Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ

Σελίδα : 1

rozangel

# 1 στις 6/3/2012
author
Γυναίκα / 31 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1
'Aρεσαν+: 0%

Επιθεωρηση εργασιασ

ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ, ΘΑ ΉΘΕΛΑ ΝΑ ΚΆΝΩ ΜΙΑ ΕΡΏΤΗΣΗ ΕΆΝ ΜΠΟΡΕΊ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΉΣΕΙ. ΕΡΓΆΖΟΜΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΠΟΛΥΕΘΝΙΚΉ ΕΤΑΙΡΕΊΑ, ΤΟΝ ΠΡΏΤΟ ΚΑΙΡΌ ΌΛΑ ΉΤΑΝ ΤΈΛΕΙΑ (ΠΕΡΙΒΆΛΛΟΝ ΕΡΓΑΣΙΑΣ, ΠΛΗΡΩΜΕΣ) ΑΠΌ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΊΡΙ ΚΑΙ ΈΠΕΙΤΑ ΆΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΟΎΝ ΝΑ ΠΛΗΡΏΣΟΥΝ, ΤΟ ΣΕΠΤΈΜΒΡΗ ΚΑΤΑΛΉΞΑΜΕ ΝΑ ΕΊΜΑΣΤΕ 1 ΜΉΝΑ ΜΈΣΑ. ΚΆΝΑΜΕ ΥΠΟΜΟΝΉ ΓΙΑΤΊ ΚΑΤΑΝΟΉΣΑΜΕ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΉ ΚΑΤΆΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΌΤΙ ΠΟΛΛΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΈΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΉΜΑΤΑ. ΑΛΛΑ ΜΕΤΆ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΎΓΕΝΝΑ (ΑΡΧΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΊΟΥ) ΜΑΣ ΠΛΉΡΩΣΑΝ ΈΝΑ ΜΙΣΘΌ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΗΤΑΝ ΤΟΥ ΝΟΈΜΒΡΗ ΚΑΙ ΈΚΤΟΤΕ ΤΊΠΟΤΑ. ΚΑΤΑΛΉΞΑΜΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΜΟΥ ΝΑ ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΘΟΎΜΕ ΑΡΧΙΚΆ ΜΕ ΉΡΕΜΟ ΤΡΌΠΟ ΜΕΤΑ ΤΟΥ 3 ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΈΝΑΜΕ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΝΑ ΡΩΤΆΜΕ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΠΛΗΡΩΜΏΝ ΤΙ ΘΑ ΓΊΝΕΙ. Η ΑΠΆΝΤΗΣΗ ΉΤΑΝ ΜΟΝΙΜΟΣ Η ΙΔΙΑ "ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΜΙΆ ΕΝΗΜΈΡΩΣΗ, ΚΑΤΑΝΟΏ ΤΗΝ ΚΑΤΆΣΤΑΣΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΈΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ". ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΊΝΕΤΑΙ ΕΊΜΑΣΤΕ ΆΝΘΡΩΠΟΙ ΜΕ ΈΞΟΔΑ ΚΑΙ ΚΆΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΉ ΦΤΆΣΑΜΕ ΣΤΑ ΌΡΙΑ ΜΑΣ. ΠΆΝΩ ΠΟΥ ΛΕΜΈ ΝΑ ΠΆΜΕ ΣΤΗΝ ΕΠΙΘΕΏΡΗΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΏΝΟΥΝ ΟΤΙ ΣΕ 10 ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΚΑΤΑΒΆΛΛΟΥΝ ΤΟΝ ΕΝΑ ΜΙΣΘΌ. ΤΟ ΘΈΜΑ ΕΊΝΑΙ ΟΤΙ ΠΆΛΙ ΘΑ ΜΑΣ ΧΡΩΣΤΆΝΕ 2 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΡΩΤΆΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΗ ΓΝΏΜΗ ΣΑΣ ΠΡΈΠΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΕΠΙΘΕΏΡΗΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΕΠΕΙΔΉ ΑΚΌΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΒΟΛΉ ΤΟΥ ΕΝΟΣ ΜΉΝΑ ΥΠΆΡΧΕΙ ΕΝΑ ΑΡΚΕΤΆ ΜΕΓΆΛΟ ΥΠΌΛΟΙΠΟ 'Η ΝΑ ΠΕΡΙΜΈΝΩ. ΑΠΛΆ ΔΕΝ ΞΈΡΩ ΚΑΤΆ ΠΌΣΟ ΘΑ ΒΟΗΘΗΘΕΊ Η ΕΠΙΘΕΏΡΗΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ, ΕΙΔΙΚΆ ΑΥΤΌ ΤΟ ΚΑΙΡΌ ΠΟΥ ΠΟΛΛΟΊ ΣΥΝΆΝΘΡΩΠΟΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΊΖΟΥΝ ΠΑΡΟΜΟΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ.

meJoky

# 2 στις 6/3/2012
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Ολλανδία
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 714
o μόνος αρμόδιος για να σου απαντήσει είναι η ίδια η επιθεώρηση εργασίας

αν πάντως η εταιρία αντιμετωπίζει προβλήματα ταμειακής ρευστότητας, το
σίγουρο είναι ότι δεν θα πληρώσει

γιατί όπως λέει ο λαός "ουκ έχεις λαβείν παρά του μη έχοντος"

οπότε θα έλεγα ξεκίνα σιγά-σιγά να κοιτάς μπας και βρεις κάτι άλλο, κάπου
αλλού γιατί η δική μου η λογική είναι ότι όταν ο ιδιώτης δεν μπορεί να σου
πληρώσει ένα μηνιάτικο στην ώρα, που θα βρει τα χρήματα για να σου πληρώσει
περισσότερα ???

I'm not old, I'm 25 plus shipping and handling ...

Therion

# 3 στις 6/3/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Και απο δω και πέρα όποιος απολύεται θα παίρνει τη μισή αποζημίωση.

meJoky

# 4 στις 6/3/2012
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Ολλανδία
να μη λές ανακρίβειες

προχθές απολύθηκε γνωστή μου χωρίς προειδοποίηση και την εισέπραξε ολόκληρη (αλλά σε
δόσεις όπως προβλέπει ο νόμος)

μισή, παίρνεις όταν σε προειδοποιήσουν στο διάστημα που ισχύει ανάλογα με τα
έτη προυπηρεσίας σου

(και πάντα έτσι ήταν - αυτό που άλλαξε είναι η κλίμακα προυπηρεσία/μισθοί
και οι δόσεις)

Therion

# 5 στις 6/3/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by meJoky
να μη λές ανακρίβειες

ναι καλέ κυρία συγγνώμην. Απλά το είδα στις ειδήσεις οτι αυτό θα γίνεται και είπα να το γράψω αλλά δεν το ξανακάνω.

meJoky

# 6 στις 6/3/2012
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Ολλανδία
άλλο πράγμα το να γράψεις "άκουσα στις ειδήσεις ότι συζητούν για μείωση
στο 1/2 των αποζημιώσεων λόγω απόλυσης" και άλλο το "από εδώ και πέρα θα
παίρνετε τα μισά"
μικρό θηριάκι
οι καιροί είναι πονηροί, οι εποχές δύσκολες και είναι πολύ σημαντικό να
είμαστε προσεκτικοί και ακριβείς σε αυτά που αναμεταδίδουμε αφού όλοι
ξέρουμε ότι οι δημοσιογράφοι κάθε άλλο παρά την αλήθεια λένε στον κόσμο

Therion

# 7 στις 6/3/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by meJoky

άλλο πράγμα το να γράψεις "άκουσα στις ειδήσεις ότι συζητούν για μείωση
στο 1/2 των αποζημιώσεων λόγω απόλυσης" και άλλο το "από εδώ και πέρα θα
παίρνετε τα μισά"
μικρό θηριάκι
οι καιροί είναι πονηροί, οι εποχές δύσκολες και είναι πολύ σημαντικό να
είμαστε προσεκτικοί και ακριβείς σε αυτά που αναμεταδίδουμε αφού όλοι
ξέρουμε ότι οι δημοσιογράφοι κάθε άλλο παρά την αλήθεια λένε στον κόσμο

Kαλά λες. Το είπε ο Αυτιάς το Σάββατο το πρωί. Αλλά δεν ξέρω πόσοι το άκουσαν γιατί το είπε πολύ νωρίς κατά τις 7.30. Μακάρι να μην είναι αλήθεια αλλά να δεις προς τα κει το πάνε το θέμα.

Arxutas

# 8 στις 6/3/2012
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Απαντήσεις: 1.191

Παράθεση:
Originally posted by rozangel
ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ, ΘΑ ΉΘΕΛΑ ΝΑ ΚΆΝΩ ΜΙΑ ΕΡΏΤΗΣΗ ΕΆΝ ΜΠΟΡΕΊ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΉΣΕΙ. ΕΡΓΆΖΟΜΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΠΟΛΥΕΘΝΙΚΉ ΕΤΑΙΡΕΊΑ, ΤΟΝ ΠΡΏΤΟ ΚΑΙΡΌ ΌΛΑ ΉΤΑΝ ΤΈΛΕΙΑ (ΠΕΡΙΒΆΛΛΟΝ ΕΡΓΑΣΙΑΣ, ΠΛΗΡΩΜΕΣ) ΑΠΌ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΊΡΙ ΚΑΙ ΈΠΕΙΤΑ ΆΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΟΎΝ ΝΑ ΠΛΗΡΏΣΟΥΝ, ΤΟ ΣΕΠΤΈΜΒΡΗ ΚΑΤΑΛΉΞΑΜΕ ΝΑ ΕΊΜΑΣΤΕ 1 ΜΉΝΑ ΜΈΣΑ. ΚΆΝΑΜΕ ΥΠΟΜΟΝΉ ΓΙΑΤΊ ΚΑΤΑΝΟΉΣΑΜΕ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΉ ΚΑΤΆΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΌΤΙ ΠΟΛΛΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΈΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΉΜΑΤΑ. ΑΛΛΑ ΜΕΤΆ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΎΓΕΝΝΑ (ΑΡΧΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΊΟΥ) ΜΑΣ ΠΛΉΡΩΣΑΝ ΈΝΑ ΜΙΣΘΌ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΗΤΑΝ ΤΟΥ ΝΟΈΜΒΡΗ ΚΑΙ ΈΚΤΟΤΕ ΤΊΠΟΤΑ. ΚΑΤΑΛΉΞΑΜΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΜΟΥ ΝΑ ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΘΟΎΜΕ ΑΡΧΙΚΆ ΜΕ ΉΡΕΜΟ ΤΡΌΠΟ ΜΕΤΑ ΤΟΥ 3 ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΈΝΑΜΕ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΑΜΕ ΝΑ ΡΩΤΆΜΕ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΠΛΗΡΩΜΏΝ ΤΙ ΘΑ ΓΊΝΕΙ. Η ΑΠΆΝΤΗΣΗ ΉΤΑΝ ΜΟΝΙΜΟΣ Η ΙΔΙΑ "ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΜΙΆ ΕΝΗΜΈΡΩΣΗ, ΚΑΤΑΝΟΏ ΤΗΝ ΚΑΤΆΣΤΑΣΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΈΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ". ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΊΝΕΤΑΙ ΕΊΜΑΣΤΕ ΆΝΘΡΩΠΟΙ ΜΕ ΈΞΟΔΑ ΚΑΙ ΚΆΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΉ ΦΤΆΣΑΜΕ ΣΤΑ ΌΡΙΑ ΜΑΣ. ΠΆΝΩ ΠΟΥ ΛΕΜΈ ΝΑ ΠΆΜΕ ΣΤΗΝ ΕΠΙΘΕΏΡΗΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΏΝΟΥΝ ΟΤΙ ΣΕ 10 ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΚΑΤΑΒΆΛΛΟΥΝ ΤΟΝ ΕΝΑ ΜΙΣΘΌ. ΤΟ ΘΈΜΑ ΕΊΝΑΙ ΟΤΙ ΠΆΛΙ ΘΑ ΜΑΣ ΧΡΩΣΤΆΝΕ 2 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΡΩΤΆΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΗ ΓΝΏΜΗ ΣΑΣ ΠΡΈΠΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΕΠΙΘΕΏΡΗΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΕΠΕΙΔΉ ΑΚΌΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΒΟΛΉ ΤΟΥ ΕΝΟΣ ΜΉΝΑ ΥΠΆΡΧΕΙ ΕΝΑ ΑΡΚΕΤΆ ΜΕΓΆΛΟ ΥΠΌΛΟΙΠΟ 'Η ΝΑ ΠΕΡΙΜΈΝΩ. ΑΠΛΆ ΔΕΝ ΞΈΡΩ ΚΑΤΆ ΠΌΣΟ ΘΑ ΒΟΗΘΗΘΕΊ Η ΕΠΙΘΕΏΡΗΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ, ΕΙΔΙΚΆ ΑΥΤΌ ΤΟ ΚΑΙΡΌ ΠΟΥ ΠΟΛΛΟΊ ΣΥΝΆΝΘΡΩΠΟΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΊΖΟΥΝ ΠΑΡΟΜΟΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ.

Σε φίλο μου το πήγαν όπως και σε εσένα...τελικά τώρα με αυτο τον τρόπο έφτασε να είναι περιπου 4,5 μήνες με τα γνωστά story... πολλες εταιρείες είχαν προβλημα ρευστότητας αλλα και άλλες βρηκαν πάτημα...ευτυχως υπαρχουν ακόμα υγιεις επιχειρήσεις...

Φίλε μου ψαχνε για αλλου σιγα σιγα και εφόσον δεν είσαι σε "μαυρη" εργασία δε τα χάνεις τα λεφτά εκτος αν βάραγε ξαφνικά κανενα κανόνι και μετα ψαξε βρες ακρη...
Τίποτα πιο δύσκολο από την ευθύτητα και τίποτα πιο εύκολο από την κολακεία.

melani_grif

# 9 στις 21/3/2012
author
Γυναίκα / 40 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ασπρόπυργος
Απαντήσεις: 3
αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι πως οι μισθοί κόβονται, οι εργαζόμενοι απολύονται αλλά κανένας από τους πρώην εργοδότες μου δεν έχει πτωχεύσει...πάντως για να απαντήσω στην κοπέλα, φύγε όσο είναι καιρός...εγώ έμεινα 4 μήνες απλήρωτη σε μια τεχνική εταιρεία, ευτυχώς έφυγα από μόνη μου και μετά από περίπου 1 χρόνο πήρα όλα τα δεδουλευμένα - μου έφαγαν μόνο το δώρο χριστουγέννων. Οι υπόλοιποι όμως που έμειναν δεν είχαν την ίδια τύχη μιας και ο τύπος φυσικά δήλωσε πτώχευση, έμειναν όλοι έτσι και ο ίδιος άνοιξε αλλού με άλλη επωνυμία και τα δυο τσιράκια του νέα επιχείρηση. Ούτε γάτα, ούτε ζημιά! Κι όλα αυτά σε εποχές μη φανερής κρίσης.

cerise

# 10 στις 28/3/2012
author
Γυναίκα / 54 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πεύκη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 7.206
Δεν καταλαβαίνεις σε τι μπάχαλο φθάσαμε? Δεν είναι όνειρο , αλήθεια είναι.

Τι να πει κανείς? Και πως να ξεχωρίσεις σ αυτή την εργασιακή ζούγκλα ποιος αθετεί τις εργοδοτικές του υποχρεώσεις από πραγματική ανάγκη και ποιος τις αθετεί εσκεμμένα. Ολα έγιναν στάχτη!

Υπομονή ...Εύχομαι ο εφιάλτης αυτός να σταματήσει κάποια στιγμή. Να πιάσει πάτο το βαρέλι για να δούμε τη πορεία μας. Κουράγιο.

ESPERANTZA

# 11 στις 29/3/2012
author
Γυναίκα / 49 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 1.895
Ντεν έχει πάτο το βαρέλι καρδιά μου
Μόνο μην προσπαθήσεις να με προσγειώσεις, Ξέρεις, ο κόσμος μου δεν είναι εκεί που κοιτάς.
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost