Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Αποτριχωση -Μια μικρη βοηθεια παρακαλω!

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

forgot25

# 1 στις 20/2/2012
author
Γυναίκα / 32 / Σε σχέση
Ν. Αχαϊας / Αιγιο
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 164
'Aρεσαν+: 0%

Αποτριχωση -Μια μικρη βοηθεια παρακαλω!

Γεια σας κοριτσια...

Το προβλημα μου ειναι οτι εχω καποιες τριχουλες στο άνω χείλος (στο μουστακι δηλαδη)... Ειμαι καστανη... Δεν μπορω να πω οτι βγαζουν ματι αλλα φαινονται (ειδικα στο πολυ φως)... Και με κανει νιωθω ασχημα αυτο... Σκεφτομαι μακροπροθεσμα το laser... Μεχρι τοτε τι μπορω να κανω?

Οι ταινιες κερι ειναι καλη λυση? Τις εχει χρησιμοποιησει καμια σας? Βγαινουν πιο "σκληρες" και "εντονες" μετα????

Αχ βοηθειστε με!

LeftOut81

# 2 στις 20/2/2012
author
Ανδρας / 41 / Διαζευγμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1.298

Παράθεση:
Originally posted by forgot25

Μεχρι τοτε τι μπορω να κανω?

Αχ βοηθειστε με!

Να φορας ντεκολτε.
μια φορα ακομα να σε δω να κανεις φαουλ ,και σε εβγαλα...

forgot25

# 3 στις 20/2/2012
author
Γυναίκα / 32 / Σε σχέση
Ν. Αχαϊας / Αιγιο

Παράθεση:
Originally posted by LeftOut81

Παράθεση:

Μεχρι τοτε τι μπορώ να κανω?

Αχ βοηθειστε με!

Να φορας ντεκολτε.

Θα βαλω θα βαλω.....

Μια σοβαρη απαντησει αναζητειται... Εχω ραντεβού την Τεταρτη και θελω οτι κανω να το κανω μεχρι τοτε......

naughtyM

# 4 στις 20/2/2012
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αμπελόκηποι
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 19.097
Δε θα σου προτεινα το lazer στο προσωπο. Εχω ακουσει οτι χτυπαει το χνουδι και το κανει τριχα...πραγμα που κανει τη κατασταση χειροτερη.
οι ταινιες ειναι καλη λυση. Και οσο περναει ο καιρος θα αραιωνουν ακομα περισσοτερο
Don't forget to fall in love with yourself first...

forgot25

# 5 στις 20/2/2012
author
Γυναίκα / 32 / Σε σχέση
Ν. Αχαϊας / Αιγιο

Παράθεση:
Originally posted by naughtyM
Δε θα σου προτεινα το lazer στο προσωπο. Εχω ακουσει οτι χτυπαει το χνουδι και το κανει τριχα...πραγμα που κανει τη κατασταση χειροτερη.
οι ταινιες ειναι καλη λυση. Και οσο περναει ο καιρος θα αραιωνουν ακομα περισσοτερο

Ευχαριστω για την συμβουλη... Δεν το ηξερα αυτο για το laser...
Απλα ειχα ενα φοβο μηπως μου βγουν πιο εντονες μετα το κερι και τραβαω τα μαλλια μου...
Αν και πρεπει να ποναει εκει, θα το δοκιμασω...

# 6 στις 20/2/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Το laser ειναι η καλυτερη λυση.
Αρκει να πας σε δερματολογο (ΜΟΝΟ) και οχι σε κεντρα lazer kai αισθητικους και αηδιες που κλεβουν λεφτα και επισης να κανεις ΜΟΝΟ σε οσους εχουν laser ''Αλεξανδριτης'' . ουτε IPL αμα σου πουνε ουτε ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ.

Φυσικα να πεσεις σε καλο (και οχι σε καποιον που θελει να σου φαει λεφτα) που θα δει εαν αυτο που χεις θεωρειται χνουδι ή οχι.

Οι ταινιες ειναι μια καλη και ευκολη λυση αν και μακροπροθεσμα (μετα απο χρονια) σπανε το κολλαγονο με απο τελεσμα να δημιουργουντε καθετες ρυτιδες.

Παντως εαν δεν πας για laser, προτιμησε ταινιες για το προσωπο τυπου ΒΙΤ. (Υπαρχουν και αλλες μαρκες). Τις ζεσταινεις με το χερι σου ή για δευτερολεπτα με ενα πιστολακι και τις βαζεις. Καλο ειναι την πρωτη φορα να στις βγαλει καποιος αλλος ή να πας σε αισθητικο/κεντρο αισθητικης/κομμωτηρια που κανουν και αποτριχωση. Η ολα αυτα τα μαγαζια για τα νυχια. και εκει κανουν ειτε αποτριχωση με κερι ειτε με κλωστη που το αποτελεσμα ειναι το ιδιο. ΔΕΝ βγαινουν χειροτερες οι τριχες.

Επιμενω στην λυση του laser παντως για να ξεμπερδεψεις. (ΕΚτος πια αν οντως ειναι χνουδακι).

(παντως εφοσον το ραντεβου ειναι τωρα κανε μια εφαρμογη ταινιων. Μην ξεχασεις να παρεις και μια κρεμα bepanthol απο το φαρμακειο για συγκαματα για να αλειψεις μετα την περιοχη που θα χει ερεθιστει λιγο. αν και τα κουτια με τις ταινιες εχουν συνηθως ειδικα μαντηλακια μεσα).

naughtyM

# 7 στις 20/2/2012
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Nikitta δεν ξερω αν ειναι η κλτρη λυση το lazer. Η κολλητη μου μετα το lazer στο προσωπο απεκτησε ιδιαιτερα σοβαροτερο προβλημα με αποτελεσμα να κανει πλεον ριζικη που και πιο επωδυνη ειναι και φυσικα πιο ακριβη

forgot25

# 8 στις 20/2/2012
author
Γυναίκα / 32 / Σε σχέση
Ν. Αχαϊας / Αιγιο

Παράθεση:
Originally posted by Nikitta
Το laser ειναι η καλυτερη λυση.
Αρκει να πας σε δερματολογο (ΜΟΝΟ) και οχι σε κεντρα lazer kai αισθητικους και αηδιες που κλεβουν λεφτα και επισης να κανεις ΜΟΝΟ σε οσους εχουν laser ''Αλεξανδριτης'' . ουτε IPL αμα σου πουνε ουτε ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ.

Φυσικα να πεσεις σε καλο (και οχι σε καποιον που θελει να σου φαει λεφτα) που θα δει εαν αυτο που χεις θεωρειται χνουδι ή οχι.

Οι ταινιες ειναι μια καλη και ευκολη λυση αν και μακροπροθεσμα (μετα απο χρονια) σπανε το κολλαγονο με απο τελεσμα να δημιουργουντε καθετες ρυτιδες.

Παντως εαν δεν πας για laser, προτιμησε ταινιες για το προσωπο τυπου ΒΙΤ. (Υπαρχουν και αλλες μαρκες). Τις ζεσταινεις με το χερι σου ή για δευτερολεπτα με ενα πιστολακι και τις βαζεις. Καλο ειναι την πρωτη φορα να στις βγαλει καποιος αλλος ή να πας σε αισθητικο/κεντρο αισθητικης/κομμωτηρια που κανουν και αποτριχωση. Η ολα αυτα τα μαγαζια για τα νυχια. και εκει κανουν ειτε αποτριχωση με κερι ειτε με κλωστη που το αποτελεσμα ειναι το ιδιο. ΔΕΝ βγαινουν χειροτερες οι τριχες.

Επιμενω στην λυση του laser παντως για να ξεμπερδεψεις. (ΕΚτος πια αν οντως ειναι χνουδακι).

(παντως εφοσον το ραντεβου ειναι τωρα κανε μια εφαρμογη ταινιων. Μην ξεχασεις να παρεις και μια κρεμα bepanthol απο το φαρμακειο για συγκαματα για να αλειψεις μετα την περιοχη που θα χει ερεθιστει λιγο. αν και τα κουτια με τις ταινιες εχουν συνηθως ειδικα μαντηλακια μεσα).

Ευχαριστω για τις πληροφοριες...

Οσον αφορα το laser, δεν γνωριζω πολλα! Οτι διαβαζω απο το internet... Η αληθεια ειναι πως ακουω παντοτε διαφορες αποψεις για το laser.. Καποιες εχουν προβλημα, αλλες λενε "πηγαν ολα τελεια..".. Μηπως εξαρταται κι απο αλλα πραγματα πχ. ορμονες, τυποι δερματος κ.α. ??

Οταν το σκεφτω να κανω laser σιγουρα θα παω σε καποιον δερματολογο γιατρο, και οχι σε κεντρα αισθητικης και αυτο θα συμβουλευα οσες θελουν να κανουν...

# 9 στις 20/2/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Nikitta δεν ξερω αν ειναι η κλτρη λυση το lazer. Η κολλητη μου μετα το lazer στο προσωπο απεκτησε ιδιαιτερα σοβαροτερο προβλημα με αποτελεσμα να κανει πλεον ριζικη που και πιο επωδυνη ειναι και φυσικα πιο ακριβη

Ωχ...σοβαρα τωρα μην μου λες τετοια!!!! Ειμουν που ειμουν σαν τον καπετανακη θα απογινει το κακο λες???!!

Την κατσαμε την βαρκα!!!

Τι να σου πω...δεν ξερω...δεν ειμαι και γιατρος!!! παντως μετα απο χρονια που χρησιμοποιω ταινιες κυριως (και κρεμες...και πατεντα-γυαλοχαρτακι ειδικο-και κλωστες και ολα τα ωραια αυτα επιπονα-ολα τα εχω δοκιμασει ) το λειζερ εμενα με εσωσε...
Κυριως γτ ειναι διαδικασια δευτερολεπτων που δεν ποναει σχεδον καθολου και δεν εμπεριεχει την τρομαρα της ταινιας (ενω ξερω οτι δεν ποναει πολυ καθε φορα την ατενιζω με τις ωρες μεχρι να αποφασισω να την τραβηξω ή με κυνηγαει η ερμη κολλητη μου σε ολο το σπιτι) και οι τριχες κανουν να βγουν ετσι αρκετουτσικες μετα απο ενα μηνα+ ...ισως η φιλη σου να χρησιμοποιησε βελονα ή IPL ή καποιο αλλο lazer που ειναι απαγορευτικο.... ή εχει να κανει με τον ανθρωπο και τον οργανισμο...τι να πω!!!

προσωπικα θα το συνεχισω... τωρα αν γινω χειροτερα...ωιμε..ο Θεος βοηθος!!!

forgot25

# 10 στις 20/2/2012
author
Γυναίκα / 32 / Σε σχέση
Ν. Αχαϊας / Αιγιο
αυριο θα το κανω.... θα μου το κανει η αδερφη μου με ταινια veet... θα πονεσω πολυ??

methismeno_troufaki

# 11 στις 20/2/2012
author
Γυναίκα / 32 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη
Απαντήσεις: 20.565

Παράθεση:

Παράθεση:

Ευχαριστω για την συμβουλη... Δεν το ηξερα αυτο για το laser...
Απλα ειχα ενα φοβο μηπως μου βγουν πιο εντονες μετα το κερι και τραβαω τα μαλλια μου...
Αν και πρεπει να ποναει εκει, θα το δοκιμασω...

Forgot δεν έχεις να φοβάσαι τίποτε από το laser αρκεί να πας σε κάποιον που ξέρει και έχει καλά μηχανήματα. Το άνω χείλος ειδικά είναι πολύ εύκολη περιοχή.

Κάνω περίπου 3 χρόνια, γιατί είχα κλείσει πακέτο, και θα μπορούσα να το είχα σταματήσει από τον δεύτερο χρόνο. Βγαίνουν πολύ λεπτές και σχεδόν διάφανες πλέον.

Είχα γράψει περισσότερες πληροφορίες παλιότερα. Αν θέλεις δες εδώ:

http://sxeseis.gr/viewthread.php?tid=33526#pid1349834
http://sxeseis.gr/viewthread.php?tid=32262#pid1302529
http://sxeseis.gr/viewthread.php?tid=31017
Μην ψάχνεις την ευτυχία, είναι πάντα μέσα σου...

methismeno_troufaki

# 12 στις 20/2/2012
author
Γυναίκα / 32 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη

Παράθεση:

Το πιθανότερο να έκανε με το παλιό μηχάνημα. Αυτό όντως μπορούσε να κάνει το χνούδι τρίχα. Τα νέα μηχανήματα δεν έχουν τέτοιο θέμα πλέον.

Και τις περισσότερες φορές αν ο γιατρός δει ότι στην περιοχή υπάρχει μόνο χνούδι δεν στο "χτυπάει" με το laser. Αν και κάποιοι μπορεί να το κάνουν για να ανοίξουν δουλειές για αργότερα, μη χάσουνε και τον πελάτη.

methismeno_troufaki

# 13 στις 20/2/2012
author
Γυναίκα / 32 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη

Παράθεση:

Ευχαριστω για τις πληροφοριες...

Οσον αφορα το laser, δεν γνωριζω πολλα! Οτι διαβαζω απο το internet... Η αληθεια ειναι πως ακουω παντοτε διαφορες αποψεις για το laser.. Καποιες εχουν προβλημα, αλλες λενε "πηγαν ολα τελεια..".. Μηπως εξαρταται κι απο αλλα πραγματα πχ. ορμονες, τυποι δερματος κ.α. ??

Οταν το σκεφτω να κανω laser σιγουρα θα παω σε καποιον δερματολογο γιατρο, και οχι σε κεντρα αισθητικης και αυτο θα συμβουλευα οσες θελουν να κανουν...

Οι ορμόνες όντως παίζουν ρόλο, όπως και ο ρυθμός ανάπτυξης της τρίχας.
Αλλά για την περιοχή που θέλεις εσύ δεν τίθεται θέμα ορμονών.
Προσωπικά, έχω ορμονικό πρόβλημα αλλά δεν επηρέασε καθόλου το αποτέλεσμα που είχα στο laser.

Προσοχή στον γιατρό και στο μηχάνημα που θα χρησιμοποιήσει.
Ειδικά στον τύπο του μηχανήματος.

methismeno_troufaki

# 14 στις 20/2/2012
author
Γυναίκα / 32 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη

Παράθεση:

Παράθεση:

Ωχ...σοβαρα τωρα μην μου λες τετοια!!!! Ειμουν που ειμουν σαν τον καπετανακη θα απογινει το κακο λες???!!

Την κατσαμε την βαρκα!!!

Τι να σου πω...δεν ξερω...δεν ειμαι και γιατρος!!! παντως μετα απο χρονια που χρησιμοποιω ταινιες κυριως (και κρεμες...και πατεντα-γυαλοχαρτακι ειδικο-και κλωστες και ολα τα ωραια αυτα επιπονα-ολα τα εχω δοκιμασει ) το λειζερ εμενα με εσωσε...
Κυριως γτ ειναι διαδικασια δευτερολεπτων που δεν ποναει σχεδον καθολου και δεν εμπεριεχει την τρομαρα της ταινιας (ενω ξερω οτι δεν ποναει πολυ καθε φορα την ατενιζω με τις ωρες μεχρι να αποφασισω να την τραβηξω ή με κυνηγαει η ερμη κολλητη μου σε ολο το σπιτι) και οι τριχες κανουν να βγουν ετσι αρκετουτσικες μετα απο ενα μηνα+ ...ισως η φιλη σου να χρησιμοποιησε βελονα ή IPL ή καποιο αλλο lazer που ειναι απαγορευτικο.... ή εχει να κανει με τον ανθρωπο και τον οργανισμο...τι να πω!!!

Είσαι στις αρχές εε? Γιατί μόλις κάνεις τις πρώτες 2 κανονικές θεραπείες και τις πρώτες 2 συμπληρωματικές (αν δεν κάνεις συμπληρωματικές στην αρχή δεν θα έχεις καλά αποτελέσματα) θα θέλεις δύο με τρεις μήνες να ξανακάνεις (για το άνω χείλος λέω πάντα).

naughtyM

# 15 στις 21/2/2012
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση
Τρουφα δε ξερω τι παιζει με τη κολλητη μου! σου λεω απλα τι επαθε...
θεωρω πως αν δεν εχεις ιδιαιτερο 'εντονο' προβλημα...κανε ταινιες. Ενα τσουξιμο το νιωθεις η αληθεια ειναι αλλα μεχρι εκει. Μη το πλσκεφτεσαι για να τραβηξεις τη ταινια. Μια κ εξω...Αλλιως θα κρυωσει πανω στο δερμα σου!
Εγω ξεκινησα να κανω απο τα 15.. Που δεν ειχα και τπτ απλα με 'ενοχλουσε'. Γυναικες

Πλεον δεν εχω θεμα...
Δεν ειναι τιποτα πραγματικα. μετα απο μερικες φορες ΚΑΙ αραιωνουν οι τριχουλες και το αποτελεσματα ειναι ολο και λιγουτερο εντονο.

Αντε...με ενα πονο

forgot25

# 16 στις 21/2/2012
author
Γυναίκα / 32 / Σε σχέση
Ν. Αχαϊας / Αιγιο

Παράθεση:
θεωρω πως αν δεν εχεις ιδιαιτερο 'εντονο' προβλημα...κανε ταινιες. Ενα τσουξιμο το νιωθεις η αληθεια ειναι αλλα μεχρι εκει. Μη το πλσκεφτεσαι για να τραβηξεις τη ταινια. Μια κ εξω...Αλλιως θα κρυωσει πανω στο δερμα σου!
Εγω ξεκινησα να κανω απο τα 15.. Που δεν ειχα και τπτ απλα με 'ενοχλουσε'. Γυναικες

Πλεον δεν εχω θεμα...
Δεν ειναι τιποτα πραγματικα. μετα απο μερικες φορες ΚΑΙ αραιωνουν οι τριχουλες και το αποτελεσματα ειναι ολο και λιγουτερο εντονο.

Αντε...με ενα πονο

Με ενα πονο ηταν! Καθολου δεν πονεσα... Και το αποτελεσμα μια χαρα!! Πολυ ωραιο!! Ευχαριστω για τις συμβουλες σας!

naughtyM

# 17 στις 22/2/2012
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση

Παράθεση:

Παράθεση:

Πλεον δεν εχω θεμα...

Αντε...με ενα πονο

Με ενα πονο ηταν! Καθολου δεν πονεσα... Και το αποτελεσμα μια χαρα!! Πολυ ωραιο!! Ευχαριστω για τις συμβουλες σας!

Παρακαλουμε

(Δε πονεσες καθολου; Εγω το μοναδικο σημειο που ποναω ειναι εκει. Σκεψου οτι κανω και brazilian στο μπικινι και δε καταλαβαινω χριστο. Ναι...ουτε τη 1η φορα καταλαβα κατι Αλλα εκει.... τσουζει )

Dardana

# 18 στις 22/2/2012
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651
εγω παντως κανω με κερι σε αισθητικο εδω και 21 χρονια..(και οχι μονο το μουστακι αλλά ολα). εχουν αραιωσει και αδυνατισει σημαντικα οι τριχες, ενω προς το παρον δεν εχω δει καμια ρυτιδα για λειζερ δεν το'χω ψαξει οποτε δεν εχω αποψη.
αν δεν προλαβαινω να παω αισθητικο, αραια και που χρησιμοποιω ταινιες που παιρνω απο φαρμακειο.
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

naughtyM

# 19 στις 22/2/2012
author
Γυναίκα / 33 / Σε σχέση

Παράθεση:
Originally posted by Dardana
εγω παντως κανω με κερι σε αισθητικο εδω και 21 χρονια..(και οχι μονο το μουστακι αλλά ολα). εχουν αραιωσει και αδυνατισει σημαντικα οι τριχες, ενω προς το παρον δεν εχω δει καμια ρυτιδα για λειζερ δεν το'χω ψαξει οποτε δεν εχω αποψη.
αν δεν προλαβαινω να παω αισθητικο, αραια και που χρησιμοποιω ταινιες που παιρνω απο φαρμακειο.

etsi...ή silk epil...για τις μαζοχες/ανωμαλες οπως θελετε πειτε μας
Η κολλητη μου κανει lazer στη μασχαλη...και εβαλε καποια στιγμη silk epil γιατι ειχαν βγει μερικες. Psycho

# 20 στις 22/2/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by methismeno_troufaki

Παράθεση:

Παράθεση:

Την κατσαμε την βαρκα!!!

Είσαι στις αρχές εε? Γιατί μόλις κάνεις τις πρώτες 2 κανονικές θεραπείες και τις πρώτες 2 συμπληρωματικές (αν δεν κάνεις συμπληρωματικές στην αρχή δεν θα έχεις καλά αποτελέσματα) θα θέλεις δύο με τρεις μήνες να ξανακάνεις (για το άνω χείλος λέω πάντα).

Ναι...2 εχω κανει!!! ...με laser Αλεξανδριτη. Oντως καθε φορα αργουν να ξαναβγουν! νομιζα ομως οτι καθε φορα ειναι κανονικες θεραπειες και θελει απλα καποιες εφρμογες για να φυγει τελειως (6-10).... παντως ειμαι πολυ ικανοποιημενη...παντως εμενα χνουδι δεν το λεγες....
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε