Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΚΑΠΟΥ

Σελίδα : 1

stmaria2

# 1 στις 23/4/2012
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Εύοσμος
Θέματα: 13
Απαντήσεις: 821
'Aρεσαν+: 0%

Να μιλησω καπου

Καλησπέρα σας έχω και πάλι θέμα με τον σύντροφο μου και τώρα μάλλον είναι σοβαρό. Όλα άρχισαν το Σάββατο με μια ασήμαντη αφορμή έχασε ένα ραντεβού για να νοικιάσει το παλιό του διαμέρισμα δεν ήταν σπίτι όταν τον πήρε ο μεσίτης και εκνευρίστηκε πολύ, το δεύτερο εδώ δεν ξέρω αν πρέπει να γελάσω ή κλάψω γιατί έβαλα πλυντήριο κυριακάτικα το τι χαμός έγινε δε θα το πιστεύετε. Σήμερα μάλλον αποκαλύφτηκαν τα πραγματικά αίτια, όπως σας έχω ξαναγράψει είμαι άνεργη οι δουλείες που έχω βρει ως τώρα είναι του κ..........λου λίγο καιρό όμως πριν παρουσιάστηκε μια καλή ευκαιρία με καλό μισθό πάνω στο αντικείμενο μου, δουλειά που θα βοηθούσε όχι μόνο εμένα αλλά και εκείνον σε μεγάλο βαθμό δυστυχώς όμως δεν έγινε, λίγη ώρα αργότερα όμως τηλεφωνώντας στο παλιό μου αφεντικό για ευχές μου έκανε πρόταση για την καινούργια εταιρία και με εκείνον να συμμετέχει στη δουλειά ως τεχνικός σύμβουλος στην αρχή είπε πότε θέλεις να πάμε, αργότερα το είδε τόσο εκδικητικά που μου είπε "όταν έφυγες από εκεί (τη δουλειά) δεν το συζήτησες μαζί μου τώρα εμένα τι με θέλεις;;". Μου είπε επίσης ότι δεν το στήριξα ποτέ και σε τίποτα πράγμα που δεν είναι αλήθεια, και άλλα πολλά και βαριά και αν θέλω να πάω μόνη μου. Σημ. Για να πάρουν έμενα θα πάρουν πρέπει να δεχθεί και εκείνος. Το ξέρω ότι τον τελευταίο καιρό είναι πολύ αγχωμένος με τα οικονομικά (είναι δημόσιος υπάλληλος με πολλές περικοπές) όμως δε φταίω εγώ και κάνω ότι μπορώ για να μην τον επιβαρύνω. Ειλικρινά αν είχα κάπου να πάω και χρήματα σήμερα θα έφευγα και δεν θα ξαναγύριζα ποτέ

aseglio

# 2 στις 24/4/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
H κρίση θα βγάλει πολλες τέτοιες ιστορίες.

Πολλαπλασιάζονται δυστυχώς.

stmaria2

# 3 στις 24/4/2012
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση

Παράθεση:
Originally posted by stmaria2
Καλησπέρα σας έχω και πάλι θέμα με τον σύντροφο μου και τώρα μάλλον είναι σοβαρό. Όλα άρχισαν το Σάββατο με μια ασήμαντη αφορμή έχασε ένα ραντεβού για να νοικιάσει το παλιό του διαμέρισμα δεν ήταν σπίτι όταν τον πήρε ο μεσίτης και εκνευρίστηκε πολύ, το δεύτερο εδώ δεν ξέρω αν πρέπει να γελάσω ή κλάψω γιατί έβαλα πλυντήριο κυριακάτικα το τι χαμός έγινε δε θα το πιστεύετε. Σήμερα μάλλον αποκαλύφτηκαν τα πραγματικά αίτια, όπως σας έχω ξαναγράψει είμαι άνεργη οι δουλείες που έχω βρει ως τώρα είναι του κ..........λου λίγο καιρό όμως πριν παρουσιάστηκε μια καλή ευκαιρία με καλό μισθό πάνω στο αντικείμενο μου, δουλειά που θα βοηθούσε όχι μόνο εμένα αλλά και εκείνον σε μεγάλο βαθμό δυστυχώς όμως δεν έγινε, λίγη ώρα αργότερα όμως τηλεφωνώντας στο παλιό μου αφεντικό για ευχές μου έκανε πρόταση για την καινούργια εταιρία και με εκείνον να συμμετέχει στη δουλειά ως τεχνικός σύμβουλος στην αρχή είπε πότε θέλεις να πάμε, αργότερα το είδε τόσο εκδικητικά που μου είπε "όταν έφυγες από εκεί (τη δουλειά) δεν το συζήτησες μαζί μου τώρα εμένα τι με θέλεις;;". Μου είπε επίσης ότι δεν το στήριξα ποτέ και σε τίποτα πράγμα που δεν είναι αλήθεια, και άλλα πολλά και βαριά και αν θέλω να πάω μόνη μου. Σημ. Για να πάρουν έμενα θα πάρουν πρέπει να δεχθεί και εκείνος. Το ξέρω ότι τον τελευταίο καιρό είναι πολύ αγχωμένος με τα οικονομικά (είναι δημόσιος υπάλληλος με πολλές περικοπές) όμως δε φταίω εγώ και κάνω ότι μπορώ για να μην τον επιβαρύνω. Ειλικρινά αν είχα κάπου να πάω και χρήματα σήμερα θα έφευγα και δεν θα ξαναγύριζα ποτέ

Πείτε μου μια γνώμη και για το πως να χειριστώ την πρόταση της δουλειάς και όλο το θέμα με τον σύντροφο μου. Έως αύριο πρέπει να πάρω τηλέφωνο στο παλιό μου αφεντικό δεν θα μας περιμένει για πάντα.

achinos

# 4 στις 24/4/2012
author
Γυναίκα / 54 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.426
Μα τι ρωτας ρε μαρια; αστειευονται με τις δουλειες μερες πουναι; δλδ εχεις παθει τετοιο κοκομπλοκο που δε βλεπεις μπροστα σου...τα αυτονοητα...εδω εχεις κανει τοσα για να βρεις μια εργασια της προκοπης...κι ακομα αναρωτιεσαι;
Θα του πεις..."κοιτα μωρο μου, νομιζω οτι αυτη η κινηση θα κανει καλο κ στους δυο μας...κ θα μ αρεσει ναμαστε μαζι...εγω θα παω...εσυ αμα θελεις ελα..." τοσο δυσκολο ειναι η κατι δεν καταλαβα;
Btw, αυτο το "εγω παω, εσυ αμα θελεις ελα" με περασε απεναντι στο ποταμι, πολλες φορες...

# 5 στις 24/4/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by achinos
Μα τι ρωτας ρε μαρια; αστειευονται με τις δουλειες μερες πουναι; δλδ εχεις παθει τετοιο κοκομπλοκο που δε βλεπεις μπροστα σου...τα αυτονοητα...εδω εχεις κανει τοσα για να βρεις μια εργασια της προκοπης...κι ακομα αναρωτιεσαι;
Θα του πεις..."κοιτα μωρο μου, νομιζω οτι αυτη η κινηση θα κανει καλο κ στους δυο μας...κ θα μ αρεσει ναμαστε μαζι...εγω θα παω...εσυ αμα θελεις ελα..." τοσο δυσκολο ειναι η κατι δεν καταλαβα;
Btw, αυτο το "εγω παω, εσυ αμα θελεις ελα" με περασε απεναντι στο ποταμι, πολλες φορες...

Εαν καταλαβα καλα,για να προσλαβουν την κοπελα,θα πρεπει να αποδεχτει κι ο συντροφος της την προταση!

Εαν ειναι οντως ετσι (και δεν διαβαζα οτι ηθελα!:silly πρεπει να προσπαθησεις με καποιον τροπο να αρθει αυτη η προυποθεση.Γιατι δεν μπορουν να προσλαβουν μονο εσενα?Αλλωστε ο συντροφος σου εργαζεται ηδη στο δημοσιο ετσι δεν ειναι?

Εστιασε σε αυτο σε πρωτη φαση,που ειναι ζωτικης σημασιας και την υπολοιπη συμπεριφορα του την φιλτραρεις πιο ψυχραιμα μετα.

# 6 στις 24/4/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
αντρας με κακαλα ,να τον χαιρεσαι

tzoulia49

# 7 στις 24/4/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
να λειτουργεις αυτονομα ....

αν μπορεις να παρεις εστω και μονη σου την δουλεια....

μην σκεφτεσαι τιποτα αλλο ...

μ αυτον στο μελλον.... μπορει να μην ειστε καν μαζι ....

σκεψου την επαγγελματικη σου αποκατασταση.... και την οικονομικη σου ανεξαρτησια ...

αν αυτος θελει..... ας ακολουθησει αλλιως στη βολτα του ....

περαν της οικονομικης σου ανεξαρτησιας .....

δεν ειναι και εποχη για ξυνιλες ....

stmaria2

# 8 στις 24/4/2012
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ο σύντροφος είναι πολύ καλός μηχανολόγος και η θέση του στη νέα εταιρία θα είναι επικουρική αλλά αναγκαία για την λειτουργία της εγώ από εκεί κάπως έτσι http://sxeseis.gr/viewthread.php?tid=30679 χωρίς να το έχω συζητήσει πρώτα μαζί του τώρα "πληρώνω" αυτό το λάθος κυρίως οικονομικά πάντως σήμερα που το συζήτησα η απάντηση είναι η ίδια. Δεν το συνέχισα για να μην ξαναμάλωσουμε δεν αντέχω άλλους καβγάδες.

# 9 στις 25/4/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Ο σύντροφος είναι πολύ καλός μηχανολόγος και η θέση του στη νέα εταιρία θα είναι επικουρική αλλά αναγκαία για την λειτουργία της εγώ από εκεί κάπως έτσι http://sxeseis.gr/viewthread.php?tid=30679 χωρίς να το έχω συζητήσει πρώτα μαζί του τώρα "πληρώνω" αυτό το λάθος κυρίως οικονομικά πάντως σήμερα που το συζήτησα η απάντηση είναι η ίδια. Δεν το συνέχισα για να μην ξαναμάλωσουμε δεν αντέχω άλλους καβγάδες.

Βρες άλλον σύντροφο μηχανολόγο γιατί αυτό τον κόβω για μίζερο Δημόσιο Υπάλληλο μόνο... Δε θέλει να βγει από τη μιζέρια του.. Προτιμάει τη γκρίνια!!!

inioxos52

# 10 στις 25/4/2012
author
Ανδρας / 64 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Πανόραμα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 7.275
Oπως εχουν γινει τα πραγματα στις μερες μας με τις αναδουλειες, θα σου ελεγα παρε την δουλεια, και αφησε τον μιζερο και κομπλεξικο συντροφο, αφου πλεον δουλειες δεν υπαρχουν, και οι γκομενοι περισσευουν. Θα βρεις αλλον καλυτερο.
...Ναι στην χρηση των Ελληνικων στο διαδικτυο. Σε σας το λεω Ελληνολατρες, που εχετε ακομη Εγγλεζικα ψευδωνυμα. Και δεν εννοω την γραφη...

helen66

# 11 στις 25/4/2012
author
Γυναίκα / 53 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 31
Απαντήσεις: 1.260
Βεβαια εγω τωρα που σου απανταω εχεις κανει ηδη κατι, αλλα λεω να σου πω τη γνωμη μου ετσι για να την εχεις υποψη στα μελλουμενα σου.

ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ δε μπλεκουμε γκομενους και δουλεια.
Στη θεση σου θα εψαχνα να βρω αντικαταστατη/αντιπροταση για τη θεση αυτη. Και ενα παραπανω που ο δικος σου κανει και νουμερα.....

και μη πω την αποψη μου για την σχεση «δημοσιων υπαλληλων» - εργατικοτητας γιατι θα με παρουν με τις λεμονοκουπες εδω μεσα... (ναι ναι ξερω, υπαρχουν και εργατικοι, αλλά δυστυχως ειναι φωτεινες εξαιρεσεις που επιβεβαιωνουν τον κανονα...)
Κι όμως είμαι ακόμα εδώ...

# 12 στις 25/4/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Θεματοθετρια,αντιλαμβανομαι οτι δεν συζητησες μαζι του την προθεση σου να αποχωρησεις απο την τοτε εργασια σου,αλλα πραγματικα αυτο ειναι το λιγοτερο.
Θεωρω οτι ο συντροφος σου θα γνωριζε τις συμπεριφορες του αφεντικου σου απο εξιστορησεις σου,ετσι δεν ειναι?Προφανως και η αγανακτιση που ενιωσες δεν σου αφησε περιθωρια αναβολης της αποφασης σου, ωστε να το συζητησεις με τον συντροφο σου και να την ανακοινωσεις μετα........ σιγα τα αυγα.

Εν προκειμενω τωρα,στο ξαναεγραψα παραπανω,προεχει να βρεις μια φορμουλα να "αποσυνδεσεις" την δουλεια που σου προταθηκε απο τον συντροφο σου και φυσικα να την δεχτεις.

Και να αφησεις τον εξαιρετικο μηχανολογο αλλα οχι και συντροφο , να κουρευεται (για να μην το γραψω πιο ακομψα!!!!)

Δυναμωσε............διεκδικησε αυτα που αξιζει ο εαυτος σου,απαλλαγμενη απο συντροφους και σχεσεις,στασου στα ποδια σου και γινε αφεντικο της παρτη σου.Δεν μπορεις και ουτε και πρεπει να εξαρτας,κατι τοσο ιερο και προσωπικο οσο ειναι η εργασια σου, απο κανεναν και για κανεναν λογο.

Εαν ο ανθρωπος "το χε" ,θα σε ειχε στηριξει ευθυς εξαρχης στην αποφαση σου να εγκαταλειψεις κατι στο οποιο φθειροσουν,χωρις παρατραγουδα και απαιτησεις προηγουμενης ενημερωσης του."Δεν αντεξα ρε αδελφε,αγανακτησα και παραιτηθηκα..." μηπως ειχες να σκεφτεις τα στοματα που ειχες να θρεψεις?
Ή μηπως εκεινος σε αντιστοιχη περιπτωση θα πατουσε pause στην αγανακτιση του,να ενημερωσει την μπουμπου του και να επανελθει με την εγκριση της?
Ναι σιγουρα!!!!!!!!!

# 13 στις 28/4/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Αν είναι δυνατόν.... Δεν το ξέρεις οτι με τις δουλειές των ανδρών δεν ασχολούμαστε;
Μεγα λαθος να εμπλακείτε επαγγελματικά....
Του τσακιζεις την αξιοπρεπεια με το να του βρισκεις δουλεια έτοιμη και γι αυτό σου μίλησε έτσι. Τους ανδρες τους κατευθυνουμε συμβουλευτικα αν θελουμε να τους βοηθησουμε, τους μιλαμε οταν το εχουν αναγκη και το ζητησουν. Γνωμη μου ειλικρινα; Ασε αυτη τη δουλεια , βρες κατι αλλο και βρες τα με τον ανδρα σου.

# 14 στις 11/5/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

εχουμε κανενα νεοτερο??? προσληφθηκατε και οι δυο???
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε