Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΓΥΝΑΙΚΕΣ!!!!

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

# 21 στις 8/3/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by hns1602

Mία γυναίκα που τα δίνει όλα σε έναν άντρα... δεν τον κάνει να αισθάνεται μόνο άντρας... αλλά πολλά παραπάνω...

Αχ πόσα ξέρεις εσύ!

Climentini

# 22 στις 8/3/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by somebody961

Πόσες εκφάνσεις διαφορετικές ΜΠΟΡΕΙ μία γυναίκα να έχει;

Μάνα,
Σύντροφος,
Ερωμένη,
Φίλη..
Γατούλα, τσαχπίνα, αγωνίστρια, ναζιάρα.. Δε τελειώνουν οι χαρακτηρισμοί..

Ενώ ένας άντρας αλίμονο, σε όλη τη ζωή του ..άντρας μονάχα. Και αν το μπορεί και αυτό..

Με το συμπάθειο, αλλά κάθε ΑΝΘΡΩΠΟΣ μπορεί να έχει όσες ΕΚΦΑΝΣΕΙΣ αντέχει και δύναται

ΚΑΘΕ άνθρωπος μπορεί να γίνει Γονιός, Φίλος, Εραστής, Σύντροφος, Αγωνιστής, Ηλίθιος, Τεμπέλης, Εργατικός, Υπεύθυνος, Μπουχέσας, Ρεμάλι, Αισιόδοξος, Εγωπαθής, Τύραννος, Συμπονετικός, και ΞεμένωΑπόΕπίθεταΑλλάΚαταλαβαίνεις Τί Εννοώ.

Με το συμπάθειο και πάλι που χαλάω το ωραίο και γλυκό κλίμα, αλλά δε νιώθω οτι υπάρχει ειδικός λόγος να εορτάζω το γεγονός οτι ήρθα στον κόσμο με βυζιά και ωοθήκες.

Αλλά, τσιμέντο να γίνει, μη χαλάσω εγώ η στρέγγλω τον εορτασμό,
Να μας χαιρόσαστε, λοιπόν, διότι όπως έλεγε κι ο Μεγάλος Τιμονιέρης Μάο "η Γυναίκα είναι το μισό του ουρανού" (και ως γνωστόν το άλλο μισό στην Κίνα βρίσκεται)

morgoth

# 23 στις 8/3/2012
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.461
'Aρεσαν+: 0%
χρονια πολλα. να αγαπατε τους εαυτους σας αλλα και τους γυρω σας

hns1602

# 24 στις 8/3/2012
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 7.697
Κι άλλος παραπονιάρης... σας αγαπάμε βρε...
I want a perfect body... I want a perfect soul...

__John__

# 25 στις 8/3/2012
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Γερμανία
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 218
Χρόνια Πολλά!
Εύχομαι στην καθεμία/καθένα να βρει αυτό που αναζητεί και να νιώθει γαλήνη, ισορροπία, ικανοποίηση και γεμάτη ψυχή.

Παράθεση:
Originally posted by Climentini
Με το συμπάθειο, αλλά κάθε ΑΝΘΡΩΠΟΣ μπορεί να έχει όσες ΕΚΦΑΝΣΕΙΣ αντέχει και δύναται

ΚΑΘΕ άνθρωπος μπορεί να γίνει Γονιός, Φίλος, Εραστής, Σύντροφος, Αγωνιστής, Ηλίθιος, Τεμπέλης, Εργατικός, Υπεύθυνος, Μπουχέσας, Ρεμάλι, Αισιόδοξος, Εγωπαθής, Τύραννος, Συμπονετικός, και ΞεμένωΑπόΕπίθεταΑλλάΚαταλαβαίνεις Τί Εννοώ.

Με το συμπάθειο και πάλι που χαλάω το ωραίο και γλυκό κλίμα, αλλά δε νιώθω οτι υπάρχει ειδικός λόγος να εορτάζω το γεγονός οτι ήρθα στον κόσμο με βυζιά και ωοθήκες.

Να μας χαιρόσαστε, λοιπόν, διότι όπως έλεγε κι ο Μεγάλος Τιμονιέρης Μάο "η Γυναίκα είναι το μισό του ουρανού" (και ως γνωστόν το άλλο μισό στην Κίνα βρίσκεται)

Σωστά τα λες. Μπορείς να φτάσεις να νιώθεις ότι γιορτάζεις (σχεδόν) κάθε μέρα;
Αν ναι πες μας και μας πως τα κατάφερες.

Dardana

# 26 στις 8/3/2012
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651

Παράθεση:

Παράθεση:

Μάνα,
Σύντροφος,
Ερωμένη,
Φίλη..

Ενώ ένας άντρας αλίμονο, σε όλη τη ζωή του ..άντρας μονάχα. Και αν το μπορεί και αυτό..

κατσε ρε Κλεμεν..
ποιος ειπε οτι γιορταζουμε για τα βυζια μας;;
το αμερικα δεν το θυμαται κανενας;;
που αν καποιες πριν απο καποια χρονια δεν διεκδικουσαν τα αυτονοητα..δε θα πηγαιναμε ουτε καν σχολειο καποιες;
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

Dardana

# 27 στις 8/3/2012
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651
πολλα καποια ειπα
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

# 28 στις 8/3/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Dardana
πολλα καποια ειπα

# 29 στις 8/3/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

# 30 στις 8/3/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

# 31 στις 8/3/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
και αυτό !!!!!!!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=KgPPCrJvruo

# 32 στις 8/3/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Χρόνια σας πολλά με υγεία και ευτυχία!
Να ζήσετε να σας χαιρόμαστε!

# 33 στις 8/3/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

quien

# 34 στις 8/3/2012
author
Ανδρας / 56 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γαλάτσι
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 842
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!! βασανάκια
Life is like sex: if your are too anxious, you are going to fail.

50ris

# 35 στις 8/3/2012
author
Ανδρας / 66 / Παντρεμένος
Θέματα: 68
Απαντήσεις: 711
Χρόνια πολλά .
Σήμερα ρίξτετο έξω.
Το αξίζετε.
Και να θυμάστε:
ΠΑΝΤΑ ΣΑΣ ΑΓΑΠΑΜΕ.

(για την λάτρα του σπιτιού μην ανησυχείτε.
Δική μας υπόθεση σήμερα).
.
Φιλοκαλούμεν γαρ μετβ ευτελείας και φιλοσοφούμεν άνευ μαλακίας

somebody961

# 36 στις 9/3/2012
author
Ανδρας / 61 / Σε σχέση
Θέματα: 100
Απαντήσεις: 12.017

Παράθεση:
Originally posted by hns1602
Mία γυναίκα που τα δίνει όλα σε έναν άντρα... δεν τον κάνει να αισθάνεται μόνο άντρας... αλλά πολλά παραπάνω...

ΚΑΙ για αυτό σας λατρεύουμε.
Γιατί μέσα από εσάς ανακαλύπτουμε πλευρές του εαυτού μας που
μόνοι δε θα μπορούσαμε ποτέ να φανταστούμε πως υπήρχαν..

@Κλημεντίνη, ναι, συμφωνώ, και οι άντρες παίρνουν ρόλους όπως λες. Ομως: Οι γυναίκες είναι εκείνες που δίνονται ολοκληρωτικά με ψυχή και σώμα, τους ζούνε πραγματικά και αφιερώνονται σε αυτούς. Οι άντρες περιστασιακά σε πολλούς από αυτούς.

Αλλά είναι και άλλο που με έκανε να τα γράψω:
Πως όσο πολιτιΖμό και να στριμώξουμε στη ζωή μας, οι γυναίκες ήταν είναι και θα είναι ΠΑΝΤΑ ..φιλάρεσκες και λατρεύουν να τ ακούνε!
Μικρό το ..τίμημα να τους το αναγνωρίζουμε λοιπόν για το ότι σημαίνουνε για εμάς, έτσι δεν είναι;
Αλλωστε και εγώ, λατρεύω να τα λέω.

Και ένα tip of the day: ΣυμφΥλιώσου!
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!

ΥΓ: Τα παραπάνω τα έγραψα ακούγοντας μια τζαζίστα, τη Diana Kraal.
Το αν βοήθησε δεν ξέρω..

Ηθελα πολύ περισσότερα να γράψω και ειδικά να απαντήσω και στη Κλέλια
μα οι συγκυρίες των ημερών δε μου δίνουν τον απαιτούμενο χρόνο.
Και 'στο πόδι' δεν αξίζει για όλα όσα θέλω να πω σε αυτό το θέμα.
Έει, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί! Ε, τότε καλά πάω.

# 37 στις 9/3/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by quien
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!! βασανάκια

ωχ! ο κιου

# 38 στις 9/3/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Παράθεση:

Μάνα,
Σύντροφος,
Ερωμένη,
Φίλη..

ολα πολυ ωραια τα πες...αλλα αυτο το ''μεγαλος τιμονιερης Μαο'' ... ο Μεγαλος Φασιστας Μαο θες να πεις...τεσπα ο καθενας οπως το πιστευει ειναι.

... η ημερα της γυναικας δεν καθιερωθηκε για να γιορταζουμε επειδη εχουμε βυζια και ωοθηκες (που προσωπικα πολυ χαιρομαι που τα εχω και θα μπορουσα να το θεωρησω και λογο γιορτης ) αλλα για να τιμησουν γυναικες που απεργουσαν για καλυτερες συνθηκες εργασιας το 1857. Απο εκει ξεκινησε....αργοτερα διαφοροποιηθηκε.

sterlen

# 39 στις 8/3/2012
author
Γυναίκα / 40 / Σε σχέση
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 33
...Εμένα πάλι με έχει πιάσει το παράπονο σήμερα και θα σας χαλάσω το ωραίο γιορτινό mood, γιατί δεν θέλω να γκρινιάξω στο περιβάλλον μου..
Μία φορά, ας μου έφερνε ο καλός μου ένα μικρό λουλουδάκι, ένα τριαντάφυλλο, ένα κλαράκι ανθισμένης μυγδαλιάς, ένα πέταλο βρε αδερφέ... Κι ας μην είναι ούτε σήμερα, ούτε του Αγ. Βαλεντίνου, ούτε σε καμία από τις παγκόσμιες γιορτές (μην μας πουν κ ότι μασάμε με τις γιορτές των ανθοπώληδων). Μία τόσο μικρή κίνηση που δίνει τόση χαρά..... αααααααχχχχχ!! Φοβάμαι ότι άμα χωρίσω, θα μου βγει τέτοιο απωθημένο, που θα κάτσω στον πρώτο τυχόντα που θα μου φέρει λουλουδικόοοοοο!!!
(γκρίνια, γκρίνα & παράπονο & κλάψα & ξεχνάμε τώρα και γιορτές και λουλουδικά)

Climentini

# 40 στις 9/3/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ρε παίδες, οι αποπάνω και οι ακόμη πιο αποπάνω, αυτό λέω κι εγώ. Αν έχει κάποιο λόγο που εορτάζεται η Γιορτή της Γυναίκας, είναι για να μας υπενθυμίζει τους αγώνες που έγιναν και εξακολουθούν να γίνονται για να μη θεωρείται η γυναίκα πολίτης δεύτερης κατηγορίας, και όχι για να μας πατρονάρουν – με καλές προθέσεις, είμαι σίγουρη γι αυτό – οι φίλοι μας οι άντρες, αποδίδοντάς μας ρόλους και ιδιότητες καταπώς τους βολεύει.

Σταχυολογώ:

«Σήμερα ρίξτε το έξω.
Το αξίζετε»

Ε, ναι, μια μέρα το χρόνο, σας επιτρέπουμε να το ρίξετε έξω. Αλλά μην παίρνετε και πολλά θάρρητα, ντάξει?
«οι γυναίκες ήταν είναι και θα είναι ΠΑΝΤΑ ..φιλάρεσκες και λατρεύουν να τ ακούνε!»
Αλήθεια? Επίσης, οι Σκωτσέζοι είναι φιλάργυροι, οι Τσιγγάνοι είναι βρωμιάρηδες, οι μαύροι μυρίζουν, οι ανατολικοευρωπαίες είναι πουτάνες κι ένα πρόσφατο, οι Ελληνες είναι τεμπέληδες και κλέφτες.
Και λατρεύουν να το ακούνε βρε!
Τα άτιμα τα θηλυκά ρε γμτ μου. Μου την βαραει που δεν μπορούμε να απεξαρτηθουμε απο αυτά. Μου την δίνει που μας είναι τόσο απαραίτητες
Ναι, σαν την αντιβίωση ένα πράμα.
Και επαναλαμβάνω, όλα τα παραπάνω έχουν ειπωθεί με καλές προθέσεις. «Ας τους πούμε ένα καλό λόγο, γιατί είναι και παρεξηγιάρες»

Ναι, ας πούμε ένα καλό λόγο, θα το εκτιμήσει πολύ η Τσέτσα, που έχει αφήσει το παιδί της στη Βουλγαρία και ζεί έγκλειστη, εφτά μέρες τη βδομάδα, φροντίζοντας δυο γέρους στο Χαλάνδρι. «Χρόνια Πολλά! Να σε χαιρόμαστε!» θα πούμε στη δεκαεξάχρονη Ινές που την πούλησαν για 2.000 ευρώ σε ένα μπουρδέλο στη Κόρινθο. Μες στην τρελή χαρά θα είναι κι αυτή, και τα κοριτσάκια με τις μαντίλες και τα κοριτσάκια με τις μπούργκες που δεν τα αφήνουν να πάνε σχολείο, και τα κοριτσάκια που τα παντρεύουν από τα δώδεκα και τα κοριτσάκια που τα χώνουν σε λάκους και τα λιθοβολούν μέχρι θανάτου
Εμένα δε με έχει απασχολήσει ποτέ η γιορτή της γυναίκας, γιατί, σε γενικές γραμμές, δε μου έχει ζητηθεί να κάνω κάτι μόνο και μόνο επειδή είμαι γυναίκα, ούτε μου έχει απαγορευτεί τίποτα, επειδή είμαι γυναίκα, ούτε έχω δεχτεί να παίζω τους ρόλους που θεωρητικά ταιριάζουν στο φύλο μου.

Δε θεωρώ εξαιρετικό το γεγονός ότι είμαι γυναίκα, ούτε και καταστροφικό επίσης, απλά, πέστε το παραξενιά, πέστε το καπρίτσιο, με ενοχλεί να τσουβαλιάζονται οι άνθρωποι στα στερεότυπα του «αχ, εσείς οι γυναίκες» και «αχ, εσείς οι άντρες». Ισα κι όμοια είμαι εγώ με την Αγκελα Μέρκελ βρε ? (για να πω ένα όνομα στην τύχη)
Α, και το «Μεγάλο Τιμονιέρη», ειρωνικά το έγραψα καλέ! (Πα-πα-πα! Αυτές οι γυναίκες, όλα της μετρητοίς τα παίρνουν!!! τσ! τσ! τσ!)
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε