Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

με κατεστρεψε/επαναληψη

Σελίδα : 1

PANITA

# 1 στις 14/3/2012
author
Γυναίκα / 43 / Σε διάσταση
Ν. Μαγνησίας / Νέα Ιωνία
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 47
'Aρεσαν+: 0%

με κατεστρεψε/επαναληψη

εγω ειμαι παλι παιδια.διαβασα τις απαντησεις σας στο θεμα "με κατεστρεψε".για ποιο λογο μου λετε μονη μου καταστραφηκα? με τον αντρα μου δε με καταλαβενε ουτε υπηρχε τρυφεροτητα το μονο που τον ενοιαζε ηταν να φαει να δουλευει κια να κοιμαται. ενταξει μπορει να μου εδινε κανενα φιλακι η να υπηρχε ερωτικη επαφη αλλα ολλα γινοντουσαν μηχανικα. δε με προσεχε,σαν γυναικα ημουν αορατη αλλα ο φιλος του με εκανε να νιωθω ξεχωριστη.ομωσ με κατεστρεψε γιατι με παρατησε και προσπαθω να σωσω τον γαμο μου αν και δε σωζετε...περιμενω τις αποψεις σας!!!!

mavri_orxidea

# 2 στις 15/3/2012
author
Γυναίκα / 34 / Ελεύθερη
Ελλάδα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1.147
οκ ακουσε με λοιπον ο γαμος σου τελειωσε.Δεν νομιζω οτι μπορειται να εισαστε καλα με αυτο τον ανθρωπο.Δεν νομοζω οτι μπορει να σε συγχωρεσει.Αλλα και εσυ γιατι θελεις να εισαι ξανα μαζι του??Απο την στιγμη που σε ειχε τοσο παραμελημενη??Νομιζεις οτι θα αλλαξει η μηπως ειναι η ανασφαλεια που νιωθεις μηπως μεινεις μονη??
When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

inioxos52

# 3 στις 15/3/2012
author
Ανδρας / 67 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.282
Κοπελλια, δυο καρπουζια σε μια μασχαλη δεν χωρανε, και το ξερεις. Ερωτευτηκες τον μαλακοπιτουρα φιλο του δικου σου, χαλασες τον γαμο σου, και τωρα προσπαθεις να τα ξαναφτιαξεις με τον πρωτο μαλακοπιτουρα της ιστοριας σου, τον αντρα σου.

Αυτον ντε, που δεν σε προσεχε, που εισουν αορατη στα ματια του, και ολα αυτα που σε εριξαν στα διχτυα του τρελλου ερωτα του φιλου, και ο οποιος αντρας σου, αντι να σου δωσει ενα σουτ που να μην ξερεις απο που σου ηρθε, σε εχει δεχτει παλι πισω, μη και χασει το κελεπουρι-γκομενα.

Αντε κοπελλα μου να βρεις καναν αλλον καινουργιο να παιζεις λεω εγω, γιατι αυτοι οι δυο δεν σε εκτιμανε πλεον. Κι οπως πολυ καλα γνωριζεις, για μια εκτιμηση ζουμε σ' αυτην την ..ουτανα την κοινωνια ρε συ.
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

quien

# 4 στις 15/3/2012
author
Ανδρας / 56 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γαλάτσι
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 842

Παράθεση:
Originally posted by inioxos52

Αντε κοπελλα μου να βρεις καναν αλλον καινουργιο να παιζεις λεω εγω, γιατι αυτοι οι δυο δεν σε εκτιμανε πλεον.

Νομίζω ειναι η καλύτερη συμβουλή ...
Life is like sex: if your are too anxious, you are going to fail.

# 5 στις 15/3/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Αμα μένεις σε ένα γάμο που όλα γίνονται μηχανικά η κοινή λογική λέει πως αυτό δηλώνει τάσεις αυτοκαταστροφής.......!!!!!
Από τη στιγμή που αυτός ο άνθρωπος δεν σου προσέφερε τίποτα ολοκληρωτικό στην ουσία, παρα μερικές στιγμές με ελάχιστα δείγματα τρυφερότητας - όπως μας παρουσιάζεις εσύ την κατάσταση- θα έπρεπε από καιρό να πάρεις την απόφαση να απομακρυνθείς από ένα γάμο που στα δικά σου μάτια ήταν τελειωμένος!!!

Εσύ έκανες το λάθος και έβαλες τον εαυτό σου να πιστέψει πως ο φίλος θα είναι η λύτρωση σου!!!!
Πίστεψες πως αφού σε ''ξύπνησε'' ως άνθρωπο σε βοήθησε να βγεις από το διέξοδο σου , και ότι πλέον το πρόβλημα είχε λυθεί!!

Ελα όμως που υπολόγισες χωρίς τον ξενοδόχο!!!!
Και αυτοί ήταν ... 1. Ο φίλος (ο χαρακτήρας του, οι προσδοκίες του...) και
2. Το πάθος

Τώρα πρέπει να αντιμετωπίσεις τις ευθύνες σου!!!
Κι αυτό δεν είναι να γυρίσεις πίσω στο διαλυμένο γάμο σου , αλλά να μείνεις μόνη σου και να κάνεις τον απολογισμό σου!!!
Ωστε την επόμενη φορά, με τους επόμενους που θα γνωρίσεις να μην τα κάνεις τόσο σκ**α!

Άσε που αν ''καταστράφηκε'' κάποιος στην υπόθεση αυτός είναι ο άντρας σου!

morgoth

# 6 στις 15/3/2012
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.461
σου εκοψε κανα χερι ποδι? σου εβγαλε κανα ματι?

πως ακριβώς σε "κατεστρεψε"??

επιλογη σου ηταν κοπελιά. Οσο μεταθετεις τις ευθυνες των επιλογών σου σε αλλους τοσο θα σε "κατεστρέφουν"

# 7 στις 15/3/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ο παρορμητισμος σου και η ανωριμοτητα σου σε οδηγησαν στο πολυ κακο συναισθηματικο deal που εκανες,ουσιαστικα μονη σου, με τον Μακη (οπου Μακης βλεπε καβατζες).....

Ζητας τα ρεστα γιατι δεν αναταποκριθηκε σε αυτο που ΔΕΝ σου ειχε υποσχεθει?
Και εχασες και νομιμο και παρανομο?

Κοπελια πηρες τα ρισκα σου και αυτα σε "κατεστρεψαν".....δεν περνουμε αποφασεις ζωης εχοντας κατεβασει ενα μπουκαλι ουισκι πριν και μην εχοντας σταθμισει μεσα μας ρισκα και συνεπειες.

Καλο ειναι να μεινεις μονη σου....και να αντιμετωπιζεις στο εξης την ζωη σου και την ζωη των αλλων με σεβασμο,νηφαλιοτητα και ωριμοτητα.

Racina

# 8 στις 15/3/2012
author
Γυναίκα / 45 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 760

Παράθεση:
Originally posted by PANITA
εγω ειμαι παλι παιδια.διαβασα τις απαντησεις σας στο θεμα "με κατεστρεψε".για ποιο λογο μου λετε μονη μου καταστραφηκα? με τον αντρα μου δε με καταλαβενε ουτε υπηρχε τρυφεροτητα το μονο που τον ενοιαζε ηταν να φαει να δουλευει κια να κοιμαται. ενταξει μπορει να μου εδινε κανενα φιλακι η να υπηρχε ερωτικη επαφη αλλα ολλα γινοντουσαν μηχανικα. δε με προσεχε,σαν γυναικα ημουν αορατη αλλα ο φιλος του με εκανε να νιωθω ξεχωριστη.ομωσ με κατεστρεψε γιατι με παρατησε και προσπαθω να σωσω τον γαμο μου αν και δε σωζετε...περιμενω τις αποψεις σας!!!!

Εγω επαναλαμβανω οτι εισασταν κατεστραμενοι και οι 3 απο πριν...
εσυ σε εναν γαμο με αντρα-φαντασμα οπως λες που ειχες κολλητο τον κολλητο του ..
Ο αντρας σου που αφηνε τον κολλητο του να περναει τοσες ωρες μαζι σου και κανατε και διακοπουλες τριο ζουζουνιζωντας χαρωπα στην παραλια
Ο φιλος που δεν σεβαστηκε τον κολλητο και την επεσε στη γυναικα του και εισεβαλλε στην καθημερινοτητα του και στη ζωη του εκμεταλευομενος την εμπιστοσυνη του..

Η ολη κατασταση ηταν απο την αρχη προβληματικη.
Εκτος και αν ηταν στημενο το θεμα απο τον αντρα σου και τον φιλο του προκειμενου να απαλλαγει ο πρωτος απο εσενα.
Βρες εναν αλλο αντρα και τελος.
Κανείς δεν μπορεί να με πειράξει χωρίς την άδειά μου Το τι νιώθεις και το πώς αντιδράς σε κάτι, είναι πάντα δική σου επιλογή.

# 9 στις 15/3/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

συγγνώμη!
δεν καταστράφηκες μόνη σου με αυτό που έκανες. ήσουν εξαρχής κατεστραμμένη!!!
ήσουνα, λες, σε ένα γάμο χάλια, χωρίς προσοχή, χωρίς συναίσθημα, χωρίς πάθος, χωρίς καλό σεξ. και βρήκες τη λύση! ω ναι! πήγες με τον φίλο του άντρα σου! και αυτό το γουρούνι δεν σε ερωτεύτηκε και δεν σε αποκατέστησε! όχι! σε παράτησε! και εσύ γυρίζεις μετανιωμένη στον γάμο που κακοπερνούσες και ανέχεσαι τα πάντα για να σε πάρουνε πίσω! μαλιστα.

κοπελιά, η ζωή της γυναίκας δεν περνάει μέσα από έναν άντρα!!!! προσωπικότητα δεν έχεις? ε ρε τι άτομα που κυκλοφορούνε.....

# 10 στις 15/3/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Racina

Παράθεση:

αυτό να κάνεις! δεν ξέρεις να κάνεις και τίποτα άλλο!

tzoulia49

# 11 στις 15/3/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
κοπελλια ....κανενας δεν σε κατεστρεψε ....ο ιδιος σου ο εαυτος σε κατεστρεψε ...

δεν ειναι δυνατον να εισαι παντρεμενη μ εναν αντρα ...τον οποιοδηποτε αχρηστο η μη και να μπλεκεις με το φιλο του ...

πρωτ απ ολα αυτη η κινηση δειχνει ανηθικοτητα απο σενα ....

και επισης κι απο το φιλο του ...

οταν λοιπον εσυ η ιδια δεν σεβεσαι τον εαυτο σου και εμπλεκεσαι σε τετοιου ειδους τριγωνα πως θες να σε σεβαστουνε οι αλλοι ...?

δεν εχει βεβαια και ιδιαιτερη αξια να πουμε ....

πως ?...
ο συζυγος σου εμπιστευοταν τοσο ελαφρα τη καρδια το φιλο του ......

και του παρεδιδε τοσο τυφλα τη γυναικα του ....

αυτο μου κανει η προς συζυγο χαπατο ....η προς συζυγο πληρως αδιαφορο ....

ειμαι σιγουρη οτι καποιο μοντελο εκ των δυο τον χαρακτηριζει ...

τωρα ο φιλος του ...μια χαρα σε γλεντησε να το πω ....

μ αυτη τη σαχλη φραση ....

και σε παρατησε ....αν ειχες απλο μυαλο αυτο επρεπε να το περιμενεις ...

σιγα που θα π....γε τη γυναικα του φιλου του και θα ενιωθε και ερωτα ....

κοπελλα μου εχεις ιδεα τι εστι αντρας ?

παει αυτος ξεχνα τον ....αστον να το ξαναριξει στα ποτα εχει διεξοδους ...

τωρα εσυ...

κοιτα να παρατησεις τον αντρα σου...

γιατι αν η κατασταση προ απιστιας ηταν χλιαρη....

τωρα θα γινει κατω του μηδενος ....

και να μπεις να μας το πεις κι ολας ...

ο συζυγος σου περαν του οτι αδιαφορουσε για σενα ....

τωρα δεν θα σε εκτιμαει κι ολας ...

2 τα κακα ....

οποτε μην κοπανιεσαι και χανεις χρονο ....και ψυχικη ενεργεια ....

αυτο ολο να σου γινει μαθημα ....κι οταν βρεις καποιον αλλον ν αλλαξεις εντελως σταση ζωης ....

να ξερεις οτι τις σταθερες σχεσεις τις χαρακτηριζει ...ο σεβασμος ....η πιστη ...η αγαπη ....και η ειλικρινεια ....

τα κερατωματα ...ειναι τοσο παροδικα ...οσο μια φουσκα ....στον αερα ...και δυστυχως ....εχουν συναισθηματικο ολεθρο ....

καλη τυχη ...

aseglio

# 12 στις 15/3/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
ΜΕΣΑ Σ'ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΚΑΝΕ ΣΧΕΣΕΙΣ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΤΙΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕ ΩΣ ΤΕΛΕΙΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΤΕΛΕΙΓΑΝ ΟΛΕΣ ΣΤΟ ΧΩΡΙΣΜΟ ΚΙ ΕΝΩ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΤΟΜΟ ΗΤΑΝ ΕΠΙΠΟΛΑΙΟ,ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΔΕΝ ΑΡΓΗΣΑ ΝΑ ΤΟΝ ΕΡΩΤΕΥΤΩ

Παράθεση:
ο φιλος του με εκανε να νιωθω ξεχωριστη.ομωσ με κατεστρεψε γιατι με παρατησε

Αφου ήξερες τι άσωτη ζωή κανει ο φίλος του.

Ετσι κανει με όλες. Τις κανει να νιωθουν ξεχωριστες και μετα τις παρατάει. Εσυ γιατι θα ησουν η εξαιρεση;

Ασε, δεν ειναι δικαιολογία αυτο. Βρες κατι καλυτερο να πεις στον εαυτο σου.

arinos

# 13 στις 15/3/2012
author
Ανδρας / 56 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαϊδάρι
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 25

Παράθεση:
Originally posted by marili1980

Παράθεση:
Originally posted by Racina

Παράθεση:

αυτό να κάνεις! δεν ξέρεις να κάνεις και τίποτα άλλο!

Μα όταν αυτό που κάνει είναι να πάει από τον ένα στον άλλο, τι να κάνει τώρα αν δεν υπάρχει κανείς ??
Οπότε καλύτερα να γυρίσει στον ένα έστω και ταπεινωμένη ώστε μετά να έχει επιλογές. Είναι η κλασική γυναικεία συμπεριφορά της μαϊμούς που πάει από το ένα κλαδί στο άλλο.
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε