Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

πάλι εγώ το βήμα?

Επιλέξτε σελίδα: (1-6)
Σελίδες 123456

sizitisi

# 21 στις 28/12/2011
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 19
'Aρεσαν+: 0%
κανένας απο τους δυο δν εχει κάνει κινηση εχουμε μουλαρώσει κι οι δυο ..όταν γυρίσει τα του πω να βρεθούμε δεν θέλω να του πω απο μηνυμα αοτι δν παει άλλο(δν ειμσατε παιδιακια), ε δν μπορώ να κάνω πάντα εγώ την πρώτη κίνηση μετα απο καυγά.

aseglio

# 22 στις 29/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by glykoula89
Φυγε σου λεω ο τυπος ειναι κομπλεξικος και κουραστικος, επισεις μην των παιρνεις τηλ δεν αξιζει της βρισεις σου, ξυλο θελει και μονο!

Είπε ο γάιδαρος τον πετεινό κεφάλα

(στην κοπέλα αναφέρομαι, οχι σε σένα)

sizitisi

# 23 στις 29/12/2011
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Originally posted by inioxos52

Ολα καλα ρε κοπελλια. Αλλα μεγαλο κοριτσι πλεον υποτιθεται, δεν μπορεις να συγκρατηθεις, απο το να εισαι τοσο ΠΡΗΧΤΡΑ?

Ποσα τηλεφωνα την μερα θες να σου κανει, και ποσα μνμ απαιτεις για να σε πειθει καθημερινα?

Ελα στα συγκαλα σου λεω εγω, και εσυ και ολες οι αλλες που σκεφτεστε με τον ιδιο τροπο.

Κοιτα. Μια λυση μονο υπαρχει. Μολις τελειωσουν οι διακοπες και ξαναγυρισετε στο σχολειο, χωρισε τον για να ησυχασει ο δικος σου απο σενα, μια και καλη. Εξαλλου, δεν χαθηκαν τα κοριτσια......

Παράθεση:
Από το μέλος inioxos52 - 29/12/11 09:33
... δεν είπα να παρει 100 τηλ αλλά να δείξει ενδιαφέρον και να μην είναι οκ κι τι έγινε με το ύφος αμα γουστάρεις..αμα δν θελει καποιος δν τον κραταμε με το ζορι. Επειδη ειπα να ειμαστε μαζι δεν σημαίνει να μας καβαλίσετε κι ολας ...

Παράθεση:

# 24 στις 29/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by sizitisi
καλησπέρα σας,
θα ήθελα να ακουσω την γνώμη σας και αγοριών βεβαίως. Έίμαι σε μια "σχεση" η οποία έγινε επανεσυνδεση και αυτός είχε φυγει κι γύρισε ουτε ενα μηνα τώρα. Μου είπε οτι θελει να είμαστε οπως ήμασταν παλιά κι το ΄δεχτικα γτ ακομα τον ήθελα, όμως οσο τον ζω έχει αλλάξει δν ειναι ιδιο δηλ δεν είναι όσο τρυφερος ήταν κι δν μου στελει μηνυματα οπως παλια κι μονο μια φορα με παίρνει τηλ. του είπα οτι εχει αλλάξει κι δν το παραδεχτικε, ειπα οτι δεν μου μιλαει οπως μου μιλαγε κι παλι ειπε οτι με παιρνει τηλ κι τσαντιζεται οταν το αναφερω και είχαμε τσακωθει γι'αυτο το θεμα μου ειπε να μην λεω βλακιες. Τωρα ειναι μακρυα για διακοπες με την οικογενεια μιλαγαμε μεσω ιντερνετ κι του ξαναεκανα παραπονα καπποια στιγμη με ρωταει αν εχω κατι κι δν του απαντησα για λιγο κι μου ειπε "θα μου πεις ή θα με πρηξεις?". του εξηγησα κι μου λεει παλι τα ιδια κι απο τοτε δν τον εχω παρει τηλ ουτε με εχει παρει. τι να κανω να τον αφήσω ή να τον παρω κι να τον βρισω γτ με εχει ενοχλησει αυτη η συμπεριφορα ποτέ δν εχω μιλησει ετσι. Παιδια βοηθεια δν ξερω τι να κανω πλεον δν ακουει "κλεινει" τα αυτιά του κι λεει τα δικα του. Α καποια στιγμη μου ειπε οτι μην τρογεσαι με τα ρουχα σου θα τα χασεις κι αυτά, αλλά αν δν ηθελε γτ ηρθε πισω?

Aγαπητη θεματοθετρια εχω μαθει στη ζωη μου να ειμαι ακριβοδικαιος και να λεω τα πραγματα με το ονομα τους. Δηλαδη την αληθεια παντα. Και μαζι σου αυτο θα κανω. Δε θα σου χαιδεψω τα αυτια παρολο που ειναι γιορτινες μερες, και θα σου πω τα πραγματα ως εχουν.
ΣΕ ΟΛΟ το κειμενο σου συνεχως ΚΡΙΝΕΙΣ και πετροβολας αυτον που υποτιθεται οτι εχεις σχεση μαζι του. Για τον εαυτο σου δεν αναφερεις απολυτως τιποτα. Ολο γραφεις: ''Μου ειπε'', ''μου εκανε'', '' μου εδειξε'', μου ειπε εκεινο, μου ειπε το αλλο, μου εκανε εκεινο, μου εκανε το αλλο. Λες και εσυ εισαι αμετοχη σε ολο αυτο και αυτος ειναι ο μοναδικος ΔΡΑΣΤΗΣ μεσα στη σχεση, ο μοναδικος υπαιτειος για ολα, ο μοναδικος που κρινεται γιαυτα που λεει η για τη σταση του η για την συμπεριφορα του.

οποτε απο ολο αυτο εγω συμπαιραινω στο 100% οτι ΕΣΥ εχεις καβαλισει το καλαμι, ΕΣΥ εισαι αυτη που το ενα της ξινιζει και το αλλο της βρωμαει, ΕΣΥ εισαι εκεινη που ΔΕΝ τον θες. Αυτος σε θελει. ΕΣΥ ΔΕΝ ΤΟΝ ΘΕΣ.
Τον διεκδικησες ποτε σου;;; Του εγινες ποτε σου θηλυκο;; Ησουν ποτε σου τρυφερη μαζι του;; Απαντηση για ολα αυτα : ΟΟΟΧΧΧΙΙΙΙ.

Το μονο που κανεις ειναι μονο γκρινια, γκρινια, γκρινια και μουτρα μουτρα μουτρα: ''Με στραβοκοιταξεις, μου στραβομιλησες, δε μου εδωσες σημασια, δε μου εισαι εκδηλοτικος, δε μου εισαι πολυ τρυφερος''. Αρα απο ολο αυτο, ΔΕΝ τον θες, και ολα τα αλλα ειναι δικαιολογιες του κω-λου. Αν τον ηθελες πραγματικα δε θα περιμενες ΜΟΝΟ και ΜΟΝΟ απο αυτον να σε διεκδικει και να σου καλομιλαει, και εσυ να καθεσαι ΠΑΘΗΤΙΚΑ χωρις να κουνας το μικρο σου δαχτυλακι, και να τον εχεις μονο με το δαχτυλο στη σκανδαλη για να τον κρινεις ολη την ωρα και να του κρατας ΜΟΥΤΡΑ ολη την ωρα.
Φαινεται ξεκαθαρα απο το κειμενο σου, οτι και ΠΟΛΥ υπομονη εχει κανει αυτος μαζι σου, μιας και παρολα τα μουτρα και τα πεισματα που του κανεις, αυτος ολο και ξαναερχεται για να σε πλησιασει. Εσυ ομως βραχος. ΠΕΙΣΜΑ. ΜΟΥΤΡΑ.

Αν ημουνα εγω στη θεση του θα ειχα παρει δρομο απο το πρωτο 5αλεπτο και δε θα σου ξαναμιλαγα ποτε. Ειναι ηρωας που σε ανεχεται.
Και επειδη ειναι γιορτες και θελω να ειμαι καλος και ευγενικος απεναντυ σου, θα σου πω τωρα τη λυση στο προβλημα σου:
Επειδη φαινεται ξεκαθα απο το κειμενο σου, οτι αυτος που δε γουσταρει καθολοπυ αυτη τη σχεση εισαι ΕΣΥ και οχι αυτος, και επειδη ολη η σιγκρουση σου δεν ειναι μεταξυ εσενα και αυτον, αλλα μεταξυ εσενα και τον εαυτο σου. Ο εαυτος σου ο πραγματικος δεν τον θελει αυτον τον αντρα, αλλα η λογικη σου σε βαζει να πιεζεις τον εαυτο σου σε μια μια σχεση με καποιον που δεν σου αρεσει οποτε εκει βρισκεται η ολη συγκρουση.

Θα σου προτεινα επομενως να διακοψεις εντελως μαζι του, να αλλαξεις κινητο, να μη του ξαναμιλησεις, να μην ξανασηκωσεις το τηλεφωνο, και να μην ξαναασχοληθει κανενας με τον αλλον. Οποτε και εσυ δε θα πιεζεσαι να εισαι με καποιον που δε σου αρεσει, αλλα και αυτος δε θα σε πιεζει να ειστε μαζι.

Θα ηρεμησεις αν δεν του ξαναμιλησεις ποτε.

zerox

# 25 στις 29/12/2011
author
Ανδρας / 49 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 299

Συμφωνώ με τον tp1978

...και ρε κορίτσι μου μάθε και λίγο ορθογραφία...
...μην παίρνετε ναρκωτικά.Δεν φτάνουν για όλους...

sizitisi

# 26 στις 29/12/2011
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Originally posted by tp_1978

Aγαπητη θεματοθετρια εχω μαθει στη ζωη μου να ειμαι ακριβοδικαιος και να λεω τα πραγματα με το ονομα τους. Δηλαδη την αληθεια παντα. Και μαζι σου αυτο θα κανω. Δε θα σου χαιδεψω τα αυτια παρολο που ειναι γιορτινες μερες, και θα σου πω τα πραγματα ως εχουν.
ΣΕ ΟΛΟ το κειμενο σου συνεχως ΚΡΙΝΕΙΣ και πετροβολας αυτον που υποτιθεται οτι εχεις σχεση μαζι του. Για τον εαυτο σου δεν αναφερεις απολυτως τιποτα. Ολο γραφεις: ''Μου ειπε'', ''μου εκανε'', '' μου εδειξε'', μου ειπε εκεινο, μου ειπε το αλλο, μου εκανε εκεινο, μου εκανε το αλλο. Λες και εσυ εισαι αμετοχη σε ολο αυτο και αυτος ειναι ο μοναδικος ΔΡΑΣΤΗΣ μεσα στη σχεση, ο μοναδικος υπαιτειος για ολα, ο μοναδικος που κρινεται γιαυτα που λεει η για τη σταση του η για την συμπεριφορα του.

οποτε απο ολο αυτο εγω συμπαιραινω στο 100% οτι ΕΣΥ εχεις καβαλισει το καλαμι, ΕΣΥ εισαι αυτη που το ενα της ξινιζει και το αλλο της βρωμαει, ΕΣΥ εισαι εκεινη που ΔΕΝ τον θες. Αυτος σε θελει. ΕΣΥ ΔΕΝ ΤΟΝ ΘΕΣ.
Τον διεκδικησες ποτε σου;;; Του εγινες ποτε σου θηλυκο;; Ησουν ποτε σου τρυφερη μαζι του;; Απαντηση για ολα αυτα : ΟΟΟΧΧΧΙΙΙΙ.

Το μονο που κανεις ειναι μονο γκρινια, γκρινια, γκρινια και μουτρα μουτρα μουτρα: ''Με στραβοκοιταξεις, μου στραβομιλησες, δε μου εδωσες σημασια, δε μου εισαι εκδηλοτικος, δε μου εισαι πολυ τρυφερος''. Αρα απο ολο αυτο, ΔΕΝ τον θες, και ολα τα αλλα ειναι δικαιολογιες του κω-λου. Αν τον ηθελες πραγματικα δε θα περιμενες ΜΟΝΟ και ΜΟΝΟ απο αυτον να σε διεκδικει και να σου καλομιλαει, και εσυ να καθεσαι ΠΑΘΗΤΙΚΑ χωρις να κουνας το μικρο σου δαχτυλακι, και να τον εχεις μονο με το δαχτυλο στη σκανδαλη για να τον κρινεις ολη την ωρα και να του κρατας ΜΟΥΤΡΑ ολη την ωρα.
Φαινεται ξεκαθαρα απο το κειμενο σου, οτι και ΠΟΛΥ υπομονη εχει κανει αυτος μαζι σου, μιας και παρολα τα μουτρα και τα πεισματα που του κανεις, αυτος ολο και ξαναερχεται για να σε πλησιασει. Εσυ ομως βραχος. ΠΕΙΣΜΑ. ΜΟΥΤΡΑ.

Αν ημουνα εγω στη θεση του θα ειχα παρει δρομο απο το πρωτο 5αλεπτο και δε θα σου ξαναμιλαγα ποτε. Ειναι ηρωας που σε ανεχεται.
Και επειδη ειναι γιορτες και θελω να ειμαι καλος και ευγενικος απεναντυ σου, θα σου πω τωρα τη λυση στο προβλημα σου:
Επειδη φαινεται ξεκαθα απο το κειμενο σου, οτι αυτος που δε γουσταρει καθολοπυ αυτη τη σχεση εισαι ΕΣΥ και οχι αυτος, και επειδη ολη η σιγκρουση σου δεν ειναι μεταξυ εσενα και αυτον, αλλα μεταξυ εσενα και τον εαυτο σου. Ο εαυτος σου ο πραγματικος δεν τον θελει αυτον τον αντρα, αλλα η λογικη σου σε βαζει να πιεζεις τον εαυτο σου σε μια μια σχεση με καποιον που δεν σου αρεσει οποτε εκει βρισκεται η ολη συγκρουση.

Θα σου προτεινα επομενως να διακοψεις εντελως μαζι του, να αλλαξεις κινητο, να μη του ξαναμιλησεις, να μην ξανασηκωσεις το τηλεφωνο, και να μην ξαναασχοληθει κανενας με τον αλλον. Οποτε και εσυ δε θα πιεζεσαι να εισαι με καποιον που δε σου αρεσει, αλλα και αυτος δε θα σε πιεζει να ειστε μαζι.

Θα ηρεμησεις αν δεν του ξαναμιλησεις ποτε.

tp_1978 σ'ευχαριστώ για την απάντηση μου κι τα γραφεις αναλυτικά και δεν θελω να χαιδευω ουτε εγω τα δικά μου αυτιά. Έχεις δικαιο δεν εχω γραψει για μενα, λοιπόν η δική μου συμπεριφορά ήταν όπως ήμουν κι παλιά δηλ τρυφερή, του μίλαγα όμορφα δεν τον αντιμετώπισα με ύφος τώρα που γυρισες να δεις τι θα παθεις,του εστελνω μηνυμα κι του έλεγα οτι τον σκεφτομαι, κι χρόνο είχε να βγαινει με τους φιλους του ποτέ δεν γκρίνιαξα, να πάμε κι κανεν σκ διακοπές μαζι, εδιαφερόμουνα πως περναει.Απλά νιώθω οτι είναι πολύ κουμπομένος κι αυτός μου λέει δν ισχύει αυτό ουτε έχει όρεξη να το συζητηει.

# 27 στις 29/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
tp_1978 σ'ευχαριστώ για την απάντηση μου κι τα γραφεις αναλυτικά και δεν θελω να χαιδευω ουτε εγω τα δικά μου αυτιά. Έχεις δικαιο δεν εχω γραψει για μενα, λοιπόν η δική μου συμπεριφορά ήταν όπως ήμουν κι παλιά δηλ τρυφερή, του μίλαγα όμορφα δεν τον αντιμετώπισα με ύφος τώρα που γυρισες να δεις τι θα παθεις,του εστελνω μηνυμα κι του έλεγα οτι τον σκεφτομαι, κι χρόνο είχε να βγαινει με τους φιλους του ποτέ δεν γκρίνιαξα, να πάμε κι κανεν σκ διακοπές μαζι, εδιαφερόμουνα πως περναει.Απλά νιώθω οτι είναι πολύ κουμπομένος κι αυτός μου λέει δν ισχύει αυτό ουτε έχει όρεξη να το συζητηει.

Εμενα δε μου βγαζεις απο το μυαλο οτι δεν τον θες. Δε σου αρεσει αυτος ο αντρας. Δεν ειναι στα γουστα σου. Αν σου αρεσε και αν τον ηθελες πραγματικα, ΔΕ ΘΑ ΣΕ ΕΝΟΙΑΖΕ Η ΣΤΑΣΗ ΤΟΥ. Θα κοιταζες πως και πως να τον γραπωσεις και να τον διεκδικησεις.

Εσυ δεν τον διεκδικεις ουτε στο ελαχιστο. Περιμενεςι ΟΛΑ απο αυτον.

Αρα δεν τον θες πραγματικα.
Προσπαθω να σου ανοιξω τα ματια της ψυχης σου για να δεις την αληθεια.

ΔΕΝ τον θες. Παραδεξου το και πηγαινε παρακατω. βρες καποιον αντρα που να σου αρεσει πραγματικα. Μην καταπιεζεις τον εαυτο σου αλλο.

sizitisi

# 28 στις 29/12/2011
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Εμενα δε μου βγαζεις απο το μυαλο οτι δεν τον θες. Δε σου αρεσει αυτος ο αντρας. Δεν ειναι στα γουστα σου. Αν σου αρεσε και αν τον ηθελες πραγματικα, ΔΕ ΘΑ ΣΕ ΕΝΟΙΑΖΕ Η ΣΤΑΣΗ ΤΟΥ. Θα κοιταζες πως και πως να τον γραπωσεις και να τον διεκδικησεις.

Εσυ δεν τον διεκδικεις ουτε στο ελαχιστο. Περιμενεςι ΟΛΑ απο αυτον.

Αρα δεν τον θες πραγματικα.
Προσπαθω να σου ανοιξω τα ματια της ψυχης σου για να δεις την αληθεια.

ΔΕΝ τον θες. Παραδεξου το και πηγαινε παρακατω. βρες καποιον αντρα που να σου αρεσει πραγματικα. Μην καταπιεζεις τον εαυτο σου αλλο.

Παράθεση:
Από το μέλος tp_1978 - 29/12/11 01:29
... λες να είμαι τόσο πολύ μαζόχα και να τον περίμενα να είμαστε μαζί πάλι? εσένα δν θα σε ενδιέφερε το πως νιώθει η κοπέλα που θα ήταν μαζί σου ή απλά θα έλεγες αφου ειναι μια χαρα? ...

Παράθεση:

# 29 στις 29/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

... λες να είμαι τόσο πολύ μαζόχα και να τον περίμενα να είμαστε μαζί πάλι? εσένα δν θα σε ενδιέφερε το πως νιώθει η κοπέλα που θα ήταν μαζί σου ή απλά θα έλεγες αφου ειναι μια χαρα?

Καθε σου φραση που γραφεις επιβεβαιωνει ολο και περισσοτερο οτι ΔΕΝ τον θες.

Γραφεις εδω περα : ''ΤΟΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ να ειμαστε παλι μαζι''.

Δεν εγραψες : ''Τον κυνηγησα, η τον διεκδικησα να ειμαστε παλι μαζι''.

Δηλαδη τι περιμενες;; Το τρενο να περασει;;; η μηπως το λεοφωρειο.

Ακου να δεις. Η σταση σου ειναι 100% ΠΑΘΗΤΙΚΗ. Δεν κανεις καμια κινηση προς αυτον.

ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ (οπως πολυ σωστα χρησιμοποιησες αυτη τη λεξη) ΜΟΝΟ απο αυτον να σε διεκδικει. Περιμενεις ΜΟΝΟ απο αυτον να σου δινει σημασια. Και συν της αλλης του κρατας και ΜΟΥΤΡΑ.

Αρα ΔΕΝ τον θες. Παραδεξου το επιτελους. Οσο πιο γρηγορα το παραδεχτεις οτι ΔΕΝ τον θες, τοσο πιο γρηγορα θα βγεις απο αυτο το προβλημα και θα ηρεμησεις.

sizitisi

# 30 στις 29/12/2011
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα

Παράθεση:

Ακου να δεις. Η σταση σου ειναι 100% ΠΑΘΗΤΙΚΗ. Δεν κανεις καμια κινηση προς αυτον.

ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ (οπως πολυ σωστα χρησιμοποιησες αυτη τη λεξη) ΜΟΝΟ απο αυτον να σε διεκδικει. Περιμενεις ΜΟΝΟ απο αυτον να σου δινει σημασια. Και συν της αλλης του κρατας και ΜΟΥΤΡΑ.

Αρα ΔΕΝ τον θες. Παραδεξου το επιτελους. Οσο πιο γρηγορα το παραδεχτεις οτι ΔΕΝ τον θες, τοσο πιο γρηγορα θα βγεις απο αυτο το προβλημα και θα ηρεμησεις.

... 1)αυτός μου ζήτησε τοτε να μην κανω τπτ και να το σεβαστώ γτ δν μπορουσαμε να ειμασταν μαζι για καποιο προσωπικο του θέμα δεν είχα άλλη επιλογή

2)σχεδον καθε φορά που μιλάγαμε παρολο που δεν ήμασταν μαζι του έλεγα οτι ακόμα τον σκεφτομαι και δν του εκλεισα την πόρτα ήμουν εκει για οτι χρειαζόταν. Παρ'όλα αυτά αυτός μου έλεγε να προχωρήσω την ζω μου. ...γι'αυτο στεναχωριεμαι

# 31 στις 29/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Παράθεση:

... 1)αυτός μου ζήτησε τοτε να μην κανω τπτ και να το σεβαστώ γτ δν μπορουσαμε να ειμασταν μαζι για καποιο προσωπικο του θέμα δεν είχα άλλη επιλογή

2)σχεδον καθε φορά που μιλάγαμε παρολο που δεν ήμασταν μαζι του έλεγα οτι ακόμα τον σκεφτομαι και δν του εκλεισα την πόρτα ήμουν εκει για οτι χρειαζόταν. Παρ'όλα αυτά αυτός μου έλεγε να προχωρήσω την ζω μου. ...γι'αυτο στεναχωριεμαι

Δηλαδη σαν να μου λες οτι αυτος σου ζητησε να μην ειστε μαζι, και να βρεις αλλον αντρα;;; αν καταλαβα καλα.
Και ποιο ειναι αυτο το προσωπικο του θεμα;;
κατι δε μας λες καλα σε ολη την ιστορια. Πας παλι να δικαιολογησεις τον εαυτο σου.

sizitisi

# 32 στις 29/12/2011
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα

Παράθεση:

Δηλαδη σαν να μου λες οτι αυτος σου ζητησε να μην ειστε μαζι, και να βρεις αλλον αντρα;;; αν καταλαβα καλα.

κατι δε μας λες καλα σε ολη την ιστορια. Πας παλι να δικαιολογησεις τον εαυτο σου.

ήταν θέμα υγείας που ποτέ του δεν μου είπε τι ακριβώς έχει απλά τώρα εχει υποχωρήση και οτι ειναι καλύτερα. Επειδή καποια πράγματα εμένα δν μου αρέσουν(δν με εχει πείσει δηλ), αυτή την φορά ναι περιμένω παθητική να κανει κατι. Αλλά δν θα κάνει αφού δν το έχει κανει τόσες μέρες θα τον απαλάσω κι εγώ.

# 33 στις 29/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Παράθεση:

ήταν θέμα υγείας που ποτέ του δεν μου είπε τι ακριβώς έχει απλά τώρα εχει υποχωρήση και οτι ειναι καλύτερα. Επειδή καποια πράγματα εμένα δν μου αρέσουν(δν με εχει πείσει δηλ), αυτή την φορά ναι περιμένω παθητική να κανει κατι. Αλλά δν θα κάνει αφού δν το έχει κανει τόσες μέρες θα τον απαλάσω κι εγώ.

Δηλαδη για να καταλαβω. Εχει προβλημα υγειας, και παρολα αυτα εσυ περιμενεις παθητικη να ΣΕ διεκδικει και εσυ να μην κανεις τιποτα;;;;;;;

Ουτε αυτογνωσια δεν εχεις. Δεν τον θες τον ανθρωπο αυτον, και αυτο πλεον ειναι αποδεδειγμενο.

Καλυτερα να μην ειστε μαζι λοιπον. Και εδω μπαινει ενα δευτερο ερωτημα:
Τωρα που εισαι μονη σου, θα περιμενεις ΠΑΛΙ παθητικα καποιον αλλον να σε πλησιασει για να κανεις κατι του, ή θα προσπαθησεις να βρεις καποιον που σο αρεσει και να του την πεσεις;;;
Διοτι αν και στον επομενο δειξεις παθητικοτητα, τοτε στο λεω με μαθηματικη ακριβεια....................θα δυστυχησεις στη ζωη σου ή θα μεινεις μονη σου.
Και δεν εισαι μικρη πλεον σε ηλικια. Εχε το και αυτο υποψη σου.

sizitisi

# 34 στις 29/12/2011
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα
Οταν κάποιος σου ζητάει να σεβαστεις αυτο που θέλει δεν μπορεις να κάνεις κι πολλά του εστειλα ενα δώρο και τον έπρενα τηλ.

τώρα για τον επόμενο δεν ξέρω δεν έχω σκεφτεί για επόμενη σχεση συνήθως το δείχνω τι να σου πω.

αλλά δεν μου είπες tp, σένα δν θα σε ενδιέφερε το πως νιώθει η κοπέλα που θα ήταν μαζί σου για σενα ή απλά θα έλεγες αφου ειμαστε μαζι μια χαρα? ...

mavroskyknos1986

# 35 στις 29/12/2011
author
Γυναίκα / 36 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Αγίος Ιωάννης Ρέντης
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 249
Κοπελιά, με τον tp δε βγάζεις άκρη, αν συνεχίσεις την αντιπαράθεση μαζί του, θα σε τρελάνει κανονικά

methismeno_troufaki

# 36 στις 29/12/2011
author
Γυναίκα / 32 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 20.565
sizitisi μην ασχολείσαι παιδί μου με τον tp! Είναι κλινική περίπτωση!
Μην ψάχνεις την ευτυχία, είναι πάντα μέσα σου...

# 37 στις 29/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

αλλά δεν μου είπες tp, σένα δν θα σε ενδιέφερε το πως νιώθει η κοπέλα που θα ήταν μαζί σου για σενα ή απλά θα έλεγες αφου ειμαστε μαζι μια χαρα? ...

Eννοειται οτι θα με ενδιεφερε πως ενιωθε. Αν δεν ενιωθε ομως καλα δε θα υπηρχε λογος να ειμαστε μαζι.
Και στη δικη σου περιπτωση αφου δε νιωθεις καλα με τον σιγκεκριμενο, τοτε δεν υπαρχει λογος να ειστε μαζι.

inioxos52

# 38 στις 29/12/2011
author
Ανδρας / 67 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.281

Παράθεση:
Επειδη ειπα να ειμαστε μαζι δεν σημαίνει να μας καβαλίσετε κι ολας ...

Αλλοιμονο. Οχι βεβαια. Εαν ειναι να καβαλησει καποιος τον αλλον, αυτη πρεπει νασαι ΜΟΝΟ ΕΣΥ.

Να το θυμασαι συχνα αυτο απο δω και στο εξης, οταν θασαι....μονη σαν το λεμονι.
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

sizitisi

# 39 στις 29/12/2011
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Originally posted by inioxos52

Αλλοιμονο. Οχι βεβαια. Εαν ειναι να καβαλησει καποιος τον αλλον, αυτη πρεπει νασαι ΜΟΝΟ ΕΣΥ.

Να το θυμασαι συχνα αυτο απο δω και στο εξης, οταν θασαι....μονη σαν το λεμονι.

Μα δν μπορεί να μην καβαλίσει ο ενας τον αλλον αυτό θέλω. πολλά ζητάω μαλλον

achinos

# 40 στις 29/12/2011
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.762
Κοριτσι, ζητας να βρεις το δικιο σου εδω μεσα, λαθος μεγα...ο τπ δεν ξερει ουτε πως... μυριζουν οι γυναικες γιατι δεν εχει καν δει καμια απο κοντα...ο δε ηνιοχος ειναι του παρελθοντος αιωνος...

Αλλα τεσπα...δικιο εχουν απο λαθος δρομο...αφου βλεπεις οτι δεν τραβαει, τι το κουραζεις; κ "πεστε μου τι να κανω" κ "δικιο δεν εχω", τι τα θες τα σουρτα φερτα με τον...ξυνιλα, βρες εναν αλλον να γουσταρεις κ να γελατε κ θα φιαξει κ η ψυχολογια σου...αμ πως...
Επιλέξτε σελίδα: (1-6)
Σελίδες 123456
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.