Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ψεμματα

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

littleponny

# 1 στις 20/12/2011
author
Γυναίκα / 40 / Σε σχέση
Ν. Ζακύνθου / Λαγανάς
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 56
'Aρεσαν+: 0%

ψεμματα

Καλησπερα σας και χρονια πολλα !!
Αγαπητα μελη,πηρα την αποφαση να μοιραστω μαζι μας καιτι που με απασχολει σε εντονο βαθμο πλεον.
Ξερω πως καποιοι θα με κατακρινετε,θα ηθελα ομως σοβαρες και ειλικρινες απαντησεις γιατι πραγματικα ειμαι σε δυσκολη θεση..
ειμαι ενα βημα πριν την επισημοποιηση της σχεσης μου,ειμαι 8 χρονια μαζι του..απο την αρχη της σχεσεις μας εκανα λαθη ομως και χωρις να με δικαιολογω,εφταιγε η ανυποφορη πιεση του,η φριχτη ζηλεια του..θα ρωτατε προφανως γιατι δεν εφυγα απο αυτη τη σχεση...γιατι δεν ηθελα,γιατι φοβαμαι την μοναξια,γιατι τον αγαπουσα..καθε φορα που μαλωναμε επαιρνα τηλεφωνο τον πρωην μου που τον μισει θ α ν α σ ι μ α !! επιτηδες παντα το εκανα για να το μαθει..η αληθεια ειναι πως ο πρωην επεδιωκε επανασυνδεση..εγω ανενδοτη ασχετα αν παντα θα τον λατρευω..καθε φορα λοιπον μετα τον τσακωμο που τα βρισκαμε και παλι,του ελαγα οτι ειχα επικοινωνια...μεχρι τα πρωτα 3 χρονια της σχεσης μου ειχε γινει αυτο 3 φορες...το μεγαλο λαθος που εχω κανει ειναι πως συνεχισα να μιλαω μαζι του κι αλλο μεχρι που η επικοινωνια εγινε καθημερινη...ποτε ομως κατι παραπανω...ειλικρινα...εγω τυπικη..ενα βραδυ λοιπον,εχοντας πιει αρκετα αποφασιζω να χωρισω τον νυν για τον πρωην...καλω τον πρωην στο τηλεφωνο και απανταει ι κοπελα του !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! και γινεται το ελα να δεις !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! κοβω καθε επικοινωνια μαζι του,διοτι ειναι σε σχεση και δεν εχω κανενα δικαιωμα να του δημιουργησω προβλημα.. μετα απο λιγες μερες τα ξαναβρισκω με τον δικο μου,επειτα απο ορους που εθεσα για τιν συμπεριφορα του και ολα καλα..δεν ανεφερα ποτε το περιστατικο.. σαν ατομο ειμαι ειλικρινης αλλα οταν θελω να αποφυγω δυσαρεστες καταστασεις το χρησιμοποιω..τα επομενα χρονια μεχρι και τωρα κυλουσαν με φοβερη ελλειψη εμπιστοσυνης απο μερους του,τραγικους καβγαδες..και αρκετους χωρισμους...και εδω ξεκιναει το καλο !!! εμφανιστηκε σε κοινη παρεα,ο κολλιτος του πρωην,που ειναι φιλος του νυν (σπουδαζε εξωτερικο και δεν ειχαν επαφες) και καλα και δεν εχουν συναντηθει ακομα !! φοβαμαι πως αν συναντηθουν ,ο φιλος θα πει στον μελλοντα-ελπιζω- αρραβωνιαστικο μου οτι εγω ειχα συχνη επικοινωνια με τον πρωην μου !!!!!!!!!!!!!!! τι να κανω? να το πω απο μονη μου κινδυνευοντας με χωρισμο οριστικο , η να μην πω τιποτα και να το μαθει απο τον κοινο φιλο και παλι να χωρισω? ΜΠΡΟΣ ΓΚΡΕΜΟΣ ΚΑΙ ΠΙΣΩ ΡΕΜΑ !!!! φοβαμαι γιατι ειμαστε καλα..γιατι τον αγαπαω...να σημειωσω οτι μενουμε ολοι σε κοιμη γειτονια..και πετυχαινω και τον πρωην στον δρομο,χωρις να μιλαμε πλεον...δεν ξερω τι να κανω..αν μπορειτε σας παρακαλς,συμβουλεψτε με....

Liontarina_a

# 2 στις 20/12/2011
author
Γυναίκα / 30 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γαλάτσι
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 215
Βασικά δεν νομίζω οτι ο κολλητός του πρώην σου θα θυμάται ότι κάποτε είχατε τόσο συχνή επαφή με τον πρώην σου. Θα έχει να πει άλλα πράγματα με τν φίλο του και όχι τι έκανες εσύ πριν 5 χρόνια. Και ούτε νομίζω οτι το παιδί που είσαι τώρα αν μάθει ότι πριν κάτι χρόνια είχες επαφή με τον πρώην σου, θα σε χωρίσει. Ελεος... αν το θεωρείς τόσο σημαντικό και προκειμένου να είσαι αγχωμένη όλη την ώρα για να μην το μάθει, πες το μόνη σου. Αν και νομίζω οτι είσαι λίγο υπερβολική... Θετική σκέψη.

# 3 στις 20/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Εάν γλυτώσεις από την αποκάλυψη , θα κοιμάσαι ήσυχη ;;

littleponny

# 4 στις 20/12/2011
author
Γυναίκα / 40 / Σε σχέση
Ν. Ζακύνθου / Λαγανάς
λιονταρινα μου καταρχην σ ευχαριστω, αλλα ο φιλαρακος ειναι αρκετα κακεντρεχης... φοβαμαι να μιλησω .. ο δικος μου ειναι παραξενος,δεν συγχωρει ποτε,μισει το ψεμα και κανει delete οποιον του πει εστω και το πιο αθωο..
ανεμακι. δεν θα κοιμαμαι ησυχη τα βραδυα αλλα και τωρα δεν αντεχω τον κομπο στο στομαχι απο το αγχος..

pastelia

# 5 στις 21/12/2011
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 140
Ένα θα σου πω. Αν ο λόγος που κάθεσαι σε αυτή τη σχέση είναι επειδή φοβάσαι τη μοναξιά, όπως γράφεις μεταξύ άλλων, ξανασκέψου το. Τώρα, αυτό με τον πρώην, μπες στη θέση αυτή, πες ότι μαθαίνεις ότι ο νυν σου μιλάει με την πρώην κάθε μέρα. Δε νομίζω ότι θα σου άρεσε. Αλλά κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός. Πάντως εμένα θα μου βρώμαγε πολύ και θα διέκοπτα.
Το πουλί σου και την υπογραφή σου!

achinos

# 6 στις 21/12/2011
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.762
Καλε little pony, χ3στηκες , ο νυν , ο πρωην κ ο επομενος, αν γουσταρει ειναι μαζι σου, αν οχι, παει βολτα...κ ο τωρινος σ εψησε οτι λεει παντα την αληθεια...κ εσυ μασησες...α ρε, εξυπνες που ειμαστε...φτου μας...

Aggelo

# 7 στις 21/12/2011
author
Ανδρας / 52 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.115
littleponny καταρχην απο την στιγμη που δηλωνεις ειλικρινης δεν επρεπε
να συζητας αν εχεις προβλημα να πεις την αληθεια...
Η εντυπωση ομως που εχω οτι κανεις σεναρια με το μυαλο σου...
ουτε εχει υποθει τιποτα,ουτε εχεις καμια ενδειξη....μην μεγαλοποιηεις
τα πραγματα.

ο φιλος θα πει στον μελλοντα-ελπιζω- αρραβωνιαστικο μου

απαπαπαπαπαπα!!!!

απο την αρχη της σχεσεις μας εκανα λαθη ομως και χωρις να με δικαιολογω,εφταιγε η ανυποφορη πιεση του,η φριχτη ζηλεια του..θα ρωτατε προφανως γιατι δεν εφυγα απο αυτη τη σχεση...γιατι δεν ηθελα,γιατι φοβαμαι την μοναξια,γιατι τον αγαπουσα.

Εχεις την εντυπωση οτι οι ανθρωποι αλλαζουνε...........και
απο εκει που περιγραφες ενα γκρι τοπιο, μην πω μαυρο στην αρχη του
ποστ...ξαφνικα στο τελος πηγες στο κατασπρο.... σε αρραβωνες
περιεργα μας τα λες...........
Ζήστο με πάθος...και ας είναι λάθος !!!

quien

# 8 στις 21/12/2011
author
Ανδρας / 56 / Σε σχέση
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 842
Η περίπτωσή σου μου είναι πολύ γνωστή.

Λέγεται PLAN B

Όσο καιρό ήσουν με την "βασική" σου σχέση κρατούσες επικοινωνία με τον PLAN B για τον χρησιμοποιήσεις σαν εναλλακτικό δρόμο σε περιπτωση που η σχέση σου χάλαγε με το PLAN A.

Είμαι σίγουρος οτι κάθε φορα που επικοινωνούσε με τον PLAN B, μετά τα "τι κανεις?", ρώταγες αν είναι σε σχέση, για να μαθαίνεις αν ισχύει ακόμα το εναλλακτικό σενάριο.

Μόλις λοιπόν τα "έσπασες" με την βασική σχέση σου αμέσως ενεργοποιήσεως το σχέδιο που προετοίμαζες τόσα χρόνια.... Δυστυχώς όμως την "πάτησες" γιατί ήταν με μια άλλη κοπέλα.
Τότε εξ ανάγκης ξαναγύρισες στο αρχικό σου σχέδιο.

Θα σε ξαφνιασω, αλλα θελω να σε διαβεβαιώσω οτι οταν ημαστε σε μια σχέση, δεν μας ικανοποιεί το να είμαστε η καλύτερη εναλλακτική επιλογή, αλλά η μοναδική επιλογή.

Το φορουμικο καθήκον με καλει να σου δώσω μια σωστή συμβουλή. (Όσο και αν μου προκαλεί απέχθεια η περίπτωσή σου).

Λοιπόν να αποκαλύψεις την τακτική επικοινωνία που είχες αμεσα, πριν τους αρραβώνες γιατί αν δεν το "φάει" τώρα, τουλάχιστον θα γλιτώσεις τα ρεζιλικια απο την διάλυσή, μετά.

Το πως θα το δικαιολογήσεις τωρα ειναι κρισιμο, προτείνω να πεις "δεν είχα τίποτα να χωρίσω μαζί του. Είχαμε διατηρήσει μία καλή σχέση μετά το χωρισμό, είχε ξεπεραστεί ως σύντροφος αλλά όχι ως άνθρωπος".

Στο γιατί το κραταγες κρυφο…. προτείνω να δείξεις μεταμέλεια και να παραδεχτείς ΛΑΘΟΣ που δεν θα ξανακάνεις.

Σε καμία περίπτωση μην το κρύψεις εντελώς ελπίζοντας οτι δεν θα αποκαλυφθεί ποτε. Σε διαβεβαιώ οτι κάποια στιγμή ενα "μαγικό χέρι" θα σε εκθέσει με το χειρότερο τρόπο και τότε όλα θα είναι πολύ πιο δύσκολα.
Life is like sex: if your are too anxious, you are going to fail.

quien

# 9 στις 21/12/2011
author
Ανδρας / 56 / Σε σχέση

Παράθεση:
Originally posted by achinos
...κ ο τωρινος σ εψησε οτι λεει παντα την αληθεια...κ εσυ μασησες...α ρε, εξυπνες που ειμαστε...φτου μας...

Το λες αυτο βασιζόμενη οτι το ψέμα ειναι αναπόσπαστο κομμάτι της ανθρώπινης φύσης, και έχεις δίκιο, αλλα να ξέρεις οτι εχει πολυ μεγάλη διαφορά το να λες μερικά ψεματάκια με το να βασίζεις ολη την ζωή σου σε ψεματα.

ZOUZOUNELLA

# 10 στις 21/12/2011
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Κύπρος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 489
εγω προσωπικα δεν θα σταθω καθολου στο κομματι αν το μαθει η αν θα πρεπει να του το πεις. στεκομαι στο σημειο ομως οτι καθε φορα που τα τσουγκριζες με τον νυν ετρεχες στον πρωην για να εχεις την καβατζα ετοιμη μονο και μονο για να μην μεινεις μονη σου. καο αρραβωνας γιαυτο θα γινει αν γινει. τον νυν δεν τον αγαπας και ο λογος που φοβασαι μην μαθει για τον πρωην ειναι γιατι δεν θελεις να βρεθεις ξεκρεμαστη.
αγαπητη θεματοθετρια ομως, δεν ενωνουμε τη ζωη μας με καποιον μονο και μονο απο ανασφαλεια, αλλα απο αγαπη αν ξερεις αυτη τη λεξη.
ειμαι μαζι σου οχι γιατι δεν μπορω να ζησω χωρις εσενα, αλλα γιατι μπορω να ζησω μονο με εσενα.
Ποτε για σοβαρα πραγματα δεν μιλαμε εντελως σοβαρα.

wish_

# 11 στις 21/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Έχεις καθίσει ποτέ να σκεφτείς κάτι πρωτού το κάνεις?Τι συνέπειες των πράξεων σου?Το πόσο επιπολάια είσαι?

Δεν καταλαβαίνω γιατί δε χωρίζεις!Τι θα πει φοβάσαι τη μοναξιά?Δηλαδή αν έβρισκες σήμερα κιόλας έναν που να σου φερόταν όμορφα θα τον άφηνες τον άλλο?Εσύ εδώ μας λες για ανυποφορη πίεση,φριχτή ζήλεια..βέβαια έβαλες και εσύ το χεράκι σου ωστε να δημιουργηθούν αλλά νομίζεις ότι μπορείς να συνεχίσεις έτσι?Φαντάσου τι μπορεί ν ΄ακολουθήσει τα επόμενα χρόνια αν παντρευτείτε και κάνετε παιδιά!

Του το πεις δε του το πεις νομίζω ότι δεν έχεις μέλλον με το σύντροφο σου..άλλωστε όλα αυτα που μας λες σου δείχνουν το δρόμο για να φύγεις.Όσο πιο γρήγορα το βάλεις καλά καλά στο κεφαλάκι σου τόσο καλύτερο.

littleponny

# 12 στις 21/12/2011
author
Γυναίκα / 40 / Σε σχέση
Ν. Ζακύνθου / Λαγανάς
ρε παιδια συγνωμη,αναφερω ποτε οτι ηθελα καβαντζα? μην τρελαθουμε τωρα !! τον αγαπαω τον ανθρωπο,ξερω τι σημαινει αγαπη..με τον πρωην επικοινωνουσα για σπασιμο..ειχα πολλες ευκαιριες να το διαλυσω με τον νυν κ να ειμαι με τον πρωην αλλα ΠΟΤΕ δεν θελησα να το κανω..μην μπλεκετε τα πραγματα...

quien

# 13 στις 21/12/2011
author
Ανδρας / 56 / Σε σχέση
μικρο μου πονυ...... δεν χρειαζεται να δουλευεις και μας......
εσυ εγραψες πιο πανω οτι τον σουταρισες και ετρεξες στον αλλο.

Vag83

# 14 στις 21/12/2011
author
Ανδρας / 39 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 5
Little pony ας τα πάρουμε από την αρχή:
<<απο την αρχη της σχεσεις μας εκανα λαθη ομως και χωρις να με δικαιολογω,εφταιγε η ανυποφορη πιεση του,η φριχτη ζηλεια του..θα ρωτατε προφανως γιατι δεν εφυγα απο αυτη τη σχεση...γιατι δεν ηθελα,γιατι φοβαμαι την μοναξια,γιατι τον αγαπουσα. >>
Είναι λάθος όλο αύτο. Τι πάει να πει φοβάσαι την μοναξιά.... η καλύτερη λύση για να τα βρεις με τον εαυτό σου και να ξέρεις τις θέλεις (γιατί δεν ξέρεις)είναι να κάτσεις λίγο μόνη και όχι εσύ να αρραβωνιαστείς μετά απ'όλα αυτά. Ναι είναι πολλά 8 χρόνια αλλά εσύ σκέφτεσαι να το κάνεις για πάντα?????? με τέτοιο χαρακτηρα που έχει ο άλλος???
<<καθε φορα που μαλωναμε επαιρνα τηλεφωνο τον πρωην μου >>
...... Δεν έχω ακούσει μεγαλύτερη....., και θέλεις να μην λένε την λέξη καβάτζα?? Να σου πώ κάτι... το να μαλώσει ένα ζευγάρι και να γυρίσει να ζητήσει συμβουλή η κάθε μεριά από φίλο/φίλη, είναι normal, το να μιλήσουν μεταξύ τους και να βρούνε μία λύση είναι ΑΠΟΛΥΤΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ, αλλα το να στραφούν σε επικοινωνία έστω, με πρώην είναι με μία λέξη ΑΣΕΒΕΙΑ.
Όσο αφορά τώρα το πρόβλημα σου, για τον κοινό γνωστό.... πίστεψε με και να το θυμάται δεν νομίζω ότι θα μπει στην διαδικασία να ασχοληθεί. (τουλάχιστον από την στιγμή που δεν έκανες κάτι)
Τώρα τι θα σου έλεγα.... Βγές από το τρυπάκι της μοναξιάς και όλης αυτής της νοοτροπίας. Έγραψες πως από την στιγμή που τα ξαναβρήκατε πως έθεσες όρους, αλλά επίσης ότι έγιναν αρκετοί καυγάδες, χωρισμοί μπλα, μπλα, μπλα.... Sorry αλλά πού ακριβώς μέσα σε όλο αυτό κολλάει ο αρραβώνας;;;;;;;
Έχουν δίκιο σε ότι έγραψαν τα παιδιά. Δεν πρέπει να σε απάσχολεί ο κοινός γνωστός. Το ερώτημα σου στο Post θα πρέπει να είναι <<1 λόγος που είστε ακόμη μαζί>> α) Έλλειψη εμπιστοσύνης β)ζήλια γ)ψέματα (πιθανόν και από τις 2 μεριές) κλπ κλπ. Μάλλον θα πρέπει να σκεφτείς κάποια πράματα. Όσο για το ερώτημα σου, με όσα είπες δεν θα βγεί σε καλό αν το αποκαλύψεις τώρα ή το μάθει από άλλον..... Ούτε θα πιστέψει ότι σταματήσατε κάθε επικοινωνεία, ούτε ότι δεν έγινε τίποτα.

daka2010

# 15 στις 21/12/2011
author
Γυναίκα / 40 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 2.027

Παράθεση:
Originally posted by littleponny
KATARXIN SORRY GIA TA GREEKLISH DEN MPORW NA KANW ALLAGI GLWSSAS....koritsaki mou viwnw mia paromoia katastasi..eimai se mia sxesi edw kai arketa xronia... edw kai 9 xronia omws skeftomai to parelthon...to apothymeno..ton platwniko mou, ton efiviko mou erwta.. exw agapisei toso dynata pou den tha ksananiwsw etsi pote...kathe fora pou ton synantw tyxaia ston dromo ta podia mou paralyoun..i kardia mou xtypaei opws tote..tin prwti fora...eftase me alli ena vima prin tin ekklisia.. ponesa..eklapsa...alla ksereis kati? den aksizei gia kati pou exei teleiwsei endoksa i adoksa na riskaroume to paron mas...ayto pou kanw se kathimerini vasi einai na ton skeftomai kai na parakalaw ton theo na ton exei kala..den me noiazei pou me ponese.. ton agapaw kai tha to kanw gia panta..gia oso zw..apla mou arkei pou otan ton synantaw vlepw pws einai kala k as min milame pia..apo kapoies symptwseis tis moiras prin 2 xronia i kolliti mou trakare eksw apo to spiti tou..eixw vgei na dei ti symvainei..imoun me ton syntrofo mou..den antallksame leksi..piga spiti mou,ton pira tilefwno (thymamai to stathero tou akoma) , tou zitisa sgnwmi kai tou eipa pws ton agapaw..2 lekseis mono..i apantisi tou itan pws to kserei pws ton agapw,to vlepei sto vlemma mou kai pws me eyxaristei gi ayto....i agapi den fevgei apo mesa mas...min vasanizesai..ase tin moira na kanonisei tis zwesmas... min epidiwkseis tipota...min vasanizesai... allwste otan agapame, to mono pou theloume einai i eytxia tou allou...ayto na zitas..tin eytyxia tou...

Αν έχεις τέτοια αισθήματα για τον πρώην σου
καλό θα ήταν να μην επισημοποιήσεις την σχέση σου.

Συγνώμη που κάνω αναδρομή στα παλιά
αλλά ήθελα μια ολοκληρωμένη εικόνα…

Παράθεση:
Originally posted by littleponny
...απο την αρχη της σχεσεις μας εκανα λαθη ομως και χωρις να με δικαιολογω,εφταιγε η ανυποφορη πιεση του,η φριχτη ζηλεια του..θα ρωτατε προφανως γιατι δεν εφυγα απο αυτη τη σχεση...γιατι δεν ηθελα,γιατι φοβαμαι την μοναξια,γιατι τον αγαπουσα..

Είσαι ένα βήμα πριν την επισημοποίηση ?
με αυτήν την σχέση έτσι πως το παρουσιάζεις?

Τι πάει να πει φοβόμουν τι μοναξιά?
Μέγα λάθος!

Παράθεση:
καθε φορα που μαλωναμε επαιρνα τηλεφωνο τον πρωην μου που τον μισει θ α ν α σ ι μ α !! επιτηδες παντα το εκανα για να το μαθει..η αληθεια ειναι πως ο πρωην επεδιωκε επανασυνδεση..εγω ανενδοτη ασχετα αν παντα θα τον λατρευω..καθε φορα λοιπον μετα τον τσακωμο που τα βρισκαμε και παλι,του ελαγα οτι ειχα επικοινωνια...μεχρι τα πρωτα 3 χρονια της σχεσης μου ειχε γινει αυτο 3 φορες...το μεγαλο λαθος που εχω κανει ειναι πως συνεχισα να μιλαω μαζι του κι αλλο μεχρι που η επικοινωνια εγινε καθημερινη...ποτε ομως κατι παραπανω...ειλικρινα...εγω τυπικη..

Δεν φτάνει να είσαι τυπική μόνο στο κρεβάτι σου…!!!
Εσύ πως θα αντιδρούσες σε ανάλογη περίπτωση με τον νυν ?
Τι παιδιάστικα πράγματα είναι αυτά?
Για να του την σπάσεις… έπαιρνες τον πρώην … είναι δυνατόν…
Και λες ότι αυτόν τον άνθρωπο τον αγαπάς? (τον νυν)

Παράθεση:
…ενα βραδυ λοιπον,εχοντας πιει αρκετα αποφασιζω να χωρισω τον νυν για τον πρωην...καλω τον πρωην στο τηλεφωνο και απανταει ι κοπελα του !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! και γινεται το ελα να δεις !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! κοβω καθε επικοινωνια μαζι του,διοτι ειναι σε σχεση και δεν εχω κανενα δικαιωμα να του δημιουργησω προβλημα.. μετα απο λιγες μερες τα ξαναβρισκω με τον δικο μου,επειτα απο ορους που εθεσα για τιν συμπεριφορα του και ολα καλα..δεν ανεφερα ποτε το περιστατικο…

Εεε βέβαια τα ξανά βρίσκεις … αφού ο πρώην είναι με άλλη…
Και βάζεις και όρους στον νυν για την συμπεριφορά του.
Αυτός τι έπρεπε να βάλει άμα ήξερε τα κατορθώματα σου? Οεο..

Παράθεση:
σαν ατομο ειμαι ειλικρινης

Αλήθεια,? δεν το κατάλαβα…

Παράθεση:
…τα επομενα χρονια μεχρι και τωρα κυλουσαν με φοβερη ελλειψη εμπιστοσυνης απο μερους του,τραγικους καβγαδες..και αρκετους χωρισμους...

Και επαναλαμβάνω ...
με αυτόν θέλεις να πας σοβαρά…?

Παράθεση:
…και εδω ξεκιναει το καλο !!! εμφανιστηκε σε κοινη παρεα,ο κολλιτος του πρωην,που ειναι φιλος του νυν (σπουδαζε εξωτερικο και δεν ειχαν επαφες) και καλα και δεν εχουν συναντηθει ακομα !! φοβαμαι πως αν συναντηθουν ,ο φιλος θα πει στον μελλοντα-ελπιζω- αρραβωνιαστικο μου οτι εγω ειχα συχνη επικοινωνια με τον πρωην μου !!!!!!!!!!!!!!! τι να κανω? να το πω απο μονη μου κινδυνευοντας με χωρισμο οριστικο , η να μην πω τιποτα και να το μαθει απο τον κοινο φιλο και παλι να χωρισω? ΜΠΡΟΣ ΓΚΡΕΜΟΣ ΚΑΙ ΠΙΣΩ ΡΕΜΑ !!!! φοβαμαι γιατι ειμαστε καλα..γιατι τον αγαπαω...να σημειωσω οτι μενουμε ολοι σε κοιμη γειτονια..και πετυχαινω και τον πρωην στον δρομο,χωρις να μιλαμε πλεον...δεν ξερω τι να κανω..αν μπορειτε σας παρακαλς,συμβουλεψτε με....

Συγνώμη ρε κοπελιά αλλά νομίζω ότι κοιτάς μόνο την πάρτη σου !
Αυτό κάνεις άλλωστε τόσα χρόνια που είσαι σε αυτήν την σχέση.
Και τώρα τι? Πληρώνεις για τα λάθη σου ? θα δούμε?

Ασχολήθηκα πολύ με το θέμα σου και δεν ξέρω αν αξίζει το κόπο.

Αν θες την συμβουλή μιας άγνωστης τρέχα να του μιλήσεις ειλικρινά.
Να είσαι έτοιμη για τις συνέπειες όμως…

Στην ζωή δεν είναι κακό να είσαι μόνη…
Μπορείς να μάθεις πράγματα για σένα…
Είναι προτιμότερο να εισαι μόνη,
παρά σε σχέση μόνο και μόνο για να μην δηλώνεις μόνη.

Συγνώμη αν σε έθιξα…
αλλά νομίζοντας ότι δεν τον απάτησες σωματικά είσαι σωστή.
Η χειρότερη απάτη είναι πρώτα του μυαλού.

Καλη τυχη για σενα και τον νυν...

ZOUZOUNELLA

# 16 στις 21/12/2011
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Κύπρος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 489
το να προσπαθεις μικρο μου πονυ να πεισεις τον εαυτο σου οτι τον αγαπας και οτι δεν ψαχνεις για καβατζα ειναι δικαιωμα σου, αλλα επισης ειναι και δικαιωμα του καθενος εδω μεσα να λεει τη γνωμη του στηριζομενος στα δικα σου γεγραμμενα.
προσεξε μονο γιατι κανεις τραγικο λαθος προσπαθωντας να πεισεις τον εαυτο σου για πραγματα που δεν ισχυουν μονο και μονο επειδη φοβασαι τη μοναξια.
Ποτε για σοβαρα πραγματα δεν μιλαμε εντελως σοβαρα.

# 17 στις 21/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
...πολυ μπλεγμενο κουβαρι...μπερδευτηκαν οι πρωην με τους νυν και τους κολλητους...ερωτικα συμπλεγματα που δεν οδηγουν πουθενα....για αυτο λοιπον "μοναχος σου χορευε και οσο θελεις ΠΗΔΑ"....

littleponny

# 18 στις 21/12/2011
author
Γυναίκα / 40 / Σε σχέση
Ν. Ζακύνθου / Λαγανάς
σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας,ολους, ειλικρινα...απλα μερικοι ισως βιαστικατε να βγαλετε συμπερασματα..σας ευχαριστω για την ανταλλαγη των αποψεων σας..ειλικρινα..θα προσπαθησω να δω τι θα κανω.. ειμαι αντιμετωπη με τους φοβους μου και τα λαθη μου... αυτα δυστυχως πληρωνω.. σας ευχομαι καλες γιορτεσ !!!!!!!!!!!!!!

EVANGELOST

# 19 στις 21/12/2011
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 21
Σοβαρά μιλάς ότι σε ανησυχεί η συνάντησή τους? Μην ανησυχείς ΚΑΘΟΛΟΥ. Σιγά μην πει ο φίλος του φίλου στον φίλο, ότι η γκόμενα του άλλου φίλου, πριν 5 χρόνια, μίλησε ένα φεγγάρι στο τηλέφωνο με την πρώην του νυν και σου-πα μου-πες. Τι νόμιζες συζητάν οι άντρες? Θα πουν για τις δουλειές τους, άντε και τι αρπαχτές έκαναν. Αλλά και να το μάθει ο νυν σου σιγά μην σου ζητήσει αναδρομικά. Εφορία είναι? Κάτσε κοπέλα μου και συγκεντρώσου στο μέλλον σου που θα είναι μακρύ (αφού σκεφτεσαι σοβαρά). Αν αυτό που συνέβη αποτελεί "ψέμα" τότε τι να πουν άλλοι....

Guava

# 20 στις 22/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Κοπελιά είσαι απίστευτη!

Του την έκανες για τον πρώην και μετά του έβαλες και όρους

και τον γέμισες και με ενοχές για την κακή συμπεριφορά του.
κατά τα άλλα είσαι τέρας ειλικρίνειας....

Μπράβο σου!

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.