Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Αυτό που θέλουν οι γυναίκες

Επιλέξτε σελίδα: (1-12)
Σελίδες 12345678910Τελ.»

flat_line

# 41 στις 23/2/2012
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 5.966
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Originally posted by flat_line

Παράθεση:
Originally posted by inioxos52
Βρε hns, για να εφαρμοσει ενας αντρας τις 12 κατ' εσε εντολες που αφορουν τις γυναικες, δεν του φτανουν ολες οι ωρες της ημερας σε λεω.

Οχι πως διαφωνω μαζυ σου, ομως ναμαστε λογικοι. Η γυναικα απαιτει, να 1.ασχολειται ο αντρας μονο μαζυ της, 2.να μιλαει μονο μαζυ της, 3.να τρωει μονο μαζυ της, 4.να βγαινει μονο μαζυ της, 5.να κοιμαται μονο μαζυ της, 6.να μιλανε ωρες ατελειωτες για το τι νοιωθουν στο βαααααθος της ψυχης τους, 7.να εξεταζουν λεπτομερειακα την σχεση τους τετρακις ημερησιως, 8.να την παιρνει τηλεφωνο καθε ωρα και στιγμη, 9.να τις στελνει δεκαδες μνμ αγαπης και αφοσιωσης μονο σαυτην, 10.να μην βγαινει με τα φιλαρακια του, 11.να μην πηγαινει σε μπαρακια μαζυ τους, 12.να μην πηγαινει για τσιπουρα χωρις αυτην, 13.να μην πηγαινει γηπεδο, 14.να μην βλεπει ποδοσφαιρο, μπασκετ, στιβο, χιονοδρομιες, παγοδρομιες, 15.να μην χαζευει αλλα θηλυκα ουτε καν στην Τ.V, 16.να θεωρει ολες τις αλλες κακασχημες και καργιες, και μονο αυτην θεα, παιρνοντας και ορκο, 17.να της κανει δωρακια, 18.ναναι χουβαρντας, 19.ναναι μαστορας στο κρεβατι, 20.να θελει σαν τρελλος να την παντρευτει, 21.να την κανει να γελαει, 22.να μην της λεει πως πηρε κιλα, 23.να ανεχεται τα νευρα της τις δυσκολες, αλλα και τις ευκολες μερες του μηνα, 24.να της κανει διαφορες εκπληξεις, 25. να την συστηνει παντου, ειδικα στις αλλες, σαν τον μοναδικο ερωτα της ζωης του, για να τις βλεπει να σκανε, 26.να ανεχεται τις παραξενιες της, 27.να της κανει ολα τα χατηρια, 28.να τρωει τα φαγητα της κι ας μην τρωγονται, κ.ο.κ, κ.ο.κ!!!!

Ασε λοιπον Χαρουλα τα σαπια, και δεν μας πειθεις τους δυστυχους αντρες.

Διοτι μονο δυστυχος χαρακτηριζεται ο αντρας χωρις γηπεδο, χωρις μπαρακι με τα κολληταρια, χωρις χαζεμα διερχομενων πιπινακιων στην καφετερια, χωρις τσιπουρα και γουστα, και αλλες αποκλειστικα αντρικες αθλοπαιδιες.

Όμως από πού πηγάζει αυτή συμπεριφορά που πολλές φορές κουράζει τον
άνδρα. Προέρχεται από την βασική ανάγκη της γυναίκας να αισθάνεται το
σημαντικότερο μέρος της ζωής του συντρόφου της. Η γυναίκα θέλει να είναι
μοναδική, να αισθάνεται ότι είναι η πρώτη σου προτεραιότητα στα πάντα, πως
έχεις μάτια μόνο για αυτή, πως είναι το ποιο σημαντικό που έχεις στην ζωή
σου. Αυτός είναι και ο λόγος που φεύγουν συνήθως από μια σχέση,
αισθάνονται παραμελημένες. Αν στην εξίσωση αυτή, βάλεις και προσωπικές
ανασφάλειες και ζήλειες που πολλές φορές εμφανίζονται σε ορισμένες
γυναίκες λόγο των συναισθηματικών τους αποσκευών, τότε προκύπτει η
συμπεριφορά που μας περιγράφει ο Ηνίοχος.

Να συμπληρώσω ότι οι άνδρες σιχαινόμαστε την κριτική και την γκρίνια σε
σχέση με τα ενδιαφέροντά μας( ποδόσφαιρο, μπάσκετ, playstation) τους
φίλους μας, τα μέρη που προτιμάμε για τις εξόδους μας. Θέλουμε από την
γυναίκα δίπλα μας να μας αποδέχεται και να μας θαυμάζει, και επίσης να μας
βοηθά να μεγαλώσουμε και να εξελιχτούμε χωρίς πιέσεις. Θέλουμε δίπλα μας
μια καλή φίλη, όπου θα μπορούμε να μοιραστούμε τα ενδιαφέροντά μας.

# 42 στις 23/2/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:

Παράθεση:

Παράθεση:
Βρε hns, για να εφαρμοσει ενας αντρας τις 12 κατ' εσε εντολες που αφορουν τις γυναικες, δεν του φτανουν ολες οι ωρες της ημερας σε λεω.

Οχι πως διαφωνω μαζυ σου, ομως ναμαστε λογικοι. Η γυναικα απαιτει, να 1.ασχολειται ο αντρας μονο μαζυ της, 2.να μιλαει μονο μαζυ της, 3.να τρωει μονο μαζυ της, 4.να βγαινει μονο μαζυ της, 5.να κοιμαται μονο μαζυ της, 6.να μιλανε ωρες ατελειωτες για το τι νοιωθουν στο βαααααθος της ψυχης τους, 7.να εξεταζουν λεπτομερειακα την σχεση τους τετρακις ημερησιως, 8.να την παιρνει τηλεφωνο καθε ωρα και στιγμη, 9.να τις στελνει δεκαδες μνμ αγαπης και αφοσιωσης μονο σαυτην, 10.να μην βγαινει με τα φιλαρακια του, 11.να μην πηγαινει σε μπαρακια μαζυ τους, 12.να μην πηγαινει για τσιπουρα χωρις αυτην, 13.να μην πηγαινει γηπεδο, 14.να μην βλεπει ποδοσφαιρο, μπασκετ, στιβο, χιονοδρομιες, παγοδρομιες, 15.να μην χαζευει αλλα θηλυκα ουτε καν στην Τ.V, 16.να θεωρει ολες τις αλλες κακασχημες και καργιες, και μονο αυτην θεα, παιρνοντας και ορκο, 17.να της κανει δωρακια, 18.ναναι χουβαρντας, 19.ναναι μαστορας στο κρεβατι, 20.να θελει σαν τρελλος να την παντρευτει, 21.να την κανει να γελαει, 22.να μην της λεει πως πηρε κιλα, 23.να ανεχεται τα νευρα της τις δυσκολες, αλλα και τις ευκολες μερες του μηνα, 24.να της κανει διαφορες εκπληξεις, 25. να την συστηνει παντου, ειδικα στις αλλες, σαν τον μοναδικο ερωτα της ζωης του, για να τις βλεπει να σκανε, 26.να ανεχεται τις παραξενιες της, 27.να της κανει ολα τα χατηρια, 28.να τρωει τα φαγητα της κι ας μην τρωγονται, κ.ο.κ, κ.ο.κ!!!!

Διοτι μονο δυστυχος χαρακτηριζεται ο αντρας χωρις γηπεδο, χωρις μπαρακι με τα κολληταρια, χωρις χαζεμα διερχομενων πιπινακιων στην καφετερια, χωρις τσιπουρα και γουστα, και αλλες αποκλειστικα αντρικες αθλοπαιδιες.

Και σ'αυτο ποστ τωρα εντονα και στο αλλο του αλλου που περιειχε ενα μετεφηβικο παραληρημα π α σ ι φ α ν ε σ τ α τ α μιλατε για την ιδεατη μ α ν α . δεν ξερω αν το εχετε παρει χαμπαρι.

Climentini

# 43 στις 23/2/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Προσωπικά, αυτά που θέλω είναι

- Να κατεβάζει τα σκουπίδια

- Να μη με πρήζει όταν παρακολουθώ CSI

- Όταν μαγειρεύω, να μη στέκεται πάνω από το κεφάλι μου. Εχω ανακατευτεί εγώ ποτέ, όταν μαγειρεύει εκείνος?

- Να μη ζητάει τη γνώμη μου όταν θέλει να αγοράσει άχρηστα γκατζετάκια. Αφού στο τέλος θα τα αγοράσει, προς τι με αφήνει να επιχειρηματολογώ?

- Να μην κολλάει στις λεπτομέρειες. ΟΚ, έχω ξεχάσει δυο φορές τα γενέθλιά του. Και τρείς φορές την επέτειο του γάμου μας. Μέσα σε 20 χρόνια, ένα ποσοστό αποτυχίας 25%, νομίζω ότι δικαιολογείται. Ασε που τώρα πια βάζω υπενθύμιση στο κινητό.
Λέτε ότι είμαι υπερβολική, ε??

inioxos52

# 44 στις 23/2/2012
author
Ανδρας / 66 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Απαντήσεις: 7.282
Μπραβο ρε συ Φλατ. Με εκφραζεις πληρως λεμε. Εχεις εναν διαφορετικο τροπο προσεγγισης του θεματος. Τροπο ηπιο και βελουδινο, που διαφερει απο τον δικο μου πουναι περισσοτερο απολυτος και μονοκοματος, με αποτελεσμα να τρομαζουν οι καυμενες οι παρθενοπες, και να ουρλιαζουν υστερικα δειχνοντας με με το παχουλο τους δαχτυλο, ως ενοχο αξιο να καει στο πυρ το εξωτερον.
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

naughtyM

# 45 στις 23/2/2012
author
Γυναίκα / 32 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αμπελόκηποι
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 19.097

Παράθεση:
Originally posted by Nikitta

Παράθεση:

Παράθεση:

Παράθεση:

Και σ'αυτο ποστ τωρα εντονα και στο αλλο του αλλου που περιειχε ενα μετεφηβικο παραληρημα π α σ ι φ α ν ε σ τ α τ α μιλατε για την ιδεατη μ α ν α . δεν ξερω αν το εχετε παρει χαμπαρι.

Πιστευεις οτι δε θελουν να βλεπουν στα ματια μας τη μανουλα που θα τους νταντευει;
Οταν αρρωστησουν, οταν πονανε, οταν πεινανε, οταν...οταν...οταν...
Μικροι, μεγαλοι.
Don't forget to fall in love with yourself first...

# 46 στις 23/2/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Mαμαααα μαμαααα εχω δεδομενο το συναισθημα σου προς εμενα οποτε δεν χρειαζεται να πρεπει να σε καταλαβαινω μεχρι ενα σημειο μονο νταξ? αλλα μου εισαι πολυ πιεστικη βρε μανουλαααα

Καταλαβε το δεν μπορω να ασχολουμαι ΜΟΝΟ μαζι σου...εχω γκομενες ...παρεες και φιλους να ασχοληθω....και εχω να δω και το ματς με τα παιδια......ειμαι 16 το καταλαβες?εχω μεγαλωσει πιαααααα μην μου ουρλιαζεις (:why υστερικα βρε μαμαααααααα
(ωχ Θεε μου σε καλο να μου βγει τοσο γελιο.....)

# 47 στις 23/2/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Σοβαρα λιγο τωρα...αν εχετε καταλαβει τι ''θελουν'' οι γυναικες εμενα να μου τρυπησετε την μυτη.
Οσο τα εχετε μπλεγμενα με τις υποσυνειδητες ταυτισεις που τους κανετε θα φτασετε τα 80 και ακομα θα κανετε κυκλους γυρω απο τον εαυτο σας.

Καλο το αυτο-νταντεμα δεν λεω αλλα στην ζωη αυτη ηρθαμε να εξελιχθουμε και λιγακι. και ολα αυτα χωρις καμμια εμπαθεια.

flat_line

# 48 στις 23/2/2012
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Σοβαρα λιγο τωρα...αν εχετε καταλαβει τι ''θελουν'' οι γυναικες εμενα να μου τρυπησετε την μυτη.
Οσο τα εχετε μπλεγμενα με τις υποσυνειδητες ταυτισεις που τους κανετε θα φτασετε τα 80 και ακομα θα κανετε κυκλους γυρω απο τον εαυτο σας.

Καλο το αυτο-νταντεμα δεν λεω αλλα στην ζωη αυτη ηρθαμε να εξελιχθουμε και λιγακι. και ολα αυτα χωρις καμμια εμπαθεια.

Tiς απόψεις μας καταθέτουμε Nikkita.
Και προσπάθησα να βοηθήσω γράφωντας σε αυτό το θέμα.
Τι θέλουν οι γυναίκες? Γραψε την άποψη σου.

hns1602

# 49 στις 23/2/2012
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 7.671

Παράθεση:
Originally posted by helen66
Κατα βαση εμενα με καλυψες Χαρα.

Εχω μια ενσταση για τα νο 6-7-8, μερικες φορες τα μπερδευουν.
Τους εχουν πει να το παιζουν «γατουλες» κι αυτες το παρακανουν.

Και οσο αφορα το 12, εμενα προσωπικα θα μ αρεσε να βλεπει και να χαζευει ωραιες γυναικες, οπως μ αρεσει και να χαζευουν αλλες γυναικες τον δικο μου αντρα (οχι επειδη τον εχω εγω κι οχι αυτες, αλλά επειδη το κομψο το φινετσατο το ομορφο αυτο που κανει καλη εντυπωση τελος παντων αξιζει το χαζι του) .

Για τα 6-7-8, τα κίνητρα ποικίλουν από γυναίκα σε γυναίκα, όπως και η ένταση της εκδήλωσης των συγκεκριμένων συμπεριφορών.

Τώρα για το 12, φυσικά και μπορούμε να θαυμάζουμε το ωραίο, δεν είμαστε αόματοι, αλλά άλλο αυτό και άλλο το ξεκάρφωμα... εγώ γι' αυτό μίλησα... Ειδικά όταν συνοδεύουν, δεν τους τιμά καθόλου...

Ωστόσο, το πόσο θα χαλαστεί μια γυναίκα ή όχι, δεν έχει να κάνει μόνο με το πόσο δείχνουν να τρέχουν τα σάλια του εν λόγω... αλλά και με την ασφάλεια που αυτή νιώθει δίπλα σε έναν άντρα.
Αν αυτός π.χ. δε χάνει ευκαιρία να κάνει φιλοφρονήσεις σε άλλες γυναίκες και στην ίδια δεν κάνει ποτέ... ε, τότε και αυτή θα νιώθει ανασφαλής... και θα την προβληματίζει οτιδήποτε αφορά το ταίρι της και τη σχέση του με το αντίθετο φύλο...

Επειδή πιστεύω όμως ότι όπου υπάρχει καπνός, υπάρχει και φωτιά, γι' αυτό και δεν πείθομαι για τη θεωρία των αθώων βλεμμάτων... sorry guys... δεν με πείθετε...
I want a perfect body... I want a perfect soul...

# 50 στις 23/2/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Παράθεση:

Tiς απόψεις μας καταθέτουμε Nikkita.
Και προσπάθησα να βοηθήσω γράφωντας σε αυτό το θέμα.
Τι θέλουν οι γυναίκες? Γραψε την άποψη σου.

Και μενα βοηθητικος υπηρξε ο ρολος μου στο θεμα οσο και αν με την πρωτη ματια δεν εγινε/ειναι αντιληπτο.

Οι γυναικες θελουν παρα πολλα αλλα φοβουμαι πως ουτε οι ιδιες δεν τα ''θελουν'' πραγματικα. Ας πουμε οτι δεν ξερουν να τα διαχειριστουν. Αν καποιος μεγαλωσε σε θρησκοληπτη οικογενεια οσο και να επαναστατησει παντα μεσα του θα πιστευει οτι υπαρχει Θεος.

Ας πουμε για την απενεχοποιηση της μητροτητας. Δυσκολο. Αδυνατο. Κοινωνικοι νομοι αλλα και πολιτικη νομοθεσια δεν το επιτρεπουν αυτο. Και εγω ας πουμε. Εχω 2 φιλες που συνειδητα εχουν επιλεξει να μην κανουν παιδια. Ακομα και σε μενα μου φενεται καπως περιεργο αν και το καταλαβαινω.

Αυτα που εξεφρασαν οι Hns και οι υπολοιποι...μενουν σε ενα επιπεδο. Στην πρωτη στρωση του δυτικοευρωπαικου πολιτισμου. Στην επιφανεια αν θελεις.
Και κινουντε στα ιδια μοτιβα της...σκλαβιας. Μεσα μας σπαραζουμε νομιζω για αυθυπαρξια αλλα αν την εχουμε θα κοιταμε τον κοσμο σαν νεογνα.

Εχω Φλατ ξεκαθαρες αποψεις για το τι πραγματικα ''θελουν'' οι...''γυναικες''. Και δεν θα χα προβλημα να στις αναλυσω σε μια προσωπικη συζητηση ειτε με σενα ειτε με καποιους αλλους που απαντησαν στο θεμα. Αλλα ασκω το δικαιωμα μου να μην θελω να τις μοιραστω με συγκεκριμενο αλλο ατομο γτ σε προσωπικο επιπεδο δεν θα θελα καμμια συζητηση μαζι του.

Δεν θα επιτρεψω τα πιστευω μου να γινουν βορα.
Οποτε θα σε παρακαλουσα να κατανοησεις και να σεβαστεις αυτην την θεση μου. Συνεχιζω να διαβαζω με ενδιαφερον τις αποψεις σου.

hns1602

# 51 στις 23/2/2012
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 7.671

Παράθεση:
εφοσον λοιπον ολα γραφονται Β Ι Ω Μ Α Τ Ι Κ Α...

οπως περιτρανα αναφερεται διακαως...σε διαφορα... δασκαλιστικα.. ποστ εδω μεσα.....

καταλαβαινει κανεις πως...εχει πεσει η ΠΑΝΤΟΦΛΑ συννεφο....

Παράθεση:
Από το μέλος Nikitta
αλλα πραγματικα ΟΛΕΣ οι συμπεριφορες που ωθουν μια γυναικα στο να ειναι εξαρτημενη και ανασφαλης τα δημιουργει η ιδια η κοινωνια και εκπορευεται κυριως απο μυθους που οι ιδιοι οι αντρες ΣΚΟΠΙΜΑ διαιωνιζουν. Και οποιος εχει @@ το παραδεχεται.

(υπαρχει λειψανδρια, μετα τα 30 ανυπαντρη θα χει θεμα,αυτοσκοπος της η μητροτητα, ο αντρας εχει περισσοτερες ορμες, ο αντρας...αντρας ειναι θελει (πρεπει) να παει και με αλλες-λες και η γυναικα σε πηγαδι κατ...- η γυναικα αμα κανει παρτ...ειναι τατανα...αν δεν ενδωσει στην ελευθερη σχεση (του τεμπελη και κρυφοτσιπη) ειναι συντηρητικη... κλπ κλπ ).

Και μετα αναρωτιεστε γτ η γυναικα ειναι ανασφαλης και κρεμετε απο πανω σας? Γιατι την γυναικα χωρις γκομενο την ''μηδενιζετε''. Γιατι την μαθατε οτι δεν αξιζει και πολλα και παρακαλαει για συναισθημα. ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΘΕΛΕΤΕ!!!! Αρκετα λοιπον με την ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ.

Και ΑΝ θελατε την γυναικα πραγματικα συναισθηματικα ανεξαρτητη και αυτοτελη αυτο και θα χε γινει. οχι οτι ειστε οι καλυτεροι απλα η γυναικα του σημερα δεν εχει συνειδητοποιησει ακομα τι μπορει να κανει.
ο sOM Εχει δικιο...ποτε θα ειδωθουν τα δυο φυλα ως ανθρωποι? ...

Παράθεση:
Από το μέλος Nikitta
... Και σ'αυτο ποστ τωρα εντονα και στο αλλο του αλλου που περιειχε ενα μετεφηβικο παραληρημα π α σ ι φ α ν ε σ τ α τ α μιλατε για την ιδεατη μ α ν α . δεν ξερω αν το εχετε παρει χαμπαρι.
...

Ναι... μιλούν για την ιδεατή μάνα...

Παράθεση:
Από το μέλος Nikitta
... Σοβαρα λιγο τωρα...αν εχετε καταλαβει τι ''θελουν'' οι γυναικες εμενα να μου τρυπησετε την μυτη.

...

Δε θέλουν να καταλάβουν... όχι ότι δεν μπορούν...

Όσο για το τι πραγματικά θέλουν οι γυναίκες... δε νομίζω ότι γράφεται εύκολα... εγώ μίλησα για συμπεριφορές μόνο... τα υπόλοιπα (όπως και τα κίνητρα πίσω από τις όποιες συμπεριφορές) τα αφήνω στην φαντασία του καθενός...
I want a perfect body... I want a perfect soul...

flat_line

# 52 στις 23/2/2012
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Και μενα βοηθητικος υπηρξε ο ρολος μου στο θεμα οσο και αν με την πρωτη ματια δεν εγινε/ειναι αντιληπτο.

Οι γυναικες θελουν παρα πολλα αλλα φοβουμαι πως ουτε οι ιδιες δεν τα ''θελουν'' πραγματικα. Ας πουμε οτι δεν ξερουν να τα διαχειριστουν. Αν καποιος μεγαλωσε σε θρησκοληπτη οικογενεια οσο και να επαναστατησει παντα μεσα του θα πιστευει οτι υπαρχει Θεος.

Ας πουμε για την απενεχοποιηση της μητροτητας. Δυσκολο. Αδυνατο. Κοινωνικοι νομοι αλλα και πολιτικη νομοθεσια δεν το επιτρεπουν αυτο. Και εγω ας πουμε. Εχω 2 φιλες που συνειδητα εχουν επιλεξει να μην κανουν παιδια. Ακομα και σε μενα μου φενεται καπως περιεργο αν και το καταλαβαινω.

Αυτα που εξεφρασαν οι Hns και οι υπολοιποι...μενουν σε ενα επιπεδο. Στην πρωτη στρωση του δυτικοευρωπαικου πολιτισμου. Στην επιφανεια αν θελεις.
Και κινουντε στα ιδια μοτιβα της...σκλαβιας. Μεσα μας σπαραζουμε νομιζω για αυθυπαρξια αλλα αν την εχουμε θα κοιταμε τον κοσμο σαν νεογνα.

Εχω Φλατ ξεκαθαρες αποψεις για το τι πραγματικα ''θελουν'' οι...''γυναικες''. Και δεν θα χα προβλημα να στις αναλυσω σε μια προσωπικη συζητηση ειτε με σενα ειτε με καποιους αλλους που απαντησαν στο θεμα. Αλλα ασκω το δικαιωμα μου να μην θελω να τις μοιραστω με συγκεκριμενο αλλο ατομο γτ σε προσωπικο επιπεδο δεν θα θελα καμμια συζητηση μαζι του.

Δεν θα επιτρεψω τα πιστευω μου να γινουν βορα.
Οποτε θα σε παρακαλουσα να κατανοησεις και να σεβαστεις αυτην την θεση μου. Συνεχιζω να διαβαζω με ενδιαφερον τις αποψεις σου.

Όπως θέλεις, ίσως να σου στείλω προσωπικό μήνυμα ώστε να μπορέσουμε να
συζητήσουμε για αυτές τις απόψεις σου. Θα με ενδιέφερε να της μάθω

# 53 στις 24/2/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

[/size][/color][/font]

Αυτό που θέλουν οι γυναίκες δεν είναι να μεγαλώσουν τους συντρόφους τους...
Θεωρούν πως είναι ώριμοι και δεν είναι δυνατόν να παίζουν με παιχνίδια που
μόνο ένα παιδί ή έφηβος θα ασχολιόταν... και όχι ένας άντρας από 29 και άνω.
Η να βλέπει 22 λαλάκες να κλωτσάνε μια μπάλα ξέροντας εκ των προτέρων πως είναι
το παιχνίδι στημένο για να πλουτίζουν κάποιοι...

Αρα, αρέσκονται στο παραμύθι, και ΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΝ ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ!
Οπως ακριβώς παραμυθιάζονται με το ποδόσφαιρο, πιστεύουν ότι μπορούν να παραμυθιάσουν και τις
γυναίκες... για αυτό λένε ένα σκασμό λαλακίες για να τις ρίξουν στο κρεββάτι.!

Υπάρχουν γυναίκες που εκεί γύρω στα 30 ή και παραπάνω να ασχολούνται ακόμα με τις κούκλες;;;
Περιμένουν τον πρίγκηπα δεν διαφωνώ... όμως αυτός ο πρίγκηπας χρειάζεται να παίρνει και τις ευθύνες του.
(Για να δώσουμε και το αντίστοιχο παράδειγμα για τις γυναίκες).
Αν συναντούσατε μια τέτοια γυναίκα θα θέλατε να κάνετε κάτι μαζί της;;;

Πως να αποδεχτούν έναν άντρα πάνω από 30 όταν ασχολείται με παιδαριώδη θέματα;;
Γιατί να μπει μια γυναίκα στην διαδικασία να "μεγαλώσει" τον σύντροφό της από την στιγμή που μπορεί
να κάνει παιδιά και να τα μεγαλώσει με ευκολότερο τρόπο;;;
Θεωρείται ευκολότερο το μεγάλωμα ένος άντρα που είναι κοντά στα 30 και πάνω;;;
Θέλουν σύντροφο στην αντιμετώπιση της καθημερινότητας και όχι όταν ο σύντροφος
δει τα δύσκολα να κρύβεται πίσω από ένα πλέι στέισον και να τα γράφει όλα στα παλιά του τα παπούτσια.
Αν δεν ζοριστεί κάποιος δεν μεγαλώνει ποτέ. Επειδή δεν ζορίζεστε δεν μεγαλώνετε ποτέ...

Οι γυναίκες μεγαλώνουν πιο γρήγορα γιατί από την οικογένεια και από μικρή ηλικία τις ζορίζουν
ενώ τα αγόρια τα έχουν σαν βασιλιάδες και φτάνουν να γίνονται ανήλικοι αυτοκρατορίσκοι όταν μεγαλώσουν..

Και για αυτό παίζουν με τις γυναίκες, νομίζουν πως είναι παιχνίδι και όταν βαρεθούν ή όταν φτάνει η ώρα
να πάρουν τις ευθύνες ψάχνουν για άλλη.

Για αυτό δεν τα καταφέρνουν εύκολα στην ζωή και αναζητάνε τις εύκολες λύσεις.
Και όλη αυτή η συμπεριφορά των αντρών αυτόματα ξενερώνει τις γυναίκες και ταυτόχρονα τους άντρες
σε μια σχέση... γιατί βάζετε τις γυναίκες στον ρόλο της μαμάς... δεν είναι δυνατόν να κάνεις έρωτα με την
μαμά σου, εκτός αν είσαι άρρωστος.. ούτε μπορείς να κάνεις έρωτα με το παιδί σου για τον ίδιο λόγο...

flat_line

# 54 στις 24/2/2012
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Originally posted by wind_

Οπως ακριβώς παραμυθιάζονται με το ποδόσφαιρο, πιστεύουν ότι μπορούν να παραμυθιάσουν και τις

Υπάρχουν γυναίκες που εκεί γύρω στα 30 ή και παραπάνω να ασχολούνται ακόμα με τις κούκλες;;;
Περιμένουν τον πρίγκηπα δεν διαφωνώ... όμως αυτός ο πρίγκηπας χρειάζεται να παίρνει και τις ευθύνες του.

Γιατί να μπει μια γυναίκα στην διαδικασία να "μεγαλώσει" τον σύντροφό της από την στιγμή που μπορεί
δει τα δύσκολα να κρύβεται πίσω από ένα πλέι στέισον και να τα γράφει όλα στα παλιά του τα παπούτσια.
Αν δεν ζοριστεί κάποιος δεν μεγαλώνει ποτέ. Επειδή δεν ζορίζεστε δεν μεγαλώνετε ποτέ...

Οι γυναίκες μεγαλώνουν πιο γρήγορα γιατί από την οικογένεια και από μικρή ηλικία τις ζορίζουν
ενώ τα αγόρια τα έχουν σαν βασιλιάδες και φτάνουν να γίνονται ανήλικοι αυτοκρατορίσκοι όταν μεγαλώσουν..

Και για αυτό παίζουν με τις γυναίκες, νομίζουν πως είναι παιχνίδι και όταν βαρεθούν ή όταν φτάνει η ώρα

Και όλη αυτή η συμπεριφορά των αντρών αυτόματα ξενερώνει τις γυναίκες και ταυτόχρονα τους άντρες
σε μια σχέση... γιατί βάζετε τις γυναίκες στον ρόλο της μαμάς... δεν είναι δυνατόν να κάνεις έρωτα με την
μαμά σου, εκτός αν είσαι άρρωστος.. ούτε μπορείς να κάνεις έρωτα με το παιδί σου για τον ίδιο λόγο...

Tι να κάνουμε τώρα, έτσι είμαστε οι άνδρες.
Θέλουμε να παίξουμε και ποδόσφαιρο, η έστω να παρακολουθήσουμε
την αγαπημένη μας ομάδα.
Θέλουμε να καθήσουμε και για playstation, νομίζω πάντως ότι
είναι ανθρώπινο, και δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί κάποιος να αναλάβει
τις ευθύνες του όταν χρειάζεται.
Αν αισθάνεσαι ότι μπαίνεις στον ρόλο της μαμάς, μην ασχολείσαι με
τέτοιου είδους άνδρες, βρες αυτόν που σου ταιριάζει περισσότερο.

somebody961

# 55 στις 24/2/2012
author
Ανδρας / 60 / Σε σχέση
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Παράθεση:
δεν είναι δυνατόν να κάνεις έρωτα με την μαμά σου, εκτός αν είσαι άρρωστος.. ούτε μπορείς να κάνεις έρωτα με το παιδί σου για τον ίδιο λόγο...

Τώωωρα εξηγείται επιστημονικά και η έκφραση 'τι σου κάνω μάνα μου' την ώρα της πράξης!!!

Και δεν είναι καθόλου αστείο αυτό που γράφω και ας το παρουσιάζω έτσι.

Οσοι ίσως δεν έχουν κόψει τον ομφάλιο λώρο ακόμα, εκείνη ίσως να φαντασιώνονται σαν πιότερο οικεία μορφή (ακόμα;; ) παρά τη σύντροφο τους..

Wind_ μήπως στη προηγούμενη σου ζωή ήσουν άντρας Ισπανός
και λεγόσουν Alvarez Di Pehos Duros;;
Ξέσκισες λέμε..
Έει, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί! Ε, τότε καλά πάω.

flat_line

# 56 στις 24/2/2012
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος

Παράθεση:

Εγώ wind δεν έγραψα πουθενά ότι ο άνδρας θέλει κάποια μαμά δίπλα του.
όταν του κάνεις κριτική για τους φίλους του και τα ενδιαφέροντα του, και του συμπεριφέρεσαι σαν να είναι παιδί, τότε παίρνεις τον ρόλο της μαμάς και του
προκαλείς αποστροφή. Έγραψα ότι άνδρας έχει ανάγκη να τον αποδέχονται,
με τα ενδιαφέροντά του και να τον θαυμάζει η γυναίκα δίπλα του για αυτό
που είναι.

Από εκεί και πέρα η σχέση μας πρέπει να μας βοηθάει να γινόμαστε καλύτερο
ι άνθρωποι, αυτό εννοούσα γράφοντας για εξέλιξη. Αυτή είναι η μαγεία σε μια
συντροφική σχέση να μπορεί ο σύντροφός σου να σε βοηθάει να γίνεσαι
καλύτερος άνθρωπος. Τώρα αν κάποιοι εξακολουθούν να φαντασιώνονται την
μάνα τους, πρόβλημα τους, δεν έγραψα πάντως πουθενά ότι οι άνδρες
χρειάζονται κάτι τέτοιο, οι φυσιολογικοί τουλάχιστον

# 57 στις 24/2/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Tι να κάνουμε τώρα, έτσι είμαστε οι άνδρες.
Θέλουμε να παίξουμε και ποδόσφαιρο, η έστω να παρακολουθήσουμε
την αγαπημένη μας ομάδα.
Θέλουμε να καθήσουμε και για playstation, νομίζω πάντως ότι
είναι ανθρώπινο, και δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί κάποιος να αναλάβει
τις ευθύνες του όταν χρειάζεται.
Αν αισθάνεσαι ότι μπαίνεις στον ρόλο της μαμάς, μην ασχολείσαι με
τέτοιου είδους άνδρες, βρες αυτόν που σου ταιριάζει περισσότερο.

Αρχικά δεν μίλησα για σένα αλλά για αυτά που έγραψες τα οποία υποδηλώνουν παιδικότητα...
Φυσικά όταν δω ότι παίρνω τον ρόλο της μαμάς ή όταν γίνομαι παιχνιδάκι φεύγω.
Άρα;;; πως να θαυμάσω έναν άντρα σαν και αυτόν που περιγράφεις και θέλεις να προβάλλεις;;;
Πως να γίνω φίλη με ένα άτομο που δεν θαυμάζω και που δεν του έχω εμπιστοσύνη αφού
κρύβεται πίσω από παραμύθια όταν χρειάζεται;;
Σέβομαι τα παιχνίδια του άλλου όταν είναι ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ!
Σέβομαι τα παιχνίδια του άλλου γιατί όλοι κατά βάθος παιδιά είμαστε, αρκεί να παίρνει ευθύνες όταν χρειάζεται.
Και όταν παίζει με παιχνίδια ψεύτικα δεν με πείθει σαν άντρας, πώς να το κάνουμε...

# 58 στις 24/2/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Παράθεση:

Εγώ wind δεν έγραψα πουθενά ότι ο άνδρας θέλει κάποια μαμά δίπλα του.
όταν του κάνεις κριτική για τους φίλους του και τα ενδιαφέροντα του, και του συμπεριφέρεσαι σαν να είναι παιδί, τότε παίρνεις τον ρόλο της μαμάς και του
προκαλείς αποστροφή. Έγραψα ότι άνδρας έχει ανάγκη να τον αποδέχονται,
με τα ενδιαφέροντά του και να τον θαυμάζει η γυναίκα δίπλα του για αυτό
που είναι.

Από εκεί και πέρα η σχέση μας πρέπει να μας βοηθάει να γινόμαστε καλύτερο
ι άνθρωποι, αυτό εννοούσα γράφοντας για εξέλιξη. Αυτή είναι η μαγεία σε μια
συντροφική σχέση να μπορεί ο σύντροφός σου να σε βοηθάει να γίνεσαι
καλύτερος άνθρωπος. Τώρα αν κάποιοι εξακολουθούν να φαντασιώνονται την
μάνα τους, πρόβλημα τους, δεν έγραψα πάντως πουθενά ότι οι άνδρες
χρειάζονται κάτι τέτοιο, οι φυσιολογικοί τουλάχιστον

Ξαναδιάβασε το αρχικό ποστ που έκανα παράθεση... και θα καταλάβεις
γιατί τα έγραψα όλα αυτά

# 59 στις 24/2/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by somebody961

Wind_ μήπως στη προηγούμενη σου ζωή ήσουν άντρας Ισπανός
και λεγόσουν Alvarez Di Pehos Duros;;
Ξέσκισες λέμε..

Το λέω στο προφίλ μου... είμαι κακιά και στριμένη...

Όποιος δεν το παίρνει στα σοβαρά, κακό της κεφαλής του

flat_line

# 60 στις 24/2/2012
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος

Παράθεση:

Ξαναδιάβασε το αρχικό ποστ που έκανα παράθεση... και θα καταλάβεις
γιατί τα έγραψα όλα αυτά

Το πρωί που θα έχω καθαρό μυαλό θα το διαβάσω αρκετές φορές.
Ένοιωσα ότι σήμερα ήσουν κάπως αυστηρή με τις απόψεις μου.
Να σαι καλά πάντως.
Επιλέξτε σελίδα: (1-12)
Σελίδες 12345678910Τελ.»
Δεν μπορείτε να απαντήσετε