Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

διαιτα και γυμναστικη

Σελίδα : 1

eugenie02

# 1 στις 28/2/2012
author
Γυναίκα / 30 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2
'Aρεσαν+: 0%

διαιτα και γυμναστικη

ειμαι 17 χρονων και εχω προβληματαρα με το βαρος μου ...90 κιλα και 1.70 ..οποτε πλησιαζει το καλοκαιρι τρεμωωω αλλα τα τελευταια 2 χρονια ειμαι πιο πολυ κρυμενη στο καβουκι μου διοτι η κολλητη μου 8α μου ζητησει να παμε για μπανιο τι να κανω και γω συνεχεια την αποφευγω.. αλλα τωρα ειμαι αποφασισμενη και θελω να χασω 20 κιλα μεχρι το καλοκαιρι εχω φτια3ει σχεδιαγραμμα 8α πηγαινω και πολυ συχνα γυμναστηριο και πιστευω οτι 8α τα καταφερω θα σας ενημερωνω

mavri_orxidea

# 2 στις 29/2/2012
author
Γυναίκα / 34 / Ελεύθερη
Ελλάδα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1.147
Οταν θελουμε ολα τα καταφερνουμεΑν και 20 κιλα σε 3 μηνες ειναι πολλα κιλα να χασεις, καλο ειναι να χανεις μεχρι 4 κιλα το μηνα για να μην τα ξαναπαρεις μετα.Οπως και να εχει καλη τυχη!
When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

daka2010

# 3 στις 29/2/2012
author
Γυναίκα / 40 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 2.027
Καλό κουράγιο Ευγενία.
Στην ηλικία σου καλό είναι να συμβουλευτείς κάποιον ιδικό
για να ακολουθήσεις μια ισορροπημένη διατροφή χωρίς ακρότητες,
ελπίζω να γνωρίζεις ότι με το να μην τρως δεν κάνεις καλό στον εαυτό σου…
Σου εύχομαι να πετύχεις στον στόχο σου!

elena8

# 4 στις 29/2/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Φιλη μου προσπαθησε το τελευταιο σου γευμα να ειναι γυρω στις 7 το απογευμα.Πιστεψε με οση γυμναστικη και να κανουμε.αν δε πεινασουμε λιγακι,κιλα δε προκειται να χασουμε...

Και να εισαι χαλαρη και αισιοδοξη γιατι το αγχος δεν αφηνει τα κιλα να φυγουν.

Αντε και να δεις ποσο θα ανεβει η ψυχολογια σου μολις δεις τη ζυγαρια να παιρνει την κατηφορα!Καλη επιτυχια!!!!

Therion

# 5 στις 29/2/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by eugenie02
ειμαι 17 χρονων και εχω προβληματαρα με το βαρος μου ...90 κιλα και 1.70 ..οποτε πλησιαζει το καλοκαιρι τρεμωωω αλλα τα τελευταια 2 χρονια ειμαι πιο πολυ κρυμενη στο καβουκι μου διοτι η κολλητη μου 8α μου ζητησει να παμε για μπανιο τι να κανω και γω συνεχεια την αποφευγω.. αλλα τωρα ειμαι αποφασισμενη και θελω να χασω 20 κιλα μεχρι το καλοκαιρι εχω φτια3ει σχεδιαγραμμα 8α πηγαινω και πολυ συχνα γυμναστηριο και πιστευω οτι 8α τα καταφερω θα σας ενημερωνω

Το καλό νέο είναι πως είσαι μόνο 17 αυτό σημαίνει πολύ καλός μεταβολισμός και θα χάσεις γρήγορα κιλά. Το κακό είναι πως είσαι παχύσαρκη δηλαδή θα σε πάρει χρόνο να χάσεις 30 κιλά και όχι 20 που γράφεις.

wish_

# 6 στις 29/2/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Αυτά τα 20 κιλά πώς σκοπεύεις να τα χάσεις?

Γιατί για να τα χάσεις σωστά πρέπει να κάνεις ένα συνδιασμό διατροφής και γυμναστικής και όχι ακρότητες.Όχι γυμναστική με τις ώρες ούτε αφαγεία γιατί έτσι δε θα καταφέρεις το σωστό αποτέλεσμα.

Ένας διατροφολόγος κοστίζει γύρω στα 20 ευρώ περίπου την επίσκεψη νομίζω.Εκείνος θα σου λύσει πολλές απορίες.Είναι δύσκολος στόχος αλλά όχι ακατόρθωτος.Έχω δύο γνωστούς στην ηλικία σου που τα κατάφεραν.Όταν τους είδα πραγματικά δε τους γνώρισα.Τους πήρε ένα χρόνο με δυο.

Μην σκέφτεσαι το καλοκαίρι και τα μπάνια & πάλι μια χαρά μπορείς να πας αν το θες.Δεν πάνε μόνο κορμάρες στην παραλία.Από σένα και το μυαλό σου ξεκινάν όλα.

Ξεκίνα το στόχο σου,βήμα βήμα & μείνε συγκεντρωμένη σε αυτόν & σκέψου όλα τα επόμενα καλοκαίρια που θα΄ρθουν.Ειδικά του χρόνου που τελειώνεις!

# 7 στις 29/2/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
δεν μπορείς να χάσεις 20 κιλά μέχρι το καλοκαίρι!!!
με τη γυμναστική δεν τα χάνεις πάντως. πρέπει να περιορίσεις εκπληκτικά το φαγητό.
κι αν το κάνεις, με καμια ακραία δίαιτα, το σώμα σου θα γίνει σα ζελέ (πεσμένα όλα). άσε που το πιθανότερο είναι μετά να τα ξαναπάρεις.

προτείνω να πας σε ένα διατροφολόγο να σε καθοδηγήσει σε διατροφή και άσκηση.
με τη σωστή καθοδήγηση και πειθαρχία μπορεί να χάσεις 10 κιλά και αυτό είναι πολύ καλή αρχή.

α! και να μην σταματήσεις μετά το καλοκαίρι!

__John__

# 8 στην 1/3/2012
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Γερμανία
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 218

Παράθεση:
Originally posted by elena8
Φιλη μου προσπαθησε το τελευταιο σου γευμα να ειναι γυρω στις 7 το απογευμα.Πιστεψε με οση γυμναστικη και να κανουμε.αν δε πεινασουμε λιγακι,κιλα δε προκειται να χασουμε...

Και να εισαι χαλαρη και αισιοδοξη γιατι το αγχος δεν αφηνει τα κιλα να φυγουν.

Αντε και να δεις ποσο θα ανεβει η ψυχολογια σου μολις δεις τη ζυγαρια να παιρνει την κατηφορα!Καλη επιτυχια!!!!

Ακριβώς αυτό. Μη τρως τίποτα μετά τις 6-7 το βράδυ. Γέμιζε με νερό ή το πολύ πιες ένα ποτήρι γάλα ή ένα γιαούρτι.

Κάτι άλλο που κάνει θαύματα είναι το περπάτημα. Για παράδειγμα αν ξυπνάς μισή ώρα νωρίτερα και περπατάς στην αρχή τόσο, αργότερα μία ώρα, θα κάνεις φοβερές προόδους. Θα αλλάξει ο μεταβολισμός, θα ανεβεί η αντοχή σου, θα σφίξουν κwλος-μπούτια-γάμπες και θα χάνεις κιλά. Πρέπει στην αρχή να ξεκινήσεις χαλαρά όμως. Δευτέρα εώς Παρασκευή και το Σαββατοκύριακο ξεκούραση. Βάλε μουσική στο κινητό/ipod και ξεκίνα.

Γενικά πρόσεχε:
1. Μη χάσεις πολλά απότομα, γιατί θα τα βάλεις πάλι γρήγορα. Το σώμα θα νομίζει ότι έπεσε περίοδος πείνας και μετά θα μετατρέπει τις τροφές σε λίπος ευκολότερα, για "δύσκολους καιρούς".
2. Μην εξαντληθείς στο γυμναστήριο τις πρώτες μέρες, γιατί μετά δε θα αντέξεις ψυχολογικά και σωματικά και θα το παρατήσεις για μεγαλύτερο διάστημα. Θα πέσεις ψυχολογικά και σωματικά χειρότερα από ότι ήσουν πριν. Been there, done that. Μετά έμαθα ότι παν μέτρον άριστον.
3. Όπως σου παν κι άλλοι πάνε σε διατροφολόγο. Πάρτο απόφαση ότι στην αρχή τα περισσότερα λαχανικά και φρούτα και λιγότερα λαδερά και γλυκά μπορεί να σου τη δώσουν. Πρέπει να αντέξεις στην αρχή και μετά θα συνηθίσεις και αυτό.

Όπως βλέπεις είναι μια ολόκληρη επιχείρηση και θέλει προετοιμασία και απόφαση... Με το απλό λιώσιμο στο γυμναστήριο και πείνα οι περισσότεροι δε πάνε πουθενά.

Καλή επιτυχία!

managekg

# 9 στην 1/3/2012
author
Γυναίκα / 32 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ζωγράφου
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1
Γιατί δεν χρησιμοποιείς μια σειρά από φυτικά προιόντα που αποτελούν κανονικά γεύματα και τα οποία θα σε βοηθήσουν, σε συνδυασμό με την γυμναστική σου; Εγώ προσωπικά έχω χάσει 6 κιλά σε 1.5 μήνα και τα διατηρώ κάνοντα τη σωστή αυτή διατροφή. Αν σε ενδιαφέρει αυτό, μπορώ να σε βοηθήσω και μπορώ να σου δώσω περισσότερες πληροφορίες για τα προιόντα αυτά.

MsSpourgitaki

# 10 στις 5/3/2012
author
Γυναίκα / 48 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 24
Απαντήσεις: 1.563
Εγώ πάλι είδα μεγάλη αλλαγή με vegan διατροφή. Έκοψα ζωικά, τηγανητά, τον καφέ και τη ζάχαρη. Έτρωγα πχ μόνο μαύρο ψωμί, αμύγδαλα, λαχανικά με λίγο ωμό ελαιόλαδο, όσπρια, ρύζι, φρούτα κι έπινα πολύ πράσινο τσάι. Εκτός από το ότι έχασα, έλαμψε και το δέρμα μου! Φαγητό βάζε στο πιάτο σου, τόσο όσο χωράει στις δύο χούφτες σου.

Επειδή ξυπνάω αργά, έτρωγα ένα γεύμα 12 με 1 το μεσημέρι κι ένα γεύμα 6-7 το απόγευμα, που είναι οι καλύτερες ώρες για να ενεργοποιήσεις το μεταβολισμό. Ενδιάμεσα φρούτα, και μετά τις 8 τίποτα.

Επίσης πηγαίνω δύο με τρεις φορές την εβδομάδα γυμναστήριο και περπατάω μια ώρα τις υπόλοιπες μέρες. Ο πιο γρήγορος κι ανώδυνος τρόπος να χάσεις τα κιλά!
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost