Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Δεν μενω εγκυος

Σελίδα : 1

maria-maraki

# 1 στις 29/12/2011
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Τριανδρία
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 9
'Aρεσαν+: 0%

Δεν μενω εγκυος

κοριτσια καλημερα..αν κ ειμαι καινουργια εδω κ δεν ξερω πολλα,είδα συζητησεις κ ειπα να πω κ γω το προβλημα μου..
Εδω κ εναμιση χρόνο, αν κ δεν παίρνουμε καμια προφυλαξη δεν εχω μεινει εγκυος...εχω σχεση 8 χρονια κ οταν καταλαβα οτι υπηρχε καποιο προβλημα ξεκινησαμε ελευθερες επαφες αλλά ακόμα τπτ.....ο αντρας μου εκανε εξετάσεις , κ ειναι ολα φυσιολογικα...ο γιατρος μου, μου λέει να μην μπω εγω ακόμα σε μια τετοια επίπονη διαδικασια(σαλπιγγογραφια κτλ)γιατι ειμαι μικρη ακομα...εγω ομως αγχώνομαι...ποιος ο λόγος που δεν εμεινα ακομα εγκυος??τι να κανω?κ αφου δεν εγινε τωρα που ειμαι 24 θα γινει αργοτερα?

# 2 στις 29/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Καλησπέρα!

Ένας πιθανός λόγος που δεν μένεις έγκυος μπορεί να είναι το άγχος σου. Μην ακούς άλλες που λένε ότι μείνανε π.χ. με την πρώτη φορά που έκαναν ελεύθερα. Μην τα πιστεύεις αυτά! Μπορεί να συμβαίνει, αλλά όχι στον μέσο όρο των γυναικών.

Αν όντως κάνετε 1,5 χρόνο ελεύθερα και αν αυτό γίνεται με μεγάλη συχνότητα και όχι μόνο τις γόνιμες μέρες, τότε ίσως αν περάσουν άλλοι 6 μήνες και δεν... να κάνεις τις πρώτες εξετάσεις. Και αυτό το λεω γιατι το άγχος δύσκολα θα σου φύγει μονο και μόνο επειδή το λέμε εμείς ή ο γιατρός σου, οπότε καλό είναι να κάνεις τις εξετάσεις, ώστε : 1) εάν δεν έχεις κάτι και όλα είναι λόγω του άγχους σου, με το που θα δεις τις εξετάσεις, θα χαλαρώσεις και θα μείνεις έγκυος, 2) εάν έχεις κάποια υπογονιμότητα, θα κάνεις την κατάλληλη θεραπεία με ορμόνες και με την πρόοδο της επιστήμης και λαμβανομένου υπόψη του νεαρού της ηλικίας σου, θα τα καταφέρεις σίγουρα να μείνεις.

Αν έχεις σταθερό κύκλο, δηλαδή περίοδο κάθε μήνα και πάνω - κάτω τις ίδιες μέρες, δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα. Ηρέμησε!

Φιλικά,
μαίριλι

pinky2011

# 3 στις 29/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
tin megaliteri zimia tin kanei to agxos....
meta apo dyo xronia "syntonismenwn" prospatheiwn kai eksetasewn telika emeina egkyos mia mera poy moy eixe apokleisei i giatros alla idi eixa riksei ena klama epeidi eixa KAI ekeinon ton mina, eixa xalarosei apo ta dakrya kai eixa ksegrapsei oti telika tha emena egkyos kai perimena ton epomeno kyklo...
to epomeno paidi... apla imoyn zalismeni apo to krasaki....

yparxoyn eidika test poy entopizoyn tis gonimes meres soy... dokimase kai ayto... mporei na exeis stathero kyklo alla pote den mporeis na eisai sigoyri gia tis gonimes meres....

min se agxonei i ilikia.... exoyme polla paradeigmata gyro mas poy mas apodeiknyoyn oti paizei rolo alla oxi kathoristiko....

organoste ena taksidaki kai min to skefteste...
se ligo kairo tha mas grafeis oti telika ta kataferate!!!!
P.S. siggnomi gia ta greeklish alla simera den mporw na grapsw ellinika logw pc

elena8

# 4 στις 30/12/2011
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Αγαπητη μου καταλαβαινω ακριβως πως αισθανεσαι.Εγω με τον αντρα μου καναμε προσπαθειες για εναν χρονο.Με ειχε πιασει απελπισια.Καθε μηνα νομιζα πως ειμαι εγκυος και οταν ερχοταν η περιοδος εριχνα πολυυυ κλαμα.

Το ειχα πιστεψει πως εχω καποιο προβλημα και ειχα απογοητευτει.Ενα μηνα χαλαρωσα και ειπα δε θελω ουτε παιδια ουτε σκυλια!Αφου δεν ειναι να ερθει ας μην ερθει,τί να κανουμε.

Ε λοιπον εκεινο τον μηνα εμεινα εγκυος με μοναχα δυο προσπαθειες και τωρα ειμαι στον ογδοο μηνα της εγκυμοσυνης μου και ευχαριστω τον Θεουλη που με φωτισε να χαλαρωσω και να αποβαλλω το αγχος.

Προσπαθησε να χαλαρωσεις,να απολαυσεις τις στιγμες με τον καλο σου.Μη μπαινεις στη διαδικασια να μετρας μερες και να υπολογιζεις ποτε εχεις ωορρηξια.Θα ερθει απο μονο του και θα εισαι η πιο ευτυχισμενη γυναικα του κοσμου.

Σου ευχομαι ολοψυχα το νεο ετος να σου φερει αυτο που τοσο επιθυμεις...Ειναι πραγματικα θεμα ψυχολογιας οποτε ηρεμησε!!!

maria-maraki

# 5 στις 30/12/2011
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Τριανδρία
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 9
κοριτσια σας ευχαριστω..δεν αγχωνομαι πολυ..ειδικα τους πρωτους μηνες δεν το ειχα καθολου στο μυαλο μου..το προβλημα ισως ειναι με τον κυκλο μου,γιατι η περιοδος μου ειναι καθε 40 με 45 μερες...αλλα ο γιατρος λεει αν παντα ετσι ηταν τοτε δεν ειναι προβλημα,απλα ειναι διαφορετικες οι γονιμες μερες...επισης πηρα κατι χαπια απ το φαρμακειο που μου ειπε ο γιατρος για να κανω περισσοτερα ωαρια..να τα παρω ξερετε κτ γι αυτα?

# 6 στην 1/1/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΣΕ ΙΔΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΘΕΛΕ ΠΑΙΔΙ ΗΘΕΛΕ ΠΑΙΔΙ 1.5 ΧΡΟΝΟ ΠΑΛΕΥΕ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΠΡΙΝ 2 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΕΓΚΥΟΣ ΤΟ ΚΛΑΜΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΡΙΞΕΙ ΔΕΝ ΛΕΓΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΥΝΗΔΗΤΟΠΟΙΗΣΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΕΡΧΕΤΑΙ... ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ!!!!

methismeno_troufaki

# 7 στην 1/1/2012
author
Γυναίκα / 32 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 20.565
Το άγχος μπορεί να είναι αυτό που σου δημιουργεί πρόβλημα!
Άλλωστε σε μας τις γυναίκες το άγχος δημιουργεί πολλά προβλήματα στον κύκλο!

Πάντως, ο 1.5 χρόνος δεν είναι κάτι που θα πρέπει να σε αγχώνει πιστεύω! Έχω φίλη που προσπαθούσε να κάνει παιδί 3 χρόνια, είχε κάνει όλες τις εξετάσεις και αυτή και ο άντρας της, προσπαθούσαν συνέχεια και τίποτε! Τελικά όταν σταμάτησαν να το έχουν στο μυαλό τους τα κατάφεραν και τώρα έχουν ένα γλυκύτατο μωράκι 28 ημερών!
Μην ψάχνεις την ευτυχία, είναι πάντα μέσα σου...

naughtyM

# 8 στις 2/1/2012
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αμπελόκηποι
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 19.097
Θα συμφωνησω με τις υπολοιπες. Το αγχος ειναι καταστροφικο και για τη συλληψη.
Προσωπικο παραδειγμα η μητερα μου.
10 χρονια συνεχεις προσπαθειες ενω δεν υπηρχε κανενα οργανικο προβλημα και αυτο χωρις αποτελεσμα.
κλαματα, δραματα, απογοητευσεις κτλ...
Καποια στιγμη χαλαρωσε...
Εμεινε εγκυος σε μενα

Μετα απο 1 χρονο...με μια φορα χωρις προφυλαξεις, μενει εγκυος στο 2ο...

Σταματα να αγχωνεσαι! Μη το κανεις αυτοσκοπο. Αστο να ρθει αν ειναι να ρθει.
Ολα να σου πανε καλα. Καλη Χρονια!
Don't forget to fall in love with yourself first...

glykoula89

# 9 στις 3/1/2012
author
Γυναίκα / 33 / Σε διάσταση
Η.Π.Α.
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 133
Θα συμφωνησω με ολους, κοριτσι μου μην εχεις αγχος, χαλαρα και ολα θα γινονται!!
γεννηθηκα χωρις να το θελω θα πεθαινω χωρις να το θελω τουλαχιστον αφηστε με να ζησω οπως θελω ΕΓΩ!!! Ποσο λυπάμαι τις γυναίκες που λένε ότι όλοι οι άντρες είναι ίδιοι!!! Αν είχαν λίγη αξιοπρέπεια δεν θα ήξεραν όλους τους άντρες!!! ;) Μερικές φορές οι άνθρωποι βάζουν τοίχους, όχι για να κρατήσουν κάποιους απ'έξω αλλά για να δουν ποιος πραγματικά ενδιαφέρεται για να τους γκρεμίσει!!!

Dardana

# 10 στις 4/1/2012
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651

Παράθεση:
Originally posted by maria-maraki
κοριτσια καλημερα..αν κ ειμαι καινουργια εδω κ δεν ξερω πολλα,είδα συζητησεις κ ειπα να πω κ γω το προβλημα μου..
Εδω κ εναμιση χρόνο, αν κ δεν παίρνουμε καμια προφυλαξη δεν εχω μεινει εγκυος...εχω σχεση 8 χρονια κ οταν καταλαβα οτι υπηρχε καποιο προβλημα ξεκινησαμε ελευθερες επαφες αλλά ακόμα τπτ.....ο αντρας μου εκανε εξετάσεις , κ ειναι ολα φυσιολογικα...ο γιατρος μου, μου λέει να μην μπω εγω ακόμα σε μια τετοια επίπονη διαδικασια(σαλπιγγογραφια κτλ)γιατι ειμαι μικρη ακομα...εγω ομως αγχώνομαι...ποιος ο λόγος που δεν εμεινα ακομα εγκυος??τι να κανω?κ αφου δεν εγινε τωρα που ειμαι 24 θα γινει αργοτερα?

ο λογος μπορει να ειναι ακριβως επειδη αγχωνεσαι.
παρολ' αυτα , αν μετα απο εναμιση χρονο συχνων επαφων χωρις προφυλαξη, δεν μενεις εγκυος, αυτο μπορει να σημαινει κατι. εγω θα ελεγα να πας σ'εναν άλλο γιατρο για μια δευτερη γνωμη, και γιατι οχι να κανεις σαλπιγγογραφημα. αυτο και οι ορμονικες εξετασεις θα δειξουν αν υπαρχει κατι. το σαλπιγγογραφημα ειναι λιγο ζορικο αλλά οχι και τοσο τραγικα επωδυνο, ουτε κανει καποια ζημιά.
αλλά και πριν απο αυτα, θα μπορουσε ο γιατρος σου να σου κανει εναν υπερηχο για να τσεκαρει την ωορρηξια σου.
μπορει τελικα να μην υπαρχει κανενα απολυτως προβλημα, και οταν σου το πει αυτο ενας γιατρος, θα σου φυγει το αγχος, οποτε η συλληψη θα ειναι πολυ πιο ευκολη.
παντως επειδη εισαι ακομα 24..γιατι τοση βιασυνη; εχεις καιρο μπροστα σου για παιδακι.
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

mamakaa

# 11 στις 3/1/2012
author
Γυναίκα / 38 / Παντρεμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 8
Όλα είναι μέσα στο μυαλό. Κι εγώ στο πρώτο μου παιδάκι πεδευόμουν ενάμιση χρόνο και όπως αποδήχτηκε και χωρίς κανένα πρόβλημα υγείας,όπως αρχικά φοβόμουν. Είχα φτάσει σε σημείο να σκέφτομαι κάθε μέρα να πάμε για εξετάσεις. Κάποια στιγμή με κάλεσαν σε ένα εκπαιδευτικό δυήμερο, όπου και πήγα χωρίς τον σύντροφο μου, αφού αυτός εργαζόταν. Λοιπόν πήγα, γύρησα και την μέρα που γύρησα, έγινε το θαύμα. Έμεινα έγκυος, αλλα αφού το είχα πάρει απόφαση ότι φυσιολογικά δεν...και αναγκαστηκά χαλάρωσε το μυαλό μου. Οπότε αυτό που θα σου έλεγα είναι να μην μπεις στο τριπάκι μμμ σήμερα είναι καλή μέρα και τα σχετικά, χαλάρωσε όσο μπορείς και γιατί όχι πάντε και κανα δυήμερο ταξιδάκι.
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε