Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Γκαλοπ

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Therion

# 21 στις 30/4/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by methismeno_troufaki

Παράθεση:
Originally posted by Therion
Mostar.

Σε remake?

Ε, να παινέψουμε και το σπίτι μας ντε. Χα!Χα!

velvet2

# 22 στις 30/4/2012
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος
Αλλη χώρα
Θέματα: 38
Απαντήσεις: 1.634
'Aρεσαν+: 0%

Θαυμασιο

Παράθεση:
Originally posted by helen66

Ψαχνω ονοματακι νεανικο, ζορικο, συντομο, πιασαδορικο για νεανικο στεκι (περισσοτερα δε μπορω να πω γιατι υπαρχει και η βιομηχανικη κατασκοπεια ) .

Φραση, λεξη, ιδιωματισμο, κατι που να κανει «κλικ».

Ελα ο καλος νονος/νονα

Marvelous
...
Δεν είναι οι μεταναστες οι εχθροι μας, εχθροι είναι αυτοι που κλεβουν την ζωη μας.

tromokratimeni

# 23 στις 30/4/2012
author
Γυναίκα / 59 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Παπάγου
Θέματα: 17
Απαντήσεις: 1.899
Φατσο-μπούκι

Φατσο-μασαμπούκι
(αν έχει και φαγητό)

Τα φιλαράκια

A blind man once asked a wise man: "can there b anything worse than losng ur eye sight?" The wise man replied: yes.. Losing your vision..

# 24 στις 30/4/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Φάτσες
Φατσούλες
Φρεσκαδούρα
Πάρτο αλλιώς...

Pseydonymo0

# 25 στις 30/4/2012
author
Ανδρας / 82 / Ελεύθερος
Βερμούδες
Θέματα: 16
Απαντήσεις: 399

Έξω η ξενομανία

Παράθεση:
Mμμμμμ βλεπω οι ιδεες βαρανε κοκκινο

το target group θα ναι 15-28 περιπου και αφορα Ελληνικο κοινο οποτε σκεφτομουνα κατι περισσοτερο σε ελληνικη εκφραση που να γραφεται ομως ωραια και στη λατινικη γραφη.

Εγω τα πρωτα που σκεφτηκα ηταν olagiaola, otinanai, αλλα και τα ξενα beclassy, feelgood.

Μπορείς να μου πεις τισ σημαίνει αυτό το target group που πέταξες μέσα σε ελληνικό κείμενο και πόσοι θα το καταλα΄βουν; Και τα λατινικά σου γράμματα που σχεδιάζεις; Ή νομίζεις ότι δεν βρίσκεσαι στην Ελλάδα;
Αν γράφεις greeklish δεν ξέρεις ούτε Αγγλικά ούτε Ελληνικά. Αγράμματος. Ωρίμασε και ξαναέλα.

helen66

# 26 στις 30/4/2012
author
Γυναίκα / 55 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 31
Απαντήσεις: 1.260
Eλα βρε ψευδω χαλαρωσε αμεσως ν αρπαχτεις

ιντερνετικο ειναι το project ( ) οποτε σε λατινικη γραφη θα ειναι.

Και target group σημαινει το κοινο στο οποιο απευθυνεσαι. Σε καλυψα?
Σας ευχαριστω παρα πολυ παιδια για τις ιδεες σας, βρηκα παρα πολλα ενδιαφεροντα, αρκετα ομως απ αυτα δεν μπορουν να χρησιμοποιηθουν γιατι ειναι ονοματα ηδη κατοχυρωμενα ή επιχειρησεις με αυτη την ονομασια, αλλά οπως και να εχει σας ευχαριστω που ασχοληθηκατε μαζι μου

Κι όμως είμαι ακόμα εδώ...

elix_geo

# 27 στην 1/5/2012
author
Ανδρας / 68 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 277
Απαντήσεις: 8.590
Oloikatoooo
YES I DOES... Το μόνο που ζητάω είναι να μην προκαλεί και υποτιμάει τη νοημοσύνη μου ο οποιοσδήποτε ανεγκέφαλος, αριβίστας, διψασμένος για εξουσία έναντι οποιουδήποτε τιμήματος, λαϊκιστής πολιτικός! Θα συμμαχήσω και με το διάβολο, είχε πει κάποτε! Θέλουμε γκούλαγκ με αιρ κοντίσιον!

Pseydonymo0

# 28 στις 2/5/2012
author
Ανδρας / 82 / Ελεύθερος
Βερμούδες
Θέματα: 16
Απαντήσεις: 399

Παράθεση:
Eλα βρε ψευδω χαλαρωσε αμεσως ν αρπαχτεις

ιντερνετικο ειναι το project ( ) οποτε σε λατινικη γραφη θα ειναι.

Και target group σημαινει το κοινο στο οποιο απευθυνεσαι. Σε καλυψα?

Δεν με καλυψες καθόλου. Βάζεις λέξεις αγγλικές μέσα λες και είσαι στην Αγγλία. Σε ρώτησα πόσοι τις καταλαβαίνουν αυτές τις αγγλικές λέξεις και δεν απάντησες. Και αν και ιντερνετικό (διαδικτυακό ταιριάζει καλύτερα), ξένες λέξεις δεν έχουν καμιά δουλειά αφού 1) Απευθύνεσαι σε ελληνικό αναγνωστικό κοινό και 2) κάνεις και τον κόπο να αλλάζεις πληκτρολόγιο κάθε φορά, πράγμα που δεν περιτό, αν γράφεις ελληνικά.
Να σε βοηθήσω: target group = στοχευόμενη ομάδα ή ομάδα στόχου (στα ελληνικά).
Project = πρόγραμμα, σχέδιο, έργο (εξαρτάται από την περίπτωση, εδώ ταιριάζει πρόγραμμα, νομίζω).

Δεν μπορείς να απευθύνεσε σε ελληνικό αναγνωστικό κοινό και να περιμένεις να καταλαβαίνουν όλοι τις ξενομανείς αγγλικούρες σου, που τις βάζεις για να δείξεις ότι ξέρεις αγγλικά ή δεν ξέρω γω για ποιο άλλο σκοπό.

Κάτι ακόμα: Το ελληνικό ερωτηματικό ( στο ελληνικό πληκτρολόγιο βρίσκεται αριστερά από το ς και το γράφεις ευκολότερα από το ξένο (?), αφού για το ξένο χρειάζεσαι δύο πλήκτρα, ενώ για το ελληνικό αρκεί μόνο ένα πλήκτρο. Δηλαδή το ελληνικό είναι βολικότερο.
Αν γράφεις greeklish δεν ξέρεις ούτε Αγγλικά ούτε Ελληνικά. Αγράμματος. Ωρίμασε και ξαναέλα.

ELCHOCLO

# 29 στις 2/5/2012
author
Γυναίκα / 54 / Ελεύθερη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.311
1. domAino

2. syre&ELA

3. tsiba
---tsipa

Aκόμα;

helen66

# 30 στις 2/5/2012
author
Γυναίκα / 55 / Σε σχέση
Θέματα: 31
Απαντήσεις: 1.260
«Δεν με καλυψες καθόλου. Βάζεις λέξεις αγγλικές μέσα λες και είσαι στην Αγγλία. Σε ρώτησα πόσοι τις καταλαβαίνουν αυτές τις αγγλικές λέξεις και δεν απάντησες. »

Εσυ παντως που ζεις στην Αγγλια με καταλαβες μια χαρα...
«Δεν μπορείς να απευθύνεσε σε ελληνικό αναγνωστικό κοινό και να περιμένεις να καταλαβαίνουν όλοι τις ξενομανείς αγγλικούρες σου, που τις βάζεις για να δείξεις ότι ξέρεις αγγλικά ή δεν ξέρω γω για ποιο άλλο σκοπό.»

κι εγω σ αγαπαω βρε αλλά δε το φωναζω.....
Α..... και μια ερωτηση.... τι καιρο ειπαμε κανει στας Μπαχαμας???
Κι όμως είμαι ακόμα εδώ...

Aggelo

# 31 στις 3/5/2012
author
Ανδρας / 51 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.117
Κρίμα !! γιατι είχα φτιαχτει να απαντήσω σε προεκλογικό Γκαλόπ............
Μολις διάβασα τον τίτλο είπα εδω είμαστε......
Αλλά...πήρα την κρυάδα......
Ζήστο με πάθος...και ας είναι λάθος !!!

# 32 στις 3/5/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Πριν σου πω τον τίτλο που μου ήρθε στο μυαλό, θα ήθελα να σου πω ότι δεν τα πάω καλά με τα γαλλικά γενικά... Δεν είναι της ιδιοσυγκρασίας μου.. Έχω όμως διαβάσει κάποια θέματά σου και κάποιες σου απαντήσεις... Και νομίζω ότι αξίζεις τη γαλλική γλώσσα από άποψη εκτίμησης... Αν είχα τη δυνατότητα να εκφραστώ στα γαλλικά θα το έκανα σε άτομα που εκτιμώ.. Κι είσαι ένα απ' αυτά τα άτομα!! Αυτό που προτείνω σαν ονομασία είναι: "c' est moi". Αρκεί ότι κάνεις να χαρακτηρίζει εσένα!!!! Είμαι σίγουρη ότι αυτοί που το αξίζουν θα το καταλάβουν!!!!!

anta20

# 33 στις 10/5/2012
author
Γυναίκα / 31 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Νίκαια
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 11
Δεν αποφάσισα να απαντήσω για να σου δώσω ένα όνομα αγαπητή μου μα θέλω να ρωτήσω: Έχουμε κ Χρυσαυγίτες εθνικιστές εδώ μέσα;;;;;;;;;
Η Μεγαλύτερη Απόλαυση στη ζωή είναι να κάνεις αυτό που οι άλλοι λένε ότι δε μπορείς!!
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε