Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ρουτινα....

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

nefeli2403

# 1 στις 5/1/2012
author
Γυναίκα / 41 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Αγιος Στέφανος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 10
'Aρεσαν+: 0%

ρουτινα...

γεια σας,ειμαι παντρεμενη 3 χρονια και τους τελευταιους μηνες δεν εχω ορεξη για σεξ.δεν ξερω τι εχω παθει.και οσες φορες κανουμε ερωτΑ το κανω σαν αγγαρεια...αισθνομι πολυ ασχημα

# 2 στις 9/1/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ ΑΛΛΑΞΕ Η ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΟΥ?
ΤΗΝ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΤΗΝ ΣΚΕΦΤΗΚΕΣ ΚΑΘΟΛΟΥ?

daka2010

# 3 στις 9/1/2012
author
Γυναίκα / 39 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 2.027
Αν υπάρχει κάτι που σε απασχολεί
σε επαγγελματικό, προσωπικό ή οικογενειακό επίπεδο
είναι λογικό να μην έχεις και πολύ όρεξη …
Προσπάθησε να λύσεις αυτό που σε απασχολεί
και θα σου έρθει η όρεξη… (βάζω στοίχημα)
Αν πάλι δεν σε βασανίζει τίποτα και φταίει η ρουτίνα…
θα σου πρότεινα να το αλλάξεις εσύ αυτό γιατί είναι στο χέρι σου.

nefeli2403

# 4 στις 9/1/2012
author
Δεν ειναι οτι δεν αγαπαω το συντροφο μου,αλλα νιωθω πολυ κουραση το τελευταιο διαστημα.Ειμαστε μονο 4 χρονια μαζι για ν τν εχω βαρεθει ερωτικα.Θα ηθελα κατι διαφορετικο, να μου ξυπνησει τις αισθησεις,αλλα τπτ δν γινεται!!!!

somebody961

# 5 στις 10/1/2012
author
Ανδρας / 60 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017
Το εύκολο είναι να σου πούμε ότι φταίει ο άντρας σου που δε σε 'ξυπνάει' και στο κάνει ρουτίνα.
Το εύκολο είναι να πούμε ότι παπαριά έχει ο καθένας (και γω μαζί) στο μυαλό μας από βιώματα προσωπικά.
Οπως και εύκολο είναι να ρωτήσουμε 'ποιος σου γυάλισε και βλέπεις με τον άντρα σου 'ξαφνικά' προβλήματα..

Πες λοιπόν παραπάνω πράγματα μήπως και καταλάβουμε το τι συμβαίνει
γιατί το σεξ δεν είναι κάτι ξέχωρο από τα αληθινά συναισθήματα που έχουμε για το σύντροφο μας.
Στο σεξ αποκαλύπτεται 'ο τύπος των ήλων'..

Τίποτα δεν είναι μονοδιάστατο.

Επίσης, όταν σε γάμο ακούω για ρουτίνα, τότε ένας από τους δύο έχει πάθει ανοσία και πλέον ανέχεται παθητικά τον άλλον.
Έει, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί! Ε, τότε καλά πάω.

tzoulia49

# 6 στις 10/1/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
νεφελη οταν μια γυναικα γινεται μητερα κι εκπληρωνει βιολογικα τον σκοπο της ....καπου διαβασα οτι δεν ενδιαφερεται πλεον για το συντροφο της ....

αυτο πιθανον να εχει μια βαση .....ειναι και ακρως επιστημονικο ....και δεν μπορω να πω οτι ισχυει ....κατα πασα .πιθανοτητα ....ισχυει ....

αυτο ομως που ξερω να σου πω με βεβαιοτητα ειναι πως οταν ενα ζευγαρι αποκταει ενα παιδι η σχεση του δοκιμαζεται ....

υπαρχει πολυ κουραση ....κυριως στη μητερα.... υποτονει το ενδιαφερον προς το συντροφο ....και το επικεντρο πλεον γινεται το παιδι ....απο αναγκη φυσικα ...
ελαχιστοι ειναι αυτοι που τα καταφερνουν να μην χασουν την ισοροπια τους και να πορευτουν ανθεκτικα ....
ψαξε λιγο μεσα σου ....δες τι φταιει ....κι αν πιστευεις οτι συμβαινει κατι τετοιο παρε υπομονη οσο χρειαζεται ....ειναι η φαση ....αν θες πραγματικα ακομα τον συντροφο σου ...
αυτο ειναι η οικογενεια .....οποιος πιστευει κατι αλλο μαλλον πεταει στα συνεφα ...
αν παλι παρ ολα αυτα πιστευεις οτι σου τελειωσε .....ψαξου αλλιως ....

