Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ΘΕΛΩ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ..

Σελίδα : 1

kiki93

# 1 στις 18/2/2012
author
Γυναίκα / 29 / Σε σχέση
Ν. Κοζάνης / Πτολεμαϊδα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 4
'Aρεσαν+: 0%

Θελω τις αποψεις σας..

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΣΤΑ 19 ..ΦΕΤΟΣ ΕΔΩΣΑ ΠΑΝΕΛΛΙΝΙΕΣ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΑ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ Μ ΟΛΑ ΑΡΧΗΣΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΠΟΥ ΒΓΗΚΑΝ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΜΑΛΛΟΝ ΑΝΧΟΝΟΜΟΥΝΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΜΟΥΝΑ....ΕΙΧΑ ΖΑΛΑΔΕΣ ,ΔΕΝ ΜΠΟΣΟΥΣΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΝΑΠΝΟΗ ΚΑΛΑ..ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΖΟΜΟΥΝΑ ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΑΔΥΝΑΤΗ ΕΚΑΝΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ ΓΕΝΙΚΕΣ ΚΑΙ ΣΙΔΕΡΟ...ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΧΑ ΒΓΕΙΙ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΟ..ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΚΑΡΔΙΟΓΡΑΦΗΜΑ ΟΛΑ ΟΚ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΜΗΝΑ ΜΕ ΕΠΙΑΣΑΝ ΤΧΥΠΑΛΜΙΕΣ..ΚΑΙ ΠΟΝΟΙ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΑ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΕΙΔΙΚΟ ΠΑΘΟΛΟΓΟ..Ο ΟΠΟΙΟΣ ΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕ ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΥΠΕΡΥΧΟ (ΣΤΟΜΑΧΙ,ΧΟΛΗ.Κ.Τ.Λ.)Μ ΕΙΠΕ ΕΧΩ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΦΥΣΙΜΑΤΑΚΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΑΔΥΝΑΤΗ...ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΜΗΝΑ ΠΑΛΙ ΚΟΥΡΑΖΟΜΟΥΝΑ ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΤΑΧΥΠΑΛΜΙΕΣΣ ΞΑΝΑΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΟ ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΥΠΕΡΥΧΟ ΚΑΙ ΔΙΑΠΙΣΤΩΘΗΚΕ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΤΑΧΥΠΑΛΜΙΕΣ....ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΦΛΕΒΑ ΔΙΑΣΤΟΛΗ ΑΠΟ ΑΧΟΣ Η ΕΦΗΒΕΙΣ.....ΕΠΙΣΙΣ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΠΟΝΟΥΣ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ..Μ,ΩΣΤΟΣΟ ΔΕΝ Μ ΒΓΗΚΕ ΦΥΣΙΜΑΤΑΚΙ...Μ ΕΔΩΣΕ ΧΑΠΙΑ ΙΝΤΕΡΑΛ...ΑΜΑ ΗΤΑΝΕ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΦΑΙΝΟΤΑΝΕ????ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΒΑΖΩ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΑΚΟΥΩ ΠΩΣ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΧΤΥΠΩ ΤΗΣ ΑΚΟΥΓΕΤΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΧΡΟΥ ΕΝΑ ΗΧΟΣ ΒΕΒΑΙΑ..ΑΥΤΟ ΝΟΜΙΖΩ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΟΠΟΤΕ ΕΧΩ ΠΟΛΛΟΥΣ ΧΤΥΠΟΥΣ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙΣΤΟ ΜΑΥΛΟ Μ ΑΛΛΑ ΤΟ ΑΚΟΥΩ. ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΤΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ..ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ .ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΠΕΙΤΕ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ.

ZOUZOUNELLA

# 2 στις 20/2/2012
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Κύπρος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 489
κικη μου, χωρις να ειμαι ειδικος θεωρω πως ολα τα συμπτωματα εχουν να κανουν με αγχος και μονο και ισως σε καποιο βαθμο με τη διατροφη σου.
πιστευω πως οι εξετασεις που εκανες θα ειχαν ηδη δειξει αν υπηρχε κατι σοβαρο. προτεινω, λοιπον να χαλαρωσεις, να ξεκουραζεσαι περισσοτερο και να μην αγχωνεσαι με το παραμικρο.
Ποτε για σοβαρα πραγματα δεν μιλαμε εντελως σοβαρα.

somebody961

# 3 στις 21/2/2012
author
Ανδρας / 61 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017
Είσαι από τα άτομα που ότι ψυχολογικό τους συμβαίνει, εκδηλώνεται στο σώμα τους.

Είναι ψυχοσωματικό εκείνο που σου συμβαίνει καλή μου και θα πρέπει ίσως να δεις κάποιον ειδικό για αυτά τα θέματα.
Σου δημιουργεί απίστευτο άγχος το γεγονός ότι πέρασες σε άλλο τόπο, νιώθεις ότι θα σαι μόνη εκεί και όλο αυτό σε τρομάζει..

Ψάξε μέσα σου καλά τι σε τρομάζει από όλα όσα συνεπάγεται κάτι τέτοιο
και φέρτο αντιμέτωπο ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ και πολέμησε το!
Και μια απορια - καλοπροαίρετα το ρωτάω. Μα ..πώς πέρασες με τέτοια (αν)ορθογραφία;
Έει, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί! Ε, τότε καλά πάω.

kiki93

# 4 στις 22/2/2012
author
Γυναίκα / 29 / Σε σχέση
Ν. Κοζάνης / Πτολεμαϊδα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 4
ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΚΑ ΛΑΘΑΚΙΑ.?????.......ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΜΟΝΟ ΕΚΘΕΣΗ ΔΙΝΟΥΜΕ ΣΕ ΣΧΕΣΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ...

loveman1

# 5 στις 27/2/2012
author
Ανδρας / 49 / Παντρεμένος
Ν. Λασιθίου / Σητεία
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3
Γεια σου.Ελπιζω τωρα που διαβαζεις το μυνημα τα συμπτωματα να εχουν μετριαστει! Χωρις να ειμαι ειδικος, αυτα που διαβασα μοιαζουν με συμπτωματα αγχους.το οποιο εκτος των αλλων φερνει και κακης ποιοτητας υπνο με ολα τα επακολουθα.. Παρομοιες καταστασεις βιωσα σαν σπουδαστης.Ακομα και τωρα μετα απο 14 χρονια (!) καμμια φορα βλεπω ονειρα οτι χρωσταω μαθηματα! Τα συμπτωματα αγχους ηταν εντονα στα πρωτα εξαμηνα λογω των ειδικων συνθηκων (οικον.δυσκολιες,ανεπαρκεις βασεις απο το λυκειο) και ηταν ταχυκαρδιες,φοβιες για τους καθηγητες και αλλα τρελλα .Τα συμπτωματα περιοριστηκαν σταδιακα οσο βελτιονοταν οι συνθηκες διαβιωσης στην σχολη.Εμφανιζοταν ομως περιστασιακα ακομα και προς το τελος των σπουδων.Μην ξεχνας οτι το δημιουργικο αγχος κανει καλο.Βοηθαει επισης καποια σχεση αν δεν εχεις ηδη καλο ειναι να κανεις! Αυτα.Ευχομαι καλες σπουδες.

# 6 στις 3/3/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by kiki93
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΣΤΑ 19 ..ΦΕΤΟΣ ΕΔΩΣΑ ΠΑΝΕΛΛΙΝΙΕΣ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΑ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ Μ ΟΛΑ ΑΡΧΗΣΑΝ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΠΟΥ ΒΓΗΚΑΝ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΜΑΛΛΟΝ ΑΝΧΟΝΟΜΟΥΝΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΜΟΥΝΑ....ΕΙΧΑ ΖΑΛΑΔΕΣ ,ΔΕΝ ΜΠΟΣΟΥΣΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΝΑΠΝΟΗ ΚΑΛΑ..ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΖΟΜΟΥΝΑ ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΑΔΥΝΑΤΗ ΕΚΑΝΑ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΙΜΑΤΟΣ ΓΕΝΙΚΕΣ ΚΑΙ ΣΙΔΕΡΟ...ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΧΑ ΒΓΕΙΙ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΟ..ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΚΑΡΔΙΟΓΡΑΦΗΜΑ ΟΛΑ ΟΚ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΜΗΝΑ ΜΕ ΕΠΙΑΣΑΝ ΤΧΥΠΑΛΜΙΕΣ..ΚΑΙ ΠΟΝΟΙ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΑ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΕΙΔΙΚΟ ΠΑΘΟΛΟΓΟ..Ο ΟΠΟΙΟΣ ΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕ ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΥΠΕΡΥΧΟ (ΣΤΟΜΑΧΙ,ΧΟΛΗ.Κ.Τ.Λ.)Μ ΕΙΠΕ ΕΧΩ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΦΥΣΙΜΑΤΑΚΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΑΔΥΝΑΤΗ...ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΜΗΝΑ ΠΑΛΙ ΚΟΥΡΑΖΟΜΟΥΝΑ ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΤΑΧΥΠΑΛΜΙΕΣΣ ΞΑΝΑΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΟ ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΥΠΕΡΥΧΟ ΚΑΙ ΔΙΑΠΙΣΤΩΘΗΚΕ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΤΑΧΥΠΑΛΜΙΕΣ....ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΦΛΕΒΑ ΔΙΑΣΤΟΛΗ ΑΠΟ ΑΧΟΣ Η ΕΦΗΒΕΙΣ.....ΕΠΙΣΙΣ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΠΟΝΟΥΣ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ..Μ,ΩΣΤΟΣΟ ΔΕΝ Μ ΒΓΗΚΕ ΦΥΣΙΜΑΤΑΚΙ...Μ ΕΔΩΣΕ ΧΑΠΙΑ ΙΝΤΕΡΑΛ...ΑΜΑ ΗΤΑΝΕ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΦΑΙΝΟΤΑΝΕ????ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΒΑΖΩ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΑΚΟΥΩ ΠΩΣ ΧΤΥΠΑΕΙ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΧΤΥΠΩ ΤΗΣ ΑΚΟΥΓΕΤΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΧΡΟΥ ΕΝΑ ΗΧΟΣ ΒΕΒΑΙΑ..ΑΥΤΟ ΝΟΜΙΖΩ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΟΠΟΤΕ ΕΧΩ ΠΟΛΛΟΥΣ ΧΤΥΠΟΥΣ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙΣΤΟ ΜΑΥΛΟ Μ ΑΛΛΑ ΤΟ ΑΚΟΥΩ. ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΤΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ..ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ .ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΠΕΙΤΕ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ.

Κρίσεις πανικού θα έλεγα... Κούλαρε και μη το σκέφτεσαι καθόλου. Στο μυαλό σου είναι! Και κάθε φορά που σου έρχεται, σκέψου ότι είναι μόνο στο μυαλό σου. Χαλάρωσε κι απόλαυσε την κάθε μέρα!!

tzoulia49

# 7 στις 4/3/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
εχω μια κορη 20 χρονων ....η οποια απο μικρη ειχε το ιδιο προβλημα μ εσενα ...

ενα μικρο φυσημα στην καρδια ....
επειδη ειναι λαθος να κανουμε διαγνωσεις ενω δεν ειμαστε γιατροι ...

εγω θα πω τι μου ειπαν οι γιατροι ...για το παιδι μου ...κι ισως αυτο σε βοηθησει να ηρεμησεις ...

αυτο το μικρο φυσημα ειναι απο γεννησιμιου του παιδιου ...και με τα χρονια εξαλειφεται ...

δεν δημιουργει καποιο προβλημα στον οργανισμο ...και το παιδι μπορει να εχει μια φυσιολογικη ζωη ...

πιστευω επειδη κι η κορη μου περασε απο τη φαση τη δικη σου ....

αγχος ..στρες ..εφηβεια ...πανελληνιες κλπ ολα αυτα που περιγραφεις και ειναι και σε μας γνωστα ...ζαλαδες ατονια ....κακη διαθεση .....

νομιζω οτι απο εδω και περα ολα θα ειναι καλυτερα ....

εκεινη ειναι πλεον φοιτητρια στο β ετος και ειναι πολυ πιο ηρεμη απο τη φαση που περνας εσυ τωρα ...

ηρεμησε ειναι υπολοιπα της στρεσογονου περιοδου που περασες και οσο για το φυσημα ...μην του δινεις και πολυ σημασια δεν ειναι κατι σοβαρο ....

αυτη τη γνωμη εχω ....

Pianist_

# 8 στις 5/3/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by somebody961
Είσαι από τα άτομα που ότι ψυχολογικό τους συμβαίνει, εκδηλώνεται στο σώμα τους.

Είναι ψυχοσωματικό εκείνο που σου συμβαίνει καλή μου και θα πρέπει ίσως να δεις κάποιον ειδικό για αυτά τα θέματα.
Σου δημιουργεί απίστευτο άγχος το γεγονός ότι πέρασες σε άλλο τόπο, νιώθεις ότι θα σαι μόνη εκεί και όλο αυτό σε τρομάζει..

Ψάξε μέσα σου καλά τι σε τρομάζει από όλα όσα συνεπάγεται κάτι τέτοιο
και φέρτο αντιμέτωπο ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ και πολέμησε το!
Και μια απορια - καλοπροαίρετα το ρωτάω. Μα ..πώς πέρασες με τέτοια (αν)ορθογραφία;

Dardana

# 9 στις 5/3/2012
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651
το πιο πιθανον ειναι πως προκειται για ψυχοσωματικα λογω αγχους. θα πρεπει να βρεις εναν τροπο να εκτονωνεσαι και να χαλαρωνεις.
παντως για ταχυπαλμιες ή αρρυθμιες μπορει να ευθυνεται και ο θυρεοειδης, γι αυτο δε θα'ταν ασχημα να εκανες καποιες αιματολογικες εξετασεις για θυρεοειδη.
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

citizen_k

# 10 στις 7/3/2012
author
Ανδρας / 61 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 417
Εγω ανχωθηκα με τα κεφαλαια σου, την ανορθογραφια και την πυκνοτητα του κειμενου σου. Κανε κατι να εκτονωθεις και δες ειδικό.
Οταν η ζωή σου δίνει λεμόνια, ζήτα τεκίλα και αλάτι , και κάλεσέ με να έρθω! " Nothing is fool-proof to a sufficiently talented fool"

# 11 στις 7/3/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Πραγματικά ο λόγος σου βγάζει την εικόνα του άγχους που δε διακατέχει. Προσπάθησε να βρεις στη ζωή σου ενδιαφέρονται που σε ευχαριστούν και σου αρέσουν χωρίς να σε πρεσσάρουν. Μη ξεχνάς να χαμογελάς συχνά, να παίρνεις βαθιές ανάσες συχνότερα και να βρίσκεις χρόνο να κάνεις ... απολογισμό. Η δύναμη για να ξεπερνάμε τα όποια θέματα κρύβεται μέσα μας και τις περισσότερες φορές θέλει απλά αγάπη προς τον εαυτό μας.

vaszorb

# 12 στις 8/3/2012
author
Ανδρας / 56 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γαλάτσι
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 2
Κι εγώ στο παρελθόν έκανα πολλές ιατρικές εξετάσεις χωρίς να βρίσκεται κάτι παθολογικό. Αν θέλεις να σου πω με ποιο τρόπο ξεπέρασα το στρες μου και να σου δώσω τα στοιχεία της ψυχολόγου μου στείλε μου μήνυμα στο e-mail μου [email protected]
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε