Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ??????

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Racina

# 21 στις 28/1/2012
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 760
'Aρεσαν+: 0%
kaith
γιατι σε καιει τοσο να παντρευτεις απο τωρα αφου οπως εσυ λες δεν το θεωρουσες απαραιτητο να γινει σε αυτην την ηλικια?

Ειναι μια σχεση που ξεκινησε οταν ησουν 21 και εξακολουθει να υφισταται και τωρα που εισαι 24. Μια χαρα..
Εχετε μελλον ακομη, ειδικα αν ο συντροφος σου ειναι σε αναλογη με εσενα ηλικια μην το πιεζεις το θεμα για γαμο ειστε μικροι και υπο την πιεση του παρανομου ερωτα ισως κανετε λαθη.
Δεν ειναι απαραιτητο καθε σχεση που παει καλα να οδηγειται αμεσως στο γαμο, ζηστε και αλλο μαζι, συγκατοικειστε λιγο ακομη... Δουλειες εχετε, ειστε ανεξαρτητοι, μπορειτε να συντηρησετε ο δικο σας σπιτι?

Η θεση του συντροφου σου ποια ειναι δεν μας ειπες? Περιμενει και αυτος την αποψη του μητροπολιτη? Κατι πιο πρακτικο εχει προτεινει?

Και αφου με πολιτικο μπορειτε να παντρευτειτε και το θελετε τοσο πολυ γιατι δεν το κανετε?Παντρευεστε με πολιτικο ανοιγετε το σπιτακι σας και μετα θελουν δεν θελουν σας αποδεχονται...

Οσο και αν τον παρακαλεσεις το μητροπολιτη, για τους κανονες της θρησκειας εισαι "αμαρτωλη". Και οποιος πιστευει σε αυτους τους κανονες ετσι θα σε βλεπει. Ακομη και να παει κοντρα στους κανονες ενας μητροπλιτης και να το δεχθει, παλι για τους πιστους τυπικους χριστιανους εισαι λαθος.

Αν οι γονεις σου ειναι των τυπων και καργα θρησκευομενοι πως να τους πεισεις οτι κανουν λαθος? Αφου δεν κανουν λαθος οι ανθρωποι, η θρησκεια απαγορευει τετοιους γαμους.. Η καλυτερα.. δεν τους απαγορευει αλλα απαιτει να τελεστουν ταυτοχρονα .. Χαζη τυπικοτητα κατα τη γνωμη μου.. Αλλα η θρησκεια ειναι γεματη απο χαζες τυπικοτητες, μονο αυτη ειναι?

Η πιστη ειναι προσωπικο θεμα.. απλως δεν εισαι υποχρεωμενη να εχεις τα ιδια πιστευω με τους γονεις σου..

Αφου λοιπον εισαι ωριμη για γαμο, εισαι και ωριμη να τους πεις : αυτη τη ζωη επιλεγω αν θελετε ειστε κοντα μου αν δεν θελετε θα λυπηθω πολυ αλλα εγω ετσι θελω να ζησω.
Κανείς δεν μπορεί να με πειράξει χωρίς την άδειά μου Το τι νιώθεις και το πώς αντιδράς σε κάτι, είναι πάντα δική σου επιλογή.
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost