Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

i provlimatismoi m

Σελίδα : 1

marilyn20

# 1 στις 3/2/2012
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2
'Aρεσαν+: 0%

i provlimatismoi m

geia sas!! me tin seira mou pira k egw to 8arros na sas pw tin diki m istoria k tis dikes mu anasfalies k fovous mexri tora..ime foititria sto trito etos twn spoudwn mou , mexrii twra dio sxesiis sovares ixa stin zwi m i mia itan apo to sxoleio mexriii prin ligous mines pou teliose logw para pollwn diafoniwn pou ixame , imastu 2 anti8eti xaraktires an k me lipi pou to lew autos o antras den me ekane ka8olou na es8anome gineka panta me paramelouse k panta anakalipta pos milouse sixronos me alles. panta me ixe sto peri8orio, otan pigena na ton afisw trellenonta k me parakalouse pos 8a ala3i ala matea alaze pros to xirotero .. panta edixne adiaforos pros emena ala tautoxrona me i8ele diki tou den i8ele na xorisoume otan me flertara aloi itan a3ios na skotosiii giana me exi diki tou ala os ekei itan kati poli arostimeno k paratravigmeno..den ton akousa pote na mou pi ise omorfi mou aresis ala otan akoue alous an8rwpous na mu to lene panta tsakonoumasta
den mporw na katalavw giatii i antres den extimou auto pou exoun k giati to extimou mono otan to xasou.. ime poli apagoiteumeni genika me tous an8rwpous giro mu , exw tin anagki na erwteuto na agapisw ala k na agapi8w na dosw k na parw agapi 8elw na exw mia ygeii sxesi , den 3erw ti paei la8os mazi mu i an egw ime poli anipomonii k perimeno ton prigkipa na er8i.. 8a i8ela na m pite esiis tin apo4i sas epanw stous dikous mou provlimatismous.. gia olous tous an8rwpous iparxi to alo mas misw??iparxoun eutixismenoi an8rwpoi???iparxoun ali8inoi erwtes makria apo apisties k prodosies?? i emiiis i an8rwpoi ta parousiazoume toso parami8enia giana kri4oume tin pikri ali8ia??

amandak

# 2 στις 3/2/2012
author
Γυναίκα / 42 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 8
Κοριτσάκι μου, θίγεις ένα πολύ σοβαρό θέμα. Όχι, δεν είναι όλοι έτσι, αλλά δυστυχώς για κάποιους λόγους επιλέγουμε πάντα ανθρώπους που επιβεβαιώνουν τους φόβους μας και μας κάνουν να νιώθουμε ακόμη πιο ανασφαλείς. Οι λόγοι αυτοί κρύβονται μέσα μας. Αν δεν πιστέψεις από μόνη σου ότι αξίζεις να έχεις έναν άνθρωπο αφοσιωμένο που να σ'αγαπάει πραγματικά θα συνεχίσεις να ταλαιπωρείσαι. Πίστεψε στον εαυτό σου. Δες την ζωή σου θετικά και θα δεις ν'αλλάζουν όλα γύρω σου.

maraki_lar

# 3 στις 3/2/2012
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 2.364

Οι προβληματισμοί μου

Γεια σας!! Με την σειρά μου πήρα κι εγώ το θάρρος να σας πω την δικη μου ιστορία και τις δικες μου ανασφάλειες και φόβους μέχρι τώρα.
Είμαι φοιτήτρια στο τρίτο έτος των σπουδών μου. Μέχρι τώρα δυο σχέσεις σοβαρές είχα στη ζωή μου.
Η μια ήταν από το σχολειό, μέχρι πριν λίγους μήνες, που τελειωσε λόγω παρα πολλών διαφωνιών που είχαμε.

Είμαστε δυο αντίθετοι χαρακτήρες και με λυπεί που το λέω...αυτός ο άντρας δεν με έκανε καθόλου να αισθάνομαι γυναικα, πάντα με παραμελούσε και πάντα ανακάλυπτα πως μιλούσε συχρόνως με άλλες.
Πάντα με είχε στο περιθώριο, όταν πήγαινα να τον αφήσω, τρελαινόταν και με παρακαλούσε να μείνω, λέγοντας πως θα αλλάξει, αλλα μάταια..!...άλλαζε προς το χειρότερο ...!
Πάντα έδειχνε αδιάφορος προς εμενα αλλα ταυτόχρονα με ήθελε δικη του.Δεν ήθελε να χωρίσουμε. Οταν με φλέρταραν άλλοι, ήταν ικανός να σκοτώσει για να με έχει δικη του αλλα ως εκεί. Ήταν κάτι πολύ αρρωστημένο και παρατραβηγμένο.
Δεν τον άκουσα ποτε να μου λέει "είσαι όμορφη, μου αρέσεις" αλλα όταν άκουγε άλλους ανθρώπους να μου το λένε, πάντα τσακωνόμασταν!

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί οι άντρες δεν εκτιμούν αυτό που έχουν και γιατί το εκτιμούν μονο όταν το χάσουν...;!

Είμαι πολύ απαγοητευμένη γενικά με τους ανθρώπους γύρω μου , έχω την ανάγκη να ερωτευτώ να αγαπήσω αλλα και να αγαπηθώ, να δώσω και να πάρω αγάπη... θέλω να έχω μια υγιή σχέση , δεν ξέρω αν πάει κατι λάθος μαζί μου ή αν εγώ είμαι πολύ ανυπόμονη και περιμένω τον πρίγκιπα να έρθει...

Θα ήθελα να μου πείτε εσείς την άποψή σας επάνω στους δικούς μου προβληματισμούς...
Για όλους τους ανθρώπους υπάρχει το άλλο τους μισό???Υπάρχουν ευτυχισμένοι άνθρωποι???Υπάρχουν αληθινοί έρωτες μακριά από απιστίες και προδοσίες??? Ή εμείς οι άνθρωποι τα παρουσιάζουμε τόσο παραμυθένια για να κρύψουμε την πικρή αλήθεια???
Καλημέρα Marilyn...και καλως ήρθες στην παρέα μας!
Εκανα τη μεταφραση του κειμένου σου για να διευκολύνω τους συνδίκτυους να διαβάσουν τους προβληματισμούς σου και να σου απαντήσουν.
Απο εδω και στο εξής, θα ήταν προτιμότερο να γράφεις στα ελληνικά...!

Ο ερωτας είναι σαν τη θαλασσα για 2 λόγους: α)χίλιοι τη χαίρονται?ενας την πληρώνει! β)μπαίνεις και δεν ξέρεις αν θα βγεις...!

maraki_lar

# 4 στις 3/2/2012
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 2.364
Εγω θα ήθελα να σου πω...να μην απογοητευεσαι! Τετοιες ασχημες συμπεριφορές εχουμε περάσει όλοι μεσα στις σχέσεις μας...!

Έκανες δυο σχέσεις, δε σου φερθηκαν οπως θα ήθελες, όπως θεωρεις οτι άξιζες και όπως προσδοκούσες...όμως να ξερεις οτι με την ανοχή μας επιτρεπουμε να μας φερονται ετσι!Και εσυ τα ανεχτηκες ολα αυτα αφενός επειδη ειχες αναγκη να κανεις σχέσεις, να δωθείς σε καποιον, να αφεθείς, να ζήσεις...και αφετέρου γιατι καπου βαθια μέσα σου ήλπιζες οτι με τον τρόπο σου θα τον κανεις να αλλάξει(τον εκαστοτε συντροφο), να σου φερθει ανθρώπινα, να σου δώσει την προσοχή και την αγαπη που τόσο εχεις αναγκη...

Η ζωη εχει πολλα γυρίσματα...και οι σχέσεις ειναι ενα δύσκολο κομματι αυτης της ζωής...!Να μην απελπίζεσαι...θα συναντήσεις κι αλλους ανθρώπους στη ζωή σου...καποιοι θα σε εκτιμήσουν και θα σε αγαπήσουν, καποιοι άλλοι όχι...με καποιους θα βρεις κοινα σημεία,με καποιους άλλους θα δεις οτι δεν ταιριάζεις...!Καποιοι θα σου ανταποδώσουν την αγαπη και τη φροντίδα που εσυ θα τους δώσεις, καποιοι αλλοι δε θα το κανουν...ή θα καταλαβουν την αξία σου όταν σε χάσουν!

Καθως θα μεγαλώνεις και θα ζυμώνεσαι μεσα απο τις σχέσεις σου...θα μάθεις να προστατευεις τον εαυτό σου, να βαζεις όρια στους άλλους, να δίνεσαι ολοκληρωτικά μονο εκει που πιστευεις οτι αξίζει!...
Δεν υπαρχει μπούσουλας για αυτα τα θέματα...μαθαίνεις μεσα απο τις εμπειρίες σου...!

Και το να φας τα μούτρα σου καποιες φορές... ειναι μάλλον ενα αναπόσπαστο κομματι της πορείας σου προς την ωριμότητα!Μη το φοβάσαι αυτό...μην το αφήνεις να σε ρίξει...μη χάσεις την αισιοδοξία σου...!

Δες το σαν μαθημα ζωής μεσα απο το οποίο θα προσεγγίσεις την αυτογνωσία (θα μαθεις το που βρίσκονται τα όρια σου, το τι μπορεις να ανεχτεις και τι όχι, το που μπορεις να συμβιβαστεις, σε ποια θεματα και μεχρι πότε)...ωστε να γίνεις καλύτερος ανθρωπος!

Ο ερωτας είναι σαν τη θαλασσα για 2 λόγους: α)χίλιοι τη χαίρονται?ενας την πληρώνει! β)μπαίνεις και δεν ξέρεις αν θα βγεις...!

daka2010

# 5 στις 3/2/2012
author
Γυναίκα / 40 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 2.027
Είσαι 20 χρονών…
Δυο σοβαρές σχέσεις είχες στην ζωή σου…
Η μια ήταν από το σχολείο και πριν λίγους μήνες τέλειωσε.
Η άλλη πότε ήταν …? Στο νηπιαγωγείο…?
Sorry ρε συ κοπελιά….
Αλλά κάτσε να μεγαλώσεις λίγο και μετά μιλάς…

Όσο για τον πρίγκιπα, τον έρωτα και την υγιή σχέση
έχεις ακόμα…

Υ.γ όταν έχεις μια ‘σχέση’ που σου κάνει κακό
και δεν σου προσφέρει τίποτα την κόβεις….

Καλή τύχη…

marilyn20

# 6 στις 3/2/2012
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2
thelontas na apantisw sto "daka2010" oxi i ali m sxesi den itan sto nipiagwgio, persiii otan ema8a pws o filos m me apatouse k xwrisame epesa se kata8li4i imu xalia psixologika tote irthe o "petros " i ali sxesi pou ixa imastu mono 2 mines maziii k giafto den 8elisa na 8iksw ekini tin sxesi gia to logo pws teliose giati o prwin m ekane ta adinata dinata na mas xorisi k sto telos ta katafere.. sigoura exw xronia mprosta mou giana apoxtisw empiria stis sxesiis k na mporw na milw k na ime pio swsti s'auta pou lew..ala diavazontas tin selida sas eniosa tin anagki na grapsw k egw gia tis dikes m sxesis pou ixa mexri twra
euxaristw
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε