Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

αυτοεκτιμηση

Σελίδα : 1

fabiana_22

# 1 στις 10/5/2012
author
Γυναίκα / 34 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ζεφύρι
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 12
'Aρεσαν+: 0%

αυτοεκτιμηση

αυτοεκτιμηση, αυτοπεποίθηση..μηδεν.. τι μπορω να κανω γι'αυτο?
ειδικα με τισ σχεσεις μου ειμαι φοβερα ανασφαλης.. δεν μπορω να καταλαβω τι ακριβως ειναι αυτο που μου φταιει.. ισως το οτι το'χω φαει το κερατο.. ισως το οτι καποια στιγμη παλιοτερα (πολυυυυ παλιοτερα) σε καποια φαση που μου αρεζε ενα αγορι και χτυπιομουν γι αυτον, αυτος την επεσε στην κολλητη μου.. αυτα τα 2 σκηνικα μονο μου ρχονται..
αν με ειχατε μπροστα σας τωρα θα με δερνατε μ αυτο που θα σας πω.. αλλα θα το πω! το αποτελσμα απ ολα αυτα που σκεφτομαι ειναι να μην θελω να εχω φιλες ενω εχω σχεση! και μονο στην ιδεα οτι ο φιλος μπορει να γλυκοκοιταξει μια φιλη μου, αρρωσταινω! οποτε προτιμω να μην εχω.. βεβαια αντιλαμβανεστε το αποτελεσμα.. εχω μεινει τελειως μονη μου και το μονο πραμα που μου εχει απομεινει ειναι ο φιλος μου.. κατι το οποιο φυσικα μας δημιουργει φοβερα προβληματα διοτι οποτε ειναι να κανει κατι μονος του μενω σαν τον κουκο να τον περιμενω. φυσικα δεν του εχω πει τον λογο πο φερομαι ετσι κ εχω φερει ως εδω τα πραματα, γιατι θα πει κομπλεξικια και θα χει και δικιο. εχω αρχισει να γινομαι δυστιχισμενη με ολο αυτο. τον θελω συνεχεια κοντα μου απλα για να ξερω οτι δεν υπαρχει περιπτωση να κανει κατι...μεχρι το περιπτερο να παει και ν αργησει βαζω χιλια δυο στο μυαλο μου.. καταλαβαινω πως ολα αυτα γινονται απο φοβερη ανασφαλεια, οτι δεν εχω καθολου αυτοεκτιμηση κτλ.. προσπαθω να καταλαβω απο που προερχεται ολο αυτο και πως μπορω να τ αλλαξω.. με κανενα αποτελεσμα!! σκεφτομαι να χωρησω (για αλλη μια φορα-διοτι και στο παρελθον μου εχει συμβει το ιδιο ακριβως) γιατι με ολο αυτο ειμαι πλεον δυστιχισμενη. κ ενω ξερω τι φταιει, δεν καταφερνω ποτε να τ αλλαξω!

please HELP~!!!!!!!

morgoth

# 2 στις 10/5/2012
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3.461
εχεις εντοπισει το προβλημα.
η λυση αν δεν μπορεις απο μονη σου να αλλαξεις λεγεται ψυχοθεραπεια

Perloudio

# 3 στις 14/5/2012
author
Γυναίκα / 37 / Παντρεμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Εύοσμος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 11
Λοιπόν: το μυαλό είναι ένα πολύ περίεργο μηχάνημα και πολλές φορές λειτουργεί προς την "άλλη" κατεύθυνση...

Όμως, το μυαλό δεν παύει να είναι δικό μας, στο δικό μας κεφάλι...

Αντί, λοιπόν, να σε χειρίζεται το μυαλό, χειρίσου το εσύ... μην ταϊζεις τον κακό λύκο, γιατί όσο τον ταϊζεις, τόσο θα σε πλησιάζει για να φάει.

Κάθε φορά που σκέφτεσαι άσχημα σενάρια, σταμάτα και πάρ' το αλλιώς..

Δεν θα το καταφέρνεις πάντα... μια θα το καταφέρεις.. μια όχι... μετά θα το καταφέρεις δυο... και πάει λέγοντας...

Αυτό που νομίζουμε ότι είμαστε, δεν είναι παρά αυτό που νομίζουμε ότι είμαστε!

Τουτέστιν, αυτό που είμαστε, δε συμπίπτει απαραίτητα από αυτό που νομίζουμε ότι είμαστε...

Γι' αυτό... παράτα αυτό που νομίζεις ότι είσαι σε αυτό που είσαι. Ξεκίνα από αύριο κιόλας. Μην ξεχνάς πως αυτό που σου συμβαίνει, εσύ το προκαλείς και το αφήνεις ασυνείδητα να συμβαίνει...

Καλή αρχή
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε