Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Μεταφέρετε στο σπίτι το άγχος της δουλειάς ?

Σελίδα : 1

koyrsaros

# 1 στις 15/4/2004
author
Ανδρας / 55 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Καλαμαριά
Θέματα: 226
Απαντήσεις: 1.831
'Aρεσαν+: 0%

Μεταφέρετε στο σπίτι το άγχος της δουλειάς ?

Οι απαιτήσεις στη δουλειά πολλές !!!! Το σίγουρο είναι ότι πολλοί απο εμάς ''μεταφέρουν'' το άγχος και το στρές, που δυστυχώς είναι μεγάλο, στο σπίτι και δεν είναι λίγες οι φορές που αρκετοί έχουν ξεσπάσματα στην οικογένεια ή στην σχέση ένεκα δουλειάς, κάτι που θεωρείται έν μέρει αδικαιολόγητο. Αραγε όμως είναι ή δεν μπορεί να γίνει και διαφορετικά ? Πως αντιμετωπίζετε η κατάσταση αυτή ?
Ελευθερία είναι να πετάς ψηλά...

morelli

# 2 στις 15/4/2004
author
Ανδρας / 59 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 1.685
Εδω και περιπου 30 χρονια (τοσο εργαζομαι) εχω καταφερει να αφηνω τα προβληματα της δουλειας ,στο γραφειο μου ,την ωρα που σχολαω.

Βεβαια αυτο ειναι πολυ δυσκολο ,αλλα οχι ακατορθωτο , και σιγουρα ειναι καλο για την υπολοιπη οικογενεια που δεν την ενδιαφερει η δουλεια σου.
Είναι καλύτερα να αγωνίζεσαι μάταια, παρά να ζείς μάταια.

# 3 στις 15/4/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Ευτυχισμενος αυτος και η οικογενεια του
που μπορει και αφηνει τα προβληματα του
στο χωρο της δουλειας του!
Καποτε την εποχη που ταξιδευα ηταν ευκολο!Ξεμπαρκαριζα κι ερχομουν σπιτι μου για διακοπες!Τωρα ομολογω κανω μεγαλη προσπαθεια και δεν τα καταφερνω παντα!!Νομιζω παντως οτι οποτε συμβαινει
οι δικοι μου ανθρωποι δειχνουν κατανοηση και υποχωρητικοτητα.

# 4 στις 15/4/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Δυστυχως μερικες φορες αναγκαστικα τα μεταφερω και στο σπιτι, οταν υπαρχει κατι σοβαρο..
Αλλα προσπαθω να τα αφηνω πισω μου.
Δεν φτανουν τοσες ωρες μεσα στο αγχος και στο στρες? πρεπει και τις ωρες της χαλαρωσης και της ξεκουρασης να τα μεταφερουμε μαζι μας????
ΦΤΑΝΕΙ!!!!!!!!

fegarahtida

# 5 στις 18/4/2004
author
Γυναίκα / 47 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαϊδάρι
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 675
Χμ... τώρα έπιασες ένα πολύ ευαίσθητο σημείο μου... Δυστυχώς ναι, όσες φορές κι αν προσπάθησα να το αλλάξω ήταν αδύνατο. Ελπίζω ο σύντροφός μου να συνεχίσει να κάνει υπομονή όπως και τώρα
"Εκείνο που η κάμπια θεωρεί τέλος του κόσμου ο δημιουργός το ονομάζει πεταλούδα..."

dancer

# 6 στις 23/4/2004
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 345
Ουτε το αγχος της μιας δουλειας στην αλλη!!...

Ευτυχως, δεν εχω αγχος
Μερικοι με λενε αναισθητη...
Αλλα σε τετοια περιπτωση η αναισθησια ειναι προτερημα

Με τις ευθυνες ενος παιδιού, ενος σπιτιού και με 'δυόμιση' δουλειές θα έπρεπε να ειμαι τρελή και με έλκος... να μη πω και γεματη ριτιδες...
τελικα ειναι ωραιο να εισαι ο εαυτός μου...

AntonisK

# 7 στις 23/4/2004
author
Ανδρας / 47 / Παντρεμένος
Ν. Ροδόπης / Κομοτηνή
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 8
Πρην ενα χρονο μου ανατεθηκε απο την υπηρεσια μου δουλεια σε γραφειο.Με το συγκεκριμενο ποστο δεν ειχα και μεγαλη εμπειρια ομως με λιγη καλη προσπαθεια μπηκα στο πνευμα. Το προβλημα ηταν οτι ο προηγουμενος τα ειχε κανει μανταρα, επρεπε να τα συμαζεψω ενω ταυτοχρονα οι υπολοιπες δουλειες του γραφειου τρεχανε κανονικα και με το νομο.Το αγχος που με ειχε κυριευσει για ενα διαστημα το μετεφερα και στο σπιτι,με αποτελεσμα να υπαρχει προβλημα με την οικογεννεια(καυγαδακια με την συζυγο... και αλλα τετοια),οσπου μου παρουσιαστηκε προβλημα με την υγεια μου ευτυχως οχι σοβαρο.Αυτο ηταν,εκατσα το φιλοσοφισα το πραγμα και καταλαβα οτι δεν αξιζε τον κοπο,και δεν μου φτενε τιποτα τα προσωπα που τοσο αγαπουσα να τα πληγωνω γιατι εγω ειχα προβληματα με τη δουλεια μου.Ετσι πλεον οταν ερχετε η ωρα για να φυγω απο τη δουλεια και φτανω στην πορτα του γραφειου αφηνω τα παντα πισω μου, γυριζω σπιτι και απολαμβανω τα παιχνιδια και τις αγκαλιες απο τα δυο αγγελουδια μου(το καλυτερο αγχολυτικο).ΝΟ αγχος παιδια,το αγχος ΣΚΟΤΩΝΕΙ.

# 8 στις 25/4/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Δυστυχώς είναι ορισμένα επαγγέλματα τα οποία είναι στην κυριολεξία ο ορισμός της λέξης "αγχος".
Σε κυνηγάνε σαν φαντάσματα για την υπόλοιπη ημέρα σου και δεν σου επιτρέπουν να χαλαρώσεις σαν άνθρωπος,έστω για μία ώρα.

Πώς να μην κουβαλήσεις μαζί σου το άγχος της δουλειάς σου οταν ξέρεις οτι η πληρωμή των λογαριασμών που σε περιμένουν στο σπίτι εξαρτώνται καθαρά και μόνο από την απόδοση της δουλειάς σου?

Φαύλος κύκλος δυστυχώς.

ΠΡΟΣΟΧΗ!!!! ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΒΛΑΠΤΕΙ ΣΟΒΑΡΑ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ.

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost