Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Εξοδα μενοντας μονος

Σελίδα : 1

John_sd

# 1 στις 9/4/2012
author
Ανδρας / 28 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Καλλιθέα
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 88
'Aρεσαν+: 0%

Εξοδα μενοντας μονος

Προσφατα τσακωθηκα με τους δικους μου αλλη μια φορα και αν και εδω και 2 χρονια σκευτομαι να φυγω τωρα ισως να ειναι η ωρα.. Οι γονεις μου ειναι χωρισμενοι κ ο πατερας μου δινει διατροφη για εμενα και την αδερφη μου 1200 ευρω, επισης η γιαγια μου εχει ενα 2αρι 50 τετραγωνικα στο οποιο μπορω πλεον να μεινω γιατι ειναι ξενοικιαστο εδω και 2 μηνες.. Η ερωτηση που θελω να κανω ειναι η εξης.. μπορω αν κανονισω με τον πατερα μου να βαζει τα μισα λεφτα της διατροφης δηλαδη 600 ευρω να μεινω στο 2αρι να πληρωνω νερο τηλεφωνο ρευμα φαγητο?... ειμαι 20 χρονων και η διατροφη θα δινετε ετσι κ αλλιως μεχρι να τελειωσω το πανεπιστημιο.. (επισης υπαρχει περιπτωση να δουλεψω και στον μαγαζι του πατερα μου για 4ωρα μεχρι να τελειωσω τη σχολη.. η μετα απο αυτην(κανονικα) σε περιπτωση που δεν βρισκω δουλεια)

Με φιλους που το εχω συζητησει λενε οτι δεν γινετε.. εγω νομιζω πως τα χρηματα ειναι αρκετα.. καμια συμβουλη?

tzoulia49

# 2 στις 9/4/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
γινεται και παραξινεται ....

δικο σου σπιτι και 600 ευρω καλα ειναι ....

να μην αφησεις τις σπουδες.....

και να απασχολεισαι και στο καταστημα ....οταν μπορεις ....
θα πας και λιγο μετρημενα ....
ολοι μας σττριμωχνομαστε πια ....

και οι φιλοι σου δηλ την βγαζουν με περισσοτερα ?

μην τρελαθουμε τωρα ....εδω ο κοσμος δεν εχει να φαει ....

ο καθενας οτι να ναι.....

mavri_orxidea

# 3 στις 9/4/2012
author
Γυναίκα / 31 / Ελεύθερη
Ελλάδα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1.147
Να το τολμησεις και να μεινεις μονος σου!!!!μαι χαρα θα τα βγαλεις περα!!συμφωνω με τζουλια
When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

glykoula89

# 4 στις 10/4/2012
author
Γυναίκα / 30 / Σε διάσταση
Η.Π.Α.
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 133

Παράθεση:
Originally posted by tzoulia49
γινεται και παραξινεται ....

δικο σου σπιτι και 600 ευρω καλα ειναι ....

να μην αφησεις τις σπουδες.....

και να απασχολεισαι και στο καταστημα ....οταν μπορεις ....
θα πας και λιγο μετρημενα ....
ολοι μας σττριμωχνομαστε πια ....

και οι φιλοι σου δηλ την βγαζουν με περισσοτερα ?

μην τρελαθουμε τωρα ....εδω ο κοσμος δεν εχει να φαει ....

ο καθενας οτι να ναι.....

γεννηθηκα χωρις να το θελω θα πεθαινω χωρις να το θελω τουλαχιστον αφηστε με να ζησω οπως θελω ΕΓΩ!!! Ποσο λυπάμαι τις γυναίκες που λένε ότι όλοι οι άντρες είναι ίδιοι!!! Αν είχαν λίγη αξιοπρέπεια δεν θα ήξεραν όλους τους άντρες!!! ;) Μερικές φορές οι άνθρωποι βάζουν τοίχους, όχι για να κρατήσουν κάποιους απ'έξω αλλά για να δουν ποιος πραγματικά ενδιαφέρεται για να τους γκρεμίσει!!!

# 5 στις 12/4/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Μην το κάνεις, έρχονται νέα μέτρα μετά τις εκλογές... Το χαράτσι θα το πληρώνει η γιαγιά σου για το διαμέρισμα; Με τον πατέρα σου τα πάτε καλά; Γιατί αν πας να δουλέψεις και τσακωθείτε τι θα κάνεις μετα; Νομίζω οτι πρέπει να το καθυστερήσεις λίγο...

Just_Victoria

# 6 στις 27/4/2012
author
Γυναίκα / 29 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Αγιος Κωνσταντίνος
Θέματα: 14
Απαντήσεις: 396
Θα ηταν καλο να το κανεις. Ωριμαζεις, αξιολογεις αλλιως το χρημα, ημιανεξαρτητοποιησε (η ανεξαρτητοποιηση θα ερθει οταν θα δουλευεις και δεν θα ζεις με τα λεφτα των γονιων σου). Τα 600 ευρω το μηνα απο τη στιγμη που δεν επιβαρυνεσαι με ενοικιο σου φτανουν αν φροντισεις βεβαια να μην κανεις σπαταλες. Ακομα και σε περιοδους κρισης- σαν αυτη που βιωνουμε- θα πρεπει να γινονται προσπαθειες απογαλακτισμου απο τους γονεις.
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αν και για το πρώτο δεν ειμαι σιγουρος. ¶λμπερτ Αϊνστάιν
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost