Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

πως χασατε κιλα?

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

maria-maraki

# 1 στις 18/1/2012
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Τριανδρία
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 9
'Aρεσαν+: 0%

πως χασατε κιλα?

θελω να χασω 5 κιλα κ ζοριζομαι βρε παιδια..πειτε μου κανεναν τροπο να μην θελω να τρωω,ειδικα τα γλυκα μετα το φαγητο...ειμαι 1.63 κ ειμαι 57 κιλα..το σημειο που θελω να αλλαξω ειναι στα χερια κ στην κοιλια..για πειτε....

# 2 στις 18/1/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
απλα παρτο αποφαση

κ μη το σκεφτεσαι

απλα καντο

Dardana

# 3 στις 18/1/2012
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651
οταν θα ανοιχτει θεμα για το "πως πηρατε κιλα" φωναξτε με
Αρέσει στο μέλος anastasia24
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

Liontarina_a

# 4 στις 18/1/2012
author
Γυναίκα / 30 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γαλάτσι
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 215
Σαλατα πριν το φαγητο! αυτο ειναι το μυστικο! τωρα οσο για τα γλυκα απλα προσπαθησε να μην το σκεφτεσαι... μην εχεις γλυκα στο σπιτι! κρυψτα... και γυμναστικη φυσικα... μην σου πω οτι η γυμναστικη εφοσον θελεις να φτιαξεις χερια και κοιλια ειναι η καλυτερη λυση... δεν χρειαζεταινα χασεις βαρος... κανε γυμναστικη και θα νιωθεις σουπερ!
Ρόδα είναι και γυρίζει!

mavri_orxidea

# 5 στις 18/1/2012
author
Γυναίκα / 34 / Ελεύθερη
Ελλάδα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1.147
Να πας γυμναστηριο και σε ενα διαιτολογο!!5 κιλα δεν ειναι πολλα σε 2μηνες θα τα εχεις χασει
When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

pinky2011

# 6 στις 18/1/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Dardana

maria-maraki

# 7 στις 18/1/2012
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Τριανδρία
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 9
αχ η δουλεια μου ειναι τετοια που ειμαι 9 ωρες μες στους πειρασμους κ τις λιχουδιες....ποσο να αντισταθω..

# 8 στις 18/1/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Dardana

thelodiakopes

# 9 στις 26/1/2012
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη
Ν. Κοζάνης / Κοζάνη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 116
5????????????????????ψιλοδουλειες....αντι να καθεσαι στο λάπτοπ και να ρωτάς ρίξε ενα περίπατο και μια χαρα θα είσαι..

Ακου εκεί 5...Ακόμα θυμάμαι πείνα που έριξα για να χάσω οχι 5...άσε δε λέω καλύτερα πόσα!!!!

Dragon-Lady

# 10 στις 26/1/2012
author
Γυναίκα / 56 / Σε σχέση
Ν. Πέλλας / Γιαννιτσά
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 316

Παράθεση:
Originally posted by maria-maraki
θελω να χασω 5 κιλα κ ζοριζομαι βρε παιδια..πειτε μου κανεναν τροπο να μην θελω να τρωω,ειδικα τα γλυκα μετα το φαγητο...ειμαι 1.63 κ ειμαι 57 κιλα..το σημειο που θελω να αλλαξω ειναι στα χερια κ στην κοιλια..για πειτε....

Για το υψος που εχεις , τα κιλα που θες να χασεις ειναι λιγα ..

Αυτα που πρεπει να χασεις , ειναι τουλαχιστον 10..

Θα πρεπει να επισκεφτεις καποιους ειδικους , διαιτολογους , γυμναστες κτλ...

Παρεμπιπτοντως...

Να επισκεφτεις κι εναν νευροχειρουργο , να σου αλλαξει και εγκεφαλο, γιατι αυτο το μοντελο που διαθετεις, βγηκε προβληματικο..
Επιτρέπεται να πέσεις...επιβάλλεται να σηκωθείς!!!

mordxw30

# 11 στις 26/1/2012
author
Ανδρας / 61 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 186
Αυτοπειθαρχία.

Δεν χρειάζεται να τρως όλο το γλυκό. Δάγκωσε ένα κομματάκι και λιώσε το αργά στο στόμα. Το μυαλό θα ικανοποιηθεί από το γλυκό και το σώμα θα γλιτώσει από περιττές θερμίδες.

Άλλη λύση είναι να φτιάχνεις το γλυκό μόνη σου. Ένα κρόκος αβγού , μια κουταλιά γάλα, μια κουταλιά φρουκτόζη και μια κουταλιά κακάο τα ανακατεύεις όλα μαζί και τα αφήνεις μισή ώρα στο ψυγείο. Μετά το φαγητό θα έχεις έτοιμη μια ωραία διαιτητική σοκολάτα.

Μη τρως γλυκά και φρούτα αμέσως μετά το φαγητό, παχαίνουν περισσότερο από το να τα φας σε δυο ώρες.

Όταν τρως γλυκά και υδατάνθρακες απαιτείται να ασκείσαι το συντομότερο για να κάψεις την ενέργεια που σου δίνουν, αλλιώς ο οργανισμός την κάνει λίπος , την αποθηκεύει δηλαδή, εκεί που δεν θέλεις.

dindon

# 12 στις 26/1/2012
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 8.663
δεν ειναι πολλα τα κιλα σου.

κοιτα να δεις.... μια διατροφη θα σου κανει πολυ καλο...

πρωινο με φρυγανιες, φρουτα μεταξυ των γευματων, γευματα με σαλατες...

να τρως αυγο, να πινεις και τσαι...

και το σημαντικοτερο... να αθλησε.

και εννοειτε, οχι γλυκα...αντε ενα την εβδομαδα!

αν θελεις πολυ, τρωγε σοκολατα υγειας.

αυτη την διατροφη εκανα εγω.
ειμαι 1.59 και ειχα φτασει τα 59 κιλα..
εκανα την διατροφη και πηγα 55... τωρα ειμαι 53.

διατροφη και γυμναστηριο...

ααα............. και να τηρησεις την διατροφη.. αν θελεις να κερδισεις, πρεπει να επιμεινεις.

"Why is it something so good Just can't function no more? Love ... love will tear us apart again..."

Consuelo

# 13 στις 19/2/2012
author
Γυναίκα / 36 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 94
Απαντήσεις: 636
ειμαστε στην ιδια περιπου φαση...νομιζω ομως οτι για το υψος σου αν χασεις 3 κιλα θα εισαι μια χαρα...η 4...
τελος παντων θα σου πω αυτο που εκανα εγω και ΕΠΙΑΣΕ 100%-δυστυχως μετα επαθα αυτο με το θυρωειδη μου και απο τοτε δε λενε να φυγουν.

Πρωτον αυστηρη τηρηση θερμιδων-ψαξε ποσες πρεπει να παιρνεις για χασιμο βαρους ημερησιως (εγω εχω ιδιο υψος με εσενα και μου εβγαιναν καπου 1260) και μετρα τις αυστηρα.Αν βαριεσαι δικο σου προβλημα (!) ,ομως μη περιμενεις αποτελεσματα...επισης κοψε τα γλυκα και τρωγε υγιεινα.Ζυμαρικα ολικης αλεσεως,λιγο λαδι,κρεας,λαχανικα,φρουτα,δημητριακα διαιτης...αυτα ετρωγα εγω.Και ΠΟΛΥ πρασινο τσαι και νερο.Εγω επισης ειχα χωρισει τα γευματα μου σε 5... τρια κυριως γευματα, και 2 μικρα...ετρωγα ανα 3 ωρες και δεν αφηνα το στομαχι μου αδειο για πανω απο 4ωρο,και αυτο εφτιαξε απιστευτα το μεταβολισμο μου.

Δευτερον γυμναστικη! Εγω επειδη ειμαι τυπος με εντονη σωματικη δραστηριοτητα εκανα 1 ωρα τη μερα ελλειπτικο η τρεξιμο συν τις ωρες που χορευα στη σχολη,ομως εσυ και με 4 φορες τη βδομαδα γρηγορο βαδισμα αν δεν εισαι της γυμναστικης ισως βοηθησει.ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΗ-Εχεις δοκιμασει zumba?Θα τρελλαθεις! Ειναι ενα υπεροχο ειδος χορου-αεροβικης που θα το καταχαρεις και θα καψεις απιστευτα!Εναλλακτικα επισης εγω οταν βαριομουν να γυμναστω πηγαινα για clubbing...πολυ clubbing και ελιωνα στο χορο!Χωρις αλκοολ ομως,η λιγο κρασακι με μετρο.

Τριτον...δεν υπαρχει τριτον! Απιστευτη τηρηση των παραπανω και σε ενα μηνα το πολυ θα τα εχεις χασει και θα με θυμηθεις
Το παθος ειναι σαν τη φωτια:Εντονο,ξαφνικο,επικινδυνο, αλλα σε μεγαλη ποσοτητα μπορει να σε καψει. Η αγαπη ειναι σαν το νερο.Ηρεμη,διαφανη,δροσερη.Ομως η υπερβολικη αγαπη μπορει να σε πνιξει. Ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος για να πεθανεις? Διαλεγετε και παιρνετε... Εγω προσωπικα,επιλεγω να καω!

MsSpourgitaki

# 14 στις 5/3/2012
author
Γυναίκα / 48 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 24
Απαντήσεις: 1.563
Εγώ πάλι είδα μεγάλη αλλαγή με vegan διατροφή. Έκοψα ζωικά, τηγανητά, τον καφέ και τη ζάχαρη. Έτρωγα πχ μόνο μαύρο ψωμί, αμύγδαλα, λαχανικά με λίγο ωμό ελαιόλαδο, όσπρια, ρύζι, φρούτα κι έπινα πολύ πράσινο τσάι. Εκτός από το ότι έχασα, έλαμψε και το δέρμα μου! Φαγητό βάζε στο πιάτο σου, τόσο όσο χωράει στις δύο χούφτες σου.

Επειδή ξυπνάω αργά, δεν έτρωγα πρωινό. Έτρωγα ένα γεύμα 12 με 1 το μεσημέρι κι ένα γεύμα 6-7 το απόγευμα, που είναι οι καλύτερες ώρες για να ενεργοποιήσεις το μεταβολισμό. Ενδιάμεσα φρούτα, και μετά τις 8 τίποτα.

Επίσης πηγαίνω δύο με τρεις φορές την εβδομάδα γυμναστήριο και περπατάω μια ώρα τις υπόλοιπες μέρες.

kouklaki123

# 15 στις 9/3/2012
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 564

Παράθεση:
Originally posted by maria-maraki

Κάνε αυτό για δύο βδομάδες και θα με θυμηθείς:
Πρωί
γάλα με δημητριακά (μούσλι ή διαίτης)
Δεκατιανό
1 φρούτο
Μεσημέρι
1 πιάτο φαγητό (όχι ζυμαρικά, όχι κρέμες-σάλτσες)
Απόγευμα
1 φρούτο ή ένα γιαούρτι ή 2-3 καρότα
Βράδυ (μέχρι τις 7 ή 7:30 το αργότερο)
1 γιαούρτι ή σαλάτα χωρίς λάδι ή το ίδιο με το πρωινό

ΥΓ. Όχι ψωμί, όχι γλυκά.

Καλή επιτυχίααααααααα!!!

Therion

# 16 στις 9/3/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by kouklaki123
Κάνε αυτό για δύο βδομάδες και θα με θυμηθείς:
Πρωί
γάλα με δημητριακά (μούσλι ή διαίτης)
Δεκατιανό
1 φρούτο
Μεσημέρι
1 πιάτο φαγητό (όχι ζυμαρικά, όχι κρέμες-σάλτσες)
Απόγευμα
1 φρούτο ή ένα γιαούρτι ή 2-3 καρότα
Βράδυ (μέχρι τις 7 ή 7:30 το αργότερο)
1 γιαούρτι ή σαλάτα χωρίς λάδι ή το ίδιο με το πρωινό

ΥΓ. Όχι ψωμί, όχι γλυκά.

Καλή επιτυχίααααααααα!!!

Δε χρειάζεται να λιμοκτονήσει κανείς για να χάσει λίγα κιλά. Καλό είναι να ξέρετε οτι σε δίαιτες express το σώμα χάνεις μυικό ιστό και νερό που έχει παρακρατήσει το σώμα και ελάχιστο λίπος.

kouklaki123

# 17 στις 9/3/2012
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Originally posted by Therion

Δε χρειάζεται να λιμοκτονήσει κανείς για να χάσει λίγα κιλά. Καλό είναι να ξέρετε οτι σε δίαιτες express το σώμα χάνεις μυικό ιστό και νερό που έχει παρακρατήσει το σώμα και ελάχιστο λίπος.

Μα δεν λιμοκτονείς μ'αυτό!
Κ φρούτα έχει κ δημητριακά κ λαχανικά κ γαλακτοκομικά. Κ το μεσημεριανό είναι ότι έχεις στο σπίτι σου απλώς όχι παστίτσιο κ τηγανιτά(εξ'άλλου για δίαιτα μιλάμε κ όχι για "τρώγε ότι θέλεις"). Έχεις φακή? Φάε φακή! Έχεις κατσαρόλας λαδερό? Φάε αυτό!

Και φυσικά καλό είναι να συνδυάζεται με γυμναστική!

Αν κ είμαι αδύνατη, υπήρχαν περίοδοι που πήρα 2-3 κ 4 κιλά. Είχα δοκιμάσει διάφορες δίαιτες.

--> Το μόνο που είχε αποτέλεσμα σε μένα ήταν αυτό που πόσταρα: ***5 μικρά γεύματα την ημέρα μέχρι τις 7***

Κ έτσι δεν αφήνεις κ τον μεταβολισμό σου να τεμπελιάζει!

Therion

# 18 στις 10/3/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by kouklaki123

Θεωρείς γεύμα 2 καρότα δηλαδή 20 θερμίδες. Όλο αυτό που γράφεις δεν είναι πάνω απο 800 θερμίδες. Όποιος δε θέλει να χάνει μυς κάνει δίαιτες με ισορροπημένη διατροφή ειδικά αν εργάζεται. Ο μεταβολισμός σου όχι μόνο τεμπελιάζει αλλά πέφτει σε λήθαργο απο τέτοια πειράματα.

kouklaki123

# 19 στις 13/3/2012
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Θεωρείς γεύμα 2 καρότα δηλαδή 20 θερμίδες. Όλο αυτό που γράφεις δεν είναι πάνω απο 800 θερμίδες. Όποιος δε θέλει να χάνει μυς κάνει δίαιτες με ισορροπημένη διατροφή ειδικά αν εργάζεται. Ο μεταβολισμός σου όχι μόνο τεμπελιάζει αλλά πέφτει σε λήθαργο απο τέτοια πειράματα.

Κοίτα επειδή σε μένα δεν πιάνει τίποτα άλλο εκτός από αυτό και χαίρομαι που βρήκα κάτι να μου ταιριάζει κ να μου δίνει αποτελέσματα, ήθελα να το μοιραστώ και με την θεματοθέτρια.

Όσο για το αν τεμπελιάζει ο μεταβολισμός ή όχι.... θα σου πω ότι τα περιττά μου κιλά (γιατί περιττά είναι όταν για χρόνια διατηρούμαι σε κάποια στάνταρ) φεύγουν σε δύο βδομάδες. Μετά κ πάλι πλακώνομαι στα σουβλάκια, τα γλυκά και τα παχυντικά και δεν τα ξαναπαίρνω για χρόνια!
Εμένα αυτό κάτι μου λέει! Υπόψιν αν δεν είμαι σε πρόγραμμα δίαιτας, δεν κάνω γυμναστική, ακόμα κ το περπάτημα βαριέμαι.

Το θέμα είναι όμως να το πάρω απόφαση!
Τώρα έχω πάρει 3 κιλά κ εδώ κ μήνες λέω να αρχίσω τν δίαιτα κ τν γυμναστική κ δεν το κάνω!

kouklaki123

# 20 στις 13/3/2012
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη

Παράθεση:

Αααα εσύ είσαι που και στο άλλο το post μου την λέει!!!!!! LoL
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)