Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

πως χασατε κιλα?

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

dindon

# 21 στις 13/3/2012
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 8.663
'Aρεσαν+: 0%
χωρισε...
αν δεν προκειτε να χωρισεις, τρωγε σαλατα παραλληλα με το γευμα και σαφως φρουτα ενδιαμεσα...
το φρουτο κανει πολυ καλη αποτοξινωση.

και γυμναστικη παραλληλα.... αν δεν εχεις αυτη την δυνατοτητα, πηγενε καπου για τρεξιμο.

αυτα και γεια σας!

"Why is it something so good Just can't function no more? Love ... love will tear us apart again..."

Therion

# 22 στις 13/3/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by kouklaki123
Κοίτα επειδή σε μένα δεν πιάνει τίποτα άλλο εκτός από αυτό και χαίρομαι που βρήκα κάτι να μου ταιριάζει κ να μου δίνει αποτελέσματα, ήθελα να το μοιραστώ και με την θεματοθέτρια.

Δεν ξέρω αν θέλεις να καταλάβεις αυτό που έχω πει 2 φορές παραπάνω και μία τρίτη. Αυτό που σου δίνει αποτελέσματα ΔΕΝ καίει λίπος. Όταν βλέπεις τη ζυγαριά σου να πέφτει 3-4-5 κιλά σε 2-3 εβδομάδες είναι νερό και μυς. Ο οργανισμός μας όταν υποσιτίζεται αμύνεται γιατί νομίζει πως θα πεθάνουμε και έτσι αποθηκεύει το λίπος και δεν το καίει. Γιαυτό χάνει τους μύς του που είναι γρήγορη πηγή ενέργειας να καταναλώσει.

Παράθεση:
Όσο για το αν τεμπελιάζει ο μεταβολισμός ή όχι.... θα σου πω ότι τα περιττά μου κιλά (γιατί περιττά είναι όταν για χρόνια διατηρούμαι σε κάποια στάνταρ) φεύγουν σε δύο βδομάδες.

Νάτο πάλι!!! Πίσω Γιάννη τα καράβια...

Παράθεση:
Μετά κ πάλι πλακώνομαι στα σουβλάκια, τα γλυκά και τα παχυντικά και δεν τα ξαναπαίρνω για χρόνια!
Εμένα αυτό κάτι μου λέει!

Double Facepalm

Παράθεση:
Υπόψιν αν δεν είμαι σε πρόγραμμα δίαιτας, δεν κάνω γυμναστική, ακόμα κ το περπάτημα βαριέμαι.

Το θέμα είναι όμως να το πάρω απόφαση!
Τώρα έχω πάρει 3 κιλά κ εδώ κ μήνες λέω να αρχίσω τν δίαιτα κ τν γυμναστική κ δεν το κάνω!

Μα πως έβαλες κιλά? Αφού τρως οτι θες και δε βάζεις κιλά για χρόνια. Θα πέρασαν τα χρόνια έ?

kouklaki123

# 23 στις 13/3/2012
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 564

Παράθεση:
Originally posted by Therion

Παράθεση:
Κοίτα επειδή σε μένα δεν πιάνει τίποτα άλλο εκτός από αυτό και χαίρομαι που βρήκα κάτι να μου ταιριάζει κ να μου δίνει αποτελέσματα, ήθελα να το μοιραστώ και με την θεματοθέτρια.

Δεν ξέρω αν θέλεις να καταλάβεις αυτό που έχω πει 2 φορές παραπάνω και μία τρίτη. Αυτό που σου δίνει αποτελέσματα ΔΕΝ καίει λίπος. Όταν βλέπεις τη ζυγαριά σου να πέφτει 3-4-5 κιλά σε 2-3 εβδομάδες είναι νερό και μυς. Ο οργανισμός μας όταν υποσιτίζεται αμύνεται γιατί νομίζει πως θα πεθάνουμε και έτσι αποθηκεύει το λίπος και δεν το καίει. Γιαυτό χάνει τους μύς του που είναι γρήγορη πηγή ενέργειας να καταναλώσει.

Θα στο πω κ έτσι γιατί δεν βγάζουμε άκρη: χesτηκα!!! Εγώ βλέπω να χάνω πόντους και κιλά τα οποία δεν ξαναπαίρνω κ εφ'όσον δεν πιάνει κανένα άλλο είδος διατροφής σε μένα, αυτό θα εμπιστεύομαι!! Γκε γκε???

Παράθεση:

Παράθεση:
Όσο για το αν τεμπελιάζει ο μεταβολισμός ή όχι.... θα σου πω ότι τα περιττά μου κιλά (γιατί περιττά είναι όταν για χρόνια διατηρούμαι σε κάποια στάνταρ) φεύγουν σε δύο βδομάδες.
Μετά κ πάλι πλακώνομαι στα σουβλάκια, τα γλυκά και τα παχυντικά και δεν τα ξαναπαίρνω για χρόνια!
Εμένα αυτό κάτι μου λέει!

Νάτο πάλι!!! Πίσω Γιάννη τα καράβια...

Θα προσπαθήσω να το κάνω όσο πιο αναλυτικά γίνεται.......
Το θέμα με τον μεταβολισμό: Όταν λένε ότι τεμπελιάζει ο μεταβολισμός, τότε καίει πιο αργά, με αποτέλεσμα να τρως τις ίδιες μερίδες που έτρωγες κ να βάζεις κιλά.
Σε μένα είπα ότι μετά την δίαιτα δεν συμβαίνει αυτό!

Παράθεση:
Μα πως έβαλες κιλά? Αφού τρως οτι θες και δε βάζεις κιλά για χρόνια. Θα πέρασαν τα χρόνια έ?

Κιλά έβαλα στα 18 κπα στιγμή κ γύρω στ 21 κ τώρα! Εσένα ποιο είναι το πρόβλημά σου???
Από 47 πήγα στα 50. Αν τα κιλά ήταν πάντα ανάλογα με την ηλικία, εσύ πόσο θα πρεπε να σαι? 150?
Το θέμα μας δεν είναι το πότε έβαλα εγώ ή ο οποιοσδήποτε κιλά. Άλλα το πως τα χάνει. Έλεος δηλαδή ρε φίλε έλεος!!!

Therion

# 24 στις 14/3/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:

Επειδή με έκανες και γέλασα δεν απαντάω. Χα!Χα! LOL!!!

morgoth

# 25 στις 16/3/2012
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.461
ενας τροπος υπαρχει για να μειωσεις το σωματικο λιπος και παραλληλα να εχεις ενα ομορφο υγιες σωμα..

ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΙΣΟΡΡΟΠΗΜΕΝΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ.

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε