Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

kathusterhsh periodou

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

eliaki

# 1 στις 28/2/2012
author
Γυναίκα / 29 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ανω Λιόσια
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1
'Aρεσαν+: 0%

καθυστερηση περιοδου

tha hthela na kanw mia erwthsh ...8elw n diakopsw tn periodo g 2-3 meres...m eipe mia filh m na brasw kafe me lemoni kai n t piw monoroufi...3erete an exei apotelesmata??

daka2010

# 2 στις 29/2/2012
author
Γυναίκα / 40 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 2.027
Να μην καθυστερήσεις τίποτα και για κανένα λόγο …
Να το αφήσεις να έρθει φυσιολογικά …
Αυτό που θες να κάνεις θα γίνει άλλη φορά…
Είτε είναι επαφή, είτε εκδρομή …

barethika

# 3 στις 29/2/2012
author
Γυναίκα / 42 / Σε σχέση
Ν. Ηλείας / Καλλιθέα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 131
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ!!!!!!!

πιο αστείο γιατροσόφι δεν εχω ακουσει.....μπα σε καλό σου!!!! :>

κοπελιά γιατί θέλεις διακοπή της περιόδου??

για σοβαρό λόγο ... ήηη ......μπουρδολογούμε για να περάσει η ώρα?
ηττπ://αδφ.λυ/5φι5υ ηττπ://αδφ.λυ/?ιδ=1352340

methismeno_troufaki

# 4 στις 29/2/2012
author
Γυναίκα / 32 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 20.565
Για ποιο λόγο να την καθυστερήσεις?

Να δεις που τώρα θα πεις ότι θέλεις να κάνεις σεξ ή ότι έχεις να πας κάπου και θέλεις να φορέσεις το άσπρο σου φόρεμα και θα μας κουφάνεις όλους...
Υ.Γ. Ο καφές με το λεμόνι σταματάει τη διάρροια, για την περίοδο δεν ξέρω...
Μην ψάχνεις την ευτυχία, είναι πάντα μέσα σου...

aseglio

# 5 στις 29/2/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Για την άλλη καθυστέρηση να ανησυχεις.

wish_

# 6 στις 29/2/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Καφέ με λεμόνι ξέρω ότι το πίνεις όταν έχεις διάρροια

Όπως και να΄χει όμως αυτά δε τα ορίζεις..μπορεί να πιεις και πάλι να σου έρθει.Ή μπορεί να σου΄ρθει κανά κόψιμο. Καφές με λεμόνι είναι στην τελική.

Απλά να ξέρεις είτε πρόκειται να ερθει ο σύντροφος σου ή να πας,είτε πρόκεται για εκδρομή,φορέματα και βλακείες,να ξέρεις ότι δεν παίζουμε με αυτά απλά τα δεχόμαστε γιατί έτσι τα φερε η φύση.Μπορεί να σου πούμε τα χίλια δυο,πάρε αυτό,κάνε εκείνο αλλά ποτέ δεν ξέρεις τι αποτέλεσμα θα έχεις.Γι΄αυτό για να έχεις το κεφαλάκι σου ησυχο άστην να έρθει!

# 7 στις 29/2/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
αν έχεις ήδη περίοδο και θες να την διακόψεις δεν ξέρω να σου πω τρόπο.

αν περιμένεις περίοδο να έρθει τις επόμενες μέρες, άρχισε από τωρα να πίνεις σκέτο χυμό λεμόνι. 1 - 2 λεμόνια την ημέρα. έχει δοκιμαστεί και φέρνει αποτέλεσμα.

κατά τη γνώμη μου, δεν τρέχει και τίποτα να την διακόψεις μια φορά αν έχεις σοβαρό λόγο. σιγά...

barethika

# 8 στην 1/3/2012
author
Γυναίκα / 42 / Σε σχέση
Ν. Ηλείας / Καλλιθέα

Παράθεση:
Originally posted by marili1980

αν περιμένεις περίοδο να έρθει τις επόμενες μέρες, άρχισε από τωρα να πίνεις σκέτο χυμό λεμόνι. 1 - 2 λεμόνια την ημέρα. έχει δοκιμαστεί και φέρνει αποτέλεσμα.

κατά τη γνώμη μου, δεν τρέχει και τίποτα να την διακόψεις μια φορά αν έχεις σοβαρό λόγο. σιγά...

ρε συ κοπελιάααα......ηλεκτρίζεις λίγο τα νευράκια μου....
πως δίνεις συμβουλές για το συμπαθέστατο λεμονάκι το μυρωδάτο......??
δηλαδής....μπορεί η κοπελιά να έχει χαμηλή πίεση και με το λεμόνι να της έρθει καμιά λιποθυμία..... λέω εγώ τώρα.....

τι ειδικότητα είπαμε έχεις??????

Sharlin

# 9 στην 1/3/2012
author
Γυναίκα / 34 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 10
Πιο άκυρο πράγμα δεν έχω ακούσει! Είναι σα να λες "θέλω να σταματήσω το μεγαλώμα τον νυχιών μου γιατί με κουράζει ο νυχοκόπτης"!!! Τι άλλο θα ακούσουμε?!

# 10 στις 3/3/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by barethika

Παράθεση:

ρε συ κοπελιάααα......ηλεκτρίζεις λίγο τα νευράκια μου....
πως δίνεις συμβουλές για το συμπαθέστατο λεμονάκι το μυρωδάτο......??
δηλαδής....μπορεί η κοπελιά να έχει χαμηλή πίεση και με το λεμόνι να της έρθει καμιά λιποθυμία..... λέω εγώ τώρα.....

τι ειδικότητα είπαμε έχεις??????

κοπελια
δεν επικαλεστηκα ειδικοτητα. προσωπικη εμπειρια επικαλεστηκα.
επισης απο λιποθυμια δεν πεθανε κανεις.
τα νευρα σου στη μπριζα ειναι παντα?

methismeno_troufaki

# 11 στις 3/3/2012
author
Γυναίκα / 32 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη

Παράθεση:

κοπελια
δεν επικαλεστηκα ειδικοτητα. προσωπικη εμπειρια επικαλεστηκα.
επισης απο λιποθυμια δεν πεθανε κανεις.
τα νευρα σου στη μπριζα ειναι παντα?

Όταν γράφεις

Παράθεση:

όντας στην ηλικία που είσαι, που θα έπρεπε να γνωρίζεις τι συμβαίνει στο σώμα μας κατά τη διάρκεια της περιόδου είναι λογικό να ηλεκτρίζεις τα νεύρα πολλών από αυτούς που θα σε διαβάσουν.

Επειδή όμως λες ότι και με μια λιποθυμία δεν έγινε και τίποτε, να σου πω ότι αν δεν σε συνεφέρει κάποιος σε σύντομο χρονικό διάστημα από τη στιγμή που λιποθυμήσεις υπάρχει κίνδυνος να μην αιματώνεται σωστά ο εγκέφαλος με ότι επιπτώσεις μπορεί να έχει στην υγεία αυτό. Πέρα από αυτό, αν λιποθυμήσει κανείς και πέφτοντας χτυπήσει το κεφάλι του κάπου το έχεις σκεφτεί? Ξέρεις τι συνέπειες μπορεί να έχει?

Μάλλον όχι...

Καλό θα ήταν προτού δώσεις μια συμβουλή να σκέφτεσαι όλες τις παραμέτρους και τι πρόβλημα μπορεί να δημιουργήσουν οι συμβουλές σου.

achinos

# 12 στις 3/3/2012
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό
Απαντήσεις: 13.762
Γιατί καλέ δεν πάτε σε κάνα γιατρό...μ αυτά κ μ αυτά γίνανε...κλέφτες κι αυτοί...

# 13 στις 3/3/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
βρε κοριτσια, τη γνώμη μου είπα.
ήμαρτον δηλαδή.
επισης εγω δεν ειμαι γιατρος, εσεις γινατε ολες γιατροι ξαφνικα?
επειδη και τη μεθοδο με το λεμονι εχω χρησιμοποιησει (1 φορα) την οποια δεν ανακάλυψα μονη μου φυσικα, αλλη κοπελα μου την ειπε και εχω λιποθυμησει αρκετες φορες και δεν εχω παθει τιποτα (οχι εξαιτιας του λεμονιου ..), εχω να σας πω να μην φοβαστε τον ίσκιο σας!!!
ουτε το λεμονι γνωριζω να δημιουργει υποταση και αρα λιγοθυμια ουτε η λιποθυμια συνεπαγεται εγκεφαλικη βλαβη. ισως συμβαινει αυτο σε ακραιες περιπτωσεις, τις οποιες αν υπολογιζαμε σε καθετι που καναμε, θα επρεπε να βαλουμε τον εαυτο μας σε γυαλα για να προστατευτουμε.

απο κει και περα, προς τι τοσο πεσιμο?
συγγνωμη, αν σας εθιξα την αγια και ιερη περίοδο!!!

achinos

# 14 στις 3/3/2012
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό
Μαριλι ποσο δικιο εχεις...σοβαρα τωρα ολα γινονται κ χωρις προβληματα κ λιποθυμιες κ υστεριες κ κουραφεξαλα...μη φοβαστε ναστε γυναικες... κ μη το κραδαινετε σα σημαια...η σωστη ενημερωση διωχνει την αγνοια τις προκαταληψεις κ τις φοβιες...αφηνει το μεσαιωνα στο παρελθον...ειμαστε στην εποχη που η γυναικα μπορει να ορισει το σωμα της, να απολαυσει αυτα που θελει κ να ελεγξει σε πολυ μεγαλο ποσοστο τη μοιρα της...ενημερωθειτε κοπελες...

methismeno_troufaki

# 15 στις 3/3/2012
author
Γυναίκα / 32 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη
Κάποιες μάλλον είστε πολύ τυχερές και δεν ξέρετε τι προβλήματα μπορεί να έχει μια γυναίκα με την περίοδο και σας εύχομαι να μην μάθετε ποτέ...

Όσο για το λεμόνι μπορεί να δημιουργήσει προβλήματα σε όσους έχουν υπόταση ή αναιμία!

Αχινέ εντάξει δεν λέω να ορίζεις το σώμα σου και τη μοίρα σου, αλλά με θέματα υγείας καλό είναι να μην παίζεις. Κι αν τόσο πολύ θέλεις να κάνεις σεξ τις ημέρες που κανονικά έχεις περίοδο και δεν κρατιέσαι ούτε εσύ ούτε ο άλλος καλό θα είναι να παίρνεις τη συμβουλή ενός γιατρού και όχι της χ,ψ φίλης και από άτομα άσχετα σε θέματα υγείας όπως εμάς που είμαστε σε ένα forum!

achinos

# 16 στις 3/3/2012
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Μονακό
Γιαυτο λεω κ γω να παει στο γιατρο...δεν ειναι ντροπη να διορθωνεις τα προβληματα...η ποιοτητα ζωης ειναι το μονο σταθερο ζητουμενο...κι αν εχεις υποταση η αναιμια παλι στο γιατρο πας για να τη διορθωσεις...γμτ μονο εγω παω;

barethika

# 17 στις 5/3/2012
author
Γυναίκα / 42 / Σε σχέση
Ν. Ηλείας / Καλλιθέα

Παράθεση:
βρε κοριτσια, τη γνώμη μου είπα.
ήμαρτον δηλαδή.
επισης εγω δεν ειμαι γιατρος, εσεις γινατε ολες γιατροι ξαφνικα?
επειδη και τη μεθοδο με το λεμονι εχω χρησιμοποιησει (1 φορα) την οποια δεν ανακάλυψα μονη μου φυσικα, αλλη κοπελα μου την ειπε και εχω λιποθυμησει αρκετες φορες και δεν εχω παθει τιποτα (οχι εξαιτιας του λεμονιου ..), εχω να σας πω να μην φοβαστε τον ίσκιο σας!!!
ουτε το λεμονι γνωριζω να δημιουργει υποταση και αρα λιγοθυμια ουτε η λιποθυμια συνεπαγεται εγκεφαλικη βλαβη. ισως συμβαινει αυτο σε ακραιες περιπτωσεις, τις οποιες αν υπολογιζαμε σε καθετι που καναμε, θα επρεπε να βαλουμε τον εαυτο μας σε γυαλα για να προστατευτουμε.

απο κει και περα, προς τι τοσο πεσιμο?
συγγνωμη, αν σας εθιξα την αγια και ιερη περίοδο!!!

δεν καταλαβαίνω γιατί αρπάζεσαι......
απο λιποθυμίες εχω δει να σπάνε κεφάλια κοπελιά......
όσο αναφορά για την διακοπή της περιόδου είναι ένα πολύ ιδιαίτερο και ευαίσθητο θέμα και ο κάθε οργανισμός αντιδρά διαφορετικα σε γιατροσόφια,φάρμακα,περιβάλλον κτλ...μόνο ο γυναικολόγος μπορεί να μιλήσει και κανένας άλλος για τετοια θέματα.
γι αυτό έσπευσα να σου μιλήσω αυστηρά.....να μη δίνεις τετοιου τύπου συμβουλές διότι δεν γνωρίζεις αν για κάποια άλλη έχει συνέπειες....

barethika

# 18 στις 5/3/2012
author
Γυναίκα / 42 / Σε σχέση
Ν. Ηλείας / Καλλιθέα

Παράθεση:
Originally posted by achinos
Μαριλι ποσο δικιο εχεις...σοβαρα τωρα ολα γινονται κ χωρις προβληματα κ λιποθυμιες κ υστεριες κ κουραφεξαλα...μη φοβαστε ναστε γυναικες... κ μη το κραδαινετε σα σημαια...η σωστη ενημερωση διωχνει την αγνοια τις προκαταληψεις κ τις φοβιες...αφηνει το μεσαιωνα στο παρελθον...ειμαστε στην εποχη που η γυναικα μπορει να ορισει το σωμα της, να απολαυσει αυτα που θελει κ να ελεγξει σε πολυ μεγαλο ποσοστο τη μοιρα της...ενημερωθειτε κοπελες...

έχεις καταλάβει ότι είσαι εκτός θέματος??????? η υγεία με τον φεμινισμό δεν έχει καμια μα καμια σχέση!!!!!!
η ουσία είναι μία.....ότι για ιατρικά θέματα δεν πετάμε ότι παπαριά μας έρθει στο κεφάλι.....
την σελίδα την παρακολουθούν και ανήλικα.....
πρέπει σε θέματα υγείας να είμαστε προσεχτικοί.....

# 19 στις 5/3/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by barethika

Παράθεση:
Originally posted by achinos

έχεις καταλάβει ότι είσαι εκτός θέματος??????? η υγεία με τον φεμινισμό δεν έχει καμια μα καμια σχέση!!!!!!
η ουσία είναι μία.....ότι για ιατρικά θέματα δεν πετάμε ότι παπαριά μας έρθει στο κεφάλι.....
την σελίδα την παρακολουθούν και ανήλικα.....
πρέπει σε θέματα υγείας να είμαστε προσεχτικοί.....

διαφωνώ!
άλλο να δίνεις συμβουλές για χάπια (που δεν έδωσα!) άλλο να προτείνεις λεμονάκι.
και αυτά για τις λιποθυμίες κλπ είναι παρατραβηγμένα.
εγώ νομίζω ότι αυτό που σας πείραξε είναι η επέμβαση της γυναίκας στο σώμα της και καλά έκανε η αχινος και μίλησε για αυτοδιάθεση.
για σας το να θέλει να διακόψει την περίοδο για να κάνει π.χ. σεξ με τον φίλο της που έχει να τον δει μήνες μπορεί να μην είναι καν λόγος. άλλες έχουν πιο πολλές καυ...ες.

forgot25

# 20 στις 21/3/2012
author
Γυναίκα / 32 / Σε σχέση
Ν. Αχαϊας / Αιγιο
Απαντήσεις: 164
Προσωπικα όταν ήθελα να καθυστερήσω την περιοδο μου έπερνα PRIMOLUT... Είναι χαπια τα οποία τα παίρνεις ΠΡΙΝ αδιαθετησεις (αμα τα παρεις μετα δεν κανεις τιποτα)... Και οταν τα σταματησεις μετα απο 2 μερες σχεδον αδιαθετείς.. Παίρνεις 1 χαπι ανα 12 ωρες... Τα παίρνεις απο το φαρμακείο χωρις συναγή και κοστίζουν περιπου 2 ευρω. Επειδη δεν ξέρεις πως μπορει να αντιδρασει ο οργανισμος σου σε αυτο το φαρμακο (πες οτι έχεις αλλεργια σε καποιο συστατικο του) καλυτερα να συμβουλευτεις καποιον γυναικολογο... Εγω τα εχω παρει 2-3 φορες που ηθελα να καθυστερησω την περιοδο μου και δεν ειχα καποιο προβλημα.. Αλλα ο καθενας μας ειναι διαφορετικος!
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε