστος .....
Με εκτίμηση
redpassion69

Μα δεν εγραψες και τιποτα:

Εγραψες: Τι εχω να προσφερω, και γιατι να ερθει η αλλη μαζι μου και να αν δεν βρεξω κ-ωλο δεν τρωω ψαρι. Αυτα εγραψες = τιποτα.
Το τιποτα εγραψες.

Και ποιος σου ειπε οτι ειμαι σε μια ηλικια που μπορω να εχω αυτα που θελω; Αφου απο μονος μου ειπα οτι τελειωσε για μενα το θεμα γυναικες. Εσυ εγραψες μονο για να γραψεις. Ουτε λυσεις προτεινες (που στην πραγματικοτητα δεν υπαρχουν), ουτε ουσιαστικο σχολιο εκανες, ουτε εκτιμησεις εκανες, ουτε αποψη εξεφρασες με βαση τη δικη σου εμπειρια ζωης, ΟΥΤΕ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΕΞΕΦΡΑΣΕΣ ΤΗ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ.

Πεταξες δυο ερωτηματικα μονο, και μια παροιμια.

Το ποιος κανει διαλογο, και το ποιος λεει αερολογιες νομιζω οτι φαινεται ξεκαθαρα.

Συγνωμη κιόλλας, αλλα τα γραφομενα κρινω. Οχι εσενα προσωπικα που δε σε ξερω.

Guava

# 131 στις 10/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Τι εχω να προσφέρω, και γιατι να ερθει η αλλη μαζι μου

Αυτογνωσία

Παράθεση:
και να αν δεν βρέξω κώλo δεν τρώω ψάρι

Δράση
======

(Αυτογνωσία+Δράση)*Τάσος=0

pastelia

# 132 στις 10/12/2011
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 140

Παράθεση:

Παράθεση:
Originally posted by pastelia
1) Εσύ τι θεωρείς ότι είσαι; Εύκολος και προσιτός ή δύσκολος κι απλησίαστος;
2) Όσον αφορά στην ιστορία με την αλλοδαπή, ήταν κι αυτή δύσκολη κι απλησίαστη; Αφού εσύ δεν της έκατσες στο τέλος!

Αυτά τα 2

1) Εγω οπως και ολοι οι αντρες ειμαι ευκολος και προσιτος. Το οτι μου αρεσουν καποιες γυναικες και καποιες αλλες ΔΕΝ μου αρεσουν αυτο απο μονο του δε με κανει δυσκολο, απλως με κανει ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΟ.
Αντιθετα οι γυναικες ΔΕΝ ειναι επιλεκτικες. Διοτι μια γυναικα θα το παιξει δυσκολη ΚΥΡΙΩΣ σε αυτον που γουσταρει. Επισης μια γυναικα δεν εχει κρητηρια επιλογης στους αντρες. Καθεται σε οποιον την πολιορκησει περισσοτερο ειτε αυτος της αρεσει ειτε οχι. Αυτο απο μονο του την κανει ΜΗ επιλεκτικη, και δυσκολη και απλησιαστη, διοτι αν δεν ηταν δυσκολη θα ηταν επιλεκτικη και θα την επεφτε η ιδια σε αυτους που θα γουσταρε, και δε θα περιμενε απο τον αντρα να την κυνηγησει-πολιορκησει.

2) Οσον αφορα την ιστορια με την σιγκεκριμενη, εμενα δεν μου αρεσε αυτη η γυναικα. ΠΑΡΟΛΟ ομως που δε μου αρεσε πιεσα τον εαυτο μου να κανει κατι μαζι της. Αυτο οχι μονο δυσκολο δε με κανει αλλα με κανει πανευκολο. Το οτι δεν της εκατσα στο τελος ηταν επειδη ακριβως δε μου αρεσε. Αλλωστε αποδειχτηκε οτι η σιγκεκριμενη δεν ηθελε τιποτα απο μενα παρα μονο το συμφερον.
Και για να λεμε και του στραβου το δικιο, δεν παιζει ρολο ενα μεμονωμενο παραδειγμα στα 33 χρονια ζωης. Παιζει πολυ συμαντικοτερο ρολο η καθημερινοτητα. Και η καθημερινοτητα για μενα ειναι οτι δεν εχω γνωρισει ποτε μου γυναικα Ελληνιδα. Ζω στην Ελλαδα, και ελληνιδα ουτε καν εχω δει απο κοντα. Αυτο απο μονο του καθιστα ολες τις γυναικες απλησιαστες. Αλλιως θα ειχε βρεθει ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΙΑ γυναικα να με πλησιασει.

ΨΕΜΑ! Έστω και μία γυναίκα βρέθηκε. Η αλλοδαπή. Σαν την αλλοδαπή, εύκολες κι επιλεκτικές, υπάρχουν κι άλλες, αλλοδαπές κι ελληνίδες.

Οι γυναίκες, λες, το παίζουν δύσκολες σε αυτούς που γουστάρουν... Όχι όλες, εξαρτάται από την ιδιοσυγκρασία καθεμίας. Δεν είναι λίγοι οι άνδρες που πρεσβεύουν ότι όλες είναι poyτάνeς και... L.O.V. E. ( Legs Open Very Easy ) και ψάχνουν για το δύσκολο ως είδος υπό εξαφάνιση! Βλέπεις ότι υπάρχει και αντίθετη άποψη από τη δική σου λοιπόν, περί της... easiness των γυναικών! Γι' αυτούς τι έχεις να πεις;

Λες επίσης ότι δεν έχουμε κριτήριο επιλογής. Κι ότι καθόμαστε σε όποιον μας πολιορκεί. Γιατί δεν πολιορκείς τότε κι εσύ μία μικρή που θα σου αρέσει αφού είναι θέμα χρόνου να σου κάτσει, είτε της αρέσεις είτε όχι, με μονο κριτήριό της την πολιορκία σου; Επίσης, γράφεις σε δημοσιεύματά σου, γενικά, ότι οι γυναίκες δε γουστάρουν 35άρηδες και γενικά μεγάλους. Άρα υπάρχει και κάποιο άλλο τουλάχιστον κριτήριο επιλογής, ηλικιακό κατ΄εσένα κι όχι μόνο της πολιορκίας. Κι αφού υπάρχει κριτήριο, είμαστε επιλεκτικές κι εμείς. E; Συ είπας...

Θέλω να μου απαντήσεις γιατί μάλλον εγώ δεν έχω καταλάβει καλά!
Το πουλί σου και την υπογραφή σου!

# 133 στις 10/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by pastelia
ΨΕΜΑ! Έστω και μία γυναίκα βρέθηκε. Η αλλοδαπή. Σαν την αλλοδαπή, εύκολες κι επιλεκτικές, υπάρχουν κι άλλες, αλλοδαπές κι ελληνίδες.

Οι γυναίκες, λες, το παίζουν δύσκολες σε αυτούς που γουστάρουν... Όχι όλες, εξαρτάται από την ιδιοσυγκρασία καθεμίας. Δεν είναι λίγοι οι άνδρες που πρεσβεύουν ότι όλες είναι poyτάνeς και... L.O.V. E. ( Legs Open Very Easy ) και ψάχνουν για το δύσκολο ως είδος υπό εξαφάνιση! Βλέπεις ότι υπάρχει και αντίθετη άποψη από τη δική σου λοιπόν, περί της... easiness των γυναικών! Γι' αυτούς τι έχεις να πεις;

Λες επίσης ότι δεν έχουμε κριτήριο επιλογής. Κι ότι καθόμαστε σε όποιον μας πολιορκεί. Γιατί δεν πολιορκείς τότε κι εσύ μία μικρή που θα σου αρέσει αφού είναι θέμα χρόνου να σου κάτσει, είτε της αρέσεις είτε όχι, με μονο κριτήριό της την πολιορκία σου; Επίσης, γράφεις σε δημοσιεύματά σου, γενικά, ότι οι γυναίκες δε γουστάρουν 35άρηδες και γενικά μεγάλους. Άρα υπάρχει και κάποιο άλλο τουλάχιστον κριτήριο επιλογής, ηλικιακό κατ΄εσένα κι όχι μόνο της πολιορκίας. Κι αφού υπάρχει κριτήριο, είμαστε επιλεκτικές κι εμείς. E; Συ είπας...

Θέλω να μου απαντήσεις γιατί μάλλον εγώ δεν έχω καταλάβει καλά!

Τα εχεις μπερδεψει στο μυαλο σου. ΓΥναικα μεχρι σημερα δεν εχω γνωρισει. Τη σιγκεκριμενη μου τη φερανε μεσα στο σπιτι μου και ετυχε να μην ειναι στα γουστα μου. Δεν τη γνωρισα εξω μονος μου.
Επισης Ελληνιδα δεν εχω γνωρισει ποτε μου. Δεν ειναι δυσκολες οι Ελληνιδες μονο. Ολες οι γυναικες σε ολο τον πλανητη ειναι απλησιαστες λογω της βιολογικης τους φυσης.
Επισης οι γυναικες οντως ΔΕΝ ειναι επιλεκτικες. Αυτο δικαιολογει την ΠΑΘΗΤΙΚΗ τους φυση δηλαδη το δυσκολο κ απλησιαστο στοιχειο τους. Απο τη φυση τους δηλαδη ειναι τα θυραματα και ο αντρας ο κυνηγος που τις πολιορκει. Οποιος ειναι πιο κοινωνικος και χωνεται περισσοτερο βρισκει. Οποιος δεν πολιορκει δεν βρισκει. Οι ιδιες δεν επιλεγουν. Αν αυτος που θα επιμεινει περισσοτερο ειναι ενας κακασχημος, τοτε θα του κατσουν. Αν αυτος που ΔΕΝ θα τις πολιορκησει ειναι ενας κουκλος, ουτε καν θα τον κοιταξουν. Απο μονς τους ποτε δεν διεκδικουν αυτο που θελουν. Απο μονες τους δεν κανουν καμια κινηση για γνωριμια. Τα περιμενουν ολα ετοιμα απο τον αντρα και επιπλεον δεν πλησιαζονται κιόλλας. Αυτο εννοω οταν λεω οτι ειναι απλησιαστες και ΟΧΙ επιλεκτικες.

Επισης ο παραγοντας ηλικια δικαιολογει επισης το οτι ειναι απλησιαστες. Αν καποιος ειναι μεγαλυτερος τους δε θα τον κοιταξουν διοτι δε βρισκεται στις παρεες τους. Θελουν μονο μεσα απο τις παρεες διοτι ετσι νιωθουν ασφαλεια. Δε θα επιλεξουν οι ιδιες τον αγνωστο κουκλο που θα τις κοιταξει, οσο και αν τους αρεσει εμφανισιακα. Αλλωστε οπως ειπα και πριν οι γυναικες ουτε κινηση κανουν προς τον αντρα, ουτε επιλεγουν.

Και κατι τελευταιο. Τα κριτηρια επιλογης των γυναικων, (ασχετα αν ακουγεται αντιφατικο με το οτι δεν ειναι επιλεκτικες), ειναι μονο 3: Ηλικια, κοινωνικοτητα ντυσιμο-στυλ.
Αν ενας αντρας δηλαδη ειναι μικρος σε ηλικια και κοινωνικος, και προσεχει το ντυσιμο, τοτε ΕΙΤΕ ειναι ασχημος, ΕΙΤΕ ειαι ωραιος θα τον γουσταρουν οι γυναικες, χωρις ομως και παλι να κανουν κινηση. Αν καποιος δεν εχει εστω και 1 απο τα 3 κριτηρια που ειπα τοτε οτι και να κανει, γκομενα δε βρισκει.

Το οτι οι γυναικες θελουν στον αντρα τα κριτηρια που ειπα (ηλικια, ντυσιμο, κοινωνικοτητα) δε σημαινει οτι ειναι επιλεκτικες.
Επιλεκτικες θα ηταν αν επελεγαν με βαση το κρητηριο ΟΜΟΡΦΟΣ-ΑΣΧΗΜΟΣ, και αν εκαναν οι ιδιες την πρωτη κινηση για γνωριμια. Αλλωστε το οτι οι γυναικες θελουν τους ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΥΣ, δικαιολογει την αποψη οτι θελουν τον αντρα κυνηγο που να τις πολιορκησει, αφου οι ιδιες ειναι απλησιαστες και κρατανε παθητικη σταση. Διοτι ο κοινωνικος ειναι και κυνηγος.

Το χρημα δεν το κοιτανε καν οι γυναικες. Ουτε την ομορφια του αντρα.

Aggelo

# 134 στις 10/12/2011
author
Ανδρας / 53 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.115

Παράθεση:
Originally posted by naughtyM
Αντικειμενικα η 18-20αρα δε συμβαδιζει με το μυαλο του 30αρη, του 40αρη κτλ...
Υπαρχουν και εξαιρεσεις αλλα μιλαμε για το Μ.Ο εδω.

Η 18-20αρα δεν εχει τα βιωματα του 30αρη+. Και ειναι λογικοτατο! Η 20αρα μολις βγηκε απο το αυγο της. Εχει τη σχολη της, τις φιλεναδες της να χαζογελαει, τις εξοδους στα κλαμπ που οι κυριοτερες ηλικιες ειναι 17-28 κατα βαση, παει βολτες, τη βγαζει ακομα στα παγκακια, ντυνεται απο τα Berska Και τα Pull & Bear, φοραει all star, παιρνει ακομα χαρτζιλικι απο τη γιαγια και τα θεματα συζητησης της ειναι το cosmopolitan, τα νυχια, το γκομενακι που τη κοιταζει στο μαθημα της τριτης, οι καυγαδες με τους γονεις της γιατι ακομα δεν την αφηνουν να γυρναει οτι ωρα θελει το βραδυ (αν μενουν μαζι) κτλ κτλ.

Ενας 30αρης (υγειης και φυσιολογικος), εχει περασει τη φαση των κλαμπς με τα 20χρονα, δουλευει τη μιση μερα και αν δε δουλευει ψαχνει και τον απασχολει πολυ το θεμα της ανεργιας, εχει πιο χαλαρους ρυθμους ζωης, εχει την παρεα του που αποτελειται απο συνομιληκους του κατα βαση και εχει μια αλφα ωριμοτητα αρμοζουσα της ηλικιας του!

Ειναι λογικο λοιπον ενας 30αρης + να θεωρειται ξεμωραμενος οταν κοιταξει το 18χρονο.
ΕΞωτερικα μπορει να το ελκυσει. Λογικο. Στα 18 μια κοπελα ειναι μια σχηματισμενη κοπελα. Αλλα περα απο αυτο, τι;
Θα την παιρνει απο τη σχολη; Θα βγαινει με τις 18χρονες φιλες της και θα ναι σα τον 'μπαμπα' που βγηκε να ελεγξει τη κορη και της φιλες της; Θα τη βγαζουν τα παγκακια;
Θα βγαινουν εξω βραδυ με τους φιλους του οι οποιοι αλλοι μπορει να ειναι παντρεμενοι κ να εχουν παιδια, αλλοι ναειναι αραβωνιασμενοι. Να μιλανε για τι;
ΓΙα το cosmo; Για τη σχολη; ΓΙα τα νυχια;

Η 18χρονη μολις που εχει τελειωσει το σχολειο. Το μυαλο ακομα ΠΕΤΑΕΙ! Η 18χρονη θελει σχεσουλα, κολλαει, ερωτευεται και δεν ξεκολλαει!
Ο 30αρης την 18αρα δε θα τη παρει σοβαρα..και θα εχει προβληματα.
Οσο απελευθερωμενες και αν νομιζεις πως ειναι οι κοπελες...σ αυτη την ηλικια θελουν χαδια και γουτσου γουτσου.
Οσο μεγαλωνει η γυναικα και γνωριζει τι θελει απο τον εαυτο της τοσο περισσοτερο απελευθερωνεται.

Βεβαια παιζει ρολο και το ατομο. Αλλα ο Μ.Ο. δε διαφερει και πολυ απο τα παραπανω. Η 18αρα ζει στον κοσμο της ξεγνοιασιας! Και ειναι λογικο! Τ προβληματα εχει;
Ο 30+αρης προφανως και δεν ζει σ αυτο το κοσμο! Εχει και πρεπει να τον απασχολουν σοβαροτερα προβληματα.
Προβληματα επιβιωσης (δουλεια), στεγης...
Ο 30αρης που εργαζεται απο τις 8-16.00 και μετα την πεφτει να ξεκουραστει, εχεις την εντυπωση οτι εχει τη διαθεση να ξενυχταει στο Vogue και στο W καθε βραδυ με τα 20χρονα;(καλα σημερα δεν υπαρχουν και λεφτα... ).

Αρα λογικο να θεωρειται ξεμωραμενος ενας 30-40+ αρης που κοιταει 18χρονα.
Η καθε ηλικια εχει τη χαρη της. Η καθε ηλικια βιωνεται διαφορετικα. Δεν μπορεις να κανεις οταν εισαι 35 ολα οσα εκανες στα 20 σου. Οπως στα 20 σου δεν παιζεις πια με κουκλες οπως οταν εκανες στα 10 σου...ετσι και στα 35 δε μπορεις να ξενυχτας και να χαζολογας στα κλαμπακια με RnB και HipHop.

Γι αυτο δε ταιριαζει (συχνα) ενας 35αρης με μια 2οαρα.
Για διαφορες στο μυαλο, στο τροπο σκεψης, στους βιορυθμους και κυριως στα θελω!!

Naughty μου φαινεται τα τσουβαλιασες ολα.......οσο μεγαλωνεις
ανακαλυπτεις οτι η ηλικια μικρη σημασια εχει........
Υπαρχουν 40 ρηδες που ειναι τοσο γλειωδης που δεν θα ηθελες
καν να τους ξερεις και με μυαλο 15 χρονου...και 25 χρονοι που
χαιρεσαι να συζητας και να κανεις παρεα μαζι τους....
Απο υπαρχουν 35 αρες που στα πρωτα 10 λεπτα κοβεις λασπη.......
Αρα ειναι θεμα ανθρωπου !!!
Το εχεις σχεση με καποιον-α ειναι προσωπικη επιλογη ποση διαφορα
ηλικιας θες να υπαρχει...αλλα ποτε μην λες ποτε.......
η ζωη ειναι μυστηριο τρενο.

ΥΓ Για να ταιριαξουν δυο ανθρωποι με διαφορα πανω απο 15 χρονια
πρεπει ο μεγαλυτερος να κατεβει δυο σκαλια και ο μικροτερος να
προσπαθησει ν ανεβει...αμα υπαρχει διαθεση ολα γινονται......
Ζήστο με πάθος...και ας είναι λάθος !!!

# 135 στις 10/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Aggelo

Παράθεση:
Originally posted by naughtyM
Αντικειμενικα η 18-20αρα δε συμβαδιζει με το μυαλο του 30αρη, του 40αρη κτλ...
Υπαρχουν και εξαιρεσεις αλλα μιλαμε για το Μ.Ο εδω.

Η 18-20αρα δεν εχει τα βιωματα του 30αρη+. Και ειναι λογικοτατο! Η 20αρα μολις βγηκε απο το αυγο της. Εχει τη σχολη της, τις φιλεναδες της να χαζογελαει, τις εξοδους στα κλαμπ που οι κυριοτερες ηλικιες ειναι 17-28 κατα βαση, παει βολτες, τη βγαζει ακομα στα παγκακια, ντυνεται απο τα Berska Και τα Pull & Bear, φοραει all star, παιρνει ακομα χαρτζιλικι απο τη γιαγια και τα θεματα συζητησης της ειναι το cosmopolitan, τα νυχια, το γκομενακι που τη κοιταζει στο μαθημα της τριτης, οι καυγαδες με τους γονεις της γιατι ακομα δεν την αφηνουν να γυρναει οτι ωρα θελει το βραδυ (αν μενουν μαζι) κτλ κτλ.

Ενας 30αρης (υγειης και φυσιολογικος), εχει περασει τη φαση των κλαμπς με τα 20χρονα, δουλευει τη μιση μερα και αν δε δουλευει ψαχνει και τον απασχολει πολυ το θεμα της ανεργιας, εχει πιο χαλαρους ρυθμους ζωης, εχει την παρεα του που αποτελειται απο συνομιληκους του κατα βαση και εχει μια αλφα ωριμοτητα αρμοζουσα της ηλικιας του!

Ειναι λογικο λοιπον ενας 30αρης + να θεωρειται ξεμωραμενος οταν κοιταξει το 18χρονο.
ΕΞωτερικα μπορει να το ελκυσει. Λογικο. Στα 18 μια κοπελα ειναι μια σχηματισμενη κοπελα. Αλλα περα απο αυτο, τι;
Θα την παιρνει απο τη σχολη; Θα βγαινει με τις 18χρονες φιλες της και θα ναι σα τον 'μπαμπα' που βγηκε να ελεγξει τη κορη και της φιλες της; Θα τη βγαζουν τα παγκακια;
Θα βγαινουν εξω βραδυ με τους φιλους του οι οποιοι αλλοι μπορει να ειναι παντρεμενοι κ να εχουν παιδια, αλλοι ναειναι αραβωνιασμενοι. Να μιλανε για τι;
ΓΙα το cosmo; Για τη σχολη; ΓΙα τα νυχια;

Η 18χρονη μολις που εχει τελειωσει το σχολειο. Το μυαλο ακομα ΠΕΤΑΕΙ! Η 18χρονη θελει σχεσουλα, κολλαει, ερωτευεται και δεν ξεκολλαει!
Ο 30αρης την 18αρα δε θα τη παρει σοβαρα..και θα εχει προβληματα.
Οσο απελευθερωμενες και αν νομιζεις πως ειναι οι κοπελες...σ αυτη την ηλικια θελουν χαδια και γουτσου γουτσου.
Οσο μεγαλωνει η γυναικα και γνωριζει τι θελει απο τον εαυτο της τοσο περισσοτερο απελευθερωνεται.

Βεβαια παιζει ρολο και το ατομο. Αλλα ο Μ.Ο. δε διαφερει και πολυ απο τα παραπανω. Η 18αρα ζει στον κοσμο της ξεγνοιασιας! Και ειναι λογικο! Τ προβληματα εχει;
Ο 30+αρης προφανως και δεν ζει σ αυτο το κοσμο! Εχει και πρεπει να τον απασχολουν σοβαροτερα προβληματα.
Προβληματα επιβιωσης (δουλεια), στεγης...
Ο 30αρης που εργαζεται απο τις 8-16.00 και μετα την πεφτει να ξεκουραστει, εχεις την εντυπωση οτι εχει τη διαθεση να ξενυχταει στο Vogue και στο W καθε βραδυ με τα 20χρονα;(καλα σημερα δεν υπαρχουν και λεφτα... ).

Αρα λογικο να θεωρειται ξεμωραμενος ενας 30-40+ αρης που κοιταει 18χρονα.
Η καθε ηλικια εχει τη χαρη της. Η καθε ηλικια βιωνεται διαφορετικα. Δεν μπορεις να κανεις οταν εισαι 35 ολα οσα εκανες στα 20 σου. Οπως στα 20 σου δεν παιζεις πια με κουκλες οπως οταν εκανες στα 10 σου...ετσι και στα 35 δε μπορεις να ξενυχτας και να χαζολογας στα κλαμπακια με RnB και HipHop.

Γι αυτο δε ταιριαζει (συχνα) ενας 35αρης με μια 2οαρα.
Για διαφορες στο μυαλο, στο τροπο σκεψης, στους βιορυθμους και κυριως στα θελω!!

Naughty μου φαινεται τα τσουβαλιασες ολα.......οσο μεγαλωνεις
ανακαλυπτεις οτι η ηλικια μικρη σημασια εχει........
Υπαρχουν 40 ρηδες που ειναι τοσο γλειωδης που δεν θα ηθελες
καν να τους ξερεις και μυαλο 15 χρονου...και 25 χρονοι που
χαιρεσαι να συζητας και να κανεις παρεα μαζι τους....
Απο υπαρχουν 35 αρες που στα πρωτα 10 λεπτα κοβεις λασπη.......
Αρα ειναι θεμα ανθρωπου !!!
Το εχεις σχεση με καποιον-α ειναι προσωπικη επιλογη ποση διαφορα
ηλικιας θες να υπαρχει...αλλα ποτε μην λες ποτε.......
η ζωη ειναι μυστηριο τρενο.

ΥΓ Για να ταιριαξουν δυο ανθρωποι με διαφορα πανω απο 15 χρονια
πρεπει ο μεγαλυτερος να κατεβει δυο σκαλια και ο μικροτερος να
προσπαθησει ν ανεβει...αμα υπαρχει διαθεση ολα γινονται......

Ο,τι και να λες, ΟΛΟΙ οι ανθρωποι (αντρες και γυναικες) θα μετρανε την ηλικια.
Και οι αντρες θελουν μικροτερες, ΚΑΙ οι γυναικες μικροτερους. Τον μεσηλικα, η τον γερο δεν τον θελει κανενας, ειτε αντρας ειτε γυναικα.

Η ηλικια παιζει τον ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ρολο και μετα ερχονται ολα τα αλλα.

# 136 στις 10/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ρε συ τπ, τι σκουζεις συνέχεια και τι προσπαθείς να αποδείξεις? Οτι εισαι φυσιολογικός? Οτι ΕΙΜΑΣΤΕ φυσιολογικοί εμεις που ζούμε έτσι?

Ολοι οι γνωστοί μου εχουν κοπέλες. Ολοι εχουν παρέες. Ολοι εχουν ζωή. Μονο εγώ ειμαι μονος.

Ελα, παραδέξου το, ειμαστε οι μειοψηφία, εμείς ειμαστε τα φρικιά της φύσης και οχι οι άλλοι. Οι άλλοι, οι περισσότεροι, μια χαρα ζωή ζουνε και οχι τα σκατά που ζουμε εμεις. Αλλα για αυτά τα σκατά, ΕΜΕΙΣ φταίμε και κανένας αλλος.

Δεν εισαι εντελώς ηλίθιος, νομίζω σε στιγμές διαυγειας οτι το καταλαβαίνεις. Αλλα δεν θες να το παραδεχτεις.

# 137 στις 10/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by ___mikeman___
Ρε συ τπ, τι σκουζεις συνέχεια και τι προσπαθείς να αποδείξεις? Οτι εισαι φυσιολογικός? Οτι ΕΙΜΑΣΤΕ φυσιολογικοί εμεις που ζούμε έτσι?

Ολοι οι γνωστοί μου εχουν κοπέλες. Ολοι εχουν παρέες. Ολοι εχουν ζωή. Μονο εγώ ειμαι μονος.

Ελα, παραδέξου το, ειμαστε οι μειοψηφία, εμείς ειμαστε τα φρικιά της φύσης και οχι οι άλλοι. Οι άλλοι, οι περισσότεροι, μια χαρα ζωή ζουνε και οχι τα σκατά που ζουμε εμεις. Αλλα για αυτά τα σκατά, ΕΜΕΙΣ φταίμε και κανένας αλλος.

Δεν εισαι εντελώς ηλίθιος, νομίζω σε στιγμές διαυγειας οτι το καταλαβαίνεις. Αλλα δεν θες να το παραδεχτεις.

Που την ειδες σευ την μειοψηφία. Ολοι οι αντρες εχουν προβλημα με τις γυναικες και δε μπορουν να βρουν. Ακομα και αυτοι που εχουν γκομενα, δε μπορουν να βρουν δευτερη η τριτη. Ακομα και αυτοι που εχουν 100 γκομενες δε μπορουν να βρουν 200. Ξερεις κανενα που να ειναι ικανοποιημενος απο την ερωτικη του ζωη;; Εγω δεν ξερω ουτε εναν.

# 138 στις 10/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Παράθεση:

Που την ειδες σευ την μειοψηφία. Ολοι οι αντρες εχουν προβλημα με τις γυναικες και δε μπορουν να βρουν. Ακομα και αυτοι που εχουν γκομενα, δε μπορουν να βρουν δευτερη η τριτη. Ακομα και αυτοι που εχουν 100 γκομενες δε μπορουν να βρουν 200. Ξερεις κανενα που να ειναι ικανοποιημενος απο την ερωτικη του ζωη;; Εγω δεν ξερω ουτε εναν.

Ναι ξερω. Ολους τους πρωην φιλους μου που έχουν μια χαρά κοπέλες, και πάνε εκδρομές, βγαινουν εξω, κανουν σεξ, και ολα αυτά που κάνουν οι φυσιολογικοί άνθρωποι. Και οσοι απο αυτούς θέλουν περισσότερες, εχουν. Ψαχνονται και βρισκουν. Ηξερα εναν που δεν είχε λιγότερες απο 3 σε οποιαδήποτε στιγμή.

Και...ψιτ? Αλλο αυτός που έχει γκόμενα και θέλει κι αλλη, κι ααααααααλλο εμεις που μας έχει φάει το χειρωνακτικο...ε?

Αντε άσε μας με τις υπερβολές σου συνέχεια...σιγα τωρα μας επεισες...οτι δηθεν θέλεις 2 και 3 και 13...και μοντέλο, και μικρή, και έτσι, και γιουβέτσι...ΜΙΑ να ειχες κακομοίρη μου και θεά θα την έκανες...σε μας τα πουλάς αυτά? Απλως οσα δεν φτάνει η αλεπου...

Σταμάτα να ασχολείσαι με τους άλλους. ΕΣΥ έχεις πλησιάσει ποτέ γυναίκα?

# 139 στις 10/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Ναι ξερω. Ολους τους πρωην φιλους μου που έχουν μια χαρά κοπέλες, και πάνε εκδρομές, βγαινουν εξω, κανουν σεξ, και ολα αυτά που κάνουν οι φυσιολογικοί άνθρωποι. Και οσοι απο αυτούς θέλουν περισσότερες, εχουν. Ψαχνονται και βρισκουν. Ηξερα εναν που δεν είχε λιγότερες απο 3 σε οποιαδήποτε στιγμή.

Αντε άσε μας με τις υπερβολές σου συνέχεια...σιγα τωρα μας επεισες...οτι δηθεν θέλεις 2 και 3 και 13...και μοντέλο, και μικρή, και έτσι, και γιουβέτσι...ΜΙΑ να ειχες κακομοίρη μου και θεά θα την έκανες...σε μας τα πουλάς αυτά? Απλως οσα δεν φτάνει η αλεπου...

Σταμάτα να ασχολείσαι με τους άλλους. ΕΣΥ έχεις πλησιάσει ποτέ γυναίκα?

Καλα εισαι χαζος τελικα.

Δεν υπαρχει αντρας που να θελει μονο ΜΙΑ γυναικα. Αυτο να το βγαλεις απο το μυαλο σου.
Απλως ΣΥΜΒΙΒΑΖΟΝΤΑΙ ολοι με τη μια και ειναι δυστυχισμενοι που δε μπορουν να βρουν πολλες.

Εγω δε θελω σχεση σε καμια περιπτωση. Αλλωστε το εχω δηλαωσει ενα εκατομμυριο φορες εδω μεσα.

Καλυτερα μονος μου παρα σχεση.

Aggelo

# 140 στις 10/12/2011
author
Ανδρας / 53 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.115

Παράθεση:
ΔΕΝ ΘΑ ΔΩ ΕΝΑΝ 33ΑΡΗ ΚΑΙ ΘΑ ΠΩ ΑΑΑ ΕΝΑΣ ΓΕΡΟΣ!!!ΟΧΙ ΦΥΣΙΚΑ ΑΠΛΑ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΔΡΕΣ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ ΜΕ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΑΝ ΣΑΝ ΠΑΙΔΑΚΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΚΑΚΟΦΑΙΝΕΤΑΙ.

Σωστο !! εχεις δίκιο ετσι συμπεριφερονται οι 9 στους 10 ανδρες........
και αν ειδες το εγραψα στο πρωτο ποστ μεσες ακρες....
Γιατι πολυ απλα αρκετοι αρκετοι(τους εχω δει διπλα μου) εχουν την νοοτροπια
*ενταξει αυτη ειναι 20 εγω 34 ,θα την κανω οτι θελω*
Οι σχεσεις για να εχουν προοπτικη οποιοδηποτε επιπεδου,ειδους,
ηλικιας....πρεπει να ειναι ισοτιμες !!!!
Στα 20 καποια επι του πραγματικου καποια δεν ειναι καθολου παιδακι,
ουτε μικρη....απο την στιγμη που ειναι ενηλικη...και ειναι λογικο να
να θελει να τις συμπεριφερονται σαν ενηλικη....

Ζήστο με πάθος...και ας είναι λάθος !!!
Επιλέξτε σελίδα: (1-22)
Σελίδες Αρχική«234567891011Τελ.»
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.