Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Εναλλακτικός Γάμος

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

aseglio

# 21 στις 6/2/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Ρε τι μανία κι αυτη να παντρευονται;; Το να ειναι μαζι δεν τους φτάνει; Μάλλον τους πάνε ολοι κόντρα για κάποιο λογο (που δίκιο θα έχουν) και το θέμα ειναι απλα εγωιστικό.

dinanikos

# 22 στις 21/2/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by Lucy_Neko
Καλησπέρα σας.
Ο αρραβωνιαστικός μου κι εγώ σκεπτόμαστε να κάνουμε επιτέλους το επόμενο βήμα. Θέλουμε να κάνουμε πολιτικό γάμο και θα θέλαμε να παντρευτούμε με όσο το δυνατό λιγότερο κόσμο. Αναρωτιόμουν αν υπάρχει η δυνατότητα να παντρευτεί κανείς σε δημαρχείο χωρίς καν τους 2 μάρτυρες, αν πχ μπορούν να λειτουργήσουν κάποιοι από τους υπαλλήλους του δημαρχείου σαν μάρτυρες.

Θα ήθελα να ξέρω επίσης αν γίνεται να σε παντρέψει άλλος αρμόδιος εκτός παπά ή δημάρχου. Κάπου είχα ακούσει ότι γίνεται να σε παντρέψει καπετάνιος πλοίου. Το έχει ακούσει κανείς σας αυτό; Ξέρετε αν και υπό ποιες συνθήκες ισχύει;

Ευχαριστώ πολύ

:Στο δημαρχειο υποχρεωτικα θα σε παντρεψει ο δημαρχος.αλλα παντα βαζουν καποιο αλλο ατομο γιατι αυτοι ειναι απασχολημενοι.αντιδημαρχο δηλ. η υποθεση κραταει 5 λεπτα.διαβαζει απο 1 χαρτι 5 λογια,και τελειωσε.μετα οι μαρτυρες και σεις υπογραφετε και φευγετε.μπορουν να υπογραψουν και 2 υπαληλοι του δημαρχειου,αρκει να τους το ζητησετε.η τελετη ας την πουμε ετσι,γινετε πρωι απο δευτερα εωσ παρασκευη,απο 8-2.θα σου πουν κι οι ιδιοι τις ωρες.απογευμα δεν κανουν εκτος αν πληρωσεις εξτρα,γιατι ειναι υπερωριες γιαυτους.απ οτι καταλαβα δεν θελετε να κανετε εξοδα,πας οπως θελεις ντυμενη,και σε 10 λεπτα τελειωνεις.απλα μετα θα πρεπει να κατσετε λιγο να ανοιξετε οικογενειακη μεριδα.τα χαρτια ομως ειναι οπως και στον θρησκευτικο.μπολικα,οπως και το τρεξιμο.ελπιζω να σε προλαβα,γιατι σημερα γραφτηκα.η ωρα η καλη
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε