Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Αυτό που θέλουν οι γυναίκες

Επιλέξτε σελίδα: (1-12)
Σελίδες 12345678910Τελ.»

# 81 στις 27/2/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by better_in_time
τωρα για τους λιγους αντρες που αναλαβανουν ευθυνες ενα θα πω. η αρχιζετε εσεις οι λιγοι ενα κινημα να ξερουμε που να σας βρουμε ή αστα χαραλαμπε!!!!

Ωχ!! Καλά, αν είναι να μας...βρουν καλά κορίτσια σαν κι εσένα, καλύτερα να μείνουμε...κρυμμένοι! Ο τελευταίος κακομοίρης που...βρήκες ακόμα θα τραβάει το έλκηθρο του Αι-Βασίλη...

hns1602

# 82 στις 28/2/2012
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 7.719
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Originally posted by Arxutas
Υπομονή θα βρείς άντρα και θα σου περάσουν και σένα οι ενδομυχες κακίες για το άλλο φύλο...

Η επαναλαμβανόμενες αποτυχίες σε σχέση δημιουργούν κάποια θεματακια..

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλα και να τα ξεπεράσεις.

Eσύ... πάντα με έναν καλό λόγο...

Θα ήθελες να μας πεις τη γνώμη σου για το θέμα;
I want a perfect body... I want a perfect soul...

hns1602

# 83 στις 28/2/2012
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση

Παράθεση:
Originally posted by wind_
Αν δεν ζοριστεί κάποιος δεν μεγαλώνει ποτέ. Επειδή δεν ζορίζεστε δεν μεγαλώνετε ποτέ...

Οι γυναίκες μεγαλώνουν πιο γρήγορα γιατί από την οικογένεια και από μικρή ηλικία τις ζορίζουν
ενώ τα αγόρια τα έχουν σαν βασιλιάδες και φτάνουν να γίνονται ανήλικοι αυτοκρατορίσκοι όταν μεγαλώσουν..

Και για αυτό παίζουν με τις γυναίκες, νομίζουν πως είναι παιχνίδι και όταν βαρεθούν ή όταν φτάνει η ώρα
να πάρουν τις ευθύνες ψάχνουν για άλλη.

Για αυτό δεν τα καταφέρνουν εύκολα στην ζωή και αναζητάνε τις εύκολες λύσεις.
Και όλη αυτή η συμπεριφορά των αντρών αυτόματα ξενερώνει τις γυναίκες και ταυτόχρονα τους άντρες
σε μια σχέση... γιατί βάζετε τις γυναίκες στον ρόλο της μαμάς... δεν είναι δυνατόν να κάνεις έρωτα με την
μαμά σου, εκτός αν είσαι άρρωστος.. ούτε μπορείς να κάνεις έρωτα με το παιδί σου για τον ίδιο λόγο...

Όπως υπάρχουν άντρες που μεγαλώνουν στα πούπουλα, στηριζόμενοι στον -φραγκάτο συνήθως- πατέρα τους, έτσι υπάρχουν και γυναίκες που δεν ξέρουν ούτε να σφουγγαρίσουν...

Έχω την εντύπωση, ότι οι γυναίκες που είναι απροετοίμαστες για το επόμενο βήμα, αυτό του απογαλακτισμού από το οικογενειακό περιβάλλον, είναι περισσότερες από τους συνομίληκούς τους άντρες...

Οι μαμάδες είναι αυτές που κακομαθαίνουν τους γιους... οι οποίοι όμως τρώνε τα μούτρα τους όταν αργότερα συνειδητοποιήσουν ότι μάμα είναι μόνο μία και ότι καμία γυναίκα δε θα ανεχθεί τα καπρίτσια τους...

Υποσυνείδητα ο άντρας βάζει τη γυναίκα του στο ρόλο της μαμάς... αφού η μαμά τον φρόντιζε... αργότερα τη φροντίδα του αναλαμβάνει μια άλλη γυναίκα... αυτό δε σημαίνει -σε καμία περίπτωση- ότι ο άντρας είναι άρρωστος...

Μία γυναίκα, όταν νοιάζεται για έναν άντρα, ενδέχεται να συμπεριφέρεται με τρόπο παρόμοιο με αυτόν της μητέρας του... και αυτό δεν το θεωρώ κατακριτέο... δηλαδή, όπως με ενδιαφέρει η καλή ή κακή διάθεση του συντρόφου μου, δε με νοιάζει και αν φροντίζει τον εαυτό του σωστά; Είναι κατακριτέο να τον ρωτήσω τι έφαγε ή να τον συμβουλεύσω σε κάποια καθημερινά πράγματα; Παίρνω το ρόλο της μητέρας του; Όχι...

Είναι πολύ γλυκό να σε νοιάζονται και να σε φροντίζουν, άνθρωποι που σημαίνουν κάτι για εσένα... ας μην το ενοχοποιούμε και αυτό...
Αρέσει στο μέλος somebody961

__John__

# 84 στις 28/2/2012
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Γερμανία
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 218
Πιστεύω, αυτό που μπορεί να λατρέψει μια γυναίκα, μπορεί να ξενερώσει απίστευτα μια άλλη.
Λίστες με το "τι θέλουν οι γυναίκες" δεν παίζουν, εφόσον η γυναικεία λογική με τα γυναικεία ένστικτα συχνά αποκλίνουν κατά πολύ, τα αγαπητά αυτά πλάσματα τείνουν διόλου σπάνια να μη γνωρίζουν, ούτε τα ίδια, συνειδητά τουλάχιστον, τις πραγματικές τους επιθυμίες και ανάγκες.
Είπαν κάποιοι, αν αγαπάς θα κάτσεις να αφουγκραστείς τον άλλο και θα προσπαθήσεις να τον καταλάβεις. Ακόμα κι αν ο ίδιος δε μπορεί ή δε θέλει. Ένας συνεχής αγώνας είναι και η σχέση, όσο και καλά να παίξεις μπορεί να φας τα μούτρα σου. Αν έχεις δύναμη όρεξη και προσαρμοστικότητα βλέπεις και προχωράς.

Κατά τα άλλα γέλασα αρκετά με τα σχόλια για playstation και ποδόσφαιρο.
Εσένα κυρία μου μπορεί να σου αρέσει να παίζεις μπιρίμπα, σκάκι, τάβλι και να κοιμάσαι με το κινητό αγκαλιά, σε κάνει αυτό λιγότερο μπέμπα από τον τύπο που ασχολείται με την παιχνιδομηχανή;
Και γιατί δεν γνωρίζεις πως τα ομαδικά αθλήματα, είτε ασχολείται κανείς ενεργά ή απλώς ως θεατής, η επιθυμία να παίξει και να ξεσκίσει τους αντιπάλους, ή να ξελαρυγκιαστεί σαν βάρβαρος στο γήπεδο, καλύπτει την ανάγκη του άνδρα να ανήκει σε μια ομάδα με άλλους ομοϊδεάτες; Όπως τότε πριν αρκετές χιλιάδες χρόνια όταν κυνηγούσαν μαζί και πολεμούσαν τις εχθρικές φυλές. Είναι δηλαδή εξελικτικό το θέμα. Θα σου πω γιατί δε το γνωρίζεις. Γιατί επικεντρώνεις μόνο στις δικές σου επιθυμίες και τις ανδρικές τις πετάς στο συρτάρι με τη δικαιολογία ότι είναι μεγάλο μωρό και μαμάκιας. Εγωισμός; Αδιαφορία; Και τα δύο;
Κοιτάξτε μόνο τι θα κάνετε αν γίνεται μάνες και κάνετε γιους... Γιατί ο κάθε μαμάκιας έχει/είχε την αντίστοιχη μάνα. ΠΑΝΤΑ.

hns1602

# 85 στις 28/2/2012
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση

Παράθεση:
Originally posted by kapa3
Απο οοοοοοταν το ειχες κανει ποστ ειχα σκοπο να το διαβασω ... τα καταφερα!
Τα σχολια μου?

Δεν ηξερα οτι με ξερεις τοσο καλα

Χαίρομαι...

Άλλωστε δεν γράφω τίποτα στην τύχη, μπορώ να επιχειρηματολογήσω γι' αυτά που γράφω και ας μη συμφωνούν όλοι... η κάθε άποψη είναι σεβαστή και αποδεκτή...

somebody961

# 86 στις 29/2/2012
author
Ανδρας / 61 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Παράθεση:
Originally posted by __John__

Και γιατί δεν γνωρίζεις πως τα ομαδικά αθλήματα, είτε ασχολείται κανείς ενεργά ή απλώς ως θεατής, η επιθυμία να παίξει και να ξεσκίσει τους αντιπάλους, ή να ξελαρυγκιαστεί σαν βάρβαρος στο γήπεδο, καλύπτει την ανάγκη του άνδρα να ανήκει σε μια ομάδα με άλλους ομοϊδεάτες; Όπως τότε πριν αρκετές χιλιάδες χρόνια όταν κυνηγούσαν μαζί και πολεμούσαν τις εχθρικές φυλές. Είναι δηλαδή εξελικτικό το θέμα.

Προσωπικά, δεν έχω καμία απολύτως ανάγκη να επιβεβαιωθώ μέσα από 'ομαδικά αθλήματα'.
Εβαζα πάντα σαν πήχυ τις απαιτήσεις που είχα από τον εαυτό μου και ποτέ τους άλλους.

Δεν έχω καμία απολύτως ανάγκη να ανήκω σε καμία ομάδα, θα ήταν σα να παραδέχομαι ότι είμαι αδύναμος!
Και για μένα αυτό δεν 'έπαιξε΄ ποτέ!

Ας πάνε λοιπόν οι άλλοι να εξελιχθούνε.. Αντε και εξελιχθείτε λοιπόν, μέσα από θύρες 13 που σκοτωθήκαν άνθρωποι, ας πάνε να εξελιχθούνε μέσα από την 'άμιλλα' του 'να τους γ@αμήσουμε τους π@υστηδες που τολμάν να είναι άλλη ομάδα απ τη δική μας'!

Στο ουστ of the day θα έπρεπε να το γράψω αυτό..

και προς θεού, όχι φίλαθλοι! θεατοποδοσφαιρόφιλοι θα έπρεπε να λέγονται!

Και είμαι 'φίλαθλος' στο βαθμό που θέλω το ομαδικό να είναι ουσίας και για πράγματα που θα με/μας βοηθήσουν να ζήσουμε στο ΚΟΣΜΟ ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ. Εχουμε περάσει τη περίοδο που έπρεπε να φέρουμε θήραμα στο σπίτι..

Τα αρχέγονα μου ένστικτα τα έχω ξεπεράσει..

Αντε να εξελιχθείτε λοιπόν, το χρειάζεστε!
Που, στα πρόσωπα εκείνων που κάνατε για 'ήρωες',
τον αποτυχημένο σας εαυτό βλέπετε και παραμυθιαζόσαστε ότι είστε εσείς αυτοί!
Η ΥΨΙΣΤΗ παραμύθα.
Ξέρω, πονάει το παραπάνω και περιμένω αντιδράσεις. Δε βαριέσαι, τσιγκλάς το μωρό, θα κλάψει. Λογικό.

Το κάναμε μικρά μωρά παιδιά με ήρωα το ταρζάν, τον μπλεκ ή τον Τζιμ Ανταμς.. Ακόμα λοιπόν όμως; ΑΚΟΜΑ;;;;
Δε νομίζουμε πως είναι ώρα να πάρουμε τη θέση τους; ΑΥΤΟ ήταν το μήνυμα για όσους δεν κατάλαβαν..
Αλλά τι λέω τώρα..
μια χαρά μας εκπροσωπούν. Σιωπηλά εμείς, στον καναπέ παρέα με το πλεϊστέισον
και τα κατα-
-πληκτικά του γραφικά...
ΥΓ: Δε λέω όχι σε έναν σωστό αγώνα όταν τον δω! Δεν είμαι αντίθετος. Θαυμάζω τη τεχνική και τη τέχνη όταν γίνεται κίνηση και αρμονία με σκοπό που να μην είναι το ..γκολ, όταν το γκολ γίνεται η αφορμή για τόσες συντονισμένες κινήσεις.. Στο περασμένο μουντιάλ 'χάζεψα' με πολλούς αγώνες, υπέροχο θέαμα! Ως εκεί όμως!
Με το φανατισμό γενικώς όμως έχω θέμα.. Οπως και με το πουλημένο θέαμα..
Και όταν βλέπω ότι στο περιβάλλον μου άλλα πράγματα προέχουν, να πα να γ@μηθεί και το θέαμα και όλα του!

Τώρα, το πού κολλάει το ποστ αυτό στο 'τι θέλουν οι γυναίκες',
περιμένω από τις λογικά σκεπτόμενες να καταλάβουν και τις ευχαριστώ.
Έει, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί! Ε, τότε καλά πάω.

__John__

# 87 στις 29/2/2012
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Γερμανία
Συμφωνώ μαζί σου και σε καταλαβαίνω somebody961, μια κι εγώ δεν ταυτίζομαι με (αθλητικές, κοινωνικές κλπ) ομάδες (το αντίθετο), διαφωνώ όμως στο να τσουβαλιάζουμε αυτούς που το κάνουν (εκτός από αυτούς που δημιουργούν επεισόδια φυσικά).
Αν γουστάρουν και καλύπτουν έτσι κάποιες ανάγκες τους, ας το κάνουν, δε θα τους χαρακτηρίσω ούτε ως βάρβαρους, ούτε ως μπέμπηδες (τους χαρακτηρισμούς θεώρησα επιφανειακούς, γιαυτό τους επισήμανα στο προηγούμενο ποστ), αλλά προσπαθώ να κατανοήσω τις βαθύτερες αιτίες. Αν απλώς τους κατηγορούσα, θα γινόμουν σαν αυτούς...
Ειδάλλως θα μπορούσαμε να κατακρίνουμε όσους ικανοποιούνται με ποδόσφαιρο, αλλά θα έπρεπε να το κάνουμε με όσους επιλέγουν και να ανήκουν σε μια θρησκεία, κομματική παράταξη, σε ένα έθνος κλπ κλπ. Βλέπεις που καταλήγουμε ε; Εσύ έχεις απελευθερωθεί από όλα αυτά τα ψέμματα; Τότε μπράβο!

Παραβγήκαμε άσχετοι με το θέμα όμως, γιαυτό το σταματάω εδώ.
Προτιμώ να διαβάζω για τις γυναικείες επιθυμίες και ανάθεμα που προσπαθώ να καταλάβω τι πράγματι εννοούν.

hns1602

# 88 στις 29/2/2012
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση

Παράθεση:
Originally posted by inioxos52
Mιας λοιπον και συμφωνεις σε πολλα μαζυ μου, ισως συμφωνησεις και στα υπολοιπα.

Για πες μου βρε Χns, τι περισσοτερο εχει να κερδισει ενας αντρας απο οτι εχει κερδισει ηδη οταν τον επιλεγει μια γυναικα ως συντροφο?

Τον επιλεγει ευθυς εξ αρχης επειδη επαθε ντουβρουτζα μαζυ του? Η μηπως τον επιλεγει οπως και μεις οι αντρες επειδη μας κανει κατι, γουσταρουμε την μουρη του, και η απαραιτητες κουβεντες που γινονται συνηθως στα τρια πρωτα ραντεβου, φανερωνουν εναν ανθρωπο στα μετρα που επιθυμουμε, και εντος των πλαισιων των θελω μας?

Μεχρις εδω συνηθως δεν υπαρχει συναισθημα σοβαρο, αλλα ελξη, συμπαθεια, τρυφεροτητα ισως. Σταδιακα ομως και οσο εξελισσεται χρονικα η σχεση, ερχονται φυσιολογικα και τα οποια συναισθηματα, και ολοι περναμε καλα, και ολα ειναι καλα. Αν δεν συμβουν τα πραγματα ετσι, πηγαινουμε στα επομενα.

Βεβαιως αλληλοπροσεχουμε τους ανθρωπους μας, βεβαιως αλληλοπεριποιουμαστε κατα το δυνατον, και ο χρονος περνα.

Αρα αγαπητη μου, τι εχει να κερδισει ο αντρας παραπανω απο αυτα που ηδη κερδισε κανοντας μονο τα βασικα και απολυτως απαραιτητα μεχρι εκεινη την στιγμη, ωστε να κανει και ακομη περισσοτερα?

Να τον αγαπαει η συντροφος του ακομη πιο πολυ? Και ποσο περισσοτερο απο οτι ηδη τον αγαπαει και το δειχνει μενοντας μαζυ του? Μεχρις ασφυξιας ας πουμε, μιας και οι γυναικες πολλες φορες δεν εχετε μετρο? Μα οταν γινεται αυτο, αρχιζουν και οι ζηλειες, οι φασαριες, οι καυγαδες με αποτελεσμα ο αντρας να μπαιλντιζει, και την κανει με πλαγια βηματα σιγα σιγα, οποτε αρχιζουν οι κλαυθμοι, οι κοπετοι, και οι οδυρμοι, και μενετε εσεις αποσβωλομενες να αναρωτιεσται μα γιατι με παρατησε ο Γιωργος, ο Κωστας, ο Γιαννης, χωρις καμμια προειδοποιηση?

Δωσε λοιπον ρε κοπελλα μου σωστες ομως οδηγιες, προς ασχετους γυναικοναυτιλομενους, οι οποιοι δεν τοχουνε ρε παιδι μου αυτο το αηδιαστικο για αντρα σαλιαρικο λεκτικο καλοπιασμα των γυναικων, αυτο το διαρκες συρσιμο πισω τους, αρχης γενομενης απο την συντροφο τους, οταν τυχαινει να εχουν.

Αυτοι οι ασχετοι για τους οποιους λεω, υπηρετουν καποιες αξιες που εχουν σχεση με τον σωστο κατ' αυτους αντρα. Δηλαδη ειναι πιστοι κατα το δοκουν, ειναι φιλαληθεις κατα περιπτωση, δεν ειναι κραυγαλεα λιγουρες, και εχουν σταθερες αξιες και αποψεις περι ζωης συνηθως. Τοσο σταθερες, που μια γυναικα να αισθανεται ασφαλης κατα το δυνατον, και εν πασει περιπτωσει ασφαλεστερη απο το ναναι μονη σαν το λεμονι. Ομως.... εκεινη επιλεγει.

Αρα, δεν χρειαζεται ο αντρας να την εχει στα φτερα στις πουδρες και στα πουπουλα, δεν χρειαζεται να της κανει τα χατηρια παντα, δεν χρειαζεται να την ακουει επι ωρες να γκρινιαζει, και δεν χρειαζεται τπτ περισσοτερο απο το να εχει οταν ειναι μαζυ, το ενδιαφερον του στραμμενο αποκλειστικα σαυτην, οτι και αν σημαινει αυτο, αλλα παντοτε με μετρο, με φειδω, και χωρις υπερβολες.

Εαν λοιπον αυτες οι αντρικες συμπεριφορες δεν αρκουν σε καποιες γυναικες, ειναι απολυτως ελευθερες να ψαξουν καπου αλλου, και ουδεις θα στεναχωρηθει ιδιαιτερως, ουτε και θα χυσει δακρυ πικρο να σου πω την αληθεια, διοτι οι γυναικες σφιχτηρες ουδεποτε αρεσαν στην πλειονοτητα των αρσενικων. Ουτε βεβαια και οι αντρες μανιαμουνιες στην πλειονοτητα των γυναικων πιστευω.

υ.γ Μα εκει ακριβως διαφερει ο αντρας αγαπητη μου. Οτι το φωναζει...........

Eπιλέγουμε έναν άνθρωπο επειδή γουστάρουμε, συμφωνούμε και γενικά τα βρίσκουμε... στην πορεία έρχονται τα όποια συναισθήματα, τα οποία αν δεν έρθουν, πάμε γι' άλλα... ως εδώ συμφωνούμε...

Η ασφυξία δεν είναι φυσιολογική και δεν υιοθετείται από όλες τις γυναίκες... πιστεύεις ειλικρινά ότι όποια γυναίκα αγαπάει, κάνει το σύντροφό της να ασφυκτιά;
Το οποιοδήποτε ενδιαφέρον, ο χαλαρός μπορεί να το ερμηνεύσει ως ασφυξία... αλλά άλλο ο χαλαρός και άλλο ο καψούρης...

Ρωτάς τι έχει να κερδίσει ο άντρας αν "συμμορφωθεί" με τα θέλω της γυναίκας... μα αν αγαπητέ δεν το κάνει, η γυναίκα αφήνει τη σχέση, αφού πρώτα ορίσει ένα χρονικό περιθώριο στο οποίο του δίνει (εν αγνοία του) το περιθώριο να της δείξει όλα όσα εκείνη θέλει...
Και ο άντρας "συμμορφώνεται" οικιοθελώς όταν έχει αισθήματα γι' αυτήν και το κάνει φυσιολογικά, χωρίς καμία πίεση... οπότε και η σχέση συνεχίζεται στο χρόνο...
Αυτός ο οποίος δεν έχει δεθεί μαζί της, φυσικά και θα νιώσει πιεσμένος και θα φύγει να γλιτώσει ή θα την αφήσει να φύγει ανακουφισμένος...

Μία φυσιολογική γυναίκα που είναι ευχαριστημένη από την προσωπική της ζωή, δεν γκρινιάζει, ούτε φέρεται παράξενα...

Οι γυναίκες σέβονται τους άντρες που φέρονται ως πραγματικοί άντρες... ο ορισμός όμως της αντρικής συμπεριφοράς δεν είναι οι άντρες που αναφέρεις...

Τώρα το ποιος χύνει μαύρο δάκρυ... είναι άλλο μεγάλο θέμα... το ότι υπάρχει πληθώρα επιλογών, δε σημαίνει ότι όλοι τρώνε... κάποιοι/ες είναι μονίμως.... νηστικοί/ές... και κάποιοι άλλοι, όταν βρουν... φαγητό... δεν το αφήνουν με τίποτα από τα μάτια τους... πού καιρός για περιπέτειες...

hns1602

# 89 στις 29/2/2012
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση

Παράθεση:
Originally posted by XAIVANI
Ελα τώρα, αν υπάρχει ένας λόγος που οι άντρες λένε παραμυθια ειναι επειδη τα ζητάτε εσείς οι ίδιες, για να ικανοποιήσετε την ματαιοδοξία σας.
Άλλη όρεξη δεν ειχα εγώ, ή οποιοσδηποτε άλλος, να λέει ενα σωρό ψέμματα και μπαρουφες για να ριξω καποια στο κρεβατι. Αφου δεν αντέχετε την αλήθεια, τι να κάνουμε, το θέλετε το παραμυθι σας. Και να λεγα οτι εξετάζετε αυτα που σας λένε, τρίχες, το σανό αμάσητο το καταπινετε...

Εντάξει, υπάρχουν γυναίκες που είναι έτσι όπως ακριβώς τα περιγράφεις... αλλά υπάρχουν και ψιλιασμένες οι οποίες το παραμύθι το αναγνωρίζουν ευθύς εξ αρχής και κλωτσάνε...

Παράθεση:
Και απο την άλλη τι να σου πω, σαν βασιλιάδες μας έχουν εμας, που μας ταίζουν με το παραμυθι οτι πρεπει να ειμαστε τέλειοι σε ολα, και δουλευταραδες, και ερωτιάρηδες, και ευαισθητοι, και σωματαραδες, και γενναίοι, και λεφταδες, με κοινωνικο στατους, και οτι άλλη μαλαkια μπορει να φανταστει ο νους σου.
Η αντιστοιχη πίεση προς τη γυναικα? "Γίνε ομορφη και τσαχπινα για να βρεις κάποιον και μην μεινεις στο ράφι"
Φοβερο ζόρισμα μιλάμε, δάκρυσα απο συγκινηση...

Η μαύρη αλήθεια είναι, ότι ένα ζόρι το τραβάτε (ηθελημένα εφόσον τα ανωτέρω τα επιδιώκετε)... εσείς να είσαστε τέλοιοι σε όλα... και εμείς -προκομένες και μη- να μη σκονιστούμε στο ράφι...

hns1602

# 90 στις 29/2/2012
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση

Παράθεση:
Originally posted by somebody961

Παράθεση:
Από το μέλος __John__
... Παραβγήκαμε άσχετοι με το θέμα όμως, γιαυτό το σταματάω εδώ.
Προτιμώ να διαβάζω για τις γυναικείες επιθυμίες και ανάθεμα που προσπαθώ να καταλάβω τι πράγματι εννοούν. ...

Γράψτε ελεύθερα ότι θέλετε... η θεματοθέτρια δεν έχει κανένα πρόβλημα

Όσο για τις γυναικείες επιθυμίες, τι είναι αυτό που δεν κατάλαβες John; Eυκαιρία να σου λύσουμε ότι απορία έχεις... είτε αφορά τα γραφόμενα στο παρόν θέμα, είτε αφορά τις εμπειρίες σου με το αντίθετο φύλο...

inioxos52

# 91 στις 29/2/2012
author
Ανδρας / 67 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.281

Παράθεση:
Originally posted by hns1602

Παράθεση:
Originally posted by inioxos52
.........Αρα αγαπητη μου, τι εχει να κερδισει ο αντρας παραπανω απο αυτα που ηδη κερδισε κανοντας μονο τα βασικα και απολυτως απαραιτητα μεχρι εκεινη την στιγμη, ωστε να κανει και ακομη περισσοτερα?

Να τον αγαπαει η συντροφος του ακομη πιο πολυ? Και ποσο περισσοτερο απο οτι ηδη τον αγαπαει και το δειχνει μενοντας μαζυ του? Μεχρις ασφυξιας ας πουμε, μιας και οι γυναικες πολλες φορες δεν εχετε μετρο? Μα οταν γινεται αυτο, αρχιζουν και οι ζηλειες, οι φασαριες, οι καυγαδες με αποτελεσμα ο αντρας να μπαιλντιζει, και την κανει με πλαγια βηματα σιγα σιγα, οποτε αρχιζουν οι κλαυθμοι, οι κοπετοι, και οι οδυρμοι, και μενετε εσεις αποσβωλομενες να αναρωτιεσται μα γιατι με παρατησε ο Γιωργος, ο Κωστας, ο Γιαννης, χωρις καμμια προειδοποιηση?
Αυτοι οι ασχετοι για τους οποιους λεω, υπηρετουν καποιες αξιες που εχουν σχεση με τον σωστο κατ' αυτους αντρα. Δηλαδη ειναι πιστοι κατα το δοκουν, ειναι φιλαληθεις κατα περιπτωση, δεν ειναι κραυγαλεα λιγουρες, και εχουν σταθερες αξιες και αποψεις περι ζωης συνηθως. Τοσο σταθερες, που μια γυναικα να αισθανεται ασφαλης κατα το δυνατον, και εν πασει περιπτωσει ασφαλεστερη απο το ναναι μονη σαν το λεμονι. Ομως.... εκεινη επιλεγει.

..........Η ασφυξία δεν είναι φυσιολογική και δεν υιοθετείται από όλες τις γυναίκες... πιστεύεις ειλικρινά ότι όποια γυναίκα αγαπάει, κάνει το σύντροφό της να ασφυκτιά;

.........Ρωτάς τι έχει να κερδίσει ο άντρας αν "συμμορφωθεί" με τα θέλω της γυναίκας... μα αν αγαπητέ δεν το κάνει, η γυναίκα αφήνει τη σχέση, αφού πρώτα ορίσει ένα χρονικό περιθώριο στο οποίο του δίνει (εν αγνοία του) το περιθώριο να της δείξει όλα όσα εκείνη θέλει...

...........Τώρα το ποιος χύνει μαύρο δάκρυ... είναι άλλο μεγάλο θέμα... το ότι υπάρχει πληθώρα επιλογών, δε σημαίνει ότι όλοι τρώνε... κάποιοι/ες είναι μονίμως.... νηστικοί/ές... και κάποιοι άλλοι, όταν βρουν... φαγητό... δεν το αφήνουν με τίποτα από τα μάτια τους... πού καιρός για περιπέτειες...

Ειπα πως οι γυναικες δεν εχετε πολλες φορες μετρο. Δεν ειπα ολες. Πιστευω αλλα και εχω ζησει αφορητη και μεχρις ασφυξιας κατα καιρους πιεση ζηλειας απο καποιες γυναικες, -και οχι μονο εγω-, υπο το προσχημα της αγαπης. Και αυτο δεν οφειλοταν σε καμμια περιπτωση στο γεγονος πως τα αισθηματα δεν ηταν αμοιβαια.

Και εδω εχω ενσταση στην αναγνωση των συμπεριφορων των γυναικων. Δεν ειναι καθολου ευκολο σε μια γυναικα να φυγει απο μια σχεση της οποιας μορφης, γιαυτο και δινει και αφθονο χρονο, και πολλαπλες ευκαιριες, χωρις να κουραζεται, και χωρις να δεχεται ευκολα πως μια σχεση τελειωσε, η παει προς τα εκει, ακομη και οταν εξωφθαλμα ο αντρας με καποιες συμπεριφορες του την εχει καταβαραθρωσει. Βεβαιως, μετα απο καποιο μεγαλο χρονικο διαστημα το παιρνει αποφαση, και οταν γινει αυτο φευγει μεν, αλλα συνεχιζοντας να κοιτα πισω της μηπως και ξανακολλησει το γυαλι που εσπασε.

Το μαυρο δακρυ αγαπητη μου, το χυνουν ολοι-ες αυτοι που εχουν υπερμετρες απαιτησεις ευθυς εξ αρχης μπαινοντας σε μια σχεση. Συνηθως ειναι οι γυναικες. Δεν υπαρχει για μενα απεχθεστερη γυναικεια εκφραση απο την "κοιτα, εγω θελω σοβαρη σχεση", απο το πρωτο κιολας ραντεβου, και πολλες φορες ακομη χειροτερα, κατα την διαρκεια της πρωτης πρωτης επαφης και προσπαθειας γνωριμιας.

Σε καθε περιπτωση αγαπητη μου, οφειλω να ομολογησω πως χαιρομαι ιδιαιτερα καθε φορα που τυχαινει να ανταλλασω αποψεις μαζυ σου, μιας και ειστε σπανιες οι κυριες που μπορουν να συζητησουν και να αντιπαρατεθουν ηρεμα και χωρις κραυγες, ειρωνειες, και κλασσικες αγαμητες συμπεριφορες εδω μεσα, οταν διαφωνουν με διατυπουμενες κατα καιρους αντιθετες με τις δικες τους αποψεις.

...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

helen66

# 92 στις 29/2/2012
author
Γυναίκα / 56 / Σε σχέση
Θέματα: 31
Απαντήσεις: 1.260

Παράθεση:

ελιωσα λεμε, να σαι καλα!!!!!
Κι όμως είμαι ακόμα εδώ...

somebody961

# 93 στις 29/2/2012
author
Ανδρας / 61 / Σε σχέση

Παράθεση:
Originally posted by __John__
μια κι εγώ δεν ταυτίζομαι με (αθλητικές, κοινωνικές κλπ) ομάδες (το αντίθετο), διαφωνώ όμως στο να τσουβαλιάζουμε αυτούς που το κάνουν (εκτός από αυτούς που δημιουργούν επεισόδια φυσικά).

Προτιμώ να διαβάζω για τις γυναικείες επιθυμίες και ανάθεμα που προσπαθώ να καταλάβω τι πράγματι εννοούν.

Ωραίος και σε ευχαριστώ που κατάλαβες το τι πραγματικά εννοούσα πίσω από τις λέξεις μου..

Οσο για το τι θέλουν οι γυναίκες, διάβασα κάπου ότι εκείνος που είπε κάποτε ότι τις κατάλαβε,
πέθανε με ένα χαμόγελο αποτυπωμένο στα χείλη..

Δε σου λέω λοιπόν για να μη πάθω το ίδιο!

# 94 στην 1/3/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Γεια σου ρε Some, γουσταρω οταν τα παιρνεις στο κρανίο.

Αλλά παράλληλα με στεναχωρησες, δεν σε περιμενα τόσο απόλυτο!

Παράθεση:

Δεν έχω καμία απολύτως ανάγκη να ανήκω σε καμία ομάδα, θα ήταν σα να παραδέχομαι ότι είμαι αδύναμος!
Και για μένα αυτό δεν 'έπαιξε΄ ποτέ!

Μωρέ έχεις και παραέχεις, διαφορετικά τί κάνεις εδώ? Μια ομάδα ειναι και το σχέσεις...
Ακόμα και οι μοναχοί έχουν την αναγκη να ανηκουν σε μια ομαδα.
Μόνο οι ...ερημιτες δεν εχουν τέτοια αναγκη.

Παράθεση:
Ας πάνε λοιπόν οι άλλοι να εξελιχθούνε.. Αντε και εξελιχθείτε λοιπόν, μέσα από θύρες 13 που σκοτωθήκαν άνθρωποι, ας πάνε να εξελιχθούνε μέσα από την 'άμιλλα' του 'να τους γ@αμήσουμε τους π@υστηδες που τολμάν να είναι άλλη ομάδα απ τη δική μας'!

Στο ουστ of the day θα έπρεπε να το γράψω αυτό..

και προς θεού, όχι φίλαθλοι! θεατοποδοσφαιρόφιλοι θα έπρεπε να λέγονται!

Γιατι μιλάς μονάχα για τους 200 ανεγκέφαλους της κάθε ομαδας? Υπάρχουν εκατομμυρια φίλαθλοι που δεν ειναι αυτο που περιγράφεις. Ολοι στο ιδιο τσουβαλι ρε Some?
Εγώ ας πουμε πηγαινω γήπεδο , μπασκετ κυρίως, πρώην μπασκετμπολιστας ειμαι στο κάτω κάτω, με ενδιαφέρει το πράγμα. Τώρα τι σχέση μπορει να έχω με τα τσογλάνια της κάθε θυρας μονο εσύ μπορεις να εξηγησεις...

Παράθεση:
Αντε να εξελιχθείτε λοιπόν, το χρειάζεστε!
Που, στα πρόσωπα εκείνων που κάνατε για 'ήρωες',
τον αποτυχημένο σας εαυτό βλέπετε και παραμυθιαζόσαστε ότι είστε εσείς αυτοί!
Η ΥΨΙΣΤΗ παραμύθα.
Ξέρω, πονάει το παραπάνω και περιμένω αντιδράσεις. Δε βαριέσαι, τσιγκλάς το μωρό, θα κλάψει. Λογικό.

Το κάναμε μικρά μωρά παιδιά με ήρωα το ταρζάν, τον μπλεκ ή τον Τζιμ Ανταμς.. Ακόμα λοιπόν όμως; ΑΚΟΜΑ;;;;
Δε νομίζουμε πως είναι ώρα να πάρουμε τη θέση τους; ΑΥΤΟ ήταν το μήνυμα για όσους δεν κατάλαβαν..

Υπερβάλεις, το να θαυμαζεις ανθρωπους που ειναι οι καλυτεροι στον τομεα τους δεν ειναι κακο. Συμφωνω οτι δεν πρεπει να ταυτιζεσαι, αλλά το να χειροκροτάω τον ... Βαζέχα και να φωναζω το ονομα του στο γηπεδο δεν σημαινει οτι θέλω να του μοιασω ή οτι προσπαθω να ζήσω την ζωή μου μέσω εκεινου. Με το που θα σφυριξει ο διαιτητης την λήξη επιστρεφω στη ζωή μου, και ο Βαζέχα στην δική του.
Μήπως στο θέατρο δεν αποθεώνει ο κοσμος τους ηθοποιους? Στο μεγαρο μουσικης δεν αποθεώνονται οι μουσικοι? Στις συναυλιες δεν αποθεώνονται οι τραγουδιστες?
Τι σημαινει αυτό? Οτι όλος ο κόσμος ειναι πρόβατα που έχει τους "ήρωες" του?

Παράθεση:
Αλλά τι λέω τώρα..
μια χαρά μας εκπροσωπούν. Σιωπηλά εμείς, στον καναπέ παρέα με το πλεϊστέισον
και τα κατα-
-πληκτικά του γραφικά...

Είσαι ο ίδιος Some που πριν λίγο καιρο μιλούσε με τόσο θαυμασμο για τα ...προιόντα της Apple με το ένα κουμπάκι και τα touch screens? Ο ίδιος Some που μας έλεγε τι επανασταση έφεραν τα ipods τα iphones και τα ipads? Εκεινος που αποθέωνε την ιδιοφυία του Steve Jobs?
Και έρχεσαι τώρα να ειρωνευτεις τα γραφικά του playstation και οσους τα εκτιμανε?
Πολέμιος της Sony να υποθέσω ε ?
Παρεμπιπτόντως, το playstation3 ειναι και καταπληκτικο Blu-Ray player! Να δεις εικονα σε full-HD να θες να μπεις μέσα!
Για να μην σου πω οτι με το καινουργιο firmware που βγαλανε μπορείς να δεις και Blu-Ray 3D! Μιλάμε το μηχάνημα τα κάνει ολα και συμφέρει ρε Some, ειναι η μεγαλυτερη εφεύρεση του ανθρώπου μετά την πενικιλίνη λέμε!

Ίσως αν είχε άσπρο χρώμα η συσκευη να την έβλεπες με άλλο μάτι, ποιος ξέρει...

Παράθεση:
ΥΓ: Δε λέω όχι σε έναν σωστό αγώνα όταν τον δω! Δεν είμαι αντίθετος. Θαυμάζω τη τεχνική και τη τέχνη όταν γίνεται κίνηση και αρμονία με σκοπό που να μην είναι το ..γκολ, όταν το γκολ γίνεται η αφορμή για τόσες συντονισμένες κινήσεις.. Στο περασμένο μουντιάλ 'χάζεψα' με πολλούς αγώνες, υπέροχο θέαμα! Ως εκεί όμως!
Με το φανατισμό γενικώς όμως έχω θέμα.. Οπως και με το πουλημένο θέαμα..
Και όταν βλέπω ότι στο περιβάλλον μου άλλα πράγματα προέχουν, να πα να γ@μηθεί και το θέαμα και όλα του!

Αντε πάλι, μα γιατι στέκεσαι μόνο στους φανατικους? Το ποδοσφαιρο παρακολουθειται απο δισεκατομμυρια ανθρωπους σε ολο τον πλανητη, όλοι φανατισμενοι ειναι βρε Some?
Υπάρχουν και γιατροι, επιστημονες, συγγραφεις στην κερκίδα, όσο και αν σου φαινεται απιστευτο...
Μπα σε καλο σου ώρες ώρες!

somebody961

# 95 στην 1/3/2012
author
Ανδρας / 61 / Σε σχέση
Και εσύ με στενοχώρησες πριν μερικά ποστ και να το ξέρεις!
Χάρηκα και με αποζημίωσες όμως με αυτό σου το ποστ!

Και ένα μπράβο σου που παραδέχτηκες ότι όντως πέρασες δύσκολα..
Εκτιμώ τους ανθρώπους που έχουν τα - ξέρεις ποιά! - να παραδέχονται τις αδύναμες στιγμές τους.
Σκεφτόμουν, ότι ακριβώς και ο aerospace όταν σε ρώτησε σχετικά. Εγώ δεν ήθελα να σε 'αναγκάσω' σε μια τέτοια απολογία.

Περνώ να ξέρεις λοιπόν και εγώ δύσκολα.. Δεν είμαστε πια ξένοιαστοι να χαρούμε τη τεχνολογία όπως έγραφα και γω παλιά.. Εξακολουθώ να τη θαυμάζω, είναι και η συνειδητή επιλογή της δουλειάς μου άλλωστε!

Υπάρχουνε προτεραιότητες που - πώς να το πω - αλλοιώνουν τη γεύση ρε φίλε!!

Είμαστε/ζούμε μια κατάσταση που μας κάνει να μην είμαστε εμείς.. και όπως γράφω και αλλού περιμένω να αλλάξει να ξαναβρούμε τη πηγαία μας χαρά.
Και ναι, ξέρω, παρασύρθηκα και γω από τη λαίλαπα και έγραψα ίσως και υπερβολές. Ομως, αυτές οι 'υπερβολές' έχουν περάσει στο κόσμο την άσχημη εικόνα που ένα playstation μπορεί να έχει, την εικόνα για το ποδόσφαιρο που έχει και για τόσα άλλα.

Εν αναμονή λοιπόν, θα ξαναβρούμε τον εαυτό μας!
ΥΓ: Γουστάρω απίστευτα τον φοβερά ορθολογιστικό τρόπο σκέψης που έχεις! Νομίζω πως ότι πέρασες πρόσφατα το ξεπερνάς και χαίρομαι πολύ για τον πάντα φίλο μου εδώ..
ΥΓ2: ΔΕΝ ανήκω στο σχέσεις! Ανήκω στους ανθρώπους που αποτελούν τη κοινότητα του, στους ανθρώπους που έχω να ανταλλάξω μια κουβέντα της προκοπής. Ανήκω λοιπόν ΣΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΜΟΥ ΝΑ ΕΚΦΡΑΖΟΜΑΙ!!!, δλδ, σε εμένα! Αν αυτό πάψει, πάει, έφυγα!
Κατά καιρούς εξάλλου αν έχεις παρατηρήσει χάνομαι.. γιατί η ανάγκη μου αυτή καλύπτεται από ανθρώπους που
είτε μέσα από εδώ είτε από αλλού, καλύπτεται καλύτερα και πληρέστερα.

# 96 στην 1/3/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Και εσύ με στενοχώρησες πριν μερικά ποστ και να το ξέρεις!
Χάρηκα και με αποζημίωσες όμως με αυτό σου το ποστ!

Και ένα μπράβο σου που παραδέχτηκες ότι όντως πέρασες δύσκολα..
Εκτιμώ τους ανθρώπους που έχουν τα - ξέρεις ποιά! - να παραδέχονται τις αδύναμες στιγμές τους.
Σκεφτόμουν, ότι ακριβώς και ο aerospace όταν σε ρώτησε σχετικά. Εγώ δεν ήθελα να σε 'αναγκάσω' σε μια τέτοια απολογία.

Περνώ να ξέρεις λοιπόν και εγώ δύσκολα.. Δεν είμαστε πια ξένοιαστοι να χαρούμε τη τεχνολογία όπως έγραφα και γω παλιά.. Εξακολουθώ να τη θαυμάζω, είναι και η συνειδητή επιλογή της δουλειάς μου άλλωστε!

Υπάρχουνε προτεραιότητες που - πώς να το πω - αλλοιώνουν τη γεύση ρε φίλε!!

Είμαστε/ζούμε μια κατάσταση που μας κάνει να μην είμαστε εμείς.. και όπως γράφω και αλλού περιμένω να αλλάξει να ξαναβρούμε τη πηγαία μας χαρά.
Και ναι, ξέρω, παρασύρθηκα και γω από τη λαίλαπα και έγραψα ίσως και υπερβολές. Ομως, αυτές οι 'υπερβολές' έχουν περάσει στο κόσμο την άσχημη εικόνα που ένα playstation μπορεί να έχει, την εικόνα για το ποδόσφαιρο που έχει και για τόσα άλλα.

Εν αναμονή λοιπόν, θα ξαναβρούμε τον εαυτό μας!
ΥΓ: Γουστάρω απίστευτα τον φοβερά ορθολογιστικό τρόπο σκέψης που έχεις! Νομίζω πως ότι πέρασες πρόσφατα το ξεπερνάς και χαίρομαι πολύ για τον πάντα φίλο μου εδώ..

Μένω έκπληκτος!

Περίμενα αντεπιθεση, περιμενα να πιάσεις γραμμη γραμμη αυτα που έγραψα και να μου επιτεθείς χωρίς έλεος!

Οχι όμως, είδα κάτι σπάνιο στις μέρες μας, έναν άνθρωπο να παραδέχεται οτι έκανε λάθος!!
Κάτι πιο σπάνιο πλέον και απο το χιόνι στην Σαχάρα!
Σε μια εποχή που όλοι ξέρουν τα πάντα και δεν δεχονται μύγα στο σπαθι τους, ακομα και αν τους αποδείξεις οτι αυτα που λένε μπορεί να μην ανταποκρινονται στην πραγματικοτητα.

Πόσο καλυτερος θα ήταν ο κόσμος αν όλοι οι άνθρωποι ήταν έτσι ντόμπροι ρε παιδί μου.

Τα θερμά μου συγχαρητήρια, είσαι άξιος θαυμασμου, και εύχομαι να ξεπεράσεις οτι σε κρατάει προσγειωμενο, ευχομαι να ξαναπετάξεις συντομα.

Καλό ξημερωμα Some.

Πρέπει να σηκωθω πρωι πρωι και να παω στη δουλεια ο ...μπέμπης! (μιας και ανεφερες το άλλο θέμα με aerospace)

somebody961

# 97 στην 1/3/2012
author
Ανδρας / 61 / Σε σχέση
Ολοι μας φίλε μου περιμένουμε να 'ξαναπετάξουμε' όπως λες!
Γιατί όλοι είμαστε μέσα μας γεράκια!

Και όπως λέει και ο λατρεμένος μου Ψαραντώνης:
Στο Ππέταγμα του Γερακιού, (πρόσεξε το πώς το λέει στο κλιπάκι παρακάτω)
τ άλλα πουλιά ζηλένε (ζηλεύουν)
γιατί πετούνε χαμηλα
σα θένε σα δε θένε..

στο αφιερώνω!

Το φαράγγι.

Καλό μας ξημέρωμα λοιπόν και καλό μας μήνα!

ΥΓ: Και που 'σαι ε; Οταν βρεθούμε με παρέα από κοντά, το γραμμή γραμμή 'επίθεση' δε τη ξεχνώ!
Εχουσι γνώση οι ..φίλακες! (εκ του φιλιού)!!! Γιατί με γυναίκες θα βρεθούμε!

__John__

# 98 στην 1/3/2012
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Γερμανία

Παράθεση:
Originally posted by hns1602
Όσο για τις γυναικείες επιθυμίες, τι είναι αυτό που δεν κατάλαβες John; Eυκαιρία να σου λύσουμε ότι απορία έχεις... είτε αφορά τα γραφόμενα στο παρόν θέμα, είτε αφορά τις εμπειρίες σου με το αντίθετο φύλο...

hns μεγαλώνοντας με δυο αδερφές, ξαδέρφες, συμμαθήτριες και φίλες, αργότερα συμφοιτήτριες, ερωμένες, συναδέλφους, (προσπαθείς να) αναπτύσσεις εφόσον είσαι πρόθυμος (και σ' αρέσει κιόλας) κεραίες για να μπορείς να διαβάζεις ανάμεσα στις γραμμές. Το θέμα είναι ότι πολλές φορές μπαίνεις στο τρυπάκι, να σου λένε/δείχνουν ξεκάθαρα τι θέλουν και να αναρωτιέσαι: "χμμμ τι να εννοεί τώρα;"
Είναι μπέρδεμα η ιστορία και μερικές φορές έχω την εντύπωση, πως όσο πιο βαθειά μπαίνεις μέσα τόσο χάνεσαι αντί να βρίσκεις την άκρη. Μια και κάθε γυναίκα είναι τόοοοοσο διαφορετική από κάθε άλλη, γιαυτό και πρέπει να προσαρμόζεσαι στο δικό της τρόπο να στέλνει μηνύματα, για να τα λαμβάνεις και μεταφράζεις σωστά. Ας είναι. Αυτό σας κάνει και μοναδικές!
Εσείς μεταξύ σας μπορείτε και συνεννοείστε εύκολα συνήθως, πιστεύω κι αυτό στην εξέλιξη οφείλεται, θα επιστρέψω στο παράδειγμα των προγόνων μας, που οι άντρες κυνηγούσαν και πολεμούσαν και οι γυναίκες μεγάλωναν τα παιδιά. Έτσι ανέπτυξαν την ικανότητα της ενσυναίσθησης (<-- αυτό μου έβγαλε το google translate για empathy, μια και η λέξη εμπάθεια έχει άλλη σημασία). Όπως και να χει, η ελπίδα πεθαίνει τελευταία. Σε μερικές χιλιάδες χρόνια (αν το ανδρικό φύλο δεν έχει εκλείψει) θα μπορούμε να συνεννοούμαστε, επομένως να καταλαβαίνουμε και τι θέλει μια γυναίκα!

Παράθεση:
Οσο για το τι θέλουν οι γυναίκες, διάβασα κάπου ότι εκείνος που είπε κάποτε ότι τις κατάλαβε,
πέθανε με ένα χαμόγελο αποτυπωμένο στα χείλη..

Δε σου λέω λοιπόν για να μη πάθω το ίδιο!

Πες somebody, να κάνεις τον μάταιο τούτο κόσμο λίγο πιο ευτυχισμένο και θα γίνεις 200 χρονών.

Παράθεση:
...χειροκροτάω τον ... Βαζέχα και να φωναζω το ονομα του στο γηπεδο δεν σημαινει οτι θέλω να του μοιασω ή οτι προσπαθω να ζήσω την ζωή μου μέσω εκεινου. Με το που θα σφυριξει ο διαιτητης την λήξη επιστρεφω στη ζωή μου, και ο Βαζέχα στην δική του...

Βαζέχα; Μα Βαζέχα ρε φίλε; Πες ένα Μέσσι. Πες Ρονάλντο. Πες Πετρόπουλος βρε αδερφέ! Μα Βαζέχα; Κρύβε λόγια δείχνεις ηλικία.

hns1602

# 99 στην 1/3/2012
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση

Παράθεση:
Originally posted by Northern_Light

Το αυτό επιθυμούμε και εμείς ...

Την άποψή σου θα ήθελα Κώστα... διατυπωμένη εδώ... να φωτίσεις τους ομόφυλούς σου...

Ξέρω ότι έχεις άποψη... και μπορείς να πεις πολλά...

hns1602

# 100 στην 1/3/2012
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση

Παράθεση:
Originally posted by georgebest69

http://www.youtube.com/watch?v=mkNgEsOLNYU

Αυτά λες και στη ματζού... και ακόμα να φανεί το κορίτσι;

Συνέχισε george... ο επιμένων νικά!
Επιλέξτε σελίδα: (1-12)
Σελίδες 12345678910Τελ.»
Δεν μπορείτε να απαντήσετε