Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

προσγειωση στην πραγματικοτητα

Σελίδα : 1

tasmas

# 1 στις 30/3/2012
author
Ανδρας / 45 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Δυτική) / Βίλια
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 6
'Aρεσαν+: 0%

προσγειωση στην πραγματικοτητα

Οι εξεληξεις του γαμου μου πιστευω προσγειωσε και εμενα και την γυναικα μου στην πραγματικοτητα εκεινη καταλαβε με μια σκληρη συζητηση που καναμε οτι τελικα η επιλογη του να με χωρισει θα αποβει καταστροφικη για την ιδια και τα παιδια και οτι μια επιπολαιωτητα επανω στην ταση φυγης που εχει στο τελος θα καταληξει στα αζητητα διοτι καλα τα συναισθηματα αλα κανενας ξενος αντρας στην ηλικια μας δεν αγωνιζεται για να παρεχει τα παντα σε 2 ξενα παιδια και δη ανεργος απο την αλη εκανα και μια συζητηση καιμε τον υποτηθεμενο φιλο μου οπου ολες τις ευθηνες τις μετεθεσε στην γυναικα μου κατηγορωντας την οτι εκεινη τον κυνηγουσε και αυτος την απεφευγε τα συμπερασματα δικασας.,.παντος μου ειπε οτι φευγει μονιμα επαρχια για θεμα επιβιωσης απο την αλλη χαιρομαι που δεν διαλυθηκε η οικογενεια μου και δεν χανω την γυναικα που υπεραγαπω και τα παιδια μου θα μεγαλωσουν με τα καλυτερα παλευοντας μια ζωη να τους διεκδικω αλα το κενο που θα εισπρατω καθημερινα απο την γυναικα μου θα ειναι ισως δια βιου εκτος αν οχρονος αλαξει την κατασταση ? Ισως αυτο ειναι το τιμημα της αδιαλυτης οικογενειας

aseglio

# 2 στις 30/3/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Μα ουτε ενα κομμα;; Χαθηκα...

efyga

# 3 στις 30/3/2012
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 78
Να ξερεις οτι ουτε η γυναικα σου να φυγει ηθελε.Οταν μια γυναικα παρει αποφαση
να φυγει ,τιποτα δεν την σταματα, καμια συζητηση σκληρη η μη.

Ολα θα πανε καλα και για σενα και για εκεινη και για τα παιδια σας.Στην αρχη θα ειναι δυσκολα και για
τους δυο σας αλλα με κατανοηση και αγαπη ολα θα γινουν.

Λες την υπεραγαπας και μπραβο σου.Να εχεις υπομονη και να δειχνεις αυτη την αγαπη, με καθε
τροπο και καθε στιγμη.

Ειναι πολυ ευκολο να διαλυθει μια οικογενεια.Το δυσκολο ειναι να κρατηθει αγαπημηνη
και ενωμενη.
Στη ζωη μου χρωσταω δυο συγνωμες...μια σε αυτους που με αγαπησαν και τους πληγωσα...και αλλη μια στον εαυτο μου που αγαπησα οσους με πληγωσαν...

# 4 στις 30/3/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
μακαρι ολα να πανε καλα και να μην χρειαστει να διαλυθει τελειως η οικογενεια...

tzoulia49

# 5 στις 30/3/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
φιλε μου ....

μα τω θεω σε λυπαμαι ...

σε λυπαμαι...

γιατι περαν του οτι θεωρεις οτι εκανες την πιο σωστη επιλογη ...

νιωθεις και υπερηφανος ...

που προσπαθεις να χτισεις ξανα ...

πανω στα ερειπια του γαμου σου...

μια νεα ευτυχια ...
φιλε μου να ξερεις ...

οτι σε ερειπια ποτε δεν χτιζεται ...

ενα νεο οικοδομημα ...
εγω δεν θελω να σε αποκαρδιωσω ....

αλλα αντιθετως να σε προετοιμασω ...

για κατι αλλο...

που μπορει να περιμενεις στο μελλον ...

αυτη η σχεση ---γαμος --- συγγνωμη που θα το πω ωμα ....

αλλα ειναι ...για τα σκουπιδια ...

....αυτο δεν προκειται να φτιαξει ποτε ...τελεια και παυλα ...

και να περιμενεις πολυ συντομα ...

και τον επομενο αντιζηλο ...
με το να την αγαπας εσυ ...

και με το να υποκρινεται αυτη ...

οτι ολα θ αλλαξουν ...και θα γινετε οπως πριν...αυτο δεν προκειται να γινει ...

στο ειπε κι ο φιλος σου ....τον κυνηγαγε ...

.ειλικρινα ...τι να την κανεις μια γυναικα που για σενα δεν εχει αισθηματα ?

εμεις ολοι οσοι παντρευτηκαμε ...ξεκινησαμε απο το σταδιο του να ειμαστε ζευγαρι ...

και κατοπιν γιναμε γονεις ...

τωρα εσας...

το ζευγαρι σας τελειωσε ...και ειστε μονο γονεις ...

πως το βλεπεις ...36 χρονων αντρας...

δεν αξιζει να αγαπιεσαι...

και να εισαι ποθητος απο μια γυναικα ....?

τωρα το θεμα των παιδιων ειναι αλλο κεφαλαιο ...

τα παιδια θεωρω....

οτι πολλες φορες ...

ειναι προτιμοτερο να ζουν σε μια μισοδιαλυμενη οικογενεια ...παρα σε διαλυμενη ....

αλλα κι αυτο βεβαια ...

παιζει αναλογα...

εγω στη θεση σου ξερεις τι θα εκανα ?

στο ειπα και σ αλλο ποστ ...

θα χωριζα ...

θα στηριζα οσο καλυτερα γινοταν τα παιδια μου ...

αλλα την ευτυχια στη ζωη μου θα την διεκδικουσα ...

και τι εχει αλλωστε αξια στη ζωη ?

μονο η ψυχικη μας ισοροπια ...

# 6 στις 31/3/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by tasmas
Οι εξεληξεις του γαμου μου πιστευω προσγειωσε και εμενα και την γυναικα μου στην πραγματικοτητα εκεινη καταλαβε με μια σκληρη συζητηση που καναμε οτι τελικα η επιλογη του να με χωρισει θα αποβει καταστροφικη για την ιδια και τα παιδια και οτι μια επιπολαιωτητα επανω στην ταση φυγης που εχει στο τελος θα καταληξει στα αζητητα διοτι καλα τα συναισθηματα αλα κανενας ξενος αντρας στην ηλικια μας δεν αγωνιζεται για να παρεχει τα παντα σε 2 ξενα παιδια και δη ανεργος απο την αλη εκανα και μια συζητηση καιμε τον υποτηθεμενο φιλο μου οπου ολες τις ευθηνες τις μετεθεσε στην γυναικα μου κατηγορωντας την οτι εκεινη τον κυνηγουσε και αυτος την απεφευγε τα συμπερασματα δικασας.,.παντος μου ειπε οτι φευγει μονιμα επαρχια για θεμα επιβιωσης απο την αλλη χαιρομαι που δεν διαλυθηκε η οικογενεια μου και δεν χανω την γυναικα που υπεραγαπω και τα παιδια μου θα μεγαλωσουν με τα καλυτερα παλευοντας μια ζωη να τους διεκδικω αλα το κενο που θα εισπρατω καθημερινα απο την γυναικα μου θα ειναι ισως δια βιου εκτος αν οχρονος αλαξει την κατασταση ? Ισως αυτο ειναι το τιμημα της αδιαλυτης οικογενειας

Όταν πείσεις εσένα για αυτά που λες, μετά θα πείσεις και τους άλλους!!! Μην βάζεις την αδιάλυτη οικογένεια σαν ασπίδα... Τον δικό σου πόνο δεν άντεχες.. Θα τον ζεις κάθε μέρα πλέον.... Όσο κυρία κια να είναι η κυρία σου!!!!!

demantz

# 7 στις 31/3/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
ποτε δεν σβηνουν απολυτα καποια αισθηματα που νιωσαμε για τον ανθρωπο μας ακομη και αν καποιες φορες αισθανθηκαμε οτι αδειασαμε οτι βαρεθηκαμε ακομη και αν απατησαμε για τους δικους μας λογους
Εχει τυχει να ξαναερωτευτω τον αντρα μου απο την αρχη και να μην εχει μεινει ουτε τοση μικρη αναμνηση απο ασχημες καταστασεις που ζησαμε(τον απατησα και με απατησε)
Ολα ξαναφτιαχνουν οταν το θελουμε κανε υπομονη και σου ευχομαι το καλυτερο!

tzoulia49

# 8 στην 1/4/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
ntematz....

μην παραποιεις τις ενοιες ....

αλλο απαταω απο εκδικηση.....γιατι με απατησε ...
εκει υπαρχουν αισθηματα ....

κι αλλο απαταω γιατι δεν εχω αισθηματα για τον συντροφο μου ...

εδω η γυναικα αυτουνου του αντρα .....

τα μπλεξε με τον φιλο του ....

γιατι λεει κουραστηκε απο τα παιδια ...κι απο την καθημερινη ρουτινα ...

ξερεις τι ρουτινα την περιμενει απο εδω και περα ουουου ....

δεν μπορω να περιγραψω ....κι ειναι μολις 36 .....

και μη ο καθενας εξ ιδιων κρινει τα αλοτρια ...

παιζει το περιβαλλον ....ο τροπος ζωης ...οι προυποθεσεις .....το προσφορο εδαφος ...οι χαρακτηρες ....

δεν ειναι ολα ....ασπρο μαυρο ....

demantz

# 9 στην 1/4/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by tzoulia49
ntematz....

μην παραποιεις τις ενοιες ....

αλλο απαταω απο εκδικηση.....γιατι με απατησε ...
εκει υπαρχουν αισθηματα ....

κι αλλο απαταω γιατι δεν εχω αισθηματα για τον συντροφο μου ...

εδω η γυναικα αυτουνου του αντρα .....

τα μπλεξε με τον φιλο του ....

γιατι λεει κουραστηκε απο τα παιδια ...κι απο την καθημερινη ρουτινα ...

ξερεις τι ρουτινα την περιμενει απο εδω και περα ουουου ....

δεν μπορω να περιγραψω ....κι ειναι μολις 36 .....

και μη ο καθενας εξ ιδιων κρινει τα αλοτρια ...

παιζει το περιβαλλον ....ο τροπος ζωης ...οι προυποθεσεις .....το προσφορο εδαφος ...οι χαρακτηρες ....

δεν ειναι ολα ....ασπρο μαυρο ....

ναι τζουλια απο αυτην την αποψη εχεις δικαιο...

# 10 στην 1/4/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
...και μη ο καθενας εξ ιδιων κρινει τα αλοτρια ...
Συμφωνω και επαυξανω!

Νομιζω πως το να επιδιωξεις μια υγειη σχεση με τη γυναικα σου ειναι το ζητουμενο.
Ετσι θα εχουν και τα παιδια σου αυτο που λες οτι θελεις να τους προσφερεις.

Οντως εχω χωρισει με δυο παιδια, τα οποια μεγαλωνω μονη μου σε πληροφορω πως υπαρχουν ανδρες (που και εμενα απιστευτο μου φαινοταν) που δεν τους ενδιαφερει καθολου το γεγονος του οτι εχω δυο παιδια και επιπλεον αγαπανε τα παιδια γενικα. Φυσικα και ενας αλλος συντροφος δεν ειναι ο πραγματικος τους πατερας. Εχουν ομως τον πραγματικο τους πατερα που τον βλεπουν καθε 2. Σαββατοκυριακο, δεν ειναι κατι ανυπαρκτο.

Για να μην σε κουραζω ομως, εγω καταλαβαινω και εσενα και την γυναικα οου. Και μην υποτιμας την ρουτινα μιας γυναικας με δυο παιδια. Ειναι πολυ σκηλη η καθημερινοτητα μιας γυναικας οταν βλεπει να εχει εναν ανδρα που ειναι καλος πατερας, εργαζετε και προσφερει τα παντα στην οικογενεια του, αλλα ο συντροφος που ειναι;

Αφησε λοιπον τους μικροεγωισμους και κανονισε να κανενα Σαββατοκυριακο να αφησεις τα παιδια σε κανενα παππου η γιαγια, παρε την γυναικουλα σου και πατε μια εκδρομη.
Ετσι λιγο να αλλαξει το τοπιο, να σπασει η καθημερινοτητα.

cerise

# 11 στις 3/4/2012
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πεύκη
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 7.206
Στο χέρι σας είναι να ξαναφτιάξετε τη σούπα με νέα συνταγή. Είναι μεγάλη σοφία να ξέρεις να συγχωρείς, γιατί αυτό συντελεί πρώτα απ όλα στη δική σου ευτυχία στη συνέχεια. Ο συμβιβασμός είναι ότι χειρότερο. Θέλει να το παλέψετε δηλαδή. Κρίσεις πολλές στις σχέσεις τη σημερινή άθλια εποχή ειδικά. Αλλά η προσπάθεια και η επικοινωνία σε καθημερινή βάση κάνει θαύματα!

morgoth

# 12 στις 3/4/2012
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.461

Παράθεση:
Originally posted by cerise
Στο χέρι σας είναι να ξαναφτιάξετε τη σούπα με νέα συνταγή. Είναι μεγάλη σοφία να ξέρεις να συγχωρείς, γιατί αυτό συντελεί πρώτα απ όλα στη δική σου ευτυχία στη συνέχεια. Ο συμβιβασμός είναι ότι χειρότερο. Θέλει να το παλέψετε δηλαδή. Κρίσεις πολλές στις σχέσεις τη σημερινή άθλια εποχή ειδικά. Αλλά η προσπάθεια και η επικοινωνία σε καθημερινή βάση κάνει θαύματα!

και να συγχωρεις ειλικρινα. οχι να χαμε να λεγαμε.

# 13 στις 7/4/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by tasmas

Aν εσύ τα πιστεύεις, εμάς με περισσεύει!!
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε