Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

help!

Σελίδα : 1

mavri_orxidea

# 1 στις 3/1/2012
author
Γυναίκα / 34 / Ελεύθερη
Ελλάδα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1.147
'Aρεσαν+: 0%

ηελπ!

Καλώς σας βρήκα και καλη χρονια σε ολους!Είμαι καινούριο μέλος και αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα!Αυτό το διάστημα δεν δουλευω ούτε σπουδάζω και δεν έxω την δυνατότητα να γνωρίσω καινούρια άτομα!.Μήπως θα μπορούσατε να μου πείτε κάποιους τροπους ώστε να διευρίνω τον κοιινωνικό μου κύκλο ??ευχαριστώ!!
When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

__John__

# 2 στις 4/1/2012
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Γερμανία
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 218
Καλή σου χρονιά και σένα!
Πώς αλλιώς, μέσω της παρέας και με διάφορα χόμπυ. Οκ, με τη συλλογή γραμματοσήμων και την παρατήρηση πτηνών λίγο δύσκολα.
Ψάξε κάτι όπως χορός, γυμναστική, φωτογραφία (δεν είμαι σίγουρος αν παρέχονται δωρεάν σεμινάρια, αλλά παράδειγμα αναφέρω) κλπ. Είναι σημαντικό να σου αρέσει αυτό που θα κάνεις, γιατί αυτό θα φαίνεται και θα κάνει την επαφή σου με τους άλλους πολύ εύκολη, εφόσον το κοινό ενδιαφέρον θα είναι ήδη δεδομένο.

Liontarina_a

# 3 στις 4/1/2012
author
Γυναίκα / 30 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γαλάτσι
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 215
Καλη χρονια και σε εσενα, ο John νομιζω οτι τα ειπε ολα.
Εγω να προσθεσω κατι που οφελησε εμενα. Στο γυμναστηριο υπαρχουν καποια προγραμματα ομαδικα (πχ πιλατες, γιογκα, αερομπικ, κτλ.) με τα οποια γνωριζεις ατομα... εγω εχω αποκτησει ηδη 2 πολυ καλες φιλες και μεσα απο αυτες γνωρισα κι αλλα ατομα...
Ρόδα είναι και γυρίζει!

# 4 στις 4/1/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by mavri_orxidea
Καλώς σας βρήκα και καλη χρονια σε ολους!Είμαι καινούριο μέλος και αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα!Αυτό το διάστημα δεν δουλευω ούτε σπουδάζω και δεν έxω την δυνατότητα να γνωρίσω καινούρια άτομα!.Μήπως θα μπορούσατε να μου πείτε κάποιους τροπους ώστε να διευρίνω τον κοιινωνικό μου κύκλο ??ευχαριστώ!!

Οι περισσοτεροι ανθρωποι σημερα πανω κατω το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζουν. Δε μπορουν να κανουν γνωριμιες.

Και αυτο εχει σαν βαση το οτι οι ανθρωποι σημερα εχουν γινει απλησιαστοι. Αντρες και γυναικες. Καλα οι γυναικες παντα ηταν απο τη φυση τους απλησιαστες. Τωρα εχουν γινει και οι αντρες απλησιαστοι. ολος ο κοσμος.

zerox

# 5 στις 4/1/2012
author
Ανδρας / 49 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 299

...είναι απλό αλλά όχι εύκολο...

...το να βρείς κάποιο άτομο να κάνεις παρέα είναι εύκολο
να βρείς άτομα που σου ταιριάζουν είναι δύσκολο...
Ειδικά αν είσαι γυναίκα, πολλές φορές νιώθεις ότι έχεις
το μαλ@κομαγνήτη. Ο John το προσέγγισε σωστά,
αν και με τα γυμναστήρια aerobic κτλ τα άτομα που θα πετύχεις
εκεί είναι -συνήθως- με i.q. ραδικιού. Αν έχεις κάποιο αντικείμενο
που σε ενδιαφέρει (από εθελοντισμό - ενέργειες - δωρεάν σεμινάρια)
σίγουρα από εκεί θα έχετε κοινό έδαφος και θα είναι πιο εύκολο το adjust.
Φαντάζομαι ότι και από εδώ κάποιες γυναίκες που βλέπεις ότι ταιριάζουν
οι απόψεις σας μπορεί να είναι πρόθυμες να πάτε για ένα καφέ...

...όπως και να έχει καλή τύχη...
...μην παίρνετε ναρκωτικά.Δεν φτάνουν για όλους...

Aggelo

# 6 στις 5/1/2012
author
Ανδρας / 52 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.115
Καλη χρονιά,Ποιος σου ειπε οτι αυτοι που δουλευουν η σπουδαζουν
ειναι πανακεια οτι κανουν νεες γνωριμιες....
Καινουργια ατομα γνωριζεις οταν εχεις ενδιαφεροντα,εισαι ανοιχτος
σε προσλησεις και προκλησεις......
Ζήστο με πάθος...και ας είναι λάθος !!!

# 7 στις 4/1/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Καταλαβαίνω πως όντως απο ο,τι φαίνεται περνάς δύσκολη φάση!!!!

Φόρα το πιο ωραίο χαμόγελο σου και βγες έξω από το σπίτι!!!

Μια καλή αρχή, αφού από ο,τι κατάλαβα λεφτά δεν υπάρχουν, είναι να βρεις διάφορες δραστηριότητες που δεν χρειάζονται λεφτά, για παράδειγμα μπορείς να παρακολουθήσεις κάποια δωρεάν σεμινάρια (θα τα βρεις από το ίντερνετ) όπου σε αυτά συμμετέχουν άτομα όλων των ηλικιών, όπου έτσι συνδυάζεις και την κοινωνική σου δικτύωση αλλά και την εξειδίκευση σε έναν επαγγελματικό τομέα!!
Σε τελική ανάλυση υπάρχουν τόσα open parties! Πάρε μαζί σου κάποιο άλλο άτομο ή ακόμη και εάν κανείς δε θέλει να έρθει ντύσου ετοιμάσου και με παρέα τη διάθεση σου, πήγαινε να γνωρίσεις όσο πιο πολύ κόσμο μπορείς!!!

Κι αυτό που σου προτείνω είναι μόνο μία από τις πολλές λύσεις που μπορείς να βρεις. Η αρχή είναι μόνο δύσκολη....

YunanS

# 8 στις 5/1/2012
author
Ανδρας / 55 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 8
Οι πεσισσοτεροι ειμαστε εδω για τον ιδιο λογο νομιζω..
Ασχετα αν εχουμε δουλεια η λεφτα..Το ξερεις ηδη πιστευω οτι αυτο δεν ειναι το προβλημα της ελλειψης επικοινωνιας σημερα..
Πολλοι νομιζουν οτι μαλλον το αντιθετο συμβαινει..Δηλαδη οτι δυσκολευομαστε να επιλεξουμε τους σωστους φιλους,αυτους που μας ταιριαζουν και μας κανουν να νοιωθουμε ωραια,ακριβως επειδη τους βλεπουμε με λαθος βαση...
Τι ρωταμε πρωτα οταν γνωρισουμε καποιον ανθρωπο..;;
Τι δουλεια κανεις..;;..(ποσα βγαζεις..:,γενικα εννοουμε τι μπορεις να μου προσφερεις..;;
Νομιζω οτι σχεσεις με βαση τις προσωπικες μας επιθυμιες και τις εγωιστικες μας επιδιωξεις ειναι καταδικασμενες..
Προτεινω λοιπον να ακολουθουμε την χημεια μας και να πλησιαζουμε πρωτοι χωρις αναστολες ανθρωπους που νοιωθουμε (και οχι κρινουμε λογικα) πως μας ταιριαζουν και μας αρεσουν..

mavri_orxidea

# 9 στις 5/1/2012
author
Γυναίκα / 34 / Ελεύθερη
Ελλάδα
Σας ευχαριστω ολους παρα πολυ για τις απαντησεις σας παιδια!! Ειμαι πολυ κοινωνικος ανθρωπος γενικα και ειναι ευκολο να κανω γνωριμιες γενικα λογω του χαρακτηρα μου ! σκεφτομαι να αρχισω ενα καινουριο hobby p.x να αρχισω χορο η ζουμπα!Επισης με το θα ηθελα να αρχισω μαθηματα θεατρου ( το οποιο λατρευω ) η καποιας ξενης γλωσσας αλλα ειναι λιγο δυσκολο γιατι τα μαθηματα θα εχουν αρχισει απο Σεμπτεμβρη!!!!

mavri_orxidea

# 10 στις 5/1/2012
author
Γυναίκα / 34 / Ελεύθερη
Ελλάδα

Παράθεση:
Originally posted by zerox
...το να βρείς κάποιο άτομο να κάνεις παρέα είναι εύκολο
να βρείς άτομα που σου ταιριάζουν είναι δύσκολο...
Ειδικά αν είσαι γυναίκα, πολλές φορές νιώθεις ότι έχεις
το μαλ@κομαγνήτη. Ο John το προσέγγισε σωστά,
αν και με τα γυμναστήρια aerobic κτλ τα άτομα που θα πετύχεις
εκεί είναι -συνήθως- με i.q. ραδικιού. Αν έχεις κάποιο αντικείμενο
που σε ενδιαφέρει (από εθελοντισμό - ενέργειες - δωρεάν σεμινάρια)
σίγουρα από εκεί θα έχετε κοινό έδαφος και θα είναι πιο εύκολο το adjust.
Φαντάζομαι ότι και από εδώ κάποιες γυναίκες που βλέπεις ότι ταιριάζουν
οι απόψεις σας μπορεί να είναι πρόθυμες να πάτε για ένα καφέ...

...όπως και να έχει καλή τύχη...

θα συ,φωνησω μαζι σου οτι το να βρεις παρεα ειναι ευκολο αλλα το να βρεις ατομα που να ταιριαζεις ειναι το δυσκολο!!Δυστηχως οι περισοτερες γνωριμιες ειναι ανουσιες δηλαδη δεν μπορεις να πεις καποια πραγματα πιο ουσιαστικα ,να δεθεις μαζι με καποια ατομα!!! Οι περισοτεροι ανθρωποι τουλαχιστον αυτοι που σχετιζομαι ειναι κενοι

mavri_orxidea

# 11 στις 5/1/2012
author
Γυναίκα / 34 / Ελεύθερη
Ελλάδα

Παράθεση:
Originally posted by lizsa
Σε τελική ανάλυση υπάρχουν τόσα open parties! Πάρε μαζί σου κάποιο άλλο άτομο ή ακόμη και εάν κανείς δε θέλει να έρθει ντύσου ετοιμάσου και με παρέα τη διάθεση σου, πήγαινε να γνωρίσεις όσο πιο πολύ κόσμο μπορείς!!!

Κι αυτό που σου προτείνω είναι μόνο μία από τις πολλές λύσεις που μπορείς να βρεις. Η αρχή είναι μόνο δύσκολη....

Δυστηχως εδω που μενω δεν διοργανονονται συχνα open parties!!!Ακομα κατι που με προβληματιζει σχετικα με το θεμα της διασκεδασης ειναι είναι όταν βγαίνουμε έξω σε κάποιο μαγαζί με την κολίτη μου και ειναι όλοι μεγάλες παρέες και εμείς είμαστε μόνες 2 κοπελες σαν κακομοίρες !!! Αυτό με στεναχωρεί πολύ και με ριχνει ψυχολογικα! δεν έχουμε δηλαδή μια παρέα να πάμε 4-5 κοπέλες κάπου μαζ ολες γιατί οι υπόλοιπες φίλες μου είναι δεσμευμένες και είναι όλη μέρα σπίτι με το αγόρι τους!!!:

KOLORS

# 12 στις 5/1/2012
author
Ανδρας / 57 / Παντρεμένος
Τατζικιστάν
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 2.737

Παράθεση:
Originally posted by tp_1978
οι γυναικες παντα ηταν απο τη φυση τους απλησιαστες. Τωρα εχουν γινει και οι αντρες απλησιαστοι.

serenita

# 13 στις 5/1/2012
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Φιλαδέλφεια
Απαντήσεις: 2.278

Παράθεση:
Originally posted by KOLORS

Ο χαμενος τα παιρνει ολα...

---magissoula---

# 14 στις 6/1/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by YunanS
Οι πεσισσοτεροι ειμαστε εδω για τον ιδιο λογο νομιζω..
Ασχετα αν εχουμε δουλεια η λεφτα..Το ξερεις ηδη πιστευω οτι αυτο δεν ειναι το προβλημα της ελλειψης επικοινωνιας σημερα..
Πολλοι νομιζουν οτι μαλλον το αντιθετο συμβαινει..Δηλαδη οτι δυσκολευομαστε να επιλεξουμε τους σωστους φιλους,αυτους που μας ταιριαζουν και μας κανουν να νοιωθουμε ωραια,ακριβως επειδη τους βλεπουμε με λαθος βαση...
Τι ρωταμε πρωτα οταν γνωρισουμε καποιον ανθρωπο..;;
Τι δουλεια κανεις..;;..(ποσα βγαζεις..:,γενικα εννοουμε τι μπορεις να μου προσφερεις..;;
Νομιζω οτι σχεσεις με βαση τις προσωπικες μας επιθυμιες και τις εγωιστικες μας επιδιωξεις ειναι καταδικασμενες..
Προτεινω λοιπον να ακολουθουμε την χημεια μας και να πλησιαζουμε πρωτοι χωρις αναστολες ανθρωπους που νοιωθουμε (και οχι κρινουμε λογικα) πως μας ταιριαζουν και μας αρεσουν..

ναι καλέ μου yunans
και συχνά το μονοπάτι αυτό μας οδηγεί σε κόσμους μαγικούς
προτείνω κι εγώ στη φίλη μας να το ακολουθήσει

mavri_orxidea

# 15 στις 7/1/2012
author
Γυναίκα / 34 / Ελεύθερη
Ελλάδα

Παράθεση:
Originally posted by ---magissoula---
ναι καλέ μου yunans
και συχνά το μονοπάτι αυτό μας οδηγεί σε κόσμους μαγικούς
προτείνω κι εγώ στη φίλη μας να το ακολουθήσει

# 16 στις 14/1/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Καλημέρα!!!!!
Νομίζω πως ο yunans έχει απόλυτο δίκιο!!!
Άσε τον εαυτό σου ελεύθερο και όλα θα έρθουν από μόνα τους!!!
Απλά ίσως να χρειάζεται λίγος χρόνος για να γίνει αυτό!!!
Θέλεις ξένη γλώσσα? Πάρε τηλ στα φροντιστήρια της περιοχής και ρώτα εάν θα φτιαχτούν τμήματα!
Θέλεις χορό? Ακόμη καλύτερα... Άσε την ψυχή σου να εκφραστεί και νιώσε το σώμα σου να γεμίζει ενέργεια!!!
Και να σου πω το καλύτερο... απο τη στιγμή που είσαι ανοιχτή σε νέες γνωριμίες, έχεις κάνει ήδη τη μισή δουλειά!!!!

ΤΙΡ: Εάν μένεις επαρχία μία καλή ιδέα είναι ταξιδιωτικοί σύλλογοι, ορειβατικοί σύλλογοι κλπ... Δεν κοστίζει και θα γνωρίσεις πολύ μα πολύ κόσμο!!!

Καλή τύχη!!!
--> Θα σου πω και ένα μυστικό: Πιο μικρή είχα μεγάλες παρέες... Πίστεψε με πιο μόνη δεν είχα νιώσει!!!!! Τώρα πλέον όταν βγαίνω, είμαι συνήθως με μια δύο φίλες μου, και όταν παρατηρώ τις μεγάλες παρέες, βλέπω κάπου ανάμεσα τους φατσούλες που θυμίζουν εμένα λίγα χρόνια πριν.
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost