Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Δεν ξέρω τι να κάνω...Είμαι μπερδεμένη

Σελίδα : 1

mamakaa

# 1 στις 2/1/2012
author
Γυναίκα / 37 / Παντρεμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 8
'Aρεσαν+: 0%

Δεν ξέρω τι να κάνω...Είμαι μπερδεμένη

Καταρχας Καλη Χρονια σε ολους-ες!
Ειμαι 27 χρονών,παντρεμένη σχεδον 8 χρόνια (τον Απρίλιο τα κλείνουμε) και μαμά 2 υπέροχων πλασμάτων 5μιση και 7μιση ετών.
Εδώ και σχεδόν 2 χρόνια έχει αρχήσει ένα μεγάλο θέμα για μένα. Νιώθω εδώ και πολύ καιρό (2 χρόνια) ότι δεν είμαι σε μια σχέση ζευγαρίου, αλλά συγκατήκοισης.Όλο αυτό το διάστημα αν γινόταν κάτι μεταξύ μας (επαφή), θα γινόταν ύστερα από δική μου παρακίνηση χάδια, πρ.εσώρουχα κτλ. αλλιώς παγόβουνο ολόκληρο. Το έχουμε συζητήσει πολλές φορες αυτό και πάντα πέρνω την ίδια απάντηση -Εχεις δίκιο, θα αλάξω, μου λέει. Μετά όμως πάλι τα ίδια.
Το καλοκαίρι είδα και αποείδα και έπιασα ένα κοντινο του πρόσωπο να του τα ψάλει λίγο, μιας και αυτά που του έλεγα εγώ πέφταν στον βρόντο. Το αποτέλεσμα ήταν να αλλάξει.Πρώτη φορά μετά από πολύ καιρό, και εγώ δεν θυμάμαι πόσο, με πλησίασε αυτός σαν άντρας. Τότε ήταν που είπα, ουφ το ξεπεράσαμε το πρόβλημα μας. Δυστυχώς η χαρά μου δεν κράτησε παραπάνω απο 2 μέρες.
Εδώ να τονήσω ότι πιο παλιά δεν είμασταν έτσι, Φυσικά και υπήρχαν προβλήματα πχ οικονομικά αλλα πάντα τα ξεπερνούσαμε.
Τώρα εγώ πλέον δεν έχω το κουράγιο να το παλέψω άλλο, αφού προσπαθώ καιρό μόνη μου. Είμαι σε μια φάση, πολύ μπερδεμένη. Του έχω πει του άντρα μου, ότι δεν είμαι πλέον ερωτευμένη μαζί σου και μου αποκρίθηκε ότι αφού δεν είμαι πια ερωτευμένη μαζί του, τότε δεν τον αγάπησα ποτέ.
Έψαγα για σύμβουλο γάμου στην περιοχή μου, αλλά δεν υπάρχει.
Εντομεταξύ επειδή εδώ και λίγο καιρό έχω κόψει το τσιγάρο, ξεκίνησα ένα άθλημα. Η τραγική ηρωνία είναι ότι μου αρέσει ο προπονητής (δυστυχώς δεν είναι ελεύθερος) και είναι και παλιοί γνωστοί με τον σύζηγο. Για αυτούς τους λόγους δεν τολμώ να πω και τπτ σε κανέναν.
Έχω φτάσει σε σημείο να τον βλέπω και στον ύπνο μου. Δεν ξέρω τι να κάνω. Να προσπαθήσω να σώσω τον γάμο μου για άλλη μια φορά? Δεν ξέρω αν έχω την δύναμη και την θέληση να το κάνω. Βαρέθηκα και κουράστηκα να προσπαθώ μόνο εγώ. Από την άλλη αν χωρήσω, είτε είμαι μόνη μου είτε με αλλον, πιο το αντίκτηπο στην ψυχή των παιδιών μου?
Τέλος δεν θέλω να τον πληγώσω... Είναι ο μπαμπάς των παιδιών μου και καλό παιδί... Αλλά δεν ,μπορώ και εγώ να συνεχίσω να είμαι με έναν άνθρωπο που δεν έχει να μου πει τπτ (έναν καλό λόγο, να με εμψυχώσει, να με κάνει να αισθανθώ γυναίκα)
Δυστυχώς φτάσαμε σε ένα σημείο, ο ένας για τον άλλο να αποτελεί μέρος της διακόσμησης του σπιτιού και όχι άνθρωποι..
Δεν ξέρω τι να κάνω πια....

morgoth

# 2 στις 2/1/2012
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.461
μηπως επιμενεις για το αποτελεσμα(σεξ) και αμελεις ολα ταλλα?? επικοινωνια, τρυφεροτητα, εμφανιση κτλ?

aseglio

# 3 στις 2/1/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by mamakaa
Νιώθω εδώ και πολύ καιρό (2 χρόνια) ότι δεν είμαι σε μια σχέση ζευγαρίου, αλλά συγκατήκοισης.

Αυτο συμβαίνει στους περισσότερους γάμους.

Και το άλλο με τον προπονητη, ειδικα γι αυτους που κάνουν την μλκια να παντρευονται τοσο νωρίς οσο εσύ, συμβαινει επίσης συχνά.

Μετρα αντίστροφα ποτε θα ενδώσεις στον πειρασμό...

(και δεν θα εισαι απόλυτα ο φταίχτης)

Liontarina_a

# 4 στις 3/1/2012
author
Γυναίκα / 29 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γαλάτσι
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 215
ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΕΣ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ. Ο ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ ΕΡΩΤΑΣ ΕΡΧΕΤΑΙ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΣΤΑΛΛΑΞΕΙ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΘΕΛΕΙΣ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΟΤΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟ ΣΕΞ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΣΕ ΑΠΟΓΕΙΩΝΕΙ ΣΤΑ ΟΥΡΑΝΙΑ...ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΑΝΤΩΣ, ΟΤΙ ΤΟ ΦΤΑΙΞΙΜΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ, ΜΗΝ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΦΤΑΙΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ. ΦΤΙΑΞΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΝΑ ΔΕΙΣ ΧΑΡΑ...ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣΕ ΠΡΩΤΑ. ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΚΑΙ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΝΑ ΤΟΝ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ. ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΣΧΗΜΟ ΝΑ ΖΟΥΝ ΣΕ ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΙΚΟΝΙΚΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ. ΕΙΜΑΙ ΠΑΙΔΙ ΧΩΡΙΣΜΕΝΩΝ ΓΟΝΙΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΙΩΘΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΟΤΑΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ ΔΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ, ΤΟ ΜΥΡΙΖΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ. ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ.
Ρόδα είναι και γυρίζει!

# 5 στις 3/1/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Liontarina_a
ΠΑΝΤΡΕΥΤΗΚΕΣ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ. Ο ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ ΕΡΩΤΑΣ ΕΡΧΕΤΑΙ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΣΤΑΛΛΑΞΕΙ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΘΕΛΕΙΣ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΟΤΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟ ΣΕΞ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΣΕ ΑΠΟΓΕΙΩΝΕΙ ΣΤΑ ΟΥΡΑΝΙΑ...ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΑΝΤΩΣ, ΟΤΙ ΤΟ ΦΤΑΙΞΙΜΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ, ΜΗΝ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΦΤΑΙΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ. ΦΤΙΑΞΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΝΑ ΔΕΙΣ ΧΑΡΑ...ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣΕ ΠΡΩΤΑ. ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ. ΚΑΙ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΝΑ ΤΟΝ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ. ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΣΧΗΜΟ ΝΑ ΖΟΥΝ ΣΕ ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΙΚΟΝΙΚΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ. ΕΙΜΑΙ ΠΑΙΔΙ ΧΩΡΙΣΜΕΝΩΝ ΓΟΝΙΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΙΩΘΕΙ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΟΤΑΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΤΟΥ ΔΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ, ΤΟ ΜΥΡΙΖΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ. ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ.

mamakaa

# 6 στις 3/1/2012
author
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη

Παράθεση:
Originally posted by morgoth
μηπως επιμενεις για το αποτελεσμα(σεξ) και αμελεις ολα ταλλα?? επικοινωνια, τρυφεροτητα, εμφανιση κτλ?

Οχι δεν νομίζω να έχω παραμελήσει την εμφάνιση,αλλά ούτε και την τρυφερότητα (μέχρι και στο στόμα τον έχω ταίσει). Παλιά ήταν για μένα κάτι σαν...Θεός , πριν έρθουμε σε αυτήν την κατάσταση. Μετά μας πήρε και μας σήκωσε.... Επικοινωνία...δεν έχουμε πια,αφού δεν μπορούμε να καταλάβουμε ο ένας τον άλλο.
Τώρα πλέον φοβάμαι μην κάποια στιγμή του κάνει κουκου και γω δεν θέλω.... Δεν θέλω να τον πληγώσω αλλα ούτε και να...

mamakaa

# 7 στις 3/1/2012
author
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Morgoht δεν πιστεύω να παραμελώ ούτε την εμφάνιση μου, αλλά ούτε και το να ήμουν τρυφερή απέναντι του. Προσπάθησα. Μόνο στο στόμα δεν τον έχω ταίσει... Ψέματα το έχω κάνει και αυτό.
Δεν ξέρω αλλα νιώθω να παγώνω μέσα μου απέναντι του και φοβάμαι. Δεν θέλω να τον πληγώσω.
Τί θα κάνω αν μια στις 1000 θελήσει να έρθει να....... Δεν ξέρω αν θέλω να μείνω εδώ που είμαι,αλλα δεν θέλω και να τον πληγώσω.

# 8 στις 5/1/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

ΑΝΤΕ ΣΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΡΕ ΜΙΚΡΟΥΛΑ.
ΤΙ ΣΚΑΤΑ ΚΑΘΕΣΕ ΚΑΙ ΓΡΑΦΕΙΣ ΜΕ ΚΙΝΔΥΝΟ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙΣ ΕΝΑ ΣΠΙΤΙ.
ΠΟΤΕ ΕΜΑΘΕΣ ΑΠΟ ΕΡΩΤΑ ΚΑΙ ΣΕΞ.
ΣΧΕΔΟΝ ΠΟΤΕ ΤΟ ΣΕΞ ΔΕΝ ΑΠΟΓΕΙΩΝΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΕΚΤΟΣ ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑ.
ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΛΑΞΗ ΜΟΙΑΖΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ ΠΑΡΑ ΕΡΩΤΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΛΟΓΙΚΗ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΠΑΘΟΣ.
ΚΑΤΣΕ ΣΤΑ ΑΥΓΑ ΣΟΥ ΜΙΚΡΗ.
ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΠΙΣΗΣ ΧΑΜΕΝΗ ΑΙΝΤΕ ΑΙΝΤΕΕΕΕ

sunnyeyes-

# 9 στις 6/1/2012
author
Γυναίκα / 43 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 18
Απαντήσεις: 4.925

Παράθεση:
Originally posted by mamakaa
Καταρχας Καλη Χρονια σε ολους-ες!
Ειμαι 27 χρονών,παντρεμένη σχεδον 8 χρόνια (τον Απρίλιο τα κλείνουμε) και μαμά 2 υπέροχων πλασμάτων 5μιση και 7μιση ετών.
Εδώ και σχεδόν 2 χρόνια έχει αρχήσει ένα μεγάλο θέμα για μένα. Νιώθω εδώ και πολύ καιρό (2 χρόνια) ότι δεν είμαι σε μια σχέση ζευγαρίου, αλλά συγκατήκοισης.Όλο αυτό το διάστημα αν γινόταν κάτι μεταξύ μας (επαφή), θα γινόταν ύστερα από δική μου παρακίνηση χάδια, πρ.εσώρουχα κτλ. αλλιώς παγόβουνο ολόκληρο. Το έχουμε συζητήσει πολλές φορες αυτό και πάντα πέρνω την ίδια απάντηση -Εχεις δίκιο, θα αλάξω, μου λέει. Μετά όμως πάλι τα ίδια.
Το καλοκαίρι είδα και αποείδα και έπιασα ένα κοντινο του πρόσωπο να του τα ψάλει λίγο, μιας και αυτά που του έλεγα εγώ πέφταν στον βρόντο. Το αποτέλεσμα ήταν να αλλάξει.Πρώτη φορά μετά από πολύ καιρό, και εγώ δεν θυμάμαι πόσο, με πλησίασε αυτός σαν άντρας. Τότε ήταν που είπα, ουφ το ξεπεράσαμε το πρόβλημα μας. Δυστυχώς η χαρά μου δεν κράτησε παραπάνω απο 2 μέρες.
Εδώ να τονήσω ότι πιο παλιά δεν είμασταν έτσι, Φυσικά και υπήρχαν προβλήματα πχ οικονομικά αλλα πάντα τα ξεπερνούσαμε.
Τώρα εγώ πλέον δεν έχω το κουράγιο να το παλέψω άλλο, αφού προσπαθώ καιρό μόνη μου. Είμαι σε μια φάση, πολύ μπερδεμένη. Του έχω πει του άντρα μου, ότι δεν είμαι πλέον ερωτευμένη μαζί σου και μου αποκρίθηκε ότι αφού δεν είμαι πια ερωτευμένη μαζί του, τότε δεν τον αγάπησα ποτέ.
Έψαγα για σύμβουλο γάμου στην περιοχή μου, αλλά δεν υπάρχει.
Εντομεταξύ επειδή εδώ και λίγο καιρό έχω κόψει το τσιγάρο, ξεκίνησα ένα άθλημα. Η τραγική ηρωνία είναι ότι μου αρέσει ο προπονητής (δυστυχώς δεν είναι ελεύθερος) και είναι και παλιοί γνωστοί με τον σύζηγο. Για αυτούς τους λόγους δεν τολμώ να πω και τπτ σε κανέναν.
Έχω φτάσει σε σημείο να τον βλέπω και στον ύπνο μου. Δεν ξέρω τι να κάνω. Να προσπαθήσω να σώσω τον γάμο μου για άλλη μια φορά? Δεν ξέρω αν έχω την δύναμη και την θέληση να το κάνω. Βαρέθηκα και κουράστηκα να προσπαθώ μόνο εγώ. Από την άλλη αν χωρήσω, είτε είμαι μόνη μου είτε με αλλον, πιο το αντίκτηπο στην ψυχή των παιδιών μου?
Τέλος δεν θέλω να τον πληγώσω... Είναι ο μπαμπάς των παιδιών μου και καλό παιδί... Αλλά δεν ,μπορώ και εγώ να συνεχίσω να είμαι με έναν άνθρωπο που δεν έχει να μου πει τπτ (έναν καλό λόγο, να με εμψυχώσει, να με κάνει να αισθανθώ γυναίκα)
Δυστυχώς φτάσαμε σε ένα σημείο, ο ένας για τον άλλο να αποτελεί μέρος της διακόσμησης του σπιτιού και όχι άνθρωποι..
Δεν ξέρω τι να κάνω πια....

Ενταξει και ο προπονητης να σου περασει θα εμφανιστει ενας αλλος. Το θεμα ειναι οτι κατι πρεπει να γινει με το συντροφο σου και οχι τι θα κανεις με τους αλλους..

Και επισης εχεις αναρωτηθει οτι οπως εσενα σου εχει τελειωσει, μηπως του εχει τελειωσει και του αντρα σου? Αντι να καθεσαι να του ζητας σεξ (το θεωρω οτι πιο ασχημο μπορει να τυχει σε μια γυναικα ειδικα... ) καθηστε να συζητησετε τι συμβαινει με τη σχεση σας και οχι τοσο στο σεξουαλικο αλλα γενικοτερα.
"Τους δρακους τους σκιζουμε στα τεσσερα... και καμια φορα και στα 8. Δρακοι πολλοι υπηρξανε. Ηλιος ομως ΕΝΑΣ και ΚΑΙΕΙ."

mamakaa

# 10 στις 7/1/2012
author
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Καθήσαμε και ψιλοσυζητήσαμε λίγο. Από Δευτέρα θα πάρει άδεια από την δουλειά, οπότε ίσως γίνει κατι και έρθουμε πάλι πιο κοντά. Τι να πω...ο χρόνος θα δείξει.Καμιά συμβουλη?

mavroskyknos1986

# 11 στις 19/1/2012
author
Γυναίκα / 35 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Αγίος Ιωάννης Ρέντης
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 249

Παράθεση:

Racina

# 12 στις 20/1/2012
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Απαντήσεις: 760
"Να προσπαθήσω να σώσω τον γάμο μου για άλλη μια φορά?"

Προσεξε την πολυ αυτη τη φραση... ειναι το πραγματικο σου προβλημα....

Ο γαμος σου πεθανε.
Απλως σωζεται η νομικη υποσταση του αν θελεις.
Οταν φτασεις στο σημειο να νιωθεις ετσι για εναν αντρα και να λες "ειναι καλο παιδι δεν θελω να ον πληγωσω" εληξε το ερωτικο κομματι.

Μην μπερδευεις τον μπαμπα με τον συζυγο.
Σκεψου τα παιδια σου σε καθε αποφαση που θα παρεις.

Τα ευτυχισμενα παιδια χρειαζονται ευτυχισμενους γονεις.

Κανείς δεν μπορεί να με πειράξει χωρίς την άδειά μου Το τι νιώθεις και το πώς αντιδράς σε κάτι, είναι πάντα δική σου επιλογή.

HighLow

# 13 στις 20/1/2012
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Ελλάδα
Απαντήσεις: 367
Περνάτε μια κάμψη που νομίζω ότι οι περισσότερες σχέσεις αντιμετωπίζουν κάποια στιγμή. Βλέπω όμως σωστές συμπεριφορές και αρκετή ειλικρίνεια (δεν είναι και λίγο να λες στον άλλον ότι δεν είσαι ερωτευμένη μαζί του και ο άλλος να μην αρχίζει τις φωνές και τις βρισιές). Άσε τις προπονήσεις και τους προπονητές για την ώρα και απευθυνθείτε σε έναν σύμβουλο γάμου. Αν ξεπεράσετε τη κρίση αυτή, η σχέση σας θα γίνει πιο δυνατή. Από την άλλη στον σύμβουλο μπορεί και να καταλάβετε ότι πραγματικά θέλετε να χωρίσετε αλλά θα γνωρίζετε τους πραγματικούς λόγους. Ακόμα και αυτό θα βοηθήσει να κάνετε ένα πολιτισμένο διαζύγιο χωρίς να βγάλετε τα αποθυμένα σας, πραγμα πολύ σημαντικό (για τα παιδιά σας κυρίως).

mavroskyknos1986

# 14 στις 20/1/2012
author
Γυναίκα / 35 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Αγίος Ιωάννης Ρέντης
Απαντήσεις: 249

Παράθεση:
Originally posted by HighLow
Βλέπω όμως σωστές συμπεριφορές και αρκετή ειλικρίνεια (δεν είναι και λίγο να λες στον άλλον ότι δεν είσαι ερωτευμένη μαζί του και ο άλλος να μην αρχίζει τις φωνές και τις βρισιές)..

Γιατι να αρχισει τις βρισιες???????

¨οταν καποιος σου λεει "δεν ειμαι ερωτευμενος μαζι σου" αρχιζεις τις βρισιές??

Και τι θα καταφερεις ? Θα τον κανεις να σε ξαναερωτευτεί???????? Κύριε Ελεήσον!

Εγω προσωπικά, αν ο συντροφος μου έλεγε δεν ειμαι πια ερωτευμενος,θα ρωτούσα το γιατί, αν εκανα κατι που τον "χάλασε", θα στεναχωριόμουν, αλλά όχι και να του κάνω και μηνυση

HighLow

# 15 στις 20/1/2012
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Ελλάδα
Απαντήσεις: 367

Παράθεση:
Originally posted by mavroskyknos1986

Παράθεση:
Originally posted by HighLow
Βλέπω όμως σωστές συμπεριφορές και αρκετή ειλικρίνεια (δεν είναι και λίγο να λες στον άλλον ότι δεν είσαι ερωτευμένη μαζί του και ο άλλος να μην αρχίζει τις φωνές και τις βρισιές)..

Γιατι να αρχισει τις βρισιες???????

¨οταν καποιος σου λεει "δεν ειμαι ερωτευμενος μαζι σου" αρχιζεις τις βρισιές??

Και τι θα καταφερεις ? Θα τον κανεις να σε ξαναερωτευτεί???????? Κύριε Ελεήσον!

Εγω προσωπικά, αν ο συντροφος μου έλεγε δεν ειμαι πια ερωτευμενος,θα ρωτούσα το γιατί, αν εκανα κατι που τον "χάλασε", θα στεναχωριόμουν, αλλά όχι και να του κάνω και μηνυση

Μου απαντάς λες και είπα ότι το σωστό είναι να αρχίζουμε τις φωνές και τις βρισιές. Δεν είναι το σωστό, δεν είναι το λογικό, αλλά δεν έχεις ιδέα τι κυκλοφορεί εκεί έξω...
Το σημαντικό σε αυτά που είπα είναι ότι αν την ενδιαφέρει η σχέση με τον άντρα της η οποία βρίσκεται σε κρίση, να επισκεφτούν κάποιο σύμβουλο και να καταλάβουν που βρίσκονται. Μετά θα ξέρουν αν θελουν να είναι μαζί ή αν θέλουν να χωρίσουν, και το γιατί.
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost