Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

να δειξω οτο ενδιαφερομαι ή μπαα;

Επιλέξτε σελίδα: (1-7)
Σελίδες 1234567

flat_line

# 121 στις 12/5/2012
author
Ανδρας / 40 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 5.966
'Aρεσαν+: 0%

Δεν μπορείτε να μεταπείσετε τον συνδύκτιο μας τπ.
Σας το γράφω για να μην προσπαθείτε μάταια.
Το αποτέλεσμα είναι να εκνευρίζεστε, και ο θυμός δεν είναι καλός σύμβουλος...

methismeno_troufaki

# 122 στις 12/5/2012
author
Γυναίκα / 31 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 20.565

Παράθεση:
Originally posted by tp_1978

Παράθεση:
Originally posted by methismeno_troufaki

Παράθεση:
θα διαλεγα αυτο που θα μπορουσα να πιω γρηγοροτερα γιατι θα διψαγα τοσο πολυ που θα με ενοιαζε να ξεδιψασω.

Έτσι ακριβώς σκέφτεται και ένας άντρας στα 20 για το σεξ.
Όπως έχεις πει κι εσύ πολλές φορές στα 20 οι άντρες έχετε αυξημένη σεξουαλικότητα. Αυτή η σεξουαλικότητα λοιπόν είναι η δίψα στο παραπάνω παράδειγμα. Έτσι λοιπόν θέλει να κάνει σεξ με τον πιο "απλό" τρόπο που μπορεί για να "ξεδιψάσει".

Ένας άντρας στα 30 όμως, ναι μεν θέλει να πιει νερό ή coca cola αλλά δεν είναι τόσο διψασμένος που να θέλει να την πιει μονορούφι. Θα πιει μια γουλιά, θα παίξει λίγο με το ποτήρι ή με τις φυσαλίδες, θα πιει λίγο ακόμη, θα σκεφτεί να πάρει καλαμάκι κλπ.

Πιστεύω τώρα ότι καταλαβαίνεις τι θέλω να σου πω τόση ώρα.

Ξεχασες κατι ομως. Το σεξ δεν χορταινεται. Δηλαδη δεν ειναι σαν το νερο που θα ξεδιψασεις.

ο αντρας στα 20 μπορει να θελει να ικανοποιηθει γρηγορα. Μολις ομως ικανοποιηθει μετα ειναι ετσοιμος και για δευετη φορα και για τριτη φορα και για τεταρτη φορα. Και ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ τον ενδιαφερει να ικανοποιησει και τη γυναικα.

Ο αντρας στα 20 δε σταματαει ποτε.
Αντιθετα ο αντρας μετα τα 30 ναι μεν τον ενδιαφερει απο την πρωτη φορα η ικανοποιηση της γυναικας, ομως εξαντλειται πολυ γρηγορα και δε μπορει να τα καταφερει. Η δεν εχει ορεξη (στυση) αρα δε μπορει να λειτουργησει απο την αρχη. (τα στατιστικα προβληματα στυσης που μου εδωσες την αλλη φορα)

Να σου κάνω άλλη μια ερώτηση? Θα προτιμούσες μια γυναίκα που εκεί που το κάνατε ωραία και καλά, και να τα αχ και τα βαχ, να σηκωνόταν, να πήγαινε να φάει πχ και να σε άφηνε στα κρύα του λουτρού ενώ εσύ δεν είχες ικανοποιηθεί ακόμη ή μια γυναίκα που να έκανε ότι μπορούσε για να περάσετε καλά?
Μην ψάχνεις την ευτυχία, είναι πάντα μέσα σου...

# 123 στις 12/5/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:

Να σου κάνω άλλη μια ερώτηση? Θα προτιμούσες μια γυναίκα που εκεί που το κάνατε ωραία και καλά, και να τα αχ και τα βαχ, να σηκωνόταν, να πήγαινε να φάει πχ και να σε άφηνε στα κρύα του λουτρού ενώ εσύ δεν είχες ικανοποιηθεί ακόμη ή μια γυναίκα που να έκανε ότι μπορούσε για να περάσετε καλά?

Θα σου απαντησω με προσωπικο παραδειγμα.

Εγω οταν ημουν στα 20 και τελειωνα, δε μου επεφτε. μπορουσα να συνεχισω και αφου ειχα τελειωσει κανονικοτατα.
Μολις τελλειωνα και δευτερη φορα παλι δε μου επεφτε. Συνεχιζα παλι.
Μολις τελειωνα τριτη φορα εκει μπορι κατι να γινοταν. Αλλα μη φανταστεις . Σε 2 λεπτα ημουν παλι ετοιμος.

Τελος παντων ειχα τετιες ορμες, που μονο με τη σκεψη μπορουσα να διατηρησω τη στυση ολο το 24ωρο οσες φορες και να τελειωνα.
Σημερα στα 33 μου ακομα και οταν ερεθιζομαι εγκεφαλικα, στυση δεν υπαρχει. Πρεπει να προσπαθησω πολυ για να εχω, ποσο μαλλον και για να τη διατηρησω.

πηγα σε γιατρο και εκανα εξετασεις. Μου ειπε οτι δεν εχω προβλημα, ομως με ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΣΕ, οτι οσο περνανε τα χρονια οι αντοχες πεφτουν. Με διαβεβαιωσε οτι δε θα ξαναγινω οπως ημουν στα 20 ουτε οπως ημουν στα 25 ουτε οπως ημουν στα 30. Σταδιακα υποχωρει ολο και περισσοτερο και ειναι φυσιολογικο.

Και μαλιστα μου εφερε το εξης παραδειγμα : Ενας 20αρης μπορει να τρεξει γυρω απο το τετραγωνο 10 φορες και να μην κουραστει. Ενας 30αρεις θα τρεξει γυρω απο το τετραγωνο και τη δευτερη φορα θα τα φτυσει. Ενας 40αρης δε θα μπορεσει να τρεξει ουτε τη μια φορα γυρω απο το τετραγωνο.

υπαρχει δηλαδη η βιολογικη φθορα της ηλικιας (ειδικα στους αντρες στο σιγκεκριμενο θεμα).

methismeno_troufaki

# 124 στις 12/5/2012
author
Γυναίκα / 31 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη

Παράθεση:
Originally posted by flat_line

Δεν μπορείτε να μεταπείσετε τον συνδύκτιο μας τπ.
Σας το γράφω για να μην προσπαθείτε μάταια.
Το αποτέλεσμα είναι να εκνευρίζεστε, και ο θυμός δεν είναι καλός σύμβουλος...

Απ'ότι βλέπεις δεν έχω εκνευριστεί ακόμη. Βέβαια δεν προσπαθώ και να τον μεταπείσω. Μου αρκεί αν σκεφτεί έστω και λίγο κάποια πράγματα.

methismeno_troufaki

# 125 στις 12/5/2012
author
Γυναίκα / 31 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη

Παράθεση:

Παράθεση:

Θα σου απαντησω με προσωπικο παραδειγμα.

Εγω οταν ημουν στα 20 και τελειωνα, δε μου επεφτε. μπορουσα να συνεχισω και αφου ειχα τελειωσει κανονικοτατα.
Μολις τελλειωνα και δευτερη φορα παλι δε μου επεφτε. Συνεχιζα παλι.
Μολις τελειωνα τριτη φορα εκει μπορι κατι να γινοταν. Αλλα μη φανταστεις . Σε 2 λεπτα ημουν παλι ετοιμος.

Τελος παντων ειχα τετιες ορμες, που μονο με τη σκεψη μπορουσα να διατηρησω τη στυση ολο το 24ωρο οσες φορες και να τελειωνα.
Σημερα στα 33 μου ακομα και οταν ερεθιζομαι εγκεφαλικα, στυση δεν υπαρχει. Πρεπει να προσπαθησω πολυ για να εχω, ποσο μαλλον και για να τη διατηρησω.

πηγα σε γιατρο και εκανα εξετασεις. Μου ειπε οτι δεν εχω προβλημα, ομως με ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΣΕ, οτι οσο περνανε τα χρονια οι αντοχες πεφτουν. Με διαβεβαιωσε οτι δε θα ξαναγινω οπως ημουν στα 20 ουτε οπως ημουν στα 25 ουτε οπως ημουν στα 30. Σταδιακα υποχωρει ολο και περισσοτερο και ειναι φυσιολογικο.

Και μαλιστα μου εφερε το εξης παραδειγμα : Ενας 20αρης μπορει να τρεξει γυρω απο το τετραγωνο 10 φορες και να μην κουραστει. Ενας 30αρεις θα τρεξει γυρω απο το τετραγωνο και τη δευτερη φορα θα τα φτυσει. Ενας 40αρης δε θα μπορεσει να τρεξει ουτε τη μια φορα γυρω απο το τετραγωνο.

υπαρχει δηλαδη η βιολογικη φθορα της ηλικιας (ειδικα στους αντρες στο σιγκεκριμενο θεμα).

Δεν σε ρώτησα για τις ορμές σου τπ. Σε ρώτησα ποια από τις δύο γυναίκες θα προτιμούσες. Την πρώτη ή τη δεύτερη?

# 126 στις 12/5/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Δεν σε ρώτησα για τις ορμές σου τπ. Σε ρώτησα ποια από τις δύο γυναίκες θα προτιμούσες. Την πρώτη ή τη δεύτερη?

Θα προτιμουσα τη γυναικα που θα ηθελε να περασουμε καλα. Δηλαδη τη δευτερη

methismeno_troufaki

# 127 στις 12/5/2012
author
Γυναίκα / 31 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη

Παράθεση:

Έτσι και οι γυναίκες προτιμούμε κάποιον που θα μπορέσει να μας κάνει να περάσουμε καλά. Κι αυτό δεν έρχεται αποκλειστικά με την ποσότητα, έρχεται κυρίως με την ποιότητα.

Ένας 20αρης θα είναι "άτσαλος", άτεχνος λόγω απειρίας και άγνοιας. Ένας στα 30 του θα ξέρει, δεν θα βιάζεται.

Από τις 10 φορές με έναν 20αρη περάσουμε καλά τις 5, με έναν στα 30 από τις 5 φορές θα περάσουμε καλά τις 4 τουλάχιστον.

# 128 στις 12/5/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Παράθεση:

Έτσι και οι γυναίκες προτιμούμε κάποιον που θα μπορέσει να μας κάνει να περάσουμε καλά. Κι αυτό δεν έρχεται αποκλειστικά με την ποσότητα, έρχεται κυρίως με την ποιότητα.

Ένας 20αρης θα είναι "άτσαλος", άτεχνος λόγω απειρίας και άγνοιας. Ένας στα 30 του θα ξέρει, δεν θα βιάζεται.

Από τις 10 φορές με έναν 20αρη περάσουμε καλά τις 5, με έναν στα 30 από τις 5 φορές θα περάσουμε καλά τις 4 τουλάχιστον.

Nομιζεις.

Διαβασε το δικο μου παραδειγμα που εγραψα πιο πανω, το οποιο το απεριψες, ομως εξηγω πως ημουν στα 20 και πως ειμαι στα 34.

Και να θελει ο 34ρης δεν μπορει.
Ο 20αρης ΚΑΙ θελει ΚΑΙ μπορει.

methismeno_troufaki

# 129 στις 12/5/2012
author
Γυναίκα / 31 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη

Παράθεση:

Παράθεση:

Παράθεση:

Nομιζεις.

Διαβασε το δικο μου παραδειγμα που εγραψα πιο πανω, το οποιο το απεριψες, ομως εξηγω πως ημουν στα 20 και πως ειμαι στα 34.

Και να θελει ο 34ρης δεν μπορει.
Ο 20αρης ΚΑΙ θελει ΚΑΙ μπορει.

Με βάση αυτά που λέει η hns και με βάση αυτά που ζω εγώ δεν ισχύουν για όλους τα ίδια. Στο έχουν πει πολλές φορές εδώ ότι πιο πολύ ψυχολογικό είναι το θέμα σου, πάρα οργανικό.

Άλλωστε και ο γιατρός δεν βρήκε τίποτε οργανικό όπως είπες.

# 130 στις 12/5/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Με βάση αυτά που λέει η hns και με βάση αυτά που ζω εγώ δεν ισχύουν για όλους τα ίδια. Στο έχουν πει πολλές φορές εδώ ότι πιο πολύ ψυχολογικό είναι το θέμα σου, πάρα οργανικό.

Άλλωστε και ο γιατρός δεν βρήκε τίποτε οργανικό όπως είπες.

Διαβασε ομως τι μου ειπε ο γιατρος για την ηλικια. Το εχω γραψει.

methismeno_troufaki

# 131 στις 12/5/2012
author
Γυναίκα / 31 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη

Παράθεση:

Το διάβασα. Του είπες ότι δεν αναφέρεσαι σε σεξουαλική επαφή με άνθρωπο αλλά σε αυτοϊκανοποίηση? Γιατί το παράδειγμα που σου είπε αναφέρεται σε κούραση, δηλαδή σε κούραση λόγω της επαφής και της αλληλεπίδρασης με κάποιον άλλο άνθρωπο. Άλλωστε ο οργασμός είναι μόλις 27 θερμίδες και στο σεξ μπορείς να κάψεις πολύ περισσότερες.

# 132 στις 12/5/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Παράθεση:

Το διάβασα. Του είπες ότι δεν αναφέρεσαι σε σεξουαλική επαφή με άνθρωπο αλλά σε αυτοϊκανοποίηση? Γιατί το παράδειγμα που σου είπε αναφέρεται σε κούραση, δηλαδή σε κούραση λόγω της επαφής και της αλληλεπίδρασης με κάποιον άλλο άνθρωπο. Άλλωστε ο οργασμός είναι μόλις 27 θερμίδες και στο σεξ μπορείς να κάψεις πολύ περισσότερες.

Ναι το ξερει οτι δεν εχω βρει γυναικα. Οχι, αυτος μιλησε καθαρα, για τη στυση και για το ποσες ορμες εχει ο αντρας.
Και ειπε οτι στα 20 μπορεις ολη την ωρα σεξ.
Στα 25 λιγοτερο. Στα 30 ακομα λιγοτερο. Και οσο περναει η ηλικια σταδιακα μειωνεται.
Μειωνεται ΚΑΙ η ικανοτητα στυσης, ΚΑΙ η οργμασμικη ικανοτητα.
Τα εχω διαβασει και σε ιατρικα βιβλια. Ειναι στανταρ αυτο που σου λεω.

methismeno_troufaki

# 133 στις 12/5/2012
author
Γυναίκα / 31 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη

Παράθεση:

Παράθεση:

Παράθεση:

Ναι το ξερει οτι δεν εχω βρει γυναικα. Οχι, αυτος μιλησε καθαρα, για τη στυση και για το ποσες ορμες εχει ο αντρας.
Και ειπε οτι στα 20 μπορεις ολη την ωρα σεξ.
Στα 25 λιγοτερο. Στα 30 ακομα λιγοτερο. Και οσο περναει η ηλικια σταδιακα μειωνεται.
Μειωνεται ΚΑΙ η ικανοτητα στυσης, ΚΑΙ η οργμασμικη ικανοτητα.
Τα εχω διαβασει και σε ιατρικα βιβλια. Ειναι στανταρ αυτο που σου λεω.

Πολύ θα ήθελα να μου έδινες το τηλέφωνο του γιατρού αυτού κάποια στιγμή να τον ρωτήσω τη γνώμη του για κάποια πράγματα. Ουρολόγος είναι σωστά?

# 134 στις 12/5/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Πολύ θα ήθελα να μου έδινες το τηλέφωνο του γιατρού αυτού κάποια στιγμή να τον ρωτήσω τη γνώμη του για κάποια πράγματα. Ουρολόγος είναι σωστά?

Ειναι χειρουργος ανδρολογος-ουρολογος.
Κατσε να σου ποσταρω το λινκ του. Ειναι σε ερευνητικο κεντρο ανθρωπινης σεξουαλικοτητας.:

methismeno_troufaki

# 135 στις 12/5/2012
author
Γυναίκα / 31 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη

Παράθεση:

Παράθεση:

Ειναι χειρουργος ανδρολογος-ουρολογος.
Κατσε να σου ποσταρω το λινκ του. Ειναι σε ερευνητικο κεντρο ανθρωπινης σεξουαλικοτητας.:

Δεν χρειάζεται να κάνεις διαφήμιση. Ειδικά οι ανδρολόγοι δεν είναι ένας τομέας που με ενδιαφέρει άμεσα.

hns1602

# 136 στις 14/5/2012
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 7.671

Παράθεση:
Εισαι αντρας;; Πως ξερεις λοιπον;; απο αυτους που ειχες;;

Και τους σιγκεκριμενους που ειχες τους ειχες τεσταρει σε καθε τους ηλικια;; Τον ΙΔΙΟ αντρα σε διαφορετικες ηλικιες.

Διαφορετικα δεν εχεις αποψη.

Σου οφείλω μια απάντηση... και παρότι έχεις διαγραφεί... ελπίζω να τη διαβάσεις.

Δε χρειάζεται να τεστάρω έναν άντρα σε διάφορες ηλικίες για να βγάλω συμπεράσματα...

Έχω τη δυνατότητα να κρίνω τι ισχύει... και επιπλέον λαμβάνω σοβαρά υπόψη και αυτά που μου λένε οι άντρες για τη σεξουαλική τους λειτουργία...

Εγώ δεν είπα ποτέ ότι ο 20άρης θα είναι το ίδιο με τον 40άρη... αυτό που είπα είναι ότι η ηλικία ενδέχεται να έχει επηρεάσει και θετικά και όχι μόνο αρνητικά τον άντρα... επιπλέον, επαναλαμβάνω... ότι ο 40άρης έχει και κάποια ατού που ο 20άρης δεν έχει...

Οπότε βγάζουμε το συμπέρασμα, πως η κάθε ηλικία έχει τα θετικά και τα αρνητικά της... δε βάζω ζυγαριά... αλλά κρίνω από τις εμπειρίες μου...
I want a perfect body... I want a perfect soul...

tzotzoulini

# 137 στις 14/5/2012
author
Γυναίκα / 27 / Διαζευγμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Εύοσμος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 4
Ξεκοληστε.. απλα στιλτου chat μαθε πραγματα για αυτονα και αλα πολλα ειναι απλο αν δηξει ενδιαφερον συνεχισε..ΑΝ ΟΧΙ παμε για αλα δεν κολαμε!
Επιλέξτε σελίδα: (1-7)
Σελίδες 1234567
Δεν μπορείτε να απαντήσετε