Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ΓΙΑ ΤΟΝ TP_1978

Επιλέξτε σελίδα: (1-22)
Σελίδες Αρχική«3456789101112Τελ.»

Aggelo

# 141 στις 10/12/2011
author
Ανδρας / 53 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.115
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Originally posted by tp_1978

Παράθεση:
Originally posted by Aggelo

Παράθεση:
Originally posted by naughtyM
Αντικειμενικα η 18-20αρα δε συμβαδιζει με το μυαλο του 30αρη, του 40αρη κτλ...
Υπαρχουν και εξαιρεσεις αλλα μιλαμε για το Μ.Ο εδω.

Η 18-20αρα δεν εχει τα βιωματα του 30αρη+. Και ειναι λογικοτατο! Η 20αρα μολις βγηκε απο το αυγο της. Εχει τη σχολη της, τις φιλεναδες της να χαζογελαει, τις εξοδους στα κλαμπ που οι κυριοτερες ηλικιες ειναι 17-28 κατα βαση, παει βολτες, τη βγαζει ακομα στα παγκακια, ντυνεται απο τα Berska Και τα Pull & Bear, φοραει all star, παιρνει ακομα χαρτζιλικι απο τη γιαγια και τα θεματα συζητησης της ειναι το cosmopolitan, τα νυχια, το γκομενακι που τη κοιταζει στο μαθημα της τριτης, οι καυγαδες με τους γονεις της γιατι ακομα δεν την αφηνουν να γυρναει οτι ωρα θελει το βραδυ (αν μενουν μαζι) κτλ κτλ.

Ενας 30αρης (υγειης και φυσιολογικος), εχει περασει τη φαση των κλαμπς με τα 20χρονα, δουλευει τη μιση μερα και αν δε δουλευει ψαχνει και τον απασχολει πολυ το θεμα της ανεργιας, εχει πιο χαλαρους ρυθμους ζωης, εχει την παρεα του που αποτελειται απο συνομιληκους του κατα βαση και εχει μια αλφα ωριμοτητα αρμοζουσα της ηλικιας του!

Ειναι λογικο λοιπον ενας 30αρης + να θεωρειται ξεμωραμενος οταν κοιταξει το 18χρονο.
ΕΞωτερικα μπορει να το ελκυσει. Λογικο. Στα 18 μια κοπελα ειναι μια σχηματισμενη κοπελα. Αλλα περα απο αυτο, τι;
Θα την παιρνει απο τη σχολη; Θα βγαινει με τις 18χρονες φιλες της και θα ναι σα τον 'μπαμπα' που βγηκε να ελεγξει τη κορη και της φιλες της; Θα τη βγαζουν τα παγκακια;
Θα βγαινουν εξω βραδυ με τους φιλους του οι οποιοι αλλοι μπορει να ειναι παντρεμενοι κ να εχουν παιδια, αλλοι ναειναι αραβωνιασμενοι. Να μιλανε για τι;
ΓΙα το cosmo; Για τη σχολη; ΓΙα τα νυχια;

Η 18χρονη μολις που εχει τελειωσει το σχολειο. Το μυαλο ακομα ΠΕΤΑΕΙ! Η 18χρονη θελει σχεσουλα, κολλαει, ερωτευεται και δεν ξεκολλαει!
Ο 30αρης την 18αρα δε θα τη παρει σοβαρα..και θα εχει προβληματα.
Οσο απελευθερωμενες και αν νομιζεις πως ειναι οι κοπελες...σ αυτη την ηλικια θελουν χαδια και γουτσου γουτσου.
Οσο μεγαλωνει η γυναικα και γνωριζει τι θελει απο τον εαυτο της τοσο περισσοτερο απελευθερωνεται.

Βεβαια παιζει ρολο και το ατομο. Αλλα ο Μ.Ο. δε διαφερει και πολυ απο τα παραπανω. Η 18αρα ζει στον κοσμο της ξεγνοιασιας! Και ειναι λογικο! Τ προβληματα εχει;
Ο 30+αρης προφανως και δεν ζει σ αυτο το κοσμο! Εχει και πρεπει να τον απασχολουν σοβαροτερα προβληματα.
Προβληματα επιβιωσης (δουλεια), στεγης...
Ο 30αρης που εργαζεται απο τις 8-16.00 και μετα την πεφτει να ξεκουραστει, εχεις την εντυπωση οτι εχει τη διαθεση να ξενυχταει στο Vogue και στο W καθε βραδυ με τα 20χρονα;(καλα σημερα δεν υπαρχουν και λεφτα... ).

Αρα λογικο να θεωρειται ξεμωραμενος ενας 30-40+ αρης που κοιταει 18χρονα.
Η καθε ηλικια εχει τη χαρη της. Η καθε ηλικια βιωνεται διαφορετικα. Δεν μπορεις να κανεις οταν εισαι 35 ολα οσα εκανες στα 20 σου. Οπως στα 20 σου δεν παιζεις πια με κουκλες οπως οταν εκανες στα 10 σου...ετσι και στα 35 δε μπορεις να ξενυχτας και να χαζολογας στα κλαμπακια με RnB και HipHop.

Γι αυτο δε ταιριαζει (συχνα) ενας 35αρης με μια 2οαρα.
Για διαφορες στο μυαλο, στο τροπο σκεψης, στους βιορυθμους και κυριως στα θελω!!

Naughty μου φαινεται τα τσουβαλιασες ολα.......οσο μεγαλωνεις
ανακαλυπτεις οτι η ηλικια μικρη σημασια εχει........
Υπαρχουν 40 ρηδες που ειναι τοσο γλειωδης που δεν θα ηθελες
καν να τους ξερεις και μυαλο 15 χρονου...και 25 χρονοι που
χαιρεσαι να συζητας και να κανεις παρεα μαζι τους....
Απο υπαρχουν 35 αρες που στα πρωτα 10 λεπτα κοβεις λασπη.......
Αρα ειναι θεμα ανθρωπου !!!
Το εχεις σχεση με καποιον-α ειναι προσωπικη επιλογη ποση διαφορα
ηλικιας θες να υπαρχει...αλλα ποτε μην λες ποτε.......
η ζωη ειναι μυστηριο τρενο.

ΥΓ Για να ταιριαξουν δυο ανθρωποι με διαφορα πανω απο 15 χρονια
πρεπει ο μεγαλυτερος να κατεβει δυο σκαλια και ο μικροτερος να
προσπαθησει ν ανεβει...αμα υπαρχει διαθεση ολα γινονται......

Ο,τι και να λες, ΟΛΟΙ οι ανθρωποι (αντρες και γυναικες) θα μετρανε την ηλικια.
Και οι αντρες θελουν μικροτερες, ΚΑΙ οι γυναικες μικροτερους. Τον μεσηλικα, η τον γερο δεν τον θελει κανενας, ειτε αντρας ειτε γυναικα.

Η ηλικια παιζει τον ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ρολο και μετα ερχονται ολα τα αλλα.

Τους δογματισμους και τους αφορισμους
κρατα τους για τον εαυτο σου....
Ζήστο με πάθος...και ας είναι λάθος !!!

# 142 στις 10/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:

Αν αυτος που θα επιμεινει περισσοτερο ειναι ενας κακασχημος, τοτε θα του κατσουν. Αν αυτος που ΔΕΝ θα τις πολιορκησει ειναι ενας κουκλος, ουτε καν θα τον κοιταξουν.

Παράθεση:

ΛΑΘΟΣ!!!ξέρεις πόσοι κακασχημοι με πολιορκούν για χρόνια. Οχι να τους κοιταξω, ουτε να βγω για καφε δεν θελω

Παράθεση:
Originally posted by tp_1978Επισης ο παραγοντας ηλικια δικαιολογει επισης το οτι ειναι απλησιαστες. Αν καποιος ειναι μεγαλυτερος τους δε θα τον κοιταξουν διοτι δε βρισκεται στις παρεες τους. Θελουν μονο μεσα απο τις παρεες διοτι ετσι νιωθουν ασφαλεια. Δε θα επιλεξουν οι ιδιες τον αγνωστο κουκλο που θα τις κοιταξει, οσο και αν τους αρεσει εμφανισιακα.

Παράθεση:

ΛΑΘΟΣ. Ο ενας απο τους πρωην μου τον γνωρισα σε καφετερεια ηρθε μου μιλησε (αυτος καθοταν με ενα φιλο του) και εγω με παρεα και ηταν ΚΟΥΚΛΟΣ και 31 χρν.Τοτε ημουν 21.

Παράθεση:
Originally posted by tp_1978Αλλωστε οπως ειπα και πριν οι γυναικες ουτε κινηση κανουν προς τον αντρα, ουτε επιλεγουν.

Παράθεση:

Ε ξερεις οτι αυτο που λες ειναι μακακια μεγαλη ε? Δεν ειδες ενα θεμα που η φιλη μου τα ριξε σ εναν σουπερμαρκετα? Επειδη ηταν ΚΟΥΚΛΟΣ? και ηταν και ΑΓΝΩΣΤΟΣ. οχι απο κοινη παρεα δηλ.

Παράθεση:
Το χρημα δεν το κοιτανε καν οι γυναικες. Ουτε την ομορφια του αντρα.

Ειδικά εδω το αποθέωσες... Αυτα κυριως κοιτανε οι γυναικες.

Τωρα θα πεις γιατι δεν σου καθονται ενω εισαι κουκλος και πλουσιος. Γιατι ΔΕΝ εισαι κουκλος, εχουμε δει φωτο σου...και μην πεις οτι χαλασες που γερασες, δεν εχεις καλα χαρακτηριστικα και νεοτερος το ιδιο θα ησουν. Δεν εισαι βεβαια και ασχημος αλλα δεν μετρας εμφανησιακα κιολας.

Επισης εισαι τρελαρας. Οποτε και μετριος και τρελαρας ποια θα ασχοληθει τωρα μαζι σου? Ειλικρινα...

# 143 στις 10/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Καλυτερα μονος μου παρα σχεση.

Ναι, λες κι αμα ήθελες, θα μπορούσες να βρεις...

Ξερεις, πριν βρεις τις 10, αρχίζεις με την μια.

Δεν θα σου ερθει μια ντουζίνα γκομενες να σου καθίσει στην αγκαλιά.

Εσυ - κι εγώ- δεν ειμαστε άξιοι ΟΥΤΕ για την μια.

Και εγώ το ξέρω, κι ΕΣΥ το ξέρεις. Απλως πασχίζεις να πεισεις τον εαυτο σου οτι φταίνε οι άλλοι.

Χρειάζεσαι βοήθεια μεγάλε. Και στο λέω εγώ που έχω κι εγώ προβλημα. Εχεις προβλημα και θες βοήθεια. Κανε κάτι, γιατί μεγαλώνεις και δεν γίνεται να συνεχίσεις την ζωή που κάνεις.

# 144 στις 10/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ρε παιδια τι εκανα απο πανω?χαχαχχα

# 145 στις 10/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Σε ενοχλει που εισαι ηλικωμένος ετσι;; Βασικα ολους τους ενοχλει η ηλικια τους αν ειναι πανω απο 23-24 χρονων.
Ομως αυτη ειναι η πραγματικοτητα. Εισαι πουρογερος και πρεπει να το αποδεχτεις. Οπως και εγω αλλωστε ειμαι γέρος. Απο τα 25 και μετα γερναει ο ανθρωπος. Η αναπτυξη ειναι μεχρι τα 20. 20 -25 ειναι το πικ. 25 και μετα κατηφορος.

# 146 στις 10/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
ΑΙΝΤΕ, αιντε απο δω με τα ψεματακια σου

Η φιλη σου το επειξε ΔΥΣΚΟΛΗ στον σουπερματακια διοτι ηθελε να την πολιορκησει ΑΥΤΟΣ και δεν το εκανε. Η ιδια δεν εκανε την παραμικρη κινηση πολιορκια προς αυτον.

Η φιλη σου ειναι πιο δυσκολη και απο τις δυσκολες.

# 147 στις 10/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Παράθεση:

Σε ενοχλει που εισαι ηλικωμένος ετσι;; Βασικα ολους τους ενοχλει η ηλικια τους αν ειναι πανω απο 23-24 χρονων.
Ομως αυτη ειναι η πραγματικοτητα. Εισαι πουρογερος και πρεπει να το αποδεχτεις. Οπως και εγω αλλωστε ειμαι γέρος. Απο τα 25 και μετα γερναει ο ανθρωπος. Η αναπτυξη ειναι μεχρι τα 20. 20 -25 ειναι το πικ. 25 και μετα κατηφορος.

Α ρε κακομοίρη...

Ρε συ γμτ μου, ΠΟΥ ΣΕ ΕΧΟΥΝ ΒΓΑΛΕΙ ΑΥΤΕΣ ΟΙ "ΘΕΩΡΙΕΣ"? Εχεις επίγνωση του που βρίσκεσαι? Στον πάτο είσαι. Τι κανεις μάθημα στους άλλους, ρε συ? Αυτοί ειναι καλύτεροι απο σένα! Κατσε να μάθεις κάτι απο ανθρώπους που έχουν παραπάνω εμπειρίες στην ζωή, αντί να παπαγαλίζεις τις βλακείες σου. ΝΑ που σε έχουν βγάλει οι θεωρίες. Μονος σου, στους 4 τοιχους να τρως τα σωθικά σου. ΠΟΛΥ εξυπνες, τι να σου πω.

# 148 στις 10/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by ___mikeman___
Ναι, λες κι αμα ήθελες, θα μπορούσες να βρεις...

Ξερεις, πριν βρεις τις 10, αρχίζεις με την μια.

Δεν θα σου ερθει μια ντουζίνα γκομενες να σου καθίσει στην αγκαλιά.

Εσυ - κι εγώ- δεν ειμαστε άξιοι ΟΥΤΕ για την μια.

Και εγώ το ξέρω, κι ΕΣΥ το ξέρεις. Απλως πασχίζεις να πεισεις τον εαυτο σου οτι φταίνε οι άλλοι.

Χρειάζεσαι βοήθεια μεγάλε. Και στο λέω εγώ που έχω κι εγώ προβλημα. Εχεις προβλημα και θες βοήθεια. Κανε κάτι, γιατί μεγαλώνεις και δεν γίνεται να συνεχίσεις την ζωή που κάνεις.

Aggelo

# 149 στις 10/12/2011
author
Ν. Ηλείας / Τραγανό

Παράθεση:

Παράθεση:

Προσωπικα ουτε μ ενοχλει ουτε παρεξηγιεμαι...Την στιγμη που
νιωθω καλα με τον εαυτο μου...δεν παν να λεει ολο το συμπαν
και ολος ο γαλαξιας το αντιθετο...καρφι δεν μου καιγεται....

ΥΓ Sorry αν σου χαλαω τη μανεστρα !! δεν με θεωρουνε
καθολου γερο, ηλικωμενο η πουρο...

# 150 στις 10/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
ΑΙΝΤΕ, αιντε απο δω με τα ψεματακια σου

Η φιλη σου το επειξε ΔΥΣΚΟΛΗ στον σουπερματακια διοτι ηθελε να την πολιορκησει ΑΥΤΟΣ και δεν το εκανε. Η ιδια δεν εκανε την παραμικρη κινηση πολιορκια προς αυτον.

Η φιλη σου ειναι πιο δυσκολη και απο τις δυσκολες.

Εκανε κινηση. Του ειπε οτι της αρεσει και της απαντησε οτι τη βλεπει φιλικα

# 151 στις 10/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Μεγαλε, μετα τα 30 πουρο εισαι θες δε θες. Ρωτα κια τη θεματοθετρια αν δε με πιστευεις. Στην καλυτερη περιπτωση αν εισαι 29-30 χρονων, που εισαι απλως μεσηλικας, για καποιες εισαι μπαμπαλής. Το μπαμπαλης ειναι ευγενικος ορος του σκατόγερου.

# 152 στις 10/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by AINTE
Εκανε κινηση. Του ειπε οτι της αρεσει και της απαντησε οτι τη βλεπει φιλικα

Που εκανε κινση μωρε;;; Αφου αυτος της την επεσε πρωτος. Αυτος εκανε την κινηση για γνωριμις, ασχετα αν μετα ηθελε μονο φιλικα.

Η ιδια του μιλησε πρωτη;; Μην τρελαθουμε κιόλλας

# 153 στις 10/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ρε παιδια απλα ο Τπ δεν μπορει να αποδεχτει πως εχει προβλημα ο ΙΔΙΟΣ
που δεν μπορει να βρει γυναικα και το ριχνει στις γυναικες, στη φυση, στην ηλικια , στο φαινομενο του θερμοκηπιου, στην εξαφανιση της πολικης αρκουδας κτλ κτλ

# 154 στις 10/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Που εκανε κινση μωρε;;; Αφου αυτος της την επεσε πρωτος. Αυτος εκανε την κινηση για γνωριμις, ασχετα αν μετα ηθελε μονο φιλικα.

Ναι αλλα αυτη τον ηθελε για γκομενο, τον ηθελε για να κανουν σεξ...αλλα αυτος δεν την ηθελε για σεξ..που τις ειδες ψυχρες τις γυναικες

Aggelo

# 155 στις 10/12/2011
author
Ν. Ηλείας / Τραγανό

Παράθεση:

Παράθεση:

Μεγαλε, μετα τα 30 πουρο εισαι θες δε θες. Ρωτα κια τη θεματοθετρια αν δε με πιστευεις. Στην καλυτερη περιπτωση αν εισαι 29-30 χρονων, που εισαι απλως μεσηλικας, για καποιες εισαι μπαμπαλής. Το μπαμπαλης ειναι ευγενικος ορος του σκατόγερου.

Δεν ειμαι 30 ειμαι πανω απο 40....
Κοιτα δεν θελω να περιεαυτολογησω γιατι εκτος των αλλον
εισαι και μπουμπουνας...εκτος του δογματικος !!

ΥΓ Απο την στιγμη που δεν με ξερεις και δεν μ εχεις δει, καλυτερα
να μιλανε για μενα αυτοι που μ εχουν
δει και με ξερουν απο το φορουμ....

# 156 στις 10/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Παράθεση:

Ναι αλλα αυτη τον ηθελε για γκομενο, τον ηθελε για να κανουν σεξ...αλλα αυτος δεν την ηθελε για σεξ..που τις ειδες ψυχρες τις γυναικες

Αφου δεν εκανε αυτη πρωτη κινηση για γνωριμις (ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΓΟΥΣΤΑΡΕ) παει να πει οτι ειναι δυσκολη κ απλησιαστη η φιλη σου. Με λιγα λογια αν δεν της ειχε μιλησει αυτος πρωτα, δε θα την ειχα γνωρισει ΚΑΝ.

οποτε χε-σε μας.

δεν υπαρχει γυναικα στον πλανητη γη που να κανει αυτη την πρωτη κινηση σε εναν αγνωστο αντρα για γνωριμια. Ουτε κατα διανοια αν δεν υπαρχει. Τα ρεκος guinness δεν εχουν καταγραψει μεχρι τωρα ουτε ενα τετοιο περιστατικο.

# 157 στις 10/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Δεν ειμαι 30 ειμαι πανω απο 40....
Κοιτα δεν θελω να περιεαυτολογησω γιατι εκτος των αλλον
εισαι και μπουμπουνας...εκτος του δογματικος !!

ΥΓ Απο την στιγμη που δεν με ξερεις και δεν μ εχεις δει, καλυτερα
να μιλανε για μενα αυτοι που μ εχουν
δει και με ξερουν απο το φορουμ....

Τι να σε εχω δει;;
Και 30 χρονων να ησουν, παλι πουρογερο θα σε ελεγα. Τωρα δε που εισαι 42........βραστα.
Και να μικροδειχνεις ποοοοσο ποια να μικροδειχνεις;; Να μοιαζεις με 30αρη; Μα και ο 30αρης γέρος ειναι. και εγω που μοιαζω τωρα για 25-27 γερος θεωρουμαι. Δεν ειμαι 18 ουτε μοιαζω για 18.

# 158 στις 10/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Μπα εγω ξερω πολλες φιλες μου που εχουν κανει κινηση να γνωρισουν καποιον σε ενα κλαμπ πχ. Συνηθως ο αντρας ειναι κουκλος. Και η φιλες μου είναι η γκομεναρες με αυτοπεποιθηση η μπαζολες. Στα 2 ακρα δηλαδη

# 159 στις 10/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Μπα εγω ξερω πολλες φιλες μου που εχουν κανει κινηση να γνωρισουν καποιον σε ενα κλαμπ πχ. Συνηθως ο αντρας ειναι κουκλος. Και η φιλες μου είναι η γκομεναρες με αυτοπεποιθηση η μπαζολες. Στα 2 ακρα δηλαδη

sorry που δε σε πιστευω. Εσυ τα βλεπεις οπως θες να τα δεις εσυ και οχι οπως ειναι στην πραγματικοτητα. Την πραγματικοτητα εγω θα στην πω.

Aggelo

# 160 στις 10/12/2011
author
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Καληνυχτα TP otan ξυπνισεις απο το ληθαργο σε καμια 50 χρονια παρε με
τηλεφωνο.....
Επιλέξτε σελίδα: (1-22)
Σελίδες Αρχική«3456789101112Τελ.»
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.