Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Αυτό που θέλουν οι γυναίκες

Επιλέξτε σελίδα: (1-12)
Σελίδες 12345678910Τελ.»

somebody961

# 21 στις 22/2/2012
author
Ανδρας / 60 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Originally posted by aseglio
Απο κάθε περίσταση να λαμβάνει ερεθίσματα που να την ανεβάζουν στον ουρανό.

Οπως και για εμάς άλλωστε!

Εκεί είναι η ρίζα.

Οταν είμαστε μαζί με έναν άνθρωπο και αυτό δεν υπάρχει,
τότε οι γυναίκες είναι τατάνες και οι άντρες γουρούνια..

Η σαρκική επαφή είναι πολύ 'λίγη' για να κάνει μια σχέση, σχέση!

Αλλιώς, τι δουλειά έχει ένα γουρούνι με μια τατάνα;!! Η ΑΠΟΛΥΤΗ διαστροφή!
Έει, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί! Ε, τότε καλά πάω.

inioxos52

# 22 στις 22/2/2012
author
Ανδρας / 66 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.282

Παράθεση:
Originally posted by hns1602
Koίτα τι συμβαίνει τώρα... αρκετά από αυτά που γράφεις ισχύουν, αλλά όχι για την πλειονότητα των γυναικών... ή ίσως εσείς οι άντρες να τα ερμηνεύετε έτσι...
Όλα εξηγούνται Ηνίοχε... αρκεί να θέλετε να ακούσετε...

Λοιπον αγαπητη συνδικτυα το γεγονος ειναι ενα, και εχει εξεταστει κατα καιρους και διεξοδικα εδω μεσα, αλλα και εκει εξω. ΤΟ ΟΤΙ ΑΝΤΡΕΣ ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΤΟΥΣ ΦΥΛΟ.

Εκεινο το οποιο θελω να τονισω εστω και υπερβαλοντας υπερμετρα σε καποιες κατα καιρους τοποθετησεις μου, ειναι το γεγονος πως ολες οι γυναικες απαιτουν απο ολους τους αντρες ολα οσα ανεφερα, αλλες περισσοτερο και αλλες λιγοτερο εστω. Ομως ολες εχετε απαιτησεις, και μαλιστα πολλες φορες παραλογες, ειδικα εαν ο αντρας ειναι λιγο ας πουμε ευαισθητος και υποχωρητικος στις πιεσεις, και δεν αντιδρα γαυγιζοντας, ωστε να τιθενται και τα απαραιτητα ορια.

Και οι συνεχεις σας απαιτησεις οπως πολυ καλα γνωριζεις και εσυ και ολες οι μη φερουσες παρωπιδες, οδηγουν συνηθως σε γκρινιαρικα παραπονα, κροκοδειλια δακρυα, και λοιπες μουρμουριζουσες καταστασεις που πολυ εκνευριζουν τους αντρες, οι οποιοι αντιδρουν ασχημα και αποτομα, ετσι που τα πραγματα χειροτερευουν ακομη περισσοτερο.

Και αυτο ειναι και το ζουμι και η εξηγηση της υποθεσης αγαπητη μου. Και αυτο θα συνεχισει ναναι στον αιωνα, διοτι ο αντρας οπως εχουμε πει, δεν νοιαζεται να γνωρισει λεπτομερειακα ολες τις συναισθηματικες χρωματικες αποχρωσεις μιας γυναικας, διοτι δεν τον αφορουν. Αρα δεν εχει και λογους να τις μαθει, περαν των απολυτως βασικων και απαραιτητων, που βοηθουν στο να μην του φορτωνεται πολυ γκρινιαζοντας και μουρμουριζοντας γενομενη δυσαρεστη, διοτι ο αντρας εχει και αλλες δουλειες. Εχει να φροντισει και φιλους, και παρεες, και γκομενες, και οχι μονο αεναως την δικια του οπως θελετε και ονειρευεστε ολες εσεις.

Οντως λοιπον ολα εξηγουνται hns, αναλογα με την οχθη στην οποια βρισκεται ο καθενας.
Αρέσει στο μέλος panagiotismp90
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

achinos

# 23 στις 23/2/2012
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764
Καλε σγα μην ειναι κ ο αρχηγος του συμπαντος...

# 24 στις 23/2/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
εφοσον λοιπον ολα γραφονται Β Ι Ω Μ Α Τ Ι Κ Α...

οπως περιτρανα αναφερεται διακαως...σε διαφορα... δασκαλιστικα.. ποστ εδω μεσα.....

καταλαβαινει κανεις πως...εχει πεσει η ΠΑΝΤΟΦΛΑ συννεφο....

better_in_time

# 25 στις 23/2/2012
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 102
Απαντήσεις: 1.458
ας διαχωρισουμε πρωτα με ηλικιες.....για να δειτε ποσο ευκολο ειναι....

αν σκεφτω την μανα μου που ειναι μια γυναικα γυρω στα 50-60 παντρεμενη δεν θελει πολλα ,θελει βοηθεια στο σπιτι ,απλη κατανοηση οταν αρχισει λιγο να ζοριζεται με εμας και που και που να την πηγαινεις καμια βολτα να ξεσκαει,να της δειχνεις οτι εισαι αληθινος.τιποτα δηλαδη ,και ειναι πολυ πολυ ευχαριστημενη.ευτυχως εχω πατερα που της τα κανει ολα αυτα.και ευτυχως που τουλαχιστον εχω ενα σωστο προτυπο αντρα στο σπιτι αλλιως δεν θα ημουν σιγουρη πως δεν υπαρχει κατι τετοιο.

εγω πχ , που δεν ειμαι παντρεμενη ειμαι γυρω στα 25-30 θελω ενα ανθρωπο επισης να δειχνει κατανοηση,καμια βολτιτσα αληθεια στο ματι,και να μπορει να προσφερει λιγη ασφαλεια και εμπιστοσυνη.

το συμπερασμα?
ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟς ΓΥΝΑΙΚΑς ΛΟΙΠΟΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΣΤΟ ΜΑΤΙ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ & ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ.

Καλα το μονο λαθος που μπορω να σκεφτω ειναι οτι καποιες γυναικες δεν εχουν δικες τους παρεες να βγουν να ξεσκασουν.ΑΥΤΟ ΝΑΙ ΜΕ ΠΝΙΓΕΙ.να βλεπεις την αλλη γαντζομενη πανω στον αλλο σαν να δεν υπαρχει τιποτα αλλο περα απο αυτον.

αυτο παρατειρω μονο.μια χαρα ειναι οι γυναικες.απο αρχαιων χρονων μια χαρα και να δουλεψουν και να μαγειρεψουν και τα παντα ολα . πρεπει να αγαπατε τις γυναικες και να της θαυμαζετε,υπαρχουν πολλες ηρωιδες μανες γυναικες και οτκαθεξης

στο ψεμα να το δουλεψετε λιγο και ολα καλα . θα σας συμπαθησουμε αν φερθητε αντρικια!
Τα συγκρατημένα πάθη κάνουν συνηθισμένους ανθρώπους

better_in_time

# 26 στις 23/2/2012
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
ας διαχωρισουμε πρωτα με ηλικιες.....για να δειτε ποσο ευκολο ειναι....

αν σκεφτω την μανα μου που ειναι μια γυναικα γυρω στα 50-60 παντρεμενη δεν θελει πολλα ,θελει βοηθεια στο σπιτι ,απλη κατανοηση οταν αρχισει λιγο να ζοριζεται με εμας και που και που να την πηγαινεις καμια βολτα να ξεσκαει,να της δειχνεις οτι εισαι αληθινος.τιποτα δηλαδη ,και ειναι πολυ πολυ ευχαριστημενη.ευτυχως εχω πατερα που της τα κανει ολα αυτα.και ευτυχως που τουλαχιστον εχω ενα σωστο προτυπο αντρα στο σπιτι αλλιως δεν θα ημουν σιγουρη πως δεν υπαρχει κατι τετοιο.

εγω πχ , που δεν ειμαι παντρεμενη ειμαι γυρω στα 25-30 θελω ενα ανθρωπο επισης να δειχνει κατανοηση,καμια βολτιτσα αληθεια στο ματι,και να μπορει να προσφερει λιγη ασφαλεια και εμπιστοσυνη.

το συμπερασμα?
ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟς ΓΥΝΑΙΚΑς ΛΟΙΠΟΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΣΤΟ ΜΑΤΙ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ & ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ.

Καλα το μονο λαθος που μπορω να σκεφτω ειναι οτι καποιες γυναικες δεν εχουν δικες τους παρεες να βγουν να ξεσκασουν.ΑΥΤΟ ΝΑΙ ΜΕ ΠΝΙΓΕΙ.να βλεπεις την αλλη γαντζομενη πανω στον αλλο σαν να δεν υπαρχει τιποτα αλλο περα απο αυτον.

αυτο παρατειρω μονο.μια χαρα ειναι οι γυναικες.απο αρχαιων χρονων μια χαρα και να δουλεψουν και να μαγειρεψουν και τα παντα ολα . πρεπει να αγαπατε τις γυναικες και να της θαυμαζετε,υπαρχουν πολλες ηρωιδες μανες γυναικες και οτκαθεξης

στο ψεμα να το δουλεψετε λιγο και ολα καλα . θα σας συμπαθησουμε αν φερθητε αντρικια!

better_in_time

# 27 στις 23/2/2012
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη

achinos

# 28 στις 23/2/2012
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Ρε μπετερ, ειμαι κοντα στην ηλικια της μανας σου, ολα αυτα που λες, σα να ειναι...οδηγιες για...κατοικιδιο μου φαινονται... καπου υπαρχει λαθος, οχι οτι δε δεχομαι την ηλικια μου, αλλα εχω διαθεση...οπως οταν ημουνα εικοσι...να μην πω οτι τωρα εχουν γινει ολα λιγο πιο...περιπλοκα...
Ας πουμε αυτο με τη...βολτα, ε δεν περιμενω να με παει κανενας να...ξεσκασω, αντιθετως...ανακαλυψα τη μαγεια της φυσης, μ αρεσει ν ανεβαινω βουνα, να κατεβαινω ποταμια, να οδηγω για ωρες σ αγνωστα μερη...αν περιμενα απο αλλους θαχα γινει...αγαλμα...
Η το αλλο με τις δουλειες, ε δεν θα σκασω για τ απλυτα κ τα ασιδερωτα, με ενηλικες ζω, οφειλουν να σεβονται τη...συγκατοικηση...
Δε λεω ισως να φταιει που δεν ειμαι σε...γαμο, αλλα ποσοι δεν ειναι σαν εμενα;
Μηπως τωρα που πλησιαζω τα πενηντα, πρεπει να μπω στη...σαλαμουρα; ε δε νοιωθω ετσι, κι ουτε ντρεπομαι να το πω...
Ασε πια το...συναισθηματικοψυχοσεξουαλικο μερος, να μην πω τπτ, γιατι θα...κοκκινισουν κ οι πετρες...
Μετα απο σκεψη κ μελετη, κατεληξα οτι αυτο που θελουν οι ανθρωποι, δεν εχει σχεση ουτε με την ηλικια τους, ουτε με την υγεια τους, ουτε με το αν ειναι παντρεμενοι, ουτε με το αν ειναι...πλουσιοι, εχει σχεση με τη δυναμη της επιθυμιας μεσα τους, με το "αχ" τους...με το ποσο τους...αποσβολωνει ο θανατος, το τελος που ολο κ πλησιαζει...
Γιαυτο κ καταλαβαινω τους...παππουδες που...ξεσαλωνουν...
Κ σκεφτομαι αν φτασω ποτε εκει...που δυσκολο, γιατι ζω...επικινδυνως...θαχει πολλη μα πολλη πλακα.

flat_line

# 29 στις 23/2/2012
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 5.966

Ενδιαφέρον το θέμα σου hns, θα συμμετέχω γιατί είμαι σίγουρος πως
κάτι μπορεί να βγει από όλο αυτό.
Να ξεκινήσω γράφοντας αυτό που εγώ έχω καταλάβει σχετικά με την
ασυνεννοησία ανάμεσα στα δύο φύλα. Δεν μας έχουν μάθει να
καταλαβαίνουμε ο ένας τον άλλο, οι άνδρες δεν έχουν μάθει να
καταλαβαίνουν τις γυναίκες, και οι γυναίκες αντίστοιχα τους άνδρες.

achinos

# 30 στις 23/2/2012
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό

Παράθεση:
Originally posted by flat_line

Ενδιαφέρον το θέμα σου hns, θα συμμετέχω γιατί είμαι σίγουρος πως
κάτι μπορεί να βγει από όλο αυτό.
Να ξεκινήσω γράφοντας αυτό που εγώ έχω καταλάβει σχετικά με την
ασυνεννοησία ανάμεσα στα δύο φύλα. Δεν μας έχουν μάθει να
καταλαβαίνουμε ο ένας τον άλλο, οι άνδρες δεν έχουν μάθει να
καταλαβαίνουν τις γυναίκες, και οι γυναίκες αντίστοιχα τους άνδρες.

Γιατι ρε φλατ, εχεις την εντυπωση οτι η...ασυννενοησια, περιοριζεται μονο αναμεσα στα...φυλα; εκει απλως κανει μπαμ, λογω της...απογνωσης κ των...ψυχοσωματικων που ακολουθουν τις εν σειρα...ακυρωσεις...

Φιλους ας πουμε ποσο ευκολα κανεις; Απο καποια ηλικια κ μετα...αστο καλυτερα... λιγοστευουν εντυπωσιακα οι ανθρωποι που υπολογιζουν ακομα σε φιλιες για την ποιοτητα της ζωης τους...κ της επικοινωνιας που απολαμβανουν...

hns1602

# 31 στις 23/2/2012
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 7.671

Παράθεση:
Originally posted by somebody961
Οι γυναίκες, αυτό που θέλουν είναι απλά

ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΚΕΙ για κείνες, και να τις τιμάς με τη ουσιαστική σου παρουσία..

Τότε, το τι θέλουν θα το ανακαλύπτετε κάθε μέρα στη πορεία και πιστέψτε με,
θα δείτε ότι είναι υπέροχα πλάσματα..

Οταν δεν είναι, πάντα φταίει ένας μλάκας που τους γμησε τη ψυχή.

Eύγε Some...

Χαίρομαι να διαβάζω τέτοιες απόψεις από άντρες...

Παράθεση:
Από το μέλος somebody961
... Βολική όμως για κείνους που, η ένταξη του άλλου φύλου στη κατηγορία του αντίθετου, βολεύει την ανικανότητα τους να το προσεγγίσουν ουσιαστικά και να το απολαύσουν, δε νομίζεις;;
"Συμπληρωματικό" είναι η λέξη που με εκφράζει καλύτερα. ...

Οι στενόμυαλοι και οι παρτάκηδες δεν μπορούν να καταλάβουν το άλλο φύλο... ακριβώς επειδή σκέφτονται μόνο τους εαυτούς τους!

Να 'ξεραν τι χάνουν μόνο!!!
I want a perfect body... I want a perfect soul...

skaskaskasousou

# 32 στις 23/2/2012
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Μαγνησίας / Βόλος
Απαντήσεις: 3.091
Εγώ πάντως ούσα γυναίκα..

Μετά απο 30 χρόνια ζωής και 130 γκόμενοι...

Κανένας δε με κατάλαβε..

Ή εγώ είμαι περίεργη ή αυτοί χαζοί
Με βουντού και κλαδευτήρι, είδα πια κι εγώ χαΐρι..

hns1602

# 33 στις 23/2/2012
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Απαντήσεις: 7.671

Παράθεση:
Originally posted by achinos
Ειναι σα να βγαζεις εγχειριδιο...χρησης ανθρωπων...χαρτη πλοηγησης στην επικοινωνια...τι διαφορα εχουν οι απαιτησεις των γυναικων για ομαλη ζωη, απο αυτες των παιδιων, των εφηβων, των ανδρων...τωρα πια...ολοι βγαινουν για...κυνηγι, τελειωσε η εποχη της τροφοσυλλογης...

Oι απαιτήσεις μπορεί να μην έχουν διαφορά... έχει όμως ο τρόπος προσέγγισης των πραγμάτων... εκεί διαφέρουμε... και γι' αυτό καταφεύγουμε σε εγχειρίδια χαριτολογώντας...

Το σημαντικότερο όλων -κατ' εμέ- είναι η διάθεση να κατανοήσεις τη διαφορετικότητα του άλλου... αν δεν υπάρχει αυτή η διάθεση, τότε υπάρχουν μόνο ασυνεννοησίες και συγκρούσεις...
I want a perfect body... I want a perfect soul...

flat_line

# 34 στις 23/2/2012
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος

Καταρχήν αισθάνομαι την ανάγκη να ξεκαθαρίσω κάτι.
Δεν γράφω σε αυτό το θέμα για να το παίξω καλούλης, η για να πάρω
τα μπράβο από τις κυρίες του φόρουμ.
Με ενδιαφέρει πρώτα ποιος είμαι στην προσωπική μου ζωή, και εκεί αν
είσαι βρωμιάρης δεν σε ξεπλένουν ούτε τα ποιο όμορφα λογάκια του κόσμου.

# 35 στις 23/2/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by flat_line

Καταρχήν αισθάνομαι την ανάγκη να ξεκαθαρίσω κάτι.
Δεν γράφω σε αυτό το θέμα για να το παίξω καλούλης, η για να πάρω
τα μπράβο από τις κυρίες του φόρουμ.
Με ενδιαφέρει πρώτα ποιος είμαι στην προσωπική μου ζωή, και εκεί αν
είσαι βρωμιάρης δεν σε ξεπλένουν ούτε τα ποιο όμορφα λογάκια του κόσμου.

Με το συμπαθειο Φλατ....αλλα γιατι μπηκες στην διαδικασια να ''δικαιολογησεις'' την απαντηση σου πριν καν την πεις? Σκοπευεις να πεις κατι καλο και υποσυνειδητα φοβασαι οτι ετσι...αποποιεισαι του ρ ο λ ο υ σου ως ......αρσενικο? νοιωθεις οτι ''προδιδεις'' την συνομωταξια? και αν ναι γιατι γενικα στην κοινωνια να ειναι ετσι τα πραγματα? Αν θες, δωστου μια σκεψη πριν μου απαντησεις.

somebody961

# 36 στις 23/2/2012
author
Ανδρας / 60 / Σε σχέση
Σε τέτοιες περιπτώσεις θυμάμαι το:
Να ταν η ζήλια ψώρα.

flat_line

# 37 στις 23/2/2012
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Originally posted by skaskaskasousou
Εγώ πάντως ούσα γυναίκα..

Μετά απο 30 χρόνια ζωής και 130 γκόμενοι...

Κανένας δε με κατάλαβε..

Ή εγώ είμαι περίεργη ή αυτοί χαζοί

Πολύ συνηθισμένο μου φαίνεται, αποτυπώνει ένα τεράστιο πεδίο συγκρούσεων
μεταξύ μας. Έγραψε η hns, η γυναίκα θέλει να την ακούν. Να συμπληρώσω
ότι, αυτό που έχω καταλάβει είναι πως η γυναίκα έχει ανάγκη τα
συναισθήματα της να γίνονται κατανοητά και ο άνδρας να τα αντιμετωπίζει με
σεβασμό. Επίσης θέλουν από τον άνδρα να καταλαβαίνει την ανάγκη να
εξωτερικεύουν τα συναισθήματά τους.

Το πρόβλημα όμως είναι πως οι άνδρες δεν έχουν διαπαιδαγωγηθεί να
στρέφουν την προσοχή τους στον εσωτερικό κόσμο των συναισθημάτων.
Διαπαιδαγωγούνται να χειρίζονται τον εξωτερικό κόσμο της δράσης, να
επιλύουν προβλήματα, να είναι δυνατοί ώστε μια μέρα να ανταποκριθούν στις
ανάγκες του ρόλους τους. Έτσι όταν μας ζητάτε να σας ακούσουμε
συναισθηματικά, είναι σαν να ζητάτε από τον άνδρα να κάνει καταναγκαστικά
έργα, δεν το αντέχει και δεν ξέρει πώς να το χειριστεί διότι δεν έχει
γαλουχηθεί έτσι. Από την άλλη αυτή την αδυναμία οι γυναίκες την
εκλαμβάνουν σαν αδιαφορία και αισθάνονται πληγωμένες και
παραμελημένες. Φαύλος κύκλος….

Το μυστικό νομίζω το έγραψε και η hns, είναι να υπάρχει ουσιαστική
επικοινωνία και η διάθεση να ακούσει και να αφουγκραστεί ο ένας τον άλλο
ώστε να γίνονται σταδιακά κατανοητές οι διαφορές στην συναισθηματική
επαφή και να γεφυρώνονται.

flat_line

# 38 στις 23/2/2012
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Originally posted by inioxos52
Βρε hns, για να εφαρμοσει ενας αντρας τις 12 κατ' εσε εντολες που αφορουν τις γυναικες, δεν του φτανουν ολες οι ωρες της ημερας σε λεω.

Οχι πως διαφωνω μαζυ σου, ομως ναμαστε λογικοι. Η γυναικα απαιτει, να 1.ασχολειται ο αντρας μονο μαζυ της, 2.να μιλαει μονο μαζυ της, 3.να τρωει μονο μαζυ της, 4.να βγαινει μονο μαζυ της, 5.να κοιμαται μονο μαζυ της, 6.να μιλανε ωρες ατελειωτες για το τι νοιωθουν στο βαααααθος της ψυχης τους, 7.να εξεταζουν λεπτομερειακα την σχεση τους τετρακις ημερησιως, 8.να την παιρνει τηλεφωνο καθε ωρα και στιγμη, 9.να τις στελνει δεκαδες μνμ αγαπης και αφοσιωσης μονο σαυτην, 10.να μην βγαινει με τα φιλαρακια του, 11.να μην πηγαινει σε μπαρακια μαζυ τους, 12.να μην πηγαινει για τσιπουρα χωρις αυτην, 13.να μην πηγαινει γηπεδο, 14.να μην βλεπει ποδοσφαιρο, μπασκετ, στιβο, χιονοδρομιες, παγοδρομιες, 15.να μην χαζευει αλλα θηλυκα ουτε καν στην Τ.V, 16.να θεωρει ολες τις αλλες κακασχημες και καργιες, και μονο αυτην θεα, παιρνοντας και ορκο, 17.να της κανει δωρακια, 18.ναναι χουβαρντας, 19.ναναι μαστορας στο κρεβατι, 20.να θελει σαν τρελλος να την παντρευτει, 21.να την κανει να γελαει, 22.να μην της λεει πως πηρε κιλα, 23.να ανεχεται τα νευρα της τις δυσκολες, αλλα και τις ευκολες μερες του μηνα, 24.να της κανει διαφορες εκπληξεις, 25. να την συστηνει παντου, ειδικα στις αλλες, σαν τον μοναδικο ερωτα της ζωης του, για να τις βλεπει να σκανε, 26.να ανεχεται τις παραξενιες της, 27.να της κανει ολα τα χατηρια, 28.να τρωει τα φαγητα της κι ας μην τρωγονται, κ.ο.κ, κ.ο.κ!!!!

Ασε λοιπον Χαρουλα τα σαπια, και δεν μας πειθεις τους δυστυχους αντρες.

Διοτι μονο δυστυχος χαρακτηριζεται ο αντρας χωρις γηπεδο, χωρις μπαρακι με τα κολληταρια, χωρις χαζεμα διερχομενων πιπινακιων στην καφετερια, χωρις τσιπουρα και γουστα, και αλλες αποκλειστικα αντρικες αθλοπαιδιες.

Όμως από πού πηγάζει αυτή συμπεριφορά που πολλές φορές κουράζει τον
άνδρα. Προέρχεται από την βασική ανάγκη της γυναίκας να αισθάνεται το
σημαντικότερο μέρος της ζωής του συντρόφου της. Η γυναίκα θέλει να είναι
μοναδική, να αισθάνεται ότι είναι η πρώτη σου προτεραιότητα στα πάντα, πως
έχεις μάτια μόνο για αυτή, πως είναι το ποιο σημαντικό που έχεις στην ζωή
σου. Αυτός είναι και ο λόγος που φεύγουν συνήθως από μια σχέση,
αισθάνονται παραμελημένες. Αν στην εξίσωση αυτή, βάλεις και προσωπικές
ανασφάλειες και ζήλειες που πολλές φορές εμφανίζονται σε ορισμένες
γυναίκες λόγο των συναισθηματικών τους αποσκευών, τότε προκύπτει η
συμπεριφορά που μας περιγράφει ο Ηνίοχος.

somebody961

# 39 στις 23/2/2012
author
Ανδρας / 60 / Σε σχέση
Φίλε μας φλατ, όλα όσα περιγράφει ο ηνίοχος (και δε θα περιγράψω τις λεπτομέρειες, μου είναι απεχθής η διαδικασία.. ποδόσφαιρα, γκόμενες, μπλιαξ..) είναι τα αδιέξοδα που οι ίδιοι οι άντρες έχουνε δημιουργήσει μέσα από την εικόνα εκείνη που λέει ότι ο άντρας είναι 'ανώτερος', 'δυνατότερος', 'οδετοναγγίζουνσυναισθήματα' κλπ κλπ.. με συνέπεια οι γυναίκες να αισθάνονται μειονεκτικά και να μας λένε (μεταφορικά), να ..παίξω και γω λίγο μαζί σας; Αξίζω τη προσοχή σας;!
Και οι γυναίκες με τη σειρά τους θέλουν να είναι μια ζωή οι 'μανούλες' μας, εκείνες που θα καταφέρουν να γκρεμίσουν αυτό τον τοίχο που ΕΜΕΙΣ έχουμε δημιουργήσει λόγω του γεγονότος ότι ΑΡΝΟΥΜΑΣΤΕ να παραδεχθούμε ότι είμαστε περισσότερο συναισθηματικά ευάλωτοι..

Μας έφαγε το τσουβάλιασμα για άλλη μια φορά λοιπόν!
Μπορεί το ένα φύλο να δει το άλλο σαν ΑΝΘΡΩΠΟ επιτέλους;;
Δεν είμαστε 'εχθροί'! Είμαστε πλασμένοι, το ένα φύλο να είναι για και ΜΕ το άλλο!!

# 40 στις 23/2/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ρε παιδια βαριεμαι τωρα να γραψω ενα κατεβατο...

αλλα πραγματικα ΟΛΕΣ οι συμπεριφορες που ωθουν μια γυναικα στο να ειναι εξαρτημενη και ανασφαλης τα δημιουργει η ιδια η κοινωνια και εκπορευεται κυριως απο μυθους που οι ιδιοι οι αντρες ΣΚΟΠΙΜΑ διαιωνιζουν. Και οποιος εχει @@ το παραδεχεται.

(υπαρχει λειψανδρια, μετα τα 30 ανυπαντρη θα χει θεμα,αυτοσκοπος της η μητροτητα, ο αντρας εχει περισσοτερες ορμες, ο αντρας...αντρας ειναι θελει (πρεπει) να παει και με αλλες-λες και η γυναικα σε πηγαδι κατ...- η γυναικα αμα κανει παρτ...ειναι τατανα...αν δεν ενδωσει στην ελευθερη σχεση (του τεμπελη και κρυφοτσιπη) ειναι συντηρητικη... κλπ κλπ ).

Και μετα αναρωτιεστε γτ η γυναικα ειναι ανασφαλης και κρεμετε απο πανω σας? Γιατι την γυναικα χωρις γκομενο την ''μηδενιζετε''. Γιατι την μαθατε οτι δεν αξιζει και πολλα και παρακαλαει για συναισθημα. ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΘΕΛΕΤΕ!!!! Αρκετα λοιπον με την ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ.

Και ΑΝ θελατε την γυναικα πραγματικα συναισθηματικα ανεξαρτητη και αυτοτελη αυτο και θα χε γινει. οχι οτι ειστε οι καλυτεροι απλα η γυναικα του σημερα δεν εχει συνειδητοποιησει ακομα τι μπορει να κανει.
ο sOM Εχει δικιο...ποτε θα ειδωθουν τα δυο φυλα ως ανθρωποι?
Επιλέξτε σελίδα: (1-12)
Σελίδες 12345678910Τελ.»
Δεν μπορείτε να απαντήσετε