αλλα περισελλεξε τις σκεψεις σου και τις θεσεις σου ....δεν μπορει καθε φορα ν αλλαζεις συντροφους ετσι επειδη απλα βαρεθηκες ....

Arxutas

# 7 στις 10/1/2012
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Απαντήσεις: 1.191

Παράθεση:
Originally posted by tzoulia49
νεφελη οταν μια γυναικα γινεται μητερα κι εκπληρωνει βιολογικα τον σκοπο της ....καπου διαβασα οτι δεν ενδιαφερεται πλεον για το συντροφο της ....

αυτο πιθανον να εχει μια βαση .....ειναι και ακρως επιστημονικο ....και δεν μπορω να πω οτι ισχυει ....κατα πασα .πιθανοτητα ....ισχυει ....

Ετσι είναι και ας με εκνευρίζει η αλήθεια εν μέρη. Και ειναι λογικό να έχει φροντίσει και γι αυτό η φύση.. Το περίεργο θα ήταν να συνεχίσει το ζευγάρι να ήταν όπως πριν όταν γεννιεται το νέο μέλος.

Αλλα δεν ισχυει για όλες και δε θα το λεγα δεν ενδιαφέρεται...απλα το μέσα της προστάζει να δώσει την μεγαλύτερη προσοχή στο μικρό παιδί...

wish_

# 8 στις 11/1/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by nefeli2403
Δεν ειναι οτι δεν αγαπαω το συντροφο μου,αλλα νιωθω πολυ κουραση το τελευταιο διαστημα.Ειμαστε μονο 4 χρονια μαζι για ν τν εχω βαρεθει ερωτικα.Θα ηθελα κατι διαφορετικο, να μου ξυπνησει τις αισθησεις,αλλα τπτ δν γινεται!!!!

Kάτι διαφορετικό με τον άντρα σου ή θα ήθελες κάτι διαφορετικό γενικώς ακόμα και με κάποιον άλλο?

Έχεις στο μυαλό σου κάτι συγκεκριμενο που θα ήθελες να κάνει ο σύντροφος σου?Είτε στον ερωτικό τομέα,είτε γενικά ώστε να σε κάνει να νιώσεις διαφορετικά?

Ξέρεις πάντως αν δε θέλεις μπορείς να του πεις και όχι και να μη κάνετε σεξ.

Σίγουρα η καθημερινότητα,το νέο μέλος ή δεν ξέρω αν σε απασχολεί και κάτι άλλο,όλα αυτά λοιπόν μπορεί να σ΄εχουν κουράσει και το σεξ με το συζυγο σου να μην είναι όπως ήταν,έχεις σκεφτεί όμως να πάρεις εσύ την κατάσταση στα χέρια σου ή περιμένεις και αφήνεις να βρεθεί η λύση από τον άλλο?Βλέπεις ο άντρας σου πιθανών να μην έχει καταλαβει και τίποτα αν δε του το δείξεις ή δεν του μιλήσεις εσυ.Μπορεί να μην του αρέσει ότι ακούσει αλλά τα ζευγάρια πρέπει να είναι ενωμένα,να συζητάνε μεταξύ τους και να προσπαθούν μαζί.

Αν υπάρχει η δυνατότητα ν΄αφησεις τα παιδιά στη γιαγιά τους και να φύγεις ένα ταξιδάκι με το σύντροφο σου ένα σαβ/κο πιστεύεις θ άλλαζε έστω λίγο κάτι?

nefeli2403

# 9 στις 11/1/2012
author
ωραια ολα αυτ που λετε και ευχαριστω.οχι δεν μου εχει γυαλισει κανενας αλλος και δεν με ελκυει ερωτικα ουτε αλλος αντρας κανεις!!!!!!! να σας πω οτι μεχρι και πριν λιγο καιρο ειχα πολυ εντονη ερωτικη ζωη με τον αντρα μου και γενικος και με τις προηγουμενες σχεσεις μου .Αν μου ελεγες οτι στα 32 μου δεν θα ηθελα σεξ,απλα θα γελουσα!!!!!κατι δεν παει καλα με εμενα αλλα τι αραγε???παιζει να ειναι κατι οργανικο???

papa-kitty

# 10 στις 12/1/2012
author
Γυναίκα / 39 / Σε διάσταση
Αλλη χώρα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 400
απλα κανε λιγη ααποτοξινωση, χρειαζεσαι χρονο να παρεις τα πανω σου. αυτο με τη ρουτινα να το ψαξεις. μπορει και να ισχυει. μονη σου πως τα πας?εχεις καθολου ορεξη για σολο καριερα ή και εκει τζιφος? αν αυτοικανοποιεισαι ειναι καλο,δεν εχεις χασει τις ορμες σου. για τον αντρα ειναι ομως κακο γιατι εχεις χασει τι ενδιαφερον σου γιαυτον!

nefeli2403

# 11 στις 12/1/2012
author
να σου πω μονη μου μου ερχεται πιο συχνα!!!!!

nefeli2403

# 12 στις 12/1/2012
author

nefeli2403

# 13 στις 12/1/2012
author

nefeli2403

# 14 στις 12/1/2012
author

nefeli2403

# 15 στις 12/1/2012
author

papa-kitty

# 16 στις 12/1/2012
author
Γυναίκα / 39 / Σε διάσταση
Αλλη χώρα
Θέματα: 39
Απαντήσεις: 400

Παράθεση:
Originally posted by nefeli2403

χεχε..το καταλαβα.. 4 φορες για εμπεδωση ηταν?
[καταλαβα οτι απο λαθος εγινε ]

και? κανεις κατι γι'αυτο? φτανεις στο τελος? δεν εχεις καλε τιποτα μια χαρα εισαι!

40podarousa

# 17 στις 12/1/2012
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 386
Αν ειναι κατι προσωρινό ..εντάξει θα περάσει..

Αν κρατήσει πολύ, αν ο άντρας σου είναι κανένας που βλέπεται θα βρει μια γκομενίτσα και θα ησυχάσει το κεφάλι σου

Αν δεν βλέπεται, ετοιμάσου για γκρίνια

AMARYLLIS_30

# 18 στις 14/1/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Εχεις σκεφτεί ποτέ ότι ίσως να μην φταίει τόσο ο άντρας σου αλλά ότι εσύ περνάς μια φάση αμφισβήτησης των επιλογών σου;Συμβαίνει αυτό συχνά στους ανθρώπους όταν η ζωή τους αλλάζει άρδην μέσα σε μικρό χρονικό διάστημα.Εσύ μέσα σε 4 χρόνια έγινες σύζυγος και μητέρα και από το απόλυτο εγώ μεταφέρθηκες στο σκληρό εμείς , μια κατάσταση από την οποία δεν βλέπεις
να αποδεσμεύεσαι ποτέ πια.Σίγουρα ο άντρας σου θα έπρεπε να αντιληφ8εί τις ανασφάλειες σου και να σε καθησυχάσει αλλά έχω την εντύπωση ότι χάσατε επαφή μετά τη γέννηση του παιδιού και ίσως ο χρόνος που ήσασταν μαζί πριν το παιδί να μην ήταν αρκετός για να δε8είτε τόσο ώστε να μά8ετε να μένετε ενωμένοι στις δυσκολίες που θα ακολουθούσαν.Πρόσεχε, έχεις δυο επιλογές, ή να αποφασίσεις να πλησιάσεις τον άντρα σου και να του πεις όσα σε απασχολούν, δηλαδή ότι πλέον έχεις δώσει προτεραιότητα στην οικογένεια και έχεις βάλεις τις ανάγκες σου σε δεύτερη μοίρα, ή θα απομακρυνθείς τόσο πολύ από αυτόν που κάποια στιγμή θα σε ξυπνήσει το γεγονός ότι το ενδιαφέρον του άντρα σου στράφηκε αλλού.Και θα είναι λογικό...
Θα σε συμβούλευα να βρείτε πραγματα που σας ενώνουν για αρχή, κοινά ενδιαφέροντα, να αφιερώνετε περισσότερο χρόνο για εσάς και το σεξ θα ακολουθήσει και θα είναι και πολύ πιο εντονο...
Κάνε μια αλλαγή στην εμφάνισή σου για να νιώσεις πιο επιθυμητή, ψώνισε ρούχα και εσώρουχα, οι άντρες δεν 8έλουν και πολύ...
Βρες δικά σου ενδιαφέροντα για να αισθανθείς περήφανη για τον εαυτό σου και βεβαίως για να σε 8αυμάζουν και οι άλλοι.Η ζωή δεν τελειώνει όταν γινόμαστε μητέρες, μάλλον αρχίζει η πραγματική ενηλικίωσή μας...
Καλή τύχη και μην εγκαταλείπεις την προσπά8εια όταν τα βρίσκεις σκούρα, σε όλα τα επίπεδα, για τη ζωή σου μιλάμε τώρα, εσύ μόνο μπορείς να την κάνεις όπως ονειρεύεσαι.

# 19 στις 15/1/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by ATROPINI
ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ ΑΛΛΑΞΕ Η ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΟΥ?
ΤΗΝ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΤΗΝ ΣΚΕΦΤΗΚΕΣ ΚΑΘΟΛΟΥ?

# 20 στις 15/1/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by AMARYLLIS_30
'Εχεις σκεφτεί ποτέ ότι ίσως να μην φταίει τόσο ο άντρας σου αλλά ότι εσύ περνάς μια φάση αμφισβήτησης των επιλογών σου;Συμβαίνει αυτό συχνά στους ανθρώπους όταν η ζωή τους αλλάζει άρδην μέσα σε μικρό χρονικό διάστημα.Εσύ μέσα σε 4 χρόνια έγινες σύζυγος και μητέρα και από το απόλυτο εγώ μεταφέρθηκες στο σκληρό εμείς , μια κατάσταση από την οποία δεν βλέπεις
να αποδεσμεύεσαι ποτέ πια.Σίγουρα ο άντρας σου θα έπρεπε να αντιληφ8εί τις ανασφάλειες σου και να σε καθησυχάσει αλλά έχω την εντύπωση ότι χάσατε επαφή μετά τη γέννηση του παιδιού και ίσως ο χρόνος που ήσασταν μαζί πριν το παιδί να μην ήταν αρκετός για να δε8είτε τόσο ώστε να μά8ετε να μένετε ενωμένοι στις δυσκολίες που θα ακολουθούσαν.Πρόσεχε, έχεις δυο επιλογές, ή να αποφασίσεις να πλησιάσεις τον άντρα σου και να του πεις όσα σε απασχολούν, δηλαδή ότι πλέον έχεις δώσει προτεραιότητα στην οικογένεια και έχεις βάλεις τις ανάγκες σου σε δεύτερη μοίρα, ή θα απομακρυνθείς τόσο πολύ από αυτόν που κάποια στιγμή θα σε ξυπνήσει το γεγονός ότι το ενδιαφέρον του άντρα σου στράφηκε αλλού.Και θα είναι λογικό...
Θα σε συμβούλευα να βρείτε πραγματα που σας ενώνουν για αρχή, κοινά ενδιαφέροντα, να αφιερώνετε περισσότερο χρόνο για εσάς και το σεξ θα ακολουθήσει και θα είναι και πολύ πιο εντονο...
Κάνε μια αλλαγή στην εμφάνισή σου για να νιώσεις πιο επιθυμητή, ψώνισε ρούχα και εσώρουχα, οι άντρες δεν 8έλουν και πολύ...
Βρες δικά σου ενδιαφέροντα για να αισθανθείς περήφανη για τον εαυτό σου και βεβαίως για να σε 8αυμάζουν και οι άλλοι.Η ζωή δεν τελειώνει όταν γινόμαστε μητέρες, μάλλον αρχίζει η πραγματική ενηλικίωσή μας...
Καλή τύχη και μην εγκαταλείπεις την προσπά8εια όταν τα βρίσκεις σκούρα, σε όλα τα επίπεδα, για τη ζωή σου μιλάμε τώρα, εσύ μόνο μπορείς να την κάνεις όπως ονειρεύεσαι.

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε