Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Θελω να κανω μπλε ανταυγειες στα μαλλια! Η γνωμη σας?

Σελίδα : 1

Consuelo

# 1 στις 19/2/2012
author
Γυναίκα / 36 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 94
Απαντήσεις: 636
'Aρεσαν+: 0%

Θελω να κανω μπλε ανταυγειες στα μαλλια! Η γνωμη σας?

Για καποιο ανεξηγητο λογο οσο περναω τα 25 τοσο μετατρεπομαι στον...ωροσκοπο μου (υδροχοος!).

Εχω μακρια καστανομαυρα μαλλια (δειτε φωτο) που κοκκινιζουν ελαφρως.
Λεω να βαλω κανα 2 μπλε εξτενσιον στο κατω μερος να κανουν μπαμ ετσι αυθορμητα,ειμαι αναμεσα σε φουξια και μπλε αν και προτιμω το μπλε.

Οσες εχετε βαλει εξτενσιον,πως τα λουζετε? ειναι δυσκολο?και πως τα χτενιζετε?

Η αδερφη μου προτεινε ντεκαπαζ σε 2 τουφιτσες και βαψιμο αλλα φοβαμαι μη τα καψω-απο την αλλη ομως λεω σιγα,για 2 μικρες τουφιτσες δε θα καει και ολο το μαλλι! η θα καει? η γνωμη σας?

Επισης τι χρωμα>? μπλε? φουξια? σκεφτομουν και ροζ τσιχλοφουσκι!!!!!
Το παθος ειναι σαν τη φωτια:Εντονο,ξαφνικο,επικινδυνο, αλλα σε μεγαλη ποσοτητα μπορει να σε καψει. Η αγαπη ειναι σαν το νερο.Ηρεμη,διαφανη,δροσερη.Ομως η υπερβολικη αγαπη μπορει να σε πνιξει. Ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος για να πεθανεις? Διαλεγετε και παιρνετε... Εγω προσωπικα,επιλεγω να καω!

VLEMMA

# 2 στις 19/2/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
μπλε

# 3 στις 19/2/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ροζ τσιχλο... what???
Άσε... καλύτερα μπλε.

# 4 στις 19/2/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
για περιεργα χρωματα
φυσικα εξτε
τωρα δυο τουφες ειναι πολυ λιγες..ουτε καν τα τις καταλαβαινεις..τα λουζεις κανονικα βαζεις μασκα απλα προσεχεις να μην βαλεις μασκα στην ενωση μην γλυστρισει και ξεκολησει. Στο χτενισμα προσοχη λιγο στο σημειο της ενωσης και ολα καλα.

helen66

# 5 στις 19/2/2012
author
Γυναίκα / 56 / Σε σχέση
Θέματα: 31
Απαντήσεις: 1.260
Εξτε για σιγουρα, μη παιζεις με περιεργα χρωματα (πληροφοριες απο αδερφη κομμωτρια). Και λογω ηλικιας σου ψηφιζω το τσιχλοφουσκι. Το μπλε εχει φορεθει πολυ, δε θα θελες να κανεις τη διαφορα?

Οσο για τα εξτε, εννοειται προτιμησε φυσικη τριχα. Τα βαζεις και τα ξεχνας, λουζεσαι κανονικα και θελει μονο λιγη προσοχη οταν χτενιζεσαι ή κανεις styling εκει κοντα.

Αντε καλη επιτυχια στο νεο σου λουκ
Κι όμως είμαι ακόμα εδώ...

dylanthomas

# 6 στις 19/2/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Οτι πεί η Mss Vlemma, κόκκινο της φωτιάς!!!!!!!

# 7 στις 19/2/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
μην κανεις τιποτα....αστα οπως εισαι τωρα....

# 8 στις 19/2/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
πρασινο....

KOLORS

# 9 στις 19/2/2012
author
Ανδρας / 57 / Παντρεμένος
Τατζικιστάν
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 2.737

elena8

# 10 στις 20/2/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Φιλη μου εγω φοραω εξτε εδω και πεντε χρονια.Με καποια διαλειμματα βεβαια για να ξεκουραζεται το κεφαλι μου.

Φοραω συνηθως απο 150 μεχρι 200 τουφες.Εχω πολλα μαλλια και με τα εξτε το κεφαλι μου ειναι σαν μανιταρι αλλα εχω ερωτα με τα πολλα μαλλια.

Λοιπον με δυο τουφες δε θα φαινεται καθολου η διαφορα.Εκτος αν θες κατι πολυ πολυ διακριτικο.Τα λουζουμε απο πανω προς τα κατω (σαν να κανουμε μασαζ).Δεν τα σηκωνουμε προς το κεφαλι και οταν τα στεγνωνουμε δεν πλησιαζουμε τη ριζα γιατι βρισκεται η κολλα και θα λιωσει.Να βαλεις οπωσδηποτε φυσικη τριχα.Διαφορετικα θα γινουν μια μπαλιτσα απο τριχες πολυ συντομα (σαν τα μαλλια απο τις κουκλες που ειχαμε οταν ημασταν μικρες),ασε που δε θα μπορεις ουτε να τα ισιωνεις ουτε να τα κανεις σγουρα γιατι θα λιωσουν.

Αυτα απο μενα.....αν εχεις καμια απορια πες μου....

barethika

# 11 στις 20/2/2012
author
Γυναίκα / 42 / Σε σχέση
Ν. Ηλείας / Καλλιθέα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 131
προβλήματα που έχει ο κόσμος....

κοπελιά να σου πω......

που θα βρεις τα λεφτά να κάνεις το συγκεκριμένο λανσάρισμα??

δικά σου ή της μαμας????

Consuelo

# 12 στις 20/2/2012
author
Γυναίκα / 36 / Σε σχέση

Παράθεση:
Originally posted by barethika

κοπελιά να σου πω......

δικά σου ή της μαμας????

Δε καταλαβαινω προς τι το εριστικο και δηθεν στυλακι?
Με χρηματα δικα μου απο τη δουλεια μου,καθοτι η μητερα μου εχει σταματησει να συνεισφερει στα οικονομικα μου απο τα 22 μου που εφυγα απο το σπιτι και μετακομισα μονη μου... Καποια αλλη ερωτηση? Σου καλυψα την ακυρη απορια σου? Η μηπως θες να σου γραψω και αλλα για να τροφοδοτησεις τη μνησικακια σου?
Το παθος ειναι σαν τη φωτια:Εντονο,ξαφνικο,επικινδυνο, αλλα σε μεγαλη ποσοτητα μπορει να σε καψει. Η αγαπη ειναι σαν το νερο.Ηρεμη,διαφανη,δροσερη.Ομως η υπερβολικη αγαπη μπορει να σε πνιξει. Ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος για να πεθανεις? Διαλεγετε και παιρνετε... Εγω προσωπικα,επιλεγω να καω!

Consuelo

# 13 στις 20/2/2012
author
Γυναίκα / 36 / Σε σχέση

Παράθεση:
Originally posted by elena8
Φιλη μου εγω φοραω εξτε εδω και πεντε χρονια.Με καποια διαλειμματα βεβαια για να ξεκουραζεται το κεφαλι μου.

Φοραω συνηθως απο 150 μεχρι 200 τουφες.Εχω πολλα μαλλια και με τα εξτε το κεφαλι μου ειναι σαν μανιταρι αλλα εχω ερωτα με τα πολλα μαλλια.

Λοιπον με δυο τουφες δε θα φαινεται καθολου η διαφορα.Εκτος αν θες κατι πολυ πολυ διακριτικο.Τα λουζουμε απο πανω προς τα κατω (σαν να κανουμε μασαζ).Δεν τα σηκωνουμε προς το κεφαλι και οταν τα στεγνωνουμε δεν πλησιαζουμε τη ριζα γιατι βρισκεται η κολλα και θα λιωσει.Να βαλεις οπωσδηποτε φυσικη τριχα.Διαφορετικα θα γινουν μια μπαλιτσα απο τριχες πολυ συντομα (σαν τα μαλλια απο τις κουκλες που ειχαμε οταν ημασταν μικρες),ασε που δε θα μπορεις ουτε να τα ισιωνεις ουτε να τα κανεις σγουρα γιατι θα λιωσουν.

Αυτα απο μενα.....αν εχεις καμια απορια πες μου....

Σε ευχαριστω πολυ! Και ευχαριστω οσους γενικα μου εδωσαν χρησιμες οδηγιες...Δεν εχω ιδεα απο εξτενσιον. Η αληθεια ειναι οτι εχω πολυ μακρυ μαλλι και αρκετο, και επειδη η δουλεια μου αφορα γονεις και παιδια,λεω να μη κανω κατι που να χτυπαει πολυ ασχημα στο ματι (γραμμενους τους εχω,αλλα οκ ας μη κανω και ολο το κεφαλι μου μπλε στα καλα καθουμενα!)... Λεω να κανω κανα 2 στο κατω μερος, καποιο χτυπητο χρωμα ωστε να κανουν μπαμ μεσα απο το μαλλι... Εαν μου πεις και τι χρωμα θα προτιμουσες..θα με βοηθουσες ακομα περισσοτερο! Ευχαριστω εκ των προτερων!
(παρεπιπτοντως οταν κανεις σιδερο η φισουνα...πως τα χειριζεσαι?)

elena8

# 14 στις 20/2/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Oταν κανεις σιδερο δεν υπαρχει κανενα προβλημα αρκει να τα πιανεις απο τη ριζα.Κρατας δηλαδη την κολλα και κατευθυνεις το σιδερο προς τα κατω.

Τωρα με τη φισουνα εγω φιλη μου που γενικα εχω μαθει να τα προσεχω παρα πολυ και τα κραταω πολλους μηνες δεν εχω καταφερει να ΜΗΝ τα μπερδεψω οταν τα κανω με τη φισουνα.Αυτο γιατι τη φισουνα για να την κανεις σωστα πρεπει να γυρισεις αναποδα και να την κολλησεις στη ριζα κι οπως σου ειπα απαγορευεται να πλησιασεις υψηλη θερμοκρασια στην κολλα.Ετσι λοιπον οταν θελω να τα "σγουρυνω" (υπαρχει αυτο το ρημα ) χρησιμοποιω μασια για μπουκλες κ μετα τα ανοιγω με τα δαχτυλα για να μη φαινονται πολυ στημενα.

Ωραια θα ηταν να σκεφτεις τί χρωμα θα βαλεις αναλογα και με το μακιγιαζ που κανεις αλλα και με τα ρουχα που φορας.Αν χρησιμοποιεις αρκετο ροζ στο προσωπο βαλε γαλαζιες για να μη δειχνεις σαν τη μπαρμπι.Αν παλι σ΄αρεσει να βαφεις εντονα τα ματια σου καλο θα ηταν να "μαλακωσεις" λιγο την εικονα σου φορωνταε ροζ.

Δεν ξερω κατα ποσο θα σου βαλουν φυσικη τριχα σε αυτα τα χρωματα αλλα αυτο ειναι κατι που θα στο πουν στα κομμωτηρια.Προσεξε μη σε χρεωσουν αρκετα καθ΄οτι πολλοι ειναι αυτοι που τα χρεωνουν αρκετα οταν βλεπουν πως η πελατισσα δε γνωριζει γενικα απο τιμες.Εγω πληρωνω 3 ευρω την καθε τουφα και μιλαμε για φυσικη τριχα.Ρωτα με ο,τι θες και αν ξερω θα σε βοηθησω!

barethika

# 15 στις 21/2/2012
author
Γυναίκα / 42 / Σε σχέση
Ν. Ηλείας / Καλλιθέα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 131

Παράθεση:
Originally posted by Consuelo

Παράθεση:

κοπελιά να σου πω......

δικά σου ή της μαμας????

Με χρηματα δικα μου απο τη δουλεια μου,καθοτι η μητερα μου εχει σταματησει να συνεισφερει στα οικονομικα μου απο τα 22 μου που εφυγα απο το σπιτι και μετακομισα μονη μου... Καποια αλλη ερωτηση? Σου καλυψα την ακυρη απορια σου? Η μηπως θες να σου γραψω και αλλα για να τροφοδοτησεις τη μνησικακια σου?

κοπελιά....δεν καταλαβαίνω γιατί αρπάζεσαι?
αν θεωρείς ότι ο προβληματισμός σου είναι σοβαρός για το τι χρώμα τουφάκια θα βάλεις στα υπέροχα μαλλάκια σου μπορείς να με αγνοήσεις....
δημοκρατία έχουμε και μπορώ να εκφράσω την γνώμη μου......
ρώτησες?δεν ρώτησες? ε.. και εγώ απάντησα....
όσο για την απορία μου θα καταλάβεις αν μεγαλώσεις λίγο ακόμα γιατί στην έκανα.....

Υ.Γ. συμβουλή.... απο κάποια που κάνει ακυρες απορίες....
μη σπαταλάς τα χρήματα σου για π@π@ριές οι οποίες δεν προσφέρουν τίποτα...και από ότι είδα στις φώτο μια χαρά κοπέλα είσαι και μια χαρά μαλλιά έχεις,γιατί θέλεις δηλαδή να το χαλάσεις?

Consuelo

# 16 στην 1/3/2012
author
Γυναίκα / 36 / Σε σχέση

Παράθεση:

Παράθεση:

Παράθεση:

κοπελιά να σου πω......

δικά σου ή της μαμας????

κοπελιά....δεν καταλαβαίνω γιατί αρπάζεσαι?
αν θεωρείς ότι ο προβληματισμός σου είναι σοβαρός για το τι χρώμα τουφάκια θα βάλεις στα υπέροχα μαλλάκια σου μπορείς να με αγνοήσεις....
δημοκρατία έχουμε και μπορώ να εκφράσω την γνώμη μου......
ρώτησες?δεν ρώτησες? ε.. και εγώ απάντησα....
όσο για την απορία μου θα καταλάβεις αν μεγαλώσεις λίγο ακόμα γιατί στην έκανα.....

Υ.Γ. συμβουλή.... απο κάποια που κάνει ακυρες απορίες....
μη σπαταλάς τα χρήματα σου για π@π@ριές οι οποίες δεν προσφέρουν τίποτα...και από ότι είδα στις φώτο μια χαρά κοπέλα είσαι και μια χαρά μαλλιά έχεις,γιατί θέλεις δηλαδή να το χαλάσεις?

Αν μεγαλωσω λιγο ακομα οπως λες,ελπιζω να ειμαι το ιδιο ελευθερη και με τον ελεγχο της ελευθεριας και του εαυτου μου ωστε να μην εχω τροφοδοτησει τον εαυτο μου με αλλα προβληματα οπως λες...Απο εκει και περα εφοσον ολα ειναι οκ στη ζωη μου και δεν υπαρχει τιποτα αλλο να με απασχολει (παιδια-σκυλια δεν εχω) και δε σκοπευω να αποκτησω προς το παρον.Οποτε γιατι να μην κανω κατι που μου αρεσει? Οσο για τις ανταυγειες ο λογος που ζητησα γνωμη ειναι γιατι ειμαι ΣΙΓΟΥΡΗ οτι θελω να τις κανω. Δε ζητησα γνωμη για το αν θα κανω η οχι, αλλα για το χρωμα που θα τις κανω.
Α! Δεν αρπαχτηκα,απλως μιλαω οσο αμεσα σκεφτομαι.

Consuelo

# 17 στην 1/3/2012
author
Γυναίκα / 36 / Σε σχέση

Παράθεση:
Originally posted by elena8
Oταν κανεις σιδερο δεν υπαρχει κανενα προβλημα αρκει να τα πιανεις απο τη ριζα.Κρατας δηλαδη την κολλα και κατευθυνεις το σιδερο προς τα κατω.

Τωρα με τη φισουνα εγω φιλη μου που γενικα εχω μαθει να τα προσεχω παρα πολυ και τα κραταω πολλους μηνες δεν εχω καταφερει να ΜΗΝ τα μπερδεψω οταν τα κανω με τη φισουνα.Αυτο γιατι τη φισουνα για να την κανεις σωστα πρεπει να γυρισεις αναποδα και να την κολλησεις στη ριζα κι οπως σου ειπα απαγορευεται να πλησιασεις υψηλη θερμοκρασια στην κολλα.Ετσι λοιπον οταν θελω να τα "σγουρυνω" (υπαρχει αυτο το ρημα ) χρησιμοποιω μασια για μπουκλες κ μετα τα ανοιγω με τα δαχτυλα για να μη φαινονται πολυ στημενα.

Ωραια θα ηταν να σκεφτεις τί χρωμα θα βαλεις αναλογα και με το μακιγιαζ που κανεις αλλα και με τα ρουχα που φορας.Αν χρησιμοποιεις αρκετο ροζ στο προσωπο βαλε γαλαζιες για να μη δειχνεις σαν τη μπαρμπι.Αν παλι σ΄αρεσει να βαφεις εντονα τα ματια σου καλο θα ηταν να "μαλακωσεις" λιγο την εικονα σου φορωνταε ροζ.

Δεν ξερω κατα ποσο θα σου βαλουν φυσικη τριχα σε αυτα τα χρωματα αλλα αυτο ειναι κατι που θα στο πουν στα κομμωτηρια.Προσεξε μη σε χρεωσουν αρκετα καθ΄οτι πολλοι ειναι αυτοι που τα χρεωνουν αρκετα οταν βλεπουν πως η πελατισσα δε γνωριζει γενικα απο τιμες.Εγω πληρωνω 3 ευρω την καθε τουφα και μιλαμε για φυσικη τριχα.Ρωτα με ο,τι θες και αν ξερω θα σε βοηθησω!

Σε ευχαριστω ΠΑΡΑ πολυ! Οσο για την τιμη εχω φιλη κομμωτρια στην Πατρα η οποια θα με αναλαβει και παντα πληρωνω πολυ λιγα χρηματα. Τωρα για το βαψιμο οντως βαφω εντονα τα ματια μου, αλλα πολλες φορες φοραω κοκκινο κραγιον...Και φοραω κυριως κοκκινο,βαθυ μπλε, ασπρομαυρα η ροζ...Εχω καταληξει οτι ενα μοβ θα ηταν κατι πιο ενδιαμεσο,η ισως κοκκινες? Αλλα θα το δω αυτο και στο κομμωτηριο. Σε ευχαριστω πολυ για το χρονο σου!!!!!!!

Heptamer

# 18 στις 2/3/2012
author
Ανδρας / 55 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 16.067

Παράθεση:

Λεω να βαλω κανα 2 μπλε εξτενσιον

αν και προτιμω το μπλε

Θελω να κανω μπλε ανταυγειες στα μαλλια!

Ετσι...ετσι!

Να εισαι πανετοιμη για το οταν αναλαβει τα ηνια ο Σαμαρας!

(Ξερουμε πλεον και ΤΙ θα ψηφισεις!!)
Η επιλογή που κάνει ο καθένας για τον εαυτό του, συμπίπτει απολύτως με το πεπρωμένο του

# 19 στις 2/3/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε