Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Παρθενα η οχι???

Επιλέξτε σελίδα: (1-6)
Σελίδες 123456

# 21 στις 19/5/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Πφφφφφφφφφφφφφ !!!!!!!!!!!!! ΖΗΣΕ την σχεση σου και μην ασχολεισαι με αυτες τις παπαρδελες!. Και απο ανασφαλεια να σου πε ψεμματα επειδη εχει μαθει απο το σπιτι της ενδεχομενως οτι ετσι πρεπει να ναι....στο χερι σου ειναι να την βοηθησεις να απαλλαγει απο χωριατικοαστικες σαχλαμαρες. Μαγκια θα ναι να την κανεις να σε ερωτευτει και να σε εμπιστευεται χωρις να χρειαζεται να σου λεει ψεμματακια...τωρα αν θες εσυ συνεχισε να ασχολεισαι με το αν εχει υμενα ο κολπος της και οχι με τα σοβαρα συνεχισε.

tzoulia49

# 22 στις 19/5/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
ρε μπλακ τι υπενισσεσαι δηλ οτι λεω αλλα αντ αλλων ?

και καταλαβαινω αλλ αντι αλλων ?

τυγχανει να εχω περισσοτερες γνωσεις απο καποιους εδω μεσα και λογω ηλικιας και λογω ενημερωσης ...

τωρα το αν επιστημονικα στεκουν και καποιες αλλες θεωριες αυτο δεν σημαινει οτι αμφισβητουνται οι δικες μου ...

και ναι γυναικα που σου λεει οτι ειναι παρθενα ενω δεν ειναι εχει να κανει με πολυ βαθος ...

δεν ειναι τοσο ρηχο οσο φαινεται ...

κι ουτε εχει να κανει παντα με τις προιστορικες καταβολες που εχει ο καθενας απο το σπιτι του ....

αυτη εδω σιγα μην ειναι σωστη μαζι του στη σχεση τους αν του λεει τετοιες π...ριες .....

tzoulia49

# 23 στις 19/5/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
ρε αχινε τωρα με τσιτωσες ....

που ειδες εγω να αναφερομαι για την παρθενια και την αποψη του οτι ....
πρεπει να δινουμε αναφορα σε καποιον αν ειμαστε η οχι ...

ηταν αναγκη αυτη να πει οτι ειναι παρθενα ενω δεν ειναι ?

που δεν ξερουμε στο τελος τελος ....

αν δεν εισαι δεν λες τιποτα ..και δεν ειναι υποχρεωτικο να εισαι ....

.κι αλλη φορα εχω εκφερει σε αντιστοιχο ποστ την αποψη μου γι αυτο ...
νομιζα οτι εσυ ειδικα ...

καθ οτι μεγαλο κοριτσι επιανες αυτες τις ενοιες ...

σε αντιθεση με τα παιδακια εδω μεσα ...

εγω μιλησα περι ανηθικοτητος καθαρα ....με την ενοια του ηθους εν γενη αν με πιανεις ....

σιγα μην εχω μεινει στην εποχη του παγγαλου εγω ειδικα ....με τις παρθενιες και τις παρθενοραφες ....

τς τς τς ....

achinos

# 24 στις 19/5/2012
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764
'Aρεσαν+: 0%
Ρε τζουλια, αν αυτη τουλεγε "οτι θελω ειμαι δεν εχεις το δικαιωμα να ρωτας για το παρελθον μου ακομα δε γνωριστηκαμε...α παενε" το πιθανοτερο να την εκανε ο νεος, που κοιτα κ τωρα εκτιμαει το οτι ειναι ο πρωτος γιατι θελει να καμαρωνει οτι αυτος τη "χαλασε" πουλεγε κ η προγιαγια μου...το κορτσακι απ την αλλη ξερει οτι πρεπει να τους λες οτι ειναι κ ο...πρωτος, αντε ο τριτος για να μη σε περασει για που τα να κ καταληξει ξεπετα, που εχτος οτι δεν προλαβαινεις να κανεις κατι, αν το επαναλαμβανεις κατα τακτικα διαστηματα υπαρχει κ η περιπτωση να σε γραψουν κ στην εφημεριδα...δλδ εσενα τι σε χαλασε πιο πολυ, που αυτη εδωσε την πιο αναμενομενη απαντηση για να μην εχει αναγουλες, η οτι αυτος ψαχνει ποσοι αλλοι κοκοροι, περασαν απ το κοτετσι, μη κ εμαθε τιποτα η νεαρα κ μπορει να συγκρινει...δλδ αυτος για να τα φιαξουνε πρεπει ναναι παρθενος; τι καθεται κι ασχολειται νεο παιδι με ιστοριες για δεινοσαυρους...το θεμα τοβαλε αυτος δεν τοβαλε η νεαρα...αν κ απο κατι που ειχα διαβασει αν μια εχει μεχρι κ τεσσερεις στο παρελθον της λεει οτι ειναι παρθενα...απο τεσσερεις κ πανω εχει παει με... τρεις...
Απλα πιστευω οτι ειναι λαθος ερωτηση εξ αρχης, γιαυτο κ παιρνει ασχετες απαντησεις...κι οσο για το αν θα του βγαλει κουσουρια...εικοσιενα ειναι ρε τζουλια, μαλλον δεν προκειται να την παντρευτει κ να κανουν παιδια...αυτο που λεω (κι αλλοι μαλλον) ειναι να ζησουν την ιστορια τους οσο τους παει, χωρις κομπους απο το παρελθον, κι οτι γινει. Τοσο δυσκολο ειναι;

bathwater

# 25 στις 23/5/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Δεν θεωρώ ότι είναι απαραίτητο να δίνει κανείς, γυναίκα/άντρας, λογαριασμό για το παρελθόν αλλά εγώ προσωπικά δεν υπήρχε περίπτωση να πω ψέμματα σε άντρα ότι είμαι παρθένα ή έχω πάει με λίγους για να ευχαριστήσω τον εγωισμό του.Γιατί πολύ απλά θα ήθελα να είμαι με κάποιον που θα δεχόταν οποιαδήποτε απάντηση και όχι με κάποιον που άμα άκουγε μεγάλο αριθμό θα με έλεγε πουτανα.Αν ήταν τέτοιος, ένας λόγος παραπάνω να μάθαινε την αλήθεια,να την έκανε μια ώρα αρχύτερα

achinos

# 26 στις 23/5/2012
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Μονακό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 13.764

Παράθεση:
Originally posted by bathwater
Δεν θεωρώ ότι είναι απαραίτητο να δίνει κανείς, γυναίκα/άντρας, λογαριασμό για το παρελθόν αλλά εγώ προσωπικά δεν υπήρχε περίπτωση να πω ψέμματα σε άντρα ότι είμαι παρθένα ή έχω πάει με λίγους για να ευχαριστήσω τον εγωισμό του.Γιατί πολύ απλά θα ήθελα να είμαι με κάποιον που θα δεχόταν οποιαδήποτε απάντηση και όχι με κάποιον που άμα άκουγε μεγάλο αριθμό θα με έλεγε πουτανα.Αν ήταν τέτοιος, ένας λόγος παραπάνω να μάθαινε την αλήθεια,να την έκανε μια ώρα αρχύτερα

Καθε ερωτηση, κρυβει μεσα της μια απαντηση, για μενα θαχε ενδιαφερον, τι συμπερασματα θαβγαζε ο ερωτων, αν τουλεγα τρεις, η δεκατρεις, η τριαντα τρεις...κι αυτες οι ερωτησεις γινονται συνηθως στην αρχη της σχεσης...μεγαλη βλακεια...κι οπως ελεγε κι ο σακης ο υδραυλικος...προσωπικα ζητηματα, συζητηση κομμενη...ετσι κ αλλιως, αμα αρχιζουν αυτες τις ερωτησεις...δεν τους βλεπω κ για πολυ μακρια...πατημα θελουν...να την κανουν...

# 27 στις 24/5/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by AINTE
Και εγω δεν ειχα ματωσει ποτε ρε παιδια...λετε να μαι ακομα παρθενα μετα απο τοοοοοσες σχεσεις?χαχαχαχα
Εγω φιλε παντως ημουν παρθενα και δεν ματωσα ποτε

Κι εγώ μια από τα ίδια... και που γέννησα ακόμα... Και κρίνος-μινιατούρα να ήταν, κάτι θα έπρεπε να είχε κάνει πιστεύω!!!!

8anashs-18

# 28 στις 24/5/2012
author
Ανδρας / 28 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 45
εγω πάντως ξερω πωσ ο παρθενικοσ υμενασ μπορει να σπασει απο εντονη γυμναστικη καθωσ και να μην σπασει αν ειναι ελαστικοσ...με λιγα λογια συμφωνω απολυτα με οτι ειπαν παραπανω οι αναμενομενο ποιο εμπειρεσ γυναικεσ....αλλα εχω μια αλλη ερωτηση...που μπορει να βοηθησει τον θεματοθετη....τι γινετε με το μεγεθοσ του πεουσ????δηλαδη ποσο βαθυα ειναι ο παρθενικοσ υμενασ στισ γυναικεσ???απο τι μεγεθοσ και πανω μπορει να σπασει?????

bathwater

# 29 στις 24/5/2012
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by achinos

Παράθεση:
Originally posted by bathwater

Καθε ερωτηση, κρυβει μεσα της μια απαντηση, για μενα θαχε ενδιαφερον, τι συμπερασματα θαβγαζε ο ερωτων, αν τουλεγα τρεις, η δεκατρεις, η τριαντα τρεις...κι αυτες οι ερωτησεις γινονται συνηθως στην αρχη της σχεσης...μεγαλη βλακεια...κι οπως ελεγε κι ο σακης ο υδραυλικος...προσωπικα ζητηματα, συζητηση κομμενη...ετσι κ αλλιως, αμα αρχιζουν αυτες τις ερωτησεις...δεν τους βλεπω κ για πολυ μακρια...πατημα θελουν...να την κανουν...

Γενικά διαφωνώ κι εγώ με το να κάνεις πολύ αδιάκριτες ερωτήσεις στην αρχή της σχέσης..Βέβαια και ο άλλος μπορεί να μην απαντήσει αν δε θέλει.
Από την άλλη η ερώτηση περί παρθενιάς, σε μικρές ειδικά ηλικίες, μπορεί να'χει 2 "ερμηνείες". Άλλοι θέλουν απλά να'ναι οι πρώτοι και να χαίρονται, όμως γενικότερα καλό είναι το αγόρι να ξέρει πότε η γυναίκα είναι όντως παρθένα γιατί θέλει και μία πιο προσεκτική μεταχείριση.

Οπότε θεωρώ το να πει μια κοπέλα ψέμματα ότι είναι παρθένα για να μη την περάσει για εύκολη ο άλλος εξίσου ανούσιο με το να πει ότι το'χει κάνει για να μη την περάσει για ξενέρωτη. Βάζει από μόνη της μια ταμπέλα που ΙΣΩΣ έβαζε ο άλλος, αν ήταν τόσο mαλάκας. Αντίστοιχα πιστεύω και για κάποια που προσθέτει/αφαιρεί άντρες από το...ιστορικό της για να έχει μια συγκεκριμένη άποψη ο άλλος.

vale14

# 30 στις 28/5/2012
author
Γυναίκα / 31 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Αγίος Ιωάννης Ρέντης
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 12

Παράθεση:
Originally posted by nikot
Καλησπερα σε ολους. Καταρχας ο τιτλος του θεματος ειναι λιγο παρεξηγησιμος, θα καταλαβετε γιατι. Εχω μια νεα σχεση με μια κοπελα που ειναι παρθενα ( ετσι μου ειπε και ετσι ενιωσα στο σεξ). Το εχουμε κανει ηδη 5-6 φορες αλλα δε ματωσε καμια φορα. Με προβληματιζει τωρα αν το μεγεθος μου ειναι μικρο η αν δε μου λεει την αληθεια το οποιο δε με πειραζει αν δεν ειναι πραγματικα παρθενα, με πειραζει που δε μου ειπε την αληθεια αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα. Η πρωτη της επαφη με αλλο παιδι ηταν μονο "δαχτυλακι". Υπαρχει πιθανοτητα να εσπασε ετσι? Αλλα και παλι ειπε οτι ουτε εκει ματωσε. Δε ξερω αν παιζει ρολο η ηλικια, αλλα αν παιζει θα το αναφερω μετα. Θελω την βοηθεια σας, δε ξερω που αλλου να ρωτησω. Ευχαριστω, ειμαι και νεος στο site.

prota apo ola file den prepei na se polunoiazei to zhthma ths par8enias..deuteron ths to suzhthses ka8olou na deis ti 8a s pei..?kai triton pera apo ta 8emata an htan par8ena h oxi fenetai sth stenothta , sto zorisma kai thn antistash..kati 8a prepei na katalabes ektos an kai esy dn exeis empeiries...

japan1234

# 31 στις 5/1/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Sos βοηθια παρανοιας.

καλησπερα και χρονια πολλα καλη χρονια.

ουφ ουφ πως να αρχισω,καταρχην θελω να με σινχορεσεις για τα ορθογραφικα μου λαθη.
ειμαι φρεσκοπαντρεμενος και αντιμετωπιζω ενα πολυ σοβαρο προβλημα που εχει σχεση με αυτο το αρθρω.
μπορειτε να με βοηθήσετε

japan1234

# 32 στις 5/1/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Sos βοηθια παρανοιας.

λοιπον μετα τον γαμο πήγαμε ταξιδη του μελιτοσ οπως κανουν τα περισσοτερα ζευγαρια.

είμαστε στο ξενοδοχειο που ειχαμε κλιση,θελω να με σινχορεσεις εαν γινω λιγο αποκαλυπτικος μα δεν γινετε διαφορετικα να σασ εξιγησω.
ξεκινησαμε να κανουμε σεχ κλπ κλπ και καναμε την σταση 69 ομοσ η συντροφος μου οταν πλησιαζει στο προσωπο μου μια περιεργι μιροδια μου ηρθε,αυτο με απωθεί και δεν το συνεχισα ετσι συνεχισε στα παρακατω κλπ κλπ .τα φωτα ηταν σβηστα και υπαρχει ενα πολι μικροσ φωτισμοσ ετσι δεν μπορουσα να κιταξω καθαρα.τελικα οταν καναμε την πραξι αισθάνθηκα οτι κατι ειναι λιγο διαφορετικο πιο ελαστικο θα ελεγα η καλιτερα πιο ηγρω.οταν τελειωσα και αναψα τα φωτα ημουνα γεματοσ αιματα κοκκινα καθαρα εματα ακομη και το στηθοσμου ειχε εματα λογο τησ στασησ.οκ ηταν στις μερες και τελειωσε εκει το θεμα..

ελα ομως που υπαρχει και συνεχεια πολυ πολυ μεγαλη.
μετα απο δυο μερεσ με πηρε τηλεφωνο και τι μου ειπε μαντεψτε,ξερεις ειμαι παρθενα,συζητούσαμε πανω σε αυτο και προσπαθησε να μου το περασα οτι ειναι παρθενα,τελικα καταλαβε οτι δεν μπορει να με πιση και απλα μου ειπαι,ξερεις σου εκανα πλακα και ξαφνικα αλλαξε την συζητηση.που να μαθετε τι εχει γινη μεχρι τωρα.

jane_doe

# 33 στις 5/1/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εμότικον που να ξύνει το κεφάλι;

japan1234

# 34 στις 5/1/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Sos βοηθια παρανοιας.

ακουστε το παρακατω.

την επομενη μερα με παιρνει τηλεφωνο ενω ειμαι στην εργασια μου,και τη μου λεη.
ξερεις! το να σε γλύψει καποιος αντρας κατο ειναι απιστια,και απαντω εγω και βεβαια ειναι απιστια,μου εχουν αναψη τα λαμπακια,και τη μου λεη ααα ναι ειναι απιστια και εγω θεωρησα οτι απιστια ειναι μονο οταν το κανουμε,αν μπορουσατε να με καταλαβετε τη νευρα ειχα εκεινη την στηγμη τσουπ αλλαζει την συζητηση,κραταω την ψυχραιμια μου και συζητώ μαζι της για διαφορα θεματα.

τριτη μερα
μερα μαρτυριον.
παιρνω εγω τηλεφωνο αυτην την φορα.συγνωμη μου ξεφυγε να σασ πω κατι,δεν μενουμε μαζι ακομη λογω εργασιασ σε διαφορετικη περιοχη αρκετα μακρια.
ειμαι στην φαση που ψαχνω σπιτι για να νοικιασω περνω τηλεφωνο σε μεσιτεσ δεν φανταζεστε τρεξιμο θα κανω μια παρενθεση εδω ( εχουν συμβη καποια πραγματα που μου κινησε την υποψια οτι δεν θελη να ζισουμε μαζι στο ειδιο σπιτι θα τα πουμε παρακατω ομοσ).
και τσουπ επαναφερετε το θεμα με διαφορετικη προσεγγιση,ακουστε.
ξερεις μου λες γιατι δεν μου το γλυφεις πιο συχνα και γιατι δεν μου το έγλυψε στο ξενοδοχειο,δεν σασ ειπα οτι εκεινη την μερα στο ξενοδοχειο ημουν αδιαθετοσ και επερνα αντιβιοση.μου λέει συμβενη κατι και αν συμβενη να το συζητήσουμε,τησ ειπα λοιπον με πλαγιο τροπο οτι καποιεσ φορεσ μυριζει και οτι ειναι δισκολω για εναν αντρα να το κανη πολη σιχνα αυτο...

japan1234

# 35 στις 5/1/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Sos βοηθια παρανοιας.

αχ βοηθησε με jane_doe.

θα σπαση το κεφαλι μου.
σε ευχαριστώ που απαντάς παρά πολύ.
τη σημενη το(Εμότικον) δεν καταλαβαινω

jane_doe

# 36 στις 5/1/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εμότικον που κάνει εμετό;

japan1234

# 37 στις 5/1/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Sos βοηθια παρανοιας.

τοτε λοιπον αρχισε να νευριαζει και να μου λέει οτι το ηδιο τησ ηχε πι και ο προιν τησ και τον χορισε και τωρα ακομα αυτος την κυνηγα,και αμα δεν με γουσταρει γιατι δεν μου το ειπες πιο μροστα και χιλια δυο αλλα τετια.

να μην σασ κουρασω αλλο σε λεπτομερειες ακουστε το τι γινετε τορα.

την πηρα τηλεφωνο για να προσπαθήσω να λισω την παρεξηγηση οποσ νομηζα,μου ηπε χιλια δυο οπως δεν γουσταρω την μανασου τιν αδελφισου τον γαμροσου τα παιδια τησ αδελφισμου και τι να λεω.
μου ειπε οτι αν θελω να τα ξαναβρουμε μονο με δυο ορουσ.
1) να μην την ξαναπω οτι βρωμαει,που ποτε δεν ειπα εγω αυτι την λεψη.2να μην εχει καμια σχεση με την οικογενεια μου ουτε για χρονια πολα.
θελω να σασ πω οτι μου απαγορευει να παρω τηλεφωνο στο σταθερω,ομως εγω επειδη τα εχω πολυ καλα με την πεθερούλα μου πιρα την ορα που ελιπε απο το σπιτι και μιλησα μαζιτησ,ειπε στον μανα της οτι την ηπα οτι βρωμαει.

τησ ιπα οτι δεν ειναι ετσι τα πραγματα και οτι με απαγορεψε να ερθω στο σπιτι γιατι μου το ιπε και αυτο,η πεθερα μου για να με βοηθησει αφου συζητησαμε επειδη γνοριζη την κοριτησ μου ιπε οτι θα την παρι τηλεφονο και θα τησ πει οτι με καλεσε αυτι στο σπιτι και να συζητήσουμε στο τραπεζη η τρισ μασ..

τι σκατα γινεται δεν καταλαβαινω???
καποιος που εχει εμπειρια εδω να με βοηθήσειη, ερωτησεις δεκτεσ.
τι συμπερασμα βγαζετε

japan1234

# 38 στις 5/1/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Sos βοηθια παρανοιας.

ααα μου ειπε επισησ οτι δεν θα φοραει την βερα της και οτι  δεν θα ειμαστε οποσ προτα.

jane_doe πες μου εσυ που εισαι γυναικα τη καταλαβαινεισ

jane_doe

# 39 στις 5/1/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ότι κάτι σάπιο υπάρχει στο βασίλειο της...Δανιμαρκίας.

Mileni

# 40 στις 5/1/2015
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Βρε, παιδιά, δεν είναι το 2015;;;

Η είναι το '' Σχέσεις'' του 1955;;;

... η μηχανή του χρόνου θα με έχει γυρίσει σε λάθος εποχή

Επιλέξτε σελίδα: (1-6)
Σελίδες 123456