Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Αυτό που θέλουν οι γυναίκες

Επιλέξτε σελίδα: (1-12)
Σελίδες 12345678910Τελ.»

somebody961

# 61 στις 24/2/2012
author
Ανδρας / 61 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Originally posted by flat_line

όταν του κάνεις κριτική για τους φίλους του και τα ενδιαφέροντα του, και του συμπεριφέρεσαι σαν να είναι παιδί,

Εστιάζεις flat στο ότι η γυναίκα λόγω ίσως του θυμού που έχει μαζέψει μέσα της (εξαιτίας κάποιου/κάποιων μλκων που έγραψα στο πρώτο μου ποστ) ΞΕΣΠΑΕΙ επάνω μας οπότε και είναι αρνητικά προκατειλλημένη εναντίον μας, ή κάνω λάθος;

Σε αυτή τη περίπτωση είναι ΠΡΟΦΑΝΕΣ ότι σου δίνω χίλια δίκια, αυτά καυτηριάζω και εγώ!

Απο κει και πέρα, ανεξάρτητα του αν γνωρίζω κάποια μέλη εδώ μέσα ή όχι,
τις αλήθειες θα τις επιδοκιμάζω όποιος και αν τις λέει..
Έει, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί! Ε, τότε καλά πάω.

better_in_time

# 62 στις 24/2/2012
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 104
Απαντήσεις: 1.467
τι τραβατε καποιοι αντρες επειδη καποιοι αλλοι καταστρεφουν την πιατσα πραγματικα ομως.
αλλα μπραβο ρε wind. προσπαθουσα να καταλαβω πως σκεφτομαι και για την πλιοψηφια των αντρων και πραγματικα τα ειπες οοοολα σε λιγες γραμμες.
βγαζω καπελοοοοοοοοοοοοοο εγραψες!!!!!

τωρα για τους λιγους αντρες που αναλαβανουν ευθυνες ενα θα πω. η αρχιζετε εσεις οι λιγοι ενα κινημα να ξερουμε που να σας βρουμε ή αστα χαραλαμπε!!!!

αληθεια γιατι δεν γινετε ενα κινημα στην ελλαδα που να δικαιουνται να μπαινουν με εξετασεις οσοι πληρουν τα παρακατω? ετσι θα σταματησουμε να ψαχνουμε και θα ξερουμε που θα τους βρουμε
Τα συγκρατημένα πάθη κάνουν συνηθισμένους ανθρώπους

better_in_time

# 63 στις 24/2/2012
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Θέματα: 104
Απαντήσεις: 1.467
αφου υπαρχουν που υπαρχουν ταξικες κοινωνιες,ας δημιουργησουμε και μια συναισθηματικη κοινωνια και οι πιπππππ να καθονται στην αυλη!
Τα συγκρατημένα πάθη κάνουν συνηθισμένους ανθρώπους

Arxutas

# 64 στις 23/2/2012
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1.191

Παράθεση:
Originally posted by Nikitta
Σοβαρα λιγο τωρα...αν εχετε καταλαβει τι ''θελουν'' οι γυναικες εμενα να μου τρυπησετε την μυτη.
Οσο τα εχετε μπλεγμενα με τις υποσυνειδητες ταυτισεις που τους κανετε θα φτασετε τα 80 και ακομα θα κανετε κυκλους γυρω απο τον εαυτο σας.

Καλο το αυτο-νταντεμα δεν λεω αλλα στην ζωη αυτη ηρθαμε να εξελιχθουμε και λιγακι. και ολα αυτα χωρις καμμια εμπαθεια.

Υπομονή θα βρείς άντρα και θα σου περάσουν και σένα οι ενδομυχες κακίες για το άλλο φύλο...

Η επαναλαμβανόμενες αποτυχίες σε σχέση δημιουργούν κάποια θεματακια..

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλα και να τα ξεπεράσεις.
Τίποτα πιο δύσκολο από την ευθύτητα και τίποτα πιο εύκολο από την κολακεία.

hns1602

# 65 στις 24/2/2012
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 7.719

Παράθεση:
Originally posted by VLEMMA

Παράθεση:
Originally posted by hns1602
Τι θέλουν πραγματικά οι γυναίκες;

την ηδονη...

I want a perfect body... I want a perfect soul...

# 66 στις 24/2/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:

Το πρωί που θα έχω καθαρό μυαλό θα το διαβάσω αρκετές φορές.
Ένοιωσα ότι σήμερα ήσουν κάπως αυστηρή με τις απόψεις μου.
Να σαι καλά πάντως.

Να το διαβάσεις αποστασιοποιημένος και να το δεις πως το έγραψε ένας άντρας από 29 και πάνω ετών.

Και τότε θα καταλάβεις....

# 67 στις 24/2/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Τι θέλουν πραγματικά οι γυναίκες; Γιατί κατηγορούνται ως ανικανοποίητες; Γιατί γκρινιάζουν; Πότε και γιατί ζηλεύουν; Τι θέλουν επιτέλους; Γιατί άλλα λένε, άλλα εννοούν και άλλα κάνουν;

Σίγουρα αρκετούς σας έχουν προβληματίσει οι ανωτέρω ερωτήσεις. Και σίγουρα, οι γυναίκες μπορούν πολύ πιο εύκολα να απαντήσουν στα ανωτέρω… οι άντρες όμως;

Θα ήταν πολύ εύκολο να γράψω τι είναι αυτό που θέλουν οι άντρες… καθότι είναι πολύ συγκεκριμένα και σαφή τα όσα θέλουν… με τις γυναίκες όμως δε συμβαίνει το ίδιο…

Γιατί λοιπόν οι γυναίκες είναι τόσο μυστήριες για αρκετούς και τόσο απρόβλεπτες;

Ιδού οι απαντήσεις:
1) Δεν είναι όλες οι γυναίκες ίδιες… γιΆ αυτό και κάθε μία ενδέχεται να αντιδράσει διαφορετικά σε συγκεκριμένες συμπεριφορές… Ωστόσο, υπάρχουν ορισμένα πράγματα, τα οποία αφορούν όλες τις γυναίκες:

2) Η γυναίκα δε θέλει παραμύθια. Με αυτά μπορεί να τρέφεται, αλλά όταν τα λόγια είναι παραμύθια, αυτό δεν αργεί να φανεί και απογοητεύεται και κατηγορεί τους άντρες και τότε διαιωνίζει την έκφραση που παρομοιάζει το αντίθετο φύλο με τα γνωστά συμπαθή τετράποδα…

3) Η γυναίκα θέλει να την ακούν… ειδικά όταν την ενοχλεί κάτι, έχει πολλά να δείξει και λίγα να πει, μάθετε λοιπόν να την αφουγκράζεστε… Ο λόγος που δε μιλάει, είναι επειδή δεν περιμένει κατανόηση… Όταν μάθετε να την κατανοείτε, θα σας μιλάει για τα πάντα…

4) Μία γυναίκα μπορεί να είναι ευχαριστημένη από τη σχέση της, ακόμα και αν της αφιερώσετε μόνο 5 λεπτά από το χρόνο σας μέσα στην ημέρα… αρκεί τα 5 αυτά λεπτά να είναι γιΆ αυτήν…

5) Το μυστήριο σε έναν άντρα, αρχικά μπορεί να λειτουργεί ως μαγνήτης, στην πορεία όμως κουράζει και απομακρύνει μια γυναίκα… γιΆ αυτό μη φοβάστε να μιλάτε, μοιραστείτε, εκφραστείτε… θα σας καταλάβει καλύτερα… και αμφότεροι θα απολαύσετε τα οφέλη…

6) Η γυναίκα που παραπονιέται δεν το κάνει από χόμπυ… συνήθως είναι ερωτευμένη… μην την αποπαίρνετε…

7) H γυναίκα που σας γράφει, δεν κάνει παιχνιδάκια… στην ουσία δεν ενδιαφέρεται για εσάς… της είστε αδιάφορος…

8) Η γυναίκα που γουστάρει… τρέχει… και το δείχνει… μην το εκμεταλλεύεστε… θα γυρίσει εναντίον σας…

9) Η γυναίκα που φεύγει από μία σχέση, είναι ΠΑΝΤΑ επειδή δεν καλύπτεται, τουλάχιστον συναισθηματικά… αν δε νιώθετε κάτι λοιπόν γιΆ αυτήν, καλύτερα να την αφήσετε ελεύθερη, θα σας ευγνωμονεί αργότερα… Αν έχετε αισθήματα γιΆ αυτήν, καλά θα κάνετε να της τα δείχνετε με όποιο τρόπο μπορείτε…

10) Η γυναίκα θέλει φροντίδα, θέλει να νιώθει ότι τη νοιάζεστε και τη σκέφτεστε… και δε χρειάζονται πολύπλοκα πράγματα, απλές καθημερινές κινήσεις είναι αρκετές…

11) Η γυναίκα θέλει επιβεβαίωση, δε χρειάζονται μεγάλα, αλλά αληθινά λόγια… γιΆ αυτό μη λυπάστε τα γλυκόλογα, τζάμπα είναι… θέλει να νιώθει ποθητή, κάνετε καμία φιλοφρόνηση, της ανεβάζει τη διάθεση…

12) Φροντίστε να μη δείχνετε τον ενθουσιασμό σας για άλλες γυναίκες μπροστά της… οι περισσότερες γυναίκες λειτουργούν ανταγωνιστικά και συγκρίνουν… θα έχετε πρόβλημα...

Και τέλος… το σημαντικότερο όλων… οι γυναίκες είναι σαν τα λουλούδια, αν τους φερθείς με τρυφερότητα και τα ποτίσεις σωστά, θα ανθίσουν και θα σου δώσουν τους καρπούς τους… αν τα αμελήσεις, θα μαραθούν…

Οι γυναίκες δεν είναι δύσκολες, αν τους δώσετε αυτά που χρειάζονται, θα σας το ανταποδώσουν και θα σας λατρέψουν!

Αφορμή για το συγκεκριμένο θέμα, υπήρξε το ίδιο το site και τα θέματα που αναρτώνται καθημερινά γύρω από τις σχέσεις των δύο φύλων...

Τα σχόλια λοιπόν... δικά σας!

Απο οοοοοοταν το ειχες κανει ποστ ειχα σκοπο να το διαβασω ... τα καταφερα!
Τα σχολια μου?

Δεν ηξερα οτι με ξερεις τοσο καλα

hns1602

# 68 στις 24/2/2012
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση

Παράθεση:
Originally posted by inioxos52
Λοιπον αγαπητη συνδικτυα το γεγονος ειναι ενα, και εχει εξεταστει κατα καιρους και διεξοδικα εδω μεσα, αλλα και εκει εξω. ΤΟ ΟΤΙ ΑΝΤΡΕΣ ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΤΟΥΣ ΦΥΛΟ.

Εκεινο το οποιο θελω να τονισω εστω και υπερβαλοντας υπερμετρα σε καποιες κατα καιρους τοποθετησεις μου, ειναι το γεγονος πως ολες οι γυναικες απαιτουν απο ολους τους αντρες ολα οσα ανεφερα, αλλες περισσοτερο και αλλες λιγοτερο εστω. Ομως ολες εχετε απαιτησεις, και μαλιστα πολλες φορες παραλογες, ειδικα εαν ο αντρας ειναι λιγο ας πουμε ευαισθητος και υποχωρητικος στις πιεσεις, και δεν αντιδρα γαυγιζοντας, ωστε να τιθενται και τα απαραιτητα ορια.

Και οι συνεχεις σας απαιτησεις οπως πολυ καλα γνωριζεις και εσυ και ολες οι μη φερουσες παρωπιδες, οδηγουν συνηθως σε γκρινιαρικα παραπονα, κροκοδειλια δακρυα, και λοιπες μουρμουριζουσες καταστασεις που πολυ εκνευριζουν τους αντρες, οι οποιοι αντιδρουν ασχημα και αποτομα, ετσι που τα πραγματα χειροτερευουν ακομη περισσοτερο.

Και αυτο ειναι και το ζουμι και η εξηγηση της υποθεσης αγαπητη μου. Και αυτο θα συνεχισει ναναι στον αιωνα, διοτι ο αντρας οπως εχουμε πει, δεν νοιαζεται να γνωρισει λεπτομερειακα ολες τις συναισθηματικες χρωματικες αποχρωσεις μιας γυναικας, διοτι δεν τον αφορουν. Αρα δεν εχει και λογους να τις μαθει, περαν των απολυτως βασικων και απαραιτητων, που βοηθουν στο να μην του φορτωνεται πολυ γκρινιαζοντας και μουρμουριζοντας γενομενη δυσαρεστη, διοτι ο αντρας εχει και αλλες δουλειες. Εχει να φροντισει και φιλους, και παρεες, και γκομενες, και οχι μονο αεναως την δικια του οπως θελετε και ονειρευεστε ολες εσεις.

Οντως λοιπον ολα εξηγουνται hns, αναλογα με την οχθη στην οποια βρισκεται ο καθενας.

Tώρα να την πω την αμαρτία μου... συμφωνώ σε πολλά μαζί σου...

Οι γυναίκες συνήθως έχουμε απαιτήσεις... σιωπηρές, φανερές, λογικές ή παράλογες... αναλόγως με το τι είναι η καθεμιά μας... αν το καλοσκεφτείς όμως... και ποιος δεν έχει σήμερα απαιτήσεις;
Εσείς νομίζεις, δεν έχετε απαιτήσεις; Φυσικά και έχετε... αλλά ο τρόπος που τις εκφράζετε, διαφέρει από τον δικό μας...

Ένας άντρας οφείλει να βάζει όρια, αν δεν το κάνει, αυτή η συμπεριφορά θα χρησιμοποιηθεί εις βάρος του από το ταίρι του... και αυτό δεν αρέσει σε καμία γυναίκα, όσο και αν κάποιες το επιδιώκουν.... η χειραγώγηση οδηγεί με μαθηματική ακρίβεια στο ξενέρωμα...

Όσο για τα παράπονα... μπορεί εσείς να τα ερμηνεύετε ως γκρίνιες... για εμάς είναι απλά παράπονα... και αν προσπαθούσατε έστω να μας κατανοήσετε, αυτά τα παράπονα δε θα υπήρχαν... αλλά προφανώς είτε δεν υπάρχει βούληση... είτε δεν υπάρχει ικανότητα...

Το ζητούμενο δεν είναι να είμαστε ίδιοι... αλλά να μπορούμε να συνεννοηθούμε... να υπάρχει η θέληση να κατανοήσουμε τα θέλω του άλλου...

Η γυναίκα θα λατρέψει τον άντρα που θα της φερθεί όπως κανένας άλλος... αν θέλετε λοιπόν να ξεχωρίζετε από το πλήθος... θα πρέπει να είστε διατεθειμένοι να κάνετε πολλά γι' αυτήν... τίποτα από τα οποία δε θα σας θίγει...

Εάν αυτό δε σας ενδιαφέρει, τότε σας βαφτίζει μ*λ*κ@ και σας παρατά... και μένετε εσείς αποσβολλωμένοι, προσπαθώντας να καταλάβετε γιατί η Χρύσα, Βούλα, Μαρία, Κατερίνα έφυγε χωρίς καμία προειδοποίηση...

υ.γ. δεν έχει μόνο ο άντρας άλλες δουλειές... και η γυναίκα έχει... απλά δεν τις "φωνάζει"...

# 69 στις 24/2/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Arxutas

Παράθεση:
Σοβαρα λιγο τωρα...αν εχετε καταλαβει τι ''θελουν'' οι γυναικες εμενα να μου τρυπησετε την μυτη.
Οσο τα εχετε μπλεγμενα με τις υποσυνειδητες ταυτισεις που τους κανετε θα φτασετε τα 80 και ακομα θα κανετε κυκλους γυρω απο τον εαυτο σας.

Καλο το αυτο-νταντεμα δεν λεω αλλα στην ζωη αυτη ηρθαμε να εξελιχθουμε και λιγακι. και ολα αυτα χωρις καμμια εμπαθεια.

Υπομονή θα βρείς άντρα και θα σου περάσουν και σένα οι ενδομυχες κακίες για το άλλο φύλο...

Οι επαναλαμβανόμενες ..

hns1602

# 70 στις 24/2/2012
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση

Παράθεση:
Originally posted by better_in_time
ας διαχωρισουμε πρωτα με ηλικιες.....για να δειτε ποσο ευκολο ειναι....

αν σκεφτω την μανα μου που ειναι μια γυναικα γυρω στα 50-60 παντρεμενη δεν θελει πολλα ,θελει βοηθεια στο σπιτι ,απλη κατανοηση οταν αρχισει λιγο να ζοριζεται με εμας και που και που να την πηγαινεις καμια βολτα να ξεσκαει,να της δειχνεις οτι εισαι αληθινος.τιποτα δηλαδη ,και ειναι πολυ πολυ ευχαριστημενη.ευτυχως εχω πατερα που της τα κανει ολα αυτα.και ευτυχως που τουλαχιστον εχω ενα σωστο προτυπο αντρα στο σπιτι αλλιως δεν θα ημουν σιγουρη πως δεν υπαρχει κατι τετοιο.

εγω πχ , που δεν ειμαι παντρεμενη ειμαι γυρω στα 25-30 θελω ενα ανθρωπο επισης να δειχνει κατανοηση,καμια βολτιτσα αληθεια στο ματι,και να μπορει να προσφερει λιγη ασφαλεια και εμπιστοσυνη.

το συμπερασμα?
ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟς ΓΥΝΑΙΚΑς ΛΟΙΠΟΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΣΤΟ ΜΑΤΙ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ & ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ.

Καλα το μονο λαθος που μπορω να σκεφτω ειναι οτι καποιες γυναικες δεν εχουν δικες τους παρεες να βγουν να ξεσκασουν.ΑΥΤΟ ΝΑΙ ΜΕ ΠΝΙΓΕΙ.να βλεπεις την αλλη γαντζομενη πανω στον αλλο σαν να δεν υπαρχει τιποτα αλλο περα απο αυτον.

αυτο παρατειρω μονο.μια χαρα ειναι οι γυναικες.απο αρχαιων χρονων μια χαρα και να δουλεψουν και να μαγειρεψουν και τα παντα ολα . πρεπει να αγαπατε τις γυναικες και να της θαυμαζετε,υπαρχουν πολλες ηρωιδες μανες γυναικες και οτκαθεξης

στο ψεμα να το δουλεψετε λιγο και ολα καλα . θα σας συμπαθησουμε αν φερθητε αντρικια!

Βetter, υπάρχουν γυναίκες και γυναίκες... άλλες μικρών και άλλες μεγάλων απαιτήσεων... η δική σου η μητέρα ζητάει ανθρώπινα πράγματα που θα ζήταγε ο κάθε άνθρωπος...

Οι σχέσεις όμως δεν είναι μόνο βγαίνω μια βόλτα να ξεσκάσω... και μία γυναίκα έχει πολλές περισσότερες ανάγκες από μία βόλτα...

Η γυναίκα μπορεί να γίνει πραγματικά αυτοδύναμη, αν καταφέρει να απεξαρτηθεί συναισθηματικά από το άλλο φύλο... όσο αυτό δε συμβαίνει... τόσο η γυναίκα ταλαιπωρείται...

Όσο για την αντρίκια συμπεριφορά που αναφέρεις... μάλλον το βλέπεις ρομαντικά το ζήτημα...

Παράθεση:
better_in_time
... τωρα για τους λιγους αντρες που αναλαβανουν ευθυνες ενα θα πω. η αρχιζετε εσεις οι λιγοι ενα κινημα να ξερουμε που να σας βρουμε ή αστα χαραλαμπε!!!!

αληθεια γιατι δεν γινετε ενα κινημα στην ελλαδα που να δικαιουνται να μπαινουν με εξετασεις οσοι πληρουν τα παρακατω? ετσι θα σταματησουμε να ψαχνουμε και θα ξερουμε που θα τους βρουμε ...

Γκόμενος με πιστοποιητικό;

inioxos52

# 71 στις 24/2/2012
author
Ανδρας / 67 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.281

Παράθεση:
Tώρα να την πω την αμαρτία μου... συμφωνώ σε πολλά μαζί σου...

Οι γυναίκες συνήθως έχουμε απαιτήσεις... σιωπηρές, φανερές, λογικές ή παράλογες... αναλόγως με το τι είναι η καθεμιά μας... αν το καλοσκεφτείς όμως... και ποιος δεν έχει σήμερα απαιτήσεις;
Εσείς νομίζεις, δεν έχετε απαιτήσεις; Φυσικά και έχετε... αλλά ο τρόπος που τις εκφράζετε, διαφέρει από τον δικό μας...

Ένας άντρας οφείλει να βάζει όρια, αν δεν το κάνει, αυτή η συμπεριφορά θα χρησιμοποιηθεί εις βάρος του από το ταίρι του... και αυτό δεν αρέσει σε καμία γυναίκα, όσο και αν κάποιες το επιδιώκουν.... η χειραγώγηση οδηγεί με μαθηματική ακρίβεια στο ξενέρωμα...

Όσο για τα παράπονα... μπορεί εσείς να τα ερμηνεύετε ως γκρίνιες... για εμάς είναι απλά παράπονα... και αν προσπαθούσατε έστω να μας κατανοήσετε, αυτά τα παράπονα δε θα υπήρχαν... αλλά προφανώς είτε δεν υπάρχει βούληση... είτε δεν υπάρχει ικανότητα...

Το ζητούμενο δεν είναι να είμαστε ίδιοι... αλλά να μπορούμε να συνεννοηθούμε... να υπάρχει η θέληση να κατανοήσουμε τα θέλω του άλλου...

Η γυναίκα θα λατρέψει τον άντρα που θα της φερθεί όπως κανένας άλλος... αν θέλετε λοιπόν να ξεχωρίζετε από το πλήθος... θα πρέπει να είστε διατεθειμένοι να κάνετε πολλά γι' αυτήν... τίποτα από τα οποία δε θα σας θίγει...

Εάν αυτό δε σας ενδιαφέρει, τότε σας βαφτίζει μ*λ*κ@ και σας παρατά... και μένετε εσείς αποσβολλωμένοι, προσπαθώντας να καταλάβετε γιατί η Χρύσα, Βούλα, Μαρία, Κατερίνα έφυγε χωρίς καμία προειδοποίηση...

υ.γ. δεν έχει μόνο ο άντρας άλλες δουλειές... και η γυναίκα έχει... απλά δεν τις "φωνάζει"...

Mιας λοιπον και συμφωνεις σε πολλα μαζυ μου, ισως συμφωνησεις και στα υπολοιπα.

Για πες μου βρε Χns, τι περισσοτερο εχει να κερδισει ενας αντρας απο οτι εχει κερδισει ηδη οταν τον επιλεγει μια γυναικα ως συντροφο?

Τον επιλεγει ευθυς εξ αρχης επειδη επαθε ντουβρουτζα μαζυ του? Η μηπως τον επιλεγει οπως και μεις οι αντρες επειδη μας κανει κατι, γουσταρουμε την μουρη του, και η απαραιτητες κουβεντες που γινονται συνηθως στα τρια πρωτα ραντεβου, φανερωνουν εναν ανθρωπο στα μετρα που επιθυμουμε, και εντος των πλαισιων των θελω μας?

Μεχρις εδω συνηθως δεν υπαρχει συναισθημα σοβαρο, αλλα ελξη, συμπαθεια, τρυφεροτητα ισως. Σταδιακα ομως και οσο εξελισσεται χρονικα η σχεση, ερχονται φυσιολογικα και τα οποια συναισθηματα, και ολοι περναμε καλα, και ολα ειναι καλα. Αν δεν συμβουν τα πραγματα ετσι, πηγαινουμε στα επομενα.

Βεβαιως αλληλοπροσεχουμε τους ανθρωπους μας, βεβαιως αλληλοπεριποιουμαστε κατα το δυνατον, και ο χρονος περνα.

Αρα αγαπητη μου, τι εχει να κερδισει ο αντρας παραπανω απο αυτα που ηδη κερδισε κανοντας μονο τα βασικα και απολυτως απαραιτητα μεχρι εκεινη την στιγμη, ωστε να κανει και ακομη περισσοτερα?

Να τον αγαπαει η συντροφος του ακομη πιο πολυ? Και ποσο περισσοτερο απο οτι ηδη τον αγαπαει και το δειχνει μενοντας μαζυ του? Μεχρις ασφυξιας ας πουμε, μιας και οι γυναικες πολλες φορες δεν εχετε μετρο? Μα οταν γινεται αυτο, αρχιζουν και οι ζηλειες, οι φασαριες, οι καυγαδες με αποτελεσμα ο αντρας να μπαιλντιζει, και την κανει με πλαγια βηματα σιγα σιγα, οποτε αρχιζουν οι κλαυθμοι, οι κοπετοι, και οι οδυρμοι, και μενετε εσεις αποσβωλομενες να αναρωτιεσται μα γιατι με παρατησε ο Γιωργος, ο Κωστας, ο Γιαννης, χωρις καμμια προειδοποιηση?

Δωσε λοιπον ρε κοπελλα μου σωστες ομως οδηγιες, προς ασχετους γυναικοναυτιλομενους, οι οποιοι δεν τοχουνε ρε παιδι μου αυτο το αηδιαστικο για αντρα σαλιαρικο λεκτικο καλοπιασμα των γυναικων, αυτο το διαρκες συρσιμο πισω τους, αρχης γενομενης απο την συντροφο τους, οταν τυχαινει να εχουν.

Αυτοι οι ασχετοι για τους οποιους λεω, υπηρετουν καποιες αξιες που εχουν σχεση με τον σωστο κατ' αυτους αντρα. Δηλαδη ειναι πιστοι κατα το δοκουν, ειναι φιλαληθεις κατα περιπτωση, δεν ειναι κραυγαλεα λιγουρες, και εχουν σταθερες αξιες και αποψεις περι ζωης συνηθως. Τοσο σταθερες, που μια γυναικα να αισθανεται ασφαλης κατα το δυνατον, και εν πασει περιπτωσει ασφαλεστερη απο το ναναι μονη σαν το λεμονι. Ομως.... εκεινη επιλεγει.

Αρα, δεν χρειαζεται ο αντρας να την εχει στα φτερα στις πουδρες και στα πουπουλα, δεν χρειαζεται να της κανει τα χατηρια παντα, δεν χρειαζεται να την ακουει επι ωρες να γκρινιαζει, και δεν χρειαζεται τπτ περισσοτερο απο το να εχει οταν ειναι μαζυ, το ενδιαφερον του στραμμενο αποκλειστικα σαυτην, οτι και αν σημαινει αυτο, αλλα παντοτε με μετρο, με φειδω, και χωρις υπερβολες.

Εαν λοιπον αυτες οι αντρικες συμπεριφορες δεν αρκουν σε καποιες γυναικες, ειναι απολυτως ελευθερες να ψαξουν καπου αλλου, και ουδεις θα στεναχωρηθει ιδιαιτερως, ουτε και θα χυσει δακρυ πικρο να σου πω την αληθεια, διοτι οι γυναικες σφιχτηρες ουδεποτε αρεσαν στην πλειονοτητα των αρσενικων. Ουτε βεβαια και οι αντρες μανιαμουνιες στην πλειονοτητα των γυναικων πιστευω.

υ.γ Μα εκει ακριβως διαφερει ο αντρας αγαπητη μου. Οτι το φωναζει...........
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

# 72 στις 25/2/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Wind, τα έχεις παρεξηγησει τα πράγματα, σε μεγάλο βαθμο:

Παράθεση:
Originally posted by wind_

Αυτό που θέλουν οι γυναίκες δεν είναι να μεγαλώσουν τους συντρόφους τους...
Θεωρούν πως είναι ώριμοι και δεν είναι δυνατόν να παίζουν με παιχνίδια που
μόνο ένα παιδί ή έφηβος θα ασχολιόταν... και όχι ένας άντρας από 29 και άνω.
Η να βλέπει 22 λαλάκες να κλωτσάνε μια μπάλα ξέροντας εκ των προτέρων πως είναι
το παιχνίδι στημένο για να πλουτίζουν κάποιοι...

Ποια ειναι τα παιχνίδια αυτα? Εννοεις ηλεκτρονικά παιχνίδια τύπου playstation? Πας καλά? Εδώ μιλάμε για ενα θαύμα της τεχνολογίας! Εχεις αντιληφθεί ότι υπάρχουν παιχνίδια για ενήλικες? Εχεις προσέξει οτι στα περισσότερα παιχνιδια υπάρχει η ένδειξη +18? (Δηλαδη απευθυνονται σε 18ρηδες και άνω).
Το ξέρεις οτι υπάρχουν παιχνιδια που σε κάνουν να σκέφτεσαι περισσότερο απ' όσο σκέφτεται η μέση γυναίκα σε ενα ολοκληρο χρόνο?
Ξέρεις τι θα πει simulation? Αντιλαμβάνεσαι την πρόοδο της τεχνολογίας και των γραφικών που σε κάνουν να πιστεύεις οτι είσαι μέσα και μετέχεις στο παιχνιδι?
Το θεωρείς ανωριμότητα να θαυμάζει κανεις αυτη την πρόοδο ενώ ας πουμε είναι ένδειξη ωριμότητας να μιλάς στο τηλέφωνο 2 ώρες συνεχεια με την φιλενάδα χωρίς να λες απολύτως τίποτα?
Ας σοβαρευτουμε λίγο. Αν εσάς δεν σας αγγίζει η τεχνολογία δεν σημαίνει οτι η τεχνολογία ειναι σκάρτη.

Και απο πότε ο αθλητισμος ειναι κάτι τιποτένιο? Δεν βλέπουμε μονο ποδοσφαιρο, βλέπουμε και μπασκετ, και βολευ, και τέννις, και πινγκ-πονγκ, και μπάντμιντον άμα λάχει!
Μήπως να σταματησουν να γίνονται και οι Ολυμπιακοι αγώνες βρε wind?
Αλήθεια η μέση γυναικα τι θεάματα παρακολουθεί? Τα σίριαλς της τηλεορασης? Τις μεσημεριανες εκπομπες με τα κους κους? Φοβερη ωριμότητα μιλάμε.

Τι ειναι πιο ενδιαφέρον βρε wind? Να βλέπεις εναν υπεράνθρωπο οπως ο Michael Jordan να πετάει στον αέρα, κάτι που μπορουν να κάνουν ελάχιστοι άνθρωποι στον πλανητη, ή να βλέπεις εναν κοινό θνητό όπως ο Παπακαλιάτης να... ανεβαινει στη μηχανη του, να πηγαινει σπιτι και να πλένει τα δόντια του?
Τι ειναι πιο ενδιαφέρον? Να βλεπεις μια κουκλάρα οπως η Σαράποβα να οργώνει το τερέν του τέννις δειχνοντας τις δυνατοτητες του γυναικείου κορμιου ή την κάθε κατίνα να περιγράφει με ποιον βγηκε εχθές το τάδε μοντέλο και τι κρυβεται πισω απο την κοινη εμφάνιση τους?

Ελεος δηλαδη, μην τα ισοπεδώνουμε ολα...

Παράθεση:
Αρα, αρέσκονται στο παραμύθι, και ΑΣ ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΝ ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ!
Οπως ακριβώς παραμυθιάζονται με το ποδόσφαιρο, πιστεύουν ότι μπορούν να παραμυθιάσουν και τις
γυναίκες... για αυτό λένε ένα σκασμό λαλακίες για να τις ρίξουν στο κρεββάτι.!

Ελα τώρα, αν υπάρχει ένας λόγος που οι άντρες λένε παραμυθια ειναι επειδη τα ζητάτε εσείς οι ίδιες, για να ικανοποιήσετε την ματαιοδοξία σας.
¶λλη όρεξη δεν ειχα εγώ, ή οποιοσδηποτε άλλος, να λέει ενα σωρό ψέμματα και μπαρουφες για να ριξω καποια στο κρεβατι. Αφου δεν αντέχετε την αλήθεια, τι να κάνουμε, το θέλετε το παραμυθι σας. Και να λεγα οτι εξετάζετε αυτα που σας λένε, τρίχες, το σανό αμάσητο το καταπινετε...

Παράθεση:
Υπάρχουν γυναίκες που εκεί γύρω στα 30 ή και παραπάνω να ασχολούνται ακόμα με τις κούκλες;;;

Υπάρχουν άντρες που εκει γύρω στα 30 ή και παραπανω ασχολουνται ακομα με τα στρατιωτάκια και τα αυτοκινητάκια? Δεν νομιζω. Γιατι αυτα ειναι τα αντιστοιχα των κουκλων.
Απο την άλλη έχω δει άπειρες 30αρες+ να παιζουν με τα κινητουλια τους. Το κινητό βλέπεις ειναι ...τρέντυ, το playstation για μικρά παιδια. Οτι να ναι ...

Παράθεση:
Περιμένουν τον πρίγκηπα δεν διαφωνώ... όμως αυτός ο πρίγκηπας χρειάζεται να παίρνει και τις ευθύνες του.
(Για να δώσουμε και το αντίστοιχο παράδειγμα για τις γυναίκες).
Αν συναντούσατε μια τέτοια γυναίκα θα θέλατε να κάνετε κάτι μαζί της;;;

Σιγουρα υπάρχουν ανευθυνοι άντρες , όπως και γυναικες, δεν είναι θέμα φύλου, θέμα χαρακτηρα ειναι.

Παράθεση:
Πως να αποδεχτούν έναν άντρα πάνω από 30 όταν ασχολείται με παιδαριώδη θέματα;;
Γιατί να μπει μια γυναίκα στην διαδικασία να "μεγαλώσει" τον σύντροφό της από την στιγμή που μπορεί
να κάνει παιδιά και να τα μεγαλώσει με ευκολότερο τρόπο;;;
Θεωρείται ευκολότερο το μεγάλωμα ένος άντρα που είναι κοντά στα 30 και πάνω;;;
Θέλουν σύντροφο στην αντιμετώπιση της καθημερινότητας και όχι όταν ο σύντροφος
δει τα δύσκολα να κρύβεται πίσω από ένα πλέι στέισον και να τα γράφει όλα στα παλιά του τα παπούτσια.
Αν δεν ζοριστεί κάποιος δεν μεγαλώνει ποτέ. Επειδή δεν ζορίζεστε δεν μεγαλώνετε ποτέ...
Οι γυναίκες μεγαλώνουν πιο γρήγορα γιατί από την οικογένεια και από μικρή ηλικία τις ζορίζουν
ενώ τα αγόρια τα έχουν σαν βασιλιάδες και φτάνουν να γίνονται ανήλικοι αυτοκρατορίσκοι όταν μεγαλώσουν..

Χαχαχα, που τα έχεις δει αυτα αναρωτιέμαι...
Σιγά μην πάθετε τίποτα απο το πολυ ζόρισμα. Που έχει γεμίσει ο τόπος 30αρες που δεν λένε να αποχωριστουν την μαμά τους. Που ακομα δεν ξέρουν να βράσουν ενα αυγό. Που τους μιλάς για συγκατοικηση και σου απαντάνε ..."να ειμαστε κοντα στους δικους μου ομως για να έχουμε τα ταπεράκια απο τη μαμά".
Που δεν εχουν δουλέψει ποτέ στη ζωή τους γιατι φροντιζει ο μπαμπάς, και το μέλημα τους ειναι να βρουν τον φραγκάτο που θα τις εξασφαλίσει.
Και απο την άλλη τι να σου πω, σαν βασιλιάδες μας έχουν εμας, που μας ταίζουν με το παραμυθι οτι πρεπει να ειμαστε τέλειοι σε ολα, και δουλευταραδες, και ερωτιάρηδες, και ευαισθητοι, και σωματαραδες, και γενναίοι, και λεφταδες, με κοινωνικο στατους, και οτι άλλη μαλαkια μπορει να φανταστει ο νους σου.
Η αντιστοιχη πίεση προς τη γυναικα? "Γίνε ομορφη και τσαχπινα για να βρεις κάποιον και μην μεινεις στο ράφι"
Φοβερο ζόρισμα μιλάμε, δάκρυσα απο συγκινηση...

Παράθεση:
Και για αυτό παίζουν με τις γυναίκες, νομίζουν πως είναι παιχνίδι και όταν βαρεθούν ή όταν φτάνει η ώρα
να πάρουν τις ευθύνες ψάχνουν για άλλη.

Για αυτό δεν τα καταφέρνουν εύκολα στην ζωή και αναζητάνε τις εύκολες λύσεις.
Και όλη αυτή η συμπεριφορά των αντρών αυτόματα ξενερώνει τις γυναίκες και ταυτόχρονα τους άντρες
σε μια σχέση... γιατί βάζετε τις γυναίκες στον ρόλο της μαμάς... δεν είναι δυνατόν να κάνεις έρωτα με την
μαμά σου, εκτός αν είσαι άρρωστος.. ούτε μπορείς να κάνεις έρωτα με το παιδί σου για τον ίδιο λόγο...

Δεν υπάρχουν άντρες μαμάκηδες, υπάρχουν γυναίκες ...γιοκάκηδες! (ο Somebody το έχει γράψει αυτο, και συμφωνω απολυτα).
Ακομα και για τους "μαμάκηδες" εσείς φταίτε λοιπόν!
Που τους ασκειτε ψυχολογική πίεση, εκμεταλευομενες την αγαπη τους (μάνα ειναι μόνο μία) για να μην σας αφησουν ποτέ και μείνετε μόνες σας με τους άντρες σας και σας φάει η βαρεμάρα. Γιατι όλη σας η ζωή απο ενα σημειο και μετά γίνεται το παιδι σας, και τον άντρα σας τον έχετε σε δευτερη μοιρα.
Ενώ απο γυναίκες μαμάκηδες να φανε και οι κότες.
Φυσικα υπάρχουν εξαιρέσεις σε ολα τα παραπάνω, δεν τσουβαλιάζω, πραγματι υπάρχουν και γυναικες που τραβανε ζόρια, όπως και άντρες που δεν λένε να ωριμάσουν, αλλά εσυ παρουσιασες μια εικονα που δεν εχει καμία σχέση με την πραγματικοτητα...

# 73 στις 25/2/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by VLEMMA

Παράθεση:
Τι θέλουν πραγματικά οι γυναίκες;

την ηδονη...

Το αυτό επιθυμούμε και εμείς ...

hns1602

# 74 στις 25/2/2012
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση

Παράθεση:

Ενδιαφέρον το θέμα σου hns, θα συμμετέχω γιατί είμαι σίγουρος πως
κάτι μπορεί να βγει από όλο αυτό.
Να ξεκινήσω γράφοντας αυτό που εγώ έχω καταλάβει σχετικά με την
ασυνεννοησία ανάμεσα στα δύο φύλα. Δεν μας έχουν μάθει να
καταλαβαίνουμε ο ένας τον άλλο, οι άνδρες δεν έχουν μάθει να
καταλαβαίνουν τις γυναίκες, και οι γυναίκες αντίστοιχα τους άνδρες.

Οι απόψεις σου είναι πάντα χρήσιμες και σεβαστές!
Δεν ξέρω αν φταίνε οι άλλοι που δε μας έχουν μάθει να καταλαβαινόμαστε ή αν φταίμε εμείς οι ίδιοι...
Το θέμα είναι ότι ενδέχεται κάποιος/α να έχει χαλάσει αρκετές σχέσεις στη ζωή του για τους ίδιους λόγους... δεν τον/την έχει προβληματίσει αυτό; Δεν έχει αναρωτηθεί αν φταίει πού φταίει; Και τι κάνει γι' αυτό; Συνεχίζει ακάθεκτος/η χωρίς να δίνει καμία σημασία στα καμπανάκια που του/της έχουν κτυπήσει οι πρώην... και οι ιστορίες επαναλαμβάνονται...

Σκοπός του συγκεκριμένου θέματος ήταν να διαφωτίσω τους άρρενες, ως προς την ιδιάζουσα συμπεριφορά της γυναίκας, μιας και οι γυναίκες κατηγορούμαστε κατά καιρούς ως δύσκολες, ακατανόητες κλπ.
Επιμένω λοιπόν... όλα εξηγούνται... και όλα λύνονται πάρα πολύ απλά... αρκεί να θέλει ένας άντρας να κρατήσει κοντά του μια γυναίκα, τα μισά να κάνει από αυτά που παρέθεσα στο αρχικό θέμα... είναι αρκετά... διαφορετικά τη χάνει...

Παράθεση:
flat_line

... Πολύ συνηθισμένο μου φαίνεται, αποτυπώνει ένα τεράστιο πεδίο συγκρούσεων
μεταξύ μας. Έγραψε η hns, η γυναίκα θέλει να την ακούν. Να συμπληρώσω
ότι, αυτό που έχω καταλάβει είναι πως η γυναίκα έχει ανάγκη τα
συναισθήματα της να γίνονται κατανοητά και ο άνδρας να τα αντιμετωπίζει με
σεβασμό. Επίσης θέλουν από τον άνδρα να καταλαβαίνει την ανάγκη να
εξωτερικεύουν τα συναισθήματά τους.

Το πρόβλημα όμως είναι πως οι άνδρες δεν έχουν διαπαιδαγωγηθεί να
στρέφουν την προσοχή τους στον εσωτερικό κόσμο των συναισθημάτων.
Διαπαιδαγωγούνται να χειρίζονται τον εξωτερικό κόσμο της δράσης, να
επιλύουν προβλήματα, να είναι δυνατοί ώστε μια μέρα να ανταποκριθούν στις
ανάγκες του ρόλους τους. Έτσι όταν μας ζητάτε να σας ακούσουμε
συναισθηματικά, είναι σαν να ζητάτε από τον άνδρα να κάνει καταναγκαστικά
έργα, δεν το αντέχει και δεν ξέρει πώς να το χειριστεί διότι δεν έχει
γαλουχηθεί έτσι. Από την άλλη αυτή την αδυναμία οι γυναίκες την
εκλαμβάνουν σαν αδιαφορία και αισθάνονται πληγωμένες και
παραμελημένες. Φαύλος κύκλος….

Το μυστικό νομίζω το έγραψε και η hns, είναι να υπάρχει ουσιαστική
επικοινωνία και η διάθεση να ακούσει και να αφουγκραστεί ο ένας τον άλλο
ώστε να γίνονται σταδιακά κατανοητές οι διαφορές στην συναισθηματική
επαφή και να γεφυρώνονται.
...

Δε θεωρώ πρόβλημα τη διαφορετική αντιμετώπιση των συναισθημάτων από τα δύο φύλα... ωστόσο θεωρώ πρόβλημα την εμμονή κάποιων γυναικών με τα συναισθήματά τους και την ανικανότητα κάποιων αντρών να κατανοήσουν το πόσο σημαντικό είναι για μία γυναίκα να αισθάνεται ασφαλής... γιατί μόνο έτσι μπορεί μια γυναίκα να δώσει τον καλύτερο εαυτό της...

Φυσικά υπάρχουν και οι περιπτώσεις όπου δε μιλάμε για ανικανότητα, αλλά για αδιαφορία...

Παράθεση:
flat_line
...

Όμως από πού πηγάζει αυτή συμπεριφορά που πολλές φορές κουράζει τον
άνδρα. Προέρχεται από την βασική ανάγκη της γυναίκας να αισθάνεται το
σημαντικότερο μέρος της ζωής του συντρόφου της. Η γυναίκα θέλει να είναι
μοναδική, να αισθάνεται ότι είναι η πρώτη σου προτεραιότητα στα πάντα, πως
έχεις μάτια μόνο για αυτή, πως είναι το ποιο σημαντικό που έχεις στην ζωή
σου. Αυτός είναι και ο λόγος που φεύγουν συνήθως από μια σχέση,
αισθάνονται παραμελημένες. Αν στην εξίσωση αυτή, βάλεις και προσωπικές
ανασφάλειες και ζήλειες που πολλές φορές εμφανίζονται σε ορισμένες
γυναίκες λόγο των συναισθηματικών τους αποσκευών, τότε προκύπτει η
συμπεριφορά που μας περιγράφει ο Ηνίοχος.
...

Εξαρτάται από το πόσο συνειδητοποιημένη είναι μια γυναίκα... δεν νοείται το κέντρο του σύμπαντος να είναι ένας εκπρόσωπος του άλλου φύλου... αλλά παρ' όλα αυτά υπάρχουν ακραίες περιπτώσεις...

Οι γυναίκες αισθάνονται παραμελημένες όταν δεν εισπράττουν αρκετά από αυτά που έχω παραθέσει στο αρχικό θέμα... δεν μπορώ να γίνω πιο σαφής... Και η ανασφάλεια και η ζήλια και η γκρίνια και η δύστροπη γενικά συμπεριφορά, πηγάζουν από εκεί...

Παράθεση:
flat_line
...
Από εκεί και πέρα η σχέση μας πρέπει να μας βοηθάει να γινόμαστε καλύτεροι άνθρωποι, αυτό εννοούσα γράφοντας για εξέλιξη. Αυτή είναι η μαγεία σε μια
συντροφική σχέση να μπορεί ο σύντροφός σου να σε βοηθάει να γίνεσαι
καλύτερος άνθρωπος.
...

Έτσι ακριβώς...

hns1602

# 75 στις 25/2/2012
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση

Παράθεση:
Originally posted by skaskaskasousou
Εγώ πάντως ούσα γυναίκα..

Μετά απο 30 χρόνια ζωής και 130 γκόμενοι...

Κανένας δε με κατάλαβε..

Ή εγώ είμαι περίεργη ή αυτοί χαζοί

Θες να καταθέσεις εμπειρίες για να γίνεις περισσότερο κατανοητή; (εγώ καταλαβαίνω τι εννοείς... αλλά μας διαβάζουν και άντρες )

# 76 στις 25/2/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

hns1602

# 77 στις 25/2/2012
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση

Παράθεση:
Originally posted by somebody961
...είναι τα αδιέξοδα που οι ίδιοι οι άντρες έχουνε δημιουργήσει μέσα από την εικόνα εκείνη που λέει ότι ο άντρας είναι 'ανώτερος', 'δυνατότερος', 'οδετοναγγίζουνσυναισθήματα' κλπ κλπ.. με συνέπεια οι γυναίκες να αισθάνονται μειονεκτικά και να μας λένε (μεταφορικά), να ..παίξω και γω λίγο μαζί σας; Αξίζω τη προσοχή σας;!
Και οι γυναίκες με τη σειρά τους θέλουν να είναι μια ζωή οι 'μανούλες' μας, εκείνες που θα καταφέρουν να γκρεμίσουν αυτό τον τοίχο που ΕΜΕΙΣ έχουμε δημιουργήσει λόγω του γεγονότος ότι ΑΡΝΟΥΜΑΣΤΕ να παραδεχθούμε ότι είμαστε περισσότερο συναισθηματικά ευάλωτοι..

Μας έφαγε το τσουβάλιασμα για άλλη μια φορά λοιπόν!
Μπορεί το ένα φύλο να δει το άλλο σαν ΑΝΘΡΩΠΟ επιτέλους;;

Δεν είμαστε 'εχθροί'! Είμαστε πλασμένοι, το ένα φύλο να είναι για και ΜΕ το άλλο!!

Κάπως έτσι είναι τα πράγματα... μόνο που λίγοι άνθρωποι ενδιαφέρονται πραγματικά να έρθουν (ψυχικά) κοντά μας, παίζοντας οποιοδήποτε ρόλο...

Αν γυναίκες και άντρες άφηναν πίσω τους προκαταλήψεις... ίσως η σχέση μεταξύ των δύο φύλων να ήταν πιο απλή...

hns1602

# 78 στις 25/2/2012
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση

Παράθεση:
Originally posted by Climentini
Προσωπικά, αυτά που θέλω είναι

- Να κατεβάζει τα σκουπίδια

- Να μη με πρήζει όταν παρακολουθώ CSI

- Όταν μαγειρεύω, να μη στέκεται πάνω από το κεφάλι μου. Εχω ανακατευτεί εγώ ποτέ, όταν μαγειρεύει εκείνος?

- Να μη ζητάει τη γνώμη μου όταν θέλει να αγοράσει άχρηστα γκατζετάκια. Αφού στο τέλος θα τα αγοράσει, προς τι με αφήνει να επιχειρηματολογώ?

- Να μην κολλάει στις λεπτομέρειες. ΟΚ, έχω ξεχάσει δυο φορές τα γενέθλιά του. Και τρείς φορές την επέτειο του γάμου μας. Μέσα σε 20 χρόνια, ένα ποσοστό αποτυχίας 25%, νομίζω ότι δικαιολογείται. Ασε που τώρα πια βάζω υπενθύμιση στο κινητό.

Λέτε ότι είμαι υπερβολική, ε??

Δεν είσαι καθόλου υπερβολική! Μια χαρά σε βρίσκω!

Έχεις σκεφτεί το γεγονός ότι μπορεί να θέλει να μάθει, κοιτάζοντάς σε να μαγειρεύεις;

Arxutas

# 79 στις 25/2/2012
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1.191

Παράθεση:

Παράθεση:

Παράθεση:

Οι επαναλαμβανόμενες ..

¶λλο ήθελα να προσθέσω μου διέφυγε.... και έμεινε μόνο του λάθος άρθρο..
Πάντως κοίταξε το λίγο γιατι βλέπω στο τέλος να τελειώνεις με τον φυτράκη
Τίποτα πιο δύσκολο από την ευθύτητα και τίποτα πιο εύκολο από την κολακεία.

# 80 στις 27/2/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Παράθεση:

Παράθεση:

Παράθεση:

Οι επαναλαμβανόμενες ..

¶λλο ήθελα να προσθέσω μου διέφυγε.... και έμεινε μόνο του λάθος άρθρο..
Πάντως κοίταξε το λίγο γιατι βλέπω στο τέλος να τελειώνεις με τον φυτράκη

με τον...Φυτρακη????με τον ΦΥΤΡΑΚΗ???

καταλαβα με γκομενιτσες του γυμνασιου το προσπαθεις και εσυ...υπομονη...καποια στιγμη θα γυρισει να σε κοιταξει και μια αληθινη γυναικα.
Επιλέξτε σελίδα: (1-12)
Σελίδες 12345678910Τελ.»
Δεν μπορείτε να απαντήσετε