Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Γάμος και συμβιβασμός

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

lovable1

# 21 στις 12/3/2012
author
Γυναίκα / 36 / Σε σχέση
Ν. Δράμας / Δράμα
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 884
'Aρεσαν+: 0%
Θεωρώ πάντως ότι πλέον είναι λίγο δύσκολο να βρεις τον κατάλληλο άνθρωπο για να σε συντροφεύσει σε όλη σου τη ζωή. Το "κατάλληλος" το εννοώ απ' όλες τις απόψεις αισθηματικές, επαγγελματικές, χαρακτήρας κτλ. Και πιστεύω ότι ο κατάλληλος είναι αυτός, απλά έχει κάποια ελατώματα (για μένα) τα οποία όπως λέει είναι πρόθυμος να διορθώσει προκειμένου να είμαστε μαζί...

Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω αν θα μπορέσω εγώ να συμβιβαστώ... Το ξέρω ότι δεν θα είμαι ποτέ πλήρως ευχαριστημένη με αυτόν, αλλά απ'την άλλη σκέφτομαι "είναι κανείς πλήρως ευχαριστημένος με τον/την σύζυγό του;". Όλοι έχουμε ελατωματα! Στην τελική κανείς δεν είναι τέλειος και είμαι σίγουρη ότι δεν θα βρω ποτέ τον τέλειο για εμένα άντρα και ότι έτσι κι αλλιώς θα αναγκαστώ να συμβιβαστώ σε κάποια πράγματα με τον σύντροφό μου όπως κάνουν όλοι. Οπότε σκέφτομαι "γιατί να μην το κάνω με αυτόν με τον οποίο ζήσαμε τόσα πολλά μαζί και που μ'αγαπάει και τον αγαπάω;" Τόσο λάθος σκέφτομαι;

lovable1

# 22 στις 16/3/2012
author
Γυναίκα / 36 / Σε σχέση
Ν. Δράμας / Δράμα
Έχετε πολύ δίκιο βρε παιδιά αλλά τι να κάνω που με πιάνουν οι ανασφάλειες και σκέφτομαι ότι μπορεί και να μη βρω ξανά κάποιον σαν κι αυτόν; Φοβάμαι μετά μη φτάσω τα 30 και ακόμη ψάχνω άντρα! Και επίσης φοβάμαι αν πέφτω συνέχεια σε μαλ@#$κες μην το μετανοιώσω που άφησα έναν τόσο καλό άνθρωπο να φύγει... Δεν είναι και εύκολο πλεον να βρεις κατάλληλο άνθρωπο για να σε συντροφεύει σε όλη σου τη ζωή. Είμαι τόσο μα τόσο μπερδεμένη...

cerise

# 23 στις 17/3/2012
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πεύκη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 7.206

Παράθεση:
Originally posted by daka2010
Που είσαι χαμένη εσύ βρε κορίτσι?

(cerise)

Είχα ένα μικρό ατύχημα στο μάτι που απαγορευόταν δια ροπάλου να φορουμίζω για ένα μήνα και μετά χαλαρά..Ξεκουράστηκα. Ευτυχώς πέρασε και δόξα το Θεό όλα καλά.

morgoth

# 24 στις 22/3/2012
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.461

Παράθεση:
Originally posted by lovable1
Έχετε πολύ δίκιο βρε παιδιά αλλά τι να κάνω που με πιάνουν οι ανασφάλειες και σκέφτομαι ότι μπορεί και να μη βρω ξανά κάποιον σαν κι αυτόν; Φοβάμαι μετά μη φτάσω τα 30 και ακόμη ψάχνω άντρα! Και επίσης φοβάμαι αν πέφτω συνέχεια σε μαλ@#$κες μην το μετανοιώσω που άφησα έναν τόσο καλό άνθρωπο να φύγει... Δεν είναι και εύκολο πλεον να βρεις κατάλληλο άνθρωπο για να σε συντροφεύει σε όλη σου τη ζωή. Είμαι τόσο μα τόσο μπερδεμένη...

ανασφαλειες, φοβασαι(δις), δεν ειναι ευκολο, εισαι μπερδεμενη.
Τιποτα θετικο για να προχωρησεις εις γαμου κοινωνιαν. Και μεταξυ μας αν δε σε κυνηγαγε θα το ειχες ηδη διαγραψει.

# 25 στις 25/4/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

# 26 στις 28/4/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Αν τα βρεις τελικα με τον πρωην... εχε υποψην πως μια μερα θα ξυπνησεις και θα νιωσεις το ''ολα εδω πληρωνονται'' Αυτο ειναι δεδομενο και να θυμηθεις μια Μελιω στο σχεσεις Ευχομαι να κανεις ο,τι σε φωτισει ο Παντοδυναμος

lovable1

# 27 στις 4/5/2012
author
Γυναίκα / 36 / Σε σχέση
Ν. Δράμας / Δράμα

Παράθεση:
Originally posted by Meliw
Αν τα βρεις τελικα με τον πρωην... εχε υποψην πως μια μερα θα ξυπνησεις και θα νιωσεις το ''ολα εδω πληρωνονται'' Αυτο ειναι δεδομενο και να θυμηθεις μια Μελιω στο σχεσεις Ευχομαι να κανεις ο,τι σε φωτισει ο Παντοδυναμος

Υπάρχει και η αντίθετη περίπτωση όμως Μελιώ μου: το να ξυπνήσω μια μέρα και να χτυπάω το κεφάλι μου που άφησα έναν τέτοιο άνθρωπο να φύγει! Δεν ξέρω ποιο απο τα δύο θα είναι το χειρότερο!

tzoulia49

# 28 στις 9/5/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
νομιζω σου εχουμε απαντησει και σ αλλο ποστ....

μεινε ελευθερη .....

μην μπερδευεις αθωα ατομα που δεν σου χρωστανε σε τιποτα ....

δεν κανεις για μονιμοτητες ....

πως να στο πουμε πιο απλα .....

αλλαζε τον εναν.... μετα τον..... αλλον...

. ζησε την κρεπαλη στο επακρον....

και μολις γερασεις και δεν σου δινει σημασια κανεις ....

τοτε ισως καταλαβεις ποση λιγη σημασια ειχαν ολα αυτα ....

εισαι ανωριμη ....απο φυση .....ειναι το υφασμα τετοιο .....δεν νομιζω οτι θ αλλαξει αυτο ....αν και στο ευχομαι ....

Perloudio

# 29 στις 14/5/2012
author
Γυναίκα / 37 / Παντρεμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Εύοσμος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 11
Στις μέρες μας, το μόνο δύσκολο είναι να βρεις χορηγό...

Αν όντως ψάχνεις για συναισθηματική κάλυψη, η κρίση τι σχέση έχει;

Μην τα ζυγίζεις... μόνο να 'ξερες σε πόσες αντιφάσεις έχεις υποπέσει μέσα σε λίγες, μόνο, σειρές...

Καλή επιτυχία..
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε