Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

να δειξω οτο ενδιαφερομαι ή μπαα;

Επιλέξτε σελίδα: (1-7)
Σελίδες 1234567

# 21 στις 9/5/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by methismeno_troufaki
Το δικό μου το nick τι λέει δηλαδή?

οτι εισαι μπεκρου?

# 22 στις 9/5/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by kapia_kapou_kapote
Παιδια βοηθεια!!! Εχω μεγαλο κολλημα ο οποιος δεν το ξερει σιγουρα δεν ειμαστε στο ιδιο σχολειο και ημουν η πρωιν ενος φιλου του... Στο facebook με εχει κανει προσθηκη και οταν του εκανα like σε μια φωτοηγραφια δεν ανταποδωσε. Εγω ειμαι αρκετα εντυπωσιακη εξωτερικα να του δειξω με.αλλον τροπο εκτος απο τα like οτι ενδιαφερομαι; και αν ναι πως;!

Όλα ξεκίνησαν πριν από έξι μήνες όταν ένας 35χρονος ερωτεύτηκε παράφορα μία κοπέλα μέσω του facebook. Στην αρχή του άρεσε η φωτογραφία που είχε βάλει ως προφίλ και από την πρώτη στιγμή, ξεκίνησε με "σκουντήματα" να την πολιορκεί.

Μετά από μία εβδομάδα προχώρησαν στα μηνύματα. Ο 35χρονος που τυχαίνει να δουλεύει σε εργοστάσιο έξω από την Χαλκίδα, εδώ και αρκετές μέρες ήταν στα high του μιας και όπως εξομολογούνταν στους συναδέλφους του ήταν τρελά ερωτευμένος μαζί της.

Αν και έμενε στην Κρήτη, ο ίδιος ήταν διατεθειμένος να πάει να την βρει και να την παντρευτεί εκεί.

Όπως διαβάζουμε στο EviaNews, όλα πήγαιναν μία χαρά μέχρι που αποφάσισε μετά από τόσους μήνες να πάει να την συναντήσει στο νησί.

Πήρε άδεια από την δουλειά, έκλεισε αεροπορικά εισιτήρια και λίγες ώρες πριν φύγει για το Ελευθέριος Βενιζέλος, χτύπησε το τηλέφωνο του.

"Γεία σου, είμαι η Δήμητρα" του είπε μία αντρική φωνή. Ο 35χρονος έμεινε κάγκελο. "Πως είναι δυνατόν να είσαι η Δήμητρα" του απάντησε. Και τότε του εξήγησε όλο το παραμύθι που του είχε πασάρει.

Ο 35χρονος έπεσε από τα σύννεφα και όταν το είπε στους φίλους του, άλλοι πέθαναν στα γέλια και άλλοι τον πλησίασαν με συμπονετικό ύφος.

Από εδώ και στο εξής το αποφάσισε πως νύφη δεν θα βρει από το facebook.
ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΛΟΙΠΟΝ ΜΗΝ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ.....

hns1602

# 23 στις 9/5/2012
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 7.671
'Aρεσαν+: 0%
Βγείτε έξω ρε παιδιά... που θέλετε φλερτ μέσω fb...

Στο fb μπαίνω σπάνια... παρ' όλα αυτά... κατά καιρούς μου στέλνουν μηνύματα και αιτήματα φιλίας άγνωστοι που έχουμε κοινούς φίλους ή που απλά είδαν τη φωτό μου...

Σκέφτηκα να βάλω ότι είμαι "σε σχέση"... και το έκανα...

Μπαίνω ένα απόγευμα... και μου την πέφτουν τρεις... όλοι με συγκεκριμένες διαθέσεις! Δηλαδή αν δεν είχα βάλει το "σε σχέση" πόσοι θα μου την έπεφταν; Δεκατρείς;

Σκέφτηκα να βάλω πως ενδιαφέρομαι για γυναίκες... μπας και γλιτώσω από τους άσχετους... αλλά μετά σκέφτηκα πως θα πλακώσουν οι λεσβίες... και επιπλέον κάποιοι που ίσως δε με ξέρουν τόσο καλά... θα αναρωτηθούν αν άλλαξα στρατόπεδο...

Σκέφτηκα να βγάλω τη φωτό... αλλά τότε πώς θα με αναγνωρίσουν κάποιοι παλαιοί φίλοι; Με έχουν βρει αρκετοί έτσι...

Πού θέλω να καταλήξω... το fb είναι το τελευταίο μέσο που θα χρησιμοποιούσα για φλερτ... επειδή έχει ευτελιστεί και μαζί με τα ξερά... καίγονται και τα χλωρά...

Για να μην περιαυτολογήσω άλλο... θεματοθέτρια... το fb δεν είναι λύση... μάθε να φλερτάρεις έξω... και άσε τον Η/Υ για χόμπυ και μόνο... το αν θα σου κάτσει κάτι καλύτερο δεν το ξέρεις ποτέ... αλλά μην τρελαίνεσαι κιόλας για κάποιον που σου γυάλισε... άντρες υπάρχουν...
I want a perfect body... I want a perfect soul...

# 24 στις 9/5/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by hns1602
.. θεματοθέτρια... το fb δεν είναι λύση... μάθε να φλερτάρεις έξω... και άσε τον Η/Υ για χόμπυ και μόνο...

Kαλα. Εσυ δε μας ελεγες οτι οι γυναικες δεν φλερταρουν εξω και οτι δεν δεχονται ευκολα το φλερτ απο τους αντρες. Οτι δηλαδη η γυναικα θελει να γνωριστει μεσα απο παρεα για να βρει καποιον. Ειδαλλως δεν φλερταρει εξω με αγνωστους.

Εσυ δεν τα ελεγες αυτα;; Τωρα ξαφνικα τα αναιρεις και λες στη γυναικα να βγει εξω και να φλερταρει.
Αποφασισε λοιπον τι ισχυει.

hns1602

# 25 στις 9/5/2012
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση

Παράθεση:
Originally posted by tp_1978
Kαλα. Εσυ δε μας ελεγες οτι οι γυναικες δεν φλερταρουν εξω και οτι δεν δεχονται ευκολα το φλερτ απο τους αντρες. Οτι δηλαδη η γυναικα θελει να γνωριστει μεσα απο παρεα για να βρει καποιον. Ειδαλλως δεν φλερταρει εξω με αγνωστους.

Εσυ δεν τα ελεγες αυτα;; Τωρα ξαφνικα τα αναιρεις και λες στη γυναικα να βγει εξω και να φλερταρει.

Αποφασισε λοιπον τι ισχυει.

Άλλο τι ισχύει... και άλλο τι προτρέπω τις γυναίκες...

Εγώ είμαι υπέρ του φλερτ έξω... οι περισσότερες γυναίκες όμως κομπλάρουν...

# 26 στις 9/5/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Άλλο τι ισχύει... και άλλο τι προτρέπω τις γυναίκες...

Εγώ είμαι υπέρ του φλερτ έξω... οι περισσότερες γυναίκες όμως κομπλάρουν...

Αρα με λιγα λογια μας λες οτι αυτο που ισχυει ειναι οτι οι γυναικες ειναι ΑΠΛΗΣΙΑΣΤΕΣ εκει εξω, ενω αυτο που τις προτρεπεις ειναι να γινουν πιο προσεγγισιμες και πιο ευκολες στο φλερτ και στους αντρες.
Αφου λοιπον επειβεβαιωνεις συνεχεια οσα εχω πει εδω μεσα εδω και 3 χρονια, για ποιο λογο λοιπον μου λες οτι οι αποψεις μου δεν ειναι σωστες;;

hns1602

# 27 στις 9/5/2012
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση

Παράθεση:
1. Αρα με λιγα λογια μας λες οτι αυτο που ισχυει ειναι οτι οι γυναικες ειναι ΑΠΛΗΣΙΑΣΤΕΣ εκει εξω, ενω αυτο που τις προτρεπεις ειναι να γινουν πιο προσεγγισιμες και πιο ευκολες στο φλερτ και στους αντρες.

2. Αφου λοιπον επειβεβαιωνεις συνεχεια οσα εχω πει εδω μεσα εδω και 3 χρονια, για ποιο λογο λοιπον μου λες οτι οι αποψεις μου δεν ειναι σωστες;;

1. Ναι... συμφωνούμε!

2. Υπάρχουν θέσεις σου με τις οποίες συμφωνώ... και θέσεις σου με τις οποίες διαφωνώ... δεν κρίνω αν είναι σωστές ή όχι... την αποψή μου διατυπώνω κάθε φορά...

Η σκέψη σου έχει μία λογική βάση... αλλά υπάρχουν θέματα τα οποία συνδυάζεις στο μυαλό σου και βγάζεις συμπεράσματα με τα οποία δε συμφωνούμε όλοι, επειδή η επιλογή των δεδομένων σου είναι υποκειμενική...

# 28 στις 9/5/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Παράθεση:
1. Αρα με λιγα λογια μας λες οτι αυτο που ισχυει ειναι οτι οι γυναικες ειναι ΑΠΛΗΣΙΑΣΤΕΣ εκει εξω, ενω αυτο που τις προτρεπεις ειναι να γινουν πιο προσεγγισιμες και πιο ευκολες στο φλερτ και στους αντρες.

2. Αφου λοιπον επειβεβαιωνεις συνεχεια οσα εχω πει εδω μεσα εδω και 3 χρονια, για ποιο λογο λοιπον μου λες οτι οι αποψεις μου δεν ειναι σωστες;;

1. Ναι... συμφωνούμε!

2. Υπάρχουν θέσεις σου με τις οποίες συμφωνώ... και θέσεις σου με τις οποίες διαφωνώ... δεν κρίνω αν είναι σωστές ή όχι... την αποψή μου διατυπώνω κάθε φορά...

Η σκέψη σου έχει μία λογική βάση... αλλά υπάρχουν θέματα τα οποία συνδυάζεις στο μυαλό σου και βγάζεις συμπεράσματα με τα οποία δε συμφωνούμε όλοι, επειδή η επιλογή των δεδομένων σου είναι υποκειμενική...

Κοιτα να δεις.

Εσυ νομιζεις οτι οι γυναικες ειναι απλησιαστες λογω κοινωνικων ταμπου.

Σε αυτο διαφωνουμε. Δεν ειναι απλησιαστες λογω κοινωνικων ταμπου, αλλα λογω της φυσης τους. Και μπορω να στο αποδειξω:
Σε οποιαδηποτε εποχη και να ανατρεξεις στην ιστορια, και σε οποιαδηποτε χωρα οι γυναικες ηταν, ειναι και θα ειναι το ιδιο ακριβως.

Απο τις ισλαμικες χωρες που οι γυναικες φορανε μαντιλι και δεν επιτρεπεται να δει αντρας το προσωπο τους, μεχρι την Νεα Υορκη και απο την Ουγκαντα, μεχρι το Παρισι, οι γυναικες ειναι ΠΑΝΤΟΥ απλησιαστες.

Και αυτο διοτι βιολογικα ο αντρας εχει περισσοτερες σεξουαλικες ορμες και ερωτικη επιθυμια απο οτι οι γυναικες.

hns1602

# 29 στις 9/5/2012
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Κοίτα Τάσο... τα περί φύσης άσε τα... και οι γυναίκες έχουν ορμές... και ας μην έχουν υψηλά επίπεδα τεστοστερόνης... δεν είναι μόνο η τεστοστερόνη υπεύθυνη για τη σεξουαλική επιθυμία...

Για να θέλει όμως μια γυναίκα σεξ... πρέπει ο άντρας που έχει δίπλα της να είναι παρόμοιας σεξουαλικότητας...

Δηλαδή, αν ο άντρας είναι ξεπέτας και ανέραστος... και η γυναίκα φλογερή... το σεξ θα το αποφεύγει μαζί του αφού δεν θα την ικανοποιεί... θα ικανοποιείται μόνη της καλύτερα...

Δεν είναι όλοι οι άντρες τόσο σεξουαλικοί όσο νομίζεις... κυκλοφορούν πολλοί ξενέρωτοι που το παίζουν μεγάλοι εραστές...

# 30 στις 9/5/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Κοίτα Τάσο... τα περί φύσης άσε τα... και οι γυναίκες έχουν ορμές... και ας μην έχουν υψηλά επίπεδα τεστοστερόνης... δεν είναι μόνο η τεστοστερόνη υπεύθυνη για τη σεξουαλική επιθυμία...

Για να θέλει όμως μια γυναίκα σεξ... πρέπει ο άντρας που έχει δίπλα της να είναι παρόμοιας σεξουαλικότητας...

Δηλαδή, αν ο άντρας είναι ξεπέτας και ανέραστος... και η γυναίκα φλογερή... το σεξ θα το αποφεύγει μαζί του αφού δεν θα την ικανοποιεί... θα ικανοποιείται μόνη της καλύτερα...

Δεν είναι όλοι οι άντρες τόσο σεξουαλικοί όσο νομίζεις... κυκλοφορούν πολλοί ξενέρωτοι που το παίζουν μεγάλοι εραστές...

Αν υπαχουν θερμες γυναικες οπως υποστηριζεις, για ποιο λογο λοιπον ειναι και αυτες απλησιαστες με τους αντρες και για ποιο λογο ψαχνουν να βρουν ΕΝΑΝ αντρα μονο;;

# 31 στις 9/5/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Σκέφτηκα να βάλω ότι είμαι "σε σχέση"... και το έκανα...

Μπαίνω ένα απόγευμα... και μου την πέφτουν τρεις... όλοι με συγκεκριμένες διαθέσεις! Δηλαδή αν δεν είχα βάλει το "σε σχέση" πόσοι θα μου την έπεφταν; Δεκατρείς;

τωρα μου εκανες την καρδια περιβολι....
και εγω ηλπιζα να στην πεσω το απογευμα στο fb μεταξυ 6 με 7, αλλα με αποκαρδιωσες...
το καμακι αναβαλλεται επ΄αοριστον....

hns1602

# 32 στις 9/5/2012
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση

Παράθεση:
Αν υπαχουν θερμες γυναικες οπως υποστηριζεις, για ποιο λογο λοιπον ειναι και αυτες απλησιαστες με τους αντρες και για ποιο λογο ψαχνουν να βρουν ΕΝΑΝ αντρα μονο;;

Πρώτον, δεν είναι απλησίαστες... δεύτερον... ποιος είπε ότι έχουν μόνο έναν άντρα;

Δύσκολα ένας (μόνο) άντρας τις καλύπτει αυτές... θα πρέπει να είναι μεγάλο αστέρι ο τύπος για να κρατήσει μία τέτοια γυναίκα μόνο δική του...

hns1602

# 33 στις 9/5/2012
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση

Παράθεση:
Originally posted by georgebest69
τωρα μου εκανες την καρδια περιβολι....
και εγω ηλπιζα να στην πεσω το απογευμα στο fb μεταξυ 6 με 7, αλλα με αποκαρδιωσες...
το καμακι αναβαλλεται επ΄αοριστον....

Αν είχες και εσύ συγκεκριμένες διαθέσεις σεξουαλικού προσανατολισμού με το καλημέρα... θα έτρωγες άκυρο ούτως ή άλλως...

Να είσαι σταθερός στους στόχους σου ματζού και ξερό ψωμί...

# 34 στις 9/5/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Πρώτον, δεν είναι απλησίαστες... δεύτερον... ποιος είπε ότι έχουν μόνο έναν άντρα;

Δύσκολα ένας (μόνο) άντρας τις καλύπτει αυτές... θα πρέπει να είναι μεγάλο αστέρι ο τύπος για να κρατήσει μία τέτοια γυναίκα μόνο δική του...

Καλα φασκεις και αντιφασκεις;;;;;
1ον:
Εσυ δεν ειπες οτι οι γυναικες δεν δεχονται το φλερτ και οτι ειναι απλησιαστες. Τωρα μου τα γυσρνας παλι;;;

2ον: Ποιος σου ειπε να κρατησει κανεις μια γυναικα. Τι ειναι η γυναικα; Τροπαιο για να την κρατησει. Σαν μεγαλη ιδεα δεν εχετε εσεις οι γυναικες για τον εαυτο σας;;

Δεν μου απαντησες στο ερωτημα μου.

Αν υπαρχουν θερμες γυναικες οπως λες, για ποιο λογο ειναι ΚΑΙ αυτες απλησιαστες;;;;

# 35 στις 9/5/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Αν είχες και εσύ συγκεκριμένες διαθέσεις σεξουαλικού προσανατολισμού με το καλημέρα... θα έτρωγες άκυρο ούτως ή άλλως...

Να είσαι σταθερός στους στόχους σου ματζού και ξερό ψωμί...

χυλοπιτα Νο 2....μετα την ματζου, ηρθε η σειρα της χαρουλας να μου την προσφερει...τι καλα...στις 3 η μια δωρο...

υ.γ. εξι και εικοσι ειναι...προλαβαινω ακομα...

KLELIA22

# 36 στις 9/5/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by sunnyeyes-

Παράθεση:
Originally posted by georgebest69
σκουντηξε τον....

αφιερωσε του ενα τραγουδακι... λα λα λαλα λα
βαλε μία φωτογραφια σου στο τοιχο του, θα πιασει το υπονοουμενο
βαλε σαν στατους (ετσι λεγετεεεε?) οτι εχεις σχεση μαζι του (παλι θα το πιασει το υπονοουμενο)
κανε σε ολες του τις φωτογραφιες λαικ και σχολια τυπου "Ποσο ωραιος αντρας εισαι θεεε μουυυυ.."
Εαν μετα απο ολα αυτα, εκεινος επιμενει να μην καταλαβαινει. ειναι χαζος ή γκει ή και τα δυο

ή απλως δεν τη γουσταρει....

# 37 στις 9/5/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by KLELIA22
ή απλως δεν τη γουσταρει....

Το πιο πιθανο ειναι να μην τον γουσταρει εκεινη

KLELIA22

# 38 στις 9/5/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by AINTE
Οταν τον δεις στο τσατ μιλα του...και βλεπεις πως θα σου απαντησει και το συνεχιζεις

... κι αν δεν της απαντησει..?...

οεο..?
αντε μασε εσυ τη μικρη απο τα πατωματα που θα 'χει φαει ηττα...

εμ μαζεψε τα κουραγια της να του μιλησει του παλικαρου...
εμ να την φτυσει πανηγυρικα...

KLELIA22

# 39 στις 9/5/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Το πιο πιθανο ειναι να μην τον γουσταρει εκεινη

καλα εσυ... ΤΟ ΧΑΒΑ ΣΟΥ!
ρε συ .. σε λεει τονε μπανισε.. και αστραψε το ματι της!!!!!!
μπωωωωωωωωωωωωωωωωωω

# 40 στις 9/5/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by KLELIA22

Παράθεση:
Originally posted by AINTE
Οταν τον δεις στο τσατ μιλα του...και βλεπεις πως θα σου απαντησει και το συνεχιζεις

... κι αν δεν της απαντησει..?...

οεο..?
αντε μασε εσυ τη μικρη απο τα πατωματα που θα 'χει φαει ηττα...

εμ μαζεψε τα κουραγια της να του μιλησει του παλικαρου...
εμ να την φτυσει πανηγυρικα...

Σιγα την ηττα. Δηλαδη ο μοναδικος αντρας ειναι αυτος στον κοσμο;
Και που ξερεις εσυ οτι τον γουσταρει και δεν ειναι απλως ενα παιχνιδακι της για να τον τσικγλισει να της δωσει σημασια και μετα να τον απορριψει. Που ξερεις εσυ αν δε θελει να το παιξει δυσκολη;
Επιλέξτε σελίδα: (1-7)
Σελίδες 1234567
Δεν μπορείτε να απαντήσετε