Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

να δειξω οτο ενδιαφερομαι ή μπαα;

Επιλέξτε σελίδα: (1-7)
Σελίδες 1234567

kapia_kapou_kapote

# 1 στις 7/5/2012
author
Γυναίκα / 27 / Διαζευγμένη
Ν. Δωδεκανήσου / Ρόδος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1
'Aρεσαν+: 0%

να δειξω οτο ενδιαφερομαι ή μπαα;

Παιδια βοηθεια!!! Εχω μεγαλο κολλημα ο οποιος δεν το ξερει σιγουρα δεν ειμαστε στο ιδιο σχολειο και ημουν η πρωιν ενος φιλου του... Στο facebook με εχει κανει προσθηκη και οταν του εκανα like σε μια φωτοηγραφια δεν ανταποδωσε. Εγω ειμαι αρκετα εντυπωσιακη εξωτερικα να του δειξω με.αλλον τροπο εκτος απο τα like οτι ενδιαφερομαι; και αν ναι πως;!

# 2 στις 7/5/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
σκουντηξε τον....

sunnyeyes-

# 3 στις 7/5/2012
author
Γυναίκα / 43 / Σε σχέση
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 18
Απαντήσεις: 4.925

Παράθεση:
Originally posted by georgebest69
σκουντηξε τον....

αφιερωσε του ενα τραγουδακι... λα λα λαλα λα
βαλε μία φωτογραφια σου στο τοιχο του, θα πιασει το υπονοουμενο
βαλε σαν στατους (ετσι λεγετεεεε?) οτι εχεις σχεση μαζι του (παλι θα το πιασει το υπονοουμενο)
κανε σε ολες του τις φωτογραφιες λαικ και σχολια τυπου "Ποσο ωραιος αντρας εισαι θεεε μουυυυ.."
Εαν μετα απο ολα αυτα, εκεινος επιμενει να μην καταλαβαινει. ειναι χαζος ή γκει ή και τα δυο

"Τους δρακους τους σκιζουμε στα τεσσερα... και καμια φορα και στα 8. Δρακοι πολλοι υπηρξανε. Ηλιος ομως ΕΝΑΣ και ΚΑΙΕΙ."

achinos

# 4 στις 7/5/2012
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764
Τι λετε καλε...τοπιασε ο νεος το...υπονοουμενο...κ τωρα αρχιζει το...ψησιμο...κορτσακι, ξεκαβαλα λιγο οχι τπτ αλλο, να του το κανεις λιγο πιο δυσκολο...αντε κ σ ανωτερα...

# 5 στις 7/5/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Οταν τον δεις στο τσατ μιλα του...και βλεπεις πως θα σου απαντησει και το συνεχιζεις

# 6 στις 7/5/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by kapia_kapou_kapote
Εγω ειμαι αρκετα εντυπωσιακη εξωτερικα ...................................

Moνο το οτι λες οτι εισαι εντυπωσιακη εξωτερικα, και μονο το οτι λες οτι δεν ξερεις πως να του δειξεις οτι ενδιαφερεσαι,

εμενα ολο αυτο μου κανει οτι εισαι δυσκολη, οτι εχεις καλαμι και οτι περιμενεις αυτον να στην πεσει και εσυ να το παιζεις ωραια, μοιραια και ιστορια που θα τον φτυνεις συνεχεια.

Τι αλλο να πω. Λυπαμαι

# 7 στις 8/5/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
σκουντηξε τον....

Συμφωνώ απόλυτα... Αρκεί να μην τον ρίξει κάτω με το σκούντημα!!

methismeno_troufaki

# 8 στις 8/5/2012
author
Γυναίκα / 31 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 20.565

Παράθεση:
Originally posted by tp_1978

Παράθεση:
Εγω ειμαι αρκετα εντυπωσιακη εξωτερικα ...................................

Moνο το οτι λες οτι εισαι εντυπωσιακη εξωτερικα, και μονο το οτι λες οτι δεν ξερεις πως να του δειξεις οτι ενδιαφερεσαι,

εμενα ολο αυτο μου κανει οτι εισαι δυσκολη, οτι εχεις καλαμι και οτι περιμενεις αυτον να στην πεσει και εσυ να το παιζεις ωραια, μοιραια και ιστορια που θα τον φτυνεις συνεχεια.

Τι αλλο να πω. Λυπαμαι

Κάθε φορά η ίδια κασέτα...

Τώρα για σένα θεματοθέτρια που ανησυχείς επειδή δεν σου έκανε like στη φωτογραφία μίλησε του βρε πουλάκι μου και βλέπουμε.
Μην ψάχνεις την ευτυχία, είναι πάντα μέσα σου...

achinos

# 9 στις 8/5/2012
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764
Ρε τρουφακι διαβασε το αλλιως...

"εμενα ολο αυτο μου κανει οτι ειναι δυσκολος, οτι εχει καλαμι και οτι περιμενει εσενα να του την πεσεις και αυτος να το παιζει ωραιος, μοιραιος και ιστοριας που θα σε φτυνει συνεχεια..."

Μονο τα γεγονοτα δεν αλλαζουνε...
"Εγω ειμαι αρκετα εντυπωσιακη εξωτερικα " καλα... το εμπεδωσαμε...

# 10 στις 8/5/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by achinos
Ρε τρουφακι διαβασε το αλλιως...

"εμενα ολο αυτο μου κανει οτι ειναι δυσκολος, οτι εχει καλαμι και οτι περιμενει εσενα να του την πεσεις και αυτος να το παιζει ωραιος, μοιραιος και ιστοριας που θα σε φτυνει συνεχεια..."

Μονο τα γεγονοτα δεν αλλαζουνε...
"Εγω ειμαι αρκετα εντυπωσιακη εξωτερικα " καλα... το εμπεδωσαμε...

ε;;;;;;;;;;

mavri_orxidea

# 11 στις 8/5/2012
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
Ελλάδα
Απαντήσεις: 1.147
Να κανεις αυτο που σου ειπε η ΑΙΝΤΕ να τον βρεις στο chat να του μιλησεις και μην τρελενεσαι επειδη δεν εκανε like δεν σημαινει τιποτα αυτο
When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

# 12 στις 8/5/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ξερετε τι μου κανει εντυπωση;;;;

Οτι οσα θεματα γυναικων εχω διαβασει εδω μεσα, ολες γραφουν πανω κατω τα ιδια. Δηλαδη οτι ΔΗΘΕΝ γουσταρουν καποιον, και χωρις να εχουν κανει την παραμικρη κινηση για να του το δειξουν, ξενερωνουν επειδη εκεινος δεν τους την επεσε.

Με λιγα λογια ΧΩΡΙΣ να γουσταρουν καποιον εχουν την απαιτηση ΑΥΤΟΣ να τις κυνηγησει και αυτες να το παιζουν δυσκολες.

Δεν εχω διαβασει και τιποτα διαφορετικο απο αυτο.

nuvola

# 13 στις 8/5/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
σκουντηξε τον....

ελαφρά?? ή να τον πετάξει απ τον καναπέ...??

# 14 στις 8/5/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by nuvola

Παράθεση:
σκουντηξε τον....

ελαφρά?? ή να τον πετάξει απ τον καναπέ...??

αν δεχτουμε τον ισχυρισμο της θεματοθετριας οτι ειναι σουπερ εμφανισιμη και ο αλλος δεν....και απο τον καναπε να τον πεταξει παλι δεν θα ανταποκριθει αυτος, αν δεν το θελει και ο ιδιος πραγματκα...
ερωτας στα χρονια του facebook, μην χε...

# 15 στις 8/5/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
αν δεχτουμε τον ισχυρισμο της θεματοθετριας οτι ειναι σουπερ εμφανισιμη και ο αλλος δεν....και απο τον καναπε να τον πεταξει παλι δεν θα ανταποκριθει αυτος, αν δεν το θελει και ο ιδιος πραγματκα...

Το οτι λεει καποια πραγματα η θεματοθετρια δε σημαινει οτι ισχυουν κιόλλας. Αν δεν ακουσεις και την αλλη πλευρα και ακους μονο τη μια πλευρα δε μπορεις να εισαι σιγουρος αν η μια πλευρα σου λεει την αληθεια.

Επισης πρεπει να καταλαβαινει κανεις και να διαβαζει πισω απο τις λεξεις και απο τα γραφομενα. Αν τον γουσταρε δε θα του το ειχε πει;; Θα το ελεγε ΠΡΩΤΑ σε ενα φορουμ με αγνωστους και ΟΧΙ σε αυτον;;
Επισης θα ελεγε οτι ειναι εμφανισημη;; Ξερεις κανεναν που να μη θελει εμφανισημη γκομενα.

Αρα κατι αλλαο συμβαινει. Συμβαινει το οτι αυτη θελει απο ΕΚΕΙΝΟΝ να της δωσει σημασια ωστε να ικανοποιησει τον ναρκισισμο της. Δεν τον γουσταρει πραγματικα, και ειναι απλως ενα ναρκισιστικο, εγωιστικο παιχνιδι.

Επισης δε σου κανει εντυπωση το νικ της θεματοθετριας.
Τι παει να πει καποια καπου καποτε;; Να σου πω εγω τι παει να πει. Παει να πει οτι χεστηκαμε πατοκορφα, δηλαδη ΔΕΝ εχει σημασια πλεον αφου ειναι παρελθον, ''ΚΑΠΟΤΕ'', και φου ειναι ασημαντου γεγονοτος ''ΚΑΠΟΥ'' και αφου ειναι εντελως αγνωστη ''ΚΑΠΟΙΑ''

με λιγα λογια το νικ της θεματοθετριας μας προδιδει οτι ειναι εντελως αγνωστη γιαυτον οποτε της ειναι και ΑΔΙΑΦΟΡΟΣ.

Αν ενδιαφεροταν θα μιλουσε για το σημερα και για το ΑΥΡΙΟ, και οχι καπου καποτε , καποια, μιλωντας για τον εαυτον της απο τη θεση που θα την εβλεπε ΕΚΕΙΝΟΣ και οχι απο τη θεση που βλεπει η ιδια τον εαυτο της. ΔΗλαδη δινει εμφαση στο οτι αυτος τη θεωρει αγνωστη και δεν δινει εμφαση στα ΔΙΚΑ ΤΗΣ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ.

Αρα δεν υπαρχουν δικα της συναισθηματα. Ειναι ολο αυτο ενα παιχνιδι που περιμενει σαν κερβερος να της δωσει αυτος σημασια για να του ριξει χιλοπιτα (σαν αγνωστη) και ετσι να ικανοποιησει τον γυναικειο της εγωισμο.

Υ.Γ: Επισης τιτλο θεματος ''να δειξω οτι ενδιαφερομαι ή μπαα;.
Δεν λεει ''πως να διξω οτι ενδιαφερομαι΄..
αλλα λεει ''μπαααααααααα''. Το οποιο μεταφραζεται ως ''δεν ενδιαφερομαι''

# 16 στις 8/5/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Παράθεση:

Το οτι λεει καποια πραγματα η θεματοθετρια δε σημαινει οτι ισχυουν κιόλλας. Αν δεν ακουσεις και την αλλη πλευρα και ακους μονο τη μια πλευρα δε μπορεις να εισαι σιγουρος αν η μια πλευρα σου λεει την αληθεια.

Επισης πρεπει να καταλαβαινει κανεις και να διαβαζει πισω απο τις λεξεις και απο τα γραφομενα. Αν τον γουσταρε δε θα του το ειχε πει;; Θα το ελεγε ΠΡΩΤΑ σε ενα φορουμ με αγνωστους και ΟΧΙ σε αυτον;;
Επισης θα ελεγε οτι ειναι εμφανισημη;; Ξερεις κανεναν που να μη θελει εμφανισημη γκομενα.

Αρα κατι αλλαο συμβαινει. Συμβαινει το οτι αυτη θελει απο ΕΚΕΙΝΟΝ να της δωσει σημασια ωστε να ικανοποιησει τον ναρκισισμο της. Δεν τον γουσταρει πραγματικα, και ειναι απλως ενα ναρκισιστικο, εγωιστικο παιχνιδι.

Τι παει να πει καποια καπου καποτε;; Να σου πω εγω τι παει να πει. Παει να πει οτι χεστηκαμε πατοκορφα, δηλαδη ΔΕΝ εχει σημασια πλεον αφου ειναι παρελθον, ''ΚΑΠΟΤΕ'', και φου ειναι ασημαντου γεγονοτος ''ΚΑΠΟΥ'' και αφου ειναι εντελως αγνωστη ''ΚΑΠΟΙΑ''

με λιγα λογια το νικ της θεματοθετριας μας προδιδει οτι ειναι εντελως αγνωστη γιαυτον οποτε της ειναι και ΑΔΙΑΦΟΡΟΣ.

Αν ενδιαφεροταν θα μιλουσε για το σημερα και για το ΑΥΡΙΟ, και οχι καπου καποτε , καποια, μιλωντας για τον εαυτον της απο τη θεση που θα την εβλεπε ΕΚΕΙΝΟΣ και οχι απο τη θεση που βλεπει η ιδια τον εαυτο της. ΔΗλαδη δινει εμφαση στο οτι αυτος τη θεωρει αγνωστη και δεν δινει εμφαση στα ΔΙΚΑ ΤΗΣ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ.

Αρα δεν υπαρχουν δικα της συναισθηματα. Ειναι ολο αυτο ενα παιχνιδι που περιμενει σαν κερβερος να της δωσει αυτος σημασια για να του ριξει χιλοπιτα (σαν αγνωστη) και ετσι να ικανοποιησει τον γυναικειο της εγωισμο.

αχ ρε tp_1978 γιατι να εισαι τοσο τιπις???????
αν ξαναδιαβασεις το κειμενο μου θα δεις οτι ξεκιναω την προταση μου με την λεξη "αν"....επαναλαμβανω ΑΝ....δεχτουμε τους ισχυρισμους της κ.λ.π....
εσυ τι νομιζεις??? λες να μην εχουμε καταλαβει οτι η κοπελα ειναι μπαζο και ψαχνει να βρει τροπους επικοινωνιας???

για το δευτερο ερωτημα σου εχω να απαντησω οτι...ναι, ξερω πολλους που ΔΕΝ θελουν εμφανισιμη γκομενα αλλα μια ΑΠΛΗ κοπελα που να μπορουν να συννενοηθουν και να μην λεει ο ενας "ασπρο" και ο αλλος "μαυρο"...η ομορφια κρυβεται μεσα μας τιπιιιιιιιιιιιιιιιιιιι.....
για το νικ της θεματοθετριας δεν εχω να σχολιασω κατι....δεν δινω σημασια σε αυτα, ουτε τα θεωρω αντιπροσωπευτικα του χαρακτηρα ενος εκαστου...
το υπολοιπο κειμενο σου ειναι καθαρα "γραφη τιπι" οποτε ουδεν σχολιον...

# 17 στις 8/5/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ειναι κριμα παντως να βλεπεις να εξακολουθει η ιδια κατασταση εν ετη 2012 ακομα και στις πιο μικρες ηλικιες που υποτιθεται οτι ειναι πιο απελευθερωμενες.

Βεβαια στα πιτσιρικια δεν υπαρχει το χάλι που υπαρχει στις γυναικες ανω των 25 ετων σημερα (απο αποψη συντηρητισμου-ταμπου), αλλα και παλι τα πιτσιρικια αν και πιο προχωρημενα απο οτι οι παλαιοτερες γεννιες, εξακολουθουν να μην ειναι και τοσο προχωρημενα οσο θα θελαμε.

methismeno_troufaki

# 18 στις 8/5/2012
author
Γυναίκα / 31 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 20.565

Παράθεση:

Παράθεση:

Το δικό μου το nick τι λέει δηλαδή?
Μην ψάχνεις την ευτυχία, είναι πάντα μέσα σου...

blurred

# 19 στις 8/5/2012
author
Ανδρας / 31 / Σε σχέση
Ν. Αχαϊας / Αιγιο
Απαντήσεις: 6

Παράθεση:
Παιδια βοηθεια!!! Εχω μεγαλο κολλημα ο οποιος δεν το ξερει σιγουρα δεν ειμαστε στο ιδιο σχολειο και ημουν η πρωιν ενος φιλου του... Στο facebook με εχει κανει προσθηκη και οταν του εκανα like σε μια φωτοηγραφια δεν ανταποδωσε. Εγω ειμαι αρκετα εντυπωσιακη εξωτερικα να του δειξω με.αλλον τροπο εκτος απο τα like οτι ενδιαφερομαι; και αν ναι πως;!

κατ αρχήν μπορείς να του κάνεις like σε μια φωτογραφία του που δεν του έχει κάνει κάποιος άλλος και να σου αρέσει παράλληλα.

στην ίδια φωτογραφία σχολίασε του για κάτι που φοράει πχ μια μπλούζα ή ένα ζευγάρι γυαλιά που θέλεις να πάρεις σαν δώρο σε κάποιον γνωστό σου, ωστε να σου πεί από που το πήρε.

Και έτσι απλά ακόμα και άν σου απαντήσει κάνε πως δεν το είδες και ρώτα τον ξανά απο κόντα την επόμενη στο σχολείο, με περισσότερες λεπτομέρειες, χαμηλά τον αμανέ και κοιτώντας τον στα μάτια

τα υπόλοιπα είναι ιστορία

# 20 στις 9/5/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by methismeno_troufaki
Το δικό μου το nick τι λέει δηλαδή?

To δικο σου νικ ειναι πολυ γλυκο και δεν υποννοει τιποτα.
Ειναι απλα ενα ομορφο νικ.
Επιλέξτε σελίδα: (1-7)
Σελίδες 1234567
Δεν μπορείτε να απαντήσετε