Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ΟΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ!

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

mavroskyknos1986

# 61 στις 17/1/2012
author
Γυναίκα / 36 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Αγίος Ιωάννης Ρέντης
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 249
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Originally posted by Liontarina_a

Παράθεση:
Originally posted by mavroskyknos1986

Ποιόν θα πιστέψει? εσένα ή τον αδερφό του??

τον αδερφό του...

Παράθεση:

Γιατί ο αδερφός του ο πέφτουλας ο γελοιος, θα το μάθει και πιθανότατα θα θελησει να σε εκδικηθεί, δε θα το αφήσει έτσι!! Πόσο μάλλον που είναι και επιθετικός όπως λες!!! ¨οποιος είναι λεκτικά επιθετικός, έχει προδιάθεση να γίνει και σωματικά βιαιος!

αυτό είναι κάτι που φοβάμαι και εγώ... για αυτό ακόμα δεν έχω πει τίποτα στο αγόρι μου.

Παράθεση:
Η γνώμη μου είναι να απομακρυνθεις κι απο τους δυο οριστικά..
Μακρυα τους , κορίτσι μου και μη πεις τίποτα σε κανεναν!!!!!!!!

αν με ρωτήσει το αγόρι μου όμως τον λόγο που χωρίσαμε; εκεί είμαι σίγουρη οτι δεν θα ξερω τι να πώ... δεν είμαι και καλή στα ψέματα...

Λιονταρίνα μου, πρωτα απολα ηρεμησε

Δεν ήρθε η συντελεια του κόσμου. Πάνω απολα οφειλεις να προστατεψεις τον εαυτό σου. Αν δε το κάνεις εσύ, ποιός θα σε προστατέψει?

Η πραγματική ζωη δεν ειναι όπως στα παραμύθια που βασιλεύει πάντα δικαιοσύνη κι ερχεται το happy end! Η πραγματικότητα είναι πολλές φορες απιστευτα άδικη! Η αληθεια αποκαλύπτεται σχεδόν παντα, δηλαδη καποια στιγμη το αγόρι σου θα καταλάβει τι παπάρα αδερφό εχει, και ίσως να εχει τα @@ να τον κάνει περα απο τη ζωή του , όμως μεχρι τότε ΕΣΥ θα υποφέρεις πολυ..

Ειναι μεγάλο ταλέντο να ξερεις πότε πρεπει να κρατάς το στόμα σου κλειστο! Κι εδώ διακυβεύονται πάρα πολλά! Και όλα αφορούν εσένα!

Χαιρομαι που σου ειναι δύσκολο να λες ψεματα, αυτο δειχνει ότι εισαι έντιμος άνθρωπος. Εδώ όμως μπορεις να πεις "απλά δε θελω να ειμαστε πια μαζι. δεν ταιριαζουμε" Μην πεις πχ"αυτον τον καιρό δεν ειμαι σε φάση για σχεση" , γιατί είναι γελοια δικαιολογια και οι άντρες το ξερουν πολυ καλά , γιατί τη χρησιμοποιουν κατά κόρον όταν θελουν να τερματίσουν μια σχέση.

Κάνε ό, τι σε φωτίσει ο Θεός. Πάντως εγώ στο λέω: μην ρισκάρεις την ασφαλεια και την υποληψη σου για κανεναν!!!

# 62 στις 17/1/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Ειστε μόνο ένα μηνα μαζί με το αγόρι σου. Ποιόν θα πιστέψει? εσένα ή τον αδερφό του??

Ακόμα κι αν σε πιστέψει, και πάλι θα μπλέξεις άσχημα!!!
Γιατί ο αδερφός του ο πέφτουλας ο γελοιος, θα το μάθει και πιθανότατα θα θελησει να σε εκδικηθεί, δε θα το αφήσει έτσι!! Πόσο μάλλον που είναι και επιθετικός όπως λες!!! ¨οποιος είναι λεκτικά επιθετικός, έχει προδιάθεση να γίνει και σωματικά βιαιος!

Αν το πείς, δε θα μπορεσεις να το πάρεις πίσω. Κι εγω πιστευω ότι θα το μετανιώσεις αν μιλήσεις. Στην προκειμένη περίπτωση, η σιωπή είναι χρυσός!

Η γνώμη μου είναι να απομακρυνθεις κι απο τους δυο οριστικά.. ξερω ότι τωρα που ειστε πάνω στα μελια με το αγόρι σου, σου είναι δύσκολο να τον παρατησεις, αλλά σκέψου: ακόμα και το ευτυχέστερο σενάριο να φανταζόμασταν , πχ με τα απο πολλάααααα χρόνια να παντρευόσασταν που λέει ο λόγος , θα έπρεπε να βαλεις στη ζωη σου και τον αδερφό του τον παπαρα!!! Τι θα του λες? Μη φερεςι τον αδερφο σου σπίτι μας? Ασε που μπορει και να ισχύει αυτο που είπε ο Ηνιοχος!

Μακρυα τους , κορίτσι μου και μη πεις τίποτα σε κανεναν!!!!!!!!

Καλύτερα μόνη σου παρά μπλεγμένη σε τέτοιο φιάσκο!!!
Αυτό δεν θα είναι σχέση άμα μείνεις αλλά κέντρο διερχομένων!!!!
Φύγε εσύ, έλα 'συ.....

Liontarina_a

# 63 στις 17/1/2012
author
Γυναίκα / 30 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γαλάτσι
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 215

Παράθεση:
Originally posted by serenita

Ωπα.....ασε τη βουρτσα....μπερδευεσαι...

Ξαναπαρτο απο την αρχη.....Σε εκανε να πονεσεις για να σε φιλησει????Εαν οχι.....δεν ηταν κατι που δεν μπορουσες να αποφυγεις!!!Χωρια που παλι το τραβαμε απο τα μαλλια....

Serenita, εγω συμφωνησα μαζι σου. Ισως και να ειχα προλαβει το φιλι... Για να σου δωσω να καταλαβεις τι ακριβως εγινε καθομουν στο πισω καθισμα και ανοιξα την πορτα, βγηκα απο το αμαξι και πηγα προς την πορτα της πολυκατοικιας μου. Τοτε αυτος βγηκε απο το αμαξι, ηρθε πισω μου μου επιασε το κεφαλι με τα χερια του και κολλησε πανω μου. Τα χειλη του μονο ακουμπησαν στα δικα μου. Εγω κουνουσα το κεφαλι μου και τον χαστουκησα κατευθειαν. Το θεμα με το φιλι θεωρειται ληξαν για εμενα. Δεν ειναι το φιλι το προβλημα μου, ειναι η σταση του αδερφου του φιλου μου απεναντι μου. Δεν ξερω γιατι απο ολο το κειμενο απομονωσες το κομματι με το φιλι. Τελοσπαντων, για να μην γινομαι κουραστικη, συμφωνησα μαζι σου οτι ισως να μπορουσα να ειχα αποφυγει το φιλι... αλλα ολα τα υπολοιπα που ειπε ο αδερφος του ηταν τα χειροτερα...
Ρόδα είναι και γυρίζει!

serenita

# 64 στις 17/1/2012
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Φιλαδέλφεια
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2.278
Ωραια...η συμβουλη μου εξακολουθει να ειναι η ιδια...ειτε το ηξερε ο αδερφος ειτε εγινε εν αγνοια του ειναι να φευγεις...τωρα αν θες φευγοντας να πεις και τον λογο καλως....αλλα μονο φευγοντας θα γινεις πιστευτη....σε οποιαδηποτε αλλη περιπτωση εσυ θα χρεωθεις στο τελος...
Ο χαμενος τα παιρνει ολα...

Liontarina_a

# 65 στις 17/1/2012
author
Γυναίκα / 30 / Σε σχέση
Nefeli σε ευχαριστω για τις απαντήσεις σου. Οντως η θεση μου ειναι πολυ δυσκολη.
Lizsa εγω δεν επεδιωξα να γινει κατι με τον αδερφο του ουτε του εδωσα ποτε το δικαιωμα να πιστεψει οτι θα μπορουσε να γινει κατι μεταξυ μας. Μαλιστα θυμαμαι, οτι οταν τον γνωρισα, πιασαμε ολοι μαζι μια κουβεντα σχετικα με τις σχεσεις και οταν με ρωτησε πια ειναι η αποψη μου περι του αν ειναι σωστο ή οχι οταν εισαι σε μια σχεση να πηγαινεις και με αλλους, εγω του απαντησα οτι εγω οταν ειμαι καπου ειμαι εκει και τερμα, δεν εχει σημασια αν ειναι για μικρο χρονικο διαστημα ή για χρονια. Ετσι και μου "γυαλισει" αλλος δεν καθομαι να κοροιδεψω κανεναν απο τους δυο. Χωριζω οταν δεν με καλυπτει ο αλλος. Εγω ετσι ειμαι. Δεν αισθανομαι καλα να κοροιδευω τον αλλον.
Μαυρε κύκνε, εχεις δικιο οτι πρεπει να βαλω το ΕΓΩ μου παραπανω αυτη την φορα. Απλά δεν θελω να πληγωθει. Σε ευχαριστω για την πολυτιμη βοηθεια σου.
Ρόδα είναι και γυρίζει!

Liontarina_a

# 66 στις 17/1/2012
author
Γυναίκα / 30 / Σε σχέση
Σερενιτα, και παλι σε ευχαριστω και ολους τους αλλους που απαντησατε στο θεμα μου. Αποφασισα να χωρισω... δεν το θελω αλλα πρεπει... λυπαμαι αν σας κουρασα με τις πολλες ερωτησεις μου.
Ρόδα είναι και γυρίζει!

inioxos52

# 67 στις 17/1/2012
author
Ανδρας / 67 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.282
Πολυ σωστα αποφασισες να την κανεις με ελαφρα, διοτι ειτε τολεγες ειτε οχι παλι μπλεγμενη θασουνα.

Εμαθες ομως ενα πραγμα και εσυ, και οι συνομηλικες σου. ΔΕΝ βγαινεις ποτε χωρις το αγορι σου, ουτε με τα αδελφια του, ουτε με τα ξαδελφια του, ουτε με τους κολλητους του, εστω κιαν εχεις μαζυ σου φιλη σου, γιατι οι δυσαρεστες εκπληξεις παντοτε παραμονευουν απο τα λιγουρια που κυκλοφορουν.
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

Liontarina_a

# 68 στις 17/1/2012
author
Γυναίκα / 30 / Σε σχέση
Ηνιοχε... αυτο ειναι οντως κατι που εμαθα... και οσο για τα λιγουρια... ηξερα οτι υπηρχαν αλλα τοσο λυσσασμενα πια; οχι οτι δεν υπαρχουν και αντιστοιχες περιπτωσεις γυναικων, για αυτο προσεξτε και εσεις λιγακι...
Ρόδα είναι και γυρίζει!

mavri_orxidea

# 69 στις 17/1/2012
author
Γυναίκα / 34 / Ελεύθερη
Ελλάδα
Απαντήσεις: 1.147
Ειχαμε καμια εξελιξη
When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

Liontarina_a

# 70 στις 18/1/2012
author
Γυναίκα / 30 / Σε σχέση

Παράθεση:
Originally posted by mavri_orxidea
Ειχαμε καμια εξελιξη

Ναι, τελειωσε... δεν το περιμενε με τιποτα... οταν με ρωτησε τον λογο του ειπα οτι τελικα δεν ταιριαζουμε... αρχισε να με ρωταει "μα γιατι; αφου ενα μηνα τωρα ειμαστε μια χαρα, δεν τσακωθηκαμε ποτε, εμενα μου αρεσες απο τοτε που ημασταν φιλοι...μην το χαλασεις, πες μου τι δεν σου αρεσει πανω μου και εγω υποσχομαι να το αλλαξω... " του ειπα οτι δεν υπαρχει τιποτα ασχημο πανω του ειναι τελειος απλα δεν ταιριαζουμε στο θεμα της σχεσης... οτι περασα πολυ καλα και πως οτι χρειαστει θα ειμαι διπλα του...
Ρόδα είναι και γυρίζει!

mavroskyknos1986

# 71 στις 19/1/2012
author
Γυναίκα / 36 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Αγίος Ιωάννης Ρέντης
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 249

Παράθεση:

Παράθεση:
Ειχαμε καμια εξελιξη

Ναι, τελειωσε... δεν το περιμενε με τιποτα... οταν με ρωτησε τον λογο του ειπα οτι τελικα δεν ταιριαζουμε... αρχισε να με ρωταει "μα γιατι; αφου ενα μηνα τωρα ειμαστε μια χαρα, δεν τσακωθηκαμε ποτε, εμενα μου αρεσες απο τοτε που ημασταν φιλοι...μην το χαλασεις, πες μου τι δεν σου αρεσει πανω μου και εγω υποσχομαι να το αλλαξω... " του ειπα οτι δεν υπαρχει τιποτα ασχημο πανω του ειναι τελειος απλα δεν ταιριαζουμε στο θεμα της σχεσης... οτι περασα πολυ καλα και πως οτι χρειαστει θα ειμαι διπλα του...

Μη στεναχωριέσαι , Λιονταρίνα μου

Είναι λίγο δυσκολα τωρα, αλλά θα το ξεπεράσεις , πιστεψέ με ..
Εκανες το σωστό! Να εισαι περηφανη για τον εαυτό σου

mavri_orxidea

# 72 στις 19/1/2012
author
Γυναίκα / 34 / Ελεύθερη
Ελλάδα
Απαντήσεις: 1.147

Παράθεση:

Παράθεση:

Παράθεση:
Ειχαμε καμια εξελιξη

Μη στεναχωριέσαι , Λιονταρίνα μου

Είναι λίγο δυσκολα τωρα, αλλά θα το ξεπεράσεις , πιστεψέ με ..
Εκανες το σωστό! Να εισαι περηφανη για τον εαυτό σου

θα το ξεπερασεις χρονο χρειαζεται λιονταρινα μου!!!
When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost