Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ερωτευμενος με την κουμπαρα!

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

zio777777

# 1 στις 24/12/2011
author
Ανδρας / 44 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αργυρούπολη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1
'Aρεσαν+: 0%

ερωτευμενος με την κουμπαρα!

με την γυναικα μου ειμαστε μαζι 14 χρονια εκ των οποιων τα 6 παντρεμενοι. ειμαστε πολυ αγαπημενοι και χωρις ιδιαιτερα προβληματα. πριν λιγες μερες πηγαμε στο εξωτερικο να συναντησουμε την κουμπαρα μας οπου και εργαζετε εκει. η κοπελα ειναι τα τελευταια χρονια φιλη με την γυναικα μου.εγω δεν ειχα πολλα πολλα μαζι της εκτος απ τα τυπικα.τωρα ομως που την συναντησαμε και κατσαμε 5 μερες μαζι επαθα πλακα με αυτην την κοπελα. ειμασταν ολη μερα μαζι και πραγματικα με εντυπωσιασε. απ την ημερα που εχουμε επιστρεψει δεν μπορω να την βγαλω απ το μυαλο μου. την σκεφτομαι συνεχεια. δεν το θελω αλλα η σκεψη μου τρεχει συνεχεια σε αυτην. επισης εχω και πολλα νευρα. ολα μου φταινε. τι να κανω; νομιζω οτι την πατησα μαζι της!

somebody961

# 2 στις 26/12/2011
author
Ανδρας / 60 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Παράθεση:
Originally posted by zio777777
ολα μου φταινε. τι να κανω; νομιζω οτι την πατησα μαζι της!

Αφενός στην αρχή νόμισα ότι διάβασα 'ερωτευμένος με τον κουμπαρά'! Ωπα λέω, με κανα τσιφούτη έχουμε να κάνουμε!

Μετά που το διάβασα όμως θέλω να κάνω μια διόρθωση.

Δε τη πάτησες εσύ.

Η γυναίκα σου είναι που ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΕ μαζί σου.
Έει, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί! Ε, τότε καλά πάω.

aseglio

# 3 στις 26/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by somebody961
Η γυναίκα σου είναι που ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΕ μαζί σου.

Eλα βρε some. Μη το γενικευεις ετσι. Στον καθένα θα μπορούσε να συμβει. Δεν μπορει κανεις να ελεγχει τον εαυτό του τόσο απόλυτα. Μπορει να νομιζουμε οτι εχουμε την απολυτη κυριαρχία στον εαυτό μας και να συμβουν πράγματα που δεν τα πιστευουμε.

somebody961

# 4 στις 26/12/2011
author
Ανδρας / 60 / Σε σχέση
Δεν έχεις άδικο Αζέλιο, αλλά:

Μου χτύπησε κάπως άσκημα το να είσαι 14 χρόνια με έναν άνθρωπο, να έχεις ζήσει πράγματα και καταστάσεις, να αγαπιούνται όπως μας λέει ο φίλος μας εδώ, και ξαφνικά
να σου 'γυαλίζει' ένας άλλος άνθρωπος με κριτήρια εφήμερα!

Σίγουρα δεν θα απαντούσα έτσι (και με ξέρεις) αν, είτε υπήρχαν προβλήματα στη σχέση, είτε ακόμα ακόμα και αν την όποια κουμπάρα τη γνώριζε χρόνια και καθημερινά!
Μου μύρισε πολύ άσχημα ένα απλό και χαζό τσιλιμπούρδισμα, επειδή

κάθε άντρας 'οφείλει στον εαυτό του και από ένα'...

aseglio

# 5 στις 26/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by somebody961

Μου μύρισε πολύ άσχημα ένα απλό και χαζό τσιλιμπούρδισμα, επειδή

κάθε άντρας 'οφείλει στον εαυτό του και από ένα'...

Μα δεν πρόκειται για τσιλιμπουρδισμα. Η κουμπαρα δεν εχει ιδεα για το τι συμβαινει. Ο θεματοθέτης αναφέρει απλα τις σκέψεις που του εχουν μπει στο μυαλο και που τον εχουν φερει σε μια θέση που δεν θα περιμενε να βρεθεί.

Απο τον τροπο που το αναφερει μάλλον ειδε πράγματα στην κουμπαρα που δεν τα εχει η γυναικα του, και μάλλον οχι τα μεγάλα της βυζιά, αλλα πιο ουσιαστικά.

Πιστευω θα του φυγει σιγα σιγα, παρατηρώντας ξανα στην γυναικα του τα πράγματα που τον εκαναν να την αγαπησει, και θα πιασει τον εαυτο του πολλες φορες να λεει μεσα του "τελικα εχω μαμάτη γυναικα".

Αυτο που πρεπει να προσπαθησει να ελεγξει ειναι οι αντιδράσεις του που οπως αναφερει εχει γινει ευεξαπτος κλπ. Εκει κάνει φάουλ.

somebody961

# 6 στις 26/12/2011
author
Ανδρας / 60 / Σε σχέση

Παράθεση:
Originally posted by aseglio
Πιστευω θα του φυγει σιγα σιγα, παρατηρώντας ξανα στην γυναικα του τα πράγματα που τον εκαναν να την αγαπησει, και θα πιασει τον εαυτο του πολλες φορες να λεει μεσα του "τελικα εχω μαμάτη γυναικα".

Ωραία σωστός!

Γιατί αφενός το 'καλύτερο' στη φαντασία μας είναι ο εχθρός του καλού,
και αφετέρου όσα "δεν έχει η γυναίκα του" και έχει η άλλη μας οδηγεί ΛΑΘΕΜΕΝΑ ότι και εκείνα που με τα χρόνια έχουμε μάθει να ζούμε μαζί τους με τη συντροφό μας, και εκείνα που μας έκαναν να την αγαπήσουμε,

ΝΟΜΙΖΟΥΜΕ ότι ΕΞ ΟΡΙΣΜΟΥ θα τα έχει και η άλλη!

Και εκεί είναι πιστεύω και η αιτία όλων των (ας πούμε σοβαρών) παράλληλων σχέσεων...

trikeri

# 7 στις 26/12/2011
author
Γυναίκα / 37 / Σε σχέση
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 103
Οσα έχει η κουμπάρα δεν τα έχει η γυναίκα του και άλλα τόσα που έχει η γυναίκα του δεν τα έχει η κουμπάρα..Πιθανόν να ενθουσιάστηκε με την άλλη και να είναι κάτι εφήμερο που θα του περάσει...Έτσι κ αλλιώς εκείνη μένει στο εξωτερικό επομένως δεν μπορεί να κάνει και πολλά εκτός του να τη σκέφτεται..

Θεματογράφε,νομίζω ότι ο χρόνος θα δείξει τι είναι αληθινό και τι πραγματικά θέλεις..

Liontarina_a

# 8 στις 27/12/2011
author
Γυναίκα / 29 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γαλάτσι
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 215
την γυναικα σου την αγαπας, με την κουμπαρα πιστευω οτι εισαι απλα ενθουσιασμενος... ο χρονος θα δειξει τι πραγματικα συμβαινει... ακομα και ερωτευμενος να εισαι ομως, ο ερωτας ειναι ενα δυνατο συναισθημα, αλλα φευγει τοσο ξαφνικα οσο ερχεται... η αγαπη ομως ειναι κατι βαθυτερο και μενει αιωνια... για αυτο καλυτερα να μεινεις με την γυναικουλα σου... αφου αγαπιεστε...
Ρόδα είναι και γυρίζει!

naughtyM

# 9 στις 27/12/2011
author
Γυναίκα / 32 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αμπελόκηποι
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 19.097
Συμφωνω πως ειναι ενθουσιασμος. Ποσα να προλαβεις να 'αισθανθεις' με λιγες ωρες μαζι;
Δεν εισαι σε ηλικια που ερωτευεσαι οπως ενα 15χρονο.
Πιστευω οτι ειναι κατι που μπορεις να ελεγξεις. ΑΝ θελεις εσυ βεβαια.
Παντου υπαρχουν πειρασμοι, και ολοι μπορουμε να ενδωσουμε...αν θελουμε.
Το θεμα ειναι ποτε και ποσους φραγμους θετουμε. ποια ειναι τα ορια μας κ πως τελικα τα οριζουμε.
Βαζεις ορια; Εχεις αυτοελεγχο; Κερδιζεις...αλλιως χανεις..
τη γυναικα σου; τον εαυτο σου; και τα 2;
Θα δειξει
Don't forget to fall in love with yourself first...

# 10 στις 27/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
14 χρονια με την γυναικα σου τα ιδια και τα ιδια....
Η προσοχη ενος καινουριου θυληκου σε ανανεωσε
Ειδικα εαν εχει και καποια χαρακτηριστικα που δεν τα εχει η γυναικα σου
Δεν ειναι κατι αφυσικο να συμβει αλλα δεν χρειαζεται να ΜΕΓΕΝΘΥΝΕΙΣ αυτον τον ενθουσιασμο στο μυαλο σου...

Ενθουσιασμος ειναι μοναχα....θα περασει μην ανησυχεις.....

daka2010

# 11 στις 27/12/2011
author
Γυναίκα / 39 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 2.027

Παράθεση:
με την γυναικα μου ειμαστε μαζι 14 χρονια εκ των οποιων τα 6 παντρεμενοι. ειμαστε πολυ αγαπημενοι και χωρις ιδιαιτερα προβληματα. πριν λιγες μερες πηγαμε στο εξωτερικο να συναντησουμε την κουμπαρα μας οπου και εργαζετε εκει. η κοπελα ειναι τα τελευταια χρονια φιλη με την γυναικα μου.εγω δεν ειχα πολλα πολλα μαζι της εκτος απ τα τυπικα.τωρα ομως που την συναντησαμε και κατσαμε 5 μερες μαζι επαθα πλακα με αυτην την κοπελα. ειμασταν ολη μερα μαζι και πραγματικα με εντυπωσιασε. απ την ημερα που εχουμε επιστρεψει δεν μπορω να την βγαλω απ το μυαλο μου. την σκεφτομαι συνεχεια. δεν το θελω αλλα η σκεψη μου τρεχει συνεχεια σε αυτην. επισης εχω και πολλα νευρα. ολα μου φταινε. τι να κανω; νομιζω οτι την πατησα μαζι της!

Ευτυχώς που η κουμπάρα είναι στο εξωτερικό.
Ζιο όπως σου ήρθε θα σου φύγει…
Δεν είναι τίποτα μην ανησυχείς…
‘Έζησες’ για 5 μέρες μια άλλη γυναίκα
με άλλον αέρα προφανώς
γι αυτό σου γυάλισε.
Κοίτα την γυναικούλα σου και άσε τα ξεσπάσματα και τα νεύρα.

quien

# 12 στις 27/12/2011
author
Ανδρας / 55 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γαλάτσι
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 842

Παράθεση:
Originally posted by daka2010

Ευτυχώς που η κουμπάρα είναι στο εξωτερικό.

Life is like sex: if your are too anxious, you are going to fail.

zerox

# 13 στις 27/12/2011
author
Ανδρας / 48 / Διαζευγμένος
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 299

όπως λέει και το ρητό...

"ο κουμπάρος την κουμπάρα, 3 φορές την εβδομάδα...".
Μάλλον προκειται για ενθουσιασμό, αλλά θα σου έλεγα
να σκεφτείς πέρα από το πρόσωπο τι συνέβη...
Με τη γυναίκα σου είναι ΟΚ όλα στην ερωτική σας ζωή;
Μηπως δεν είσαι απολυτα ικανοποιημένος;
Για σκέψου το λίγο και αν είναι έτσι πρέπει να κάνεις
ένα πλάνο για να επαναφέρεις την κατάσταση στα προηγούμενα επίπεδα...
Btw μην κάνεις καμμία βιαστική μαλκία, γιατί θα χτυπιέσαι μόνος σου στα πατώματα!!!
...μην παίρνετε ναρκωτικά.Δεν φτάνουν για όλους...

HighLow

# 14 στις 28/12/2011
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Ελλάδα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 367

Παράθεση:

Είσαι με μια γυναίκα από τα 20... Τώρα με δυο παιδιά τι να κάνεις? Πήγαινε στη τουαλέτα και παίξτον... θα σου περάσει...

# 15 στις 28/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Πωωωωωω δε παντρευομαι ποτε ομως!

# 16 στις 28/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Τι να κάνεις?
Ένα πράγμα μην κάνεις. Μην την πέσεις στην κουμπάρα!
Καταρχάς είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα φας κόκκινο και θα ξεφτιλιστείς, αν είναι όντως φίλη της γυναίκας σου όπως λες.
Κατά δεύτερον και πες ότι το επιχειρείς και γίνεται κάτι... Θα μαθευτει... Και απιστία σκέτη ίσως να συγχωρηθεί από τη γυναίκα σου. Απιστία με την φίλη/κουμπάρα της, θα σε κατατάξει αυτομάτως στο κλαμπ των χωρισμένων. Για λόγους εγωισμού και μόνο...

Δεν μπαίνω στην ουσία της υπόθεσης, γιατί από τα γραφόμενά σου μου έδωσες την εντύπωση ότι τίποτα σοβαρό δεν τρέχει, είσαι πολλά χρόνια με τη σύζυγο, πήγες εξωτερικό, είδες μια γυναίκα ανεξάρτητη, όμορφη υποθέτω, διαφορετική από τη δική σου και θαμπώθηκες.
Ενθουσιασμός είναι και θα σου φύγει...

# 17 στις 30/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Αυτο ειναι...

...να κατα-ενθουσιάζεσαι με μια ωραία γυναίκα, και αυτό που κάνεις είναι να παρακαλάς ποτε να σου φύγει ο ενθουσιασμος για να ξαναγυρίσεις στην μπιχλα...
...ωραία ζωή βρε!

aseglio

# 18 στις 30/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by ___mikeman___
Αυτο ειναι...

...να κατα-ενθουσιάζεσαι με μια ωραία γυναίκα, και αυτό που κάνεις είναι να παρακαλάς ποτε να σου φύγει ο ενθουσιασμος για να ξαναγυρίσεις στην μπιχλα...
...ωραία ζωή βρε!

http://www.youtube.com/watch?v=v7eXD2oQUjs

flat_line

# 19 στις 30/12/2011
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 5.966

Παράθεση:
Originally posted by aseglio

Παράθεση:
Originally posted by ___mikeman___
Αυτο ειναι...

...ωραία ζωή βρε!

http://www.youtube.com/watch?v=v7eXD2oQUjs

Έτσι είναι η συμβίωση...
Θα την δείς και με το βρακί της να κυκλοφορεί στο σπίτι, και αχτένιστη
να ξυπνάει το πρωί...και να τρώει την μερέντα με το δάχτυλο...
και στεναχωρεμένη και κάτω απο έντονη πίεση και στρεςς...
Όποιος δεν τα αντέχει αυτά μπορεί να μείνει μόνος του, να έχει ένα
δικό του χώρο όπου θα είναι το βασίλειό του.

KOLORS

# 20 στις 30/12/2011
author
Ανδρας / 56 / Παντρεμένος
Τατζικιστάν
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 2.737

Παράθεση:
Originally posted by flat_line

Όποιος δεν τα αντέχει αυτά μπορεί να μείνει μόνος του,.[/size][/color][/font]

[img]http://www.cosgan.de/smiliegenerator/ablage/784/426.png[/img]