Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ασφαλιστικά μέτρα!

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

sunnyeyes-

# 61 στις 31/1/2012
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 18
Απαντήσεις: 4.925
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Originally posted by nefeli_34
Που σαι ηλιε μου?

Πανταχου παρουσα και τα παντα πληρωνω
"Τους δρακους τους σκιζουμε στα τεσσερα... και καμια φορα και στα 8. Δρακοι πολλοι υπηρξανε. Ηλιος ομως ΕΝΑΣ και ΚΑΙΕΙ."

# 62 στις 31/1/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by sunnyeyes-

Παράθεση:
Originally posted by nefeli_34
Που σαι ηλιε μου?

Πανταχου παρουσα και τα παντα πληρωνω

Σε 10' φευγω...μπορεις να μεις fb ?
θεματοθετη συγνωμη για το εμβολημο!

morgoth

# 63 στην 1/2/2012
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.461

Παράθεση:
Originally posted by achinos
Η ζωη στην επαρχια μιας ζωντοχηρας μεγαλουτσικης που εχει παιδια ειναι οπως των μειονοτητων...παντου προκαταληψεις κ υποκρισια...αλλα ετσι κι αλλιως ετσι ειναι η ζωη γενικως, αν ειναι ατομο που κραταει ουσιαστικες φιλιες αυτο διορθωνεται.

Κ δλδ ποιος ειπε οτι μια χωρισμενη πρεπει να μαυρομαντηλοσκεπαζεται μια ζωη, δεν εχει αναγκες δλδ, δεν επιθυμει μια φυσιολογικη σεξουαλικη κ συναισθηματικη ζωη; Σε λιγο θα μας πειτε οτι πρεπει να την κλεισουμε σε μοναστηρι...πηρε γυναικα να φυλαξει τα παιδια κ να βγει εξω; σωπα καλε επρεπε να τη φαει το σφουγγαροπανο κ το μαυρο κλαμα ε;
Αν ημουν στη θεση σου, σα μπαμπας των παιδιων μου θα επιθυμουσα το γρηγοροτερο να βρει εναν ανθρωπο να περασει καλυτερα απ οτι μαζι μου, γιατι τα παιδια που μεγαλωνουν με μια ευτυχισμενη μητερα ειναι κι αυτα ευτυχισμενα...ασε τις ζηλειες κατα μερος, σε συμφερει ναναι καλα...
Το οτι πηρε βαρος στο γαμο σας χωρις να σκεφτει κανεις, οτι αυτο σημαινε κρυμμενα προβληματα ειναι κατι που φταιτε κ οι δυο, οταν παιρνει κανεις αποφασεις συμφωνες με τις επιθυμιες του φευγει το βαρος απο πανω του κ φαινεται το...αληθινο του σωμα (κ κατ επεκταση...η ψυχη του, ανακουφιση λεγεται κ ειναι υπεροχο)
Ρε ανεμε αυτο το αν τα κακαρωσω εγω τι θα γινει πολλες φορες το σκεφτηκα...
Λοιπον θα καθομουν στο συννεφο εκει πανω, θα κουναγα τα ποδια μου κ...θαχα σκασει στα γελια...... κ ναι μερικες φορες ειμαι κακια ...κ γουσταρω...

συμφωνω 100%. Ο καθενας τραβαει το δρομο του. Κανατε μερικά λαθη, ελαχιστοποιήστε τις αρνητικες συνεπειες, παραμεριστε ζηλιες και εγωισμους, κοιταξτε μπροστα.

# 64 στην 1/2/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Για την Αχινό και τον Μorgoth

Πιστεύω πως η ζωή μιας χωρισμένης γυναίκας στην επαρχία δε διαφέρει και πολύ από την πόλη ...

Ίσως το επίπεδο μόνο των ανθρώπων να είναι πιο χαμηλό .....
επομένως υπάρχει περίπτωση να την προσβάλλουν με τη συμπεριφορά τους ....
θεωρώντας πως για να χωρίσει ..... έχει σίγουρα ''έτοιμη λύση'' ..... και άρα της φέρονται σαν μείασμα ..... άσχετα εάν η δικής τους ζωή κρύβει κρυφά και αφανέρωτα μυστικά ......τα οποία είναι προτιμότερα να υπάρχουν .... φτάνει να υφίσταται η οικογενειακή εστία ..... έστω και σαν καραγκιόζ μπερντέ .......

Δεύτερον οι άντρες τη θεωρούν διαθέσιμη ...... και γίνονται επίμονοι και ενοχλητικοί ...... ιδιαίτερα οι παντρεμένοι .......

Υπάρχουν όμως και άνθρωποι .... γυναίκες και άντρες .... που επικροτούν την αντίδρασή της και της συμπαραστέκονται ανθρώπινα .......

Το ίδιο ισχύει και στις πόλεις με τη διαφορά πως κινείται σαν άγνωστη μεταξύ αγνώστων επομένως δεν είναι δακτυλοδεικτούμενη .........και δεν γίνεται στόχος σχολίων....

Τα παραπάνω κινούνται στο εξωτερικό περιβάλλον ..... που ελάχιστα όμως θεωρώ πως μπορεί να επηρεάσει .......
Ο τρόπος αντίδρασης εξαρτάται από τον ψυχικό κόσμο και από τα ζητούμενα του καθενός ..... και κανένας δεν μπορεί να ξεφύγει από τον εαυτό του .......

Προσωπικά , έχω εξελιχθεί επαγγελματικά και νιώθω πολύ όμορφα γι΄αυτό ..... κάνω μία επιπλέον ξένη γλώσσα ..... και ίσως είναι η ώρα να πραγματοποιήσω κάποια από τα όνειρά μου ......

Αυτά προς το παρόν μου προσφέρουν σιγουριά ..... και σταθερότητα ....

Και για το θεματοθέτη

Κάποιοι άνθρωποι προχωρούν πολύ γρήγορα γιατί αυτό θέλουν και δεν δίνουν καμία μα καμία σημασία στον έξω κόσμο ........
Δεν κρίνω τις επιλογές τους ......και συμφωνώ για την αντιμετώπιση της κοινωνίας με το συγκεκριμένο τρόπο απλά αναρωτιέμαι κατά πόσο τα έχουν βρει με τον εαυτό τους ..... και δεν καταφεύγουν σε λύσεις ανάγκης άρα και ανακύκλωση λανθασμένων επιλογών ........

Για τον πρώην σύζυγό μου δε με ενδιαφέρει , αν θα παντρευτεί ή όχι ....
Ήδη καταλαβαίνω και γνωρίζω πως έχει σχέση ......
Δεν είναι λοιπόν πρόβλημα εάν επισημοποιηθεί .......

Διαχωρίζω τη θέση μου ...... θα τραβήξω το δρόμο μου .... και όπου με βγάλει ....

Αν θέλεις ..... κάνε κι εσύ το ίδιο .... οι ανταγωνισμοί ..... οι ζήλειες και η αντεκδίκηση ..... θα σε οδηγήσουν πολύ μακριά από τα θέλω και τον εαυτό σου ....

quien

# 65 στην 1/2/2012
author
Ανδρας / 56 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γαλάτσι
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 842

Παράθεση:
Originally posted by hAnemos
Διαχωρίζω τη θέση μου ...... θα τραβήξω το δρόμο μου .... και όπου με βγάλει ....

Αν θέλεις ..... κάνε κι εσύ το ίδιο .... οι ανταγωνισμοί ..... οι ζήλειες και η αντεκδίκηση ..... θα σε οδηγήσουν πολύ μακριά από τα θέλω και τον εαυτό σου ....

Στη δύσκολη στιγμή μου, αυτα που μου έγραψες, έγιναν ο οδηγός μου.
Τωρα συνεχίζεις να με εμπνέεις.
Life is like sex: if your are too anxious, you are going to fail.

# 66 στην 1/2/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by quien

Παράθεση:

Στη δύσκολη στιγμή μου, αυτα που μου έγραψες, έγιναν ο οδηγός μου.
Τωρα συνεχίζεις να με εμπνέεις.

Κάποτε .... πολύ πριν από αυτό που αναφέρεις .... με βοήθησες κι εσύ ......

Θυμάμαι σαν να είναι τώρα ..... την καλοπροαίρετη διάθεσή σου ......

Χαίρομαι λοιπόν για όσα γράφεις ...... και ελπίζω να μας βγουν σε καλό ......

kostas1012

# 67 στην 1/2/2012
author
Ανδρας / 62 / Διαζευγμένος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 26

Ασφαλιστηκά μετρα!

Αγαπητοί συμφορουμίστες ευχαριστώ για της σκέψεισ σας. Θα απέχω σήμερα λόγω ανειλλημένων υποχρεώσεων και επίσης θα ήθελα λίγο να σκεφτώ αυτά που μου λέτε για το θέμα τη πρώην, την αντιμετώπιση από κοινωνία, τις δυσκολίες, την ζήλεια κτλ. Θα επανέλθω αύριο και ίσως μέχρι τότε έχουμε και άλλα σχόλια επί του θέματος, όχι ότι διαφωνώ, κάπου στην μέση βρίσκετε η αλήθεια!

kostas1012

# 68 στην 1/2/2012
author

Ασφαλιστηκά μετρα!

Α! ξέχασα να σας πω το πόσο απολαμβάνω να έρχομαι στο άδειο διαμέρισμα μου μετά την δουλειά και να βρίσκω τα σχόλια σας, που μου κρατούν συντροφιά, αυτόν τον δύσκολο καιρό! Είναι το highlight της ημέρας μου! Με την σειρά μου μετά την λήξη του δεύτερου θέματος υπόσχομαι να συμμετάσχω ενεργά και να βοηθήθω και εγώ με την σειρά μου άλλους συνανθρώπους μας (ελπίζω!). Ανυπομονώ να ξαναμπώ αύριο.............

quien

# 69 στην 1/2/2012
author
Ανδρας / 56 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γαλάτσι
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 842

Παράθεση:

Κάποτε .... πολύ πριν από αυτό που αναφέρεις .... με βοήθησες κι εσύ ......

Δεν το θυμάμαι καθολου.
χαίρομαι πολύ πάντως!
Life is like sex: if your are too anxious, you are going to fail.

kostas1012

# 70 στις 2/2/2012
author
Καλησπέρα, hAnemos πολύ σωστά εντοπίζει το θέμα στην προσωπική εξέλιξη, χρειάζεται, αλλά να μην γίνεται αιτία να γεμίζουμε τα κενά μας! Όι απόψεις για την αντιμετώπιση της πρώην από την κοινωνία και μελλοντικούς συντρόφους ήταν ενημερωτική αλλά λίγο περιορισμένες. Εκτός αν έχουμε γίνει τόσο προοδευτικοί στις απόψεις μας και έχουμε αποτινάξει αιώνες προκαταλήψεων και καταδυνάστευσης των γυναικών από τους άνδρες νομίζω ότι την περιμένει κάποια κατακραυγή και εκμετάλευση αό άνδρες. ¨οπως θέλει ασ επεκταθεί!

Τελικά σήμερα τίποτα δεν είναι σίγουρο και δεν υπάρχει ασφάλεια. Μιά συναδελφός με πληρωφόρησε ότι χώρησε πριν δυό μήνες και ήδη είναι στα δικαστήρια για διατροφή κτλ, πότε προλαβαν!!! δεν έδωσαν καθόλου χρόνο στον ευατό τους! Κοκάλωσα γιατί νόμιζα πως είναι ένα ευτυχισμένο ζευγάρι! Τελικά είναι επιδημία ο χωρισμός? Νομίζω τελικά ο καθένας μας πρέπει να τα βρέι με τον ευατό του πρώτα πρίν προχωρήσει σε σοβαρή δεσμευση!

Εμένα με ικανοποιήσατε με τις απαντήσεις σας (όχι απόλυτα) σας χαιρετώ! Θα βρεθούμε στο φόρουμ ξανά! Ευχαριστώ πολύ...........

# 71 στις 2/2/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by kostas1012
Καλησπέρα, hAnemos πολύ σωστά εντοπίζει το θέμα στην προσωπική εξέλιξη, χρειάζεται, αλλά να μην γίνεται αιτία να γεμίζουμε τα κενά μας! Όι απόψεις για την αντιμετώπιση της πρώην από την κοινωνία και μελλοντικούς συντρόφους ήταν ενημερωτική αλλά λίγο περιορισμένες. Εκτός αν έχουμε γίνει τόσο προοδευτικοί στις απόψεις μας και έχουμε αποτινάξει αιώνες προκαταλήψεων και καταδυνάστευσης των γυναικών από τους άνδρες νομίζω ότι την περιμένει κάποια κατακραυγή και εκμετάλευση αό άνδρες. ¨οπως θέλει ασ επεκταθεί!

Τελικά σήμερα τίποτα δεν είναι σίγουρο και δεν υπάρχει ασφάλεια. Μιά συναδελφός με πληρωφόρησε ότι χώρησε πριν δυό μήνες και ήδη είναι στα δικαστήρια για διατροφή κτλ, πότε προλαβαν!!! δεν έδωσαν καθόλου χρόνο στον ευατό τους! Κοκάλωσα γιατί νόμιζα πως είναι ένα ευτυχισμένο ζευγάρι! Τελικά είναι επιδημία ο χωρισμός? Νομίζω τελικά ο καθένας μας πρέπει να τα βρέι με τον ευατό του πρώτα πρίν προχωρήσει σε σοβαρή δεσμευση!

Εμένα με ικανοποιήσατε με τις απαντήσεις σας (όχι απόλυτα) σας χαιρετώ! Θα βρεθούμε στο φόρουμ ξανά! Ευχαριστώ πολύ...........

Τελικά εσύ της έκανες τη ζωή της μαύρη ......
και τώρα που δεν την έχεις του χεριού σου ......
θέλεις να συνεχίσουν οι άλλοι το έργο σου .......

Μάλλον δεν καταλαβαίνεις τι γράφεις ........

Εύχομαι για τη γυναίκα σου να βρει έναν υπέροχο άνθρωπο .....
που να της προσφέρει όσα εσύ δεν μπόρεσες ........

# 72 στις 2/2/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
εμένα η ζωή μιας γυναίκας χωρισμένης στην ηλικία των 40 με 2 παιδιά μια χαρά μου φαίνεται. υπό την προϋπόθεση ότι έχει μία Α οικονομική άνεση όπως η δικιά σου.

τι θέλω να πω? τα παιδάκια της τα έχει κάνει, έχει λοιπόν ικανοποιήσει την ανάγκη της μητρότητας που είναι σημαντική για πολλές γυναίκες, ζει ήρεμη σε σπίτι δικό της φροντίζοντας τα παιδιά της και τον εαυτό της, μη καταπιεζόμενη να φροντίζει και έναν άντρα τον οποίον δεν θέλει πραγματικά, είναι νέα ακόμα και οι άντρες την προσεγγίζουν πιο εύκολα για το λόγο ότι θεωρούν ότι δεν περιμένει από αυτούς αποκατάσταση.

συμπερασματικά, μοιράζεται τη ζωή της με πρόσωπα που αγαπά (τα παιδιά της) και ταυτόχρονα μπορεί να φλερτάρει, να γνωρίζει νέους άντρες, να έχει καλή σεξουαλική ζωή, χωρίς να φορτώνεται κάποιον στο κεφάλι της και στο σπίτι της, στον οποίον να πρέπει να κάνει επιπλέον τη νοικοκυρά και ενίοτε τη μαμα.

αν η απόφαση του χωρισμού είναι ώριμη απόφαση και αν, επαναλαμβάνω, έχει σχετική οικονομική άνεση, μια χαρά την βρίσκω τη 40αρα χωρισμένη!!!

achinos

# 73 στις 2/2/2012
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764

Παράθεση:

Τελικά εσύ της έκανες τη ζωή της μαύρη ......
και τώρα που δεν την έχεις του χεριού σου ......
θέλεις να συνεχίσουν οι άλλοι το έργο σου .......

Μάλλον δεν καταλαβαίνεις τι γράφεις ........

Εύχομαι για τη γυναίκα σου να βρει έναν υπέροχο άνθρωπο .....
που να της προσφέρει όσα εσύ δεν μπόρεσες ........

Μαααααγος εισαι, γιαυτο κ γω λεω οτι αν μου συμβει τπτ, λεω τωρα, θα καθομαι στο νεφος κ θα σκαω στα γελια, ο τιτανοτεραστιος εγωισμος δεν τον αφηνει να δει οτι κερδος θαχει αν η γυναικα του...σπασει τις προαιωνιες προκαταληψεις, δε νοιωθει οτι αν ο αλλος ειναι καλα ειναι κ τα παιδια του καλα...τυφλωση...εχω κοντινο ατομο που πουλησε ολη την περιουσια του, εμεινε ταπι, για να μη δινει διατροφη, κι οχι απο ανικανοτητα, απο αναγκη να τα καταστρεψει ολα...η κολαση ειναι μεσα μας...

Κι αυτο ειναι ενα παραδοσιακο δειγμα...αρα (που λεει κ ο τπ) δικιο εχεις που με το που τους μυριζεσαι σε πιανει κατι, ενα θελω να φυγω ενα ασταδιαλα ρε παιδι μου...για ακουσε τι σου λεει...εχει πλακα...κι ο παραδεισος κ η αναζητηση της ευτυχιας απο μεσα μας ερχονται...δωστους αερα...
Αρέσει στο μέλος Marilena-lena

morgoth

# 74 στις 3/2/2012
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.461

Παράθεση:

τι σε νοιαζει τι θα κανει αυτη? ειλικρινα... Εχεις θεμα με τον εαυτο σου σε αυτο και πρεπει να το δουλεψεις..
Ειστε χωριστά, φινιτο. Αν δεν ειχε τα παιδια σου θα σου ελεγα οτι ζήσει ή πεθανει το ενα και το αυτο... αλλά.... ΕΙΝΑΙ ΜΗΤΕΡΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΣΑΣ, οποτε αυτο που σε νοιαζει ειναι αυτή να ισορροπήσει. Να βρει το δρομο της. Εστω και μακρια σου. το καλο της ειναι καλο των παιδιών σου και κατεπεκταση καλο δικο σου.
Οπότε κοιτα να τα λυσετε ηρεμα χωρις εγωισμους. Δε σου πα να της δωσεις διατροφη για παρτη της, εφοσον δουλευει και εχει σχετικά καλή οικονομικη ανεση. Θα το κρινει το δικαστηριο αυτο. αλλά στα παιδακια σου να δωσεις οτι μπορεις (οχι οτι θελει αυτη) και απο κει και περα αφησε την να βρει το δρομο της. Και συ τον δικο σου..

kostas1012

# 75 στις 3/2/2012
author
Λυπάμαι, αλλά με προκαλείται! Είσται σε λάθος δρόμο! Γιαυτό είμαστε στα χάλια που έίμαστε! Γειά σας!

achinos

# 76 στις 3/2/2012
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764
Ειμαστε στα χαλια που ειμαστε γιατι δεν μπορεις να δεις περα απο τη μυτη σου...ω θεματοθετα...

# 77 στις 5/2/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by achinos
Μαααααγος εισαι, γιαυτο κ γω λεω οτι αν μου συμβει τπτ, λεω τωρα, θα καθομαι στο νεφος κ θα σκαω στα γελια, ο τιτανοτεραστιος εγωισμος δεν τον αφηνει να δει οτι κερδος θαχει αν η γυναικα του...σπασει τις προαιωνιες προκαταληψεις, δε νοιωθει οτι αν ο αλλος ειναι καλα ειναι κ τα παιδια του καλα...τυφλωση...εχω κοντινο ατομο που πουλησε ολη την περιουσια του, εμεινε ταπι, για να μη δινει διατροφη, κι οχι απο ανικανοτητα, απο αναγκη να τα καταστρεψει ολα...η κολαση ειναι μεσα μας...

Κι αυτο ειναι ενα παραδοσιακο δειγμα...αρα (που λεει κ ο τπ) δικιο εχεις που με το που τους μυριζεσαι σε πιανει κατι, ενα θελω να φυγω ενα ασταδιαλα ρε παιδι μου...για ακουσε τι σου λεει...εχει πλακα...κι ο παραδεισος κ η αναζητηση της ευτυχιας απο μεσα μας ερχονται...δωστους αερα...

Κάποτε ένας μαθητής ρώτησε τον δάσκαλο του:
«Ποια είναι η διαφορά ανάμεσα στον Παράδεισο και στην Κόλαση;»
"Πολύ μικρή» απάντησε εκείνος "έχει όμως σοβαρές συνέπειες. Έλα θα σου δείξω την Κόλαση».
Μπήκαν σΆ ένα δωμάτιο, όπου μερικοί άνθρωποι καθόταν γύρω από μια τεράστια χύτρα γεμάτη ρύζι. Όλοι όμως έμοιαζαν απελπιστικά πεινασμένοι. Ο καθένας είχε από ένα παράξενο κουτάλι που το κρατούσε από την άκρη με προσοχή κι έφτανε ως τη χύτρα. Κάθε κουτάλι όμως είχε τόσο μακρύ χερούλι που δεν μπορούσαν να το φέρουν στο στόμα τους. Η πείνα και η ταλαιπωρία ήταν φοβερή.
«Έλα» είπε μετά ο δάσκαλος. «Τώρα θα σε πάω στον Παράδεισο».
Μπήκαν σ' ένα άλλο δωμάτιο, πανομοιότυπο με το πρώτο: ΄Ιδια χύτρα ρυζιού, ίδιοι άνθρωποι και ίδια περίεργα κουτάλια. Εκεί όμως όλοι έμοιαζαν ευτυχισμένοι.
«Δεν καταλαβαίνω» είπε ο μαθητής. «Γιατί εδώ είναι όλοι ευτυχισμένοι, ενώ στο άλλο δωμάτιο είναι δυστυχισμένοι, αφού όλα είναι ίδια;»
Ο δάσκαλος χαμογέλασε και απάντησε:
«Εδώ έμαθαν να ταΐζουν ο ένας τον άλλον».

Αρχαία κινέζικη σοφία........
ναι , ο παράδεισος και η ευτυχία βρίσκονται μέσα μας ......
κι εσύ μου επιβεβαίωσες ότι υπάρχει .... και γύρω μας ..... για σένα λοιπόν .....

kostas1012

# 78 στις 9/2/2012
author
Συμφωνώ ο καθένας πρέπει να τα βρεί με τον ευατό του πρώτα και να αγαπήσει τον ευατό του πρώτα πριν τα βρεί με άλλον η αγαπήσει άλλον!!!! Δυστυχώς πολλοί από εμάς έχουμε παιδικά τραυματα και τα ξεφορτώνουμε στο συντροφο μας μας. Αλλοι/άλλες ψάχνουν για μαμμα/μπαμπα και επειδή έχουν παραμελυθεί όταν ηταν μικρά παιδιά ξεφορτώνουν όλα τα κόμπελ τους συμπεριφορά και ακόμα και στο κρεββάτι στους συντόφους ΄τους. Πχ η δική μου πρωην σύζηγος έλεγε ότι εμεις τα κορίτσια (3 αδελφές) ειμαστε ηθικές και η μάνα τους τις μάλωνε (τουλαχιστον την δική μου) αν έδειχνε βαθύ ντεκολτέ! Εγώ δεν είχα πρόβλημα και την ενθάρυνα βέβαια, δειχτα κοριτσι μου τιης έλεγα να τα βλέπουν και να λιγιυρεύονται τι γυναίκα έχω, πλουσθια τα ελέη!!! Αλλά δεν το τολμούσε, κπμπλεχ, κομπλεχ, κομπλεχ!!!!!!!!!!η μιά αδελφή μου έλεγε δεν κάνει στοματικόα, η δική μου ευτυχώς έκανε σε μένα, αλλά δεν με άφηνε να το κάνω σε εκείνη, η άλλη δεν τις άρεσε το πρωκτικό και πάει λέγοντας....κοπελες καταπιεσμένες από νανάδες με ψυχολογικά, τι να πω.....δεν ειναι ένιμο όμως να τα βράζουν στος άνδρεσ τους. Η πιό μικρί αδελφή δε έλεγε στην δική μου πρωην ότι μόλις έμπαινε ο συζυγος της τελειωνε εκείνος αλλά εκείνη δεν είχε απόλαυση και αναρωτιέμαι πως ο δικός της γάμος κράτησε όταν εγώ ήμουν ντούρος της μισής ώρας!!! άξιο απορίας νομίζω!

# 79 στις 9/2/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Συμφωνώ ο καθένας πρέπει να τα βρεί με τον ευατό του πρώτα και να αγαπήσει τον ευατό του πρώτα πριν τα βρεί με άλλον η αγαπήσει άλλον!!!! Δυστυχώς πολλοί από εμάς έχουμε παιδικά τραυματα και τα ξεφορτώνουμε στο συντροφο μας μας. Αλλοι/άλλες ψάχνουν για μαμμα/μπαμπα και επειδή έχουν παραμελυθεί όταν ηταν μικρά παιδιά ξεφορτώνουν όλα τα κόμπελ τους συμπεριφορά και ακόμα και στο κρεββάτι στους συντόφους ΄τους. Πχ η δική μου πρωην σύζηγος έλεγε ότι εμεις τα κορίτσια (3 αδελφές) ειμαστε ηθικές και η μάνα τους τις μάλωνε (τουλαχιστον την δική μου) αν έδειχνε βαθύ ντεκολτέ! Εγώ δεν είχα πρόβλημα και την ενθάρυνα βέβαια, δειχτα κοριτσι μου τιης έλεγα να τα βλέπουν και να λιγιυρεύονται τι γυναίκα έχω, πλουσθια τα ελέη!!! Αλλά δεν το τολμούσε, κπμπλεχ, κομπλεχ, κομπλεχ!!!!!!!!!!η μιά αδελφή μου έλεγε δεν κάνει στοματικόα, η δική μου ευτυχώς έκανε σε μένα, αλλά δεν με άφηνε να το κάνω σε εκείνη, η άλλη δεν τις άρεσε το πρωκτικό και πάει λέγοντας....κοπελες καταπιεσμένες από νανάδες με ψυχολογικά, τι να πω.....δεν ειναι ένιμο όμως να τα βράζουν στος άνδρεσ τους. Η πιό μικρί αδελφή δε έλεγε στην δική μου πρωην ότι μόλις έμπαινε ο συζυγος της τελειωνε εκείνος αλλά εκείνη δεν είχε απόλαυση και αναρωτιέμαι πως ο δικός της γάμος κράτησε όταν εγώ ήμουν ντούρος της μισής ώρας!!! άξιο απορίας νομίζω!

σε αυτά έχεις δίκιο και τα κάνουν πολλές γυναίκες.
το δικό σου φταίξιμο ξέρεις που είναι? ότι μετά από τόσα χρόνια ερωτικής σχέσης (13 αν θυμάμαι καλά) και 2 παιδιά μαζί, δεν κατάφερες να της τα βγάλεις αυτά, να την απελευθερώσεις. άντρας της ήσουνα, πιο κοντά από κάθε πεθερούλα αυτά τα 13 χρόνια. κρίμα....

# 80 στις 10/2/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Παραμύθια της Χαλιμάς ........

Μία ''ηθική'' όπως θα ήθελες να την παρουσιάσεις γυναίκα δε θα συζητούσε τα του οίκου της με τις αδελφές της και αντίστροφα ...... και σίγουρα δεν θα τα κοινοποιούσε στο σύζυγό της ....

Το μυαλό σου μπάζει από παντού νερά ....

Οι στόχοι σου πλέον είναι προφανής αλλά και αηδιαστικοί ........

Τα κόμπλεξ τα κουβαλάς εσύ .... που ήθελες να κάνεις περίγελο τη γυναίκα σου

ένα έπαλθο για να τονίζεται ο δικός σου ανδρικός εγωισμός .....

Τελικά μετανιώνω .... για το χρόνο .... και τον κόπο που μπήκα ....
να μεταφέρω εμπειρίες μου ..... μπας και φωτιστεί το μυαλό σου ........

Μερικοί άνθρωποι γουρούνια γεννηθήκανε ..... γουρούνια θα πεθάνουνε .

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345
Δεν μπορείτε να απαντήσετε