Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ΣΕ ΑΔΙΕΞΟΔΟ

Σελίδα : 1

DIMI2

# 1 στις 17/3/2012
author
Γυναίκα / 40 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 6
'Aρεσαν+: 0%

Σε αδιεξοδο

ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΗ 10ΧΡΟΝΙΑ.ΠΑΝΤΡΕΥΤΙΚΑ ΣΤΑ 21 ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΖΗΓΟ ΕΧΟΥΜΕ 11 ΧΡΟΝΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ.ΠΡΙΝ 16 ΜΗΝΕΣ ΓΕΝΝΗΣΑ 2 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ.ΠΡΙΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΣΕ ΔΙΑΣΤΑΣΗ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΑΣ ΗΤΑΝ Ο ΤΖΟΓΟΣ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΧΡΕΗ ΠΟΥ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΑ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ.ΕΠΕΣΤΡΕΨΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΥΠΟΣΧΕΘΗΚΕ ΟΤΙ ΟΛΑ ΘΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ.ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ.ΟΤΑΝ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΑΡΧΙΣΕ ΤΟ ΠΟΤΟ.ΕΓΩ ΜΕ 2 ΜΩΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΑΣΑΡΙΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΠΙΑΣΤΕΙ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ.ΤΟΝ ΕΠΙΑΣΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ,ΕΧΕΙ ΑΡΝΗΣΗ.ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΒΓΑΖΕΙ ΤΡΕΛΗ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ.ΤΟΥ ΖΗΤΑΩ ΔΙΑΖΥΓΙΟ ΚΑΙ ΜΕ ΑΠΕΙΛΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΑΡΕΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΧΕΙΡΙΣΤΩ?ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΑΝΩ?ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΠΛΑ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ 2 ΜΩΡΑ!!!.

# 2 στις 17/3/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
αν δεν άλλαξε τον εαυτό του μετά απο 10 χρόνια συμβίωσης και 2 παιδιά, δύσκολο να αλλάξει. ετσι μου φαίνεται.
τζογος? ποτο? με αυτά τα "προσόντα" δεν υπάρχει περίπτωση το δικαστήριο να του δώσει τα παιδιά. μην ακούς τις κουταμάρες που σου λέει για να σε κρατήσει. αν ήθελε πραγματικά να κρατήσει εσένα και τα παιδιά, θα άλλαζε τον εαυτό του.
όταν είσαστε σε διάσταση που πήγες? εκεί να ξαναπάς μαζί με τα παιδιά.
θα τα καταφέρεις. εχεις τα παιδάκια σου. αν έχεις και ανθρώπους δικούς σου να σε στηρίξουνε, φύγε!

Racina

# 3 στις 17/3/2012
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 760
Απο τις χειροτερες περιπτωσεις αντρα... πρεπει να φυγεις απο αυτο το γαμο γιατι θα κανεις κακο στα παιδια σου...
Θα εχουν τραυματικα βιωματα απο αυτον τον ανθρωπο.

Σχεδιασε τη ζωη σου μονη σου, βρες στηριγματα και ολα θα πανε καλα... Μην τον ακους που σε απειλει,ετσι κανουν ολοι αυτοι, ζητα συμβουλες δικηγορου για να το χειριστεις σωστα..

Ησουν πολυ μικρη και ανωριμη και δεν καταφερες να ωριμασεις στα 10 χρονια σχεσης και πηγες και εμεινες εγκυος με εναν αντρα με τον οποιο ειχες τοσο σοβαρα προβληματα.
Επισης δεν εμαθες οτι δεν αλλαζουν ετσι ευκολα οι ανθρωποι και ειμαστε μαζι τους γιααυτο που ειναι σημερα οχι ελπιζωντας οτι θα αλλαξουν. Παρα πολλες γυναικες ζουνε σε προβληματικους γαμους με την ελπιδα να αλλαξει ο αλλος...

Το παρελθον δεν αλλαζει τωρα... εχεις τα παιδακια σου και μπορεις να αλλαξεις το μελλον, να μην το κανεις εφιαλτικο για ολους σας.

Τα μωρα θα ειναι καλα με ανθρωπους χαρουμενους.

Δουλεια εχεις? Γονεις? Λεφτα στην ακρη? Φιλους, συγγενεις?
Σκεψου απο που θα μπορουσες να ζητησεις βοηθεια
Ξεκινα απο τα βασικα και σχεδιασε το νεο αυριο... Μην τον φοβασαι, απλως φερσου εξυπνα ωστε να μην βγει απο πανω τελικα αυτος
Κανείς δεν μπορεί να με πειράξει χωρίς την άδειά μου Το τι νιώθεις και το πώς αντιδράς σε κάτι, είναι πάντα δική σου επιλογή.

ZOUZOUNELLA

# 4 στις 19/3/2012
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη
Κύπρος
Απαντήσεις: 489
ΦΥΓΕ οσο πιο μακρια και οσο το δυνατο γρηγοροτερα. κατι αναλογο εζησα και εγω αν εξαιρεσουμε το ποτο. απλα εμενα δεν εμφανιστηκε απο την αρχη, αλλα απο την εγκυμοσυνη και μετα. αυτοι οι ανθρωποι καλη μου, δεν αλλαζουν. ειναι ικανοι ακομα και την οικογενεια τους να πουλησουν για χαρη του τζογου. δεν πιστευουν και δεν τους απασχολει τιποτε αλλο εκτος απο αυτο.
παρε τα παιδια και φυγε αμεσα. μην τους κανετε αλλο κακο.
εχω να σου πω ομως πως αφου ηξερες απο την αρχη πως ηταν μπλεγμενος σε τετοιες ιστοριες τα παιδια τι τα ηθελες;
ευκαιριες σε τετοια ατομα πανε στραφι.
Ποτε για σοβαρα πραγματα δεν μιλαμε εντελως σοβαρα.

DIMI2

# 5 στις 17/3/2012
author

DIMI2

# 6 στις 17/3/2012
author

Σε αδιεξοδο

RACINA AΝ ΕΙΧΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝΑ.ΚΑΤΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΕΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΩ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΡΝΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΜΟΝΟ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΕΙΡΑΞΕΙ ΑΚΟΜΑ.ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΤΟΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΟΥΝ, ΓΙΑΤΙ ΛΕΝΕ ΑΝ ΦΥΓΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΤΕΤΟΙΕΣ ΜΠΟΥΡΔΕΣ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟΝ ΠΕΙΣΩ ΝΑ ΔΕΙ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΧΩΡΙΣΟΥΜΕ ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΠΙΟ ΑΝΩΔΥΝΑ.

DIMI2

# 7 στις 17/3/2012
author
ΣΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ.ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΔΕΝ ΜΕ ΣΤΗΡΙΞΑΝ ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΩΡΟΥΝ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΑΛΑΝΕ ΟΙ ΓΑΜΟΙ.(ΚΟΛΗΜΕΝΑ ΜΥΑΛΑ).ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΒΑΡΑ.ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΝΕΡΓΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΒΡΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΤΟΥ ΕΧΩ ΕΞΗΓΗΣΗ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΧΩΡΙΣΟΥΜΕ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥ ΣΤΕΡΙΣΩ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΤΟΥ ΤΟ ΕΞΗΓΗΣΩ ΗΡΕΜΑ ΔΙΧΩΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΛΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΕΞΑΓΡΙΩΝΟΜΑΙ.ΑΠΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΥΠΟΜΟΝΗ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΘΩ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ 2 ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΩ.

DIMI2

# 8 στις 17/3/2012
author
ΣΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ.ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΔΕΝ ΜΕ ΣΤΗΡΙΞΑΝ ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΩΡΟΥΝ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΑΛΑΝΕ ΟΙ ΓΑΜΟΙ.(ΚΟΛΗΜΕΝΑ ΜΥΑΛΑ).ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΚΑΙ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΣΟΒΑΡΑ.ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΝΕΡΓΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΒΡΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΤΟΥ ΕΧΩ ΕΞΗΓΗΣΗ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΧΩΡΙΣΟΥΜΕ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥ ΣΤΕΡΙΣΩ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΤΟΥ ΤΟ ΕΞΗΓΗΣΩ ΗΡΕΜΑ ΔΙΧΩΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΛΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΕΞΑΓΡΙΩΝΟΜΑΙ.ΑΠΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΥΠΟΜΟΝΗ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΘΩ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ 2 ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΩ.

Racina

# 9 στις 19/3/2012
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θέρμη
Απαντήσεις: 760
dimi

εσυ ξερεις αν και κατα ποσο παιρνει απο λογια και τι τροπος προσεγγισης ειναι πιο αποτελεσματικος για να του μιλησεις..
Ενδεχομενως αν πας σε δικηγορο και δει οτι δεν αστειευεσαι να ταρακουνηθει λιγο.. δεν ξερω πως να σε συμβουλεψω στο θεμα αυτο γιατι δεν τον ξερω..

Ξεκαθαρισε στους γονεις σου οτι δεν μπορεις να ζησεις αλλο ετσι και ζητα να σε βοηθησουν οικονομικα και με τα παιδια.
Αδελφια εχεις? Εκτος απο γονεις δηλαδη καποιος στενος συγγενης που να εχει μια σχετικη ανεση να σε βοηθησει..
Σκεψου φιλους και γνωστους που τους εμπιστευεσαι και μπορουν να σε βοηθησουν να βρεις μια δουλεια...

μιλα με καποιον δικηγορο, συχνα δινουν λυσεις που δεν περνανε απο το δικο μας μυαλο..
Κανείς δεν μπορεί να με πειράξει χωρίς την άδειά μου Το τι νιώθεις και το πώς αντιδράς σε κάτι, είναι πάντα δική σου επιλογή.

# 10 στις 19/3/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Δεν ξερω ,αλλα εχω αρχισει να σκληραινω πολυ μου φαινεται....προσωπικα οταν εμεινα εγκυος ,δεν σκεφτηκα ουτε μια στιγμη εαν μου ειναι αρκετο να μεγαλωσω το παιδι μου με την συνεισφορα του πατερα του και τελικα συζυγου μου....το πρωτο που σκεφτηκα ηταν εαν ,ω μη γεννητω,μπορουσα να τα καταφερω μονη μου....και η απαντηση που εδωσα ηταν θετικη.....για να μην πω, οτι αυτες ηταν σκεψεις που ειχα κανει πριν καν μεινω εγκυος.

Θεματοθετρια ειναι πολυ σοβαρο το προβλημα που αντιμετωπιζεις και προσωπικα λυπαμαι που δεν ενεργοποιηθηκες νωριτερα.Χρειαζεσαι οπωσδηποτε στηριξη και αυτη θα ηταν ευλογια να προερχοταν απο τους δικους σου.Δεν ξερω με ποιον τροπο θα τους πεισεις να σου σταθουν,ειναι ομως αναγκαιο να γινει.Τα παιδια σου χρειαζονται ενα σταθερο περιβαλλον και φροντιδα και εσυ χρειαζεσαι οση δυναμη εχεις για να παραμεινεις ορθια,να βρεις μια δουλεια,οποια να ναι σε πρωτη φαση,για να μπορεσεις σιγα σιγα να αναλαβεις εσυ την φροντιδα τους.

Μην σε παραπλανα με απειλες που αφορουν στα παιδια.....δεν υπαρχει ουτε 1 στο εκατομμυριο να του δωσει δικαστηριο την κηδεμονια.

bebeagel

# 11 στις 20/3/2012
author
Γυναίκα / 45 / Παντρεμένη
Ν. Έβρου / Ορεστιάδα
Απαντήσεις: 8
ηρεμησε και σκεψου.αυτο το πατερα προτυπο θελεις για τα αγγελουδια σου;αρχισε να σχεδιαζεις απο τωρα τη φυγη σου.εχεις τα παιδακια σου,τι αλλο θελεις;;;;; για ολα τα αλλα θα βρεθει λυση.σου ευχομαι τα καλυτερα!!

John_sd

# 12 στις 21/3/2012
author
Ανδρας / 30 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Καλλιθέα
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 88
βρες εναν καλο δικηγορο και συμβουλεψου τον!! δωρεαν ειναι..
οσο παραμενει αυτη οι κατασταση κανεις κακο στα παιδια σου!!
τζογος κ αλκοολ δεν θεραπευονται!!
και εξηγησε στους γονεις σου τι γινετε....και αν θελουν να πανε να ζησουν αυτοι με αυτον τον ανθρωπο!!!
τα παιδια πανε με την μητερα...αλλα μην κανεις το λαθος κ τα αποκοψεις τελειως απο τον πατερα τους!!χρειαζονται την αγαπη κ των δυο!!!!

morgoth

# 13 στις 22/3/2012
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 3.461
ενας χωρισμος , ακομα και η σκεψη του, ειναι επωδυνος οταν εισαι με δυο παιδια και 11 χρονια. Χιλια ερωτιματικά και ακομα περισσοτερες ανασφάλειες. Και ειδικα οταν δεν υπαρχει ανταποκριση απο την αλλη πλευρά. Οταν ο αλλος δογματικά αρνειται καθε ειδους διαλογο και διαπραγματευση σε βασικα πραγματα.
Οτι και να αποφασισεις θα πρεπει να το στηριξεις παση θυσια. Κανε αρχη με καποιο δικηγορο και ενα καλο συμβουλο ψυχικής υγειας. ο πρωτος θα σε ενημερωσει για τα θεματα που προκυπτουν απο τη λυση ενος γαμου, ο δευτερος θα σε στηριξει και ενδεχομενως να σε βαλει σε μια διαδικασια σκεψης διαφορετική απο αυτη που εχεις συνηθισει.
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost