Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ειμαι σε δίλλημα!

Σελίδα : 1

mim123

# 1 στις 9/5/2012
author
Γυναίκα / 29 / Σε σχέση
Ν. Σερρών / Σέρρες
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 6
'Aρεσαν+: 0%

Ειμαι σε δίλλημα!

Καταρχήν γειά σας παιδιά!!Είμαι καινούρια εδώ..Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας κάτι που με απασχολεί εδώ και καιρό!! Βρίσκομαι σε σχέση εδώ και 5 μήνες και τον αγαπάω πολύ...γνωριζόμαστε χρόνο και έχουμε περάσει πολλά μαζί! τον τελευταίο μήνα όμως( λόγω της δουλειάς μου-πωλήτρια-) γνώρισα τον ανιψιό του αφεντικού μου και τον σκέφτομαι συνέχεια...μου είπε ότι του αρέσω και μου ζήτησε να πάμε για ένα ποτό όποτε μπορέσω και θελήσω!Δεν ξέρω τι να κάνω...το αγόρι μου το αγαπάω..τον ανιψιο του αφεντικου μου ομως τον σκεφτομαι συνεχεια...τι να κανω;δεν θελω να κοροιδευω κανεναν απο τους δυο!πειτε μου την γνωμη σας!!

anta20

# 2 στις 10/5/2012
author
Γυναίκα / 31 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Νίκαια
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 11
Αγαπητή μου φίλη.. Αποφάσισα να σου απαντήσω γιατί έχω έρθει στη δικιά σου θέση. Δε σου κρύβω το γεγονός του ότι είναι δύσκολο αυτό το κομμάτι που ήρθε έτσι αναπάντεχα στην καλά ρυθμισμένη σου καθημερινότητα. Πριν πάρεις την απόφασή σου για το τι θα κάνεις τελικά σου προτείνω να κάτσεις να σκεφτείς τα πλεονεκτήματα κ τα μειονεκτήματα της σχέσης σου έτσι ώστε μετά να δώσεις λίγο χρόνο κ στο νέο αγόρι που μπήκε αναπάντεχα στη ζωή σου. Πρέπει να μάθεις για τη ζωή του κ πόσο μάλλον να τον γνωρίσεις καλύτερα. Αλλιώς δεν πιστεύω πως θα μπορέσεις να πάρεις την απόφαση που θέλεις.. Πρέπει να δεις αν αξίζει να αφήσεις τη σχέση σου για ένα νέο ξεκίνημα με το νέο αγόρι που σου κίνησε το ενδιαφέρον σου.. Αν θες κάτι πιο συγκεκριμένο επιπλέον από μένα περιμένω ερώτησή σου... Φιλιά!!!!!
Η Μεγαλύτερη Απόλαυση στη ζωή είναι να κάνεις αυτό που οι άλλοι λένε ότι δε μπορείς!!

mim123

# 3 στις 10/5/2012
author
Γυναίκα / 29 / Σε σχέση
Ν. Σερρών / Σέρρες
Απαντήσεις: 6
Φίλη μου, με το να κάτσω να γνωρίσω καλύτερα τον ανιψιό και να περνάω ίσως και χρόνο μαζί του, δεν κοροϊδεύω το αγόρι μου;!

12nikolakis21

# 4 στις 10/5/2012
author
Ανδρας / 35 / Χήρος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 1.302

Παράθεση:
Originally posted by mim123
Φίλη μου, με το να κάτσω να γνωρίσω καλύτερα τον ανιψιό και να περνάω ίσως και χρόνο μαζί του, δεν κοροϊδεύω το αγόρι μου;!

Προετοιμάζεσαι να τον κοροϊδέψεις. Είναι σαν να παραγγέλνεις πίτσα αλλά να μην τη φας! Δεν γίνεται! Κρίμα ο κερατούκλης... δεν πειράζει περαστικά του θα του περάσει!

wish_

# 5 στις 10/5/2012
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 3.319
Αμα στους 5 μήνες σκέφτεσαι και αναρωτιέσαι για άλλον τότε δεν πάμε καλά.

Καταβάθος ένα καφεδάκι θες να το πιεις αλλά ξέρεις ότι δεν είναι και οτι καλύτερο γιατί ναι μεν μπορεί να κοροιδεύεις τον νυν αλλά και γιατί μπορεί και εσένα να σου αρέσει ο ανιψιός και αυτό είναι χειρότερο γιατί άντε μετά να βρεις τρόπο να χωρίσεις!
Η ζωή δεν είναι όπως θα έπρεπε να είναι,είναι όπως είναι! Ο τρόπος που την αντιμετωπίζεις κάνει τη διαφορά.

aseglio

# 6 στις 10/5/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Η ζωή (και η ηλικία σου) ειναι μικρή για να αντιστεκόμαστε σε αυτους που σκεφτόμαστε συνέχεια. Αλλα μη βιαστεις. Δωσε λιγο χρονο ακομα.

Ας πουμε οτι ειναι κοροιδια προς τον φίλο σου, αλλα ... δεν σε κόβω να αντιστέκεσαι για πολύ.

C' est la vie...

LeftOut81

# 7 στις 10/5/2012
author
Ανδρας / 40 / Διαζευγμένος
Απαντήσεις: 1.298

Παράθεση:
πειτε μου την γνωμη σας!!

κι εσυ για αλλοθι ε?
η τελευταια παρτιδα τελειωσε,ξεπουλησαμε.
περνα ξανα σε μια δυο μερες.
μια φορα ακομα να σε δω να κανεις φαουλ ,και σε εβγαλα...

achinos

# 8 στις 11/5/2012
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764

Παράθεση:

Aγαπητη φιλη, θα κατσεις για να γνωρισεις καλυτερα τον ανηψιο, αλλα αυτο το περναω χρονο μαζι του δεν υπαρχει...κανεις δε θα το μαθει μην απατασαι...κ βεβαια ο μεγαλυτερος κινδυνος ειναι να το μαθει ο θειος...σας πηρε κ σας σηκωσε κ τους δυο...

Ααα κ μαθε οτι τα αμαρτηματα ειναι καλυτερα να γινονται...μακρια απ τη δουλεια κ απ τη γειτονια...
Θεριζει η ανεργια...

star-dust

# 9 στις 11/5/2012
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη
Απαντήσεις: 990

Παράθεση:
Βρίσκομαι σε σχέση εδώ και 5 μήνες και τον αγαπάω πολύ...γνωριζόμαστε χρόνο και έχουμε περάσει πολλά μαζί! τον τελευταίο μήνα όμως( λόγω της δουλειάς μου-πωλήτρια-) γνώρισα τον ανιψιό του αφεντικού μου και τον σκέφτομαι συνέχεια...

Αχ αυτές οι....... "αγάπες"........ και οι μεταξωτές κορδέλες....

Ξέρεις πολύ καλά μέσα σου ότι έχεις αποφασίσει τι θα κάνεις... νοητικά έχεις ήδη βγει με τον άλλο... η σχέση που έχεις προφανώς δε σε καλύπτει όπως θα ήθελες, τι πιο συχνό από αυτό...

Ξέρεις επίσης, ότι φυσικά και είναι κοροϊδία το να βγεις με το νέο πρόσωπο υπό τις παρούσες συνθήκες... με άλλα λόγια παίξιμο εκ του ασφαλούς...

Αν όντως νοιάζεσαι για το αγόρι σου, μην μπουρδουκλώσεις τα πράγματα... φέρσου όπως θα ήθελες να σου φερθούν.... εκτός αν είσαι αποφασισμένη να τον χρησιμοποιήσεις συνειδητά ως καβάτζα... εν αγνοία του...
... it's the first day of the rest of your life ...

anta20

# 10 στις 11/5/2012
author
Γυναίκα / 31 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Νίκαια
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 11
Κοίτα να δεις.. Όπως σωστά λένε παραπάνω με δικά μου λόγια έχεις μπει ήδη στο τρυπάκι της λεγόμενης <<αμαρτίας>>. Αφού όπως λες σου κίνησε το ενδιαφέρον τότε προχώρα παρακάτω.. Αν δεν ρισκάρεις -είτε σου βγει σε καλό, είτε όχι- δε θα μάθεις.. Αν δεν το σκεφτόσουν να κάνεις κάτι δε θα έγραφες εδώ (σωστά?).. Keep going!!!
Η Μεγαλύτερη Απόλαυση στη ζωή είναι να κάνεις αυτό που οι άλλοι λένε ότι δε μπορείς!!
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost