Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

mia gunaika sta 50...

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

psaraki22

# 21 στις 17/2/2012
author
Γυναίκα / 39 / Σε σχέση
Ν. Αχαϊας / Οβρυά
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 16
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Originally posted by ESPERANTZA
Καλή μου sex and the city δεν έχεις δει ποτέ;.
Λοιπόν, να συζητησουμε το γιατί η μέλλουσα πεθερά συμπεριφέρεται ως ΓΥΝΑΙΚΑ; Ασχολίαστο. Μακάρι όλες στα 50 να αισθάνονται ενεργές και απιθυμητές. Σε αυτο φταίει λίγο και ο πεθερός σου.
Βέβαια, έχεις ένα θέμα, και μεγάλο μάλιστα. Δεν θα μπορείς να παχύνεις, να αφήσεις απεριποίητο τον εαυτό σου, να κλειστεις σπίτι και να μαγειρεύεις και όλλα αυτά τα μικρά λάθος πράγματα που κάνουν οι παντρεμένες. Γιατί ο άντρας σου έχει άλλα πρότυπα. Βέβαια απο την άλλη θα μπορείς ελεύθερα να χαίρεσαι τα νιάτα σου κι εσύ στα 50, γιατί ο σύζυγος θα το έχεις για φυσιολογικό. Δεν το καταλαβαίνεις τώρα, μην ανησυχεις δεν είναι και μακριά τα 50 πια, ...

Η μαμμά σου, ε, στην αρχή θα την κοιτάξει αφυψηλού, να είσαι βέβαιη όμως πως στην πορεία θα την παραδεχτεί, γιατί μέσα της, βαθιά μέσα της θα την έχει ήδη παραδεχτει απο την αρχή.

Δε χρειάζεται να γίνετε φίλες. Γιατί να το κάνετε αυτό; Εκει υπάρχουν οι θέσεις πουκρατούν τις ισορροπίες.
Η πεθερά σου κούκλα μου δεν έρχεται να αντικαταστησει τη μαμά σου. Αυτο δεν προκειται να γινει ποτε, μην αγχωνεσαι. Αλλά όπως θα ήθελες εσυ να σε δεχτει όπως είσαι, έτσι να τη δεχτεις κι εσυ για να έχεις αρμονία και ειρηνη.

kali mou esperantza exw dei sex and the city, opws k ton harry potter!! .. as min paradeigmatizomaste ap afta.. tis les??
oso gia to oti sumperiferetai san GUNAIKA afto lew tosi wra.. oti sumperiferai san koritsaki stin efiveia...exei megaali diafora nomizw!! 35 xronia peripou...:>

psaraki22

# 22 στις 17/2/2012
author
Γυναίκα / 39 / Σε σχέση
Ν. Αχαϊας / Οβρυά
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 16
isws na min sas dinw tin pliri eikona gia na katalavete pws akrivws einai..
kanei pramata k sumperiferetai san 13xroni.. mpempekizei k niaourizei opws eipate.. ginetai enoxlitiki k kourastiki! k epeidi to PISTEUEI oti mporei na sunanastrefetai me 30 xronia mikroterous tis (filous ton paidiwn tis) thewrei apolutws fusiologiko na ginoume k emeis files!!

den exete katalavei kati.. den eipa na min vgei na min glentisei... na to kanei me atoma omws tis ilikias tis(i estw kapou ekei gurw!!) den ginetai na vgainei me tous filous tou giou tis k na xairetai...!tha vgw egw twra me tis files mou k tha rthei k i mana m mazi, i i mana tis filis m??

den exw kanenan thema me tis 50ares, giati se ligo k afto tha m peite!! apla me tin mana tou filou mou, den mporw na vgainw na glentaw.. k na me travaei se magazia pou oute egw pleon den pigainw!!
sta 20 m thumamai otan vgainame k upirxan kana 2 ksexasmenoi s aftin tin ilikia mesa sto magazi k oloi tous koitousame san na tan ekswgiinoi... i anwrimotita tis ilikias tha m peite... egw tha to pw apla authormitismos.. giati akoma k twra, to pisteuw pws analoga me tin ilikia pou eisai kaneis k ta anloga pramata..!! den mporeis na eisai 10 xronwn kai na pigaineis sta club (oso megalos k an niwtheis) opws episis den mporeis na eisai 50 kai na pigaineis se paidotopous (oso mpempeka k an niwtheis!!) afto einai palimpaidismos k oxi oti niwthei akoma nea!! pou pige k m evale skoulariki stin muti???? ELEOS!!! as valei k o mpampas m eina kriko sto afti an einai k as xtupisei k ena tatoo ston wmo... polu normal e?? den ginontai afta ta pramata vre paidia!!

exw filous mexri k 45 xronwn pou einai party animal... nai tha ntuthoun karnavalia, tha vgoun, tha pioun, tha ginoun ntirla, tha xoropidan san ta katsikia stous dromous... ta karnavalia omws!!!! k den tha pane sta idia magazia pou pigainoun ta paidia tous pou einai 15!!

ola ginontai me kapoia oria!!

tzoulia49

# 23 στις 26/2/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
εγω θα το προσεγγισω διαφορετικα το θεμα .....

επειδη ειμαι 53 ετων αισιως ..... θα σου πω το εξης .... .....κατα ενα μερος σε δικιολογω ...
θα αναφερω ενδεικτικα την δικη μου συμπεριφορα γιατι εδω ολοι ειπαν οτι οι 50 ρες ετσι φερονται ....
εχω διανυσει λοιπον τα 50 και παρ ολου οτι ειμαι μονη κι οχι παντρεμενη ....οπως η πεθερα σου ...

δεν χρειαστηκε να ξεφυγω για να δειξω οτι δεν γερναω ....

φορωντας τζην σκισμενα ..... σκουλαρικια στη μυτη και τετοιες χαζομαρες ...

πρωτ απ ολα σεβομαι τον εαυτο μου ...και μετα τα παιδια μου ...διοτι ειμαι μητερα ....

ειμαι ωραια γυναικα και δεν χρειαζεται να γινω πανηγυρι για να δειξω οτι δεν γερναω ....

βαζω κι εγω τζην μοντερνα με σκισιματα .... αλλα εχω ορια ....

θα τυχει να παω σ ενα μαγαζι που συχναζουν νεοι για ενα ποτο αλλα θα κρατησω το μετρο ...

δεν μπεμπεκιζω ...

δεν σαχλαμαριζω και δεν γινομαι νουμερο.... ...κι οχι επειδη δεν πρεπει.... αλλα επειδη απλα δεν τα νιωθω ...

η πεθερα σου δεν ειναι στα καλα της ...περναει την κλιμακτηριο της και πολυ ατσαλα ...

πιθανον να ψαχνεται και για φιλο ..

.βρισκω πολυ υπερβολικη την συμπεριφορα της .....

η οποια συνηθιζεται απο πολλες γυναικες σ αυτη την ηλικια ....

να ειναι προκλητικες

και να συμπεριφερονται σαν 20 ρες ....

να ψαχνουν συνεχη επιβεβαιωση οτι ακομα αρεσουν ....

με καταληξη βεβαια ολο αυτο .....να ειναι αδιεξοδο..... και να οδηγει σε ψυχοφαρμακα η αλκοολ ....
δικιολογω το θυμο σου.... και το ρεζιλεμα που σας κανει ....

αλλα εσυ το μονο που εχεις να κανεις ειναι να δειξεις ανοχη και κατανοηση ...

ειναι ενα χωραφι που δεν πρεπει να μπαινεις μεσα ...

κρατα την μακρια απο τη σχεση σου με το φιλο σου ....

και το τι θα κανει η ιδια για τη ζωη της δεν σε αφορα ...

τελειωνοντας θα σου πω ενημερωτικα .....οτι .....

η γυναικα μεταξυ 45 -55 κανει την μεγαλυτερη ανατροπη της ζωης της ...

να εισαι ενημερη για να ξερεις ...

και οταν θα φτασεις εκει ....

θα ανακαλυψεις οτι εισαι ακομα πολυ νεα και πιο ερωτικη απο 25 ....

επειδη εισαι νεο κοριτσι ....

να μην καταδικαζεις τοσο ευκολα οπως η μαμα σου ..

.γιατι σιγουρα κι εκεινο το παραδειγμα ειναι κακο γιατι ειναι μοντελο μιας αλλης εποχης ...

ολοι ειμαστε ελευθεροι ανθρωποι να φερομαστε οπως νιωθουμε ανισοροποι και μη .....

mordxw30

# 24 στις 27/2/2012
author
Ανδρας / 61 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 186

Παράθεση:
Originally posted by tzoulia49
δεν σαχλαμαριζω και δεν γινομαι νουμερο.... ...κι οχι επειδη δεν πρεπει.... αλλα επειδη απλα δεν τα νιωθω ...

η πεθερα σου δεν ειναι στα καλα της ...περναει την κλιμακτηριο της και πολυ ατσαλα ...

πιθανον να ψαχνεται και για φιλο .

.βρισκω πολυ υπερβολικη την συμπεριφορα της .....

Με αυτή τη λογική, κάποιος που δεν ασχολείται με το Ίντερνετ και σε βλέπει να σερφάρεις, μπορεί να σχηματίσει τη γνώμη για σένα ότι ψάχνεσαι ή κάνεις cybersex στην ηλικία σου. Αυτά λένε οι απ΄έξω για όλους εμάς τους "ψυχάκηδες" του δικτύου.

Δεν θέλω να σε θίξω, αλλά είναι γεγονός ότι κρίνουμε τη συμπεριφορά των άλλων σύμφωνα με τα δικά μας μέτρα και σταθμά χωρίς να αναγνωρίζουμε τη διαφορετικότητα. Θέλουμε οι άλλοι να έρχονται στα δικά μας μέτρα για να τους αποδεχτούμε. Για μένα αυτό είναι λάθος. Ο καθένας νιώθει και ενεργεί όπως θέλει κι αν δεν μας αρέσει δεν τον συναναστρεφόμαστε. Δεν έχουμε όμως δικαίωμα να κατακρίνουμε κανέναν επειδή δεν μας μοιάζει ή επειδή δεν χωρά στα πρότυπά μας.

zinaa

# 25 στις 27/2/2012
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Επ. Λευκωσίας / Αγιος Δομέτιος
Θέματα: 57
Απαντήσεις: 8.162
οταν θα φτασεις και εσυ στα 50... δεν θα μιλας ετσι...
δεν βλεπω τιποτα το κακο σε οτι εγραψες...
τα χαιρετίσματα μου πες της!!!
Ζω απο περιέργια για να δω μεχρι το τελος, την αχαριστια των ανθρωπων... μεχρι που μπορουν να φθασουν! Απλως... απο απλη περιεργια... Zinaa

meJoky

# 26 στις 27/2/2012
author
Γυναίκα / 59 / Παντρεμένη
Ολλανδία
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 717
επειδή τη βουτήξατε από τα μούτρα την πιτσιρίκα άλλο μια γυναίκα που στα 50
(και στα 60 και στα 70) συμπεριφέρεται ως "νέα" και άλλο για γυναίκα στις
ίδιες ηλικίες που συμπεριφέρεται ως "νεανίζουσα"

η πρώτη είναι αυτή που περιέγραψε ο ηνίοχος και είναι αποδεκτή, ευχάριστη
και ερωτεύσιμη

η δεύτερη είναι απωθητική και γελοία (σε άνδρες και γυναίκες)
δείτε την ως το αντίθετο για τις μικρομέγαλες πιτσιρίκες (χωρίς τη δροσιά που
έχουν τα νιάτα τους)
joking
50 παρά 9 μήνες
I'm not old, I'm 25 plus shipping and handling ...

aerati

# 27 στις 27/2/2012
author
Γυναίκα / 60 / Διαζευγμένη
Ν. Σερρών / Σέρρες
Θέματα: 322
Απαντήσεις: 66.664

...Μια γυναίκα..στα 50 - psaraki22 - δεν είναι 'ξοφλημένη ούτε και γραία...

....Μπορώ δε..να 'πω..πως είναι..στα ντουζένια της..στα χάι και τα τούρμπο της !

Κάνει - λες - σαν κοριτσάκι..
Ευχής έργον - θα ήταν - κι άλλες..πολλές 50ρες..να τό 'καναν και να μην τις έπαιρνε..η κρισάρα..τών πρώτων - ήντα κι ο κατήφορος..τής ζωής..

Βγαίνει..το βράδυ - με τις φίλες της - για ποτό και στα μπουζούκια..
Θέλει..να ξεσκάσει..να ξεδώσει και π ο λ ύ - Κ Α Λ Α κάνει - τό 'χει ανάγκη..

Έβαλε και σκουλαρίκι..στη μύτη κι εσύ αναφωνείς : ΕΛΕΟΣ ; !
Π ο ύ είν' ..το τόοοοοοσο περίεργο ; ;

Συμπεριφέρεται..σαν κοριτσάκι..στην εφηβεία..
Και π ο ύ είν' ..το κακό ; ; ;

Φοράει και σκισμένα τζην..
Ε και ; ; ; ;
Αφού διαθέτει και τ' ανάλογο κορμί..τής βγάζω..το καπέλο..

Γίνεται ενοχλητική και κουραστική,λες..
Και σου λέω : ν α ι..α λ λ ά ......μ ο ν ά χ α..σε 'σένα !

Και να σου 'πω και την άποψή μου..στην ερωτησούλα σου :

< < k thelw na mou peite tin apopsi sas.mia gnaika sta 50 telika, me 2 megala paidia, pws prepei na nai?mporei na vgainei, na ntunetai kai na kanei oti kanei k mia kopela stin ilikia tou giou tis? > >

Κατ' αρχήν :
Δ Ε Ν ΥΠΑΡΧΟΥΝ..Π Ρ Ε Π Ε Ι . -

Να είναι..όπως νιώθει και γουστάρει..
Δεν οφείλει..να λογοδοτήσει..σε κανέναν απολύτως ( τη στιγμή,μάλιστα..που κι ο σύζυγός της..το βλέπει νορμάλ ) ..
Τα 2 της παιδιά..μεγάλωσαν κι άνοιξαν..τα φτερά τους..για πορείες..πέραν τής στενής / μητρικής αγκαλιάς..
Είναι λοιπόν..τώρα ελεύθερη..να κοιτάξει..πολύ παραπάνω κι αυτή..αποκλειστικά και μόνον..τον εαυτό της..να βγάλει..τα γούστα της..βρε αδερφέ..

Και να βγαίνει και να ντύνεται και να κάνει..ό,τι κάνει κι ένα νέο κορίτσι..

Διότι μπορεί..τα π ε ν ή ν τ α..ν' ακούγονται ( και νά 'ναι ) κάαπως πολλά χρονάκια - μισός αιώνας ζωήςείν' αυτός..α λ λ ά όταν..Η ΚΑΡΔΙΑ..ΤΟ ΛΕΕΙ..κανείς και τίποτε..δεν μπορεί..να τη σταματήσει..
Αρκεί βέβαια..πως ό,τι κάνει..να μ η ν ' καπακώνει ' ..τους άλλους και κ υ ρ ί ω ς ( όπως ενέφερε κι η nefeli_34 ) ..να ΤΟ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ..

Να 'μιλήσω λιγάκι και για 'μένα..που στις 18 / 04..50ρίζω..
Όταν ήμουν..π ι ο νέα ......ήμουν..πιο μ ε γ ά λ η..απ' ό,τι τώρα..
Τ ώ ρ α έχω..π ο λ λ έ ς τρυπούλες..που τις ταπώνω..με δ ι α φ ο ρ ε τ ι κ ά σκουλαρικάκια - ένα γιουσουρούμ,δηλαδή !
Τζηνάκια..ούτε που τό 'χα διανοηθεί..να φορώ - όλο υφασμάτινα..
Τώρα..τα δίνω και καταλαβαίνουν..
Για χρωματάκι..ούτε λόγος - είχα..μία ντουλάπα..κατάμαυρη..σαν καλιακούδα..
Το ίδιο και τα κάπρι..
Το ίδιο και τα σταράκια..
Το ίδιο και το βάψιμό μου..
Για να μην 'πω και για το φετίχ..τα καπελάκια μου - συλλογή ολόκληρη..
Μ' αρέσει..το γουστάρω..΄μού βγαίνει..είμ' εγώ..
Και κανέναν..δεν πειράζω ( εκτός..από κάτι ......αναχρονιστικά μυαλουδάκια ) ..
Η ουσία..είναι μία :
Τα ράσα..δ ε ν κάνουν..τον παπά . -

( ....Μ ή π ω ς υποβόσκει..μια λανθάνουσα ζήλεια και τη βλέπεις ανταγωνιστικά ; !
Εάν ναι..πάρ' το αλλιώς και γρήηηγορα ! !
Εκεί..που είσαι..ήτανε κι εδώ..που είναι..τραβάς ολοταχώς ! ! !

Εσένα..το μόνο..που να σ' απασχολεί..να είναι..η σχέση..με το γιο της..να είσαστε κ α λ ά ΜΑΖΙ και το τί φορά ή κρεμά..η μελλοντική σου πεθερά ......αμελητέα ποσότης...... )

{Αα 'ρεεε..Γιώργο Ζαμπέτα..
Όταν έφτανες πενήντα
την παλιά την εποχή
σου φωνάζαν όλοι γέρο
άντε και καλή ψυχή
Τώρα όμως στα πενήντα
είσαι άπιαστο πουλί
έχεις πείρα στην αγάπη
έχεις τέχνη στο φιλί

Ο πενηντάρης ο πενηντάρης
είναι ένας νέος τής εποχής
κυκλοφοράει σαν εικοσάρης
κι είναι ωραίος σαν εραστής }
... Τί έγινε.. 'ρε παιδιά ΝΎ ! Ξέχασα - μήπως - να πληρώσω..το * λογαριασμό μυαλού * ΝΎ !...

# 28 στις 27/2/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by aerati

....Μπορώ δε..να 'πω..πως είναι..στα ντουζένια της..στα χάι και τα τούρμπο της !

Κάνει - λες - σαν κοριτσάκι..
Ευχής έργον - θα ήταν - κι άλλες..πολλές 50ρες..να τό 'καναν και να μην τις έπαιρνε..η κρισάρα..τών πρώτων - ήντα κι ο κατήφορος..τής ζωής..

Βγαίνει..το βράδυ - με τις φίλες της - για ποτό και στα μπουζούκια..
Θέλει..να ξεσκάσει..να ξεδώσει και π ο λ ύ - Κ Α Λ Α κάνει - τό 'χει ανάγκη..

Έβαλε και σκουλαρίκι..στη μύτη κι εσύ αναφωνείς : ΕΛΕΟΣ ; !
Π ο ύ είν' ..το τόοοοοοσο περίεργο ; ;

Συμπεριφέρεται..σαν κοριτσάκι..στην εφηβεία..
Και π ο ύ είν' ..το κακό ; ; ;

Φοράει και σκισμένα τζην..
Ε και ; ; ; ;
Αφού διαθέτει και τ' ανάλογο κορμί..τής βγάζω..το καπέλο..

Γίνεται ενοχλητική και κουραστική,λες..
Και σου λέω : ν α ι..α λ λ ά ......μ ο ν ά χ α..σε 'σένα !

Και να σου 'πω και την άποψή μου..στην ερωτησούλα σου :

< < k thelw na mou peite tin apopsi sas.mia gnaika sta 50 telika, me 2 megala paidia, pws prepei na nai?mporei na vgainei, na ntunetai kai na kanei oti kanei k mia kopela stin ilikia tou giou tis? > >

Κατ' αρχήν :
Δ Ε Ν ΥΠΑΡΧΟΥΝ..Π Ρ Ε Π Ε Ι . -

Να είναι..όπως νιώθει και γουστάρει..
Δεν οφείλει..να λογοδοτήσει..σε κανέναν απολύτως ( τη στιγμή,μάλιστα..που κι ο σύζυγός της..το βλέπει νορμάλ ) ..
Τα 2 της παιδιά..μεγάλωσαν κι άνοιξαν..τα φτερά τους..για πορείες..πέραν τής στενής / μητρικής αγκαλιάς..
Είναι λοιπόν..τώρα ελεύθερη..να κοιτάξει..πολύ παραπάνω κι αυτή..αποκλειστικά και μόνον..τον εαυτό της..να βγάλει..τα γούστα της..βρε αδερφέ..

Και να βγαίνει και να ντύνεται και να κάνει..ό,τι κάνει κι ένα νέο κορίτσι..

Διότι μπορεί..τα π ε ν ή ν τ α..ν' ακούγονται ( και νά 'ναι ) κάαπως πολλά χρονάκια - μισός αιώνας ζωήςείν' αυτός..α λ λ ά όταν..Η ΚΑΡΔΙΑ..ΤΟ ΛΕΕΙ..κανείς και τίποτε..δεν μπορεί..να τη σταματήσει..
Αρκεί βέβαια..πως ό,τι κάνει..να μ η ν ' καπακώνει ' ..τους άλλους και κ υ ρ ί ω ς ( όπως ενέφερε κι η nefeli_34 ) ..να ΤΟ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ..

Να 'μιλήσω λιγάκι και για 'μένα..που στις 18 / 04..50ρίζω..
Όταν ήμουν..π ι ο νέα ......ήμουν..πιο μ ε γ ά λ η..απ' ό,τι τώρα..
Τ ώ ρ α έχω..π ο λ λ έ ς τρυπούλες..που τις ταπώνω..με δ ι α φ ο ρ ε τ ι κ ά σκουλαρικάκια - ένα γιουσουρούμ,δηλαδή !
Τζηνάκια..ούτε που τό 'χα διανοηθεί..να φορώ - όλο υφασμάτινα..
Τώρα..τα δίνω και καταλαβαίνουν..
Για χρωματάκι..ούτε λόγος - είχα..μία ντουλάπα..κατάμαυρη..σαν καλιακούδα..
Το ίδιο και τα κάπρι..
Το ίδιο και τα σταράκια..
Το ίδιο και το βάψιμό μου..
Για να μην 'πω και για το φετίχ..τα καπελάκια μου - συλλογή ολόκληρη..
Μ' αρέσει..το γουστάρω..΄μού βγαίνει..είμ' εγώ..
Και κανέναν..δεν πειράζω ( εκτός..από κάτι ......αναχρονιστικά μυαλουδάκια ) ..
Η ουσία..είναι μία :
Τα ράσα..δ ε ν κάνουν..τον παπά . -

( ....Μ ή π ω ς υποβόσκει..μια λανθάνουσα ζήλεια και τη βλέπεις ανταγωνιστικά ; !
Εάν ναι..πάρ' το αλλιώς και γρήηηγορα ! !
Εκεί..που είσαι..ήτανε κι εδώ..που είναι..τραβάς ολοταχώς ! ! !

Εσένα..το μόνο..που να σ' απασχολεί..να είναι..η σχέση..με το γιο της..να είσαστε κ α λ ά ΜΑΖΙ και το τί φορά ή κρεμά..η μελλοντική σου πεθερά ......αμελητέα ποσότης...... )

{Αα 'ρεεε..Γιώργο Ζαμπέτα..
Όταν έφτανες πενήντα
την παλιά την εποχή
σου φωνάζαν όλοι γέρο
άντε και καλή ψυχή
Τώρα όμως στα πενήντα
είσαι άπιαστο πουλί
έχεις πείρα στην αγάπη
έχεις τέχνη στο φιλί

Ο πενηντάρης ο πενηντάρης
είναι ένας νέος τής εποχής
κυκλοφοράει σαν εικοσάρης
κι είναι ωραίος σαν εραστής }

tzoulia49

# 29 στην 1/3/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
κοιτα μορντ .....

επειδη εγω σαν τυπος βαριεμαι να μπαινω στη διαδικασια του μαλιοτραβηγματος ....

διοτι δεν εχω το κουσουρι της κατινας ... ομως θα σου πω ....
κατι τυποι σαν εσενα ειναι αυτοι που πρωτοι κοροιδευουν αυτες τις γυναικες και τις σχολιαζουν γυρνωντας την πλατη τους ....
και να σου πω γιατι ....?

γιατι οταν ενας αντρας 51 ετων εχει την αποψη οτι εγω κακως σερφαρω στο ιντερνετ ενω ειμαι 53....

με την ιδια λογικη βεβαια κακως σερφαρεις κι εσυ ....

γυρευε τωρα.... ποια ειναι η θεση σου σε γενικη αντιμετωπιση της ζωης ....

λοιπον να σου θυμισω το εξης ....

οτι το νετ εχει διαφορες ενασχολησεις .... απο το να διαβαζεις.... ν ακους μουσικη ....να τσαταρεις .....να συμετασχεις σε φορουμς και παρα πολλα αλλα ....
να σου θυμισω επισης .....

οτι .... εγω ειμαι ελευθερη ...

πραγμα το οποιο μου επιτρεπει να κανω τσατ....ματ ...... σαιμπερ κι οτι αλλο μου κατεβει ..

κι αν σε βοηθαει για τα συμπερασματα σου ..... σαιμπερ δεν κανω κυριε μορντ ...

γιατι απλα δεν το γουσταρω ...

αν το γουσταρα ομως ....να εισαι βεβαιος οτι θα το εκανα ...

να σου τονισω επισης ....

οτι αυτο .....

αφορα αυστηρα την προσωπικη μου ζωη και δεν αφορα κανεναν το τι κανω εγω στο κρεβατι μου ....
δεν προσβαλει κανεναν ....

η κυρια αυτη ...

.ειναι παντρεμενη με δυο μεγαλα παιδια ....και μ ενα συζυγο που ειναι καπου πεταμενος σε μια γωνια .....και που κανεις δεν το ελαβε υποψιν ....

πρωταγωνιστριες ειναι οι φιλες.... τα μπαρ τα κλαμπ και τα σκισμενα παντελονια ....
επισης σκισμενο παντελονι με σκισμενο παντελονι εχει διαφορα .....

σκισμενο παντελονι ειναι κι αυτο με ενα τριμενο σημειο.....

σκισμενο παντελονι ειναι κι αυτο που ο μισος πισινος ειναι απ εξω ...

για ολα υπαρχει μετρο ...

ολες εδω βιαστηκαν να βγαλουν το φεμινιστικο τους και το επαναστατικο τους ....

ολα μια χαρα ....

πολυ σημαντικη κι ελευθερια της βουλησης ....

αλλα υπαρχει κι ο αυτοσεβασμος ....

αλλο γινομαι ρεντικωλο κι αλλο εχω δικαιωμα στη ζωη .....

δροσια επισης ακομα συνεχιζουν να βγαζουν οι γυναικες γυρω στα 40 και θηλυκοτητα ...

σιγουρα ομως δροσια δεν βγαζουν οι γυναικες κοντα στα 50 ....

οι γυναικες κοντα στα 50 βγαζουν ωριμοτητα γνωση και θηλυκοτητα η οποια προερχεται μεσα απο την εμπειρια ....

να προσγειωθουμε λεω εγω που ολα τα βλεπουμε ασπρο μαυρο ?

και τα ερμηνευουμε κατα το δοκουν ....
και να ζητησω συγγνωμη που σεβομαι τον εαυτο μου ως 53 αρα...γυναικα .....
και δεν συμπεριφερομαι σαν ξεπεσμενη 20 αρα ...

και κατι αλλο ....κυριε μορντ ....αν ο συναισθηματικος ρομαντικος τυπος ειναι ψυχακιας ε τοτε ειμαι ψυχακιας ...

και γουσταρω πολυ ....

mordxw30

# 30 στις 2/3/2012
author
Ανδρας / 61 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Απαντήσεις: 186

achinos

# 31 στις 2/3/2012
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.762
Εγω θελω να χαρισω στη τζουλια ενα λουλουδακι, γμτ μου μυριζει εκεινο το αρωμα της εποχης...γιασεμι...
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost