Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

με χωρισε

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

billy148

# 1 στις 24/12/2011
author
Ανδρας / 32 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 2
'Aρεσαν+: 0%

με χωρισε

γεια σαs!!!Είμαι 21 χρονών το ίδιο κ η κοπέλα μου..Πριν ένα μήνα με χώρισε μετά από 3 χρόνια σχέσηs κ ο λόγοs από ότι μου είπε ήταν ότι δν τηs συμπεριφερόμουν σωστά..Είμουν εγωιστήs κ πολλέs φορέs την έκανα να κλαίει..Και ναι το παραδέχομαι κάποιεs φορέs την έβριζα δίχωs λόγο κ δεν το καταλάβαινα..Την αγαπάω παρά πλ όμωs δν θέλω να τη χάσω..Ειμαι χάλια όλο αυτόν τον μήνα δεν μπορώ μακριά τηs..Εχω καταλάβει το λάθοs μου και τη θέλω πίσω..Εχω κάνει τα πάντα για να αλλάξει γνώμη..Την παρακάλεσα πολλέs φορέs αλλά δίχωs αποτέλεσμα..Δεν ακούει τίποτα..Τηs το υποσχέθηκα ότι θα αλλάξω στάση απέναντι τηs..Τώρα καταλαβαίνω τι εχασα..Μια ευκαιρία τηs ζητάω να τηs αποδείξω οτι δν θα είμαι ο ίδιοs που είμουν πριν..Τι να κάνω ρε παιδιά?Είμαι απελπισμένοs!!

# 2 στις 26/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by billy148
Δεν ακούει τίποτα..

Kαλά κάνει...

aseglio

# 3 στις 26/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Τηs το υποσχέθηκα ότι θα αλλάξω στάση απέναντι τηs..

Ψιτ...μεταξύ μας τώρα...αφου το ξέρεις οτι δεν θα αλλάξεις (ισως για κανα μήνα).

Τα λάθη που έκανες, να φροντίσεις να μην τα κάνεις στην επομενη.

wish_

# 4 στις 26/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
K πολύ κάθισε η κοπέλα.Τρία χρόνια δηλαδή περίμενες να σε διώξει για να πάρεις μπρος?Εμ ετσι είναι πρώτα κανουμε τις πατατες μας μετά καταλάβαινουμε τι καναμε και πιο μετά προσπαθουμε να μαζέψουμε τ΄ασυμαζευτα.Δυστυχώς σε κάποιες ποιάνει αλλά ευτυχως στη δική σου δεν έπιασε!

Να ξέρεις ότι είχες πολλές ευκαιρίες να δείξεις ότι την ήθελες και έχεις αλλάξει μέσα σε αυτά τα χρόνια,με το όποτε πιάνεις τον ευατό σου ότι θες να φωνάξεις να το σκέφτεσαι πρώτα και να μη το αφήνεις να σε προλαβαίνει.θα πρέπε να σκεφτείς νωρίτερα ότι αυτός που έχεις δίπλα σου και τον αγαπάς,τον σέβεσαι και του φέρεσαι όμορφα.Δε το βρίζεις ούτε του φωνάζεις χωρις λόγο στα ξαφνικά.

Τώρα δεν μπορείς να κάνεις κάτι αλλά στο μέλλον με όποια και να είσαι αλλά και με τους ανθρώπους γύρω σου να μάθεις να ελέγχεις τον ευατό σου γιατί δε θα σου βγει σε καλό.

tzoulia49

# 5 στις 26/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
τα λαθη σ αυτη τη ζωη πληρωνονται ....

και εσυ εκτος του οτι πρεπει να πληρωσεις για τα λαθη σου .....πρεπει ν αλλαξεις και συμπεριφορα .....

αν εισαι πεπεισμενος οτι δεν θα ξανακανεις τις ιδιες πατατες ξανακανε μια τελευταια προσπαθεια με την κοπελλα .....

δειξε της με τον τροπο σου οτι την αγαπας ....οτι σου λειπει και ποσο λαθος ησουν ....

χωρις υπερβολες και κλαψες ....

κι αν αυτη επιμενει απομακρυνσου ....

αν δεν της εχει τελειωσει θα ερθει μονη της ....

αν δεν συμβει αυτο σημαινει η οτι δεν σ αγαπαει πια ....η πιθανον να εχει βρει και κατι αλλο ....που την εκανε να σε παρατησει......

και στο μελλον να ξερεις οτι τα κοριτσια δεν ειναι αψυχες κουκλες που εκτονωνουμε πανω τους οποια ψυχολογικη μεταπτωση εχουμε ....

achinos

# 6 στις 26/12/2011
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.762

Παράθεση:
κάποιεs φορέs την έβριζα δίχωs λόγο κ δεν το καταλάβαινα..Την αγαπάω παρά πλ όμωs δν θέλω να τη χάσω..

Μπιλλυ, εισαι ενας απελπισμενος τσαμπα μαγκας, κοιτα την επομενη που θαβρεις ναχει λογικη κοτας, να βουρλοφερνει κ να νομιζει οτι αμα την παρατησεις δε θαχει στον ηλιο μοιρα...ετσ μποσικο πουσαι μονο τετοιες θα κατσουν κ δεν ειναι λογω ηλικιας η ανωριμοτητας, ειναι λογω χαρακτηρα κ επειδη σου μαθαν λαθος τα γραμματα...
Κι ευχομαι να πεφτω εξω...

whatever002

# 7 στις 26/12/2011
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 86
καλα σε κανει,δεν πειραζει θα βρεθει αλλη καρμιρο!!!
για να φτασει να σε χωρισει μετα απο 3 χρονια σχεσης δεν θελω να φανταστω πως της συμπεριφεροσουνα!

Ομως...ο χαρακτηρας μας δεν αλλαζει!Αν θες μια επανασυνδεση ασε τα λογια και κανε πραξεις.βεβαια ασε λιγο να περασει ο καιρος και μην την πιεζεις.αλλα αν ειναι σιγουρη για τον χωρισμο σας τοτε ουτε με λοβοτομη δεν της αλλαζεις γνωμη!!!

Liontarina_a

# 8 στις 27/12/2011
author
Γυναίκα / 30 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γαλάτσι
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 215
Λυπάμαι, αλλά δεν νομίζω οτι θα γυρίσει. Εκανες και εσυ τις βλακειούλες σου και τώρα τις πληρωνεις... :/ όπως είπε και κάποιος άλλος, δεν θα αλλάξεις απλά θα φροντίσεις να μην κάνεις τα ίδια λάθη με την επόμενη. Η ζωή συνεχίζεται. Είσαι νέος, μην κάθεσαι και στεναχωριέσαι. Ετσι που κανεις την πληγωνεις περισσότερο και την πιέζεις... πήγαινε για άλλα και την επομενη φορά προσεχτικά!
Ρόδα είναι και γυρίζει!

Aggelo

# 9 στις 27/12/2011
author
Ανδρας / 52 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.115
billy148 λιγο περιεργα μας τα λες !! οταν ειχατε σχεση επι 3
συναπτα ετη που δεν ειναι και λιγα γιατι δεν εκανες κριτικη
στον εαυτο σου
και να κατσεις να σκεφτεις τι εκανες λαθος........

και ερχεσαι ξαφνικα και μεσα σε 15-20 νυχτες(1 μηνα χωρισμενοι λες)
πεταξες απο πανω σου
οτι αρνητικα ειχες στην συμπεριφορα σου, και εμφανιζεσαι με νεο
αναγεννημενο LOOK...σαν γρηγορα δεν αλλαξες ????
Εμενα προσωπικα απ αυτα που διαβασα δεν με πειθεις !!

ΥΓ Τυποι σαν εσενα δεν ειναι ποτε απελπισμενοι,ασε τα σαπια
απλα εχει πληγωθει ο εγωισμος τους.

ΥΓ 2 Μ αρεσει που βαζεις και τιτλο ΜΕ ΧΩΡΙΣΕ...μια χαρα βολικος
ειναι ο ρολος του θυματος ε? λιγο σαυρα σε βλεπω !!!
Ζήστο με πάθος...και ας είναι λάθος !!!

Guava

# 10 στις 27/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Δηλαδή αν ξαναγύριζε, θα της πέρναγες κουλούρα?

EVANGELOST

# 11 στις 26/12/2011
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 21
Φίλε ξέχασε την, της τελείωσες. Εδώ και κανά χρόνο θα έχει κάνει αυτο-ψυχοθεραπεία να σε ξεπεράσει, απλά στο είπε κατόπιν εορτής όταν δεν σέχει ανάγκη για να μην μπορείς να κάνεις τίποτα. Εχει κλειδώσει η απόφαση. Είναι όπως ετοιμάζοντε τώρα να μας πετάξουν από το ευρώ και θα το κάνουν το 13 όταν θα μπορούν να αναλάβουν το κόστος. Είσαι ένα σκουπίδι γιαυτήν, σόρυ για την έκφραση αλλά προτιμώ την ειλικρίνεια. Μην την ξαναενοχλήσεις, πνίξε τον πόνο σου και σε 6-12 μήνες θα είσαι περδίκι (μέχρι που θα την ξαναγαμήσεις τότε).

mavroskyknos1986

# 12 στις 27/12/2011
author
Γυναίκα / 36 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Αγίος Ιωάννης Ρέντης
Απαντήσεις: 249
Κατα πρώτον, Χρόνια Πολλά σε όλους !!! Υγεια και χαρα κι ότι επιθυμείτε να πραγματοποιηθεί!!

Κατά δευτερον, ας μη γινομαστε τοσο σκληροι με το θεματοθετη βρε παιδια... Κι εμεις δεν ειμαστε αναμαρτητοι, ουτε εχουμε κανενα φωτοστεφανο πανω απο το κεφαλακι μας! Ολοι άνθρωποι ειμαστε, με αδυναμιες, και καποιον εχουμε πληγωσει στη ζωη μας, εστω αθελα μας!!

Λοιπον, αγόρι, εσύ που έβαλες το θέμα:

Ασε την κοπέλα να ηρεμήσει. Ασε την να σκεφτει. και μετα απο λιγο καιρο ξαναδοκιμαζεις.

Δε σου κρυβω ότι ειναι πολύ πιθανο να βρεθηκε καποιος άλλος στη ζωη της, ο οποίος να της έδειξε το ενδιαφερον και το σεβασμο που της αξιζει, (διοτι εσυ όπως λες δεν της τα εδειξες αυτα) και να συνειδητοποιησε ότι αυτο που ζει μαζι σου, δεν της αξιζει.

Υπομονη! Αν τη θελεις πραγματικά, θα βρεθει ο τρόπος να της το δειξεις. Αλλά ακομα κι αν δεν υπαρχει ούτε μια πιθανοτητα να τα ξαναβρειτε, για να τα εχεις καλα με τη συνειδηση σου τουλαχιστον, ζητα της μια ειλικρινη συγνωμη για οσα της εκανες...

HighLow

# 13 στις 28/12/2011
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ελλάδα
Απαντήσεις: 367
Έκανες λάθη, όπως παραδέχεσαι, και τώρα θα πληρώσεις. Δε θα έρθει πίσω και σταμάτα να την ταλαιπωρείς άλλο την κοπέλα.
Αλλά και να έρθει πίσω πάλι, μετά από λίγο καιρό τα ίδια θα κάνεις, δεν αλλάζουν έτσι εύκολα και γρήγορα οι άνθρωποι.
Το θετικό είναι ότι αναγνωρίζεις τα λάθη σου και αν κάτσεις και σκεφτείς τι σε σπρώχνει να συμπεριφέρεσαι λάθος σε κάποια που αγαπάς, την επόμενη φορά δεν θα καταστρέψεις τη σχέση σου για τους ίδιους -λάθος- λόγους.
Ξεπέρασέ τη και συνέχισε με στόχο να γίνεσαι καλύτερος κάθε φορά.

roselda

# 14 στις 30/12/2011
author
Γυναίκα / 34 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Εκάλη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 22
χωρισ σεβασμο και αξιοπρεπεια δεν πας παρακατω...ποσες προσβολες να δεχτει ενας ανθρωπος και ποσο μαλλον μια κοπέλα? προφανως αυτο ειναι στοιχειο του χαρακτηρα σου που θα βγαινει σε καθε δυσκολια... προσπαθησε να το ελαττωσεις!! οσο για την κοπελα αν το θες τοσο συνεχισε να προσπαθεις αλλα αν φτασεις σε σημειο να δεις οτι ΔΕΝ, αστο στην ευχη του Θεου
"αν αξιζε θα γυρισει, αν οχι παμε παρακατω

straycat

# 15 στην 1/1/2012
author
Ανδρας / 50 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Απαντήσεις: 12
σταματα να παρακαλας και δειξε αδιαφορια αν μπορουσες να κανεις σχεση με μια κολητη της και να της φερθεις αψογα ακομα καλυτερα ζητημα χρονου να σε παρακαλα αυτη αν δεν πετυχει δεν θα πεθανεις και ολας 21 χρονων εισαι η ζωη συνεχιζεται

achinos

# 16 στην 1/1/2012
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό

Παράθεση:
Originally posted by straycat
αν μπορουσες να κανεις σχεση με μια κολητη της και να της φερθεις αψογα ακομα καλυτερα ζητημα χρονου να σε παρακαλα αυτη

Κοιτα ρε, κατι μυαλα...αυτα ειναι αγορια με...παντελονια....

achinos

# 17 στην 1/1/2012
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό
Ξεχασα...ξσσσσττττ....

KIKItsa1991

# 18 στις 2/1/2012
author
Γυναίκα / 31 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Απαντήσεις: 1
pes ths sou afhnw xrono na skefths s parakalw k na dhs tha gyrisi..k as ths perithorio kapies meres n skefth k n s pi ean theli n synexisete

_PALIATZHS_

# 19 στην 1/1/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
εχει δικιο ο straycat αυτο να κανεις φιλε ....οχι που θα σου κανει οτι θελει η χαζογκομενα....και δειξε πυγμη οχι κλαψες και σαχλαμαρες......

όσο για σενα achine αφου θελεις κατι σε παντελονια παρε ....σύννεφα.....

http://www.youtube.com/watch?v=SnnthjVRZPA&feature=related

_PALIATZHS_

# 20 στην 1/1/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by achinos

Παράθεση:
Originally posted by straycat
αν μπορουσες να κανεις σχεση με μια κολητη της και να της φερθεις αψογα ακομα καλυτερα ζητημα χρονου να σε παρακαλα αυτη

Κοιτα ρε, κατι μυαλα...αυτα ειναι αγορια με...παντελονια....

αχινε αν θελεις κατι σε παντελονια τσιμπα .....συννεφα
http://www.youtube.com/watch?v=SnnthjVRZPA&feature=related
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.