Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Φοιτητικη ζωη

Σελίδα : 1

stella31613

# 1 στις 7/5/2012
author
Γυναίκα / 27 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ανω Λιόσια
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 6
'Aρεσαν+: 0%

Φοιτητικη ζωη

Πριν ενα χρονο περιπου εμαθα οτι περασα στην σχολη που ηθελα αλλα οχι στην πολη που ηθελα.Απο μικρη μου αρεσε να φροντιζω τους γυρω μου οποτε η ιατρικη ή η νοσηλευτικη ηταν απο τα καταλληλοτερα για μενα επαγγελματα.Ετσι οταν εμαθα οτι περασα νοσηλευτικη εστω κ σε αλλη πολυ χαρηκα πολυ.Νοικιασα σπιτι ,ξεκινησα την σχολη κ ολα οκ τον πρωτο καιρο.Φυσικα σχεδον καθε ΣΚ πηγαινοερχομαι Αθηνα κ βλεπω τους δικους μου κ το αγορι μου.Αλλα τον τελευταιο καιρο με ολες αυτες τις μειωσεις μισθων κλπ αλλα κ επειδη μου έιπουν πολυ οι δικοι μου σκεφτηκα να ξενοικιασω και να πηγαινοερχομαι για τα εργαστηρια.Να τα βαλω ολα σε μια μερα και να πηγαινω το πρωι της μερας εκεινης κ να φευγω το βραδυ.Την περιοδο της εξεταστικης θα μενω σε μια φιλη.Καπως ετσι το εχω σκεφτει.Το συζητησα κ με τους δικους μου κ μου ειπαν αν θελω κ νομιζω οτι μπορω να το κανω,Εσας ποια ειναι η γνωμη σας? Συγνωμη αν σας κουρασε το μεγαλο κειμενο αλλα σας τα αναφερω με λεπτομερειες.Ευχαριστω
Αρέσει στο μέλος Kosmas77

wish_

# 2 στις 7/5/2012
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 2.778
Η σχολή σου σε ποιο μέρος είναι?Αν γίνεται να τα βάλεις όλα σε μια μέρα τότε είναι μια συμφέρουσα λύση από οικονομική απόψη μιας και γλυτώνεις ενοίκια κτλ κτλ.

Αλλά με τις θεωρίες?Πώς θα τα βγάζεις πέρα?Ειδικά αν δεν έχεις γνωριμίες πώς θα παίρνεις σημειώσεις?Κ σίγουρα δε θα μπορείς να τα βάλεις όλα σε μια μέρα.Ίσως θα πρέπει να έχεις κι άλλη μέρα.

Επίσης σκέφτηκες τι θα κάνεις άμα είσαι εδώ?Θα ψάξεις να βρεις κάποια δουλειά?Ή έχεις σκεφτεί να βρεις κάποια δουλειά εκεί?Αμοιβαία μεταγραφή επίσης μπορείς να κοιτάξεις ή αν υπάρχει το ενδεχόμενο να συγκατοικήσεις με κάποια κοπέλα.
Η ζωή δεν είναι όπως θα έπρεπε να είναι,είναι όπως είναι! Ο τρόπος που την αντιμετωπίζεις κάνει τη διαφορά.

# 3 στις 8/5/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Αν μπορείς βρες κάποια δουλειά στον τόπο που είναι η σχολή σου... Από την εμπειρία που έχω νομίζω ότι θα είναι πολύ δύσκολο να τελειώσεις τη σχολή αν φύγεις μακριά. Μείνε στην πόλη που πέρασες για να μην χάσεις την επαφή με τη σχολή... Κι όχι μόνο γι' αυτό... Αυτά τα χρόνια θα είναι "μοναδικά" στις αναμνήσεις σου...

methismeno_troufaki

# 4 στις 8/5/2012
author
Γυναίκα / 30 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 20.540
Δεν έχετε εστίες στην πόλη που σπουδάζεις?

Είναι μια αρκετά οικονομική λύση και μπορείς να παρακολουθείς και τα μαθήματα σου.

Δεν νομίζω ότι θα είναι τόσο καλό για σένα και για τις σπουδές σου να κάνεις μόνο τα εργαστήρια. Και οι παραδόσεις είναι πολύ σημαντικές για να μπορέσεις να περάσεις τα μαθήματα αλλά κυρίως και για να τα κατανοήσεις.

Μην ξεχνάς ότι όταν τελειώσεις με το καλό το αντικείμενο σου θα έχει άμεση σχέση με τη ζωή πολλών ανθρώπων.
Μην ψάχνεις την ευτυχία, είναι πάντα μέσα σου...

achinos

# 5 στις 8/5/2012
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.766
Δλδ, καλε το αγορι σου, του στραβοκατσε που τωρα θα κανεις εσυ...εξαλλη φοιτητικη ζωη...(αρε τπ πουσαι τωρα να γουσταρεις), κ σουστειλε τελεσιγραφο οτι αν δεν εισαι μαζι του δεν το γλυτωνεις το...στολισμα;

Κ μετα θα...αποκαταστησει την αλλη;

Ε...βαλ τη γατα σου να κλαιει...δεν μπορεις να φανταστεις τι ενδιαφεροντα πραγματα σε περιμενουν απο δω κ περα...αλλα τι λεω...μηπως εσυ δεν ψιλιαζεσαι οτι δεν αρκουν τα ωραια του ματια, για να μη ζησεις οτι προσδοκας;
Αντε καλε...προχωρα... (κλωτσια...με την ενδιαφερουσα εννοια)

stella31613

# 6 στις 7/5/2012
author
Γυναίκα / 27 / Σε σχέση

Παράθεση:
Originally posted by wish_

Η σχολή σου σε ποιο μέρος είναι?Αν γίνεται να τα βάλεις όλα σε μια μέρα τότε είναι μια συμφέρουσα λύση από οικονομική απόψη μιας και γλυτώνεις ενοίκια κτλ κτλ.

Αλλά με τις θεωρίες?Πώς θα τα βγάζεις πέρα?Ειδικά αν δεν έχεις γνωριμίες πώς θα παίρνεις σημειώσεις?Κ σίγουρα δε θα μπορείς να τα βάλεις όλα σε μια μέρα.Ίσως θα πρέπει να έχεις κι άλλη μέρα.

Επίσης σκέφτηκες τι θα κάνεις άμα είσαι εδώ?Θα ψάξεις να βρεις κάποια δουλειά?Ή έχεις σκεφτεί να βρεις κάποια δουλειά εκεί?Αμοιβαία μεταγραφή επίσης μπορείς να κοιτάξεις ή αν υπάρχει το ενδεχόμενο να συγκατοικήσεις με κάποια κοπέλα.

Εχω πολλες φιλες ωστε να παιρνω σημειωσεις.Τα εργαστηρια με νοιαζουν περισσοτερο.Σπουδαζω Λαμια κ ειμαι απο την Αθηνα.Πως μπορω να ψαξω να βρω ατομα που να ενδιαφερονται για αμοιβαια μεταγραφη?Υπαρχει καποιο σαιτ κλπ?

stella31613

# 7 στις 8/5/2012
author
Γυναίκα / 27 / Σε σχέση
Φοιτητικη εστια η πολη που μενω οχι δεν εχει.Αλλα δεν εχουμε κ τοσο σοβαρο οικονομικο προβλημα,αλλωστε εγω ανοιξα το θεμα στους γονεις μου χωρις να μου δωσουν αφορμη. Κ μεχρι στιγμης μου φτανουν τα χρηματα που μου δινουν ωστε να περναω.Αυτο για την σχολη το σκεφτομαι κ γω ,πως αν φυγω ισως να χασω της επαφη με τα μαθηματα.Ειναι το μονο που με βαζει σε σκεψεις.Το αγορι μου δειχνει μεγαλη κατανοηση κ με στηριζει κ καθε βδομαδα ερχεται κ με βλεπει.Μου εχει εμπιστοσυνη γιατι ξερει ποια ειμαι μετα απο 3 χρονια σχεσης.Ασε που σε καμια περιπτωση δεν θα εβαζα μια σχεση πανω απο τις σπουδες μου γιατι αν μου εκανε θεμα για ολο αυτο σημαινει οτι δεν με εμπιστευεται αρα δεν θα ειχε κ νοημα να ειμαστε μαζι.

wish_

# 8 στις 9/5/2012
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 2.778
Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο σίτε,αλλά μπορείς να το ψάξεις στο γοογκλε.

Επίσης μπορείς να το βάλεις σαν θέμα στην ηλεκτρονική σελίδα του Τεί Αθήνας ή να κολλήσεις κάποια αγγελία στην γραμματεία του Τεί Αθήνας.

Τώρα τελειώνεις με τον πρώτο ή το δεύτερο χρόνο?Γιατί αν τελειώνεις με το δεύτερο τότε σου έμεινε άλλος ένας χρόνος περίπου.Αν δεν υπάρχει πρόβλημα τότε μείνε κ βρες συγκάτοικο.Σίγουρα θα ελαφρύνεις πάλι την κατάσταση.
Η ζωή δεν είναι όπως θα έπρεπε να είναι,είναι όπως είναι! Ο τρόπος που την αντιμετωπίζεις κάνει τη διαφορά.

morgoth

# 9 στις 9/5/2012
author
Ανδρας / 43 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.461
εφοσον οι δικοι σου δεν σου εχουν αναφερει σχετικως, μην ανοιγεις θεμα. κατσε να τελειωσεις τη σχολη σου.

stella31613

# 10 στις 9/5/2012
author
Γυναίκα / 27 / Σε σχέση
Το ποσταρα στην σελιδα του στο φβ και θα παω να βαλω αγγελια εκει που μου ειεπς! Πολυ καλη η ιδεα σου,δεν το ειχα σκεφτει καθολου.. Μαλλον θα μεινω εδω κ θα κανω υπομονη.Το μονο σιγουρο ειναι οτι θα αλλαξω σπιτι γιατι αυτο που μενω ειναι ενα δωματιο μονο.

# 11 στις 14/5/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by stella31613
Μαλλον θα μεινω εδω κ θα κανω υπομονη

Τελικά η μείωση των μισθών μήπως ήταν η δικαιολογία σου??? Ψάχνεις αφορμή για να φύγεις από την παρούσα φάση της ζωής σου νομίζω... Δεν είσαι ευχαριστημένη μάλλον με αυτό που κάνεις!!! Κι εμένα μου αρέσει να βοηθώ τους άλλους... Όχι όμως και να τους ξεσκατώνω... Μπορεί να βοηθούσα σε μεγαλύτερο ποσοστό, αλλά θα με ενδιέφερε περισσότερο να συνδράμω στη διάγνωση μιας πάθησης έστω κι αν πρόσφερα στο 1/1000 του προηγούμενου ποσοστού...
Στην περίπτωσή σου για μένα δεν φταίει ούτε η οικονομική κρίση, ούτε ότι το αγόρι είναι μακριά... Φταίει ότι δε σε ενδιαφέρει να κάνεις αυτό που σπουδάζεις και προσπαθείς να πείσεις τον εαυτό σου ότι σε ενδιαφέρει...

achinos

# 12 στις 14/5/2012
author
Γυναίκα / 55 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.766

Παράθεση:
Originally posted by stella31613
Απο μικρη μου αρεσε να φροντιζω τους γυρω μου οποτε η ιατρικη ή η νοσηλευτικη ηταν απο τα καταλληλοτερα για μενα επαγγελματα.

Κι ελεγα τι δε μου κολλαγε εδω...

Παράθεση:

Φυσικα σχεδον καθε ΣΚ πηγαινοερχομαι Αθηνα κ βλεπω τους δικους μου κ το αγορι μου.

Και μετα λεω αυτο θα φταιει...

stella31613

# 13 στις 17/5/2012
author
Γυναίκα / 27 / Σε σχέση
Στην νοσηλευτικη δεν ξεσκατωνεις μονο.Αλλωστε αυτο το κομματι το κανουν οι αποφοιτοι Ι.Ε.Κ.Οι νοσηλευτες Τ.Ε.Ι χορηγουν φαρμακα,κανουν νοσηλειες και περνουν αιμα.Ανοιγοντε κ αλλοι δρομοι αφου τελειωσεις την σχολη.Ισως περναω ακομη την φαση της προσαρμογης.Κ σε καμια περιπτωση δεν ψαχνω καμια δικαιολογια για να φυγω απο δω.Ναι δεν μ'αρεσει η πολη,ναι δεν εχω καταλαβει γιατι ολοι μιλουν με τοσο ενθουσιασμο για την φοιτητικη ζωη αλλα δεν κρυβομαι πισω απο το δαχτυλο μου βαζοντας ΜΟΝΟ τους οικονομικους λογους μπροστα.
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε