Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

το μωρο δεν ερχεται..

Σελίδα : 1

bebeagel

# 1 στις 20/3/2012
author
Γυναίκα / 45 / Παντρεμένη
Ν. Έβρου / Ορεστιάδα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 8
'Aρεσαν+: 0%

το μωρο δεν ερχεται..

Γεια σας.ειμαι νεα σε αυτη τη κοινοτητα.ελπιζω να με συγχωρεσετε για τυχον λαθη μου.. το προβλημα μου ειναι οτι ειμαι 3 χρονια παντρεμενη κανω ελευθερα ερωτα με τον ανδρα μου και το μωρακι δεν ερχεται.οι γιατροι που εχω παει λενε οτι φταιει το αγχος.μιας και εχω κανει σαλπιγγογραφια,και ολες τις σχετικες εξετασεις για να δω αν ειμαι γονιμη και ειναι ολα οκ.το προβλημα το μεγαλυτερο ειναι οτι εχω χασει το κουραγιο μου.προσπαθω να ειμαι δυνατη και να μην χανω τις ελπιδες μου αλλα τον τελευταο καιρο μου ειναι αδυνατο!ειμαι 35 ετων χρηματα για εξοσωματικη δεν υπαρχουν καθως εγω ειμαι ανεργη και μονο ο ανδρας μου δουλευει.. εχω απελπιστει.. κλαιω συνεχεια.. και το κερασακι στην τουρτα μια γνωστη μου μενει εγκυος και απο τοτε.. περναει καθε λιγο και λιγακι απο το σπιτι για να στριψει το δαχτυλο της στην πληγη μου(φαινεται οτι το κανει επιτηδες γιατι πρν μεινει εγκυος της ειχα ξεκαθαρισει οτι δεν εχουμε πολλα κοινα και δεν μπορουμε να ειμαστε φιλες..) οποιος μπορει να βοηθησει σας παρακαλω να το κανει.ειμαι στα ορια μου.. χρειαζομαι απελπισμενα καποιον να μιλησω

aseglio

# 2 στις 20/3/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Οικονομικα πως θα τα βγαλετε περα με το μωρο;

Λεω εγω τωρα...

Dardana

# 3 στις 20/3/2012
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651

Παράθεση:
Originally posted by bebeagel
Γεια σας.ειμαι νεα σε αυτη τη κοινοτητα.ελπιζω να με συγχωρεσετε για τυχον λαθη μου.. το προβλημα μου ειναι οτι ειμαι 3 χρονια παντρεμενη κανω ελευθερα ερωτα με τον ανδρα μου και το μωρακι δεν ερχεται.οι γιατροι που εχω παει λενε οτι φταιει το αγχος.μιας και εχω κανει σαλπιγγογραφια,και ολες τις σχετικες εξετασεις για να δω αν ειμαι γονιμη και ειναι ολα οκ.το προβλημα το μεγαλυτερο ειναι οτι εχω χασει το κουραγιο μου.προσπαθω να ειμαι δυνατη και να μην χανω τις ελπιδες μου αλλα τον τελευταο καιρο μου ειναι αδυνατο!ειμαι 35 ετων χρηματα για εξοσωματικη δεν υπαρχουν καθως εγω ειμαι ανεργη και μονο ο ανδρας μου δουλευει.. εχω απελπιστει.. κλαιω συνεχεια.. και το κερασακι στην τουρτα μια γνωστη μου μενει εγκυος και απο τοτε.. περναει καθε λιγο και λιγακι απο το σπιτι για να στριψει το δαχτυλο της στην πληγη μου(φαινεται οτι το κανει επιτηδες γιατι πρν μεινει εγκυος της ειχα ξεκαθαρισει οτι δεν εχουμε πολλα κοινα και δεν μπορουμε να ειμαστε φιλες..) οποιος μπορει να βοηθησει σας παρακαλω να το κανει.ειμαι στα ορια μου.. χρειαζομαι απελπισμενα καποιον να μιλησω

ο αντρας σου εκανε εξετασεις; θα πρεπει κι εκεινος να κανει ενα σπερμοδιαγραμμα.
οσον αφορα το αγχος..ολοι το ξερουμε οτι ειναι ανασταλτικος παραγοντας..οσο πιο πολυ αγχωνεστε, τοσο πιο δυσκολο ειναι να προκυψεια μια εγκυμοσυνη.
θεωρω παντως οτι πρεπει να εξετασετε το ενδεχομενο να υπαρχει καποιο θεμα υπογονιμοτητας απο πλευρας του αντρα σου. αν ξερετε σιγουρα οτι δεν υπαρχει κατι παθολογικο..τοτε θα πρεπει με καποιο τροπο να αποβαλεις αυτη την εμμονή και το αγχος που σε διακατεχει.
οσο για τη γνωστη...δυστυχως η κακια του κοσμου δεν εχει ορια. απαγορευσε της να ερχεται, κοψε καθε επαφη.
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

# 4 στις 20/3/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
γνωρίζω πολλές κοπέλες στην ηλικία σου που είναι στην ίδια φάση...
καταρχάς πρέπει να ηρεμήσεις!!! φαίνεται ότι σου έχουν σπάσει τα νεύρα... θα μου πεις και πως γίνεται αυτό? τον τρόπο θα τον βρεις μόνη σου. προσπάθησε να βρεις πράγματα που σε γεμίζουν, ίσως πράγματα που έκανες παλιά και τα έχεις αφήσει, ώστε να αποβάλλεις από το μυαλό σου την εμμονή της εγκυμοσύνης. οι γυναικολόγοι λένε όντως ότι το άγχος ευθύνεται.
εκτός αυτού, αν ήταν τοοοσο εύκολο να πιάσει ένα ζευγάρι παιδί, τότε τα ζευγάρια θα είχαν καμιά ντουζίνα παιδιά το καθένα. από την άλλη 3 χρόνια είναι ικανό διάστημα προσπαθειών, αν προσπαθείτε δηλαδή με κάποια συχνότητα και όχι μόνο στις γόνιμες μέρες...
λες ότι έκανες εξετάσεις και είναι εντάξει. ο άντρας σου έκανε?? συνήθως η πρώτη εξέταση που γίνεται στα ζευγάρια είναι το σπερμοδιάγραμμα.
αν ο άντρας σου έχει κάνει και είναι καλές οι εξετάσεις και εφόσον εσύ δεν έχεις κάποιο πρόβλημα, τότε υπάρχει μέθοδος να μείνεις έγκυος και δεν χρειάζεται να καταφύγεις στην εξωσωματική. η μέθοδος λέγεται "σπερματέγχυση". το κόστος είναι γύρω στα 500 ευρώ.
προτείνω να απευθυνθείς σε κάποιον γυναικολόγο να σε κατευθύνει. αρχίζοντας φυσικά από το να κανει ο άντρας σου εξετάσεις.
τέλος, όσον αφορά στην φιλενάδα που έμεινε έγκυος, μπορείς να κόψεις επαφή αφού σε αναστατώνει. π.χ. να μην σηκώνεις το τηλέφωνο, να λες δικαιολογίες κλπ. αν και υποψιάζομαι ότι η δική σου ψυχολογία φταίει που την βλέπεις ανταγωνιστικά και όχι η δική της συμπεριφορά...

bebeagel

# 5 στις 20/3/2012
author
Ν. Έβρου / Ορεστιάδα
Καταρχην σας ευχαριστω πολυ που μου απαντησατε. aseglio με ενα μισθο τα βγαζουμε περα καθως το σπιτι ειναι δικο μας,κανουμε οικονομια,δεν βγαινουμε εξω για καφεδες ποτα κτλ και κανουμε αρκετα λιτη ζωη,μπορει να μην εχω χρηματα για εξοσωματικη-αποτυχια-ξανα εξοσωματικη-γιατρους ενεσεις φαρμακα κτλ αλλα σιγουρα εχουμε για να κανουμε ενα μωρακι.dardana ναι εχουμε κανει ολες τις απαραιτητες εξετασεις και δεν εχει κανενας απο τους δυο μας προβλημα.Σημερα το πρωι μου ηρθε περιοδος(η ελπιδα κρατησε λιγο και αυτο το μηνα).ειμαι απελπισμενη.προσπαθω να μην σκεφτομαι το μωρο αλλα συνεχως περνουν ασχημες σκεψεις απο το μυαλο μου.. τη γνωστη που σας ελεγα την εχω κοψει εδω και καιρο απο παρεα ομως αυτη συνεχιζει να ερχεται στην πορτα μου και να με ρωταει με (κ καλα )απορια γιατι την αποφευγω.. να σκεφτητε οταν μου ειπε πριν ενα μηνα με μνμ οτι εμεινε εγκυος και αφου τελειωσαμε την κουβεντα μας κ ειπαμε καληνυχτα το τελευταιο της μνμ ελεγε .. ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΣΑ ΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΜΟΥ. δεν εδειξα στεναχωρια με τα νεα της αλλα εδω φαινεται και το τι ανθρωπος ειναι.. με πληγωσε πολυ η συμπεριφορα της.γιατι ξερει οτι ειναι ενα θεμα που με ποναει και ενω βλεπει οτι την αποφευγω συνεχεια με ενοχλει..

# 6 στις 21/3/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Κοπελα μου πρεπει οπωσδηποτε να απαλλαχτεις απο το αγχος και τις καθημερινες σκεψεις που σε στρεσαρουν.Ξερω,θα μου πεις καλη η θεωρια,αλλα πως το κανουμε και πραξη.

Το αγχος σου δημιουργει κακη ψυχολογια και η κακη ψυχολογια παει παρεα με την "αποτυχια".Παρτο αλλιως και σκεψου οτι στην χειροτερη των περιπτωσεων υπαρχουν τοσα παιδακια που περιμενουν ενα σπιτικο να τα στεγασει.Ελαφυνε το με σκεψεις θετικες.Εμενα μου πηρε 4 χρονια να συλλαβω και επισης το μονο θεμα που αντιμετωπιζα ηταν οι πολυκυστικες ωοθηκες που οριακα εχω (διιστανται οι αποψεις των γυναικολογων).
Ενα θεμα που δεν ειναι καν προβλημα και που ομως μπορει να δημιουργει καθυστερηση στην συλληψη.

Αλλωστε εχεις ακομα μια 7ετια ανετα μπροστα σου να προσπαθησετε.Οσο περισσοτερο το σκεφτεσαι και σε αγχωνει ,τοσο θα απομακρυνεται σαν επιτευξη.Στην πλειοψηφια των περιπτωσεων που γνωριζω,μολις το μυαλο καταφερε να απαγκιστρωθει απο αυτες τις αγχογονες καθημερινες σκεψεις,ηρθε αναπαντεχα στην ζωη τους.

Οσο για την κακοηθη φιλεναδα,μην επιτρεπεις στον εαυτο σου να σε επηρεασει η μικροπρεπεια και κακια της.Η ιδια ειναι που θα υποφερει περισσοτερο απο αυτες της τις συμπεριφορες παρα εσυ.Τυπικη και αδιαφορη και να ασχολεισαι με ατομα θετικα.

# 7 στις 20/3/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Καταλαβαίνω την επιθυμία σου να κάνεις παιδί όμως πρόσεξε μην μετατραπεί η επιθυμία σε εμμονή,γιατί τότε θα επηρεάσει τον γάμο σου αρνητικά!

Ζήσε τον έρωτά σου με τον άντρα σου και αν είναι να έρθει θα έρθει!
υ.γ. σου εύχομαι τα καλύτερα!

bebeagel

# 8 στις 20/3/2012
author
Ν. Έβρου / Ορεστιάδα
marili ειχα κοψει επαφες μαζι της πολυ πριν μεινει εγκυος γιατι δεν μου αρεσε ο χαρακτηρας της και οι κινησεις της σε καποια ζητηματα.εβγαζε ζηλεια και κακια σε πολλα θεματα.στις αρχες της γνωριμιας μας της ειχα μιλησει για το θεμα που με καιει,το μωρο που δεν ερχεται.. δεν θελω να της μιλησω ασχημα.δεν ειναι και στο χαρακτηρα μου.ποσο μαλλον τωρα που ειναι κ εγκυος..

Dardana

# 9 στις 21/3/2012
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651

Παράθεση:
Originally posted by bebeagel
Καταρχην σας ευχαριστω πολυ που μου απαντησατε. aseglio με ενα μισθο τα βγαζουμε περα καθως το σπιτι ειναι δικο μας,κανουμε οικονομια,δεν βγαινουμε εξω για καφεδες ποτα κτλ και κανουμε αρκετα λιτη ζωη,μπορει να μην εχω χρηματα για εξοσωματικη-αποτυχια-ξανα εξοσωματικη-γιατρους ενεσεις φαρμακα κτλ αλλα σιγουρα εχουμε για να κανουμε ενα μωρακι.dardana ναι εχουμε κανει ολες τις απαραιτητες εξετασεις και δεν εχει κανενας απο τους δυο μας προβλημα.Σημερα το πρωι μου ηρθε περιοδος(η ελπιδα κρατησε λιγο και αυτο το μηνα).ειμαι απελπισμενη.προσπαθω να μην σκεφτομαι το μωρο αλλα συνεχως περνουν ασχημες σκεψεις απο το μυαλο μου.. τη γνωστη που σας ελεγα την εχω κοψει εδω και καιρο απο παρεα ομως αυτη συνεχιζει να ερχεται στην πορτα μου και να με ρωταει με (κ καλα )απορια γιατι την αποφευγω.. να σκεφτητε οταν μου ειπε πριν ενα μηνα με μνμ οτι εμεινε εγκυος και αφου τελειωσαμε την κουβεντα μας κ ειπαμε καληνυχτα το τελευταιο της μνμ ελεγε .. ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΣΑ ΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΜΟΥ. δεν εδειξα στεναχωρια με τα νεα της αλλα εδω φαινεται και το τι ανθρωπος ειναι.. με πληγωσε πολυ η συμπεριφορα της.γιατι ξερει οτι ειναι ενα θεμα που με ποναει και ενω βλεπει οτι την αποφευγω συνεχεια με ενοχλει..

απο τη στιγμη που κανενας απο τους δυο σας δεν εχει προβλημα..τοτε χρειαζεται να χαλαρωσετε. νομιζω πως το οτι εισαι στο σπιτι σου κανει κακο γιατι σκεφτεσαι αυτο συνεχεια. αν δεν μπορεις να βρεις δουλεια, βρες ενδιαφεροντα άλλα, βγες εξω, κανε μια βολτα, ασχολησου με κατι να ξεχνιεσαι.
αν παλι δεν το "παλευεις" άλλο, τοτε προχωρηστε με σπερματεγχυση. ειναι μια πολυ απλη μεθοδος χωρις ιδιαιτερη ταλαιπωρια, και ουτε μεγαλο κοστος οικονομικο.
οτι και να αποφασισεις ομως, να ξερεις οτι η ψυχολογια παιζει τον πρωτο ρολο..πρεπει οπωσδηποτε να παψεις να σκεφτεσαι αρνητικά και εμμονικά για το θεμα.
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

elena8

# 10 στις 21/3/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Φιλη μου σε καταλαβαινω απολυτα...Απλα εγω προσπαθουσα εναν χρονο να μεινω εγκυος και δεν ερχοταν το μωρακι.Ημουν μεσα στην απογοητευση και τη στεναχωρια.Ποσο μαλλον τωρα εσυ που προσπαθεις τρια χρονια.

Οταν το πηρα αποφαση οτι δε με νοιαζει αν θα ερθει ενα μωρο και μου εφυγε ολο το αγχος...εμεινα εγκυος.Εχει ενα μηνα που γεννησα και πραγματικα τωρα συνειδητοποιω ποσο κακο μπορει να κανει το αγχος.Περνα καλα με τον αντρα σου,απολαυσε τον ερωτα και μη σκεφτεσαι "σημερα ποναω λιγο,πρεπει να εχω ωορρηξια,ειναι και η 14η μερα του κυκλου αρα μπορω να μεινω εγκυος".Ετσι σκεφτομουν εγω και λιγο πολυ ολες ετσι σκεφτομαστε οταν θελουμε να κανουμε μωρο.Διωξε ολες αυτες τις σκεψεις μακρυα!Το ξερω πως σου εχει γινει εμμονη ιδεα και ειναι δυσκολο να χαλαρωσεις αλλα πρεπει!

Σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου συντομα να μας γραψεις οτι εκανες τεστ και βγηκε θετικο!Σκεψου θετικα,κανε ευχαριστες σκεψεις.Ολα θα γινουν στην ωρα τους...χαλαρωσε και ολα θα πανε καλα!

tzoulia49

# 11 στις 21/3/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
ακου κοπελλα μου....

επειδη βιωσα κατι αναλογο οταν προσπαθησα να κανω το πρωτο μου παιδι ....

σε καταλαβαινω απολυτα ...

εγω προσπαθουσα δυομυσι χρονια ....

και το παιδι δεν ερχοταν....

παρ ολου του οτι στο παρελθον ειχα μεινει εγκυος ...

τοτε δεν ημουν ετοιμη να το κρατησω ....

δεν θα ξεχασω τα λογια που μου ειπε ο γιατρος ...

και τα αναφερω...

μπας και ταρακουνησουν κι εσενα ...

εγω ημουν 32 ....

δεν υπαρχει λογος μου ειπε...

να παραμενεις μεσα σ αυτη την δυστυχισμενη κατασταση ...

θα κανουμε ολες τις εξετασεις κι αν δουμε ολα οτι ειναι καλα....

θα κανουμε σπερματεγχυνση ....

και μετα εξωσωματικη ....χωρις να χανουμε χρονο ...
τωρα που εισαι μικρη κι εχεις μεγαλυτερα ποσοστα επιτυχιας ....

κι ολα αυτα πριν 20 χρονια ...
που σημερα τα ποσοστα θα ειναι μεγαλυτερα με τις σημερινες μεθοδους ...εξωσωματικης φανταζομαι....

καταλαβαινω την ψυχικη κολαση που περνας....

και ποσο ειναι ολα ασημαντα μπροστα σ αυτο ...

οσο για τη φιλη σου ...

μην δινεις της δινεις καμια σημασια ...

μην ασχολεισαι και μιζεριαζεις μαζι της ...

κι αν δεν την πολυγουσταρεις απομακρυνε την κι ολας ...

εμεις λοιπον.....

παρ ολου οτι εγω ....

φαινοταν οτι δεν ειχα προβλημα....

ο συζυγος στην παρουσα φαση εδειξε να εχει χαμηλη κινητικοτητα στο σπερμα ..

.εκανε καποια θεραπεια ....

κι οταν πηγα να κανω μια σαλπιγγογραφια ωθηθηκε το σπερμα κι εκανε την γονιμοποιηση ...

κατοπιν ...ο γιος μου που ειναι ο δευτερος ηρθε πολυ ευκολα με την τριτη προσπαθεια ...
ετσι δεν χρειαστηκε να κανω εξωσωματικη ...

τις εξαιτασεις λες τις εκανες ολες ...

σαλπιγγογραφια ...σπερμοδιαγραμμα κλπ?

η σπερματεγχυση ειναι μια πολυ καλη λυση ...

ισως βοηθησει ...

για μενα μην περιμενεις καθολου ...
θα σου φαει τα σωθηκα ολο αυτο ....

αν υπαρχει το προβλημα ..... το αγχος θα ειναι παρον ...

κι αν το αγχος φυγει μετα 10 χρονια ετσι θα εισαι εσυ ?

χωρις παιδακι ?
το αγχος δεν φευγει δια μαγειας ...υπαρχει παντα μια αιτια που κατσικωνεται ...

επισης υπαρχει ενα 10% στα ζευγαρια που εχουν ασυμβατοτητα ...

που ενω δεν υπαρχει προβλημα ....

δεν τεκνοποιουν με τον συγκεκριμενο συντροφο ...ενω με αλλους μπορουν ...
ακου κοριτσι μου ...

ξεκινας με μια σπερματεγχυση ...

κι αν δεις οτι δεν γινεται τιποτα ...πας σε εξωσωματικη ...

οπωσδηποτε ...

δανεισου εν αναγκη ....

δεν αξιζει να εισαι δυστυχισμενη για λιγα ευρω ...

οι εξωσωματικες σημερα εχουν μεγαλα ποσοστα επιτυχιας ...

τωρα που εισαι ακομη νεα θα εχει μεγαλυτερο ποσοστο ...

γιατι οσο θα μεγαλωνεις να ξερεις...

οτι θα μειωνονται οι πιθανοτητες επιτυχιας .......

ειναι ενα προβλημα ...

το οτι εισαι μακρια κι απο ενα μεγαλο αστικο κεντρο ...

βρες εναν καλο γυναικολογο και συμβουλεψου τον ...

θα βρεις την ακρη ...θα προγραμματιστεις ....ενημερωσου μονο και μην χανεις χρονο ...

γιατι δυστυχως πολλες φορες....

μ ολη αυτη την ψυχικη ταλαιπωρια ....

βλεπουμε πολυ συχνα να διαλυονται και ζευγαρια ...
σου ευχομαι ολοψυχα καλη επιτυχια .....

morgoth

# 12 στις 22/3/2012
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.461
εισαι καλα με τον αντρα σου? περνατε καλα? ειστε δεμενοι? Αυτα ειναι τα πιο σημαντικά. αμα τα χετε αυτά μην αγχωνεσαι. θα ρθει και το παιδι

bebeagel

# 13 στις 22/3/2012
author
Ν. Έβρου / Ορεστιάδα
καλησπερα.Μολις ειδα ολες τις απαντησεις σας και ειλικρινα βουρκωσα.(ο ανδρας μου ευτυχως δεν με ειδε γιατι μετα θα επρεπε να δωσω εξηγησεις κ δεν ημουν σε θεση)συγκινηθηκα πραγματικα κοριτσια.ενιωσα μια απιστευτη ζεστασια και αν θελετε το πιστευετε αυτο.Οπως θα καταλαβατε δεν ειμαι και στα καλυτερα μου τελευταια... με κανατε ολες να νιωσω οτι ειστε φιλες μου!!! ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ.ΜΟΥ ΔΩΣΑΤΕ ΜΕΓΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ.τωρα ξερω οτι καπου εκει εξω ειναι καποιος που εχει νιωσει οπως εγω και εχει περασει την πιεση που περναω εγω.. με καταλαβαινει.. μια κοπελα ρωτησε αν ειμαι καλα με τον ανδρα μου.η αληθεια ειναι οτι τα 3 χρονια που προσπαθω ειχα προβληματα λογω της πεθερας μου καια υτο ειχε δημιουργησει μεγαλο προβλημα στη μεταξυ μας σχεση.ομως το τελευταιο χρονο που καταλαβε τι επαιζε τοσο καιρο απο τη μερια της μητερας του.ο ανδρας μου,ειναι ξανα αυτος που γνωρισα.ενα καταπληκτικο παιδι!με αγαπαει με σεβεται,προσπαθει να μη με πληγωνει,να με φροντιζει.τα ιδια βεβαια και εγω!!! προσπαθει να μη με πληγωνει,μου λεει οτι ο θεος θα φερει και σε μας ενα παιδακι σιγουρα να μη στεναχωριεμαι.αλλα ειναι καποιες ωρες που νιωθω οτι ισως,ισως εγω δεν μπορω για τον αλφα βητα λογο να του φερω το μωρακι του στον κοσμο.ισως με καποια αλλη να εκανε μωρο.και ισως να του κανω κακο,και μια μερα να με κατηγορησει για αυτο.αυτα περνανε απο το μυαλο μου οταν με παιρνει απο κατω.και κλεινομαι στον εαυτο μου.. καθε μερα μια προσπαθεια να σηκωθω απο το κρεββατι καθε μερα μια μαχη με τον εαυτο μουνα σταθω στα ποδια μου.μου θυμωνω.σημερα να ξερετε ΜΟΥ ΔΩΣΑΤΕ ΜΕΓΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ.ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ!!!! {tzoulia49} ΘΑ ΚΛΕΙΣΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΟΣΟ ΠΙΟ ΣΥΝΤΟΜΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΣΠΕΡΜΑΤΕΚΧΥΣΗ.. ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!!!

margio95

# 14 στις 8/4/2012
author
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1
Είμαι καινούργια στο forum (γιατι μου αρέσει να διαβάζω και βαριέμαι να γράφω). Πραγματικά θα ήθελα να βοηθήσω με το να σου πω ότι ποτέ δεν πρέπει να το βάζεις κάτω και το κλειδί για την επιτυχία είναι η επιμονή και η υπομονή.Λοιπόν από προσωπική εμπειρία καταλαβαίνω τι παιρνάς είμαι 35 χρονών, παντρεμένη από τα 19 και κατάφερα να αποκτήσω παιδιά στα 32 ,μετά από 13 ολόκληρα χρόνια!!!!!
Είχα κάνει τα πάντα όλες τις εξετάσεις εγώ και ο σύζυγός μου και όλα έδειχναν φυσιολογικά,έκανα δύο σπερματεγχύσεις με πλήρη αποτυχία και όλα τα λεφτά μας πηγαίνανε σε εξετάσεις, γιατρους και φάρμακα. Ώσπου μια ευλογημένη μέρα είπα τέλος δεν με νοιάζει που είναι το πρόβλημα και έτσι έκανα την μία και μοναδική εξωσωματική με πλήρη επιτυχία και απέκτησα τα δίδυμά μου ένα αγοράκι και ένα κοριτσάκι που σήμερα είναι 3,5 χρονων. Κάθε μέρα που παιρνούσε πριν ήταν 'ενας εφιάλτης όλες τριγύρω μου(συνηφάδες,νύφες,φίλες) έμεναν έγκυες στο 1ο και μετά στο 2ο παιδί ,πριν καλά καλά κλείσουν χρόνο παντρεμένες και εμένα με είχαν ξεγραμένη,αλλά γελάει καλύτερα όποιος γελάει τελευταίος. Μη δίνεις σημασία στις σειρήνες γύρω σου και αυτό που θέλεις θα το καταφέρεις ,χαλάρωσε και το μωρό θα έρθει (με τον ένα ή τον άλλο τρόπο) και σε θέλει γερή και δυνατή. Καλή επιτυχία στην προσπάθειά σου, μια φίλη που πέρασε πολλαααααά!!!!!!!
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε