Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Συμβουλες και εμπειρειες γαμου παρακαλω!!

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

happy_elf

# 21 στις 18/1/2012
author
Γυναίκα / 36 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 17
'Aρεσαν+: 0%
Ειναι ωραια η περιδος του ψαξιματος και της προετοιμασιας. Ειμαι και εγω φρεσκια και τα νοσταλγω καπως. Το παν ειναι να περασετε τελεια. Μονο το κεφι θα εντυπωσιασει τον κοσμο! Αντε και το φαγητο... Οτι βοηθεια θελεις στειλε μου μηνυμα. Εχω μπολικες ιδεες και λυσεις απο τους μηνες ψαξιματος που τελικα δεν εφαρμοσα καμια γιατι βαρεθηκα
Με το καλο ο γαμος σας και να το καταευχαριστηθειτε...ενα μεγαλο παρτυ ειναι ετσι κι αλλιως οποτε πανω απ ολα να περασετε καλα.

KASTERIADI1

# 22 στις 18/1/2012
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη
Απαντήσεις: 3
Να σκεφτείς κατ΄αρχήν αν πραγματικά ταιριάζεις με τον άνθρωπο που θα παντρευτείς και να βάλεις στόχο σου να ζήσετε μαζί για όλη σας τη ζωή, με αγάπη, κατανόηση και υπομονή και υποχωρήσεις όταν χρειάζεται. Αυτό είναι το σημαντικό, η διατήρηση του γάμου και της καλής σχέσεις μεταξύ των συζύγων κι όχι αν θα πας ταξίδι στη χώρα του παραμυθιού.
Καλά στέφανα

# 23 στις 18/1/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Κοιτα εδω ασχολουμαστε με σοβαρα θεματα οπως τις γυναικες που ειναι δυσκολες και απλησιαστες. Δεν θα κατσουμε να ασχοληθουμε με το γαμο σου

Arxutas

# 24 στις 18/1/2012
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1.191

Παράθεση:
Originally posted by AINTE
Κοιτα εδω ασχολουμαστε με σοβαρα θεματα οπως τις γυναικες που ειναι δυσκολες και απλησιαστες. Δεν θα κατσουμε να ασχοληθουμε με το γαμο σου

Που χαθηκες μωρη τσουραπω..
Τίποτα πιο δύσκολο από την ευθύτητα και τίποτα πιο εύκολο από την κολακεία.

morgoth

# 25 στις 19/1/2012
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.461

Παράθεση:
Originally posted by maria-maraki
Γιατι τ'οση αρνητικοτητα κ κακια από καποιους?μήπως να ζητησω κ συγνωμη που είμαι ευτυχισμενη κ χαρουμενη?δεν ζητησα από κανεναν λεφτα,ιδέες ζητησα...κρίμα που καποιοι έχετε χάσει την ανεμελια,την χαρα κ την προσμονη για κατι...κ να απαντησω στον arxuto οτι δεν θα χωρισω τον αγαπω πολυ κ ειμαι μαζι του 8 χρονια,fransies λεφτα εχω δεν προκειται να χρεωθουμε κ δουλειες εχουμε...κριμα βρε παιδια,προφανως εσεις θελετε να μιλατε μόνο για καταθλιπτικα θεματα...όλους τους άλλους σας ευχαριστω!!!

να χεις βιον ανθοσπαρτον. αλλα επειδή τα ανθη εσυ με τον αντρα σου θα τα στρωσεις μερικες συμβουλες tips n' hints.
1. το σπιτι που θα μεινετε να χει αποσταση απο γονεις και πεθερικά τουλάχιστον 10 χλμ. Ειναι μια ικανη αποσταση για να τους κρατατε σε αποσταση αλλά και να σας βοηθανε με τα παιδια οποτε θελετε.
2. οι επαφες με συγγενεις κτλ να οριστουν απο εσας μετα απο κοινή σας επιθυμια. Να ξερετε οτι στο ζευγαρι η καθημερινη τριβή με γονεις-πεθερικα επιφερει προβλήματα. Και ναι θελει τσαμπουκα στη μανουλα οταν αυτη αρχισει τα παραπονα ή τους ψυχαναγκασμους.
3. οικογενεια ειναι πλεον ο αντρας σου και τα παιδια που θα προκύψουν. Οι τριτοι (ακομα και γονεις) ειναι στη μπαντα. Τυχον προβληματα, μικρο διενεξεις μενουν στους 4 τοιχους του σπιτιου. Το ζευγαρι μπορει να τα λυσει μονο του εφοσον υπαρχει κωδικας επικοινωνιας και ταιριαζουν οι συντροφοι πραγματικα.
4. Μοιρασμα ρολων και ευθυνων εξαρχης. Με προγραμμα ολα. Σουπερμαρκετ, λογαριασμοι, δουλειες του σπιτιου. Υποθετω πως εισαι μια κοπέλα που ζει σε μια συγχρονη κοινωνια, το ιδιο και ο αντρας σου, οποτε καλο ειναι να συμμετεχει ενεργα στο σπιτι.
5. Μην κανετε αμεσως παιδια. Να ζησετε παντρεμενοι για ενα μεγαλο διαστημα, να χαρειτε πολλά πραγματα μαζι και να δεθειτε ακομα περισσοτερο.
6. Στο παραπανω πλαισιο να βρειτε πραγματα που μπορειτε να κανετε μαζι (βοηθαει στη καλη επικοινωνια).
7. Να μην παραμελεις τον εαυτο σου. Πρωτα για σενα και υστερα για τον αντρα σου. το ιδιο και αυτος. Το θεαμα μιας τσιμπλιαρας γυναικας με παλιορουχα, αχτενιστη, απεριποιητη και αντιστοιχα ενος βρωμιαρη αντρα (γινεται κατα κορον μη το γελας) ειναι ντεκαβλέ.
8. να εχετε ερωτική ζωή ακομα και μετα την ελευση των παιδιων. Να βρισκετε χρονο (πρεπει να φτιαξετε το προγραμμα σας) για σας τους δυο.
9. Μη κοψετε τις κοινωνικες σας επαφες. Να εχετε φιλους, φιλες, αλλα ζευγαρια που θα κανετε μαζι πραγματα. Απο σινεμα, καφέ μεχρι μια εκδρομή.
10. Η συζητηση ειναι το παν. Και το να δειχνεις κατανοηση για τα αισθηματα του αλλου οταν σου εκφραζει καποιο παραπονο, ασχετα αν εσενα μπορει να σου φαινεται γελοιο ή απλά οτι δεν ισχυει. Γιαυτον ισχυει και η κουβεντα πρεπει να ξεκιναει καλοπροαιρετα

daka2010

# 26 στις 19/1/2012
author
Γυναίκα / 39 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 2.027
Ωραία τα είπες ρε morgoth και συμφωνώ
αλλά αυτές είναι συμβουλές για μετά το γάμο…
Η κοπέλα είπε ότι παντρεύεται τον Αυγουστο και θέλει συμβουλές,
εμπειρίες και ιδέες για το γάμο, πρωτότυπα πράγματα κλπ

για ξανά πάρε από την αρχή το θέμα …

(φιλικά πάντα εεε… και χωρίς παρεξήγηση... )

morgoth

# 27 στις 19/1/2012
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.461
νομιζω πως ειναι πολυ πιο σοβαρο να ασχοληθει αν δεν το χει κανει ηδη με το πως θα ζησουν, παρα με το γλέντι.

velvet2

# 28 στις 19/1/2012
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος
Αλλη χώρα
Θέματα: 38
Απαντήσεις: 1.634

Πάντα αγαπημένοι εύχομαιβ..

Παράθεση:
Παντρευομαι τον αυγουστο κ θ ηθελα τις συμβουλες σας.τις εμπειρειες,τις ιδεες για προτοτυπα πραγματα ωστε ο γαμος μου να ειναι ωραιος αλλα και να ξερω τι να προσεξω κ τι να περιμενω...Αν εχετε δει κτ που σας εντυπωσιασε σε καποιο γαμο που πηγατε η κτ που κανατε εσεις κτλ..Ευχαριστω!!

Η δικη μου εμπειρία λεει
Να μην ακους "συμβουλές" από κανένα

Η αληθινή ομορφιά δεν επιδεικνύεται ουτε διακοσμείται
Θα βρίσκεται στα πρόσωπα σας που θα λάμπουν εκείνη την ημέρα

Πάντα αγαπημένοι εύχομαι.........
Δεν είναι οι μεταναστες οι εχθροι μας, εχθροι είναι αυτοι που κλεβουν την ζωη μας.

mavroskyknos1986

# 29 στις 19/1/2012
author
Γυναίκα / 35 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Αγίος Ιωάννης Ρέντης
Απαντήσεις: 249

Παράθεση:
Originally posted by morgoth

Παράθεση:
Γιατι τ'οση αρνητικοτητα κ κακια από καποιους?μήπως να ζητησω κ συγνωμη που είμαι ευτυχισμενη κ χαρουμενη?δεν ζητησα από κανεναν λεφτα,ιδέες ζητησα...κρίμα που καποιοι έχετε χάσει την ανεμελια,την χαρα κ την προσμονη για κατι...κ να απαντησω στον arxuto οτι δεν θα χωρισω τον αγαπω πολυ κ ειμαι μαζι του 8 χρονια,fransies λεφτα εχω δεν προκειται να χρεωθουμε κ δουλειες εχουμε...κριμα βρε παιδια,προφανως εσεις θελετε να μιλατε μόνο για καταθλιπτικα θεματα...όλους τους άλλους σας ευχαριστω!!!

να χεις βιον ανθοσπαρτον. αλλα επειδή τα ανθη εσυ με τον αντρα σου θα τα στρωσεις μερικες συμβουλες tips n' hints.
1. το σπιτι που θα μεινετε να χει αποσταση απο γονεις και πεθερικά τουλάχιστον 10 χλμ. Ειναι μια ικανη αποσταση για να τους κρατατε σε αποσταση αλλά και να σας βοηθανε με τα παιδια οποτε θελετε.
2. οι επαφες με συγγενεις κτλ να οριστουν απο εσας μετα απο κοινή σας επιθυμια. Να ξερετε οτι στο ζευγαρι η καθημερινη τριβή με γονεις-πεθερικα επιφερει προβλήματα. Και ναι θελει τσαμπουκα στη μανουλα οταν αυτη αρχισει τα παραπονα ή τους ψυχαναγκασμους.
3. οικογενεια ειναι πλεον ο αντρας σου και τα παιδια που θα προκύψουν. Οι τριτοι (ακομα και γονεις) ειναι στη μπαντα. Τυχον προβληματα, μικρο διενεξεις μενουν στους 4 τοιχους του σπιτιου. Το ζευγαρι μπορει να τα λυσει μονο του εφοσον υπαρχει κωδικας επικοινωνιας και ταιριαζουν οι συντροφοι πραγματικα.
4. Μοιρασμα ρολων και ευθυνων εξαρχης. Με προγραμμα ολα. Σουπερμαρκετ, λογαριασμοι, δουλειες του σπιτιου. Υποθετω πως εισαι μια κοπέλα που ζει σε μια συγχρονη κοινωνια, το ιδιο και ο αντρας σου, οποτε καλο ειναι να συμμετεχει ενεργα στο σπιτι.
5. Μην κανετε αμεσως παιδια. Να ζησετε παντρεμενοι για ενα μεγαλο διαστημα, να χαρειτε πολλά πραγματα μαζι και να δεθειτε ακομα περισσοτερο.
6. Στο παραπανω πλαισιο να βρειτε πραγματα που μπορειτε να κανετε μαζι (βοηθαει στη καλη επικοινωνια).
7. Να μην παραμελεις τον εαυτο σου. Πρωτα για σενα και υστερα για τον αντρα σου. το ιδιο και αυτος. Το θεαμα μιας τσιμπλιαρας γυναικας με παλιορουχα, αχτενιστη, απεριποιητη και αντιστοιχα ενος βρωμιαρη αντρα (γινεται κατα κορον μη το γελας) ειναι ντεκαβλέ.
8. να εχετε ερωτική ζωή ακομα και μετα την ελευση των παιδιων. Να βρισκετε χρονο (πρεπει να φτιαξετε το προγραμμα σας) για σας τους δυο.
9. Μη κοψετε τις κοινωνικες σας επαφες. Να εχετε φιλους, φιλες, αλλα ζευγαρια που θα κανετε μαζι πραγματα. Απο σινεμα, καφέ μεχρι μια εκδρομή.
10. Η συζητηση ειναι το παν. Και το να δειχνεις κατανοηση για τα αισθηματα του αλλου οταν σου εκφραζει καποιο παραπονο, ασχετα αν εσενα μπορει να σου φαινεται γελοιο ή απλά οτι δεν ισχυει. Γιαυτον ισχυει και η κουβεντα πρεπει να ξεκιναει καλοπροαιρετα

Respect!

maria-maraki

# 30 στις 21/1/2012
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Τριανδρία
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 9
Ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας!!ειμαι πολυ χαρουμενη...

ESPERANTZA

# 31 στις 21/1/2012
author
Γυναίκα / 51 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 1.895
Μαράκι καλησπέρα κι απο μένα,
Να ξεκινήσω με ένα σε όσα κατέθεσε ο mogorth με μια διευκρίνηση:
δε χρειάζεται να είστε 10 χλμ μακριά.
Και 30 να΄στε, αν θέλουν να ανακατευτούν ή καλύτερα αν εσεις τους αφήσετε το περιθώριο να ανακατευτούν, τα πολλά χιλιόμετρα δεν αποτελούν λύτρωση.
Όπου και να πας όμως να μπορούν να έρθουν εύκολα και με λεωφορείο αν χρειαστεί. (θα με θυμηθείς γι'αυτό που σου λέω.)
Τέλος πάντων, μου άρεσαν τα κοχύλια και οι καλοκαιρινές εικόνες, αλλά το θέμα είναι ένα.
Αν θέλεις ο γάμος σου να συζητιέται ακόμα και μετά απο 20 χρόνια, όσες μεταξωτές κορδέλες και αν έχεις, αν δεν τους ταίσεις πολύ πλούσιο και ελληνικό φαγητό στο τραπέζι, έχασες.
Αν είναι να κάνεις τραπέζι, καλύτερα να υπάρχουν μπόκιλες πιατέλες με σαλάτες και κρεατικα, παρα γκουρμέ μελιτζάνες...
Α! και ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να βρειτε καλο φωτογράφο και να προσυμφωνήσετε για ένα πολύ καλό άλμπουμ.
Το σίγουρο είναι πως για να περάσουν όλοι καλά, θα πρέπει εσείς οι δυο να είστε μες την καλή χαρά.
Ξέχνα τ άγχη λοιπόν, μακριά απο μαύρα άγαρμπα λόγια,
και αφου το αποφασίσατε, καλή ζωή παιδιά, με το καλό, και όλα ευλογημένα..
Μόνο μην προσπαθήσεις να με προσγειώσεις, Ξέρεις, ο κόσμος μου δεν είναι εκεί που κοιτάς.

daka2010

# 32 στις 21/1/2012
author
Γυναίκα / 39 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 2.027
Φυσικά το πιο σημαντικό από όλα είναι να είστε εσείς καλά, αγαπημένοι
και να το χαρείτε, αλλά δες και αυτά μήπως πάρεις καμιά ιδέα:

http://www.e-gamos.gr/protaseis-kalokairinou-gamou.html

http://www.ideesgamou.gr/organwsh/dexiwsh/tourtagamoutopper/

http://www.thewed.gr/magazine/category/%ce%b3%ce%ac%ce%bc%ce%bf%cf%82-%cf%84%ce%bf-%ce%ba%ce%b1%ce%bb%ce%bf%ce%ba%ce%b1%ce%af%cf%81%ce%b9

παντρεύεται μια φίλη μου και χαζεύουμε διάφορα… και σε θυμήθηκα…

# 33 στις 20/1/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by morgoth

Η καλύτερη απάντηση που διάβασα όσον αφορά τη ουσία του γάμου !

Παράθεση:
Originally posted by aseglio

... Να πας ενα μακρινο ωραιο ταξίδι του μέλιτος και να μη δωσεις άπειρα λεφτά για να εντυπωσιάσεις και να ταίσεις 765 άτομα. Τα ταξίδια γινονται όλο και πιο δύσκολο όνειρο.
...

Συμφωνώ απόλυτα!

Η ώρα η καλή λοιπόν και ευχές για ότι καλύτερο!

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost